Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) KMT válasza SZKEBE75 (#22000) üzenetére


KMT
addikt

(#22002) Diablo18 válasza #71562240 (#21981) üzenetére


Diablo18
senior tag

tudnál másik típust mondani ami ilyen
mert nem vagyok jártas az ilyen fajta erősítőkben
mert volt már pár asztalim de ez elég ritka
v hogy kell ezekre rá keresni
mert ez amit írtál találtam avx en de el kelt már rég :(

am köszönöm az idáig adott segítséged :R

(#22003) #71562240 válasza Diablo18 (#22002) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem mindegy, hogy milyen célból kéred a további példát. Azt írod, hogy amit találtál az előbbi NAD típusból, az már elkelt. Ez azt jelenti, hogy vásárolni akarsz egy pre-outtal rendelkező erősítőt? Én nem vásárlási tanácsként példálóztam éppen azzal a típussal, csak egyszerűen mondtam egy példát a sok közül. Bár éppenséggel jó szívvel ajánlani is tudnám a NAD-ot, de ha vásárlási tanácsot kérsz, akkor eleve más szemszögből és óvatosabban példálózok!
Szóval, milyen célból mondjak még további példát?

(#22004) AMDFan válasza bajnokpityu (#21999) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem te nem olvasod el rendesen a hozzászólásokat, vagy nem tudom, de itt szó sincs arról amiről te beszélsz. Nem is értem mire írtad amit írtál.

(#22005) bajnokpityu válasza AMDFan (#22004) üzenetére


bajnokpityu
félisten

el kell magyarázzam a logikámat?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22006) Diablo18 válasza #71562240 (#22003) üzenetére


Diablo18
senior tag

szeretnék vásárolni
1 ilyen erősítőt
hozzá majd 1 végfokot
és 2 nagy hangfalat

(#22007) eclipse006 válasza Diablo18 (#22006) üzenetére


eclipse006
őstag

Bocs hogy beleszólok, de ilyen felállás szerint, elég lenne egy előfok+végfok kombó, mivel úgysem használnád mondjuk a NAD-nak vagy akármelyik integráltnak a végfokát, nem? :F
Azért meg tök fölösleges venni egy Integrált erősítőt aminek bontható az elő/végfoka.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#22008) bajnokpityu válasza eclipse006 (#22007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

most dugtam fel erősitőre egy pár 30-32éves cantont.hát ez más világ,mint amit vártam.nem semmi, mit tudtak 30éve az kb 500DMes kategóriában.azt vártam,h a közepek uralkodnak,és nagyon nem.tökre megfelel a mai divatnak is:megvannak a sávszélek.

és ennyiért 3 utat,jó selyem(közép,magas)dómokat,valódi fa dobozt,és mágneses fémhálót adtak.és csiptetőket :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22009) Speeedfire válasza bajnokpityu (#22008) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mennyiért és milyen canton? :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22010) Thom!


Thom!
veterán

subot integrált sztereó erősítőre lehet-e kötni?

(#22011) eclipse006 válasza bajnokpityu (#22008) üzenetére


eclipse006
őstag

Jó olvasni ezt. Nekem is nagyon szimpik a Cantonok, kísértetiesen hasonlítanak a Telefunken-ekre, mármint a régebbiek, amilyet valószínűleg te is próbáltál. Ezekbe még raktak anyagot. Gondolom zárt rendszerű a doboz kialakítása.
Elhelyezést illetően ugyanoda tetted őket, ahol a Rubi-jaid vannak?

( Egyébként nekem szántad ezt a hsz.-t, mert donzoli-nak van Canton-a) ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#22012) Speeedfire válasza Thom! (#22010) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen, az egyik csatornára. Illetve ha az erősítő leírása ír híd kapcsolásról akkor azt is lehet használni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22013) Thom! válasza Speeedfire (#22012) üzenetére


Thom!
veterán

ezt nem értem bocsi...mit jelent hogy az egyik csatornára? meg ez a híd összekötés?
pre-out van rajta akkor, mint HM erősítőnél

erre lehet?

(#22014) Speeedfire válasza Thom! (#22013) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Gondolom csak 1 sub van, akkor csak az egyik oldalra kösd rá. A híd az amikor a 2 csatornára kötöd rá egyszerre, így megnő a teljesítmény. De ezt nem mindegyik erősítő tudja.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22015) t-bali3 válasza Thom! (#22010) üzenetére


t-bali3
senior tag

Többnyire igen, kérdés milyen erősítőre, milyen subot?
Most vettem észre, hogy linkelted az erősítőt, ezen nincsen pre-out, így erre szerintem csak akkor ha a subnak van külön hangfal csatlakozója (+,-).

A pontos bekötést a hozzáértőbbek leírják majd neked én csak most ismerkedem a Hi-Fi világával.

[ Szerkesztve ]

(#22016) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nagyon jó, hogy egyre több netes rádia az AAC fájlformátumot részesíti előnybe az MP3-al szemben. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22017) Dolphin


Dolphin
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, hogy Yamaha RX-V459 -es erősítőhöz mit ajánlotok hangfalban? Lényeg nálam, hogy minőségi hangok legyenek, legfőképp közép, és lágy mélyek (alter, néha komoly, szinfónikus zenekar, ilyesmi, szal semmi rock, metál, és tuctuc). Most 2 RSP-10 van, tudom, nem ideillő (mélyek miatt van) , de le akarom végre cserélni, illetve 2 JBL MX300 a közepek pótlására. De elgondolkoztam az erősítő cseréjén is!? Valami tanács, Ti értetek hozzá(: Árban a minőségtől függően rugalmas... ha lehet minél olcsóbban, persze a minőséget megfizetve. iá olyan 30 - 40 körül.. de ink 30.
Üdv!

(#22018) AMDFan válasza Dolphin (#22017) üzenetére


AMDFan
addikt

Ennyiért én a Sound Art W2-t ajánlanám, ha újban, vagy alig használtban gondolkozol. Az árán bőven túlmutat a hangja, csak válogatós zenei téren, de te pont azokat nem hallgatod amiket nem szeret, szóval neked jó választás lenne.

(#22019) Diablo18 válasza eclipse006 (#22007) üzenetére


Diablo18
senior tag

de éppen ez a kérdésem
hogy milyen erősítő kellene
hogy végfokot tudjak kötni rá
1 cd decket
2 nagy dög hangfalat

(#22020) geza12 válasza Diablo18 (#22019) üzenetére


geza12
aktív tag

Ajánlanék egyet

Erre nem kell semmi végfokot tenni, akármekkora nagy dög hangfalat rátehetsz ,ez bírni fogja.
(de ha nagyon akarsz tehetsz rá ,mert van rajta Power Amp Direct.

Még külön EQ-t is tehetsz rá ,mert van normálisan külön ki és bemenete. :B :D :D

(#22021) KMT válasza Speeedfire (#22014) üzenetére


KMT
addikt

Nem sok értelme van 1 csatornára kötni. A szuboknak is két bemenetük szokott lenni nagy jelszinten, érdemes mindkettőt kihasználni, különbön csak az egyik oldalról szóló mélyeket kapná meg a szub. :F

(#22019) Diablo18
Miért nem jó egy integrált erősítő? Megvan már a végfok?

(#22020) geza12
75e? :Y

(#22022) geza12 válasza KMT (#22021) üzenetére


geza12
aktív tag

Mert mi gond az árával?

Dual Mono erősítőt nem nagyon kapni kevesebbért.

Na meg a riválisok még többe kerülnek Pl a Pioneer A777.

Ennyiért nyilván mindenki azt gondolja meg így is van hogy lehet jobb erősítőt kapni , persze ez így is van, csak nem Dual Mono erősítőt és nem ez egy kuriózmnak számít a maga nemében.

(#22023) Diablo18 válasza geza12 (#22020) üzenetére


Diablo18
senior tag

kösz nyélbe ütjük a dolgot?:)
érdekel ha jól látom te hírdeted:D

(#22024) geza12 válasza Diablo18 (#22023) üzenetére


geza12
aktív tag

Igen én.

Csak már kezd egy kicsit nekem sok lenni belőle, mert kb előtted 3 ember visszamondta, hogy ááá mégse mert ez meg az meg amaz, aztán én meg ugye foglaltam közbe mindenkinek.
Egy emberkének valami gyűjteménybe kellett volna vagy mi nemrég.

Legutóbb ,meg egy abszolút hozzá nem értő emberke hívott hogy neki lehet kéne, de aki abszolút semennyire nincs benne a témába ezzel kapcsolatban annak ezt nem tudom ajánlani, mert ilyet az vesz aki tudja mi ez és miről van szó.

(#22025) bajnokpityu válasza geza12 (#22022) üzenetére


bajnokpityu
félisten

757eset láttam 35ért.
sztem nem teknikába,súlyba,ilyenekbe kéne beleszeretni,hanem a hangba.
persze 3. láncban én is elnézegetnék ilyen dögöket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22026) geza12 válasza bajnokpityu (#22025) üzenetére


geza12
aktív tag

Azt mutasd már meg légyszives mert megvenném azonnal.

Egy A858-ra azért kíváncsi lennék , mert az csúnyán megeszi ,hangba is és teljesítménybe is VX920-at.

(#22027) bajnokpityu válasza geza12 (#22026) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sok honapja volt.
és nem bánom,h nem ugrottam rá.
te ezeket mind hallottad,és más tipusokkal öttsze tudtad hasonlitani?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22028) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#22027) üzenetére


bajnokpityu
félisten

huh,ennyire elgépelni,elnézést.

április magasságában akartam venni erősítőt, azt hiszem a vaterán láttam egyet,amit le lehetett volna alkudni 35re. namost elég rossz a memóriám,simán lehet,hogy 676 volt. (de az is dualmono, ée erről keztünk el beszélni)

Rákerestem anno tesztekre, és eléggé lehúzták őket, ezért nem mentem el meghallgatni, és be sem kockáztattam a postáztatást.35ért lehet rotit venni, és hát ugyan felépítése sokkal primitívebb ezeknél, de hangban 35ért nem hiszem,h van nála jobb.ha meg a tuningpotenciált is beleveszem,mint érték,akkor csak 1-2 CA-t ismerek, mint vetélytárs.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22029) geza12 válasza bajnokpityu (#22027) üzenetére


geza12
aktív tag

Pioneert egyet sem hallottam még.
Csak Technics-ekkel tudom összehasonlítani ,viszont azok mind STK-IC-sek voltak, amik nem összehasonlíthatók a Mosfet tranzisztorossal. Pl SE-A800asat hallottam már ami egy elő végfok páros STK IC-s , de azt én nem nevezném elő-végfok párosnak inkább egy 2doboz integráltnak nevezném és ez VX920 mind hangzásba mind teljesítménybe agyon veri , és az se olcsó mulatság annyira tudtommal.

De ilyen újkori ára 1500DM volt és nem fogom csak semmi pénzért elkótyavetyélni, akkor inkább itt marad polcon dísznek, ez egy japán legendás és ritka Technics erősítő.
Lehet nem olyan szép mint egy deprez műszeres elő-végfok páros, de az STK IC-seknél garantálni merem hogy jobban szól. Deprez műszeres elő-végfok páros ami tranzisztoros az ott kezdődik hogy SE-A2000, ami alsó hangon is 150ezer forint , de inkább 200.
És ebayon se látsz ilyet ennél olcsóbban , na meg elég nagy ennek márkának a rajongó tábora, alkalmi vételek mint a 757 mindig is voltak meg vannak.

És egy mostani Dual Mono erősítő árát is meglehet nézni. Pl Harman Kardon HK990 vagy egy Denon PMA1500AE-t mennyibe is kerül? Hát nem 75-be
és nem is 150-be.

Ha lesz alkalmad valamikor szerintem ne hagyj ki egy 858-at meghallgatni én nem hallottam sajnos, de beszél a belseje szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#22030) bajnokpityu válasza geza12 (#22029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

továbbra sem győztél meg,h a felépítés fontosabb,mint a hang. :)
"belselye" látom észrevetted- csak akkor kezd el érdekelni valaminek, ha hangban előtte bizonyított. és nyilván kipróbálnám,mert márkát nem utasítok el.

és még mindig nem cserélném le ezekre a HKkra,v denon 1500asra a rotit.2000es denonnál már meginognék, de csak azért, mert mig az 1500asat nem nagyon dicsérte cimbi, a 2000esre azt mondta,hogy jó hangú.

de sztem zárjuk le, okoskodunk a semmiről...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22031) geza12 válasza bajnokpityu (#22030) üzenetére


geza12
aktív tag

Nem volt célom meg győzni. Csak arra céloztam , hogy attól hogy régi erősítő, nem egy pénzt nem érő lerágott csont.
Igazad van egyébként, mert akkor nem lenne eladó a 920-as és nem lenne CA A500asom ha nem lenne igazság abban amit mondasz. De egyes erősítők már annyira hitványok belülről meg kevés áramot vesznek fel ,hogy el nem tudom képzelni , hogy az olyan iszonyatosan kegyetlen jól szólna, pedig lehet igen, csak felfogásom még nem jutott el odáig. :D

Hát a cimbid nem tudom milyen gépeket hallott idáig, de az 1500astól szerintem én lehidalnék, legalábbis a sima PMA500AE-t hallva.

[ Szerkesztve ]

(#22032) Diablo18


Diablo18
senior tag

akkor valaki önzetlenül tényleg mondjon már 1olyan erősítőt ami lehetőleg nem kínai
és meg is éri az árát az ilyen 6-70 ezer ft os kategóriában
nem vagyok gyűjtő
nekem a hangzás fontos
hogy legyen rajta bőven mély
magas is pont annyi amennyi kellemes a mély mellett

és teher bírása is legyen szóval 2 nagy dög hangfalat rá tudjak kötni akár végfok nélkül is
v végfokkal de akkor azt tudja kezelni

mert már annyi pénzt el csesztem mert nem vagyok éppen hozzá értő hogy többet nem akarok 1 et vennék ami hosszú távra lenne

előre is köszönöm a válaszokat :R

jah és lehetőleg olyan legyen amit nem kell hónapokig keresgélni
mert elég sok cucc fel lelhetetlen ha régi dologról van szó

[ Szerkesztve ]

(#22033) priusz válasza Diablo18 (#22032) üzenetére


priusz
aktív tag

Az első tanács, hogy meghallgatás nélkül csak más tanácsára ne vásárolj!
Én egy kis gyufásskatulyát(Topping Tp22)hallgatok megelégedéssel, de neked vagy az ide járók nagy többségének nem biztos, hogy megfelelne.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#22034) python1 válasza priusz (#22033) üzenetére


python1
veterán

Valami hasonlóban gondolkodom PC mellé valami régifajta polcsugárzóval.

Hangra milyennek találod,(dinamika stb....)?

(#22035) Tristis válasza Diablo18 (#22032) üzenetére


Tristis
őstag

Még jó, hogy közepet nem akarsz, mert azt a legnehezebb megcsinálni :DD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#22036) bajnokpityu válasza priusz (#22033) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez a tampon Tripath 2020 nagyteljesitményű utódja?
ahhoz képest milyen?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22037) priusz válasza python1 (#22034) üzenetére


priusz
aktív tag

Árához képest meglepően jó hangzást nyújt, dinamika rendben van talán mélyben nem oly erős, de nekem teljesen megfelel. Nem csodaerősítő de megéri az árát. A kollégámnak kölcsönadtam, a csöves yaqin mc-100b után sem volt különösebb hiányérzete.
Ha gondolod kölcsönadom, kipróbálhatod ha érdekel írj privátot!

(#22036) bajnokpityu Nem ismerem azt a típust, erre is csak a kedvező ár és a kíváncsiság hajtott(meg persze egy pár külföldi oldalon olvasott vélemény).

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#22038) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem, leteszek arról, hogy Preludium/ HB1 hangfalaim legyenek, mert lehet, hogy hónapokig sem fogok találni.
Polchangfalakat nézegettem, maximum 30 ezer forintig, de nem tudom, melyik lenne jó döntés?
Sound Art W2
Sound Art L1
Echotech LS-601

Az Echotech 16centis méllyel rendelkezik, a Sound Artok pedig csak 10centissel, bár azok legalább Vifák.

Esetleg ebben a max 30-35 ezres (NEM TÖBB!) árkategóriában tudnátok ajánlani hangfalat?
Jazz, blues, akusztikus, és egy kevés rock zenére, elegendő méllyel?

(#22039) Tristis válasza Muki94 (#22038) üzenetére


Tristis
őstag

Első biztos jó, második hasonló, harmadik kuka.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#22040) bajnokpityu válasza Muki94 (#22038) üzenetére


bajnokpityu
félisten

friss tapasztalat alapján canton :)

muki:meghallgatás nélkül egyik sem.meghallgatást javasoltam összesen.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22041) Muki94 válasza Tristis (#22039) üzenetére


Muki94
aktív tag

Hmm, sejtettem :)
Más, hasonló árú hangfallal van tapasztalatod?

Bajnokpityu:
Canton elég sok hangfalat gyártott :))
konkrétan melyik?

SZERK:
Az a problémám, hogy nem tudok próbálgatni, ha tegyük fel, vaterán találok valamit.
Szeged közel van (ATC), de oda is csak hétvégén tudnék elmenni, az meg nincs nyitva.
Ráadásul teljesen már rendszer, elrendezés, stb...

Velük szemeztem még...

De akkor tenném össze a két kezem, hogy ha találnék Prelukat!

[ Szerkesztve ]

(#22042) Tristis válasza Muki94 (#22041) üzenetére


Tristis
őstag

Tannoy M1, R1, V1, F1, M2, F2, V2 stb. :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#22043) Muki94 válasza Tristis (#22042) üzenetére


Muki94
aktív tag

Ők a műanyag kosarasok?

(#22044) Speeedfire válasza KMT (#22021) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

2 bemenete a suboknak? Abból az egyik a jel? ;]
Értem, hát akkor max monoba a bemeneti jelet. Nem láttam még 2 bemenetes subot. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22045) Tristis válasza Muki94 (#22043) üzenetére


Tristis
őstag

Itten Uram, nézze-e!

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#22046) KMT válasza Speeedfire (#22044) üzenetére


KMT
addikt

Akkor nem vitted valami túlzásba a körbenézést. :U

(#22047) Speeedfire válasza KMT (#22046) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Őőő, nem vagyok egy nagy sub mágus. A "hifivel" is csak barátkozok. :)
De majd a kolléga megmondja, hogy milyen sub-ja van. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22048) Muki94 válasza Tristis (#22045) üzenetére


Muki94
aktív tag

Ezt az oldalt ismerem, akkor jól emlékszem. Anno Hódmezővásárhelyen amatőr hifista találkozón, a H2000-es embernél láttam őket közelről.

Az ATC-től megrendeltem egy pár Sound Art W2 hangfalat, remélem van még nekik raktáron

(#22049) Dolphin válasza AMDFan (#22018) üzenetére


Dolphin
tag

Köszönöm az ajánlatot, így elsőre (kis teszt olvasás után) eléggé bejön! :C
Bár a méllyel kompromisszumot kell kötnöm..

[ Szerkesztve ]

(#22050) AMDFan válasza Muki94 (#22038) üzenetére


AMDFan
addikt

A Sound Artoknak 13 centis mélyközepe van, az Echotechet felejtsd el zenére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.