Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142201) krx21 válasza TazLeacher (#142200) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem oled-em van. Soha nem vennék már lcd-t...
Javalom megfelelô körülmények között nézd meg ôket.

(#142202) Nemir Ombe válasza TazLeacher (#142200) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha "képminőség" kell, akkor vegyél pl. egy 55"-os FHD OLED-et (300e körül már van és a következő 3 évben simán kiszolgál, mire a 4K és tsi.-nak lesz értelme).... ha "méret" kell, akkor meg ott az LCD, de egy használhatóbb darab abból sem olcsó .... ;)

Hmm ....

(#142203) BBéci válasza krx21 (#142199) üzenetére


BBéci
titán

Az nem a panelen múlik, hanem a vezérlésen. LG-k abban gyengék, valamiért nem akarnak normálisat gyártani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142204) BBéci válasza TazLeacher (#142200) üzenetére


BBéci
titán

Igen, de csak kényszerből, mert az LCD-k is több sebből véreznek. Valamelyik 9-es Sonyt el tudnám viselni, 65 colos átlóval, de az sem olcsóbb 550-600000-nél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142205) TazLeacher válasza BBéci (#142204) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pont azokat nézegettem. Egy jobb 55-ös Oled is 500+, ahogy a 9000-es Sony is 65-ös méretben.

Majd megnezzük mit hoz 2018...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#142206) claire78 válasza TazLeacher (#142205) üzenetére


claire78
senior tag

(#142207) BBéci válasza TazLeacher (#142205) üzenetére


BBéci
titán

Nincs értelme 55 colost venni, hiszen most is akkorát nézel és a távolsághoz kell a nagyobb méret.
LG-t meg kizárólag a csúcsszériából tudok elképzelni, de azt is alázza a Sony A1.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142208) TazLeacher válasza BBéci (#142207) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Valahol én is úgy voltam, hogy ha már cserélek, akkor a méret az, ami legnagyobb "deb@sz" élményt adja. Ha beugrik valami jó ajánlat, majd ráugrok, nem sietek, a lényeg inkább az volt, hogy mit figyeljek. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#142209) PrinceHerceg válasza TazLeacher (#142208) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A kijelzőt, mindig a kijelzőt! :D

(#142210) aurora65


aurora65
tag

Sziasztok! Álló hangfalban kérnék segítséget! Van egy Yamaha rx v477 erősítőm, amelynek a hangját 2 éven keresztül szoktam de mára megszoktam, megszerettem az Onkyo 747 után. Hetente 2-3 filmet nézek és naponta 2-3 órát zenét hallgatok. Főleg lounge, smooth jazz, elektronikus és pop zenét, ritkán rockot és szimfonikust. Most kölcsönbe van nálam egy pár Magnat vintage 120 frontsugárzó, ami elég jó cucc. Volt nekem két állványos Polk 220-asom amit szerettem nagyon de zavart az benne, hogy hallottam a bal csatornát és külön hallottam a jobb csatornát. Valahogy nem volt egységes a hangkép. Kinéztem most 3 féle hangfalat. Triangle Celos 902, Q Acoustic 3050 és Dali Zensor 7.Mindhárom kb ugyanolyan áron fut most a Triangle igen jó akcióban van a z Extreme Audionál. Nos a kérdés: szerintetek melyik hangfalnak lesz szebb a térképzése? Melyiknek hallom majd jobban a hangfal síkja mögött, előtt, alatt és felett, netán túlnyúlva a hangot balra, jobbra a hangfalaktól? Hangzásban a kicsit puhább, melegebb teltebb hangot szeretem .Flac-et hallgatok, az erősítő direct módban van. Köszönöm a tanácsokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#142211) Vikthor válasza aurora65 (#142210) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Tudod mi a kontraszt a házimozi világában? Amikor zizegős nejlonszatyorban viszed haza a villamoson a negyedmillás bd playeredet... 😃

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142212) dota1 válasza Patice (#142187) üzenetére


dota1
aktív tag

nah, próbaképpen vettem 8 métert ebből a vastag réz klotz kábelből a 726-hoz a melegebb hangzásvilág reményében, este tesztelek :)

https://elimex.hu/termekek/9128/klotz_-_kl-ly240s_-_ly240t_twinax_hangfalkabel_2x4_mm__224x0_15_mm___atmero__11_mm?catid=587

[ Szerkesztve ]

(#142213) BBéci válasza aurora65 (#142210) üzenetére


BBéci
titán

Attól az erősítőtől ne várj kiemelkedő térleképzést, ahhoz legalább kettessel kezdődő Aventage kell, ha maradsz a Yamahánál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142214) Lacielvtárs válasza Vikthor (#142211) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142215) Vikthor válasza Lacielvtárs (#142214) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Egyszerűen döbbenet ez a player, valóságos ég és föld a Sony S7200-höz képest. Teszteltem Bourne filmekkel meg a nagy favoritommal a Terminator 2-vel (Skynet Edition). A Sonyk kb 2 percig töltötték a filmeket, ez meg 5 mp alatt, ez hagyján, de a hangzás amit kapok meg a képminőség, nem találok szavakat. Mondjuk tény, hogy el is kérik az árát, de most legalább future proof playerem van. Ja és nem rezonálnak be a lemezek!!! :D Azt szerette a Sony nyújtani nekem nemegyszer. :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142216) Lacielvtárs válasza Vikthor (#142215) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tehát ha jól értem akkor érdemes akár egy 'normális' blu-ray playert beszerezni, mint egy popi vagy társai?
Már én is gondolkodtam ezen, de érdekelne hogy mi a javasolt player.
Lassan végzek az itthoni 'fejlesztesekkel' es elgondolkodtam egy korongos lejátszón.
Ezek szerint érdemes lenne?

Melyik playerrol van szó?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142217) Vikthor válasza Lacielvtárs (#142216) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A szintén nem kétfilléres HTPC-m remekül szól, de valahogy valami miatt a gyári lemezek rendes playerrel jobb összhatást tudnak produkálni. Nekem csak a 203as Oppora futotta, de a 205ös csak sztereóban jobb, XLR csatik meg jobb 7.1 analóg elosztások, illetve toroid. Ha jól tudom ugyanaz az elektronika van bennük ami a sima BD lemezek kezeléséért felelős. Életem első Oppo készüléke nem okozott csalódást, annyi szent és soha többet műanyag bd player. Nem olcsó pláne úgy, hogy amcsiban 550 dollár itt meg 1000 hazánkban, mert vám, meg szállítás meg vásárlók pénztárca rablása kiskerek miatt... 3 perc alatt FW upgrade, remek menürendszer, egyértelmű menüpontok, menetközbeni állítás lehetősége, nem kell a filmet előlről kezdeni, ja és nincsenek másfél 2 perces várakozási idők, azonnal tolja a bd filmeket... Ennyi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142218) Lacielvtárs válasza Vikthor (#142217) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, koszi az infót :R
Ezek az OPPOk ugy tudom 'etalon' a minőséget illetően.
Lassan lehet majd beruhazok egyre.
De a közelebbi cél az avr csere :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142219) Vikthor válasza Lacielvtárs (#142218) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Itt sem tudtak igazából belekötni... :D

https://www.av-online.hu/lejatszo/oppo-udp-203-uhd-blu-ray-lejatszo-teszt_2197

Ja és a távirányítója is megér egy misét. Érzékeli amikor a kezedbe veszed és bekapcsolja a gombok háttérvilágítását, gombok felületei és tapintása... hibátlan. "Van anyag benne" feeling, már csak annyi, hogy nem mosogat vagy főz kávét... :DDD

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142220) Lacielvtárs válasza Vikthor (#142219) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm a cikket, szeretem ezeket a teszteket olvasni :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142221) aurora65 válasza BBéci (#142213) üzenetére


aurora65
tag

Köszönöm! Végülis megvettem a Q Acoustics 3050.-et,fantasztikus hangja van és igen a következő lépés egy jobb erőlködő lesz de az még legalább fél év. Mindenesetre drasztikusan javult a hangminőség,tényleg nagyon klassz hangfal.

[ Szerkesztve ]

(#142222) claire78 válasza Vikthor (#142219) üzenetére


claire78
senior tag

Jukebox van benne? ;] :D

(#142223) Vikthor válasza claire78 (#142222) üzenetére


Vikthor
nagyúr

USB portok vannak rajta, ergo van! :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142224) benko


benko
újonc

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni 80m2 a szoba zene hallgatásra jobban de a tv-re is szeretném használni
egy olyan rendszer kéne ami megfizethető. köszi

[ Szerkesztve ]

(#142225) claire78 válasza Vikthor (#142223) üzenetére


claire78
senior tag

:F

(#142226) Tombi válasza benko (#142224) üzenetére


Tombi
senior tag

80 nm-es szoba wtf?
Ha nem elírás akkor megkérdezhetném, hogy mekkora az összterület ? ;)

(#142227) daniel2121


daniel2121
senior tag

Előre elnézést kérek,tudom hogy a kezdő fórumba lenne való a kérdésem, de az a topic nem pörög annyira és szeretném minél előbb összeállítani a rendszert.
A hardveraprón hirdetnek néhány Denon házimozi erősítőt 1912, 2113,1713 vagy máshol 3808-at, árban hasonlóak. Melyiket lenne érdemes megvenni vagy valamelyik X sorozatút 100k lenne a lélektani határ kb.? Nem a hangerő számít nekem inkább hogy szépen szóljon. A hangfal pár meg van Focal 816v, egyelőre csak frontok lesznek és meg van a Popcorn A210 is már régebbről.

(#142228) benko válasza Tombi (#142226) üzenetére


benko
újonc

150nm :)

(#142229) Vikthor válasza daniel2121 (#142227) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A felsoroltak közül csak a 3808-as AVR-nek van létjogosultsága, a többi felejtős, nem éri meg a pénzét hosszútávon.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142230) BBéci válasza benko (#142228) üzenetére


BBéci
titán

Konkrétan mennyi pénzt szánsz rá?
Feleakkora szobába sem olcsó mulatság egy házimozi rendszert összeállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142231) benko válasza BBéci (#142230) üzenetére


benko
újonc

Én nem valami hiper szuper dologra gondoltam ,csak valami olyat keresek amivel a zenét tudom élvezni és nem gagyi én nem értek hozzá.

(#142232) krx21 válasza BBéci (#142207) üzenetére


krx21
nagyúr

Némileg pontosabb gyári profilja van a Sony A1-nek. Amúgy nincs szignifikáns különbség az LG-hez képest.
Az LG legolcsóbb B és legdrágább E széria között meg pláne nincs.. Szolgáltatásban, hangprojektor és egyéb dolgokban több az E...
Ha a Sony-nál a mozgás megjelenítésre gondolsz a BFI-re, hát az sajnos ott hiába van, mert használhatatlan...

[ Szerkesztve ]

(#142233) BBéci válasza krx21 (#142232) üzenetére


BBéci
titán

Jelentős a különbség, egymás mellé állított készülékeket hasonlítottam össze.
Ma volt nálam János, mérte és kalibrálta a Panát, ami annyira megtetszett neki, hogy megpróbálja eladni az LG-jét. Azért ez mond valamit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142234) krx21 válasza BBéci (#142233) üzenetére


krx21
nagyúr

Jánosnak ultra speciális igényei vannak.(120hz stb).. Inkább szeret állítgatni, mint filmet nézni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#142235) BBéci válasza benko (#142231) üzenetére


BBéci
titán

Félreértetted, semmiféle hiper szuper nem szerepelt a hozzászólásomban, sem a gondolataimban.
Egyszerűen az a helyzet, hogy nagy légtérben lepkefing a hangja egy olyan rendszernek, ami 20 négyzetméteren remekel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142236) dota1 válasza BBéci (#142235) üzenetére


dota1
aktív tag

Béci: +1 :)

benko: megyarul ha olyan rendszert szeretnél ami ekkora térben vállalható szintet megüt mozin (erősítő+hangfalszett+kábelek) új áron számolva 600k-tól fölfelé. Ami zenére is vállalható ekkora térben szintén új áron számolva mondjuk kb. 800k-tól indul, persze szigorúan csak szerintem, ennyit kellene min. beletolni.

Más: nem rossz ez a klotz kábel, nyugodt, "testes" hangja van de azért az aq type4 nyitottabbnak tűnik vocal-on, még járatom.... :)

[ Szerkesztve ]

(#142237) dota1 válasza krx21 (#142232) üzenetére


dota1
aktív tag

"Némileg pontosabb gyári profilja van a Sony A1-nek. Amúgy nincs szignifikáns különbség az LG-hez képest."

Kisebb fényévnyi különbség van köztük.... Nézd meg egymás melett a prometheus, harry potter, passengers stb. filmeken a sötét részleteket. Az lg vagy behúzza totál a feketét, hogy nem látsz semmit vagy ha felgammázod, végpontozod tiszta zaj az egész. Vagy olyan anyagon ahol nincs HDR exif. Persze ettől még jó az lg, annyiért...., csak nagyon kell neki a natív anyag.

[ Szerkesztve ]

(#142238) krx21 válasza dota1 (#142237) üzenetére


krx21
nagyúr

Netes teszteken sem vettem észre..
Legalább is kalibrált eredményekben.
Gyári profillal tudom több a sötét részlet az A1-en.
Nekem van elég jó teszt ábram az lg-hez, fény évnyi különbségnek nem mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#142239) BBéci válasza dota1 (#142237) üzenetére


BBéci
titán

Erről beszéltem! Az LG saját demófilmjével néztem a különbséget, annak alapján egy forintot nem adnék LG OLED-ért.
Más: nem semmi képvisszamaradást produkált a Pana, nem véletlenül tettek bele automatikus regenerálást.

Krx21!
Netes tesztek alapján mondasz ellent? Ezt nem vártam tőled. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142240) python1 válasza krx21 (#142238) üzenetére


python1
veterán

Olyan teszteknek higgyél amin részt is vettél! ;)

(#142241) krx21 válasza BBéci (#142239) üzenetére


krx21
nagyúr

Meg elég sokat nézegettem is más helyen. Igaz nem a legjobb körülmények között... :U

[ Szerkesztve ]

(#142242) xtremetuning válasza dota1 (#142237) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pontosan. Egy idő után a fekete csak egy nagy paca lesz az lg-n. :K

(#142239) BBéci : azért az, hogy egy forintot sem adnál - barokkos túlzás. Nem olyan rossz az, sok téren nagyon használható, de a fekete tényleg hagy kívánnivalót maga után.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#142243) Nemir Ombe válasza BBéci (#142239) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"beégés elleni harc, ami a Panasonic esetében kifejezetten szigorú szabályok mentén zajlik. Vagyis aki nem hagyja, hogy a tévéje végig futtassa a regenerációs ciklust, az búcsút inthet a képminőséggel kapcsolatos garanciának. Mi is ez a regenerációs ciklus? Erre sajnos nem kaptunk pontos választ, csak annyit tudunk, hogy akár már néhány órányi használat után is aktiválódhat, kikapcsolt, pontosabban készenléti állapotban, sötét képernyő mellett. Azt különösen érdekesnek tartjuk, hogy miközben a nagy konkurens LG 100 000 órás élettartamot emleget, a Panasonic inkább azt vallja, hogy a kikapcsolt tévé csendben "masszírozza" a fáradt pixeleket"

Azért a tényleg tök jó, hogy a Pana olyan dolgokra is gondolt, amire az LG nem .... ;] ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142244) dota1 válasza Nemir Ombe (#142243) üzenetére


dota1
aktív tag

hát jah. A Sony-nál 15000 üzemórát ígérünk a jelelnlegi talán legfejlettebb gerjesztés komp. mellett. Ez kb. 10év.

[ Szerkesztve ]

(#142245) Nemir Ombe válasza dota1 (#142244) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nagyon hiányzik egy "irónia" gomb a PH-ról ahogy látom .... :D ;)

Hmm ....

(#142246) BBéci válasza xtremetuning (#142242) üzenetére


BBéci
titán

Ha csak a feketéjével lenne baj...
Azért írtam a "forintot nem adnék érte" barokkos túlzást, mert amikor ott a Sony és a Panasonic, amik lényegesen jobbak, botorság lenne nem azokat választani a minimális felár miatt, ami nem lenne kidobott pénz, hiszen valós értéket adnak érte.

(#142244) Colonel66
Egyeseknél, például nálam lehet 10 év, de sokaknál csak 3-5. Éppen erről volt szó a Plazmás topikban. Amikor hazaérnek a munkából, első ténykedéseik közé tartozik a TV bekapcsolása és lefekvésig, ha kell, ha nem működik, villog.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142247) Nemir Ombe válasza BBéci (#142246) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"minimális felár miatt, ami nem lenne kidobott pénz, hiszen valós értéket adnak érte"

Azért ezekre a "valós értékekre" kiváncsi lennék kicsit részletesebben is .... ;)

Hmm ....

(#142248) leon11


leon11
tag

Sziasztok!
Tápkebelt keresek Malac 7011-hez. Kérdezném a szakértőket 50-60 ig milyen kábelt érdemes számításban venni ami zenére is mozira is jó? Persze próba után.

(#142249) BBéci válasza leon11 (#142248) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyiket, amelyik annyiba kerül. Ne feledkezz el az elosztóról!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142250) Dorian válasza leon11 (#142248) üzenetére


Dorian
félisten

Elsőként azt a kérdést kell feltenned, hogy van-e értelme ilyen összegig elmenni tápkábel-ügyben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.