Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142751) nadtom válasza mettek (#142748) üzenetére


nadtom
tag

Nyilván mindentől van jobb, a te AVR-ed másfélszer annyiba kerül, mint a 7010-es jelenleg, és a kérdezőnek már ez is sok volt. Egyébként nekem is Yamaha-m van (5100-as). 😉

(#142752) python1 válasza Blaci9204 (#142750) üzenetére


python1
veterán

Nem,simán mehet róla.

(#142753) szivacs1987 válasza Blaci9204 (#142750) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Szia!

Azt ellenőrizd majd le, hogy a ventilátornak elég e az 5V. Gondolok itt arra, hogy álló helyzetből el tud e indulni a venti.
Amik nekem vannak 20cm-esek, azok 8V alatt nem indulnak el kézi rásegítés nélkül, így nekem 12V-ot kapnak, igaz ezek csak valami 400-500 rpm-űek 12V-mellett. A típusukat sajnos már nem tudom.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#142754) python1 válasza BBéci (#142735) üzenetére


python1
veterán

Én már nem váltanék vissza avr vonalra,processzor/végfok nálam jobban teljesít,még úgy is,hogy Denon 4308 processzorként szerepelt végfokkal a seggében.

(#142755) mettek válasza nadtom (#142751) üzenetére


mettek
addikt

Az egy komoly cucc. Grat hozzá! :C

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142756) BBéci válasza python1 (#142754) üzenetére


BBéci
titán

Annyira keveset használom a házimozi rendszert, hogy pénzkidobás lenne sokat rákölteni. Azt nem számolom bele, amikor F1 vagy darts közvetítéshez bekapcsolom, vagy éjfél után megnézett sorozat epizódhoz. Tavaly az utolsó 8 hónap során 6 filmet néztem meg, ebből négyet decemberben.
Mással töltöm a szabadidőmet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142757) nuke7 válasza nuke7 (#142721) üzenetére


nuke7
veterán

bump..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#142758) python1 válasza BBéci (#142756) üzenetére


python1
veterán

Kezdesz kiégni? ;]

Mi elkezdtünk nem "trendi" filmeket nézni a családdal,rengeteg régi számunkra új alkotást nézünk meg,ezzel kicsit közelebb kerülünk egymáshoz.Jó a napi láncot ledobva összebújva,kicsit feledni a mindennapok rutinszerű folyását.

(#142759) BBéci válasza python1 (#142758) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon kevés számunkra jó film készül mostanában, a Kingsman 2-t 10 perc után kikapcsoltam, pedig az első rész nagyon tetszett. Viszont a Scandal 6. évadát két nap alatt letudtuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142760) VoidXs válasza python1 (#142758) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha már zavar a megszokott, akkor a 2017-es európai termést nézd meg, de válogatás nélkül, még romantikus vígjáték is van, amin tényleg lehet nevetni. A négyzet az egyik kedvencem, még úgy mentem moziba megnézni, hogy szándékosan semmit nem olvasok utána, poszterre se nézek rá, legyen teljesen meglepetés cím alapján.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142761) nuke7 válasza BBéci (#142759) üzenetére


nuke7
veterán

jumanji 2, wind river - két idei meglepetés nekem :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#142762) mettek válasza BBéci (#142759) üzenetére


mettek
addikt

Tényleg nagyon sok az alja film mostanság. A sokkal több mint testőr is 7 pont korul áll IMBD-n és azt hittem elalszom rajta..majdnem kikapcsoltam annyira semmitmondó, sablonos, érdektelen film lett. A Dunkirk-öt ki is kapcsoltam, nem bírtam :DDD de még a beszállító is csalódás volt.

Szóval megértelek. Általában a szép csendben megjelenő hypementes filmek között van 1-2 jó, főleg ha európai.
Ami nálam az utóbbi időben megütötte a szintet:

A bébicsősz (francia film)
Alibi.com (szintén)
Eddie a sas
Shot caller
Hegyek között
Vaksötét
Deadpool és a Galaxys örzői 2 (a 2 szuperhős film ami számomra szórakoztató volt)
Passengers (megosztó film de legalabb van benne érzelem és ugxanakkor elgondolkodtató a drámai szituáció)
Get Out

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142763) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Csak az évszám változott ;] :C
Nálam ez a gyártó bizonyított, így kábel téren is márka hű maradtam :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142764) markussandor válasza Blaci9204 (#142750) üzenetére


markussandor
senior tag

"Az 1 A-es kimenet nem ütheti ki a ventilátor motort ?"

Nem, ez nem így működik!

Tételezzük fel, hogy a ventilátorod belső ellenállása 100 Ohm.
12 Voltról hajtva 0,12 Ampert fog fogyasztani.
Ha rákötöd egy 5 Voltos tápra, akkor csak 0,05 A-t fog fogyasztani függetlenül attól, hogy a töltő képes akár 1A-t is leadni!

forrás

(#142765) Tamoo válasza Blaci9204 (#142750) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Rákötheted, én is hasonlót csináltam. Viszont amikor az erősítő hátuljába dugtam, képhibákat okozott. Pedig úgy lenne praktikus....

(#142766) PÉTERelvtárs válasza Blaci9204 (#142750) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Ez esetleg? [link]

(#142767) BBéci válasza mettek (#142762) üzenetére


BBéci
titán

Ízlések és pofonok...
A The Hitmans Bodyguard nálunk osztatlan sikert aratott, a Shot Caller megnézése fel sem merült. Szuperhősös filmeké sem. A francia filmeket szeretem, de az általad írt címekre keresve semmit nem találtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142768) nadtom válasza mettek (#142755) üzenetére


nadtom
tag

Köszi! :)

(#142769) mettek válasza BBéci (#142767) üzenetére


mettek
addikt

Az egyik a Babysitting a másik Alibi.com. Keress rá imbd-n.

Mindkettő ugyanaz a színészgárda. Sztem jók.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142770) cintula187


cintula187
addikt

Az őrület új formáját látjuk:

[link]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#142771) Vikthor válasza cintula187 (#142770) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Miért nincs rendes arctenyér emo a PH!-n??? A pont amikor a hobby unalomba fullad. :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142772) rootmin válasza nuke7 (#142721) üzenetére


rootmin
tag

Pontosan milyened van most?

Amit itthon kiskerekben árulnak, azok sajnos elég gagyik...
Ez sem kivétel, de első körben tennék vele egy próbát (szigorúan webshopból véve, hogy visszavihesd, ha nem válna be)

Ami jobbnak számít, azt többnyire integrátor cégeken keresztül lehet beszerezni.
Extron, Crestron, esetleg Kramer, Gefen a barátaid, ha igazán jót akarsz (leginkább az első kettő)

Ez pl. nem rossz cucc, vagy ha kell a teljes 4K támogatás, nemrég jött ki a 18Gbps-es verzió is.

Ezek elég horror áron mennek (sok tízezres, akár százezres tétel is lehet). Érdemes szétnézni használt piacokon is, pl:
- HDMI SW2
- SW4 4K

[ Szerkesztve ]

(#142773) fehér_ember válasza BBéci (#28370) üzenetére


fehér_ember
addikt

Részemről kijár részedre egy ÓRIÁSI KÖSZÖNET AZ IGEN HASZNOSNAK BIZONYULÓ MEGOSZTOTT TAPASZTALATOKÉRT!
Furamód, de nagyon úgy néz ki, hogy ezidáig ez a legjobb erősítőm, egy technics su-3500, egy arcam diva p75+ és egy yamaha ax-1070 "elfogyasztása" után.
És szerencsére már nem először "hallgatok rád". :K

(#142774) BBéci válasza fehér_ember (#142773) üzenetére


BBéci
titán

Hú, de rég volt. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142775) kmate07


kmate07
csendes tag

Sziasztok!

Nem igazán házimozi téma, de ide irányítottak, mert Ti biztosan tudtok segíteni.
Vásároltam egy LG okostévét (UJ701V) és ehhez szerettem volna csatlakoztatni a régi hangfalszettemet (Logitech Z623). A TV-n csak optikai és HDMI hangkimenet van, a hangfalon csak analóg bemenet.
A porbléma megoldására vásároltam egy Digital Analog Audio convertert, amivel össze tudtam kötni a két eszközt és működik is, viszont a TV-m távirányítójáról nem tudom a hangerőt szabályozni, ami elég kényelmetlen.

Hogyan oldható meg a dolog, hogy ne kelljen egy tucat távirányító csak a TV-hez kapott Magic Remote segítségével tudjak hangerőt szabályozni?

-Mivel az optikai átalakítása nem segített, így gondoltam, hogy ha a HDMI ARC-n kijövő hangot egy HDMI- analóg converterrel (ami leválasztja külön a hangot) kinyerem, akkor az szabályozható lesz-e?
Vagy ez így nem működik?

-Vagy ha Bluetoothon küldeném ki a hangot, létezik-e valami receiver, amire ráköthetem a meglévő analóg hangfalamat, és tudnám szabályozni vele azt?

-Esetleg ha nincs más megoldás, milyen hangfalat, házimozit, bármit vegyek, hogy egy nyomorult távirányítóval működjön a dolog? (LG hangprojektort [BT-s] javasoltak már, az működne?)

Bocsánat, ha hülyeséget kérdeztem, nem vagyok jártas a témában, csak keresem a megoldást.
Bármilyen segítséget elfogadok! Köszi előre is.

(#142776) nuke7 válasza rootmin (#142772) üzenetére


nuke7
veterán

http://gmb.nl/item.aspx?id=8571
Gembird volt, talán átmatricázva vmi másnak... (de ugyanilyen gomb meg minden)
Olyan kell nekem amin az output-hoz nincs kábel, mert 7m-es megy a projektorba és most azt dugdosom át minden forrásba ha váltani szeretnék...

Ja, és 10k alatt szeretném megúszni... persze ha ez nem lehetséges akkor marad a dugdosás egyelőre :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#142777) rootmin válasza nuke7 (#142776) üzenetére


rootmin
tag

Akkor marad a próbálgatás :)

Erre mennék rá első körben. Van rajta 3 bemenet, mama kijárata van, és nem tűnik teljesen szemétnek :)

Ha nem válna be, itt nézelődhetsz még. Pfuj, mennyi szemét :D

(Amit megérdemel még a dolog: keríts hozzá egy értelmes tápot, a legtöbb ilyennek borzalmas a gyári tápegysége)

(#142778) ferun53


ferun53
csendes újonc

Hasznal valaki invitel kabel tv-t amiko Impulse box-al?
Ca modul van a tv-ben,az adja a kodolt musort.
Van Ca kartyafogado az amiko-ban is,de de az invitel
szereloje szerint nem kompatibilis a rendszrukkel.

(#142779) BBéci válasza kmate07 (#142775) üzenetére


BBéci
titán

Miért problémás két távirányítót használni? Nálam 6-10 db szokott heverni az asztalon és minimum hármat használok folyamatosan: lejátszó, erősítő, TV.
Ha veszel egy HDMI-ARC kimenettel rendelkező házimozi erősítőt, akkor a hangerőt szabályozhatod a TV távirányítójával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142780) BBéci válasza ferun53 (#142778) üzenetére


BBéci
titán

Nem a megfelelő topikba jöttél, a kérdésednek semmi köze a házimozihoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142781) Csabroncka válasza BBéci (#142779) üzenetére


Csabroncka
addikt

Erről beszéltünk egyszer, én pont az ellenkezője vagyok és el nem bírnám viselni!

Normális AVR esetén a táv tanítható - erre vagy van idegzete és ideje az illetőnek vagy nem :) türelem az kell!

kmate07: ma már számtalan lehetőség van rá!

elsőnek a legjobb: Logitech Harmony

azután megjelentek a piacon ezek az okos kütyük (pl BroadLink) nekem ez van. Eredetileg a klímához vettem, de teljesen okés a TV-vel HM-el az összes IR-es médiával is. Mondjuk az igazi lényege, hogy különösebb IT tudás nélkül egy mezei IR-el vezérelhető klímát bárhonnan ahol net van ki/be tudom otthon kapcsolni, vagy a módot hőmérsékletet..stb beállítani.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#142782) PodMAN


PodMAN
senior tag

ELACielvtárs: Te csaptál le a SUB 2070-re az AVX-en? :U

(#142783) BBéci válasza Csabroncka (#142781) üzenetére


BBéci
titán

Taníthatóak, az enyém (Denon) vezérli a Pioneer CD-játszót, de inkább mindegyik készüléket a sajátjával irányítom. Nem akarom ezt senkire ráerőltetni, de attól mindig kiakadok, amikor valaki 2 db távirányító miatt siránkozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142784) Lacielvtárs válasza PodMAN (#142782) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem, nem én voltam.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142785) Dorian válasza Csabroncka (#142781) üzenetére


Dorian
félisten

"a legjobb: Logitech Harmony"

Vettem egyet fél éve, 1x megpróbáltam beállítani, azóta ott hányódik az egyik szekrényen :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142786) Sub-ZeRo válasza Dorian (#142785) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor nem került olyan sokba... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#142787) Lacielvtárs válasza BBéci (#142783) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ezzel egyet kell ertsek, nálam 5 távirányító van, de abszolúte nem zavar :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142788) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Filmajánló:

Blade runner 2049

:K

(#142789) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#142788) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi az infót :R
Mennyire kapcsolódik az elsőhöz?
Mert ha hiszed ha nem, azt még nem láttam...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142790) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#142789) üzenetére


Norbi 72
veterán

Eléggé.Na gyorsan pótold!

(#142791) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#142790) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értettem! :DD :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142792) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#142791) üzenetére


Norbi 72
veterán

Most nézem,2160p-ben is fenn van a régi.

[ Szerkesztve ]

(#142793) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#142792) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nekem elég a FHD :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142794) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#142793) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem 4K-s tv-d van?

(#142795) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#142794) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem, nem :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142796) ginola


ginola
addikt

Sziasztok.
Ez vajon milyen minőségű elosztó lehet?

Xiaomi CXB6

(#142797) robi-k válasza ginola (#142796) üzenetére


robi-k
őstag

Kellene a kapcsolási rajz, vagy legalább egy olyan minőségű fénykép, amin látszik a nyák mind2 oldala.
Így nem lehet megmondani, jó-e avagy rossz, a csatolt fotó alapján mondani véleményt kb. olyan lenne, mint kávézaccból jósolni :)

(#142798) ginola válasza robi-k (#142797) üzenetére


ginola
addikt

Csak ennyit találtam
[link]

(#142799) mettek válasza robi-k (#142797) üzenetére


mettek
addikt

És ez a dynavox elosztó érhet valamit hang, kép szempontjából?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142800) xtremetuning válasza Dorian (#142785) üzenetére


xtremetuning
addikt

És ez kinek a szegénységi bizonyítványa ? :)) :DDD :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.