Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75251) python1 válasza Phülöp (#75250) üzenetére


python1
veterán

:DDD

(#75252) s4tch válasza Phülöp (#75250) üzenetére


s4tch
veterán

Szép történet :D Én is gondolkodtam azon, hogy beviszem a budiba a NAS-t, routert, de ahhoz előtte rendesen be kellett volna kábelezni a lakást. Így inkább a NAS-t próbálom csendesíteni egy ultra low noise-zal marketingelt ventivel és csendes vinyóval.

(#75253) python1


python1
veterán

Gyerekek!
Mozi fejlesztés címén vettem 2db NAD-ot végerősítőnek,járatom a rendszert zenével,és azt kell mondjam,hogy nagyon lehet vele élvezni a zenét is.
Bár a "nagy rendszerbe" nem kötöttem be,de mondhatom azt,hogy közel áll nagyon ahhoz,hogy kilépjek a kütyüzésből.

(#75254) nostromo73


nostromo73
tag

Ma haza vittem egy pár Neotech KS-11275 madzagot, BFA-G csatlakozókkal szerelve....

Nagyon tetszik a hangja..ilyen nyugodt, finom kábelem még nem volt, nagyon örülök neki...

(#75255) Crinos


Crinos
tag

Sziasztok!

Remélem ez a megfelelő topic, erősítő vásárláshoz kellene vásárlási tipp.
Van 4db Eltax LR8-as hangfalam(4x140W), amihez szeretnék erősítőt vásárolni.
Nem vagyok egy audiophil emberke, a hangcucc PC-re lesz rákötve, többnyire játék, aztán zene, aztán filmnézési prióba.
Maximum 40E ft-ig kellene nekem pár tipp.

Hálás Köszönet!!!

Crinos az állat..... battletag: Crinos#2304

(#75256) Polllen válasza python1 (#75253) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én a múltkor hallgattam zenét, nagyon jó volt. ;] Bár ez így a többieknek nem mond semmit... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75257) Haja


Haja
tag

Sziasztok!

A Dynaudio X12 illetve X16-ról mi a véleményetek? Milyen jellegű hangfalak? Mondjuk Canton CL 520-os képest?

Üdv!
Haja

(#75258) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Megérkezett.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75259) cappa72 válasza Kiskokó (#75258) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na végül MA lett?
:C
Na és milyen?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75260) Pazolini válasza Dorian (#75240) üzenetére


Pazolini
senior tag

Milyen procit építettál be, s milyen bordát rá, h nem kell oda venti? :Y
Mellesleg szerintem a szabályozás a legideálisabb út. Kaphat a gép olyan feladatot, amikor jó dolog, ha rá tudsz húzni egy kis extra hűtést. :K Persze, ha csak zenélsz, s max cd minőséggel eteted a procit, akkor lehet jó. :U

Nálam az egyik pc-ben 6, a másikban 7 venti teljesít szolgálatot, full szabályozható, jazznél, klasszikusnál közel 0db a pc által kibocsátott hang, BD-nél feljebb tekerem. Mindkettőben SD-n van a rendszer, kapcsolható HDD-k száma 9!

(#75261) Tamoo válasza cappa72 (#75259) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Na és milyen?"

RX8 :D

(#75262) Dorian válasza Kiskokó (#75258) üzenetére


Dorian
félisten

A gyereket a gólya hozza, az RX8-at pedig Kiskoko egója :C
Gratulálok, ugye mondtam, h végy egy nagy levegőt és válaszd ezt, jól jársz vele!

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75263) python1 válasza Kiskokó (#75258) üzenetére


python1
veterán

Gratulálok a hangsugárzókhoz!
Majd néhány szóval jellemezd,hogy valójában tetszik-e a hangja.

(#75264) alphamooncam válasza Kiskokó (#75258) üzenetére


alphamooncam
őstag

Gratulálok a vételhez, használd egészséggel !

Fotóhoz észrevétel.

Azt ugye tudjuk, hogy igényes vagy a környezeted minőségére, stílusára - akár a kapott hang kárára is.

Erre figyelemmel kérdezném, hogy az a keresztben lógó hálózati kábel nem zavar? :DDD

DE, ennél sokkal fontosabb, hogy a dobozod elhelyezése akusztikailag finoman fogalmazva sem pont ideális, magyarán szólva túl közel van az íróasztalhoz.

HA már ennyit költöttél a cuccra -azzal a céllal hogy kapjál egy jó hangot- talán megfontolandó lenne nem elrontani azt egy ilyen installálással.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75265) fehér_ember válasza Kiskokó (#75258) üzenetére


fehér_ember
addikt

Végül csak jól bevásároltál. Ritka hogy valaki végül többet költ mint amennyit tervezett (pont ellenkezőleg szokás), de hidd el így lett az olcsóbb.
A dac-ot azért mostmár fejleszteni illene ;]

(#75266) Dorian válasza fehér_ember (#75265) üzenetére


Dorian
félisten

Ritkaaa? ;]

De amúgy igen: így lett olcsóbb, mert ezt élvezettel használja majd hiányérzet meg cserélgetési kényszer nélkül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75267) cappa72 válasza Tamoo (#75261) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gonoooosz! :))

Tudod, hogy értettem... úgy értettem, ahogyan érteni illik értelemben. Na. ;)
Má'hogy hogy szól.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75268) Dorian


Dorian
félisten

Megérkezett :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75269) Kiskokó válasza Dorian (#75268) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszönöm mindenkinek aki írt.
Sajnos nagyon időszűkében vagyok, még hallgatni se tudtam 2-óránál többet sajnos.
Részletesebben beszámolok majd róla az én magam laikus módján.
Csak gyors reakció : Mint mondtam, nagyon nem lett volna sürgős a dolog (bár a hifim haldoklik) de tény, ez a szoba egy rakás .... a hifinek.
Igaz még nem végleges az elhelyezés, az erősítő se az asztalon lesz stb, de ezt a rendszert eredetileg nem ebbe a szobába terveztem. Ráadásul ez a szoba csak 16nm.
Szerintem nem mondok újat, ha azt mondom negyed hangerő bőven hangosabb az alap zenehallgatás erejénél. Félnél feljebb meg még nem tudtam venni, félve hogy megsüketülök.

Amúgy oldalfaltól elvileg 1m-re kéne rakni, de úgy gondolom ha egy síkba van az asztallal akkor mehet közelebb hozzá.(illetve más lehetőség nincs is :S)

Dorian : HA az enyém is ilyen Lakk fekete akkor lett volna minden tökéletes! De hát ez van.

Egy hibája van : a felső pozitív csatlakozója megvan szakadva... :S az áthidaló réz lapot is alig szorítja oda, valami megoldást kell majd találnom rá.

Üdv

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75270) Tamoo válasza Dorian (#75268) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gyönyörű.
Majd hallgasd meg sztereón! :)

(#75271) python1


python1
veterán

Na mi van itt kérem,mindenkit elkapott a kütyüzési vírus? ;]

Csak így tovább srácok,ez visz előrébb minket a hobbinkban,meg az életben is.

[ Szerkesztve ]

(#75272) LW


LW
őstag

Sziasztok!

Sub-woofer vásárláson gondolkozom. Egy szobában van a számítógépes (és egyben zenehallgatós) és mozis aparátusom és a fal mentén nincs több helyem, emiatt egy (viszonylag masszív) bútor tetejére tudnám csak tenni a subot, alá esetleg gránittal.

Érdeklőnék, hogy milyen negatív hatása lehet ennek és milyen típusú (reflex, zárt, aktív-passzív membrános, egyéb) mélynyomót ajánlotok ilyen elhelyezésre. Álló hangfal a gépemnél nem jöhet szóba, az csak a mozi szekció kiváltsága, ezért szeretném ezzel megtámogatni a zene alját.

Képekkel tudom mutatni a helyzetet:
[1] [2] [3]

A NAD erősítő a fiók alá költözne, a sub pedig a NAD helyén lenne. Hely bőven van minden irányban, 40x40x40 is elfér.

Köszönöm, ha valaki tud segíteni a dologban.

(#75273) Dorian válasza Tamoo (#75270) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy nem tudom mit képzeltem, valahogy az volt bennem, h ugyanakkora, mint az RS1, pedig ott állnak a GS20-ak, amiknek a teteje ugyanez, mégis meglepődtem, h ez mekkora (meg milyen nehéz).

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75274) Tamoo válasza LW (#75272) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem akarlak megsérteni, de érdemes lenne újragondolni az egész szobát. Ha már igyekszel igényes komponenseket vásárolni.

(#75273) Dorian: Szerintem a GS10 az egész márka legjobban eltalált doboza (platinumoktól elvonatkoztatva). :D
Mielőtt belémkötnének, nem a legjobb ... a maga módján legjobban eltalált.
Sokan besorolják "kommersz" mozis doboznak akik csak Silvert hallottak, de szerintem attól sokkal több.
Igen, elfogult vagyok! :D

[ Szerkesztve ]

(#75275) LW válasza Tamoo (#75274) üzenetére


LW
őstag

Nem probléma, hogy ez a vélemyényed, de kérlek építő jelleggel fogalmazd ezt meg és tegyél konkrét javaslatot. Nem célom a 20-30nm-es akusztikailag tökéletes környezet kialakítása, hanem gép előtt, dolgaim végzése közben lehetőleg minőségi zenét szeretnék hallgatni.

(#75276) Tamoo válasza LW (#75275) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az íróasztali sztereó helyére vennék egy fejhallgatót, esetleges háttérzenéléshez meg fejleszteném a mozis részt.

(#75277) LW válasza Tamoo (#75276) üzenetére


LW
őstag

Köszönöm, egy Audio Technica ATH-MSR7-em van az irodában megfelelő képességű DAC-erősítővel. Jobban kedvelem a sztereó hangfalas zenehallgatást. Azért kíváncsi vagyok, amint nyílik rá lehetőségem egy nyitott, magasabb kategóriájú fejhallgatót is kipróbálok.

Ha valaki kompetens az eredeti kérdésben, akkor szívesen várom véleményét.

(#75278) Tamoo válasza LW (#75277) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A szub eléggé rugalmatlan elhelyezés szempontjából. A legritkább esetben szól jól ott ahová fér. :D

A jelenlegi sztereó rendszered hangját hogy értékeled a komolynak mondható munkahelyi fejhallgatós láncodhoz képest? Már amennyire összehasonlítható a kettő.

(#75279) LW válasza Tamoo (#75278) üzenetére


LW
őstag

A fejhallgatót kiegyenlítettebbnek érzem, elég komoly mélyekkel is bír (zárt kialakítás segít ezen), populárisabb zenén is jól muzsikál, egyáltalán nem fárasztó a hangja. Szól, jól szól, de nem olyan lenyűgöző. Audinst MX-2 hajtja amúgy.
A sztereó lánc hangja sokkal nyíltabb, részletesebb (viszonylag világos karakter). Nagyon gyors, akusztikus zenén szuper élvezetes. Erősítő és kábelezés cseréje után a populáris vonalon is megállja a helyét. Ahol igen mély ritmus kíséri a zenét, ott hiányérzetem van még (rap zene, nagybőgő). Eleinte igen világosnak találtam, de sikerült kihozni belőle a jó oldalát. Ha álló hangfal vásárlásra adom a fejem valószínűleg maradok ezen a vonalon (816/826 esetleg egy régebbi Electra).

[ Szerkesztve ]

(#75280) alphamooncam válasza LW (#75272) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hááááááát nem tudom!

Nekem, aktív monitorjaim vannak sub-bal. JBL LSR 305-310S, és hát nem tűnsz kezdőnek.

Milyen tanácsot adhatnék?

Én valszeg, akármennyire is "eretnekség", de megpróbálnám bal oldali polcsugárzód alá tenni a szubot, de hogy hogyan azt ne kérdezd. Talán egy fordított U alakú polc "toldással", de ez nyilván csak kompromisszumos megoldásként jöhet szóba... Eléggé behatároltak a lehetőségeid, ahogy a fotók alapján látom.

Milyen szubot?!

Nos mivel nekem JBL LSR310S-em van én ezt ajánlom. ( Hálószombámban lévő hm.-hoz Wharfedale Powercube 10-s em van, és hát össze se lehet hasonlítani a kettőt. ) Más referenciával nem rendelkezem, ez a Te döntésed lesz... sok sikert!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75281) krichd1 válasza LW (#75272) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Ide nagy szívás lesz szubot tenni. Típus szempontból például próbáld ki azokat, amiket az előző hozzászólásomban írtam. Akár elég lehet oda egy régebbi zárt REL szub is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75282) fehér_ember válasza LW (#75272) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem már volt a pc-s íróasztalom alá betéve a házimozihoz való szubom és fura mód rendben volt a hangzás; természetesen kifelé néző membránnal és a gurolós széket azért elhúztam előle "mozizáskor".
Igaz, úgy nem hallgattam hogy az asztalnál ültem volna, de még talán úgy is működhet a dolog, mivel pl. a pc-s 2.1-emnek a mélyláda része viszont mindig is ott volt (az előbbiekben említett esetben úgy, hogy a REL Q200E tetejére tettem az Altec Lansing-ét :) ). Amúgy lehet a mélyláda máshol is, a hátsó falnál de akár még az oldalsóknál is próbálkozhatsz.
Gránitlapnak nem sok értelmét látom (kivéve ha legalább egy 60-70 kg-os darabról van szó :) ).

[ Szerkesztve ]

(#75283) fehér_ember válasza Dorian (#75266) üzenetére


fehér_ember
addikt

Valóban; inkább úgy kellett volna mondanom: Ritka hogy valaki végül többet költ mint amennyit mond hogy rászán (a legelőször idetévedők között) ...

[ Szerkesztve ]

(#75284) MCGaiwer válasza fehér_ember (#75283) üzenetére


MCGaiwer
addikt

én kb 200at terveztem költeni, most épp olyan 700 körül tartok.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75285) Dorian válasza Pazolini (#75260) üzenetére


Dorian
félisten

Intel J3160DC-ITX integrál procis alaplap van benne. Szó sincs csak zenéről (és főleg csak CD minőségről), BD filmekkel sincs semmi baja. És kussol.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75286) Pazolini válasza Dorian (#75285) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ja, integrált az más történet. Nálam minden "dedikált".

(#75287) JackeL


JackeL
tag

Megérkeztek a MA Bronze 2 hangfalaim, így ki tudtam próbálni a ezekhez vásárolt Marantz SR5023 erősítőket is, sajnos kábelekből csak 0,75össel tudtam összekötni a hangfalakat és az erősítőt.
Az lenne a kérdésem, hogy lehet a vékony kábel miatt az, hogy -20as hangerő felett átvált protect módba az erősítő vagy az erősítő lehet a ludas, esetleg a hangfalak?
Hangfalakon semmilyen sérülés nem látszik, teljesen épek.
Én személy szerint a kábelekre gyanakszok, hogy nagyon kevés neki, de csak jövő héten jönnek meg a 4mm VDM kábelek, hogy másik kábellel is kipróbálhassam a rendszert.
Illetve a lejátszó egy notebook, RCA-Jack kábellel van összekötve, ha esetleg ez is lehet a probléma forrása.

(#75288) Pazolini válasza JackeL (#75287) üzenetére


Pazolini
senior tag

Hsz-kábel keresztmetszete miatt szerintem kizárt, hogy letiltson az elektronika. Ott más okok lesznek. De lesznek még hozzászólások ez ügyben. :K

(#75289) LW válasza krichd1 (#75281) üzenetére


LW
őstag

@ (#75281) krichd1
@ (#75282) fehér_ember
@ (#75280) alphamooncam

Köszönöm a tippet a REL subokkal, többször olvastam, hogy jónak tartják őket. Résen leszek aprón.

Az asztal alatti elhelyezés eszembe se jutott, de egy kisebb mérető sub valóban elférne. Akusztikailag viszont biztos kapna némi extra erősítést. Ami miatt szimpatikus lenne a TV melletti elhelyezés, hogy szomszéd kímélő (panel). A közvetlen falszomszédom siket, így az nem lehet probléma, de igyekszem az alattam lakókat kímélni. Amennyiben nem lefele néz a hangsugárzó, valóban elhanyagolható lehet a gránitlap haszna, nem kísérleteztem még vele.

Heco Phalanx 12A tetszett meg elsőre. Jónak tűnik ez a zárt, dupla membrános kialakítás.

Ha a sztereó erősítő erősített jeleit kötöm rá, akkor elhanyagolható az extra vezetékek és sub által okozott jelvesztés?

[ Szerkesztve ]

(#75290) JackeL válasza Pazolini (#75288) üzenetére


JackeL
tag

Jó lenne tudni, hogy a hangfalakkal nem okés valami vagy az erősítővel, mert ugye használt mindkettő, de akkor visszaküldeném az egyiket, ha tudnám, hogy melyik nem jó...
Jelenleg tiszta káosz az egész, van amikor bekapcsolás után egyből protect meg sistereg a hangfal, van amikor -30on tudom hallgatni, de úgy meg halk.

(#75291) LW válasza JackeL (#75290) üzenetére


LW
őstag

Nem erős villamosságtani ismerekkel mondom, hogy vigyázz vele, mert ha a hangfal (pl. átmegy rövidzárba) rossz, akár az erősítőnek is baja eshet. Ha a környezetedben tudsz szerezni egy másik hangszórót érdemes lenne rákötni az erősítőre egy teszt erejéig.

(#75292) fehér_ember válasza LW (#75289) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az íróasztaltól nem kapott semmi erősítést, ahhoz sarokközelbe kell tenned.
Nem muszály REL Q szub-ra vadásznod (más zártat is választhatsz, pl. akár a sima tannoy ts 10), de amúgy az ebay.co.uk-n mindig lehet találni, viszont az eu-s postázásra általában rá kell beszélni az eladót (ami egyébként még mindig elég kedvezően biztosított).

(#75293) Mikisys
A HM-hez amúgy is dukál egy szub, azok a Focalok meg elég jók egy PC-hez, + a Mission Cyrus is, de tény hogy azokhoz is kellene a szub. Jelen esetben az aktív mély (mivel mindkettőhöz kell) az ésszerűbb megoldás. Kis hangdobozokból (amik közelről, pc előtt ülve is jók) úgyse fog soha elég mélyet kapni. A Pc előtt ülve meg eldöntheti hogy épp bekapcsolja-e a mélynyomót vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#75293) Mikisys válasza LW (#75272) üzenetére


Mikisys
őstag

Én átrendezném a szobát, hogy TV-nézéshez, filmnézéshez kényelmesen lehessen elhelyezkedni és besötétíteni. A "nagy" hangrendszert ehhez építeném ki.
A számítógéphez nem tennék szubládát, oda nem való, inkább normális-minőségű hangerősítő, normális hangsugárzókkal, sztereóban elég.
Szőnyeg a padlón sokat segítene a hangzáson, így ahogy a képen látható, elég kemény, kopogós, mélyhiányos lehet esetleg a hangzás.
Sok sikert!

Üdv!

(#75294) JackeL válasza LW (#75291) üzenetére


JackeL
tag

Másik hangszórót sajnos nem lesz egyszerű szereznem, max azt is úgy, ha veszek még egy párat...
Az az egészben a furcsa, hogy egy bizonyos hangerőig jó, aztán teljesen kapufa az egész...
Kipróbáltam azt is, hogy hangfalak nélkül csak a notira kötöm rá és úgy elindítom a zenét, na úgy is levágja egy bizonyos hangerő után protect-be a cuccot.
Szerintem itt kizárhatom a hangfalakat, most már csak az erősítő - noti - kábel trió maradt vagy rosszul gondolom?

(#75295) bta1 válasza JackeL (#75290) üzenetére


bta1
őstag

Hibás az erősítő (99.9% - a biztos, az a rendőr;) ). Ha csak egyik hangdobozt kötöd rá, javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#75296) JackeL válasza bta1 (#75295) üzenetére


JackeL
tag

Igen, sikerült megtalálnom a hibát, a Left channel a ludas, ha arra kötöm bármelyik hangfalat, akkor vált protect módba, ha csak a jobbra kötöm bármelyik hangfalat, akkor mondhatni jó, nem kapcsol le, megfelelő a hangerő is.
Szóval ez mehet vissza az eladóhoz sajnos...

Kérdés:
Yamaha AX-496 vagy Onkyo A-9010 erősítő lenne megfelelőbb a MA Bronze 2 hangfalakhoz?
Esetleg valami más ajánlás ilyen 100-150 (esetleg nagyon max 200) eurós árközegben?

[ Szerkesztve ]

(#75297) urbi107


urbi107
tag

Ki használ közületek hangfalkábelnek cat 5-ös internet kábelt?

(#75298) Nemir Ombe válasza urbi107 (#75297) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem már senki, olyan 7-8 éve volt "divat" .... ;)

Hmm ....

(#75299) Kiskokó válasza Nemir Ombe (#75298) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na erre én is kíváncsi voltam :D Haverom azzal nyaggat hogy CAT6 ból csináljak RCA-t :D
Nem tudom mit meg honnan vett :D

To all :
A hangfalakat sajna szinte nem is tudtam hallgatni. kb 2 órám volt meg ma egy 20 perc. Igaz előtte már jó 3 órával be volt kapcsolva az erősítő, meg csak néha küldtem meg Félig... annál feljebb nem tudom venni mert megsüketülök :D

Még nincsenek a helyükön,de már előre látom, hogy sajnos akusztika ebbe na szobában -12 ....
Majd teszek képet ha meglesz, de sajnos más megoldás nincs, amíg nem költözik az eredeti nappalijába.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75300) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#75299) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szépek a dobozaid...gratulálok hozzájuk.

Viszont kellene neki 25~35nm, hogy "rendesen kifuthassa" magát. Szerintem.
Mekkora szobában lesz?

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.