Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142151) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

Sziasztok!
Volna egy yamaha rx-v361 erősítőm ami Straight módban azaz 5.1-ben egy zavaró sercegő hang van. Itt találtam egy megoldást,de a firmware link nem él. Esetleg meg van valakinek?

(#142152) python1 válasza Dorian (#142149) üzenetére


python1
veterán

Valamit valamiért.

Na szóval,akkor ezek szerint jobb lett az akusztika,gratulálok a fejlesztéshez!
Nálam sajnos gyatra,egyelőre akár a rendszernek háttal is hallgathatnám a zenét annyira visszhangos a hodály.

(#142153) spiky03 válasza Dorian (#142149) üzenetére


spiky03
veterán

Miben más az a panel, mint amit te csináltál?

Amúgy gratula a fejlesztéshez. ;)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#142154) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Van valami féle szabály arra, hogy a TV, AVR stb. komponenseket hogyan kell táplálni? Értem ez alatt a villanyszerelést, a konnektorok távolságát. Egy dugaljba menjen minden közel, vagy épp fordítva? A villanyórától érdemes külön kábelozni? Milyen elosztót használtok?

Köszi!

(#142155) alphamooncam válasza dota1 (#142132) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ajánlást nem tudok adni, de mértem kettőt:

Két szubhoz képest, egy szub esetén esett 19dB-t a hangnyomás, és növekedett az egyik módus 0,7 másodperccel, 63Hz-nél.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#142156) PrinceHerceg válasza jézusom (#142154) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Kábelozni nem, kábelezni talán! ;)

[ Szerkesztve ]

(#142157) xtremetuning válasza spiky03 (#142153) üzenetére


xtremetuning
addikt

Gondolom, olyan csinálta, aki ért is hozzá.... ;] ;] ;] :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#142158) fenyvesik


fenyvesik
csendes tag

Tanácsot kérek, hogy Marantz 6009 mellé, dali zensor 5,concept center és c1 helyére mit ajánlotok akár használtba akár újonnan külföldről 20 nm-re? A meglévő hangfalak árait beleforgatnám + locsolnék rá a feljebb lépés érdekében.

(#142159) BBéci válasza jézusom (#142154) üzenetére


BBéci
titán

Nem szabály,csak szerintem.
Legalább a csak audióra kinevezett kismegszakítótól külön jó minőségű, vastag vezeték a speciális fali aljzatig. Abba kipróbálással kiválasztott tápkábel, hifire tervezett elosztó, abba a hangcuccok csatlakoztatva, TV másik körre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142160) Quetz válasza fenyvesik (#142158) üzenetére


Quetz
őstag

Én ezt a hangfal családot nézném meg: Arendal 1723 S

[ Szerkesztve ]

(#142161) Dorian válasza spiky03 (#142153) üzenetére


Dorian
félisten

Amit én csináltam, az (egyébként meglepően jól) 200 Hz-től felfelé csillapított, spektrálisan egyenletesen. Az utózengés, onnantól felfelé megfelelő volt, és persze a torzítás és beszédérthetőségi paraméterek is.

A két fő probléma az volt, h az elsődleges és a hangfalak mögötti falról visszaverődő hullámok a 100-150 Hz közötti sávban brutál kioltást okoztak, ez a felsőmély hiányban és az instabilabb színpadképben mutatkozott meg.
A szoba egyik módusa (hosszirányú) 48 Hz-nél brutál kiemelést adott, és persze ezzel elnyomta az ettől lefelé és felfelé lévő mélyek érzékelhetőségét.
Másodrendű probléma, h a jobb hangfal elsődleges visszaverési pontja egy üveg és falfelület, ez is a tér érzetet rombolta, a jobb oldalon, illetve a szoba függőleges módusa, ami 72(?) Hz. (A keresztirányú módus 27 Hz, de ez igen kevéssé játszik, mert kevés zenében is van ilyesmi, ill. egyik vége konyhabútorral tört, másik vége majdnem totál üveg, azon pedig a 27 Hz keresztül, mintha ott se lenne)

Most a hátam mögötti ~2 m2-es falfelület 70kg/m3-es, 10cm vtg ásványgyapot +2cm légrés panellel fedett, a hangfalak mögött ~1m2 5cm vtg 70kg/m3-es panel van 5 cm-re eltolva, és a mennyezeten a hallgatási hely felett is ugyanez, ugyanígy 5 cm légréssel felfüggesztve. És a jobb front melletti erkélyajtó kapott egy vastag bársony függönyt + a TV felülete elé lesz majd diffúzor, de az még nincs készen.

A hangfalak mögötti panelek a kioltást kezelik, ugyanezek és a hallgatási hely mögöttiek a fő módust, a mennyezetiek pedig a függőleges módust. Persze ezek a kiemelések és kioltások nem tudnak ennyitől tökéletesen eltűnni, de nagy mértékben csillapodtak, közben az utózengési idő ugyan talán kicsit kisebb lett a tökéletesen optimálistól, de ez még tetszik is, nem a magasak döglöttek be, vagy ilyesmi.

Ja, meg a kanapé mögötti felnyílós szekrényt is basszuscsapdává alakítottam, teletömtem használaton kívüli ruhákkal, plédekkel, és a tetejét felnyitottam 5cm-re.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142162) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok

Zenéhez és mozihoz melyik a jobb választás?
Nad T751
Yamaha rxv 663
Denon avr 3806
Marantz sr 7001

Köszi elōre is.

(#142163) python1 válasza Krissz80 (#142162) üzenetére


python1
veterán

Én a NAD-ra adom a voksom,még a Marantz lenne talán,de annak nem ismerem a karakterét-

(#142164) Krissz80 válasza python1 (#142163) üzenetére


Krissz80
senior tag

Pedig a 7001 és a 3806 csúcsmodellek, míg a NAD az egy régebbi típus, és csak az alap DTS-t meg Doldby Digitalt tudja.

Modt még számításba jött nálam egy Onkyo TX-SR707 is.

(#142165) python1 válasza Krissz80 (#142164) üzenetére


python1
veterán

Ez valóban így van,akkor viszont meghallgatás játszik. Nekem van nagyobb Denon és NAD is egyszerre,nem egyszerű a választás,ha mozi többet nyom a latban Denon Marantz között döntenék.
Nad hosszabban hallgathatóbb zenére,Denon hangja viszont tetszik mozin.

(#142166) Norbi 72


Norbi 72
veterán

(#142167) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok,

Mi a vélemény a Pioneer VSX-529-es modelljéről? Esetleg használ valaki ilyet a fórumban? :)

(#142169) Krissz80 válasza python1 (#142165) üzenetére


Krissz80
senior tag

Kicsit továbbléptem a vergődésben,
Kettő típusra szűkült a kínálat.

Onkyo TX-SR707 - 60k
Denon AVR-3806 - 70k

Nekem mindkettő szimpatikus, és mindkettőben BB DAC van.
Az Onkyo-ban egy PCM1690, a Denonban meg egy PCM1791A.

Tud valaki segíteni elbillenteni a mérleg nyelvét?

(Vagy az őskövület NAD-T751 aminél van arra esély, hogy a dekóder megadja magát, legalábbis sok hasonlót árultak régebben. :) )

(#142170) BBéci válasza Krissz80 (#142169) üzenetére


BBéci
titán

A kettő közül egyértelműen a Denonra szavazok, viszont az eggyel újabb, AVR-3808 klasszisokkal jobb erősítő, igaz, többe is kerül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142171) Krissz80 válasza BBéci (#142170) üzenetére


Krissz80
senior tag

Az már átlépi a lélektani határt.

Igazából a Denon is, de rábeszéltem magam.

(#142172) Vikthor válasza Krissz80 (#142171) üzenetére


Vikthor
nagyúr

3808 90ért van meghírdetve, 10%ot simán engedni szoktak, ergo bő 80ért meg is lenne. Ha ki tudsz adni 70-et akkor sztem 80 is beleférne... 3808 az kvázi egy 4310, nekem volt az utóbbi és szerettem is nagyon. 3806 már "túl" régi modell.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142173) Krissz80 válasza Vikthor (#142172) üzenetére


Krissz80
senior tag

Kösz a tippet ráírtam a tulajra.

(#142174) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Sziasztok!
Egy kb 35m2-es fitnesz szobában kellene kihangosítani a TV-t. Gondolom valami egyben házimozi hangfal szett lehetne az optimális megoldás; a négy sarokba egy-egy szatelit és valahová középre a mélynyomója. A kábelek elvezetése megoldható, nem gond. Mivel csak a TV hangját kell kinyomni, milliókat nem érdemes rákölteni, de mi az a szint ami azért minőséget is jelent, de nem is lő túl a célon? Szívesen fogadnék javaslatokat. :B
Köszönöm!

(#142175) BBéci válasza Poplacsek (#142174) üzenetére


BBéci
titán

Egy soundbar.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142176) Poplacsek válasza BBéci (#142175) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Még sose hallgattam soundbart, az frankón be tudja hangosítani az egész teret?

(#142177) VoidXs válasza Poplacsek (#142176) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha az a kérdés, hogy van-e bennük elég szufla, akkor általában igen, ha pedig az, hogy a virtualizálásuk hatékony-e, az szoba- és hallgatófüggő, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142178) virkir válasza Krissz80 (#142173) üzenetére


virkir
veterán

Ha nem sürgős a dolog érdemes odakintről is keresgélni, itthon baromira túl van árazva a piac.
Legutóbb 40k-ért ütöttek le egy fekete 3808-at, bánom már, hogy nem szálltam be.
A németeknél most fut pl 3311 200€ nyitóáron bár kissé hiányos, vagy 4306 180-ért.
Vagy ez, bár már limit fölé jön ki kicsinykét.
BBéci meg segít melyik milyen hangban.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#142179) Krissz80 válasza virkir (#142178) üzenetére


Krissz80
senior tag

Annál azért előbb kellene.

Most találtam egy Rotel RSX-03-at is, azzal van esetleg valakinek tapasztalata?

Az Audyssey Dynamic EQ/Dynamic Volume-al kapcsolatban van valakinek tapasztalata.
Én gyakran csak este tudok filmet nézni, és akkor lehet jól jönne.
És ez talán még a reklámok miatti hangerőváltozást is kiszűri.

[ Szerkesztve ]

(#142180) szepi0808 válasza dota1 (#142147) üzenetére


szepi0808
senior tag

NSD szerintem is gyengkécske inkább SB2000-ret nézz.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#142181) BBéci válasza szepi0808 (#142180) üzenetére


BBéci
titán

Gyengécske? :Y
Mindkettő hetekig volt nálam, egy pillanatig nem éreztem gyengének, kevésnek az NSD-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142182) dota1 válasza szepi0808 (#142180) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi, neked is. Még emésztem magam a sub témán.
Viszont úgy alakult , hogy rövidek lettek a kábeleim a front sugárzókhoz, mert másként helyezném el az elktronikát. Jelenleg AQ type 4 kábeleket használok a frontoknak és centernek, amikkel meg vagyok elégedve
bár egy picit több testesség, melegség még jól jönne. Szóval kábelt kellene vennem, de kipróbálnék valami mást. Nem akarok sokat költeni rá, elég ha picit lépnék előre a type 4-hez képest. Miket nézegessek, milyen típust javasoltok? (a P85 végfok és Chorus 726V közé menne)

(#142183) dota1 válasza Krissz80 (#142179) üzenetére


dota1
aktív tag

Ahogy a többiek is írták, én is inkább a 3808-ra voksolnék a keretből.

(#142184) Dorian


Dorian
félisten

Hans Zimmer prágai koncert. Phhfü... Belenéztem 5 percet, ez pont ugyanaz a giccsparádé, mint Havasi, meg Bocelli. És durván dinamika kompresszált.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142185) BBéci válasza Dorian (#142184) üzenetére


BBéci
titán

Zimmert, Havasit nem láttam, viszont Bocelli koncertfilmem négy is van, azokat giccsnek nevezni eléggé durva. Persze ízlések és pofonok...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142186) dota1 válasza Dorian (#142184) üzenetére


dota1
aktív tag

Nekem olyan szinten bejött a hangja, hogy beraktam a top koncertek mappába :)
Pedig csak sima dts-t tudok dekódolni. Viszont tegnap belenéztem a Gregory Porter-be amit pár napja xtremetunig ajánlott, az fullos keverés, nagyon komoly térrel.
Kábelre tudtok valamit javasolni a kihagyhatatlan karácsonyi akciókban :)

[ Szerkesztve ]

(#142187) Patice válasza dota1 (#142186) üzenetére


Patice
nagyúr

Inkább várd meg az újévet, mert akkor még jobban akcióznak, mert a kutya sem akar vásárolni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142188) Dorian válasza dota1 (#142186) üzenetére


Dorian
félisten

A hangminőség, meg hangkeverés nagyon jó, valóban. Csak a dinamikakompresszióval van bajom.
Illetve művészetileg, előadásmódjában full giccs a produkció. Pont mint ahogy Havasi mondjuk Rubinsteinhez de akár Keith Jarrett-hez képest, Mága Zoli mondjuk Bánfalvi Bélához, vagy Bocelli mondjuk José Carrerashoz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142189) xtremetuning válasza Dorian (#142188) üzenetére


xtremetuning
addikt

Végre jó az akusztika otthon, rögtön megy a keverés fikázása..... ;] :D :D :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#142190) Dorian válasza xtremetuning (#142189) üzenetére


Dorian
félisten

Hiszen a keverést nem is fikáztam :P

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142191) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Házimozihoz (TV, Erősítő, Médialejátszó) akarok vmi egyszerű hálózati elosztót venni.
a Kontasetnél néztem többet. Kell nekem túlfeszültség védelem / zavarszűrő, vagy vagyem a legegyszerűbbet mindenféle körítés nélkül?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142192) szepi0808 válasza BBéci (#142181) üzenetére


szepi0808
senior tag

Nálam is, én pedig úgy éreztem, de lehet nekem mások az igényeim :)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#142193) szepi0808 válasza Dorian (#142184) üzenetére


szepi0808
senior tag

Nekem nagyon tetszik, csak a túl van tolva a mély, amit -4dB-el legalább kompenzálni kell.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#142194) xtremetuning válasza szepi0808 (#142192) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szepi és az Ő igénye. Ez most annnnyira magas laszti.... ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#142195) BBéci válasza xtremetuning (#142194) üzenetére


BBéci
titán

Nem csapom le, semmi értelme.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142196) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

Azért ide írok, mert itt várhatóan értelmes véleményt kapok. Töröm a fejem a TV cserén.

Durván 4.2m-es nézi távolsághoz gondolkodom TV cserén, jelenleg egy 55"-os van. Az anyagiak nem kimeríthetetlenek, így van dilemma is. Főleg fHD tartalom (BD lemez vagy mediaplayeres anyag) menne a TV-n ritkábban UHD lemez illetve a gyerekek elég sokat néznek TV adásba mesét. Én játszom PS4-en, de ott nem ez a nézési táv, inkább olyan 2 m körüli (babzsák).

Árban ami beleférne az egy 55"-os Oled vagy egy 65"-os LCD maximum. Vásárlás után min. 3 évig nem akarok/tudok váltani. Ti melyiket választanátok? Az Oled mellett részemről a techikai előnyök állnak, főleg 3 év távlatában, a LCD mellett meg egyértelműen a méret, ami ilyen távolság esetén nem elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#142197) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Ma sikerült szereznem árnyékolt vezérlő vezetéket, amiből szerelt tápkábelt szeretnék csinálni. Kérdésem az lenne , hogy az árnyékolást a dugaszoló aljzat védőföld sarujába kötitek?
Az erősítőm Sony 1040-es kettős szigetelésű (tehát csak 2vezeték van, fázis és nulla vezető) és fix kábeles.
Köszönöm.

(#142198) BBéci válasza TazLeacher (#142196) üzenetére


BBéci
titán

OLED-ből talán egy olyan kapható, amit elfogadnék (felét sem fizetném ki annak, amit kérnek érte) az a Sony A1. Bajok vannak a mozgóképfelbontásukkal és a mozgásmegjelenítésükkel. A nálam lévő Panasonic 950 legjobb esetben 600 soros a 2160-ból, ami viccnek is rossz, azt is csak IFC-vel tudja. Full HD-ból sem vettem olyat, ami 1080-nál kevesebb, ehhez képest egy UHD 600-zal nonszensz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142199) krx21 válasza BBéci (#142198) üzenetére


krx21
nagyúr

A Sony A1 pont annyit tud mint az Lg..

(#142200) TazLeacher válasza BBéci (#142198) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor ha jól értelmezem, te a nagyobb LCD-t javasolnád.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.