Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142251) leon11 válasza BBéci (#142249) üzenetére


leon11
tag

Elosztóm az van. Jelenleg Furutec s35n nano kábelt használok, amit az elosztóba tettem. Az erősítőhöz keresek attól jobbat. Próbáltam a Furu tcs-31-et de brutál mélye van. A 3ts20 meg lapos hangzású.
Ajánlottak Aq NRG-4-t akciósan befér a keretbe. Ismered?

Dorian: persze hogy van. Pár kábelt hallgattam már saját rendszerben és lényeges különbségek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#142252) krx21 válasza BBéci (#142249) üzenetére


krx21
nagyúr

Utána pedig a high end fali villany kábel beszerzése is célszerű... ;]

(#142253) BBéci válasza krx21 (#142252) üzenetére


BBéci
titán

Baromi vicces vagy.
Bármennyire hihettlen számodra, amit írtál, bizony jó hatással lenne a hangminőségre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142254) BBéci válasza leon11 (#142251) üzenetére


BBéci
titán

Nálam nem váltak be az AQ tápkábelek. A Furutech Flux és a Lesslossok annál inkább. Feltétlenül próbálj ki HiDiamondot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142255) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Lecseréltem a hangkeltőket,most már az avr-en a sor.
Tudnátok ajánlani pár alternatívát ,ami azért zenébe is megállja a helyét,és passzolnak a hangfalakhoz.
Újba 300 használatba 200k -ig nézegetnék el.
Jelenleg pioneer vsx d 912 üzemel.
Frontok Triangle 902 Celius.
Szub BK xxls 400ff
Köszönöm az építő hozzászólásokat.

(#142256) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#142255) üzenetére


BBéci
titán

A Pioneer SC-LX modelleket nézegesd, szokott lenni eladó használt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142257) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#142256) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mivel tud az a széria többet mint a konkurens avr-ek ?

(#142258) krx21 válasza BBéci (#142253) üzenetére


krx21
nagyúr

Elhiszem, pontosabban szeretném elhinni, de még kérdezve sem tudta senki elmagyarázni a hatásának pontos okát. Egy jó tápegység természetesen alap. Akkor már jobban hiszek azokban az eszközökben, melyek kifejezetten a feszültséget finomitják pl: hivox :DDD

(#142259) leon11 válasza BBéci (#142254) üzenetére


leon11
tag

A HD 2 ami beleférhet, ennél a kábelnél mire lehet számítani?

(#142260) rootmin válasza leon11 (#142251) üzenetére


rootmin
tag

Azta... hát igen, durván mély ez a hifizésnek, házimozizásnak nevezett mocsár. :U

Szép kontrasztot mutat egymás alatt Dorian válasza (különösen a mostani aláírásával) és a te hozzászólásod. [kép]
(kérlek ne vedd magadra, csak komolyan megdöbbentő volt a reakció, pedig tudom rég, hogy "ilyen van" :) )

Az a baj, hogy hiába érkezik itt, vagy máshol esetleg ellenvélemény, úgyis tudod mit akarsz, és azt fogod keresni, aki ebben megerősít. De ne legyen igazam... :)
Ha a témában szakértőket kérdezel, akkor ők nem is méltatnak majd válaszra, hiszen többségük szerint felesleges ilyesmire költened. De ők nem igazi hifisták. ;] igazi hifistáktól kaphatsz itt és máshol is "tuti" tippeket.

Ha neked ez fontos, szerintem fogadd meg BBéci tanácsát, kiegészítve: szerezd be kölcsönbe az összes szóba jöhető darabot ÉS egy jó barát segítségével vakteszteld le őket. Ha jót akarsz magadnak, válogass be a tesztbe pár töredék árú példányt is. Hagyj időt, és legyél magaddal őszinte.

[ Szerkesztve ]

(#142261) liszi70 válasza rootmin (#142260) üzenetére


liszi70
nagyúr

"......szerezd be kölcsönbe az összes szóba jöhető darabot ÉS egy jó barát segítségével vakteszteld le őket. Ha jót akarsz magadnak, válogass be a tesztbe pár töredék árú példányt is....."

:R

(#142262) leon11 válasza rootmin (#142260) üzenetére


leon11
tag

Nem lepödök meg a negatív reakciótol, az avx-en is ez megy sokkal durvábban.
A szakiktól vártam egy két konkrétat amivel már találkoztak. BBercinek és Neked is köszi.

(#142263) burtione


burtione
tag

Sziasztok,

Érdekelne, hogy van valakinek tapasztalata Heco rendszerek terén? (aleva, musicstyle)
Egyszerűen annyira megtetszett a dizájnja a hangfalaknak, hogy lehet belevágnék egy szett összerakásába.

(#142264) Dorian válasza leon11 (#142262) üzenetére


Dorian
félisten

Mit értesz "negatív reakció" alatt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142265) dota1


dota1
aktív tag

Egy tapasztalatot osztanék meg veletek, amivel tegnap este foglalatoskodtam :) Ha valakinek van kedve vele foglalkozni , +nincs a mozi erősítőjében room eq bemérő mikrofonnal, annak lehet hasznos. Persze "barkács szint" de sokat segít a hangsugárzók elhelyezésében, és az optimális meghallgatási pozíció kiválasztásában. Én most a hallgatói pozíció bizonyos frekvencia kiemeléseire/beszakadására voltam kiváncsi, mert valami nem stimmelt a felső basszus-ok környékén. Szóval leszedtem a droidos himedia q10 pro-ra (telefonnal is tudjátok helyettesíteni és akkor azt kell bekötni hangforrásnak) egy frekvencia generátor alkalmazást, melyben 1hz-20000hz között be lehet állítani milyen frekit adjon ki. Jellemzően 500hz-tól lefelé szoktak gondok lenni. A telefonra leszedtem az advanced spektrum analizer pro alkalmazást (ingyenes ez is), majd beállítottam 250hz frekit a playeren, a telefonnal mérve a hallgatási pozícióban -40db-re (alkalmazás szerint mérve) állítottam az erősítőn a hangerőt.
Majd elkezdtem a hallgatói pozícióból előre hátra jobbra balra (fülmagasságban) tologatni a telót. Nagy változások nem voltak ezen a frekin. 155hz-en voltak difik jobbra balra a kanapé széle felé húzva, a hallgató pozíciótol kb. 40cm-el előrébb kevesebb volt a "kilengés" a hallgatói pontokon. A legnagyobb bajom 65-80hz környékén volt, mikor ezt teszteltem a kanapé összes pontján "ráült" ezze a mély frekire egy 117hz freki ami 8-10db-vel erősebb volt, vagyis ez komoly zavar az alsó tartományban, elnyomja a tiszta mélyet. Nah nem akarom hosszúra engedni de a lényeg az , hogy érdemes akusztikával játszadozni, a végeredmény az lett , hogy bár nem örülök neki de az eddígi helyéről előrébb húztam a kanapét 40cm-el, a frontokat pár fokkal beljebb forgattam és tökre kisimult a mélytartomány, a térérzet is jobb lett. Csak bénán néz ki a kanapé igy :D :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#142266) Norbi 72 válasza leon11 (#142251) üzenetére


Norbi 72
veterán

Isoteket is próbálj ki.

ctrlaltdel13

Yamaha,például.

[ Szerkesztve ]

(#142267) krx21 válasza dota1 (#142265) üzenetére


krx21
nagyúr

Erre kíváncsi lennék. Mi a szoftver pontos neve? :R

(#142268) python1 válasza krx21 (#142267) üzenetére


python1
veterán

"A telefonra leszedtem az advanced spektrum analizer pro alkalmazást (ingyenes ez is),"

(#142269) xxxxxxxxx válasza burtione (#142263) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Ezért minimum kötél általi halál jár ebbe a topikba, de minimum megköveznek. Hogy jösz te ehez hogy kinézet után vásárólsz hangfalat/szetett?! :D

Viccet félretéve nemrég volt készlet kifutatási akció így jó vétel lehet csak tud összerakni a szetett ha még van egyáltalán. :)

[ Szerkesztve ]

(#142270) krx21 válasza python1 (#142268) üzenetére


krx21
nagyúr

Jogos. Figyelmetlen volta. :R

(#142271) rootmin válasza liszi70 (#142261) üzenetére


rootmin
tag

Jéé, te még követed a fórumot? :)
Azt hittem kapituláltál.

(#142272) adamsfamily válasza rootmin (#142271) üzenetére


adamsfamily
tag

Ez a gondolatod placebo.

(#142273) Dorian válasza dota1 (#142265) üzenetére


Dorian
félisten

Vajon mennyire pontos egy telefon mikrofonja?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142274) crips15


crips15
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket és tanácsotokat szeretném kérni.
Lecserélném jelenlegi erősítőmet (Pioneer vsx-lx50) és keresek olyat amit tudja a következőket:
Dolby atmos
True HD 7.1
HDMI arc
4k
HDR
A tévét az xboxot a samsung UHD lejátszót és egy régi Asus play-t szeretnék rákötni majd azokat továbbítani a Qled tv-hez.
Hangfaljaim:
Monitor audio Silver RS-6 front
Monitor audio Silver RS-LCR center
Monitor audio Dynaudio sub250
Monitor audio Silver RS-FX back

Kérlek segítsetek. Várok minden tanácsot javaslatot.

Előre is köszönöm!
Crips

(#142275) Nemir Ombe válasza crips15 (#142274) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha a felsorolt "ficsőrök" kellenek és a hangminőségből sem akarsz lejjeb adni, akkor min. az idei szériák között nézelődj.... pl. Pio LX 701, Marantz 7011, Denon 4300, stb.... ;)

Hmm ....

(#142276) crips15 válasza Nemir Ombe (#142275) üzenetére


crips15
csendes tag

Köszi, megnézem őket. Én eddig a ONKYO TX-RZ720-at találtam ami árban még talán elfogadható. Mit szóltok hozzá. Ahogy néztem tudja amit szeretnék.

(#142277) Lacielvtárs válasza crips15 (#142276) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem volt 710es (a 720 eggyel újabb típus) , ha a zenei hangminőség nem mervado, akkor akár vállalható is :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142278) crips15 válasza Lacielvtárs (#142277) üzenetére


crips15
csendes tag

Az elsődleges a mozizás :D De gondolom a zene sem olyan rossz nála, hogy ne lehessen élvezni :D

(#142279) Nemir Ombe válasza crips15 (#142276) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha a 720-at nézted, akkor inkább vegyél egy 676-ot (kb. 450€-ból házhoz viszik) és ugyanazt kapod csak nem lesz rajta THX logó .... de ahogy gondolod .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142280) Lacielvtárs válasza crips15 (#142278) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hallgatni lehet rajta a zenét, de hogy élvezni :DDD ezt nem vitatom, de azért van ebben a kategóriában jobb zenei képességű avr, szerintem.
Ettől függetlenül javaslom mint a topik onkyo fanja :K

Jól mondja felettem Nemir Ombe uraság :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142281) crips15 válasza Lacielvtárs (#142280) üzenetére


crips15
csendes tag

Nagyon köszi mindenkinek!
A Denon AVR-X4300H-ról van valakinek tapasztalata? Vélemény?

Előre is köszi.

(#142282) mandju válasza dunkel (#139136) üzenetére


mandju
senior tag

Elég régi felvetésre reagálnék, de most ismét aktuális.

A koncepció változott, atmos parkoló pályára lépett és tulajdonosa lettem egy
emotiva xmc1-nek. A végfok egy rotel rmb 1095. Dirac live full a fedélzeten.

Az összekötők black rhodium symphony xlr.
Az elacok nem változtak.

A forrásom filmre egy oppo udp203.

Szeretnék sztereo hangban előre lépni, de nem szeretnék külön DAC-ot, pc-t még ha tökéleteshez közeli megoldás is lenne.

Kellene nekem egy jó sztereo forrás, ami még megfizethető kategória számomra. NAS-ról etetném.
A kérdésem, hogy egy kb használt áron 300.000-es streamerrel (cocktail audio x40, pioneer n70) jobban járnék e, mint egy oppo 105-tel?

Amennyiben xlr bemenetet használnék az xmc1-en?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#142283) Norbi 72 válasza crips15 (#142281) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én 4000-est hallottam,remek volt ár-értékben.Meg kell hallgatnod.

(#142284) BBéci válasza crips15 (#142281) üzenetére


BBéci
titán

Remek erősítő, de az eggyel, kettővel korábbi változatát sokkal kedvezőbb áron lehet megvenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142285) dota1 válasza Dorian (#142273) üzenetére


dota1
aktív tag

Közel sem, de nem ez a lényeg.

(#142286) dota1 válasza mandju (#142282) üzenetére


dota1
aktív tag

Ha nem szeretnél külön dac-ot és továbbra is az xmc-1 marad stereo dac szerepben akkor mi a gond a 203-al, hálózatkezelés, vagy nem játszik mindent?
Vagy a streamer dac-ját használnád? Ez utóbbi nem hinném, hogy előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#142287) Patice válasza mandju (#142282) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem próbálj ki egy Raspberry Pi 3-at + Allo DigiOne kártyát rá. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142288) dota1 válasza Patice (#142287) üzenetére


dota1
aktív tag

Na ez most olyan "víz"
amire én még soha nem tévedtem, pedíg már többször olvastam róla. Ekkora különbségek lehetnek digit kimeneten is ami hallható?

(#142289) Patice válasza dota1 (#142288) üzenetére


Patice
nagyúr

<Vitaindító válasz ON>

Persze.

Én épp az USB-s tesójával játszom otthon. Jobb a hangja USB-n mint a kockának. :)

De ha nem ilyen SBC-s példa kell: miért van streamer 100K alatt, meg 1 milka fölött is, ha ugyan olyan lenen a hangjuk? Digitál vs. digitál forrás, "csak egyesek és nullák". Biztos a dizájn miatt meg drága az egy tömbből forgácsolt alu ház.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142290) dota1 válasza Patice (#142287) üzenetére


dota1
aktív tag

Most így, hogy visszaemlékszem én anno popi a400-ról váltottam q10pro-ra és ugyanazon rendszeremen, ugyanazzal a tunning táppal mintha a popi dinamikusabban szólt volna. Azt hittem akkor, hogy csak beképzelem.
Faxa, megint elindultak a bogarak....
Hajíthatom ki a q10-et

[ Szerkesztve ]

(#142291) Ear001 válasza Dorian (#142273) üzenetére


Ear001
addikt

És az A/D -je?! ;)

(#142292) mettek


mettek
addikt

sziasztok

Rég jártam erre, aminek az az oka, hogy a rendszeremmel abszolút elégedett vagyok, végre úgy szól ahogy elvárom., sőt talán jobban.

Ami mégis gyenge láncszemmé vált az a t12, ugyanis nem ad elég kakaót. (félhangerős poti álláson.) A kérdésem az lenne hogy egy Canton 1200r kielégítőbben szólna e vagy "csak máshogy"? (20nm plusz egy légterű folyosó)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142293) Nemir Ombe válasza mettek (#142292) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vedd a Canton-t nyugodtan .... nem fogsz csalódni .... amennyiért most van, annyiért amúgy is "ajándék" .... ;)

Hmm ....

(#142294) burtione válasza xxxxxxxxx (#142269) üzenetére


burtione
tag

Tudom, szégyellem is magam érte. De mikor tényleg nagyon tetszik az egész koncepció. :D
Egy marantz sr5006-os lenne a meghajtó erő. Csak nem tudom, hogy mekkorára lenne szükségem egy 20nm-es szobába. GT 1002, vagy elég lenne a 602-es is? :))

(#142295) dunkel válasza mandju (#142282) üzenetére


dunkel
őstag

Tegyél még hozzá és menj rá egy Lumin D1-re, tuning táppal.

(#142296) xxxxxxxxx válasza burtione (#142294) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Tuti elég. Nekem Celan Gt slimline szett van 13cm es hangszórókkal teljesen jó. Szintúgy elég erősen bútorozott 20nm-en és vályog épület.

(#142297) dota1 válasza Patice (#142287) üzenetére


dota1
aktív tag

Szóval ha összedobnék egy pi3-at ezzel a bővítéssel akkor mivel dlp-vel vetítek, valszeg képben visszalépek kissé de a filmek, koncertek hangja új szintre lépne?

(#142298) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Még nyáron írtam (de már nem találom azt a HSZt.), hogy a két Klipsch RB - 81 II közül az egyik mintha erőtlen magassal rendelkezne (a másikhoz képest). Ezt a múlt héten egy AVX-es kollégával teszteltük ismét, és ott is arra jutottunk, hogy a magas erőtlen, esetleg egy része hiányzik is.

Kérdés:
Mi a valószínűsége annak, hogy a tweeter membránnal van a baj, és mi, hogy az elektronikával (hangváltó)?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142299) Quetz válasza MCGaiwer (#142298) üzenetére


Quetz
őstag

Mérd meg REW-el a hangfalaidat. Ha a gyengébbnek hallott grafikonja beleáll a földbe, akkor elszállt a tweeter. Azzal nem kell törődnöd, ha a REW reklamál, hogy nincs kalibrálva, mert nem pontos mérést akarsz látni. Amikor nekem elfüstölt a tweeterem, akkor 7khz környékére már 60dB-t esett a hangnyomás, látványosan rossz volt a grafikon.
Az elektronikát meg a kábelek cseréjével tudod tesztelni. Ha átkötés után a hiba átmegy a másik hangfalra, akkor azzal a kimenettel lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

(#142300) Patice válasza dota1 (#142297) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát, ezt elsősorban sztereó zenéhez ajánlanám, de valszeg LibreELEC-kel (és beágyazott Kodi-val) filmlejátszásra is be lehet fogni.

Ha digit kimenetnek elég a koax (max. DTS ami átmegy), akkor akár igen, még jobb hangod is lehet, de ez így lutri. Sosem próbáltam.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.