Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142601) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#142599) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ebbe azért teljesen nem értek egyet veled.
Én Tony Alsinas- nak drukkoltam,igazi selyemfiú, én nem vagyok az mégis vele szimpatizáltam.
Visszatérve Mvg-re itt nem egy bizonyos szintű játokosról beszélünk, a világ mostani legjobbjáról.
Senki nem tudhatja mi zajlik le benne ilyenkor.
Ha te lennél a helyében kiváncsi lennék az adrenalin mit hozna ki belőled.
Szerintem. Szerintem🤔

[ Szerkesztve ]

(#142602) bandita válasza BBéci (#142595) üzenetére


bandita
csendes tag

Koszi a valaszt. Egy aktiv melyladarol van szo. Eddig egy korrekt kabellel volt osszekotve, mivel az erosito kozeleben volt.
Most atkerult a szoba egy tavoli sarkaba ahol a falba behuzott kabelt (is) kell hasznalnom. A kabel ket vegere persze kellett gyartanom egy-egy RCA veget. Ezt egy gyari kabel kettevagasaval es forrasztassal oldottam meg. Elotte ezzel a gyari kabellel is jo volt a hang.
Visszakerdezek: ha aktiv a melylada akkor pedig hangszorokabel nem hasznalhato hozza? Mindenkeppen szubkabel kell? (Magyarul a villanyszerelo altal behuzott kabel felejtos)

(#142603) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#142601) üzenetére


BBéci
titán

Az, hogy pár alkalommal kinek szurkolsz, kivel szimpatizálsz, az más, mint a Gerwen fanatikusok táborába tartozni. Elismerem a tudását és annyi. Más kérdés, hogy örülök amikor kikap.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142604) BBéci válasza bandita (#142602) üzenetére


BBéci
titán

Végtelenül elhibázott ötlet hangszórókábelt használni RCA-ként. Még soha nem hallottam ekkora butaságról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142605) VoidXs válasza bandita (#142602) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Olcsóbb hangszórókábeleken alig van szigetelés, jóval nagyobb eséllyel vesznek fel zajt, mint egy RCA, így nem igazán alkalmasak vonalszintű jelvezetésre. Aztán a forrasztás is nézhet ki bárhogy...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142606) Nemir Ombe válasza bendeguz76 (#142598) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Különösebben nincs bajom senkivel, mivel amit produkálnak, azt nem sokan tudják ..... egyéniségben meg mindenki olyan-amilyen .... de ami biztos, az az, hogy a "legnagyobb show-t" a közönség csinálja .... :D ;)

bandita:
"a falba behuzott kabelt (is) kell hasznalnom. A kabel ket vegere persze kellett gyartanom egy-egy RCA veget"

Szerintem inkább ne "szerelgess" ilyeneket, sok jó nem lesz belőle .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142607) I.T.E.M válasza VoidXs (#142597) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

A nagy átlag igen, de nála, azért egy komolyabb lejátszóról beszélhetünk, (CXUHD) ami valójában ugyan ott készül,ahol a 203/205 oppo is. A mediaTek SOC is ugyan az, a házon sem sokat változtattak és nyílván mind a két eszközben vannak hasonló áramköri panelek is,egyedül a DAC-ot hagyta el a CA. Ami viszont eléggé esélyes,hogy a szoftverben van eltérés. Nyílván a két márka programozói más és más prioritásokat tartanak előrébb,így meglehet, hogy jelenleg emiatt, nem megy azoknak a fájloknak a lejátszása.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#142608) I.T.E.M válasza allein (#142600) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Esetleg rögzíts egy újabb rövid anyagot ezekkel a beállításokkal és osztd meg,
kipróbálnám én is a 203-as vason.

A két lejátszó hasonló elemekből épül fel, persze ez még nem jelenti azt,hogy ugyan azokat a lehetőségeket is biztosítja.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#142609) Dave567 válasza Nemir Ombe (#142563) üzenetére


Dave567
addikt

Már világos, köszönöm.!!! :R

(#142610) Jegesmaci81 válasza bandita (#142602) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ha a villanyszerelő nem kontár akkor egyszerűen behúzol a hangszórókábel helyére egy RCA kábelt és kész.

(#142611) leon11 válasza hcs57 (#142584) üzenetére


leon11
tag

Tényleg nem lesznek fotók mert nem kell bizonygatnom és prezentálnom semmit. Egyébként nem is hozná a tényleges különbséget egy Mamya se. A megjelenítő milyensége még tovább rontana.
Javaslom ne hidj el senkinek semmit, tapasztald meg magad, mint ahogyan tettük itt többen. Erre a következő lehetőségek vannak:
1.Bármely komolyabb forgalmazónál beülhetsz egy kis demóra saját ismert hanganyagoddal. Kérd, hogy elsőként a gyári tyúkbelekkel üzemeljék be, majd általuk javasolt jobb kábellel.
2.Minden komoly forgalmazótól letét ellenében hazavihetsz kábelt akár többet is kipróbálni saját rendszeredben. Ez a legjobb megoldás!!! Javaslom egy jobb elosztó beszerzését is.
3. Elfogadod Nemír meghívását.ü :K Ez a lehető legjobb! :))

De csak Szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#142612) daniel2121 válasza BBéci (#142588) üzenetére


daniel2121
senior tag

Bbéci ne má nem is vagy még 50. :D

(#142613) hcs57 válasza leon11 (#142611) üzenetére


hcs57
őstag

Az idén lakásfelújítás volt, kicserélték a falakban a régi alu kábeleket vörösrézre, a kismegszakítókat is lecserélték, új lakáselosztó lett, az aljzatok védőföldeléses új aljzatok...
szóval azóta a mosógép tisztábban mos,
a kávéfőző aromásabb kávét főz,
a hűtőben az ételek aromásabbak,
a nyomtató szebb, élénkebb színeket nyomtat... te meg ezt hidd el nekem. :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#142614) bandita válasza Jegesmaci81 (#142610) üzenetére


bandita
csendes tag

Koszonom mindeninek a valaszokat. Sajnos a kabelek nem nagyon mozognak, de valahogy majd megprobalom kiszenvedni oket es behuzni a helyukre a melyladanak megfelelot.
Attol tartok hogy a villanyszerelo nem volt kepben, amikor a kabeleket huztak es mivel ez volt az elso 5.1-es rendszerem, igy en sem voltam tisztaban vele, hogy a melylada masfele kabelt igenyel. (Egyebkent egy Dali Zensor szettrol van szo, ugyhogy nem akarnam a hangminoseget valamilyen tyukbellel tonkretenni). :(

(#142615) Jegesmaci81 válasza bandita (#142614) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ha nem nagyon mozognak, akkor az nem jó de ha tudod húzni akkor csak kösd hozzá szigetelőszalaggal, vagy akár össze is forraszthatod az újjal és úgy húzd be.

(#142616) leon11 válasza hcs57 (#142613) üzenetére


leon11
tag

Jó alkalom lett volna Roy féle tápösvény kiakítására, amit Darvas László publikált anno a Hifi Magazinban nem kis feháborodást keltve szakmai körökben. Ma meg már az is elfogadott sokak által használt megoldás. Ugye BBerci?

(#142617) hcs57 válasza leon11 (#142616) üzenetére


hcs57
őstag

Ő lenne az? Róla már régebben hallottam, akkor is csendes őrültnek tartottam... [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#142618) tamasgal válasza hcs57 (#142617) üzenetére


tamasgal
senior tag

Az, hogy Darvast csendes örültnek titulálod csak annyit jelent, hogy fiatal vagy! Én az írásain nőttem fel és kevesebb lett volna a világ nélküle!

(#142619) Dave567


Dave567
addikt

Mennyire baj ha a rendszerek alá szőnyeget, és Gránit lapokat rakok?
Azaz teljesen végig szőnyeg, a két front és a center alatt gránit.

(#142620) leon11 válasza hcs57 (#142617) üzenetére


leon11
tag

Igen. Tudod az őrült és a zseni között.... Azért akkoriban igen csak uttörönek számított hifis körökben.

(#142621) Bakus


Bakus
tag

Sziasztok, most hogy kezd kész lenni a komplett házi-mozim és elkapott a gépszíj azon gondolkodom, hogy javítani kellene a szoba akusztikáját egy picit mivel sok a nagy sík felület. Árban egyenlőre nem szeretnék elszállni ezért gondoltam jó megoldás lenne ha polisztorol falpanelekkel [link] burkolnám be a szoba falait. Ez vajon jó megoldás lenne?

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#142622) hcs57 válasza tamasgal (#142618) üzenetére


hcs57
őstag

Tévedsz, szerintem az sem ment át neked, mit értettem a "csendes őrült"-ön..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#142623) hcs57 válasza Bakus (#142621) üzenetére


hcs57
őstag

Tegyél a falra polcokat, rá könyveket, s néha olvass is.
Nálam működik.
Szerintem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#142624) BBéci válasza daniel2121 (#142612) üzenetére


BBéci
titán

Ebben tévedsz, vén vagyok, mint az országút. :K

(#142616) leon11
Nálam annak alapján készült az "ösvény".

(#142618) tamasgal
:R
Bár szerintem mást is jelent.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142625) Quetz válasza Bakus (#142621) üzenetére


Quetz
őstag

Polisztirol lapok nem fognak segíteni, 5-10cm vastag kőzetgyapot panelekben gondolkodj.

(#142626) Lacielvtárs válasza BBéci (#142624) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

"Ebben tévedsz, vén vagyok, mint az országút. "
Komolyan? :Y
Mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát...
Mondjuk ha ez igaz, akkor én vagyok vagy 100 éves :D

Jah és BUÉK!

Nekem ma "munka" van, de ez nemes munka, be kell laknom egy DUNE HD 4k Duo playert :D
Amúgy tényleg "jobb" mint a popi a 500.
nem gondoltam volna :K
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142627) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#142626) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tudtam,hogy még veszel valamit ebben az évben! :DDD

Grat hozzá. :C

És BUÉK mindenkinek!

(#142628) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#142627) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Valóban tudtad? Mert még én sem tudtam ;] :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142629) Patice válasza Lacielvtárs (#142628) üzenetére


Patice
nagyúr

"Tudta, csk nem sejtette." :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142630) Lacielvtárs válasza Patice (#142629) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

úgy úgy :K :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142631) Dave567 válasza Dave567 (#142619) üzenetére


Dave567
addikt

Na a szőnyegről lemondtam, elég lesz csak a laminált lap, és a rendszer alá gránit, szerintetek milyen vastag legyen a gránit?
Nem foglalkoztam még ilyenekkel, nem tudom, hogy árulják.
A másik kérdés még, mélynyomó alá is mehet?

(#142632) Nemir Ombe válasza Dave567 (#142631) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hamár választani akarsz/kell, akkor inkább szőnyeg legyen a szobában, mint gránit a dobozok alatt .... ;)

Hmm ....

(#142633) Jegesmaci81 válasza Lacielvtárs (#142628) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Szerintem rajtad kívül mindenki tudta! Grat hozzá. :D

(#142634) Csabroncka válasza Norbi 72 (#142627) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elkapta a gépszíj, nincs menekvés :DDD !

B.U.É.K. mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#142635) BBéci válasza Dave567 (#142631) üzenetére


BBéci
titán

Hagyd a csudába a gránitot, egyáltalán nem garantált a pozitív hatása. Ezzel ellentétben a szőnyeg kötelező, mert a laminált padlóburkolat durván visszaveri a hangot.

(#142634) Csabroncka
A magyar helyesírás jelenleg érvényben lévő szabálya szerint, nem kell pontokat tenni a BÚÉK betűi közé. :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142636) Lacielvtárs válasza Jegesmaci81 (#142633) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ezt már egy ideje terveztem, és most jött el az ideje.
Jó áron volt...
Egy bölcs ember mindig azt mondta nekem, 'hogy vásárolj akkor amikor mindenki elad, es adj el, amikor mindenki vásárol' :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142637) BBéci válasza Lacielvtárs (#142636) üzenetére


BBéci
titán

Miben jobb, mint a Popcorn?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142638) Lacielvtárs válasza BBéci (#142637) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Kettő merevlemez, nem akadozik a kép, kezelhetőbb, kellemesebb menu, több allitasi lehetőség, és ami nagyon erdekes es nem is gondoltam volna, mintha élesebb lenne a kép, kicsit szingazdagabb, és ez nem placebo szerintem, mert ezt végképp nem vártam tőle.
Magam sem értem az okát.

Uo, remélem stabilabb lesz, és a hálózat kezelése már ez első pillanattol 'gyorsabbnak' érzem

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142639) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#142638) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ennyi pénz 1db MP-re történő "elherdálása" után szerintem mindenki "élesebb és színgazdagabb" képet látna .... ;] :DDD

.... viszont próbáld majd ki zenére az analóg kimeneten, egy próbát megér .... ;)

Hmm ....

(#142640) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#142639) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Kifogom próbálni mindenképp :K

És kikérem magamnak :DDD , ez befektetés volt, es egy két év alatt vissza fogja hozni az árát, vagy nem, de az egyik biztos ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142641) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#142640) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ami biztos, hogy még a következő TV-det is kiszolgálhatja.... ideje lenne lassan TV-t is "frissíteni" .... nem gondolod .... ? ;] :DDD

Hmm ....

(#142642) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#142641) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Persze, és gondolom még az idén kéne' frissíteni? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142643) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#142642) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akár .... :DDD :D

.... mer' jövőre ki tudja mi lesz .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142644) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#142643) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

lehet igazad van, mert a sub csere majd még jönni fog ;]
szóval mi lesz itt még ebben a "pár órában" :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142645) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
HarmanKardon AVR130 + JBL SCS178.
Elolvastam ezt a cikket.
Ebből az derült ki számomra, hogy eddig rosszul volt beállítva, ugyanis a szub frekvencia állítója közép állásban volt, az erősítőben meg 100Hz-en állt. Így nem adott ki mindent szerintem.
A cikk szerint a szubon maximumra vettem a frekvencia szabályzót és az erősítőben 120Hz-re állítottam a keresztezési frekit. Viszont most hallom a szub irányát. Eddig ez nem volt. Zavar.
A hangfalak 90 és 100Hz-től adják ki a hangokat, tehát ha leveszem 80-ra az erősítőben akkor nincs irányérzet, de nincs is menden hang meg.
Akkor ez most sakk matt?

(#142646) BBéci válasza v.attis (#142645) üzenetére


BBéci
titán

Középút is létezik, állítsd 100 Hz-re az erősítőben a vágást. 120 az nagyon magas, nem csodálom, hogy zavaró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142647) v.attis válasza BBéci (#142646) üzenetére


v.attis
őstag

Ez alapján lőttem 120-ra.
A szubon maradhat maxra állítva a "tekerőgomb"? A hangerő pont félálláson van, elégnek is tartom.

(#142648) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#142641) üzenetére


Norbi 72
veterán

És mi lesz a subbal?Van még 11 órája... :DD

(#142649) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#142648) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát már irtam Elvtársunknak (privátban), hogy "hajrá, húzzon bele" .... de lehet szorítani (és akár fogadásokat is kötni :D ) hogy megcsinálja e még idén .... :D :DDD

Hmm ....

(#142650) BBéci válasza v.attis (#142647) üzenetére


BBéci
titán

Az a táblázat úgy hülyeség, ahogy van!
Egyrészt minden esetben egyedi méréssel kell megállapítani a hangdoboz mélyátvitelének alsó határát, másrészt házimoziban akkor is 80 Hz az ajánlott vágási frekvencia, ha a frontsugárzókban 34 centisek a mélysugárzók.
Esetedben alighanem a 100 Hz a jó választás, de nem lehetetlen, hogy 80, ezt egyedi méréssel kell kideríteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.