Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115001) denesdr válasza fojtviki (#115000) üzenetére


denesdr
addikt

Szia! Umik mindenképp javasolt. A Flex alapból manuális korrekciót tud (PEQ), de vásárolható hozzá automatikus korrekció is (Dirac Live), ami több dolgot tud korrigálni mint egy normál PEQ. Hogy aztán a Dirac-ra mennyi szükség van az jó kérdés, ha elégedett vagy a sima PEQ-val, akkor nem feltétlenül kell a Dirac szvsz.
Nekem SHD-m van, ebben alapból van Dirac, de nem használom ezt a funkciót, pedig többször bemérettem már vele a rendszert és különböző görbékkel is kísérleteztem, nálam eddig nem hozott annyit, hogy bekapcsoljam. A PEQ természetesen megy, tényleg áldásos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#115002) denesdr válasza fojtviki (#115000) üzenetére


denesdr
addikt

Illetve annyiban azt hiszem lehet automatizálni a PEQ-t is, hogy fel lehet rá tölteni a REW által kalkulált értékeket.

(#115003) fojtviki válasza denesdr (#115002) üzenetére


fojtviki
senior tag

Köszönöm. Egyébként az nem járható út, mondjuk ha valakinek megvan a software és eljön beállítani? :) Az lenne a legjobb, ha működne, akkor néznék valakit aki ért hozzá és válallja is. Az a baj, hogy nem igazán értünk hozzá :DDD

(#115004) VoidXs válasza denesdr (#115002) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Cavern tud kész MiniDSP konfigot exportálni, csak be kell tölteni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115005) denesdr válasza fojtviki (#115003) üzenetére


denesdr
addikt

De persze, kivitelezhető az is, hogy valaki beállítja nektek (aztán ha kedvet kaptok, később bármikor vehettek hozzá mikrofont).
Hogy érted, hogy másnak megvan a szoftver? :) PEQ van a Flex-ben alapból, másvalaki Dirac-ját nem tudod/tudjátok használni, a Cavern és a REW meg ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#115006) denesdr válasza VoidXs (#115004) üzenetére


denesdr
addikt

Na, az tök jó. Cavern gondolom jobb mint a REW ilyen szempontból.

(#115007) Dißnäëß válasza fererencz89 (#114999) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115008) BIGi75 válasza denesdr (#115001) üzenetére


BIGi75
senior tag

Jó a szobád, vagy már megszoktad a hangját.
Én meg már a cd-t is EQ-znám, lehet Flex-re kellett volna bespórolnom a DX3Pro helyett :F
Így marad a PC; rip+stream. De legalább nem kopik a lemez :DDD .

(#115009) denesdr válasza BIGi75 (#115008) üzenetére


denesdr
addikt

Szerencsére egész jó a szoba ahhoz képest, hogy nem túl nagy (4,5x3,5). Nálam is megy a manuális EQ, csak a Dirac az amit nem használok.
Valószínűleg hasznosabb lett volna a Flex, mint a DX3Pro :) , bár ne felejtsük el, hogy az előbbi nemrég óta van csak, lehet nem is tudtál a létezéséről (vagy nem is volt még) amikor a Topping-ot vetted.
De végülis ha csak PC-zel, akkor nem feltétlen kell a minidsp, főleg, hogy az előbbi számításban nyilván jóval erősebb.
Amúgymeg szerintem is van benne valami báj, hogy a CD lejátszás (vagy épp LP ;] ) is EQ-zható, dedikált, hagyományos lejátszóeszközökkel, PC nélkül. :U Én pl szoktam néha játszani konzolon, és szeretem, ha annak a hangja ugyanúgy megkapja a kis korrekciót mint a sztereó zene, erre (is) jó pl a minidsp.

szerk.: a Topping meg fejleszthetne már, van egy csomó féle DAC-ja, lehetne legalább az egyikben DSP. :K

[ Szerkesztve ]

(#115010) BIGi75 válasza denesdr (#115009) üzenetére


BIGi75
senior tag

Szinte csak PC-zek, de gondolkodtam ezen a napokban, hogy ha már így vagyok felszerelve mi lenne egy kisköltségvetésű kiskapu pc nélküli irányba. Mert perpill elvagyok így, böngészgetés közben szól a music, de ha csak a zenéről szólna a szabadidő (meg egy pohár borról ;) ) akkor ne zúgjon már az a PC. CD-hez, Audiocast streamhez,... szóba jöhet egy ilyen miniDSP-vel (vagy inkább miniDSP HD-vel, de már árban ezzel kicsit elcsúszik a sztori, akkor már lehet tényleg inkább a Flex), de az LP továbbra sem megoldott. Egy Taya DP510 és egy Hitachi HT324-em van, amiknek kell a phono bemenet. Persze az is kaphat egy előfokot, amit meg lehet úszni pár10e-ből is, de akkor már sztem túlkütyüztem, és nem ér annyit.

(#115011) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Lehet nem a legmegfelelőbb topicban érdeklődöm, de remélem tudtok segíteni:
Szeretnék venni valami hangkeltőt egyetlen céllal:
Hallja a szomszéd ha hallgatom és ehhez ne kelljen üvöltetni.

Van a szomszédaim akik (muzsikus fajta 'svéd' zenét tolnak) szerintem feltekert basszussal hallgatja a hifijét. Süketek szegények, de azt sem képesek felfogni, hogy a beton és a tégla kitűnően továbbítja a mély hangokat.
Konkrétan ha rajtam van a fejhallgató, akkor is hallom ők mit hallgatnak.

Én eddig csak fejhallgatót használtam, nincs tapasztalatom zajládák terén.

Szóval mit érdemes venni akár használtan, óccóé' ami sok basszust kitol magából alacsony hangerő mellett is? Nem érdekel, ha nem kristálytiszta a hang, arra ott a fejesem.
Csak és kizárólag a falszomszédomnak akarom bekapcsolni, mikor ő is elkezd zenét hallgatni. Hátha megérti a problémámat.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#115012) VoidXs válasza denesdr (#115006) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A REW full manualnál nem lehet jobbnak lenni, de cserébe ez egy gomb, az meg sok óra :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115013) fererencz89 válasza Lokids (#115011) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!
A halkan is hangos nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán.
Én az obiban vettem egy szép kék véső-kalapácsot, ami már egész sok házkörüli munkában segített, szerintem ilyen esetben is hasznos társa lehet az embernek. Ha ők hangos, erős basszusú zenét hallgatnak, nem sokat fognak felfogni falon keresztül a Te zenédből. Az 1500W, 5,5 Joule ütőerő már a szívüket is meg fogja érinteni, nem csak a fülüket. ;]

Nem szotkam hibázni.

(#115014) BIGi75 válasza Lokids (#115011) üzenetére


BIGi75
senior tag

Elég szomorú, hogy ennyire nincsenek tekintettel másokra.
Facen lehet találni érdekes dolgokat óccón ;]
Vagy kisebb befektetéssel; sztem elég idegesítő tud lenni, ha egy teniszlabdával szórakozol a falhoz dobálva fejhallgatós zenehallgatás közben :K.
Nekem amúgy Klipsch R-12SW-vel volt ilyen jellegű kellemetlen élményem, nem túl nagy hangerőn is zörgette a poharakat a 15 méterre lévő konyhaszekrényben.

(#115015) Bali27 válasza Lokids (#115011) üzenetére


Bali27
addikt

Húgom rendszerint ráhívja az ilyenekre a rendőröket

(#115016) BIGi75


BIGi75
senior tag

Érdekes kísérlet lehetne még bass shaker falra dűbelezett bútorlapra szerelve. Így nem kellene bömböltetni a zenét, a falon túl mégis lehet hasonló lenne az " élmény". Vajon átvinné a hangot?

(#115017) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Érdekesség :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115018) Dißnäëß válasza Lokids (#115011) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Levedlett diszkós láda, ha tölcsér, legjobb. És valami szögelôs zenét amolyan kopogósabb felsô mélyekkel, szvsz az a leghatékonyabb.

A rendôr újra és újra nem megoldás sajnos, ez nem olyan ország.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115019) Lokids válasza Bali27 (#115015) üzenetére


Lokids
addikt

Sajnos nem megoldás. Ilyenért szerintem ki sem jönnek.
Nem üvöltetik, de elég hangos ahhoz, hogy zavaró legyen. Abban a szobában nem is lennék képes aludni pl...
Pedig már szóltam is nekik, akkor kicsit lejjebb vették a hangerőt, de szerintem nem értik, hogy 60 éves tömbbe nem terveztek hangszigetelést. Arra meg kétlem, hogy rá tudnám venni őket, hogy a felém lévő falat burkolják be hangtörő szivaccsal. Úgyhogy keresek valami kiszuperált ládát és ráküldök valami metált.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#115020) tranceplanet válasza Lokids (#115019) üzenetére


tranceplanet
addikt

A metál nem lesz jó, nem elég ütős! Ide techno stílus kell, vagy van a neurofunk stílus: [link]
Mélyláda, egy aktív sub kell neked, 20 ropi körül megy használtan.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#115021) orbano válasza Lokids (#115019) üzenetére


orbano
félisten

ha hatékonyan akarsz a falba rezgést juttatni, azt ne léghanggal (zene egy hangszóróból, ami megrezegteti a levegőt, ami megrezegteti a falat/födémet), hanem testhanggal, azaz valamivel ami egyből a mechanikai energiát a falnak adja. máskülönben nálad mindig hangosabb lesz, és mivel náluk szól már egy zene, neked azt kéne túlharsognod, ami kb impossible. én ezt a szobatársammal sem tudtam megcsinálni, akivel csak egy ajtó választott el. szóval vésőfúró, bele egy tompa fúrószár, aztán go.
ha mindenképpen hangfalat akarsz, akkor keresd meg melyik frekin rezonál a födém és arra hangolj egy bass-reflex ládát, vagy keress olyat ami már arra van. persze nehéz lesz, mert a legtöbbet zenére tervezik, így nem úgy lövik be a portot benne, hogy egy random frekin és a keskeny környezetében emeljen ki.

A vér nem válik VAZZE!™

(#115022) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

TGIF !!!
Ez most tosz. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115023) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#115022) üzenetére


Dißnäëß
veterán

[link]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115024) lezso6 válasza Dißnäëß (#115022) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor én egy emberevő gyíksárkányt szeretnék küldeni. Nyamm.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115025) Dißnäëß válasza lezso6 (#115024) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hoppá. Jó anyag. ;] :K
(Közben én folytatom) :D

Szerk.: sztakurva. Köszi !!!!!!!!!! :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115026) lezso6 válasza Dißnäëß (#115025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van kémautó is. Egyébként magyar előadó. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115027) Dißnäëß válasza lezso6 (#115026) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Simon Gábor, pont most látom.
Érdekes ahogy a kémautó alatt vitáznak a műfajon. Szerinted mi ? (Én is a breakbeat fele hajlok, bár néha feszegeti a határokat).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115028) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

[link] Mmmm.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115029) lezso6 válasza Dißnäëß (#115027) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gyorsabb breakbeat kb, nagyon nem dubstep. :D Egyébként a sárkánygyíkos is eredetileg ilyen, csak csinált belőle DnB verziót.

Saját kiadója is van (Eatbrain), DnB terén világszinten meghatározó arc. Na még egy. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115030) Dißnäëß válasza lezso6 (#115029) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szívesen tanulnék "valahol" olyan dolgokat, hogyan megy ez. Tervezek mixeket összerakni.
(Mármint a jogi oldal).

Kövi.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115031) fererencz89 válasza lezso6 (#115024) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Egy klasszikus klasszikus, biztos vltmr: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#115032) lezso6 válasza fererencz89 (#115031) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És a VIP? Régi Noisia volt jó, az új az nekem tök meh, kb 2010-től egyre kevesebb tetszik. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115033) lezso6 válasza Dißnäëß (#115030) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jogi részét én se tudom. :D Vagy milyen mixre gondolsz?

Durvuljunk... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115034) fererencz89 válasza lezso6 (#115032) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ugyan! Az előadók kábé 95%-a ezt csinálja...
Nekem a Block control az még régi. :D

Nem szotkam hibázni.

(#115035) Dißnäëß válasza lezso6 (#115033) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez nem is durva. Kreatív. Ügyes. :K :B :R
3:40-től zseni ami megy.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115036) Dißnäëß válasza lezso6 (#115033) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam ő a pusztító amúgy. Ez is pfffff.... :K :K :K Érdemes nekülni. Intro, tracklist.. omg.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115037) fererencz89 válasza fererencz89 (#115031) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Durva ez a youtube (szóval elnézést az éles váltásért), ezek után beajánlotta ezt: [link]
Sokat hallgattam régen. 3 húr. Vagány.

Nem szotkam hibázni.

(#115038) Bali27 válasza Lokids (#115019) üzenetére


Bali27
addikt

Ezt is biztos hamar megszeretik ha elég jó minőségben át tudod küldeni😉 [link]

[ Szerkesztve ]

(#115039) lezso6 válasza Dißnäëß (#115035) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor egy programozós. Na ez már csak durva. Végighallgatni!!! A legvége a legjobb. ;]

Ez meg lájtosnak induló, de nemaz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115040) Dißnäëß válasza lezso6 (#115039) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hogymondod ? :))
Oké, tudom, ez övön alul. :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115041) lezso6 válasza Dißnäëß (#115036) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Huh, nekem ez bealvós. :D :B De mixem nekem is van. :P Pl Mefjus minimix abból az időből amikor még új volt és megismertem. Élő tracklist van! :K Sajnos a mixcloud elég szar minőségű, de ha kell akkor el tudom küldeni bármelyiket normális minőségben.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115042) Dißnäëß válasza lezso6 (#115041) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ránézek mindjárt csak a fizikai testem kielégítem, kb. wc-zni sem tudok felállni olyan jókat hallgatok :))

Amúgy kelleni fog. ;) :R

Bealvós: érdekes, engem ez totál elvisz. De én bírom a lassút, gyerekkorom óta meditálok zenére bealvás nélkül. Vizualizálok.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115043) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Ilyen abszolút kreténségeket szokott valaki nézegetni ?
Rajtam kívül. Tudom ez az alja, de ..

:B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115044) denesdr


denesdr
addikt

Küldeném az összes dolgozónak és mindenkinek aki szereti :P : [link]

De durvulhatunk is :D : [link]

[ Szerkesztve ]

(#115045) Dißnäëß válasza denesdr (#115044) üzenetére


Dißnäëß
veterán

De kár h nem ismertük egymást 20 évvel korábban is már .. :))

--------------
Nouvelle Vague A38 hajó ? Goldike. [link]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115046) denesdr válasza Dißnäëß (#115045) üzenetére


denesdr
addikt

Hehe, na ja! :K

De hamár a jó öreg (Króm) Tamás bátyja, az egyik kedvenc track tőle Bajer Ádám értelmezésében: [link]

(#115047) Dißnäëß válasza denesdr (#115046) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Leszedegettem most ezeket a youtube számokat (wav-ba) és JRiver-ből nyomatva elég nagy boogie van :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115048) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Kicsit más (downtempo bólogatós gondolkodós-révülős egy hintaszékben). :)
Régi nagy kedvenceim.

[link] [link] [link] [link] [link]

És van még két előadó, amiknek csak szimplán 1-1 albumát hozom a kortárs művészetre vevőknek, mert beleköthetetlen számok. :B Top top top. (Csak egy centivel a Thievery Corporation alatt, a tápláléklánc csúcsán) :D
[link] [link]

Tracy Chapman-t is imádom ilyen kis laza napokra..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115049) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Ahh backi. A múltkori SsingSsing-et ki kellett írnom a kocsiba. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115050) lezso6 válasza Dißnäëß (#115048) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, azon az 5 linken nem alszom be. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.