Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Phülöp válasza s4tch (#70000) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyszer majd én is megyek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70002) s4tch válasza Phülöp (#70001) üzenetére


s4tch
veterán

:C

(#70003) fehér_ember válasza s4tch (#70002) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kellett neked felajánlani, most nagyon népszerű lesz a da300-ad :D . Én is Gyöngyösi vagyok, engem is érdekelne, igaz nem most, majd úgy ősz táján kölcsönkérném pár óra hosszára (tehát még ugyanaznap vinném-hoznám) hogy saját rendszerben össze tudjam hasonlítani az impact twinnel. Természetesen én is kölcsön adnám a twint vagy akár mást is (pl. az arcam erősítőm) ha érdekel. Jólenne ha néha itt vidéken :) is beindulna egy kis kölcsönös hallgatózás, hogy megismerjünk más rendszereket, más komponenseket.

[ Szerkesztve ]

(#70004) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jobb SUB kábelt összerekni.
Milyen alapanyagokból érdemes kiindulni.

SUB nak is jó lehet a már sokszor emlegetett VDC, a 268-006-000?

Előre is köszi.

(#70005) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Miskolcon az enyem is kolcsonkerheto a nyaron.

(#70006) Nemir Ombe válasza liszi70 (#69966) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lebeszéltem a “teszt körülményeket” professzionális környezetben 300.000 - cca. 5.000.000-ig választható “ketyerékkel” ha még érdekel (vagy bárki mást is) egy “objektiv” kábelteszt. ;)

(részletek megbeszélhetők ha van érdeklődés,helyszin Győr)

Hmm ....

(#70007) fehér_ember válasza Krissz80 (#70004) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jó lehet. Csak az a kérdés mihez viszonyítva.

(#70005) Ereshkigal
Esetleg egy fotót róla. Csak hogy tudjam, kölcsönkérjem-e :DD

(#70006) Nemir Ombe
Először azt kellene behatárolni, hogy egyáltalán milyen kábelek hasonlítgatására van igény.
Mert ugye, csak nem szükséges azt az egyik legalapabb dolgot bizonygatni, hogy hangszórókábelek közt létezhet különbség.
Vagy mégis?
Én annyira már tuti nem foglalkoznék az ellenzéket játszó, mindent kapásból elutasítók értelmetlen győzködésével.

[ Szerkesztve ]

(#70008) Dorian válasza fehér_ember (#70007) üzenetére


Dorian
félisten

Látod: Leírtam, h különbséget tapasztaltam két azonos árú, analóg IC közt, ráadásul vásárlási kényszer nélkül.
Erre jött a placebózás....

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70009) fehér_ember válasza fehér_ember (#70007) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#70006) Nemir Ombe
Az előbbiből még annyi kimaradt, hogy javarészt inkább a saját tábor tesztelgessen. Mert egy megfelelően kivitelezett tesztnek ebben az esetben is lesz értékelhető eredménye és közben nem kell teljes szabotázstól tartani. És az lenne a legszebb az egészben (vagy hab a tortán), ha a vakteszt eredménye bizonyítaná, a nem többségben ott lévő, ellenzékiek ellenzéki magatartását.
(Ellenzéki magatartás = Mindenre, nem, a válasz) :W

(#70008) Dorian
Mindegy, a lényeg hogy leírtad amit hallottál.
Ezekből legalább lehet mazsolázgatni és még előrébb jutni. A másik tábornál pedig mindig volna egy felső küszöb, amit csak a bizonyítási szint fejlődésével lehetne feljebb tolni; Addig meg hidd, hogy egyhelyben topogsz, akkor is, ha nem úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#70010) liszi70 válasza fehér_ember (#70009) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sajnos nem sikerült megértened, miről volt szó, és hogy én miről beszélek. Olvass vissza, és értelmezd légyszi, mielőtt butaságokat irkálsz, és vádaskodsz.

"javarészt inkább a saját tábor tesztelgessen."

Javarészt inkább otthon tesztelgess, hogy megbizonyosodj róla, hogy amit "hallasz", az tényleg az eszköz hatása, nem valami más, tehát felelősséggel leírhatod róla a tapasztalataidat. Te is, más is.

[ Szerkesztve ]

(#70011) s4tch válasza fehér_ember (#70003) üzenetére


s4tch
veterán

Persze, írj, ha aktuális.

(#70012) fehér_ember válasza liszi70 (#70010) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem konkrét személyre és konkrét esetre gondoltam, én általánosságban szerettem volna véleményt formálni.

Teszteléseket elfogadok bizonyításnak, mert az ugyanúgy emberekkel és füllel történik mint az egyéni zenehallgatás. Méréseket viszont nem tudok mert az nem emberekkel, nem azok idegrendszerével és fülével történik. Persze természetesen azokra is szükség van, hogy eszközöket alkossunk, de az alkotás végeredményét a másik oldalon mi érzékeljük, és ez az érzékelés sokkal összetettebb mint egy-egy vagy akár néhány paraméterbe kapaszkodás.

Szerintem hadd lehessen véleményt formálni tudományosan elfogadott normákon alapuló tesztelés nélkül is.
Számomra elfogadható tapasztalatmegosztásnak számít az ő így vagy úgy hallja is. Akinek meg nem, az majd úgyis utánajár.
Persze másnak is joga van erre minden egyes alkalommal felhívni, mindenki figyelmét.

(#70011) s4tch
Köszi!
Majd, jelentkezem

[ Szerkesztve ]

(#70013) liszi70 válasza fehér_ember (#70012) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Szerintem hadd lehessen véleményt formálni tudományosan elfogadott normákon alapuló tesztelés nélkül is."

Szó sincs "tudományos" tesztek folyamatos szükségességéről, mint ahogy "közösségi", bizonyító erejű össznépi szeánszokról sem. (Ezeket nem én hoztam a témába, és némiképp félre is vitte a beszélgetés fonalát.) Nem fogom leírni most még egyszer, én mit és miért tartok fontosnak, és mi a veszélye a sokszor megalapozatlan, visszaellenőrzés nélküli "tapasztalatok" tömkelegének.

(#70014) fehér_ember válasza liszi70 (#70010) üzenetére


fehér_ember
addikt

A másik tábor nem te vagy (azokat számomra a méréspártiak), te csak minden esetben a tesztelésre vágyó, figyelemfelhívó vagy.
Még ha véletlenül elfelejted rá felhívni a figyelmet, mi már akkor is automatikusan odaképzeljük a szokásos megjegyzést :D
De azért valljuk meg, ezzel nyomást gyakorolsz a fórumozókra, hogy teszt nélkül ne mondjanak véleményt. Ezt azért nem biztos hogy mindenki tolerálja, mármint hogy keretek közé akarjuk kényszeríteni a vélemény nyílvánítás szabadságát.

(#70013) liszi70
Annyira azért még a valóban félrevezetőek sem veszélyesek.
A hit sem ártalmas, a többségnek az is boldogságot hoz.

[ Szerkesztve ]

(#70015) fehér_ember válasza liszi70 (#70013) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Nem fogom leírni most még egyszer, én mit és miért tartok fontosnak, és mi a veszélye a sokszor megalapozatlan, visszaellenőrzés nélküli "tapasztalatok" tömkelegének."

Szerintem azért ez lehet nem volna baj, mert akkor legalább újra tudnánk, hogy milyen ártalmaktól akarod ennyire megvédeni a fórumozókat.

[ Szerkesztve ]

(#70016) liszi70 válasza fehér_ember (#70015) üzenetére


liszi70
nagyúr

Több topikban, sok konkrét eset kapcsán leírtam a véleményem és továbbra is le fogom, ha lesz miértje. Addig olvass vissza, ha a (provokáláson túl) tényleg érdekel. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#70017) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#70007) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

1, lényegében bármilyen kábel tesztelése lehetséges, az igény és az idő határozza meg. Lesz "pár" kábel a helyszínen, de természetesen aki jön, hozhatja a "kedvencét".

2, én nem győzködtem eddig sem és ez után sem fogok senkit, adtam egy lehetőséget az "ellentábornak", hogy korrekt körülmények között bizonyíthassák az "igazukat"(?) vagy beismerhetik, hogy nem volt igazuk (természetesen ha nekik lesz igazuk "fejethajtok" és azonnal lecserélek mindent villanydrótra ;) )

3, az igazi az lenne, ha mindkét táborból lennének résztvevők, csak az egyenlőség végett (bár arra is kevés esélyt látok, hogy az "ellentáborból" bárki eljöjjön, a "szájkarate" ilyenkor csak onlájn megy, a legjobban kiabálók általában soha nem vállalják a személyes megmérettetést, így elkerülve az esetleges "beégést".

4. ha valamit egyértelműen hallani, akkor hiába mondanak a "szabotálók" nemet, tudjuk, hogy hazudnak (vagy totál botfülűek), innentől kezdve lehet kiírni nekik, hogy nem releváns a hozzászólásuk, mert ...... :D

5. abban már megegyeztünk, hogy a jobb-rosszabb "hangú" kábel objektív teszt megítélése nem lehetséges, mert az szubjektív, hogy kinek mi tetszik, a teszt tárgya az, hogy van-e különbség (nem pedig az, hogy milyen)

.... szóval lehet jönni, hely és feltételek adottak, hogy le lehessen zárni ezt a vitát, de ha az "ellentábor" mégsem képviselteti magát ezek után, az egyértelmű beismerése annak, hogy mégsem úgy van, ahogy állítják. ;)

Hmm ....

(#70018) lemmy9 válasza Nemir Ombe (#70017) üzenetére


lemmy9
őstag

Tehát ha nem jön össze a dolog az ellentábor részéről, hogy Győrbe utazzon, akkor győztest hirdetsz.
Korrekt :DD

Szerintem!

(#70019) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

On

Jó dolgozni ezzel a vdc kábellel... és minő csoda, délelőtt rá gondoltam egyet és a postás hozta is :D
:R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70020) liszi70 válasza Nemir Ombe (#70017) üzenetére


liszi70
nagyúr

Teljesen félrevitted a témát, köze nincs az írásodnak ahhoz, amiről én beszélek régóta.

Utóirat : Mondjuk, hogy a feltételeket én is tudom biztosítani az ország másik végében, van elég pöpec rendszer itt is. Ha nem jössz, az azt jelenti, hogy vagy "hazudsz vagy totál botfülű" vagy és csak a "szájkarate" megy a részedről? :D

[ Szerkesztve ]

(#70021) Nemir Ombe válasza liszi70 (#70020) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ok. Miről is beszélsz akkor régóta?

Hmm ....

(#70022) liszi70 válasza Nemir Ombe (#70021) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#70023) Nemir Ombe válasza liszi70 (#70022) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Megtettem,visszaolvastam.

Szóval,ha a lényeg nem az,hogy egyáltalán van-e különbség kábel és kábel között,akkor mi? Mert eddig ez volt a “fő szempont” nálad.

Hmm ....

(#70024) liszi70 válasza Nemir Ombe (#70023) üzenetére


liszi70
nagyúr

Csak úgy egyszerűen "kábel és kábel" között??? Csak így csípőből és általánosságban??? Ha valóban visszaolvastál volna, akkor tudnád, hogy sosem írtam olyanokat, amikkel most indokolatlanul nekem esel. Majd konkrét esetekről, konkrét témákról, konkrét "vitatható tapasztalatokról" szívesen megbeszélek veled, de amíg ilyen szintű általánosító és banális a kérdésfelvetésed, azzal nem tudok mit kezdeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#70026) Nemir Ombe válasza liszi70 (#70024) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

(#69941) liszi70

"Nem azt kell eldönteni egy ilyen teszten, hogy kinek mi tetszik, hanem hogy egyáltalán hall-e bármi különbséget. Annak eldöntése nem szubjektív! Az eltérés meghallása objektív, aztán a meghallott különbség értékelése lehet szubjektív."

Bocs, lehet én vagyok hülye, de nekem nem ez jött le ....

De szerintem hagyjuk, ez már csak ködösítés/magyarázkodás/mellébeszélés .... Te "kardoskodsz" az "objektív tesztelés" mellet és utólag még magad is megcáfolod .... ;)

Hmm ....

(#70027) liszi70 válasza Nemir Ombe (#70026) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez a mondatom mindenről szól, csak arról nem, amire felhozod érvként. Lehet, hogy valaki lenyúlta a nickedet, mert Nemir Ombe nem volt ilyen szinten zavaros, értetlen és ferdítő eddig. :F

"Bocs, lehet én vagyok hülye, de nekem nem ez jött le ...."

Hát, ha neked ebből a hozzászólásomból (és a többiből) az jött le, hogy szerintem nincs különbség "kábel és kábel" között úgy általánosságban, akkor már ne is haragudj, de tényleg lehet....... :D

"Te "kardoskodsz" az "objektív tesztelés" mellet és utólag még magad is megcáfolod ...."

Továbbra is fontosnak tartom a lehető legobjektívebb tesztelést. Mit cáfoltam meg és mivel? :F

[ Szerkesztve ]

(#70028) Krissz80 válasza fehér_ember (#70007) üzenetére


Krissz80
senior tag

Mondjuk egy Inakustik-hoz képest.

Ic -nek belépőszinten ajánlott. Ahhoz képest subnak mennyire,

(#70029) fehér_ember válasza Krissz80 (#70028) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sajnos én tényleg nem tudom. Én is az említett VDC-t használom, de nem igazán hasonlítgattam. Az biztos hogy nagyon jó áron van. Ha Budapesti vagy akkor én a helyedben elmennék a Kácsához és elhoznék néhány subkábelt. Ha nem nyerik meg a tetszésedet akkor visszaviheted akár az összeset, visszakapod a pénzed. Persze vásárláskor jelezd, irnak róla papírt. Nagy lehetőség, érdemes kihasználni. Mivel VDC IC-t sokan használnak, azt is biztos tud valaki kölcsön adni.

(#70030) #71562240


#71562240
törölt tag

Információ.

Bizonyos hifi fejlesztő(k) ér(nek) el eredményeket, vagy előrehalad(nak) azon az úton, hogy tudományos mérésekkel az eddiginél többmindent ki lehessen mutatni azon hangminőségbeli hatásokból, amelyeket egyelőre csak az érzékelésünk képes mérni, a rendelkezésre álló elektronikai mérési módszereink-eszközeink nem képesek. Értsd: azonos elektronikai mérési eredmény versus totálisan eltérő hangminőség, hangkarakter. Oka, a rendelkezésre álló elektronikai mérési eszközeink-módszereink közismert elégtelensége a hifi készülékek hangminőségének, hangkarakterének az előrejelzéséhez, igazolásához, okadatolásához.
Amellett, hogy persze az elektronikus mérési eszközök-módszerek is fejlőd(het)nek, a mérési módszerek említett kitágításának lehetőségei elsősorban a termodinamika, kvantumfizika és ekörüli anyagtechnológiai tudományos határterületek integrálása mentén keres(het)endők-talál(hat)andók manapság.
Van(nak) tehát hifi fejlesztő(k), aki(k) újszerű mérőeszközök kifejlesztésén is dolgozik(-nak) az utóbbi évtizedekben, és akár konkrét eredmények is várhatóak a közeljövőben. Remélhetőleg.
Ugyebár a hifi készülékek mérési eredményeire minden határon túl apellálók jellemzően azt gondolják, hogy a mérési eszközeink-módszereink elérték már a feladatra való alkalmasság szintjét. Furcsa nézetek ezek.

Információ vége, távoztam

(#70031) Mathiask válasza #71562240 (#70030) üzenetére


Mathiask
senior tag

akár konkrét eredmények is várhatóak a közeljövőben.

A közeljövő mit jelent ebben az esetben kb? Pár évre kell gondolni?

(#70032) liszi70 válasza Mathiask (#70031) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezeket a konkrét eredményeket évtizedek óta várják, és még sok évtizedig várni fogják. :D

[ Szerkesztve ]

(#70033) Ribi válasza Mathiask (#70031) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez csak hülyeség. Amíg ugyanaz az ember ugyanazt a bort 2 teljesn különbözőnek titulálja ha az egyiket kancsóból, a másikat dizájnos üvegből kapja, addig nem a műszerekkel van a gond. Műszerek nagyságrendekkel finomabbak, mint az ember érzékszervei. Majd ha a fejedre kötik a műszereket és villog, hogy már megint csak hazudsz és fütyülsz miközben elemzed az óriási különbséget 2 kábel között, na akkor lesz előrelépés. :K

[ Szerkesztve ]

(#70034) gyurczy válasza Ribi (#70033) üzenetére


gyurczy
őstag

Látom a hülyeség ragadós. Miért ne lehetne mérni a különbséget két kábel között? Elektromos tulajdonságok eleve mérhetők, és ha hangban is okoz változást, azt egy sima mikrofonnal ki lehet mutatni, megváltozik a frekimenet, eltolódnak a sávszélek, stb.

Az, hogy valaki az életben nem tapasztalt még különbséget két kábel között nem jelenti azt, hogy nincs. A Földre is azt hitték sokáig, hogy lapos, meg a Nap is körülötte kering, aztán mégsem úgy van az...

(#70035) liszi70 válasza gyurczy (#70034) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hol írt olyat, hogy nem lehet mérni a különbséget "két kábel" között? :F (Persze attól függ, milyen kábelről van szó, van amelyiknél tényleg nem lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#70036) blattida válasza liszi70 (#70035) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha van két kábel között különbség, akkor azt tehet mérni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70037) dgyuri0123 válasza gyurczy (#70034) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mégis mire mész azzal a méréssel? :F

Ki tudod következtetni ebből, hogy melyik a "jobb" hangú?
Bárki meghallja vajon?
És mennyire lesz ez etalon?
Milyen rendszerben?
Kinél milyen lesz, ugyanaz a kábel?

Szkópón' ahány mérés, annyi eredmény, de mire mész vele, ha nem tudod megfogalmazni a változás lényegét? Az meg, hogy a föld lapos-e vagy gömbölyű, csak egy aprócska szösszenet egy szimfóniához mérve. Kétféle mértani testről van szó, egy korongról és egy gömbről, de a zene ennél picit bonyolultabb. Szvsz. :)

"csak a zene van"

(#70038) liszi70 válasza blattida (#70036) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én is pont ezt mondom. :)

(#70039) bajnokpityu válasza blattida (#70036) üzenetére


bajnokpityu
félisten

siltech vagy 20éve méri is a kábeleit. sőőt, pénzért más kábelgyártóknak is mér. Hogy mit, azt nem tudom.

Az már kérdés, hogy egy alsó kategóriás kábelükre adtak meg anno 0.0001% os tozítást, egy felsőre meg 0.00001%ot, (nem konkrétan ilyen értékeket, de hasonló nagyságrendűt) közben minden más láncszem többet torzít. DACoknál is hasonlóan picike a torzítási érték, mégis brutál difi van köztük, a két kábel között meg óriási halható difi volt. Szóval, jó lenne tudni hogyan mérnek, és milyen mérhető paraméter mit okoz hangban.

Egy kiragadott paraméter azért nem sok, vagy 100at biztos mérhetnek.. Nomeg siltech jobb kábelei egyébként tényleg kifejezetten alacsony torzításúak fülemmel "mérve" is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#70040) blattida válasza liszi70 (#70038) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudom, csak a második mondatodra reagáltam vele, ami, mintha, azt is sugalmazta volna, hogy nem mindig lehet különböző kábelek között különbséget mérni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70041) krichd1 válasza Krissz80 (#70004) üzenetére


krichd1
addikt

268-011-000 típusból láttam már szub kábelt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70042) Nemir Ombe válasza bajnokpityu (#70039) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha csak a “legalapabb” (otthon is bárki számára egyszerűen) mérhető adatokat (pl. ellenállás,kapacitás) vesszük alapul előfordul,hogy a teljesen más értékü mérési eredményekkel rendelkező kábelek “hangja” közel azonos,de a közel azonos mérési eredményeket mutató kábelek “hangja” jelnentősen eltérő.

Szóval: akkor hogy is lehet “objektiven” meghatározni a különbséget,ha a “hallás” mást mutat,mint a mért adatok?

(tudom,hogy egy kábel “hangját” nem csak a fennti két adat határozta meg,példaként írtam,nem belekötni :D )

Hmm ....

(#70043) Ribi válasza Nemir Ombe (#70042) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát ezaz, 2 autó ugyanolyan hosszú, attól még nem ugyanolyan jók.
Plusz kábel visszahat az erősítőre/preampra akármire.

[ Szerkesztve ]

(#70044) blattida válasza Nemir Ombe (#70042) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha van két más kapacitású kábeled, akkor azok biztos, hogy nem fognak ugyanúgy szólni, maximum két, eltérő rendszerben hallgatva.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70045) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Mellesleg van egy olyan "elmélet" is, hogy a kábelek javarészt saját (az adott terhelésen megjelenő) "saját mechanikai rezgésüket" (is) továbbítják az eszközök között, ezért pl. a hangsugárzó kábeleknél (hosszából adódóan és a dobozokkal történő "direkt" mechanikai kapcsolat miatt) jelentősebb "hangzás eltérés" tapasztalható, mint egy IC vagy digit kábel esetében, ahol a "direkt kapcsolat" nem olyan mértékben (vagy egyáltalán nem pl. optikai kábelek) befolyásol(hat)ja a kapott végeredményt.

Ilyen esetekben akár a terhelés/jelerősség függvényében is változhat a "kábelek hangja", ami az analóg jelátvitel esetén magyarázható(?) a fentiekkel, de pl. digitális jel esetén már nem ilyen egyszerű az esetleges különbségek magyarázata,valamint mindezek mérése is komoly kihívást jelent jelenleg. (ha nem lehetetlen)

Szóval ez is egy "elmélet" a többi mellet, úgyhogy mindenki választhat magának egyet a sokból, mert a gyakorlat (a lehetséges mérések ellenére) a legtöbb esetben ellentétben áll az "elméletekkel". ;)

(#70044) blattida:
Erre had írjam az "ellentábor" legtöbbet hangoztatott válaszát: bizonyítsd! :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#70046) Krissz80 válasza krichd1 (#70041) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi, gondolom akkor a két eres verzióból is jó lehet.

(#70047) flash-


flash-
veterán

sztereo 2.0 aktív monitor hangfal szettet vásárolnék.

rock,klasszikus zene,
amire lenne használva.

ezeket már egy ph cikkben ajánlották:
Prodipe Pro 5 és Pro 8, az M-Audio BX5 és BX8, KRK RP5.

vélemény?
vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#70048) Polllen válasza flash- (#70047) üzenetére


Polllen
nagyúr

Multimédiás/PC-s hangfal topikba való!

Amúgy nagy a szórás árban szerintem. Határozz meg egy keretet, hogy mennyit szeretnél rá szánni.

És tőlem egy szavazat a JBL LSR 305-re. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70049) failed


failed
tag

Sziasztok

Mi a véleményetek, előrelépés lenne egy Pioneer 503-R után egy Denon DRA-455 vagy egy Denon PMA-725R?? sajnos meghallgatni együtt őket nem hiszem, hogy lesz szerencsém.

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#70050) dgyuri0123 válasza failed (#70049) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem nem, de hallgass meg más véleményt is.

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.