Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142951) Yocee válasza jézusom (#142950) üzenetére


Yocee
aktív tag

Széttekertem a párokat, és a színeseket összesodortam egymással, meg a fehéreket egymással. ez megy egy hangszóróhoz.

(#142952) Norbi 72 válasza Yocee (#142948) üzenetére


Norbi 72
veterán

és ég és föld a régi erősítőhöz képest

Még szép,ugrottál vagy 3 kategóriát. :C

(#142953) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Nem túl friss téma, de hátha valakinek van tapasztalata/emléke. Összekötöttem a pc-t az erősítővel (Marantz SR7400) soros RS232 porton keresztül, megfelelő kábellel. Át is mennek a putty-ban kiadott parancsok és végre is hajtja őket, majdnem mindegyiket. Egyedül a multiroom-ra vonatkozó parancsok nem működnek, illetve néhány még azok közül is, konkrétan csak az a 2 nem megy amit használni szeretnék... a funkció ki/be kapcsolása:
SET MULTIROOM - MULTI ROOM ON : @1aB : ACK
SET MULTIROOM - MULTI ROOM OFF : @1aA : ACK
SET MULTIROOM - MULTI ROOM SPEAKER ON : @1jb : ACK
SET MULTIROOM - MULTI ROOM SPEAKER OFF : @1ja : ACK

Ki van kapcsolva az energiatakarékos mód (ECO) is, tehát a készüléken lévő gombbal be lehet kapcsolni külön a multiroom-ot a fő egység bekapcsolása nélkül is, szóval nem ez a gond.
Külföldi fórumokon is csak annyit találtam, hogy valaki ugyanígy járt egy másik Marantz erősítővel, minden parancs működött a soros kapcsolaton keresztül, csak a multiroom-osak nem. Ez valami bug az összesnek a firmware-ében, vagy van akinek sikerült?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#142954) Patice válasza jézusom (#142950) üzenetére


Patice
nagyúr

Mondjuk így:

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142955) jézusom válasza Patice (#142954) üzenetére


jézusom
addikt

Szóval meg is blankoltad? Hülye kérdés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#142956) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Tippet/javaslatot/ötletet szeretnék kérni tőletek, akik elég sok féle holnit hallottatok már. A rendszer a következő:
- Poineer SC-LX56,
- Monitor Audio MR4, MR Center, MR1 háttérnek,
- Dynavoice T12,
- HTPC HDMI kimeneten.
Eddigi legjobb rendszerem, csóri ember számára "szívesen hallgatható" kategória. A kérdés, hogy hogyan tovább? Kb. 25 négyzetméteres a szoba, nincs túlzottan telepakolva bútorral, elég sok a szabad hely. Nem elsősorban a hangerő, amire vágyom, mert az asszony füle igen érzékeny :( , mársészt meg az ikerháznak is van kellemetlen oldala... :(((
Nem szeretném sűrűn cserélgetni a komponenseket, de ötletem sincs, hogy melyikkel illene feljebb lépni jelenleg.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat. :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#142957) BBéci válasza Játékos (#142956) üzenetére


BBéci
titán

Nem árultad el, milyen kábelek vannak a rendszerben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142958) python1 válasza Játékos (#142956) üzenetére


python1
veterán

Akusztika javítása. ;)

(#142959) Játékos válasza BBéci (#142957) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Egyedül a sub kapott "normális" kábelt. Ha jól amlékszem, az Audioquest Boxer, a frontok illetve a center Neotech "Biwire", a háttérsugárzók pedig valami névtelen hangszórókábelről szólnak.
Ja, a mélysugárzó egy régi "SÍN", az erősítő pedig Fapaci lábelről kapják az ampert.
A helyzet az, hogy tisztában vagyok azzal, hogy a kábel is a rendszer szerves része, de arra olyan nehezemre esik költeni... :( Pláne hátra, mert oda kell kb. 2x12 méter.
De ettől függetlenül, persze szívesen veszem a konkrét ajánlatot kábel téren is, ha úgy érzitek, hogy a rendszer alkotóelemei közül leginkább az lóg ki. :K
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#142960) Dorian válasza Játékos (#142959) üzenetére


Dorian
félisten

Helyiség akusztikáját hozd, hozasd rendbe, majd a hangfalaidat (T12 marad!) cseréld jobbra. Kábelezést hagyd, bőven ráér.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142961) Játékos válasza Dorian (#142960) üzenetére


Játékos
addikt

Az akusztika még nehezebb, mint kábelt cserélni. :DDD Házgyári vasbeton épületről van szó, a padlón járólap, azon nem a teljes szobát letakaró szőnyeg, mert padlófűtés van. A hátsó falon vannak szekrények, polcok, meg nyilván van ülőgarnitúra, meg 1-2 szekrény- asztal, illetve a vásznas falat a vásznon kívül flotex takarja.
Nincs hatalmas visszhang, mert az előző ház rosszabb volt ettől, de azért nem egy hangverseny-terem...
Magamtól legfeljebb annyit tudok benne kitalálni, hogy még néhány könyvespolcot felteszek kb., mert a négyzetméteres akusztikai panelekről letiltott az asszony. :(((

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#142962) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Koncertajánló(na,ilyet se fogok sokat,mint metálos :DDD ).

Madonna live 2009 Buenos Aires.

Pff,51 évesen amit művel az nem semmi,fergeteges show,látvány,a DTS HD MA hang tökéletes.

Egyetlen negatív a kép,erős 720,mint 1080,de megjárja.

(#142963) mettek válasza Játékos (#142956) üzenetére


mettek
addikt

Mivel nem írtad milyen megjelenítőd van, lehet érdemes lenne arra gyűjteni, egy nagyobb tv vagy projektor. A hangrendszer eléggé rendben, innentől súlyos százezrek a feljebb lépés sztem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142964) Játékos válasza mettek (#142963) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

A "vásznas" falat írtam, tehát nem kicsi a megjelenítő, mert projektort használunk. Szeretem, bár esti mozizásnál néha egy kicsit zavar a hangja...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#142965) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok,

Valaki le tudná írni, hogy Sub-on potméterrel állítható a fázis, akkor milyen támpont alapján érdemes beállítani?

Jelenleg sarokban van a sub, mivel a berendezés így engedi meg, a centerrel egy vonalban körülbelül 1,5 méterre van tőle.

A jobb oldali front közvetlen mellette.

Jelenleg 0 állásban van. Azt tudom, hogy ha a hátam mögött lenne akkor 180 fokra kellene állítani.

(#142966) VoidXs válasza Sz.Miki (#142965) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A köztes értékeket hagyd, azok minden frekvenciát máshogy tolnak el, így biztos tévút. Mérd le a centered és a subod fázisát is REW-ben (mondjuk 60-120 Hz között, azt mindkettő ki tudja adni), az alapján állítsd be, hogy 0 vagy 180 a jobb, illetve késleltetéssel hozhatod tökéletes fázisba.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142967) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Sziasztok szép kellemes estét. Egy kérdést tennék fel vettem 2 hónapja egy Jamo C95-ös 5.1-es szettet viszont most bedöglött az egyik első hangszóróm. Recseg mint az állat az alsó hangszóró. Tudom 5 év rá a garancia de ez típushiba lenne vagy én vagyok ennyire szerencsétlen? Nem lett túlhajtva Yamaha 583-as erősítővel lett járatva meseszépen szólt 1 héttel ezelőttig. Sajnálnám ha sűrűn kellene szervizelni remélem csak nekem nem volt szerencsém vele és nem típushiba. :W

(#142968) Norbi 72 válasza Sz.Miki (#142965) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sub Level 50(-20),majd onnan állítani kell.

A többi 0.Crossovert plafonig.

Egy pillanat.Mi a sub tipusa?

[ Szerkesztve ]

(#142969) Sz.Miki válasza Norbi 72 (#142968) üzenetére


Sz.Miki
őstag

A sub level most 0dB-en van, crossover ki van tekerve maxra, fázis pedig 0 állásban van.

(#142966) VoidXs: ez a "REW-ben" ez szoftver amivel el lehet ezt végezni, mikrofon segítségével?

[ Szerkesztve ]

(#142970) VoidXs válasza Sz.Miki (#142969) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, az egy ingyenes profi bemérőszoftver. Egyébként én úgy állítok hangerőt subhoz, hogy 0 állásban inkább szoftveresen húzom vissza. Úgy kevesebb szívás váltogatni film (X) és sorozat (flat) közt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142971) xtremetuning válasza Norbi 72 (#142962) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hamár hangja nincs, legalább ugrabugráljon a pénzéért.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#142972) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Hi all.
Avx aprón láttam yamaha rx-a 1050 avr-t.
Valaki használ ilyet?
Összehasonlítva ár érték arányba egy pio lx 701-el?
Hififabrikon az 1000euró.
???

(#142973) kabar válasza ctrlaltdel13 (#142972) üzenetére


kabar
senior tag

Nagy Yami fan vagyok, de a Pio itt szerintem bőven felette van. A kérdés az, hogy mire akarod használni, kell-e a 2 plusz csatorna, stb. Ha nem, akkor a Yami mellett szó, hogy harmad árral beljebb vagy, meg tudod hallgatni. A megmaradó pénzmagot meg másra tudod költeni. Az ár érték arány erősen pénztárca és igényfüggő, az ár függvényében erősen nem lineáris. Szerintem...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#142974) ctrlaltdel13 válasza kabar (#142973) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

5.1-be mozizok,és nem kívánok bővíteni.
Mibe van felette a pio(jóval).
Nekem mozi és zene egyaránt létszükség,és ebbe a lehetőleg legjobb minőség. (Trafó dac stb)
A többi szolgáltatás úgy is mindnél elérhető,(hdmi arc,bemérő rendszer,telefonos app,stb)
Az ár az relatív,ha végre a saját igényeimnek megfelelőt megtalálom,mindegy mibe kerül megszerzem.
Ezt nem fellengzően írom,én is dolgozom a pénzért,csak hát ilyen vagyok.

(#142975) mettek válasza ctrlaltdel13 (#142974) üzenetére


mettek
addikt

Nekem yami 3050-esem van és eddig ez a legjobb avr-em. Előtte volt onkyo 818, Marantz 7010. Zenén amugy kb egyformán szóltak, egyik kicsit vékonyabban, részletezőbben , másik kevésbé de nagy difi nincs. Jó zenéhez jó forrás és sztereó erősítő kell.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142976) ctrlaltdel13 válasza mettek (#142975) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Értem az állaspontod,de nem szeretnék több rendszert. Én avr oldalon szeretnék a megfelelő kompromisszumok figyelembevételével egy elfogadható szintet.

(#142977) python1 válasza ctrlaltdel13 (#142976) üzenetére


python1
veterán

Attól függ,hogy mennyire van igényed az igényes zenehallgatásra.
Olcsóbb egy végfokkal megtoldani,mint venni a mostani kiszemelt avr-től 3x árban egy már zenére is elmegy avr-t venni.

(#142978) Yocee válasza VoidXs (#142970) üzenetére


Yocee
aktív tag

És az erősítőhöz adott mikrofonnal méred a pc mic in jébe dugva?

(#142979) ctrlaltdel13 válasza python1 (#142977) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha jól értem arra utalsz,hogy egy közepes avr, sztereó végfok a frontoknak és így mindkét oldal kiszolgálva?
A forrás mennyire szól bele ebbe a képbe(htpc-ről menne a jel,flac-ba).
Ez így zeneibb lenne mint egy sima avr- el?

(#142980) python1 válasza ctrlaltdel13 (#142979) üzenetére


python1
veterán

Jól értelmezed,mozi hangod is ugrik egy nagyot a minőség felé,és PC-ről is mehet a zene egy külső DAC beiktatásával.
De konkrétan csak az erősítőre koncentráltan,sokkal jobb lesz a végeredmény.Ja igen,amennyiben van az AVR-en pre out kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#142981) kabar válasza ctrlaltdel13 (#142974) üzenetére


kabar
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de én ezzel azért annyira nem értek egyet. A legjobb hangú erősítők, amelyek nálam megfordultak pont szolgáltatásban maradtak alul a mostani yamimmal szemben. Én kompromisszumot kötöttem, amit a többiek is megtesznek, csak ki-ki másban teszi. Az, hogy létezik hozzá applikáció, vagy van rajta HDMI kimenet, még nem jelenti azt, hogy meg is egyeznek szolgáltatásaikban. Például a nálam megfordult Arcam-nál a HDMI egyfolytában szemetelt, úgy hogy ugyanabban a konfigban ez másik erősítőknél egyszer sem jelentkezett. A Denonoknak a gyári telefonos applikációja szerintem nagyon trágya, legalábbis azokkal az erősítőkkel amelyek nálam voltak (nem ugyanaz van mindenhez). A Cambridge Audio 351 nagyon tetszett (jó kis hangja van), de szolgáltatásokban amelyik (CRX200) már tudta volna azt amit a Yami az meg már nem szólt úgy nálam, mint a sokkal kisebb testvére. De ezek csak példák. Az itteniek szokták mondani, hogy hallgasd meg mindenképpen, lehetőleg magadnál. Igazuk van.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#142982) ctrlaltdel13 válasza python1 (#142980) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Itt már elindultunk egy út felé,amin nem szeretnék végig baktatni.
Ha dac,akkor már usb hangkártya,külön dedikált táp stb.
Na az ilyen 500 ft- ból előállított kütyüktől,amit több százezerért adnak el,mentsen meg az isten.
Ezen értettem a kompromisszumot,inkább akkor lentebb adok az igényeimből és élvezem amire telik majd.

(#142983) ctrlaltdel13 válasza kabar (#142981) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pont az ilyen hibák végett érdeklődök ,mint amiket megneveztél.
A fórum az egyetlen útja annak,hogy megkerüljem,
az otthon saját rendszerembe meghallgatni mindent,és úgy megvenni, lehetetlen küldetést.

(#142984) Norbi 72 válasza ctrlaltdel13 (#142972) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez a Denon nagyon jó áron van hírdetve,és mindkettőnél jobb,szvsz.

Mindezt mind Yami tulaj mondom.

[ Szerkesztve ]

(#142985) ctrlaltdel13 válasza Norbi 72 (#142984) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kifejtenéd bővebben is.

(#142986) Norbi 72 válasza ctrlaltdel13 (#142985) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kicsit módosítok,a 701-es itthon 550 környékén van,1000 euróért szinte ajándék az összes mai ficsőrrel.

Inkább az, a 4520-as már 6 éves.

(#142987) kabar válasza ctrlaltdel13 (#142985) üzenetére


kabar
senior tag

Magasabb kategóriában van, mint a 1050. Bár régebbi szerintem talán, de mégis csak a Denon zászlóshajója volt nem is olyan régen. A 1050 felett meg még ott van a 2050 és a 3050. Én mégiscsak azt mondanám, hogy ki kell próbálni. Én általában úgy szoktam, hogy megbeszélem az eladóval, hogy kifizetem a teljes árat, és egy pár napra elkérem, otthon beállítom és meghallgatom. Aztán ha nem tetszik, akkor pedig egy előre megalkudott különbséggel visszaszolgáltatom, persze hibátlanul. Vagy megveszem, és eladom, ha így nem megy. A bukást meg betudom a hobbim költségeként. Drága hobbi ez...

Norbi72:
Attól még igazad van, hogy mind a kettő felett van a 4520. Szerintem itthon 6-700 alatt nem volt újan. A 3010-esed (vagy az én 2010-em) hány éves?

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#142988) ctrlaltdel13 válasza kabar (#142987) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az nem az én műfajom,hogy megveszem eladom,bukok,majd veszek és ismét eladok.
Nekem más hobbim is van,minden nem megy egyszerre,(nem tartozok a nagy gázszerelő családjába😀).
Nem lakik véletlenül valki Cegléd vonzáskörzetébe,aki ilyen nagy vasakkal rendelkezik,és hajlandó megfelelő ellenérték ellenében,áruba bocsájtani idejét és avr-t egy megbeszélt napra????
Na erre nagyon vevő lennék.
Azért köszi a tanácsokat.

(#142989) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#142988) üzenetére


Dorian
félisten

Ne viccelj már, az a Denon csúcskategória, ezeknél a Yamiknál sokkal jobb.
Pont egy fórumtársunk vett nemrég, minden tekintetben jobban tetszik neki, mint a korábbi Arcam 450-e.
Meg nekem is ilyen van, de én nem számítok.

ElaCi:
Ha én ajánlom, és nekem is ilyen van, nem számítok, mert elfogult lehetek.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142990) Lacielvtárs válasza Dorian (#142989) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Te miért is nem számítasz? ;]

Szerkesztésedre, értem, de szerintem nincs itt elfogultság kérdése.
Én is szoktam ajánlani az onkyot, igaz nem zenére, mert arra nem igazán jó, ellentétben a CXR200al :K
Nem gondolnám elfogultságnak a tapasztalat alapján ajánlott terméket, de lehet tévedek :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142991) kabar válasza Dorian (#142989) üzenetére


kabar
senior tag

Abban egyetértünk, hogy a 4520 magasabb kategória, és valószínűleg jobban megéri. Én mindössze annyit mondtam, hogy hallgassa meg. Nekem a 2010-emnél magasabb kategória a NR5010, vagy az előbb emlegetett CRX200, mégis a Yami maradt, mert nem tetszett az amit hallottam, vagy nem annyival, hogy megalkudjak más, számomra fontos dologban. Ezért szép a dolog, valakinek onkyo, valakinek Denon, Pioneer, CA, Arcam stb. Van olyan ismerősöm, aki csak Malacot vesz, akárhogyan is szól. Ízlések és ...ficamok.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#142992) Norbi 72 válasza kabar (#142987) üzenetére


Norbi 72
veterán

500 volt az utolsó ára.2010 kategóriája.

6 éves a drága. :B

[ Szerkesztve ]

(#142993) kabar válasza Norbi 72 (#142992) üzenetére


kabar
senior tag

Akkor bocs. Elfáradtam mára. Iskolássá cseperedett, de még mindig szépen szól :C

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#142994) Dorian válasza Norbi 72 (#142992) üzenetére


Dorian
félisten

Ez az Denon akkori zászlóshajója volt, így a Yamaha 3xxx kategóriája.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142995) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Köszönöm a tartalmas segítőkész válaszokat........ :W :W :W

(#142996) Dorian válasza zsolesz7503 (#142995) üzenetére


Dorian
félisten

Mégis mit kellett volna válaszolni? Egyértelmű, hogy vidd szervizbe, főleg, hogy garanciális. Nem is értem a kérdést.
Típushibáról akkor lenne infónk ha az ittlévők közül sokaknak lenne ilyen cucca, de ez a haladó topikban nem is értem hogyan merülhet fel benned.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142997) Norbi 72 válasza Dorian (#142994) üzenetére


Norbi 72
veterán

Csak hát az 200-al többe fájt...nem feltétlen értek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#142998) Thom!


Thom!
veterán

Emotiva Airmotiv hangfalakat valaki próbálta már?

(#142999) Borisz76


Borisz76
veterán

Mit szólnának ezek egy szobában ? :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143000) zsolesz7503 válasza Dorian (#142996) üzenetére


zsolesz7503
tag

Akkor a C95 belépő szint?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.