Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143601) Joshi válasza Tonyka 2 (#143598) üzenetére


Joshi
titán

Még egy kis infó hogy képben legyél. A filmstúdiók referencia kijelzője a Panasonic VIERA EZ1000 OLED tévé. Azért ne csüggedj, nagyon jó projektorod van. ;]

ui.: még a VR is a képben van, ha egy OLED kijelzős Pimax 8K létezne amivel megjeleníthetsz egy mozitermet, akkor nincs is szükség projektorra. Talán ez is egy opció lesz. Nekem csak egy Oculus DK2 van(egyelőre), de látok benne fantáziát ha a technológia eléri a kívánt minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#143602) VoidXs válasza Joshi (#143601) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Első hiba, hogy a filmstúdiók referencia megjelenítője nem tévé (hanem jellemzően egy Christie projektor), a színezéshez használatos referencia TV pedig a Dolby PRM-4220. Nálunk nyilván nem ez van, mert szegények vagyunk, a legkomolyabb stúdiónk, ami a Focus-Fox, egy Christie CP2000-et használ a nagytermében, a kis fényező TV-jére nem emlékszem, de biztos nem Panasonic, talán Sony.

Én amúgy próbáltam VR-módra mozizni HoloLens-en, az is egy érdekes élmény, gigantikus kijelzőt raktam ki (3 m magas), de a felbontással gondok vannak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143603) BBéci válasza Tonyka 2 (#143598) üzenetére


BBéci
titán

:C Ebben benne volt a lényeg. :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143604) Joshi válasza VoidXs (#143602) üzenetére


Joshi
titán

Ok, lehet hogy fals infóim vannak, talán a kiskereskedelmi forgalomban lévő kijelzők referenciája a Pana EZ1000. Nem tudom, de valami ilyesmit olvastam. Egyébként rákerestem a Cinema Studio Reference display és főleg a DP-V2000 és DP-V3000-es kütyüket dobta. Persze ezek IPS paneles LCD-k. Akkor most mi van azzal a szlogennel, hogy "amit a rendező megálmodott"?

A VR-nek még sokat kell fejlődnie, nem véletlenül említettem az esetlegesen megjelenő Pimax 8K-t. A Pimax 8K-nál 200 fokos látószög és szemenkénti 4K felbontás lenne. De említik a szemgolyó mozgásának követését is mint opció. Szerintem ebben van a jövő nem kérdés.

#143603 aki nem tud érvelni az inkább feküdjön le. ;]

[ Szerkesztve ]

(#143605) BBéci válasza Joshi (#143600) üzenetére


BBéci
titán

"Jelenleg az OLED-nek nem nagyon van hátránya a konkurenciához képest."

De bizony van, méghozzá a mozgóképfelbontás és a mozgásmegjelenítés. Egy jó full HD LCD TV tud 1080 sort, a Sony A1 sem tud többet, inkább kevesebbet, pedig négyszer annyi képpontja van. Ez egyértelműen zavaró, nem érdemes tagadni.
Három hétig nyúztam Panasonic EZ950-et, van OLED-es tapasztalatom.

Sokszor leírtam a projektoros topikban, hogy inkább egy jó TV, mint valami belépő vetítő. Kaptam is érte a savazást rendesen. De 1 millióért már lehet kapni olyan vetítőt, amit százszor inkább választanék, mint bármelyik OLED-et.
Házimozi = vetített kép!

Magyarázod a bizonyítványodat, de nagyon elenyésző sikerrel. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143606) Joshi válasza BBéci (#143605) üzenetére


Joshi
titán

"Magyarázod a bizonyítványodat, de nagyon elenyésző sikerrel. ;]"
Te vagy itt az öreg oroszlán, én nem akarok vitatkozni. ;) Többször leírtam a döntésem miértjét csak sokan ezt figyelmen kívül hagyják. A képméret egy dolog, akinek meg a képméret számít annak meg a többi egy dolog. Ennyi. Azt azért ne magyarázd meg hogy nem az OLED a jelenlegi legjobb képmegjelenítő technológia.

(#143607) VoidXs válasza Joshi (#143604) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A rendező álmát kalibrálással érik el, sosem azzal, hogy ugyanazt a felszerelést veszik. Egy referencia megjelenítőt sokkal több ponton, milliós céleszközökkel szokás kalibrálni, így akár különböző eszközök közti különbség is kisebb lesz, mintha vennél kettőt ugyanabból (nyilván feltéve, hogy high-end mindkettő). Az, hogy fényelni Christie-re kell, ugyanannyira bevett szokás, mint hogy stúdióba JBL hangot rakunk (nagyon kevés a kivétel, egyedül az Origo jut eszembe, ahol helyette Klipsch van, de az csak azért, hogy a fényelőben lehessen hallani is a filmet). Senki nem szól bele a választásba, csak ők a de facto referencia, néhány reklámból felszerelt demó stúdiót leszámítva.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143608) BBéci válasza Joshi (#143606) üzenetére


BBéci
titán

Nem volt vészesen rossz döntés, csak amit hozzá körítesz, az rémesen zavaros.
Jó az OLED, de jelenleg olyan hibái vannak, ami miatt nem 1 milliót, a felét sem éri. Tényleg vicc, hogy az EZ950 után kellemesebb volt a szemünknek az öreg GT60 képe.
BFI nélkül 500 soros sincs a mozgóképfelbontás, a Sony megoldásának vibrálása az emberek többségét az őrületbe kergeti, inkább kikapcsolják. A Panasonicé egy fokkal jobb, de messze van a tökéletestől.
Hiába 65 colos, akkor is csak egy TV, nem házimozi képmegjelenítő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143609) Joshi válasza BBéci (#143608) üzenetére


Joshi
titán

"Nem volt vészesen rossz döntés, csak amit hozzá körítesz, az rémesen zavaros."
Mégis mi zavaros abban amikkel érveltem a projektor ellen? Most vagy nem tudod értelmezni amit írtam, vagy csak nem akarod. :((

(#143610) Joshi válasza VoidXs (#143607) üzenetére


Joshi
titán

Jó akkor arról beszélj de őszintén, hogy a referencia megjelenítőkhöz mi áll közelebb? Egy 1millás projektor, vagy egy OLED kijelző? Ugye most ne nézzük a képátlót, mert annak itt nincs szerepe.

[ Szerkesztve ]

(#143611) VoidXs válasza Joshi (#143606) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A specifikusan TV-zésre szánt panelek rendszerint komoly felbontásproblémákkal küzdenek, ahogy BBéci is írja, de nem csak az OLED szenved tőle. A legnagyobb potenciál a VA-ban van, nemrég mutatták be például az nVidia BFGD-t, ami talán az egyetlen 65"-es pixelszintű pontosságú 4K kijelző.

(#143610) Joshi: Többet hozol ki egy milliós projektorból, mint egy milliós tévéből.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143612) BBéci válasza Joshi (#143609) üzenetére


BBéci
titán

Értelmezhető volt minden, csak a háromnegyedét nem lehetett az OLED melletti valós érvnek tekinteni.
Szívem szerint azt írnám, hogy egy átlagember ostobaságot követ el, ha 1 millióért vesz 2017-2018-ban egy 65 colos OLED TV-t, de nem állítom, ezt, mert még magadra veszed. Ha valakinek sok száz milliója van és a 8-10 szobás villájába vesz 1-2 darabot a szóban forgó tévékből, az megemészthető.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143613) Joshi válasza VoidXs (#143611) üzenetére


Joshi
titán

Ezt csak abban az esetben hiszem el, ha kipróbálok egy projektort. Nem hinném hogy egy Deep Water Horizon 4K HDR OLED-en tud überelni egy 1 millás projektor. Talán egyszer. :D

(#143614) BBéci válasza Joshi (#143613) üzenetére


BBéci
titán

Feketeszintben és kontrasztban nem tudja felülmúlni, de minden másban igen. Leginkább élményfaktorban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143615) Ijk válasza Joshi (#143599) üzenetére


Ijk
nagyúr

A VA betekintési szögei, kontraszt, szinvaltozasai a szelek fele, DSE, mozgasmegjelenites is az oka amiert plazmat vettem. Local dimmingnek is megvannak a problemai.
Jó az oled ami vettél de itt nem fogsz onigazolast talalni hozza. Mivel a vita azert van mert ketsegeid vannak, szerintem egyszer nezz meg egy jo vetítőt, aztan lehet epiteni oled melle (ele) vetítőt filmezni, minden masra meg ott a tv. Jo jatek a 4k hdr, megvan neki a helye, mint ahogy a klasszikus vetitett filmezesnek is.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143616) Tonyka 2 válasza Joshi (#143601) üzenetére


Tonyka 2
tag

Nekem dobálhatsz infókat, te vagy szörnyen vakon. Valószínűleg magadnak akarod bizonyítani a döntésed helyességét. Sőt te ebben hiszel is vakon. A másik oldalt sült bolondként tartod számon, hisz nem érted hogyan lehet egy technikai paramétereiben rosszabb kép mégis jobb másoknak, sőt sokaknak. Én tökéletesen értem a felületes újvilági döntésed mechanizmusát. Viszont neked fingod sincs a mi, és hozzánk hasonlók döntésének a miértjéről. Azért nincs fogalmad, mert felületes vendég vagy ebben a világban. A nagy kép, az optikán áthaladó fény és annak a képi világa jelenti a varázslatot nekünk. Van aki beleszeret ebbe van aki nem. Ehhez nem kell végtelen kontraszt, sem földöntúli élesség, sem HDR, de még igazán a 4K sem. Ne legyen a fekete szürke, és innentől teljesen lényegtelen, h a fekete hány árnyalata hiányzik. Vallom, h egy normál vetített kép úgy jó ahogy van. Ha jobbá vagy sokkal jobbá tennék elvesztené a mozis jellegét. Apropó mozis jelleg, ez az a szó amit az életben nem fog tudni lefedni a tévéd, mert csak egy tévé. A tévé képi világával. Visszakanyarodva, könnyen lehet ellenőrizni mire gondolok pontosan, a szakbarbárok használják a képi interpolációt. Kapunk egy élesebb sterilebb képet folyékony mozgással. Hányan szeretik ezt atya ég. Olyan mű a kép, h a fejem fájdul bele 10 perc múlva. Arra szeretnék utalni, ha túllépnek egy határt minőségben, elveszti a film a filmszerűségét. Ha már ott tartunk, h látjuk Tom összes ragyáját, sőt a sminkport, vagy a színészek orrában a szőrszálakat az már nem jó. De nem tesz jót a CGI-nak sem, minél élesebb sterilebb a kép annál jobban nyilvánvaló a csalás. Egyszerűen ugrik a varázs amit én szeretek, amiért filmet nézek, és amit a mozizás jelent. Szóval kapaszkodhatsz száraz technikai adatokba, nem ezektől az adatoktól lesz egy kép mozis jellegű, hanem a vetítéstől. Ezért mondtam bőségesen elég a mozis képhez a meglévő kontraszt, és fekete, tökéletesen hanyagolható a te végtelened, nem ez adja a magic-et. ;) De te ezt nem értheted.............. Ha még nem is hiszel nekünk, talán abban kéne, h rengetegen megtehetnénk, h legyen végtelen kontrasztú tévénk. Sőt sztem van is itt olyan, akinek mindkettő van. Szóval elhiheted, igazi mozis képe sosem lesz egy tévének, ha tótágast állsz akkor sem.

(#143617) Tonyka 2 válasza Ijk (#143615) üzenetére


Tonyka 2
tag

Tökéletes, nagyszerűen érted miről is van szó.

(#143618) Dorian válasza Tonyka 2 (#143594) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor tulajdonképpen az a kérdés, h kis tiszta, vagy nagy homályosabb ablakon szeressük kinézni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143619) Tonyka 2 válasza Dorian (#143618) üzenetére


Tonyka 2
tag

Ez így sarkos azért, és félrevezető, mert egy fain DLP-nek nem homályos a képe, de nem is kell természetellenes élesség. Egészen addig jó ameddig megmarad a filmszerű élmény. Ha már átesünk tévé stúdiós szintre akkor oda a mozifiling. A 3D nem véletlen krepált be, jó jó volt, csak épp erősen csorbultak a mozis kép jellemzői.

[ Szerkesztve ]

(#143620) Ijk válasza Tonyka 2 (#143619) üzenetére


Ijk
nagyúr

3D-vel vitatkozom, nem krepált be mert moziban azért még jönnek 3D filmek, projektorok tudják, más kérdés hogy a tv gyártók kidobták mert nincs rá magas igény, kellett a hely a hdr-nek.
Nyilván a legtöbb film esetében nemkívánatos, de vannak olyan tartalmak amihez képes hozzáadni, mint mondjuk animációs filmek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143621) Dorian válasza Tonyka 2 (#143619) üzenetére


Dorian
félisten

Ez pont olyan értelmetlen vita, mint h a szőkék vagy a barnák a szebbek. Kinek ez, kinek az, nem eldönthető.
Részemről meg teljesen más dolgok számítanak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143622) Tonyka 2 válasza Ijk (#143620) üzenetére


Tonyka 2
tag

Én is vitatkoznék, ha rákeresel a 3D bukott, Amcsiban pl. jó nagyot. Ha már az animációst hoztad szóba, odakint volt olyan mese amire többen vettek jegyet a 2D-s előadásra, mint a 3D-re. Nagy cím volt amúgy csak nem emlékszem pontosan. Az hozzátartozik, h vannak régiók Európában, ahol viszonylag még mindig sikeresnek mondható, és kedvelik. Real 3D-be szinte alig pörög valami már.

(#143623) Tonyka 2 válasza Dorian (#143621) üzenetére


Tonyka 2
tag

Kicsit bonyásabb a jelenlegi helyzet. A fiatalember ki sem próbálta a szőkét, de állítja, h a fekete a legjobb, és nem érti mit szeretünk mi a szőkén. Pedig van mit szeretni a szőkében. Szívesen látom egy szőke bemutatására, h mennyire gyengécske igényeink vannak.

[ Szerkesztve ]

(#143624) xtremetuning válasza Tonyka 2 (#143623) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ráadásul azt hiszi, hogy az Ő 'feketéje' a legjobb csaj, miközben mi tudjuk, hogy d@gni nem is annyira tud.... :DDD :DDD :DDD

(#143618) Dorian : esetünkben, ha a mi méretünk az ablak, akkor te max. a kulcslyukon nézel ki.... :))

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#143625) lemmy9 válasza Joshi (#143537) üzenetére


lemmy9
őstag

A moziszobám full fekete, mint egy gorilla segglyuka :) , és kevés sötétbarna. Jvc X3 a proji és sokszor (nem minden jelenetnél! ) nem látni csak a képet a szobában. Ez a JVC-nek az alsókat. projektora, de tudott, hogy jó a feketéje. Szóval itt nem csak a vetítő a lényeg hanem a környezet is amit meg kell kapni egy projektornak. Ebből a szempontból egy OLED toleránsabb valóban.

Nem kell megkérdezni, hogy honban tudom a gorilla adatait. :D

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#143626) Gabesz26 válasza ricsik (#143521) üzenetére


Gabesz26
senior tag

(#143627) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

250 ezer körül keresnék házimozi erősítőt, ami sztereóban is tisztességesen szól..
Mik jöhetnek szóba?

Köszi!

(#143628) Norbi 72 válasza szrobert (#143627) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tessék.

Ez is jó,bár jégen van.

(#143629) szrobert válasza Norbi 72 (#143628) üzenetére


szrobert
tag

Nagyon köszi, nézem is..!

Esetleg újak közül?

(#143630) Norbi 72 válasza szrobert (#143629) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ahhoz kevés a keret..

Esetleg ezt hallgasd meg.

[ Szerkesztve ]

(#143631) ricsik válasza Gabesz26 (#143626) üzenetére


ricsik
őstag

Köszi a linket Ebayben nem is gondolkodtam eddig. :R

[ Szerkesztve ]

(#143632) BBéci válasza szrobert (#143629) üzenetére


BBéci
titán

250-ért csak olyan újat kapni, aminek erősen kompromisszumos a sztereó zenei hangja. Az előbb linkelt erősítők újonnan 7-800000 forintba kerültek, az a kategória már elég jól szól sztereó zenével is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143633) szrobert válasza Norbi 72 (#143630) üzenetére


szrobert
tag

Köszi, a Denon 4520 tetszene is...

(#143632) BBéci: :R

[ Szerkesztve ]

(#143634) BBéci válasza szrobert (#143633) üzenetére


BBéci
titán

A 4520 nekem is tetszene, de még mindig nem mondtam le az elő/végfok kombóról. Valamint az AVR-X7200W is izgatja a fantáziámat. Talán év végére felbukkan a használt piacon 1200 euró körüli darab, hiszen akkor már 4 évesek lesznek!
1500 euróért újat lehet venni: [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143635) SeLe válasza szrobert (#143633) üzenetére


SeLe
tag

Én is épp erősítőt nézegetek.
Nekem ez felelne meg leginkább (figyelembe véve az árat is).

(#143636) nubreed


nubreed
veterán

Valaki már rendelt ezektől?

[link]

Durván sok gyanúsan olcsó cuccuk van. Még akkor is ha használt.
Nem értem, hogy lehet ilyen jó az értékelésük, nekem ez eléggé kamunak tűnik úgy ahogy van. By the way, ők is árulnak Yamaha RX-A3050 -et 580 euróért. Ez a túl szép, hogy igaz legyen kategória.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143637) arcitec válasza nubreed (#143636) üzenetére


arcitec
addikt

Az Amazon biztonságos. Az az SVS akcióban újonnan volt 160eft, használtban mennyi legyen a 160-hoz képest? Rendeltem már Amazonról, Uk és DE oldalról is, rendben megjött, szerintem precízebben , mint akárhonnan.... ;) Szerintem az EU területéről nincs különösebb gond, sokan meg Kínából rendelnek, és az is megérkezik. Ott is inkább arra kell vigyázni, hogy ne legyen esetleg hamis a cucc... Nyugaton meg a hasznát cuccnak nincs annyi értéke, mint nálunk, hiszen német oldalakon is vannak jó áron vadi új cuccok is, amik nálunk azon nem igazán elérhetőek ..

[ Szerkesztve ]

(#143638) nubreed válasza arcitec (#143637) üzenetére


nubreed
veterán

Maga az Amazon igen. Többször rendeltem már onnan én is cuccokat, de magától az Amazontól és nem egy az Amazon oldalán hirdető harmadik fél "üzlettől". Ok, elfogadom amit az SVS sub -ra mondasz, de hogy a francba lehet, egy RX-A3050 580 euró...

Meg tudom, van az A to Z garancia, stb. De mégis tartok attól, hogy valami bazári dzsunka lesz a csomagban...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143639) mettek válasza nubreed (#143638) üzenetére


mettek
addikt

Ha mégis rendelsz valamit és tartasz a tartalmától akkor vedd videóra a kicsomagolást mindenképpen. Aztán írd meg ide mi volt benne :DDD

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143640) Joshi válasza Tonyka 2 (#143623) üzenetére


Joshi
titán

A fiatalember nem is annyira fiatal, meg aztán te ne találd ki hogy én mit láttam és mit nem. A másik pedig a mondandód lényege, mert ugye nem csak én kardoskodok valami mellett. Csak szólok hogy sokkal több ember használ tévét mint projektort. Egyébként tudom hogy milyen a mozi feeling, csak engem meg a 24p zavar de piszkosul. Hozzáteszem semmilyen interpolációt nem használok, de az is zavar hogy oldalpásztázásnál nem folyamatos a kép hanem szaggat. Mondjuk egy HDR után a gyűrűk ura olyan semmilyen, fakó élettelen. Persze egy idő után megszokja az ember, de valahogy hiányérzete lesz. Nem tudom hány HDR filmet láttál elejétől a végéig otthoni környezetben, de gondolom semennyit. A te projid is újonnan 1 milla és bőven kompromisszumos, és akkor még nem beszéltem a vászonról és egyéb lakberendezési munkálatokról. Szóval nem vagyok olyan kirívó az 1 millás tévémmel.

Különben meg nem én kezdtem fikázni a projektort/projektorosokat hanem pontosan ti a tévéseket. Nem én illettem másokat különböző jelzőkkel hogy mekkora idióta hogy 1 millás tévét vett. Én csak ellenpéldaként felhoztam hogy én miért döntöttem így. Csak olvass utána hogy is volt ez.

[ Szerkesztve ]

(#143641) Tonyka 2 válasza Joshi (#143640) üzenetére


Tonyka 2
tag

Te írtad többször is, h megnéznél egy vetített képet, meg összehasonlítanád, keres vissza. Nekem nem kell bemutatnod a HDR-t, már a sima LED tévék fényereje is igen zavaró volt egy jó kis sötét mozizásnál. Amit nappali fényviszonyok közt használt az ember fényerőt, az kiégette a retinád este félhomályba. Ezt most megfejelték a HDR-el, szuper lehet ahogy a napfény kiégeti az ember szemét, mikor olyan jelenet van este. Mert hát ugye a HDR szerint azt nagyon fényesen kell megjeleníteni, hát még egy autó refijét szemből. Arról nem beszélve, h csodásan bevilágíthatja a szobádat, így filmnézés közben gyönyörködhetsz a szoba berendezési tárgyaiban. Mert hát a kép elég mini ahhoz, h kizárja a helységet. Persze a 50cm nézed, elnézést, akkor ez nem érvényes.

(#143642) Joshi válasza Tonyka 2 (#143641) üzenetére


Joshi
titán

Én egy komoly projektort néznék meg hogy mit tud, de ugye még egy 1 millás proji se a legfrankóbb. Azért nem ennyire drasztikus a HDR, pont azért kérdeztem hogy néztél-e így filmet otthoni környezetben. Hidd el a HDR nem csak a fényerőről szól sőt, az OLED pont ebből a szempontból hátrányos az LCD-vel szemben. Nem tudom miért vagy ennyire arrogáns, szerintem többen moziznak még a haladók között is tévén mint projektoron. Vagy a házimozi fixen a vetítést jelenti? Csak azért kérdezem mert itt több tévés otthoni moziszobát láttam már. Akkor ők mindannyian idióták?

[ Szerkesztve ]

(#143643) hm15 válasza Joshi (#143642) üzenetére


hm15
senior tag

Vagy a házimozi fixen a vetítést jelenti?

Igen azt, ezért értjük amit mondasz, csak rossz helyen hadakozol. ;)

(#143644) ottofon


ottofon
csendes tag

hi. Sokat keresgéltem de nem találtam választ az alábbi témában:
Adott egy BI-AMP lehetőségű álló hangfalpár (KEF) és egy BI-AMP kimenettel is rendelkező erősítő (NR616 ONKYO). Kérdés az hogy vajon az erősítő milyen friki tartományt küld ki a külön-külön csatornákon? Sehol nem olvastam erről adatot. Feltételezem hogy az alsó tartományra nem küld magasat és a magasra sem mélyet. De vajon hol van a vágási/keresztezési frekvenciai? Valahol azt olvastam hogy a teljes tartomány kimegy a kábeleken csak külön végfokról. Most akkor mi az igazság? Természetesen ki fogom próbálni, de elég macerás kiviteleznem a hely adottságai miatt így biztosra szeretnék menni. Van valakinek konkrét tapasztalata e témában? Másik ehhez kapcsolódó kérdés hogy mennyivel legyen vékonyabb a magasokhoz menő kábel mint a mélyé. Előre is köszönöm.

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#143645) Joshi válasza hm15 (#143643) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk akikkel vitatkoztam azoknak biztosan, egyébként ez a topik inkább a hangról szól mint a képről. :D

(#143646) hm15 válasza Joshi (#143645) üzenetére


hm15
senior tag

Van egy igényszint, ami felett nem jöhet szóba tévé, ha házimoziról beszélünk. Egyszerűen mellékessé válik, hogy bizonyos szempontból jobb a képminősége. Nem mozi megjelenítő és kész, ezért 65" is egérmozinak tekinthető.

(#143647) Tonyka 2 válasza Joshi (#143642) üzenetére


Tonyka 2
tag

Senki nem idióta, te gondolod azt, h a döntésed mindenek felett áll, pedig nem, nagyon nem. 18 év környékén utazom ebben a hobbiban. Sok mindent láttam már, láttam a Samu 600 projitól a húszonmilliós Barco-ig. A tévéket is sokáig figyeltem, egészen az LG Oled-ig. 65" Pana VT60 volt a legnagyobb méret a falamon. Őszintén mondom sosem volt alternatívája a projinak, pedig akkor még más volt a minősége a projinak mint most. Ahogy valahol előrébb megfogalmazták, mondhatsz bármennyi technikai látszólagosan jobb paramétert. A normális vetített kép jellege és élménye félresöpri mindet. Azt gondolom érdemes lenne elgondolkodnod, sem, mint kapaszkodni a saját elméletedben. Hidd el mi is vagyunk elég sokan, sőt sokan mind2 megjelenítővel rendelkeznek. Azon kéne tanakodnod magadban, ha annyira rossz a vetített kép, akkor hogyan lehetséges, h látszólag épp elméjű hobbisták még is mellette teszik le a voksukat. Mert , h látszólag nem anyagi akadályok miatt kényszerülnek mellőzni az Oled végtelen kontrasztját. Szóval kéne töprengened, aztán ha valóban érdekel a dolog, és nyitott leszel akkor rájössz a megoldásra meglásd. :)

(#143648) Joshi válasza Tonyka 2 (#143647) üzenetére


Joshi
titán

+hm15

Értem hogy neked a projektor képe és főleg feelingje tetszik, de akkor azt magyarázzátok meg, hogy miért van szükség egy LED-es mozira? Voltál már ilyen moziban? Nincs rá igény? Vagy csak hülyék az emberek és ilyen képet akarnak nézni? Én pl azonnal száműzném a 24p-t, van akinek meg tetszik hogy szaggat a kép. Van akinek tetszik a HDR, van aki csak egy fényes foltot lát. Azt kell megérteni hogy nem vagyunk egyformák, de főleg hogy máig semmi más nem volt lehetséges csak a vetítés. Egyébként is innen indult az egész vita, mármint hogy a mozi is kezd ilyen irányba menni. Amúgy sokszor olvasom, hogy a hazai mozik minősége botrányosan sz@r.

Cinema LED

[ Szerkesztve ]

(#143649) hm15 válasza Joshi (#143648) üzenetére


hm15
senior tag

Megértettem, tőlem mindenki azt néz amit akar, nem győzködök senkit. :) 24p-t én is kukáznám, utálom az akadozó képét.

(#143650) Tonyka 2 válasza Joshi (#143648) üzenetére


Tonyka 2
tag

Azért elgondolkodom, h te komolyan gondolod ezeket a kijelentéseidet? Mi az, h az emberek akarták? Szted kitettek a mozi elé egy dobozkát, és szavazásra bocsájtották? Aztán a többség akarta, és most megvalósítják? Nem lehetséges, h a Samsung innovációként megalkotta ezt a lehetőséget, aztán feldobta valamelyik mozi hálózatnak, h ugyan próbáljuk már ki milyen is lesz ez a gyakorlatban. Lenyomták a szokásos szöveget, jobb lesz, olcsóbb lesz stb. Az idő eldönti majd, h sikeres alternatíva lesz-e, vagy jön-e valami más újdonság. Egyelőre jó lesz mutatóba, a siker még messze nem ez. Szted minden marhaságot az emberek akarnak? Én inkább úgy gondolom a gyártók próbálkoznak, aztán vagy beveszi az emberek gyomra vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.