Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143951) VoidXs válasza alphamooncam (#143947) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Fő (main) sub: ami az LFE jelet kapja. Crossover sub: amire vágsz. Profi rendszerekben a kettő nem ugyanaz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143952) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok,

Olyan reg jartam erre hogy eg a pofam :)
Bearazasban tudtok itt segiteni?
Full szettem amit meg Svedorszagbol cipeltem haza, eladnam es egy mocsok draszitkusat lepnek 5.1->2.0
(majd a 2.0 at kulon kerdezem bar nemtudom hogy annak a hazimoziban lesz e helye)
Tehat
AudioPro

4 darab SA-4
1 darab center SA-3
1 darab sub Sub Focus

(a kepen az allok is szerepelnek, azok nincsenek)
Koszi
Z

(#143953) Norbi 72 válasza Z0mbi (#143952) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#143954) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Erről az összeállításról vélemény?
Nem ismerem a márkát..

https://www.streamaudio.hu/quadral-argentum-570-5-0-as-hazimozi-hangfal-szett

Esetleg ebben az árban valami más javaslat?

Köszi!

(#143955) Z0mbi válasza Norbi 72 (#143953) üzenetére


Z0mbi
senior tag

kosz!

(#143956) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Es akkor ha mar a bearazas kulon megy:
A sztereo szettben itt tudok kerdezni? (foleg Quadral Chromium Style 8 van eddig a teriteken) Ha tapasztalat van a markaval kapcsolatban akkor szivesen hallanam. Illetve ebben az arkategoriaban/kategoriaban erdekelne opcio.
Sajnos mindent hallgatok (Komoly/EDM/Deephouse/Jazz/...talan a trash metalon/rock on kivul mindent). Emiatt nem lesz konnyu szules. Es tudom hogy nem szamokat/teszteket kell olvasni hanem elkell menni, leullni megprobalni. Sajnos az a bajom hogy nincs olyan hely ahova elmegyek es a legtobb olyan marka jelen van ami szobajohet. Hanem inkabb olyan van hogy vagy csak Quadral van de Dali nincs, vagy csak Dynaudio van de semmi mas... stb.

Koszi elore is
Z

(#143957) nubreed


nubreed
veterán

Polk Audio HTS 12 mélyládával van bárkinek is tapasztalata? [link]

Esetleg valaki hallotta már?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143958) Vikthor válasza nubreed (#143957) üzenetére


Vikthor
nagyúr

DSW Pro 660 alá ne menj, az igen jó darab, onnan feljebb zártak körül nézz szét, itt sokan a Dynavoice T12-t preferálják, de van SVS, Velodyne számos remek márka. Mondjuk kérdés, hogy megéri e a robbanásokat 500 rongy felett hallgatni, vagy még többért... :)

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143959) nubreed válasza Vikthor (#143958) üzenetére


nubreed
veterán

A-a, nem akarok elszállni árilag. Én biztos nem fogok félmillát adni egy mélyládáért, de még csak 200 -at sem. Maximum 180, de az már nagyon a teteje. Amúgy meg erről jut eszembe, hogy itthon 140 e újonnan a Klipsch R-12SW, míg Németországban ugyanez 300 euró. És ez nem az egyetlen nagyon durva különbség. De pl az általam linkelt Polk érdekes módon olcsóbb itthon. Szóval szét kell nézni és egész jó árakat lehet találni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143960) BBéci válasza Vikthor (#143958) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, vettem, hogy viccnek (is) szántad, de azért elég durva szereposztás lenne, ha a szubláda csak a robbanásokat szólaltatná meg. A legtöbb rendszerben minden 80 Hz alatti hangot rájuk bízunk és ahogy már többször meséltem, egy valóban jó szubláda rendszerbe illesztése akkorát tud dobni az élményfaktoron, mintha az egész cuccot kicserélted volna. Ezt már többször átéltem, nemrég felsoroltam mely mélyládákkal.

(#143959) nubreed
A 180000 forintos mélyládák csak erős jóindulattal férnek bele a haladó szintű házimozi rendszerekbe. Sajnos annál többet kell költeni, ha részletező, pontos, feszes és erős szubbasszus hangokat akarsz hallani.
Természetesen újkori listaárakról beszélek, nem a féláras akciókról és nem használtakról.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143961) Vikthor válasza BBéci (#143960) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Tudom-tapasztalom ezt a leginkább, nem rossz de messze nem a legjobb a Proson R-12 amit használok. Sajnos van prio listám amit meg kell valósítsak, mert a rendelkezésre álló "dollármillióim" máshova kellenek. 100 rongyért a jelenlegi subom teszi a dolgát, sokkal jobb vele mint 5.0-val a Polkaudio szettel. Ha odaérerk valamikor akkor szeretném lecserélni egy "örök" darabra. Addig vízzel főzök. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143962) BBéci válasza Vikthor (#143961) üzenetére


BBéci
titán

Valóban nem rossz az R-12, hallottam a Stream demószobájában, árát megéri.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143963) #98221312 válasza BBéci (#143960) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nálam jelen pillanatban egy 90000ft-os Boston Acustik van..
Tudom, hogy ez nem határozza meg a minőséget, de a potihangerő kb 10%-on van, és a mérés még így is -3.5db-el csökkentette a hangerejét.

Más: Próbálgattam a frekivágást, és nagyon úgy néz ki, hogy 60-on nekem jobb mint 80-on.
A mérés egyébként a frontokat, és a centert 40-re, a hátsókat 80-ra rakta.

Végül egy kis akusztika javítás radírral... :DD

[ Szerkesztve ]

(#143964) BBéci válasza #98221312 (#143963) üzenetére


BBéci
titán

A mérés szinte kivétel nélkül alacsonyra teszi a vágásokat, mert azt nézi, meddig mennek le az egyes hangdobozok és nem az összhangzás minőségét célozza meg.
Ha a szubláda erősítőjének teljesítményét, erejét csak 10 %-ban használod ki, az szerintem nem szerencsés. Nem véletlenül építenek beléjük 200 és 3000 W közöttieket. Gondolod, elegendő lenne 20-40 W? Alighanem az akusztikai körülmények miatt, a mérési pontban durván feldúsul a szubbasszus tartomány. Ki kellene méretni és basszuscsapdákat elhelyezni, ládát máshová tenni.

Az a centersugárzó megérdemelne SuperSpikes lábakat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143965) #98221312 válasza BBéci (#143964) üzenetére


#98221312
törölt tag

Persze, tudom, hogy igazad van.. :)
Csak ugye ezzel a hangerővel érem el, hogy ne lehessen hallani, de ha kikapcsolom akkor hiányozzon, na meg persze a szomszédokat sem akarom bosszantani... :)

" Az a centersugárzó megérdemelne SuperSpikes lábakat."

Sajnos ha magasabbra emelem akkor már belelóg a képbe, de megnézem a javaslatodat mindenképp, és köszi az infókat.. :)

[ Szerkesztve ]

(#143966) python1 válasza #98221312 (#143963) üzenetére


python1
veterán

Vedd le 50hz re és emeld meg a hangerejét,így csak akkor szól közbe mikor tényleg 50hz alatti hangok vannak a filmben.Én így értem el azt,hogy ne szóljon folyamatosan,csak akkor ha valóban ott kell,hogy jelen legyen a hangképben.Természetesen ez csak akkor lehetséges amennyiben a hangsugárzóid valóban szépen leadnak 50hz-t.

(#143967) Dorian válasza python1 (#143966) üzenetére


Dorian
félisten

És akkor ezzel az LFE csatornára kevert 50 - 80 (120) Hz hangtartomány megy a kukába...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143968) Lacielvtárs válasza python1 (#143966) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ezzel nekem csak az a gondom hogy ilyenkor a szub ha nem kap jelet, akkor standby-ba rakja magát és mire bekapcsol, addigra a mély hang a múlté, nem?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143969) BBéci válasza #98221312 (#143965) üzenetére


BBéci
titán

Két centi magas a ragasztható SuperSpikes.

(#143966) python1
Miért ne szólhatna folyamatosan, ha azt kívánja a forrásanyag?
Aztán ott van, amit Dorian említett. Ne haragudj, de az efféle megjegyzéseid inkább a kezdő topikba illőek, vagy még oda sem! :(((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143970) #98221312 válasza BBéci (#143969) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az jó!!! :) Esetleg tudnál küldeni egy linket?? :)

(#143971) BBéci válasza #98221312 (#143970) üzenetére


BBéci
titán

Ebben minden benne van: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143972) ottofon válasza Lacielvtárs (#143968) üzenetére


ottofon
csendes tag

Én ezzel a youtube videoval állítom be a vágási frekiket. Igaz tucatszor meg kell hallgatni de szerintem nagyon jól megmutatja mi mit tud és meddig érdemes engedni a frontokat subot.

[link]

[ Szerkesztve ]

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#143973) #98221312 válasza BBéci (#143971) üzenetére


#98221312
törölt tag

Remek.. :) Köszi..

(#143974) python1 válasza Dorian (#143967) üzenetére


python1
veterán

Amennyiben a frontok tudják az 50hz-t biztosan,nem kell,hogy brummogjon feleslegesen a szubbláda,amennyiben gyengébb a frontoldal lehet támogatni szubbal.
Béci.
Most azért írom ezeket,mert az OB-k basszus tartománya a helyére billent.oldalakként 2db 30cm-es szélessávú dolgozik bennük,nem hiányzik 50hz feletti támogatás.De majd tesztelem ezeket a beállításokat is "belépő" dobozokkal is,ha már említetted a belépő szintet. ;]

(#143975) VoidXs válasza python1 (#143974) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha brummog a láda, akkor vagy az rossz, vagy a hangerők.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143976) python1 válasza VoidXs (#143975) üzenetére


python1
veterán

50hz-re állította a váltást a kalibrációs mérés,próbáltam folyamatos tesztelés alatt vátani 80 ill 50hz -re,hallhatóan zavart 80hz-n 50hz-en minden nyugodt volt.Nagyobb mozi hangerőnél meg rombolt a 2db szubbláda.

(#143977) Lacielvtárs válasza ottofon (#143972) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi a linket...
Mondjuk korábban sokat próbálgattam, allitgattam, mericskeltem, de nálam az itt ajánlott 80as vágás, szub 120.
Ez vált be, főleg amióta a 2070es szubom van a jelenlegi avrel es dobozokkal.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143978) VoidXs válasza python1 (#143976) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Attól még, hogy több és nagyobb ládád van, nem kell őket az egekbe tolni. Ha referencia szint fölött járnak, minél többet engedsz rá (akár frekvenciát, akár teljesítményt), annál jobban fog bőgni. +10-et tartva és azonos kategóriájú hangszórókkal társítva csak apró különbségek vannak a vágási pontok között. Rengetegszer látok olyat, hogy a szub erejét érzésre állítják be, és csodálkoznak, ha a beszéd is szétráz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143979) python1 válasza VoidXs (#143978) üzenetére


python1
veterán

Most majdnem úgy szól mint a moziban,ezt szerettem volna elérni,óriási dinamika mikor kell,és csend mikor nem kell,hogy bármi szóljon,közben a suttogás is suttogásként hat.
Még az egyszerűbben kevert filmek is remekül szólnak,dialógok annyira tiszták,hogy már már a leheletet is érezni,szépen elválnak a dinamikus részek minden szinten.
Ráadásul ezt akusztikailag kezeletlen helyiségben (tetőtérben),de az új lakásban erre figyelni fogok majd jobban.

[ Szerkesztve ]

(#143980) VoidXs válasza python1 (#143979) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Melyik mozihoz hasonlítod? :D
Jelenleg a mozik pontosan 0%-a vágja a mélyeket LFE-re.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143981) python1 válasza VoidXs (#143980) üzenetére


python1
veterán

Melyikhez melyikhez,amelyik úgy szól mint az enyém itthon. ;]

(#143982) VoidXs válasza python1 (#143981) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az nem biztos, hogy jó referencia. ;]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143983) BBéci válasza python1 (#143974) üzenetére


BBéci
titán

Tök mindegy, mekkora hangszórók vannak a frontsugárzókban, akkor is jobb, ha a szubládák szólaltatják meg a 80 Hz aalatti tartományt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143984) VoidXs válasza BBéci (#143983) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Fel se tudom sorolni, hogy ez mennyi ponton téves.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143985) python1 válasza VoidXs (#143982) üzenetére


python1
veterán

Na mindegy,mert nálam nem szokványos a mozi technika,mint ahogy nálad sem. ;) Tudom pontosan,hogy mit szeretnék elérni,végre ráléptem arra az útra amire már régen szerettem volna.

(#143986) BBéci válasza VoidXs (#143984) üzenetére


BBéci
titán

Házimoziról van szó, házimozi erősítőkről, processzorokról.
Szerinted téves, szerintem nem. Ennyi.
A témához kapcsolódó anyagokban is az olvasható, amit én állítok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143987) VoidXs válasza BBéci (#143986) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor is csak a legeslegalsó kategóriában lehet esetleg közelítve optimális megoldás. Ahogy álló front, neadjisten sztereó végfok kerül a rendszerbe, teljesen megváltozik a basszus kezelésének módja. Egy komoly szakmai anyag se támasztja alá a 80 Hz-es legendát. Az önbemérők is okkal nem oda állnak, abba belenyúlni saját mérés (és annak megértése) nélkül felesleges.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143988) python1 válasza VoidXs (#143987) üzenetére


python1
veterán

Nálam pont ez történt,mióta végfokoltam a rendszert igencsak változott minden.
A szubbládák szinte csak a front alsó frekvenciás hiányosságait pótolják,természetesen ellátják a + 1 csatorna feladatát is,de érezhetően más irányba vezet.
Most a finomhangoláson rugózom,hogy mit lehet még a rendszeren köszörülgetni.

(#143989) Lacielvtárs válasza VoidXs (#143987) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Erdekes amit mondasz, ha ez valóban így van, akkor mi lehet az oka annak hogy nálam egyenesen zavaró a hang ha 80 alatt vagom a hattereim?
A center hangja is sokat változik, szamomra negatív irányba ha pl 40 vagy 50en vágtam...
Arrol nem is beszelve hogy még egy-egy beszédhang is sokkal mély tonusosabb, ha nem 80on vágom a centert.
Több a mély hang, minden irányból 'zuhogosabb' a mely hangtartomany, ha pl 40 vagy 50en vágom, akár az összes dobozt.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143990) python1 válasza Lacielvtárs (#143989) üzenetére


python1
veterán

Tudsz úgy tesztelni,hogy egyszer 50hz-n megy majd 80hz-n a zene vagy éppen egy filmrészlet?
Nálam a frontok large állásban vannak és mindet 50hz-n vágok,vagyis a processzor.
Pedig pont az ellenkezőjét kellene hallanod,mert 50hz-s vágásnál nem dolgozik annyit a szubbláda mint 80hz-nél.

[ Szerkesztve ]

(#143991) Lacielvtárs válasza python1 (#143990) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tudni tudok, és anno sokat próbálgattam is.
Amiről irtam, egyértelműen mozin jön ki.
De ott drasztikusan. Egyszerűen akár hogy próbálgattam, valoban oda jutottam hogy a 80 az optimális es 120 a szub.
Mondjuk tény hogy a mostani szubom profin rendbe rakta a hangképet, de olyan mertekben, hogy a mély hang zseniális lett.
Arról nem is beszélve hogy a szokasos mozi hangerő 22-24dbrol most már 16-18dbre is felmehet, a nélkül hogy zavaró lenne a mély hang duborgese, zuhogasa.
Egyszerűen olyan mélyre tud menni ezzel a beallitasommal a rendszer, hogy ezen már már csak rontani tudok, ha állítok bármit is :D

Szerkesztésedre : érdekes, de azt kell mondanom hogy ehy tényleg korrekt szub, pont akkor es ott, no meg olyan mély hangon szólal meg nálam, ahogy kell.
Egyszerűen a jelenléte nem meghatározó, de mégis odadorrent ha kell...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143992) VoidXs válasza Lacielvtárs (#143989) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A legvalószínűbb, hogy van egy nagyon csúnya kiemelés a center helyzete miatt, hibakeresésként próbáld másik helyen, vagy sztereóban. Biztosat csak akkor mondhatok, ha látok egy REW mérést a centeredből és subodból.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143993) Lacielvtárs válasza VoidXs (#143992) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát ennyire nem értek ehhez, de a szubnal ezt a merest kaptam, ha ez számít is bármit...

De akkor 80on ez a jelenség miért nincs, vagy miért tűnik el?
Ha rossz az elhelyezés akkor vagastol függetlenül meg kellene lenni az említett jelenségnek, nem?
Jah igen, és az avrem nem eqzik...
Ergo nincs korrekció...

Nemir Ombe : megmondja a frankót :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143994) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Ezt [link] pl. érdemes elolvasni a vágásokkal/beállításokkal kapcsolatban .... utána meg mindenki "tekerje oda", ahova akarja .... :D ;)

Hmm ....

(#143995) python1 válasza Nemir Ombe (#143994) üzenetére


python1
veterán

Nálam pont az az eset van:

"Általánosságban elmondható, hogy egy álló hangfal (itt nem a felső kategóriás High-End termékekre gondolunk) frekvencia kezelése 50Hz környékén már nem hatékony, szobától függően -3dB / -6dB esést is elszenvedhet a frekvenciatartományunk. Széles keresztezési frekvencia következtében large állásban mélyládánk nem lesz képes hatékonyan támogatni hangfalainkat – ez nem “ütős” és hiányos mélytartomány eredményezhet"

Nos nálam pont az ellenkezője van,akkor High-End a rendszerem. :))

ELACielvtárs
Ja.hogy nálad nincs kalibrálva a rendszer,úgy más a helyzet.Nálam a pioneer készített egy szép fázis egyenlítést az OB falaimnál,és ahhoz lőtte be a két szubbot.

[ Szerkesztve ]

(#143996) VoidXs válasza Lacielvtárs (#143993) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez teljesen rossz, simán mozog egy 10 dB-es tartományban. 3 fölött már nagyon idegesítő, én az 1-et szoktam megcélozni (ami a REW minimuma). A center simán lehet olyan helyen, ahol az 50 Hz, ami a subod helye miatt kioltódik, pont erősödik.

(#143994) Nemir Ombe: Ez maximum használati útmutató szintű cikk, egyébként pedig a Large sok helyen azt jelenti, hogy egyáltalán nem lesz vágva.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143997) Lacielvtárs válasza python1 (#143995) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Bizony, és ha hiszed, ha nem, így hogy nincs korrekció, sokkal jobbnak érzem a hangot, mint a korábbi avremnel.
Nem tudom megmagyarázni az okát, lehet az onkyo volt 'pontatlanabb', nem tudom, de teny hogy anno nagyon tartottam a korrekció mentessegtol, es nagyon pozitívan csalódtam benne, főleg ezzel a szubbal... :K

VoidXs: ezt elmagyaraznad nekem, mint egy hat évesnek hogy mit értesz a szavaid alatt, mert ez magas nekem, mint disznonak az eperfa :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143998) Dagidög válasza Lacielvtárs (#143989) üzenetére


Dagidög
senior tag

Nálam ugyanez, a megszokott 80 Hz-es vágással minden a helyére kerül.

(#143999) VoidXs válasza Lacielvtárs (#143997) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon egyszerűen: minél vízszintesebb a grafikon, annál jobb. Amit ott látsz, az nagyon nem vízszintes.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144000) Lacielvtárs válasza VoidXs (#143999) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jah, értem, koszi az egyszerű szavakat, en azokból értek... :R
Szóval egy átlagos szobában is el tudom akár azt érni amit mondasz, hogy kisimul a szub 'ekageja'? :D
Viszont ha a helyi adottsagokhoz mertem korrigalnia nem kell a szub bemero rendszerenek, akkor mi értelme van?
Tényleg bocsi a sok kérdést, csak kicsit olyan érzésem van hogy osszehasonlitjuk a buszt a biciklivel...

Dagidög: úgy úgy :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.