Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142101) villifog válasza GâLî (#142100) üzenetére


villifog
tag

A hdmi-optikai-hdmi kábel pedig galvanikusan leválaszt. A monitor (tv) földjét mindenképpen vissza kell kötni. Második lépésben másik pc-vel kipróbálni, aminek van diszkrét videókártyája, nem baj ha nem a legerősebb, csak legyen rajta hdmi kimenet, természetesen védőföldeléssel. Csak egér és bill. csatlakoztatva. Harmadik lépésben deluxe-alaplapoknál van optikai kimenet, megpróbálni mondjuk optikai kábellel, kép nélkül csak a hangot, hdmi kábel nélkül. Próbálkozni kell.

(#142102) PrinceHerceg válasza windlord (#142082) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Igaza van a kollégának, mert a váltójuk is kaki, szóval minimum az elkókat is robbantsd ki belőlük, aztán már volt értelme kicsavarozni a drivereket! :K

(#142103) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

+ az ellenállásokat is, aztán jobb lesz mint az összes szemét olyan 300-400k-ig bezárólag! ;)

(#142104) villifog válasza villifog (#142101) üzenetére


villifog
tag

Legutolsó variáció, az alaplapnak rendelkeznie kell optikai kimenettel. Diszkrét videokártya hdmi (2.0) kimenete a tv hdmi bemenetére a 4k és hdr miatt. Hang: optikai kimenet csak az erősítőre. Ebben az estben csak egy optikai kábel lenne a pc és az erősítő között ami galvanikus leválasztást biztosítana, mivel semmilyen más készüléket nem használsz.

(#142105) windlord válasza PrinceHerceg (#142103) üzenetére


windlord
őstag

Erre gondoltam en is. De van erre a hadmuveletre ajanlott alkatresz?
(Gondolok itt gyartora, tipusra...)

[ Szerkesztve ]

(#142106) PrinceHerceg válasza windlord (#142105) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Persze! :K

(#142107) Quetz válasza VoidXs (#142067) üzenetére


Quetz
őstag

Milyenek lehetnek az Crown XLS végfokok? Volt már hozzájuk szerencséd?

(#142108) windlord válasza PrinceHerceg (#142106) üzenetére


windlord
őstag

Koszi! :)

(#142109) VoidXs válasza Quetz (#142107) üzenetére


VoidXs
nagyúr

XLS-eim vannak (nyilván a legkisebből, többet nem ér a Klipsch R-26F szett), de lényegében a teljes Crown termékpalettához volt szerencsém, az országban minden moziban másikat hallani. Nagyon jók, alázzák a konkurenciát, legalábbis nálunk. Egy Christie végfokot hallgatnék meg már nagyon, azokról mindenki áradozik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142110) GâLî válasza villifog (#142104) üzenetére


GâLî
tag

És akkor igazából feleslegesen vettem olyan procit amin van hdmi és dekódolja a hd hangokat :)
A többit amint időm engedi kipróbálom, csak most így hogy megszűnt a probléma jóval hátrébb csúszott a prioritások között
Köszi!

Coo?!

(#142111) villifog válasza GâLî (#142110) üzenetére


villifog
tag

Most full-hd tv-d van, pl: ha lecserélnéd 4k-ra a későbbiek folyamán, és több készülékkel csatlakoznál az erősítőre, monitor kimenetet tv-re kötnéd hdmi-n, akkor megint az erősítő a gyenge láncszem a hdmi1.4a miatt. Full-hd 3d-re tökéletes de 4k-ra már hdmi2.0 szabvány kell. Mindig előbb utóbb valami szűk keresztmetszet lesz.

[ Szerkesztve ]

(#142112) drdr válasza villifog (#142104) üzenetére


drdr
senior tag

Bocs, GâLî-nak akartam...

szerk:
Ja, látom közben megszünt a problémád, akkor az én gondolataim feleslegesek...

szerk:
Én nem hiszem, hogy a hangrész leválasztása megoldaná, hiszen a HDMI-n keresztül továbbra is galvanikus összeköttetés van. Nem hiszem hogy kábelen keresztül szedi össze a zajt, hiszen írta fentebb, hogy ha távolabb viszi, akkor az segít, azaz a levegőből "jön???" (akkor viszont az erősítőnél nem jó valami.
Nem tudom milyen a pc ház, fém v. részben nyitott, azt esetleg meglehetne nézni, ellenállás méréssel, hogy a PC táp és ház összeköttetésben van-e, vaslemez háznak árnyékolnia kellene. Az alaplapokon is egy-egy csavar összeköttetésben szokott lenni a táp GND pontjával. Persze mindezt kikapcsolt táp mellett, konnektorból kihúzva ellenőrizd és minden más pl. hdmi kábelt kihúzva, hogy ne zavarjon be semmi. Nekem ez úgy tűnik, mintha valami nem lenne rendesen földelve, "lebegne" PC oldalon...
De lehet nem ez van, egy próbát megér...

Nagyon régen nekem egy PC-s CD meghajtóval volt hasonló gondom. A meghajtón abban az időben még volt belső audio csatlakozó, ezt vezettem ki egy jack aljzatra. Ezt viszont el kellett szigetelni a PC háztól, egyébként zajos volt a hang.
Esetedben a HDMI pc oldalán kellene elválasztani a védőföldet (árnyékolást) a kábelről. Talán az segítene.

[ Szerkesztve ]

(#142113) villifog válasza drdr (#142112) üzenetére


villifog
tag

Én nem hiszem, hogy a hangrész leválasztása megoldaná, hiszen a HDMI-n keresztül továbbra is galvanikus összeköttetés van. :( Galvanikus összeköttetés az utóbbi esetnél már csak a pc és a tv között lenne hdmi-vel. A pc és a processzor között csak optika lenne. A hiba csak a pc és tv földjének kikötésével szünt meg, ez nem biztos hogy a végleges megoldás. Ha a hdmi-kábel árnyékolását elvágod mindegy melyik oldalon teszed. De mindent meg kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#142114) buci30


buci30
addikt

Ere valaki? Pls help 🤔🙂

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#142115) BBéci válasza buci30 (#142114) üzenetére


BBéci
titán

Meglévő erősítődhöz nem érdemes annál a JBL szettnél jobbat, drágábbat venni, pénzkidobás lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142116) kabar válasza buci30 (#136775) üzenetére


kabar
senior tag

Mekkora a szoba, amiben hallgatod? Mindenképpen újat akarsz? Használtból 200-ból már lehet venni értelmes dolgokat. Sajnos az AVR 130-AT NEM ISMEREM.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#142117) PrinceHerceg válasza windlord (#142108) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

;)

(#142118) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Nem tud valaki egy szakit pesten aki foglalkozik erősítők javításával.
A gyerek addig kapcsolgatta ki-be, hogy most mér nem lehet bekapcsolni.

Illetve,meg tudja valaki mondani, hogy melyik márkának vannak zenehallgatásra alkalmasabb erősítői?
Pl a Marantz NR szériája jobb lehet mint a mostani Yamaha RX-V457-em?

Köszi

(#142119) Nemir Ombe válasza Krissz80 (#142118) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Pl a Marantz NR szériája jobb lehet mint a mostani Yamaha RX-V457-em?"

Zenére mindenképp, de akár még mozira is .... egy "átlagos" szobában .... ;)

Hmm ....

(#142120) Krissz80 válasza Nemir Ombe (#142119) üzenetére


Krissz80
senior tag

És úgy általában jók a Marantzok zenére?

20nm-re kellene, de a mostanival sem mentem soha -30dB fölé.

(#142121) Nemir Ombe válasza Krissz80 (#142120) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Úgy általában jók zenére, de hallgass meg egyet .... 20nm-re meg elég lehet, max. kicsit feljebbtekered, mint a Yami-t, mert az NR azért nem egy "erőművész" .... ;)

Hmm ....

(#142122) Krissz80 válasza Nemir Ombe (#142121) üzenetére


Krissz80
senior tag

Értem, köszi.

(#142123) kabar válasza Krissz80 (#142120) üzenetére


kabar
senior tag

Mindenképpen hallgasd meg, ha szereted a Yami hangját. Nálam az NR15xx volt (nem emlékszem az utolsó két számra, de még LAN nélküli volt), de az RX-V667 és AVR1912 nagyon, a RX-V473 meg csak kicsit, de elkente a száját a malacnak. Mozin mindenképpen, zenén nem hallottam közötte markáns különbséget. Teljesítményét tekintve nagyon egyetértek Nemirrel, nagyon karcsú volt, bár jóval nagyobb helyiségben. Meg én elfogult is vagyok a Yamival. Ezért maradt ott a 1912-es.:)

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#142124) Krissz80 válasza kabar (#142123) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi, ezeket is számításba veszem, de azért remélem sikerül valahogy felélesztenem a gépemet.

(#142125) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok!

Adott egy Onkyo TX-nr 646 erősítő, hely hiányában polc hangszórók közül tudok csak válogatni.
Frontnak ezt néztem ki, Boston Acoustics - A26, center és háttér sugárzónak mit ajánlanátok?

(#142126) Nemir Ombe válasza hosszug (#142125) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ugyanannak a tipusnak a centerét és a háttereit, mint a front.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142127) leon11


leon11
tag

Segítségeteket kérem tápkábel választásban. Marantz 7011-hez kellene, ami most Furutech FP S35N-el van táplálva. Szeretnék fentebb lépni Alpha 3 vagy az újabb TCS-31 a kiszemelt. Kérdésem, hogy aki ismeri mindkettőt melyik a kiegyenlítettebb tónusú? Pro-kontra vélemények jöhetnek.

(#142128) lemmy9 válasza leon11 (#142127) üzenetére


lemmy9
őstag

Tuti hogy a drágábbik, azt vedd.

Szerintem!

(#142129) dota1


dota1
aktív tag

Nah úgy néz ki most egy darabíg véglegesedett a rendszerem :) A 2db jamo j110 subjaimat már eladtam, ezért most subot keresek. Ezúttal most inkább zártat vennék a sok koncertezés/stereo miatt és egyenlőre 1db-ot. Tudom gyengusz lesz a két refishez képest de most inkább minőségre mennék. A hely továbbra is 30nm. Vélemények alapján Svs-sb12nsd-t nem találok se újat se használtat, dyna. Thunder T12 lenne újban, Kef q400 túl gyengének tűnik. Van még valami max. 200k-ig amit érdemes venni? Arcam/focal rendszert raktam össze, most árulnak egy régebbi cobalt sw 800 sub-ot, az jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#142130) leon11 válasza lemmy9 (#142128) üzenetére


leon11
tag

Egy árkategória. Alpha-3 már csak használt van, az utód meg csak újként beszerezhető.

(#142131) Don77


Don77
tag

Nem tudom van e közelebbi fórum, hangprojektorban szeretnék segítséget kérni. Kérhetnék tapasztalatokat? A kiszemeltem egy yamaha ysp207. Soha semilyenhez nem colt még szerencsém, mediaban napokban párat meghallgattam, borzalmasok voltak...Mondjuk azok ilyen 40-50k környékén voltak meg ugye a 800m2 egybefüggő tér.
Szóval bárki tudna valami haszos infot adni megköszönném.

(#142132) dota1 válasza dota1 (#142129) üzenetére


dota1
aktív tag

vagy 2db dynavoice challanger 10 zárt subbal jobban járnék? most 100k/db a streamnél, vagy vegyek egy db komolyabb zártat(T12) ? Ez a challanger 10 jóféle azért? Nem akarok már elsöprő hangerőt mint a j110ek-kel, minőségben szeretnék fentebb lépni.

[ Szerkesztve ]

(#142133) hm15 válasza dota1 (#142132) üzenetére


hm15
senior tag

Arcam/focal rendszert raktam össze

Jóféle, de nem mindegy milyen környezetben, így 1db minőségibbet vennék oda.

(#142134) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Tudja-e esetleg valaki, hogy a Focal Aria 906 alján lévő állványhoz rögzítésre szolgáló menetes lyukak és a Focal Chorus 706 alján lévők, egyforma kiosztásúak-e? ( Távolságaik a 4 sarkokban ) Eléggé elítélendő módon az Aria 906-hoz vennék Chorus állványt, mert az az egynemű fekete jobban illene a szobához...

Nemir Ombe: Szóval Aria szett lesz, egyenlőre kezdésnek a 906 jött meg a "csigazabálóktól" :)

(#142135) dota1 válasza hm15 (#142133) üzenetére


dota1
aktív tag

Korábban már írtam róla. Dedikált moziszoba 30nm , akusztikailag kezelt.

(#142136) Steady74 válasza Vicarious1 (#142134) üzenetére


Steady74
addikt

Focal oldalán nezd meg ott a 706 es a 906 ala ajanlott allvanyok meretei fent vannak teljes koruen.

(#142137) Nemir Ombe válasza Vicarious1 (#142134) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem ugyanaz a méret, nehogy olcsón megúszd .... :D (de ha van kedved lehet "diyerkedni" vele kicsit, vagy megalkudni a HCS-el egy Aria álványra, szoktak olcsón adni belőle .... ;) )

.... jó válsztás, bár az első 3 tippembe nem lett volna benne .... ;)

Hmm ....

(#142138) BBéci válasza dota1 (#142132) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon jó a T-12, de a helyedben annál is "komolyabbat" vennék.
Például kifutó Canton csúcsmodellt féláron Németországból.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142139) Nemir Ombe válasza BBéci (#142138) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

1-et értek .... Pl. 700€ környékén kijön egy 1200 R, amiből még 1 is sok tud lenni .... :D

Hmm ....

(#142140) Vicarious1 válasza Steady74 (#142136) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Ott néztem először, de a Chorus állvány pdf méretezésésből pont azt a méretet "felejtették ki" ráírni.... lehet hogy direkt emiatt...

(#142141) dota1 válasza Nemir Ombe (#142139) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi Nemir, Béci! Meglesem hol van annyiért. Bár félek , hogy lassan ér ide most a külföldi áru, én meg olyan furi fazon vagyok , hogy ha vásárlás mellett döntök akkor tűzön vizen most kell :D . Egyenlőre 1db T12 a jelöltem, főleg , hogy az azonnal van :)
Már csak az 1 vs. 2 sub felállás a nagy dilemmám. Amikor a két jami volt nagyon egységes volt a mély szekció a kanapé összes pontján. Jó lenne most 2 komolyabb zártat venni de sajnos most abból csak 1db-ra van keret,
ezért merült fel a két dyna challanger 10, azokra azonnal be tudok ruházni és van is készleten.

[ Szerkesztve ]

(#142142) Nemir Ombe válasza dota1 (#142141) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az 1200 R-re szerintem (és föleg a jelenlegi árán) simán megérné várni .... de nekem teljesen mindegy milyen sub-ot veszel, nem én fogom hallgatni .... :D .... csak egyetértettem BBéci-vel ebben, mert volt ilyen sub-om (sok más mellett) és a hazai "népszerü" tipusok a közelében sincsenek ilyen áron .... ;)

Hmm ....

(#142143) dota1 válasza Nemir Ombe (#142142) üzenetére


dota1
aktív tag

Nah beindult a bogár nálam..... :D :F :D :F :DDD
Látom 750eur az 1200r

[ Szerkesztve ]

(#142144) Vicarious1 válasza dota1 (#142141) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Biztos emlékeztek pont 1éve volt egy nagy T12 és NSD12 hype őrület a fórumokon, ami persze engem is elragadt, de 4-5 hónapra rá eladtam a kis SVS-t, nem volt rossz, de annyira különlegesen jó se amit vártam volna. Ahogy nézem az adás-vétel rovatot sok gazdát cserélt azóta. Ajánlásra vettem az említett Canton 1200-t. 650 Eur-ért (igaz szépséghibásként hírdetett), de 5 munkanap alatt itt volt Németből és máig fülig ér a szám :)

[ Szerkesztve ]

(#142145) PodMAN válasza dota1 (#142143) üzenetére


PodMAN
senior tag

699 EUR (willhaben.at)

(#142146) python1 válasza dota1 (#142141) üzenetére


python1
veterán

Ilyen adottságokkal megáldott helyiségben 2 sub a legtökéletesebb választás,minőséget is szem előtt tartva természetesen.
Nálam is 2 sub osztja az alját.

[ Szerkesztve ]

(#142147) dota1 válasza python1 (#142146) üzenetére


dota1
aktív tag

Hát jah félek, hogy nem fogom olcsón megúszni. Pedig valamit vennem kell mert most sub nélkül vagyok. 500k most nincs két "komolyabb" sub-ra. Ha egy jobbat veszek félő, hogy nem tölti be egyenletesen a hallgatói pozíciókat és egyenes száj érzés lesz. Két olcsóbb zárt subbal meg lehet nem leszek előrébb a j110ek-hez képest, legalábbis erőben tuti nem, minőségben talán.
Köszi a tanácsokat mindenkinek, emésztem még magam, majd beszámolok mi lett végül. :)

most a két variáns az a gindolataimban, hogy vagy a javasolt 1200r kinntől vagy bemegyek hétfőn a streamhez két dyna. challanger 10-ért. Ha nem válik be valamelyik, megy a hírdető oldalakra mint eddíg is :)

[ Szerkesztve ]

(#142148) python1 válasza dota1 (#142147) üzenetére


python1
veterán

Nálam a nagyobbik driver 30cm-es változata van igaz,hogy DIY megoldásban,de nem kell szégyenkeznie semmilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#142149) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap felfúrtuk az akusztikai mérés alapján tervezett új hangcsillapító paneleket. Következmények:
- Reggel 8 óta operát hallgatok a szomszédok legnagyobb örömére
- Reggel egy fél tiplit szart a kutya az én örömömre
;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142150) Lacielvtárs válasza Dorian (#142149) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C főleg az utolsó mondatra :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.