Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Ebit válasza Khaal (#9000) üzenetére


Ebit
addikt

Öregek,bizonytalan,hogy meddig műkődnek,főleg az optikai egység,és nem egyszerű beszerezni.

(#9002) Fakekapitány válasza BluEyes (#8997) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Nem tudom, hogy egy Yamaha RX-V 365-ös erősítőhöz van-e értelme egy ilyen minőségű hangfalat venni. Ráadásul újonnan túl drága, maximum 70000-et szánok rá.(Bár, a HIFI Barlangos ár pont jó :) )

(#9003) zoltanz válasza Ebit (#9001) üzenetére


zoltanz
nagyúr

CD-DVD lejátszók élettartama sem különbözik, nem gyengébb mint az erősítő vagy hangfalaké. Minden használt portéka végűl is lutri, ennyi erővel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9004) Pety válasza zoltanz (#9003) üzenetére


Pety
senior tag

Ez azért nem igaz,egy erősítő vagy egy hangfal nincs kitéve mechanikai kopásnak.
Nincs benne pótolhatatlan alkatrész(általában)míg egy cd/dvd lejátszófejnél nem ez a helyzet,ha van is akkor csak utángyártott ami nem ugyanaz mintha kicserélek egy ellenállást vagy kondenzátort.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#9005) zoltanz válasza Pety (#9004) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam a hangfal mindig ami kipurcan (vagy gyengűl valamely tulajdonsága), lehet vonzom a hibásakat. :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9006) BluEyes válasza Fakekapitány (#9002) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezeket a MS 906 dobozokat használtan többért kínálták eddig, mint a mostani Barlangos új áruk.Szóval én a helyedben hamar elballagnék oda egy hallgatózásra, összehasonlításra. :K
A kérdést meg nem is értem. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9007) Fakekapitány válasza BluEyes (#9006) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

El is ballagnék ha pesten laknék. :(

(#9008) Pety válasza zoltanz (#9005) üzenetére


Pety
senior tag

Nem feltétlen.Magyarhonban sajnos ez megy valamit tönkrevágok akkor gyorsan eladom persze hallgatok a hibájáról lehet ez autó hangfal stb. ritka a normális eladó,persze azért van olyan is.Nekem még nem volt rossz tapasztalatom hangfal téren,bár nem vettem mostanában használtat de én vigyázok a cuccaimra(majd szólok ha eladó lesz :DDD )
Egyébként milyen hangfalaid voltak és mik romlottak el rajta?

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#9009) Khaal


Khaal
őstag

Eddig 6db használt cd-lejátszó járt nálam és tanúsíthatom, hogy teljesen lutri a dolog, ezért nem is nagyon törődök már vele. Csak annyit mondok, hogy a 3 ezer forintért vett leharcolt alsó kategóriás Technics tökéletesen olvasott mindent, a 15 ezer forintos külsőre gyári állapotban lévő Onkyo meg 10-ből 1 lemezt tudott ugrás nélkül lejátszani, szóval tényleg nem lehet tudni. Viszont nem fogok 50-60 ezret kiadni egy új és garis darabért, így marad a használt piac.

(#9010) Tristis válasza Khaal (#9009) üzenetére


Tristis
őstag

Azokban a körökben, ahol én mozgok azt szokták mondani, hogy a japánok azért nem csináltak szar dolgokat (Technics - Sony párost értenek japán alatt ebben az esetben). Én nem értek hozzá, mert nem is érdekel, de sokszor hallom ezt a szállóigét.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9011) Khaal válasza Tristis (#9010) üzenetére


Khaal
őstag

Én eddig pont az hallottam inkább többször, hogy a Technics - Sony páros felejtős hi-fi téren (leszámítva a csúcs Sonykat persze).

(#9012) Tristis válasza Khaal (#9011) üzenetére


Tristis
őstag

Ezt úgy szokták mondani, hogy sokáig bírják, nem a hangjára utaltak. Bocsi, ha félreérthető voltam. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9013) Ebit válasza zoltanz (#9003) üzenetére


Ebit
addikt

A Cd-k esetében az optikai egység egy idő után elfárad meghibásodik,ezt először,az irt lemezeknél tapasztalod.
Két nagy gyártó esetében/Sony-Philips/,általában,még ma is kapható a legtöbb eredeti alkatrész,ami azonos minőséget szolgáltat,bizonyos tipusok esetében viszont,csak aranyáron lehet beszerezni,.a hozzávalókat.

(#9014) eclipse006


eclipse006
őstag

Multkor irtam hogy neten vásároltam egy Philips CD 750-es lejátszót. Megérkezett,azóta már kipróbáltam,kellemes hangja van,érezhetően jobb mint az ezelőtti Sony cdp-m26-os lejátszóm.
Viszont a Sony-ra tényleg igaz az időtállóság cd-lejátszó terén,nem tudom mióta használtam már,de még most is simán visz minden CD-t.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9015) zoltanz válasza Pety (#9008) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sokféle volt, Sony, Pio, Videoton, Orion nagyobb hangerőn pl egy idő után nem olyan tiszta a hang. Álltalános nálam a magassugárzók kimennek.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9016) Telefunen válasza zoltanz (#9015) üzenetére


Telefunen
őstag

A magyar dobozok legendásan rossz magasakat használtak (bár talán az Orion féle MD25 nem volt olyan rossz), mind a minőség, mind a strapabírás tekintetében.

(#9017) zoltanz válasza Ebit (#9013) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet valami Goldstar vagy hasonló "márkával" könnyen előfordúlnak gondok, de magára valamit adó gyártónál nem lehetnek iylenek sztem, de szerintem nézz utána. Amúgy a honvédségnél is pl lézertávmérőket használtunk, gondolom ilyen területen nem rendszeresítenének hasonlót ha nem lennének megbízhatóak. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9018) róbert gida válasza Telefunen (#9016) üzenetére


róbert gida
tag

Nekem magyar dobozos Videoton Prelludium-om volt amiben köztudottan dán vifa hangszórók voltak amik igen jó minőségűek még most is .Ezt a hangszórószettet a Heybrook-ba is tették. :K

[ Szerkesztve ]

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#9019) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Van egy kenwood erősítőm, mely számomra különös hibával működik, a magas hangok recsegnek a 3 utas hangfalakon. A hangfalaknak semmi baja, egy másik erősítővel végig próbáltuk mind. Emez viszont teljesen koki. Elvittem szerelőhöz, 3 hétig sakkoztunk mert náluk jó. Elmentem meghallgattam (elcipeltem a sárnehéz hangfalaimaz is) és tényleg jó volt. Az mondta földhurkos, és a kábeleket (főleg az RCA-kat) kellene hurok mentesítenem. Mivel sima földelés nélküli villás dugó van az erősítőn, gondolom azzal nem kell foglalkoznom. A forrás nálam egy laptop, az sem földhurkos, de ha egy sima mp3 lejátszót dugok rá azzal is ezt csinálja tehát az kizárandó. Az RCA kábeleknél ez hogyan oldható meg?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9020) eclipse006 válasza daninet (#9019) üzenetére


eclipse006
őstag

Lehet hogy hülyeség,de próbáltad másik RCA kábellel próbálni a cuccot?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9021) Telefunen válasza róbert gida (#9018) üzenetére


Telefunen
őstag

Természetesen nem is a Preludium-ra gondoltam, hanem a Vidi DC-kre, és az Orion HS-ekre.

daninet: A földhuroknak alacsony frekvenciás búgásként kellene jelentkeznie, nem?

[ Szerkesztve ]

(#9022) zoltanz válasza Telefunen (#9021) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam az erölködőt és az LP lemezjátszót egyenpotenciálra vagy mire kell hozni, mert ott is halkabb torzabb lesz a hangkép amúgy. Van egy vezeték és az erősítőn egy csavar oda kell bekötni, de ha a kettőt összetestelik az is elég sztem, bár annyira nem értek hozzá. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9023) Ebit válasza zoltanz (#9017) üzenetére


Ebit
addikt

Ezt te irtad:
„CD-DVD lejátszók élettartama sem különbözik, nem gyengébb mint az erősítő vagy hangfalaké. Minden használt portéka végűl is lutri, ennyi erővel.”

Konkrét választ már erre vonatkozólag kaptál,én nem ismételném.
a két konkrét Cd tipusról:
PIONEER PD-6030 CX20152 – CX23035
optikai egység PWY-007/ kb 200 dollár/
TOSHIBA XR-Z70 Toshiba T1587
Toshiba OPH-32 /Ezt még külföldi katalogusban sem találtam,mint rendelhető terméket./
„Nekem a Pio tetszik, főleg ha még enged is az árábol, tuti. ”
Érdeklődőm,a leirtak után,hogy te mi alapján javasoltad a készüléket,és az esetleges meghibásodásuk esetén,honnan ,lásd mennyiért szerzel,hozzá alkatrészt,és ki fogja ,neked,kellő szakértelem,és dokumentáció nélkül olcsón/gazdaságosan/ megjavitani.
Megjegyzem a Pioneert 1986 körül gyártották.
Én ezek után elgondolkoznék,kinek érdemes utánanézni,de elég a forumban vissza olvasnod.

[ Szerkesztve ]

(#9024) daninet válasza Telefunen (#9021) üzenetére


daninet
veterán

Van egy köteg RCA kábelem, használom sokfélével.
Igen a földhurok szerintem is a mélyet kéne nyomja. De a boltban miért volt jó, otthon meg miért sistereg a magashang? Ugyanaz a hangszóró, ugyanaz a kábel, ugyanaz az erősítő. Gyakorlatilag csak másik dugaljba volt bedugva pár 100 m-el arrébb. Kezd nagyon kiakasztani.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9025) Fakekapitány válasza Fakekapitány (#9007) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Akkor azt mondjátok, hogy ezzel járok a legjobban? Nekem a Tannoy F4 nagyon tetszik, de sajnos 120000Ft. :(

(#9026) Khaal válasza daninet (#9024) üzenetére


Khaal
őstag

Végig kell zongorázni minden lehetőséget, én az erősítővel jártam úgy, hogy itthon nem működött a távirányítója, a kereskedőnél meg már minden szuper volt. Később rájöttem, hogy a vezetéknélküli billentyűzetem vevője volt a szokásosnál 20 centivel közelebb az erősítőhöz és az zavarta be.

(#9027) schawo válasza Fakekapitány (#9025) üzenetére


schawo
titán

Komolyan két 130mm-es nyomoroncnak tűnő hangszóró hozza az elvárt mélyeket? (Ezt tényleg kérdés, nem kötözködés.)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9028) zoltanz válasza Ebit (#9023) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én nem javasoltam, csak írtam hogy ha engem elkapna hasonló akkor az szimpatikusabb. Ha egyszer ilyet akkar akkor mit csináljak? :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9029) Telefunen válasza daninet (#9024) üzenetére


Telefunen
őstag

Ha már úgyis a hálózatra gyanakszol, esetleg próbáld meg közvetlenül a villanyóránál bekötni az erősítődet. Legalább azt tudni fogod, merre keresd a hiba okát...

schawo: Szerintem a kérdező sem tudja igazán, hogy mekkorák is az elvárásai. Meglepődnék ha a 4*130-as mélyközép nem lenne elég:)

(#9030) schawo válasza Telefunen (#9029) üzenetére


schawo
titán

Oké, bocsi, asszem összekevertem valakivel aki itt komoly mélyeket keresett pár napja :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9031) Fakekapitány válasza schawo (#9027) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

70000Ft-ért van más?

(#9032) Ebit válasza zoltanz (#9028) üzenetére


Ebit
addikt

Az a baj,amikor konkrét tipusismeret nélkül javasol valaki valamit.,mert rossz irányba befolyásolja a kérdezőt :K
Megjegyzem,amikor az ember ,pl újonnan vásárolt sajátja volt,akkor is érheti meglepetés a vásárlot,de kisebb a kockázata.
nekem is több 30 éves készülékem,van ami tőkéletesen műkődik,mig egy fiatalabb Cd-vel én is megjártam.

(#9033) daninet válasza Telefunen (#9029) üzenetére


daninet
veterán

Rendben megpróbálok mindent köszönöm

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9034) zoltanz válasza Ebit (#9032) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most, hogy így körbenéztem a neten akad azért optikai egység javítás + egyéb meghibásodás, de sztem nem kirívóan több mint más HI-FI komponenseké. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9035) AMDFan válasza Fakekapitány (#9031) üzenetére


AMDFan
addikt

50-ért ott van a CAV DP 288. 2db 20 centis mélye van dobozonként, szóval mélynyomó sem kell majd mellé.

[ Szerkesztve ]

(#9036) AMDFan válasza schawo (#9030) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem ő is komoly mélyeket keres.

(#9037) schawo válasza AMDFan (#9036) üzenetére


schawo
titán

Akkor viszont asszem ésszerű az észrevételem a 5"-os mélyközép sugárzókkal kapcsolatban :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9038) Fakekapitány válasza AMDFan (#9035) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Ez néztem, csak az a baj, hogy ez bizony 4 ohmos, a 6 ohmos erősítőt meg féltem.

(#9039) Tristis válasza Fakekapitány (#9038) üzenetére


Tristis
őstag

Ember, értsed már meg, hogy most, a válság után még kb. 1 évig biztos nem érdemes új hangfalat venni! Azt a verziót pedig (másokkal ellentétben) megértem, hogy vakon veszel hangfalat. Elmész, kipróbálod, nem tetszik, -10e Ft, ha olyan környéken laksz... Tiszta sor, én is így voltam. Mondjuk nekem iszonyat szerencsém volt így utólag... pont belenyúltam a tutiba.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9040) Ebit válasza zoltanz (#9034) üzenetére


Ebit
addikt

Alapvetően,nem az a baj,hogy javitani kell,hanem,ahonnan indultunk,bizonyos tipusokhoz,drága az alkatrész,ha egyáltalán beszerezhető,és azért a dokumentáció sem mindig hozzáférhető,mert gyártó cégek közül is sok megszünt.

(#9041) Khaal


Khaal
őstag

Kicsit még pihentetem a cd-lejátszó témát a következő fizetésemig, ha addig elviszi valaki a Toshibát akkor a probléma megoldva, ha meg még mindig eladó lesz akkor megkockáztatom, lottózni úgyse szoktam, ennyi szerencsejáték belefér :U .

(#9042) schawo


schawo
titán

Az egyensúlyozott (füles vagy elő)erősítés esetén hogyan kezelik a két (fő és ellentétes fázisú) ágat?
1. Erősítés előtt visszaváltják-e a fázist, és azt követi az erősítési szakasz, majd újra fázisváltással létrehozandó a másik ág?
2. A két ág külön erősítendő?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9043) BluEyes válasza Fakekapitány (#9025) üzenetére


BluEyes
őstag

Én nem mondtam, hogy ezzel jársz a legjobban, csak azt, hogy ezen az akciós áron jó vétel.
Ha a Tannoy tetszik, akkor eldőlt a dolog. Kicsit légy türelmes, figyeld a hirdetéseket, jönni fog. Ha mást veszel, bánni fogod.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9044) rii


rii
nagyúr

hogyha el-elm,egy a hang abaloldaliban, és ha felvestm a hangerőt, akkor mintha attó l jönne visza, e magától is vissza-jön, ez mitől lehet?

hangfal vagy erőlködő?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9045) rii válasza rii (#9044) üzenetére


rii
nagyúr

megcseréltema két hangfalat .. most meg a jobboldali megy el.

akkor erősítő?

találkozottt már valaki hasonlóval?

tegyem át A-ről a B- s hngfdal kimenetekre?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9046) AMDFan válasza rii (#9045) üzenetére


AMDFan
addikt

számomra nem egyértelmű, hogy a hangfalat, vagy a kábelt cserélted-e meg :)
amúgy nálam is volt ilyen az onkyoval... esetleg lehet hogy a hangerőszabályzó poti a ludas?

[ Szerkesztve ]

(#9047) schawo válasza rii (#9045) üzenetére


schawo
titán

poti a gyanús.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9048) rii válasza AMDFan (#9046) üzenetére


rii
nagyúr

gondoltam, h félreéthető leszek (-:bocsesz

a hangfalak vagy 10 kilosak, maradtak a helyükön.

az erősítő hátulján vettem ki a kábeleket a hangfal kimenetbeől, és cseréltem meg őket

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9049) schawo válasza rii (#9048) üzenetére


schawo
titán

továbbra is a poti a gyanús.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9050) rii válasza schawo (#9049) üzenetére


rii
nagyúr

írni akartam :) - csak közbe kivételesen tv-bámulás megy :) - , hogy az a bajom, ha leveszem a hangerőt (pontosabban csak halkabbra veszem, szomszédok miatt nem felfelé akaarok próbálkozni) akkor gy ideig minden van, majd elmegy az ominózus oldal

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.