Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143351) Tamoo válasza python1 (#143348) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én kigondoltam. Közel vannak a hallgatói pozícióhoz a surroundok és/vagy sokkal érzékenyebbek. Érdemlegesen ennyit lehet belőle kiszűrni. De gondolom Te mást akartál.

(#143352) Dorian válasza python1 (#143348) üzenetére


Dorian
félisten

""channel level" hangerő-beállítások alapján kiszámoltam..."

Na innentől felesleges tovább olvasni :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143353) VoidXs válasza python1 (#143348) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ott nagyot néztem, hogy beállítás alapján számolta ki, el nem tudom képzelni, mit akarhatott a szerző. Még az is csak közelítőleg helyes, ha hangnyomásból számolod vissza érzékenység alapján, mert az adat legtöbbször csalás (pl. a Klipsch a 6 Ohmos hangszóróit 8 Ohm-hoz szükséges jellel méri - mentségükre szóljon, hogy a profi darabok 101-103 dB-jét igazolták helyesen kivitelezett mérésekkel).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143354) Nemir Ombe válasza VoidXs (#143353) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... azt meg már felesleges is megemlíteni, hogy pl. a Klipsch a magas hsz. érzékenységét tünteti fel, mint "általános adatot" .... ;) :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#143355) Tonyka 2 válasza hcs57 (#143318) üzenetére


Tonyka 2
tag

Sokszor feljön ez a kérdés. A válasz roppant egyszerű, a zene hasonlítható, viszonyítható. A filmek mű hangjai egyáltalán nem. Mozira remek minőséget lehet összerakni közepes szintű cuccból, komoly zenei minősége viszont nem lesz. Mozinál nincs mihez viszonyítanod, nem fogod tudni megmondani, h 10 rendszer közül melyik tolmácsolta élethűen egy kocsi ajtajának a becsapását. Elfogadod mindegyiknél olyannak amilyen. Ha mozi rendszert megy hallgatni az ember, dinamika, tér, részletesség, ezek mentén ítéli meg az adott rendszert. Zenénél rögtön ott vannak a hangszerek, ezeket már mindenki viszonyítja, konkrét elvárása van arról, h hogyan kéne szólni egy nagybőgőnek, vagy egy adott énekes hangjának. A zene ez által jóval magasabb szint, mint a mozi. Ráadásnak egyszerre dobozok sokaságából ömlik az információ feléd, esélyed sincs minden hangot értékelni, viszonyítani. A zene sokkal nyugisabb letisztultabb dolog, mint a film. De lehet példa mondjuk az M&K , kegyetlen jó mozit lehet összedobni belőle, Jazz-t hallgatni meg finoman szólva is necces.

(#143356) #98221312 válasza Tonyka 2 (#143355) üzenetére


#98221312
törölt tag

Jó meglátás... :)

(#143357) Quetz válasza Tonyka 2 (#143355) üzenetére


Quetz
őstag

Ez szép meg jó, de bármennyire is "szakmai" e fórum, még sosem tudta senki leírni, hogy elektrotechnika szempontból mi okozza a a különbséget, ami miatt jobb a sztereó erősítő mint az AVR. Mindenki csak általánosságokat mond, meg evidenciákat emleget. És hiába érdekel a tudományos háttere, ha rákérdez erre konkrétan bárki, akkor kikiáltják trollnak.

(#143358) #98221312 válasza Quetz (#143357) üzenetére


#98221312
törölt tag

" mi okozza a a különbséget, ami miatt jobb a sztereó erősítő mint az AVR "

Senki nem mondta, hogy egyik jobb a másiknál... Az egyik filmre való, a másik zenére.
Mi nem egyértelmű ezen??? Mégis mit kéne megmagyarázni???

[ Szerkesztve ]

(#143359) Dorian válasza Quetz (#143357) üzenetére


Dorian
félisten

Azért nem tudta elmondani, mert elektrotechnikához senki nem ért annyira tudományosan. Javaslom, ha ennyire pontosan érdekel, akkor AVX-en kérdezősködj olyanoktól, akik erősítőket is gyártanak.

De érdemes szem előtt tartani., hogy a sztereó erősítő legtöbbször "csak egy sztereó erősítő" míg egy mozierősítőben van egy kupac DAC, csomó végfok, tele van csatlakozókkal, HDMI modullal, kijelzővel, távval, mikrofonnal és szoftveres bemérőrendszerrel, UTP switch-csel, különböző dekóderek és miegymások licencdíjával(!) stb stb. Ezek mind pénzbe kerülnek, annyival kevesebb jut a zenei hangminőségre. + Ha van egy ilyen összezsúfolt elektronikai környezet, az ritkán használ a hangminőségnek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143360) mettek válasza Dorian (#143359) üzenetére


mettek
addikt

Ennek ellenére amikor az egyik hifi üzlet demo szobájában próbálgattuk a quadral hangfalamat, elvittem az onkyo 818 erősítőmet. Az igaz hogy egy millios forrás volt rákötve, talán musicbook. Egyszer egy szintén millios primare sztereo erősítővel hallgattuk meg aztan a forrast az onkyora kötve vegfokként használva. Megmondom őszintén nem hallottam különbséget. Vagy a hangfal volt hozzá kevés vagy a fülem de nem hallottam különbséget. A forrás volt a kulcsszereplő, miatta szólt ugy a zene ahogy.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143361) Dorian válasza mettek (#143360) üzenetére


Dorian
félisten

Másfajta különbségeket ad egy jobb forrás, és mást egy jobb végfok. Valószínűleg, te az előbbire vagy érzékenyebb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143362) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Mikor és milyen kategóriában kezdenek jönni a HDMI 2.1-es AV erősítők? Tud erről valaki valamit?

(#143363) hcs57 válasza Dorian (#143359) üzenetére


hcs57
őstag

Talán annyi ehhez tartozik, hogy a gyártási költségek és az eladási áraknak egymáshoz közük sincs, a milliónyi tranzisztor beleintegrálása néhány tokba (IC) sorozatgyártás esetén "filléres" költség.
Majdhogynem lényegtelen a csatlakozók milyensége és száma, ezek is filléres áruk.

A millióhoz közelítő árú AVR és a belépőtől kicsit jobb között költségben nincs sokszoros eltérés, a marketing és az emberi hiúság teszi drágává.

A gyártás során a béreket a kínai munkaerő felhasználásával minimalizálják.

Néhányan közülünk értünk az elektronikához, nem csak hallgatunk.
A digitális hang visszaalakítása analóggá és felerősítése ugyanaz a feladat elektronikailag a sztereó és az AVR-nél is, a hangsávok lehetnek eltérőek, de azt a hangmérnök, producer, s a piaci igények hozzák létre.

(#143360) KnockOut87 - a füleddel nincs semmi gond, a mai erősítők között nehéz hangzásbeli eltérést találni... ezt tapasztaltam, amikor több erősítőt hallgattam meg ugyanott, volt közte olcsóbb, volt drágább. Szolgáltatásban és teljesítményben eltértek, de hangzásban egy vakteszten simán megbuktam volna.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143364) #98221312 válasza hcs57 (#143363) üzenetére


#98221312
törölt tag

" A millióhoz közelítő árú AVR és a belépőtől kicsit jobb között költségben nincs sokszoros eltérés, a marketing és az emberi hiúság teszi drágává."

Ezt most csak viccnek szántad ugye??

"Néhányan közülünk értünk az elektronikához, nem csak hallgatunk."

Pontosan ez a gond, hogy hallani nem is hallottad azokat az eszközöket amikről beszélsz...

[ Szerkesztve ]

(#143365) Dorian válasza hcs57 (#143363) üzenetére


Dorian
félisten

Ugyanaz a feladat persze. Csak nem mindegy milyen költség jut arra a részegységre (nem csak a DA chip, hanem a körítése inkább a lényeg) ami ezt teszi meg, és mivel csodák nincsenek ez fogja meghatározni a hangminőséget.

Nem hallasz különbséget a különböző erősítők produkciója közt?
Így már teljesen érthető MINDEN :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143366) hcs57 válasza #98221312 (#143364) üzenetére


hcs57
őstag

Miért hazudtolsz meg? Ott voltál? Már egyszer szóltam... ez a második.

(#143365) Dorian - nekem nem volt olyan érzésem, hogy ez hűha az meg na ezt nem..

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143367) #98221312 válasza hcs57 (#143366) üzenetére


#98221312
törölt tag

Egyetlen egyszer nem írtál le konkrét terméket amit teszteltél volna....
Mindig csak általánosságban beszélsz ebből gondolom, hogy nincs tapasztalatod, és egyáltalán nem a meghazudtolásod a cél...

Még valami: Nem kell figyelmeztetned semmire, egyáltalán nincs rá okod...

(#143368) beleriand72


beleriand72
tag

sziasztok. Megköszönném, ha véleményt írnátok a mostanában rendelt rendszeremről. Klipsch R-28F 5.1 + Yamaha RX A670.A szettet márkakereskedőnél vásároltam, ők is üzemelték be. Erre a rendszerre kb felhasználói igény+kinézet+árkategória után jutottam. Alapvetően az átlagtól magasabb minőségi zenehallgatási (CD, BR koncertek) kisebb részben filmélményeknek kell megfelelnie. Kb 25-30 m2-es nappaliban fog üzemelni, most ismerkedek a Yamaha applikációkkal.
Kizárólag felhasználói véleményeket, javaslatokat szeretnék, a fizikai paraméterei mellett milyen javallott beállításokat érdemes...
Árkategóriájában jó választás volt-e a Klipsch, Yamaha A sorozata ár/érték arányba valóban megérte-e az alsóbb kategória (v) csúcsaihoz képest. Válaszokat köszönöm

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#143369) hcs57 válasza #98221312 (#143367) üzenetére


hcs57
őstag

Nem hoztam haza egyiket sem, de több márka több modellje volt. A típus számokat nem jegyeztem meg, de ha neked fontos, akkor visszamegyek és felírom.
A személyeskedésedről volt szó, ezt kellene átgondolnod.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143370) #98221312 válasza hcs57 (#143369) üzenetére


#98221312
törölt tag

Rendben, ha valamivel megsértettelek akkor elnézést. Biztosíthatlak nem állt szándékomban.

Viszont: Kijelentettél már több olyan dolgot is, aminek az alátámasztására konkretizálni kellene, hogy pontosan milyen termékekről van szó. Személy szerint engem érdekelne, hogy melyik belépő erősítőt vetettél össze egy felsőkategóriással, ami között nem hallottál különbséget?

[ Szerkesztve ]

(#143371) Nemir Ombe válasza beleriand72 (#143368) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Alapvetően az átlagtól magasabb minőségi zenehallgatási (CD, BR koncertek) kisebb részben filmélményeknek kell megfelelnie."

Ha a fentieket valóban komolyan gondolod, akkor lehet nem a legjobb választás volt .... de ha már megrendelted, akkor azt sem értem miért most kérsz "tanácsot", ha neked tetszett a hangja, akkor nem mindegy kinek mi a véleménye róla .... :D ;)

Hmm ....

(#143372) beleriand72 válasza Nemir Ombe (#143371) üzenetére


beleriand72
tag

Átlagos zenehallgatást én úgy értettem, hogy barátaim, kollegáim, ismetőseim, volt osztálytársaim minimum 80%-a zenét vagy tv-n vagy PC-re kötött 2 hangfalon hallgat. Hifi vagy Tescos házimozi rendszere kb tízből egynek van. Igazából meglepődnék, ha akár ezen topic tagjai között is más lenne a leostás (itt nyilván nem arról beszélek, hogy bármelyikőtöknek itt ne lenne 10-15 olyan virtuális barátja, akinek xxxértékű szettje van). Mégegyszer, én az átlag felhasználástól szeretnék minőségibb zenehallgatást. Kb ez az anyagi ellenérték, amit szánhattam rá és olyanok véleménye érdekelne, akik hasonló rendszert üzemeltetnek. Esetleg ez a szett ebben az árkategóriában miért nem volt jó választás. Elsősorban jobbító kritikát tanácsot vártam elsőre.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#143373) mettek válasza beleriand72 (#143372) üzenetére


mettek
addikt

Remélem nem 200ezerért vetted azt a yamaha erősítőt. Annyiert használtan fényévekkel jobbat kaptál volna.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143374) Dorian válasza beleriand72 (#143372) üzenetére


Dorian
félisten

Ha már megvetted, ne várj kritikát, mert csak rossz érzést kelt majd. Élvezd, használd.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143375) beleriand72


beleriand72
tag

Új vagyok a témában (jó tudom, akkor miért ide írok), de pont egy erősítőből nem mernék megvenni egy használtat (kvfőző fórumból jövök, ott azért könnyebb felmérni az állapotot), egy erősítőnél, gondolom előfordult már olyan, hogy a használt elég hamar feladta. Másik szempont, amiért - gondolom - érdemes az újra rászánni a +20-25%ot, az a parasztvakítás. Nekem fontos, hogy most ő lett a nappali legfontosabb eszköze, rajta keresztül elérhető minden: PC, wifi, bluetooth, laptop, MI6, netradio, zeneadatbázisok...

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#143376) mettek válasza beleriand72 (#143372) üzenetére


mettek
addikt

2 éve 170ért vettem egy Onkyo tx nr818 erősítőt ami újan 350volt. Nyilván pár éves volt az avr de kit érdekel. Ezeket hosszu évekre tervezik. Ha lehet első sorban használtan kell ezeket megvenni. A hangfalakat is kivéve ha nagyon nincs a használt piacon.

Minden altalad leírt funkciót tud az én yamaha 3050-esem is pedig 3 éves darab. Nyilván nem 700ezerért vettem hanem használtan. :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143377) Lacielvtárs válasza mettek (#143376) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De néha kell újonnan is vásárolni, mert ha mindenki használtat akar, akkor nem lesz a piacon használt termék ;]

Ettől függetlenül igazad van a használt piac melletti erveidnel, csak nem bírtam kihagyni, sorry :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143378) beleriand72 válasza Lacielvtárs (#143377) üzenetére


beleriand72
tag

Biztosan igazatok van, én a beállítottságom miatt (gépészmérnök vagyok) eleve idegenkedek a komolyabb műszerektől és kicsit szkeptikus vagyok és nem megy a fejembe, hogy miért cserél le egy ilyen szerkezetet, ha annak semmi baja. Jó tudom, a következő többet tud, de mondjuk egy év használat után a 700ezres erősítőt kidobni 400ért, ez nekem magas, főleg, ha ezeknek a tökéletes (?) állapotú hightech cuccoknak piaca is van, amihez hozzá is férhetek...?

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#143379) Tonyka 2 válasza beleriand72 (#143378) üzenetére


Tonyka 2
tag

Ismét rém egyszerű dolog. Aki egy kicsit is benne van ebben a hobbiban az tudja, h állandó útkeresés az élet. Mindig keresi az ember a jobbat. Sokan vásárolnak kintről, ami szép és jó, de általában a vásárlás tesztek olvasása alapján történik. Esetleg pár fórumtárs ajánlására. Hazaér a motyó, aztán otthon szembesül vele az illető, h mégsem ezt kereste, így megy a piacra, sokszor nagy buktával. Hál isten én már eljutottam arra a szintre, h szinte semmit nem vásárolók otthoni meghallgatás nélkül.

(#143380) mettek válasza beleriand72 (#143378) üzenetére


mettek
addikt

Hifipiac vagy avx.hu

Itt találsz komolyabb dolgokat megbízható közösségtől.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143381) Lacielvtárs válasza beleriand72 (#143378) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát ha egy kicsit 'beleszagolsz' a hifi es házimozi világába, akkor ezen meg sem lepodsz majd.
En tavaly két vadiúj avrt adtam el, vagyis vittek el tőlem beszamitaskent a feljebb lepes miatt, és kerültek a használt piacra.
Olyan ez mint a mobil piac, mindig van jobb, fényesebb, nehezebb, szebb... :DD

Jó nem mindenki ilyen mint én , de azért többen vagyunk, mint gondolnád :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143382) Ear001 válasza hcs57 (#143363) üzenetére


Ear001
addikt

Sok mindent lehet miniatürizálni, de az áramot nem nagyon. Akár milyen jó hatásfokúak is a modern D-osztályú erősítők, akkor is komoly méretű trafó, jó sok pufferkondi kell nekik, hogy valós teljesítményt is leadjanak. És ha hagyományos, Ab vagy netán A-osztályú erősítőkről van szó, mindez hatványozottan igaz. Nézd meg, hogy milyen nagyra tud nőni egy sztereó erősítő vagy egy monoblokk, amik ritkán vannak nagyobb teljesítményre specifikálva, mint egy combosabb HM elektronika. Ezek viszont nem roppannak össze komplex terhelés hatására sem, jobban bírják dinamikával, felbontással, kisebb torzítás mellett adják le a teljesítményüket. Persze nem mindíg, vannak szar hifi erősítők, és ügyes HM cuccok is, de a fizikát azért megbaszni nem lehet.

(#143383) Nemir Ombe válasza beleriand72 (#143372) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ahogy látom átmentek a hsz-ok "mér' nem használtat kritikákba" .... én korábban nem az árra vagy a minőségre céloztam (és minden rosszindulat nélkül írtam a korábbiakat), hanem a tipusra, mivel a Klipsch nem éppen a zenei hangjáról híres .... ellenben Yamaha nem volt rossz választás, hogy megérte e az új árát, azt meg hagyjuk, mert más téma, én is inkább újat veszek, mint használtat .... ha vásárlás előtt meghallgattad és tetszett, akkor viszont felesleges utólag kikérni mások véleményét, mert ahány ember annyi ízlés (és annyi ficam is :D ), ha meg "csak úgy" berendelted, akkor meg ott van legalább a "zsákbamacska izgalma" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#143384) beleriand72


beleriand72
tag

Köszönöm mindenkinek az iránymutatást

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#143385) #98221312 válasza beleriand72 (#143378) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igazából sokmindent meg kell hallgatni mire az ember fejbe rendbe tudja rakni, hogy mi is az ami igazán illik a stílusához.... Jópár hangfalat használtam mire eljutottam ahhoz ami a legközelebb áll hozzám.
Volt olyan sub amit 2 hétig használtam. Azóta is rémálmom van a hangjától.. :D

[ Szerkesztve ]

(#143386) hcs57 válasza Ear001 (#143382) üzenetére


hcs57
őstag

Amiről írsz, az már a vége, az analóg rész, az egyértelmű, de nem is kérdés...
a digitális részről írtam, ott vannak integrált áramkörök, milliónyi tranzisztorral.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143387) beleriand72


beleriand72
tag

Feltartani senkit nem szeretnék - lehet nem is feltétlen egyezik a topic szabályzattal és biztosan már ezerszer ki lett tárgyalva - de szerintem ez a 'hallgass meg többet, neked melyik tetszik" abszolut szubjektív. A technika akár minden esetben lehet csúcskategória hiba nélkül. Az hogy nekem melyik basszus hogy tetszik, melyik cin nem bántja a fülemmind-mind csak nekem fontos. A zenész nem hozzám hangolta a hangszerét, lehet amire a többség azt mondja hogy nem elég telt...nos ők épp úgy akarták. Kb 100 rendszeren 100 féleképp szól.
A rendszer dinamikájára is ugyanígy igaz, nem az a cél, hogy tökéletesen kialakított akusztikájú helységben hallgassuk, hanem otthon kényelmesen a kanapén és az már nem ugyanaz.
Hülye kérdés, de melyek azok a 100%ban objektív jellemzők, amelyek kizárólag a rendszer minőségére vonatkoznak. Természetesen az alkatrészek (kondenzátorok, kis apró bigyók...)teljes minőségi ellenőrzésén kívül.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#143388) #98221312 válasza beleriand72 (#143387) üzenetére


#98221312
törölt tag

" A rendszer dinamikájára is ugyanígy igaz, nem az a cél, hogy tökéletesen kialakított akusztikájú helységben hallgassuk. "

Nem, de mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a helyiséghez, illetve a lehetőségekhez képest megtaláljuk a legmegfelelőbb akusztikai elhelyezést, környezetet. A napokban tapasztaltam meg, hogy pl mennyit jelent, hogy ha a hátsó hangfalak nem a sarokban helyezkednek el, vagy a center nincs zárt helyen.

" A technika akár minden esetben lehet csúcskategória hiba nélkül "

Millió dolog van amivel haza lehet vágni akár egy High End rendszert is...

[ Szerkesztve ]

(#143389) Ragadozó válasza VoidXs (#143328) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Azért egy csúcskategóriás DAC nem 10.000,- forintba kerül. Nem csak a chipet kell figyelembe venni, hanem a köré épített tápegységet, stb... Nem tudom, hogy itt csak a chip árára gondoltál-e.
Például itt található komolyabb DAC-ok: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#143390) Ragadozó válasza hcs57 (#143386) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hidd el az analóg részben is van tranzisztor, pl a végfok tranzisztor, azért tranzisztoros erősítő és nem fénycsöves.

De megkérlek olvass utána a dolgoknak és nem bántásból írom.

Én képes vagyok egy erősítőt is megjavítani, kimérni, de nem foglalkozok vele hívatás szerűen.
Villamos mérnökire jártam, híradástechnikai szakra...

[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#143391) VoidXs válasza Ragadozó (#143389) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak a chipre gondoltam, ezért is említettem meg, hogy ha a legjobbat teszik egy olcsó erősítőbe, azt a többi komponens bánja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143392) Angibaba23


Angibaba23
csendes tag

Sziasztok.

Azért írok ide mert itt jobban értetek már hozzá.
Van egy 4 éves samsung htf4550 házimozim ami még szinte új 3 szor volt használva.
Mindig mondták a boltokba ha igazi házi mozit szeretnek akkor külön rakjam össze.

Úgy döntöttem őt így eladom és külön elkezdem össze rakni a rendszert.
Aki esetleg segitene nekem ebbe annak megköszönném.
Ami adott lg55uj6307 4k és egy lgpa70g projector 3d.
Nézegettem használtan onkyo erősítőket pl Onkyo TX-NR609 7.2 AV ,
Itt megszeretném tudni hogy előrébb vagyok ezzel mint ami most samsung szett, szebben fog szolni...stb... ? Fontos a thx ezekre lennék kíváncsi.
Előre is köszönöm aki segít sziasztok
Zoli

(#143393) Borisz76 válasza Angibaba23 (#143392) üzenetére


Borisz76
veterán

Előre szólok , hogy kicsit furcsának találhatod a megjegyzésemet de TÉNYLEG minden bántó szándék nélkül írom !!! Kérlek ennek megfelelően kezeld és ha talán van némi igazam , akkor gondolkodj el rajta.

Csak egy észrevételem lenne.
Eladod és az árából veszel 1 középkategóriás erősítőt.....kb ?!
Kell még hozzá venned hangfalakat...lehetőleg egy sorozatból, hogy a hangkép egységes legyen.
Kell egy forrás eszköz ami lehet hálózati média player, asztali BluRay lejátszó stb...
Kábelek sem ártanak....

Tehát összegezve eladod olcsón....mert öreg és egybeszett.
Költesz rá egy csomót....kb 4x-5x annyit.....

és a következő 4 évben talán ha 3x fogod használni.

Remek elképzelés....főleg annak akitől majd veszed az új cuccokat :)

És még egyszer bocsánat ! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143394) mettek válasza Angibaba23 (#143392) üzenetére


mettek
addikt

Ha mégis belevágsz mert a pénz nem számít és kihasználnád a mozit...van neki legalább 20nm-es szoba, a hangfalakat el tudod helyezni (a frontokat nem a falra rátolva hanem a faltól legalább 40-50cm távolságra) a centert tv szekrényre téve és nem polcra beszorítva (mert az megöli a hangját) akkor biztos többen segíteni fognak.

Én a régi Onkyokat, a 2013 előttieket nem javaslom mert ugy hallottam hogy ezeknek volt egy hdmi panelhibás betegsége, szériahibája.
Dw amugy jó erősítők hangra, főleg mozira.

Nézhetsz még Denon, pioneer, Marantz, Yamaha erősítőket. Hangfalakat is találhatsz használtan. Nézz szét avx-en, hardverapron, hifipiacon.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143395) hcs57 válasza Ragadozó (#143390) üzenetére


hcs57
őstag

Nem akarok vitatkozni veled, magam is építettem nem egy erősítőt, arról indítottam eszmecserét, hogy a gyártási költségek és a fogyasztói árak nem egyenesen arányosak. Ez csak a régi szocialista időkben volt arányos... a tömeggyártás költségeivel is gondolom tisztában vagy te is.
Így egy AVR, ami mondjuk a kereskedelemben 200 ezer Ft, annak a gyártási önköltsége talán a negyede lehet.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143396) mettek válasza hcs57 (#143395) üzenetére


mettek
addikt

Ez mondjuk igy van. Erre akkor döbbentem rá amikor tavaly nyáron vettem egy Rcool klímát. A kereskedő 160ezerét adta de a hulye benne hagyta a nagyker számlát amin 80ezer!!!! Ft volt. Akkor mennyi a gyártási koltsége? 30.000??? Vicc

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143397) Tonyka 2 válasza hcs57 (#143395) üzenetére


Tonyka 2
tag

Ez sem újdonság, töredékében vannak a termékek. Eleve úgy indul többségében, h a kereskedő ugyanannyit keres rajta, mint a gyártó. Egyes esetekben még többet is. A kommersz termékeken is van vastagon. De gondolj csak bele mennyi van a hangzatos neveken. Mert az előállítási költség, és az eladási ár ebben a szegmensben végképp elszabadul. Mivel hangot veszel, annyit kérnek amennyit akarnak. A legjobb az egészben, minél több ez az összeg, annál kiemeltebb lesz a brand név. Hát nem a legnagyszerűbb biznisz a világon? :) Így aztán vastagon fog a ceka egy Datasat, vagy hasonló neveknél, pedig a belbecs minimálisan takar többet. Ezekben a nevekben sincsenek aranyból az alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

(#143398) mettek válasza Tonyka 2 (#143397) üzenetére


mettek
addikt

Ékes példája az Apple. Erre épít amit elmondtál. Most már a 350ezres telefonját is megveszik. Vicc.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143399) Tonyka 2 válasza mettek (#143398) üzenetére


Tonyka 2
tag

Egy dobozt venni 5-8 milláért sem piskóta, két marék elektronikai alkatrésszel, ehhez még az Apple is kispályás.

(#143400) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

azért az előállítási költség vs eladási árról érdemes ám azt is figyelembe venni, hogy nem "csak" anyag és marék alkatrész van egy egy termékben.
én gép gyártó munkahelyen dolgozom, és tudom hogy mi mint gyártók hogyan árazzuk a termékeinket, gépeinket.
de vannak ám emögött olyan téltelek, mint munkavédelem, társasági adó, ipaűzési adó, gépjárműadó, melósok járuléka, fizetések, és hát egy olyan mérnök vagy mérnök csapat aki mondjuk egy ELAC hangszórót tervez, nem fog minimál bérért dolgozni, de még egy főnök, ügyvezető sem vállal felelősséget minimál bérért...
és akkor még sok sok fizetnivalót nem is említettem...
mondjuk ettől még lehetne olcsóbb is, mint végfelhasználó ár :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.