Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) frankie! válasza Jinxx (#1998) üzenetére


frankie!
őstag

Én is jó zenehallgatást kívánok! Ennek a cégnek a csúcsmodelljéről (5050) nagyon jókat írtak az egyik lapban! Különösen a kerámia magassugárzórók reményt keltők, főleg hogy az én monitoromban is ilyenek vannak, amit nemrég szereztem be óccsóért, és elképesztő tisztán jeleníti meg a magasfrekis tartományt, az van ráírva, 40 kHz-et tud, de nem ez a lényeg, hanem, hogy nagyon tiszta! Az ehhez tartozó 5010 monitor van valakinek? Úgy látom, ebben is ilyen van.
Tényleg nem volt sok érte!

(#2002) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Na megvan az uj rendszerem!
Gondolom leirom már a tapasztalatokat ha már tippeket kértem Tőletek :)
Egy Denon Pma 260 as erősitő és egy Jbl lx 44es hangfalpár :))

Az erősitő eléggé picinek tűnik, méretben is(2*40), de megtudja hajtani a Jbleket (2*100?)
A hangfal 3utas.Titánum magassal és 20cm mélyel.

Nos az első benyomás az hogy nagyon tisztán szól :)) . Gondolom ezt a titánium magasoknak köszönhetem.
A mélyek is tiszták,pontosak ,de lehetnének erőteljesebbek magasabb hangerőn is.
Azon a hangerőn amin én hallgatom rendkivül tiszta és ütős.Pedig kb 15éves hangfalről van szó.
Egyelőre még egy kb 2mm átmérőjü villanyvezetékkel van összekötve, de szeretnék vmi más kábelt a helyére(CAT 5)
A banándugózással még nem vok tisztában.Többfélét lehet kapni.Vegyek oylat ami csavarozós és a kábel többi részét ami kilóg a csavazozós részből cinnel forraszam be?

Egyelőre hirtelen ennyi. majd még irok ha van vmi :)

Eszembejutott még egy kérdés:
az PCt az erősitő melyik kimenetére kössem?aux, cd?most a cd-n van

[Szerkesztve]

(#2003) commanDOS válasza Laczik (#2002) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hali!
Mindegy hova kötöd, lényeg, hogy NE Phono-ra, mert azt a bakelit hangszedőjének alacsony jelszintjéhez találták ki. (ha egyáltalán van ilyen az erőlködődön)
CD, AUX, mind1 :)

További jó zenehallgatást :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2004) villamos


villamos
őstag

Nemtom, én direkt a phono bemenetre tettem a hangkártyát a Vidin. Igaz hogy előtte kivettem belőle a riaa korrektort... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#2005) Laczik


Laczik
tag

Phonora nem akartam kötni mert tudtam h arra sokkal gyengébb jelet ad egy lemezjátszó.Eddig Cd v Auxon használtam.

Más:
entudnátok megmondani miért van az hogy ha géppel kötöm össze a rendszert , de nem hallgatok zenét csak összevan kötve akkor nagyon nagy az alapzaja?
Cd lejátszóval, mp3 lejátszóval összekötve nincs neki de géppel viszont van.

Én a rossz kábelezésre gyanakodok, ugyanis még nem volt időm venni kábelt hozzá és most egy 300ftos, 1,5méteres rca-rcaval van összekötve.
Nemtudom h összefügg-e ezzel, de próbáltam az erősitőbe azt a ''földelős'' csavart összekötni a géppel de uaz maradt az alapzaj.

(#2006) commanDOS válasza Laczik (#2005) üzenetére


commanDOS
senior tag

Próbáld meg, hogy van-e zaj, ha csak az erősítőben an kábel, am ásik vége meg lóg.
Ha megmarad a zaj, akkor sz@r az árnyékolása ak ábelnek, nekem is ezvan, amint kikapcsolom a gépet zúg az egész. És furcsa mert a home made kábel meg az olcsó gyári is sz@r volt, viszont harmadik kábellel már eltűnt a zaj, tehát az volt bibis.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2007) Laczik válasza commanDOS (#2006) üzenetére


Laczik
tag

Ha kihuzom a gépből és csak az erősitőbe van bedugva ,akkor zug.

De ha összevan kötve a gép meg az erősitő akkor nem zugás hanem alapzaj (sistergés) jelentkezik (olyan mint a pink noise, mint a tvknél ha nincs adás).
Tudom hogy nem a hangfalnak van ilyen nagy alapzaja, mert cd-lejátszóval nincs iylen.
Ha kihuzom a kábelt az erősitőből és ugy feltekerem max-ra akkor sincs alapzaj.

(#2008) commanDOS válasza Laczik (#2007) üzenetére


commanDOS
senior tag

Akkor az kábel lesz...
Én is kérdezősködtem itt a fórumon meg másoktól is, próbáltam kizárni és végül a kábel volt a hunyó.
Amint kikapcsolt a gép, az erősítő már fél hangerőn olyan szinten zúgott, hogy mmár megijdetem, gépből kábelt ki: ugyanaz, elosztóból húzgáltam ki a cuccokat: ugyanaz...
Kicseréltem az RCA kábelt, úgy hogy csak az erősítőbe legyen bedugva: még mnidig zúg, harmadik kábellel teljesen elmúlt a zaj.
Nyilván rossz volt az árnyékolás és antennaként felszedte a zajt, az erősítő meg zúgott tőle, mint v.mi trafóház :DDD
Sz.tem kábel lesz, de ha gondolod próbáld kizárni a dolgokat, hogy mitől lehet :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2009) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

ÜDV Laczik!

Cseréld ki mielöbb azt a kábelt ezt a cumot ilyen kábellel ''bün'' hallgatni :) 3-4ezerért már van jó elég nagy változást fogsz hallani ez tuti.

(#2010) Laczik


Laczik
tag

Ma elkértem havertől az ő Rca interkonnektjét (nem volt időm venni).
Rendes minőségű kábel, 2*árnyékolás, aranyozott csatik.

Ha kihuzom a gépből a kábelt de az erősitőbe benn marad akkor nincs zugás, tehát az árnyékolás jó.

De ha összevan kötve a géppel akkor uyganugy van alapzaj, nem zugás, alapzaj.(!)

Én a hangkártyámra gyanakszok/ Audigy2
Ha bekapcsolom a többi csatornát és bedugom egy másik jackbe a kábelt akkor már jóval kevesebb az alapzaj...
Hát nemtudom hogy most én fogtam ki egy gyenge hangkártyát, pedig már 2éve megvan és eddig nem tünt fel ilyen probléma..
Nem hiszem hogy alapból iylen szar az Audigy2

Végülis nem zavaró (dehogynem, hisz akkor nem irnék ide :D ), de hátha talál vki megoldást a problémámra :R

[Szerkesztve]

(#2011) commanDOS válasza Laczik (#2010) üzenetére


commanDOS
senior tag

Minden kártyának van alapzaja, felszedi a gépből legyen az Pci vagy integrált.
Néhány aprósággal azonban jelentősen lehet csökkenteni a zajt:
-CD/DVD meghajtón ne legyen audio kábel, mert még azt is hallani fogod, ahogy felpörög a motorja, meg ahogy olvasna. Meg alapból zajos még ha nemis megy a meghajtó...
-Érdemes le is tiltani a cd hangot. (kivéve ha gyakran hallgatsz audio cd-t gépen)
-Lejátszó progin ne tekerd fel jobban a hangot ~60%-nál.
Ha mindez működik egy integráltnál akkor egy Audigy-in még többet dob.
Énis megettem eme lépéseket :DDD és most kb, fél kivezérlésen hallani v.mi sistergést, de semmi több. Régen még az egérmozgást is ki lehetett hallani, sőt a ventiket is. :W

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2012) BluEyes válasza Laczik (#2010) üzenetére


BluEyes
őstag

A hangkártya nem használt bemeneteit némítsd le a keverőben, meg egyáltalán minden nem használt be- és kimenetet. Főleg a mikrofon bemenet - ami ugye külön erősítést kap plusszban - szokott zajos lenni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2013) Ebit


Ebit
addikt

Up

[Szerkesztve]

(#2014) djtörök


djtörök
senior tag

Üdv!
Csináltam egy mélyládát, 38*38*38cm-es(br. 55lit.)
Egy somogyi sbx 20cm-es (kevlár) megy bele.
a reflexcsőnek 68mm-es lukat vágtam(ekkora méretben lehet kapni többfélét).
Kérdésem az hogy milyen hosszúságú legyen ez a cső, hogy a legütősebb hangot érjem el vele? Vagy ezzel nekem kell kísérletezgetni fél napot?

(#2015) Ebit válasza djtörök (#2014) üzenetére


Ebit
addikt

Igen te fogsz kisérletezni, bár szerintem a fél nap kevés lesz rá.

(#2016) djtörök válasza Ebit (#2015) üzenetére


djtörök
senior tag

bár sztem 10-12cm-nél nem lesz hoszabb, mert viszonylag ngy a láda

(#2017) etilin válasza djtörök (#2016) üzenetére


etilin
aktív tag

Mindenképp állítható hosszúszágút vegyél.
Honnan tudnánk eldönteni melyik hangolás fog neked tetszeni (lehet hogy neked pont egy 3-4 dB-es kiemelés jön majd be kb 60-70 Hz-en)


[Szerkesztve]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#2018) djtörök válasza etilin (#2017) üzenetére


djtörök
senior tag

én a 40-45 Hz-et szeretném kiemelni kiemelni. a winISD program által kiadott reflexcső-hossz értékeket ugye jobb, ha nem veszem irányadónak?

(#2019) Ebit válasza djtörök (#2018) üzenetére


Ebit
addikt

A minőségi hangfalakat, nem egy program által számitot értékek alapján készitették.
Te tetszés szerint kiválasztottál hangszorokat, szereztél, készitettél hozzá hangváltót,és dobozt.
Kiváncsi vagyok milyen hangzása,hangképe lesz.

(#2020) etilin válasza Ebit (#2019) üzenetére


etilin
aktív tag

Ha nem haragszol kicsit helyesbítenélek :D
A minőségi hangfalakat, nem CSAK egy program által számitot értékek alapján készitették.
Sose bízz meg egy program által szimulált eredményben teljes mértékben. És minden program csak annyira fog pontos eredményt adni amennyire te a modell paramétereket beálítottad (már ha van rá lehetőség)
Ja és tudni kell értelmezni a kapott eredményeket. Hiába minden szép de túl nagy a membránkitérés, vagy túl nagy a ''step response'' :D

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#2021) Ebit válasza etilin (#2020) üzenetére


Ebit
addikt

Nem haragszom, nem akartam nagyon részletezni.
Ismereteim szerint a kisérleteknek, tapasztalatoknak nagy szerepe van, nem véletlen, hogy egyes szériagyártásban szereplő hangfalakat, utolagosan modifikál a készitő.

(#2022) aDM|RaL^ válasza zz7 (#798) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Én is a harman/JBL lánc mellett döntöttem.

egy stereolegend (HK970+HD970)
meg két JBL northridge E90.

azóta is nagyon megvagyok elégedve vele.

lent, a nappaliban anyámnak van a 90es évek elejéről származó technicsje, azt is szeressem.

de ez a harman nagyon megvan építve. súlyos.:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#2023) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok!

Pár hangzásjavitó trükk:aki nem hit az ilyesmiben és nem akar drága tüskéket venni(vagy nincs egy esztergája a snufniban) annak ajánlom,próbálja ki a gyurmát!Ez nem vicc.Bár a hangfaltüske egészen más hatással van a hangra mint a gyurmának.A basszus nálam megfogotabb lett.Aztán,ha bevált lehet méregdrága tüskéket beszerezni.Még egy tipp:lámpa leolt,függönyt elhúzni.Ugye,hogy szebben szól! :) :) :))

(#2024) Ebit válasza Zsolt!! (#2023) üzenetére


Ebit
addikt

Látod ez a kisérletező ember, és minimális az anyagi ráforditás, ha igy lehet javitani a hangképet miért is ne
Természetesen szkeptikus emberek mindig lesznek, akik nem észlelik ezeket a változásokat.

(#2025) Core2duo6600 válasza tothl (#1992) üzenetére


Core2duo6600
veterán

hát azt kétlem, hogy számítana a nyers CD minősége
hiszen, digitális a leolvasás, vagy le tudja olvasni, vagy nem
a kábelek azokon, amiken analog adat megy, számítanak, digitálisnál nem
De ha valakinek nem a legtökéletesebb a rendszere aligha számíítana

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2026) Satellite válasza Core2duo6600 (#2025) üzenetére


Satellite
tag

Pedig bizony ám, hogy számít.
Ha áldozol rá annyit, akkor vegyél 5-féle üres lemezt, és írd ki rájuk ugyanazt a (lehetőleg akusztikus és élő) felvételt, netán valamelyik nevesebb audiofil lemezkiadó (Sheffield Lab, Reference Recording, Dorian, Chesky Records, Proprius, stb.) kiadványáról.
Belépő-szintű (nem mini-HiFi-torony, vagy hangkártya és 2.1-es hangszórók!) berendezésen (CD-erősítő-hangfal: kb. 100e. Ft.) már nagyon szépen meghallható az eltérés a hangzás természetességében, az akusztikai tér nagyságában, az előre-hátra sztereó kiterjedtségében.

(#2027) Core2duo6600 válasza Satellite (#2026) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amiket itt felsoroltál, szerintem a legtöbb embernek nincs ilyen, sokan örülünk akkor ha a gép hangja már megszólal erősítve
AMúgy egyben egy kédést is intézek hozzátok
Szeretném a gépem hangját 5.1 ben élvezni elsősorban a játékokra gondolok, a filmnek a hangját, már most is megkapja a 5.1 ben az erősítő,m ki is írja a megfelelő szabványt
Milyen módóon tudnám ezt megoldani, nem sok pénzből
annyi bizonyos hogy a hangkártyám alaplapi nem támogatja a legtöbb game esetében a téhangzást, ez rendben is van, majd veszek egy x-fitna legolcsobbat azok közül amik rendelkeznek az eax al
Hogy tudom azt belevarázsolni az erősítőbe
A z erősítőm, digitális koaxiális (rca) -t fogad
és sima stereot
Hogy tudom ezt megoldani 100 ezrek ráfordítása nélkül?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2028) dabadab válasza Core2duo6600 (#2025) üzenetére


dabadab
titán

A CD minosege sajnos igenis szamithat, ket dolog miatt:

1. Az audio CD sokkal jobban hasonlit a gramofon lemezre, mint az adat CD-re, igy ha valamit nem sikerul elsore leolvasni es (az adat CD-khez kepest) gyenge hibajavito kod sem segit, akkor nem ujraolvassa a kerdeses reszt a lejatszo, hanem intrapolal egyet.
2. Allitolag egy csomo asztali CD lejatszonal elkovetik azt a marhasagot, hogy az olvasofejrol jovo jel adja az egesz rendszer orajelet, igy ha a CD-n a pitek egyenetlenek, akkor az egesz cucc orajele ide-oda csuszkal, ami foleg a D/A atalkitonal problemas.

Az a baj, hogy mint PC-s korszakban felnott ember, el sem tudod kepzelni azt a rengeteg ''amatorseget'' es mai szemmel megdobbento anakronizmusnak tuno dolgot, ami az audio CD korul van.

Egyebkent az a legviccesebb, hogy egy sima PC winamppal teljesen mentes ezektol a - high-end CD lejatszoknal is fellepo - problemaktol, egyreszt, mivel (1) a lejatszas cimszo alatt gyakorlatilag begrabbeli a CD-t, masreszt meg (2) a hangkartya a PCI buszon at egy rendes kvarctol kapja az orajelet, nem a CD-rol.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#2029) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Pc-erősítő coaxial kábeles kérdésben tudtok segíteni?
Elvileg ezen lehetne a digitális jelet az alaplapról az erősítőhöz juttatni és nekem van egy S/Pdif RCA kimenetem a lapon + ilyen RCA bementem az erősítőn (5.1-et vinnék át). Ma a szakboltban az mondták, h nem fog működni mert 10m kábel kellene nekem és a z túl sok. Aztán persze mégis menne met ha a drága kábelt veszem....
Tehát akkor most mi az gazság? Ha működik akkor mekkora átmérőjű kábel lenne elég?

Előre is köszi a válaszokat!

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2030) dabadab válasza Finwe (#2029) üzenetére


dabadab
titán

A 10 m nem olyan sok, a regi 10 megabites koaxos ethernet (hivatalosan 10BASE2) szabvanynal 185 meteres kabelnek meg mukodnie kellett, pedig ott azert tobb adatot kellett atvinni, mint SPDIF-nel es a kabel is olcso volt (100 Ft/m alatt).
En a helyedben vennek sima 10 meteres sarga RCA dugos kabelt (a sarga dugo azert fontos, mert az a 75 ohmos valtozat), ami a lenyulos MM es hasonlo helyeken sem lehet dragabb par ezer forintnal, aztan elnek boldogan :)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#2031) Tillu válasza Finwe (#2029) üzenetére


Tillu
tag

légy erős, én a pc-met toldozott-foldozott (4 helyen) RCA kábellel, cirka 15 ,éterrel kötöttem össze: hibátlan.
De nem arról hallgatok zenéz, sőt az MP3-aimat is átírom audio CD.-re
De működni, működik...

Tillu

(#2032) commanDOS válasza Tillu (#2031) üzenetére


commanDOS
senior tag

Működni minden működik, ami vezet :DDD akár vascsővel is összekötheted :D
Nem ezen van a hangsúly, nemis szeretem túlzásba vinni ezt a kábeles dolgot, de azért egy minimális szintet üssünk már meg :)

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2033) dabadab válasza commanDOS (#2032) üzenetére


dabadab
titán

''Működni minden működik''

SPDIF-rol van szo: ha ez nem mukodik, akkor meghallod (foleg, ha DD v DTS megy at rajta) mert csunyan kattog (ha csak kis kieses van) vagy egyaltalan nem szol (szoval nem arrol van szo, hogy ''nem olyan reszletezo a kozeptartomany'' :) ), ha mukodik, akkor meg teljesen jo.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#2034) Auratech válasza Finwe (#2029) üzenetére


Auratech
őstag

A lényeg, hogy a digitális összeköttetés a kábelben Mhz-s tarományban továbbítja a jeleket. Ezért a legolcsóbb jó megoldás a videojelhez (amio szintén Mhz-es sávban dolgozik) gyártott kábel és csatlakozó használata, aminek a magascsillapítása lehetőleg a legkevesebb. A 10 m azért lehet egy kicsit rizikós is. Az alaplapok hangkártyáinak kimenetén a jeltisztaságba beszólnak az alaplapról begyűjtött zavarjelek (a közös fölodelés miatt), amik esetenként kioltást okozhatnak, ilyenkor pattogás, reccsenés lehet. Szóval videokábel és 75ohm, ahohy Dabdab említette!!

Auratech Field Recording

(#2035) Tillu válasza commanDOS (#2032) üzenetére


Tillu
tag

hmmm. jut eszembe a fütéscsövem is ott megy el...

Tillu

(#2036) Auratech válasza Zsolt!! (#2023) üzenetére


Auratech
őstag

Társra találtam. Gyorsan elmondom az én buherálásomat. A célom a cd játszó (Marantz cd 67SEmkII) rezgéscsillapítása a környezettől.
Két kispolszki hátsóüveg. Gyurmából ceruzavastag hurkákat csináltam és az egyik lapra körbefektettem. A két üveglapot egymásra raktam. A keletkezett légrésbe sütőben kiszárított szitált homokot töltöttem. A végén a rést lezártam. A lap teljesen döglött lett.
Ólomból három 5cm átmérőjű félgömböt öntöttem, aminek közepébe egy-egy cipésszeget állítottam. A kihűlés után a félgömbök ''tetejét'' smirglivel csiszoltam, míg a szeg csúcsa kibukkant. Az aljára pedig vékony gyurmaréteget simítottam.
Az üveglap-szendvics ezen a 3 félömbön ül és a lejátszó erre került. A polcon mellé és a rá tett vizespohárban egyértelműen látszik a csillapítás különbsége.
A gyurma jó ötlet sokmindenre lehet használni. A csillapítási értéke hatalmas.
Viszont a sötét csak pszichoakusztikusan javít a hangzáson. Megynyugtat, kiélesedik a hallásod és a látókérged nem dominál.

Auratech Field Recording

(#2037) Core2duo6600 válasza dabadab (#2030) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így van nekem is ilyen van benne, és a DVD hangját jól adja ki

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2038) messias


messias
csendes tag

Philips fwm-779 hifit keresek!!! Van valakinek eladó? vagy tudja valaki, h hol lehet újonnan ilyet venni? előre is köszönöm

(#2039) Tommynexplo


Tommynexplo
csendes tag

Sziasztok nem tudom ti hogy vagytok vele de most vettem egy fadobozos genius 5.1-es rendszert és én nem vagyok tőle elájulva....
Az előző 10rongyos 5.1-em odabassza hangzásban.... Rá voltak kötve wharfedale hangfalak és a mostani geniusomra is és a régi(gagyi)odaveri..... :F

(#2040) Tommynexplo


Tommynexplo
csendes tag

Persze nem a mélyhangzásra gondolok....

(#2041) Finwe


Finwe
őstag

Hú, hát köszönöm a válaszokat. Teljesen megnyugtattatok. Ma nagyon leakartak húzni a boltban, pedig szombaton is voltam akkor sokkal olcsóbban jött ki ez a megoldás csak nem volt ott aki megforrasztotta volna nekem a csatikat (nem mintha én nem tudnám de nem akartam bajlódni vele). Még a 4,5K-s video kábel is kevesebből lenne meg (ami ezek szerint még jó is erre.)
Egyébként megpróbáltam egy itthon talált sárga (bár inkább citrom) RCA kábellel de semmi nem jött át.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2042) commanDOS válasza Tillu (#2035) üzenetére


commanDOS
senior tag

Akkor tekerd rá a drótot és próbáld ki a csöves hangzást :D :D

Bocs, ezt muszály volt.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2043) etilin válasza Tommynexplo (#2039) üzenetére


etilin
aktív tag

Szerintem nagyon is jó kis cucc az a fadobozos Genius vannak hibái de azért az árért amennyit elkérnek érte bőven megéri. Jó a végfokok nem a legjobb minőségüek és a k hangfalakban sincs hangváltó..... De a tápja nagyon meggyőző rendesen túl van méretezve.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#2044) etilin válasza Zsolt!! (#2023) üzenetére


etilin
aktív tag

Nekem ilyenek vannak [link] 130 Ft/db szerintem nem egy egetrengető ár érte.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#2045) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Tudom ez nagyon kevés de:

30 000 Ft-ból mit érdemes vennem (hangfal? erősítő? házimozi szett?), ha főleg mp3-at hallgatok meg cdét és néha filmet-dvd-t is nézek?

Egyenlőre csak egy szgépem van, meg mp3 lejátszóm.

(#2046) commanDOS válasza zeorsdfd (#2045) üzenetére


commanDOS
senior tag

ha nagyon felső határ a 30K, akkor valami nagyon jó 2.1-es cumót. vagy egy 5.1-es pc-s cucc is belefér, ennyiért már vannak egész normális minőségűek. Ha belegondolsz, hogy komplett ''házi-mozi''-k vannak 30K-ért, akkor egy hangfalszettet megveszel simán 30-ból és valszeg jobb hangja is lesz.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2047) djtörök


djtörök
senior tag

Ez önmagában már használható erősítőként?:
Vagy mi kell még hozzá?

AMP-04 végerősítő kit (70W)

[link]

Műszaki adatok

* tápfeszültség: ±10-35V
* max. tápfeszültség: ±40V
* nyugalmi áramfelvétel: 20-60mA (tápfesztől függően)
* max. áramfelvétel: kb. 2A (U=±35V, Z=8Ω, P=70W)
* kimeneti impedancia: 4-8Ω
* bemeneti érzékenység: kb. 1.6V (P=70W)
* max. kimenőteljesítmény:
o 70W (U=±27V, Z=4Ω)
o 70W (U=±35V, Z=8Ω)
* frekvenciaátvitel: min. 20Hz-20kHz (-3dB)
* torzítás:
o 0.5% (P-70W, Z=8Ω, f=1kHz)
o 0.005% (P=50W, Z=8Ω, 1kHz)
* nyák méret: 50x38mm


[Szerkesztve]

(#2048) etilin válasza djtörök (#2047) üzenetére


etilin
aktív tag

:Y
Kéne még neki egy táp, egy előerősítő, potenciométer a hangerőszabályozáshoz,.......
Ja és kúrva sok szakértelem.
Ezeket nem azért írtam mintha én össze tudnék rakni egy erősítőt, de annyit már látok belőlle hogy nem egyszerü dolog.

commanDOS: 30K-ból egy használt Videoton erősítőn+ DC 2550-es hangfalakban gondolkoznék.
Ha mindenképp újj kell akkor Genius 5.1
Ha kalandvágyó vagy akkor építhetsz egy ilyet:[link] Ez kb 10K-15K + 15-20K ért veszel egy erölködőt.

[Szerkesztve]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#2049) dabadab válasza zeorsdfd (#2045) üzenetére


dabadab
titán

Gondolom nem mondok tui nagy okossagot azzal, hogy ne 5.1-et vegyel, mert ott egy hangdobozkara meg a hozza tartozo erositoreszre fajlagosan joval kevesebb penz jut, a ''terelmeny'' meg... hat... ize.

Altalaban ha az embernek keves penze van, akkor erdemes korulnezni a hasznalt-piacon, bar en ezen a teren tul sok tanacsot nem tudok adni.

DRM is theft

(#2050) Zsolt!! válasza Auratech (#2036) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem mondom te aztán szeretsz kisérletezni.Jó ötlet ,szívesen látnék róla egy képet.Van benne fantázia.Kis összegből jót.Én az erősitő és a hangfal alá tettem gyurmát,de sokat javul a hang föleg ha megnézük a befektetett összeget.A gyurmáról én is csak úgy olvastam.Néhány napja elövettem egy 5-6 éves Stereot,ahol a tesztelő leírta hogy a készüléket kipróbálta tüskével és gyurmával is,mivel részletesen nem fejtette ki gondoltam kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.