Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143251) alphamooncam válasza BBéci (#143244) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem vitatkozni akarok, csak elmondom a véleményem. Szerintem nem kéne ilyen élesen elhatárolni az otthoni és professzionális felhasználást. Inkább dizájn különbségnek (?) kellene lennie, nem pedig funkcionális különbségeknek.

Jómagam a funkciót sokkal többre becsülöm, mint bármely dizájnt. A dizájnra meg úgy gondolok mint divatra, ami jön-megy, a funkcionálisan szép, meg örökké szép, vagy széppé lesz.

Éppen a fent írt megfontolásból gondolom, hogy sokan a dizájnos, értsd jó értelemben vett "kommersz" felé elfogultak.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143252) SeLe válasza Quetz (#143247) üzenetére


SeLe
tag

Köszönöm, bár tartok a külföldi rendelésektől !

(#143253) BBéci válasza alphamooncam (#143251) üzenetére


BBéci
titán

Funkcionális különbségek vannak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143254) alphamooncam válasza BBéci (#143253) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kifejtenéd ezt bővebben?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143255) BBéci válasza alphamooncam (#143254) üzenetére


BBéci
titán

Elsődleges különbség a stúdió monitorok optimális hallgatási távolsága, ami sokkal kisebb, mint az általános felhasználásra készült hangdobozoké. Pár éve olvastam erről egy cikket egy hangstúdió tulajdonos, hangmérnök tollából.
De igazából nincs jelentősége, ha Neked megfelel, akkor minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143256) BBéci válasza SeLe (#143252) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt ne tarts a külföldi rendeléstől, semmi okod rá, másrészt inkább a négyezres Denonokat nézegesd, ha valóban fontos a zenei hangminőség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143257) VoidXs válasza BBéci (#143255) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem az optimális, hanem a minimális hallgattási távolság kevesebb, mivel kínosan ügyelnek rá, hogy egy pár tagjainak hangja minél közelebb legyen egymáshoz, akár aktív eszközök beiktatásával, ez is a monitor koncepció része. Ugyanez az előny simán EQ-val is hozható, szóval helyesen beállított környezetben nincs funkcionális különbség.

KRK monitorjaim voltak a Klipsch-ek előtt, de azt a szintet simán meg lehetett ütni kalibrálással, most a kép előtt 10 centivel is tökéletes terük van. Azért cseréltem le őket, mert hallhatóan rémes anyagból voltak. Sajnos a JBL-ek hátránya is ez, már a rendes mozis frontokat is simán megcsinálják műanyagból.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143258) BBéci válasza VoidXs (#143257) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, legyen minimális az a távolság.
Viszont Te folyamatosan számítógépes kalibrálásról beszélsz, ezzel szemben mindenki másnak házimozi erősítője van, amivel Te nem rendelkezel és még nem meséltél arról, hogy lenne velük tapasztalatod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143259) VoidXs válasza BBéci (#143258) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van tapasztalatom, csak mind negatív. Erősítésre már specifikáció szerint alkalmatlanok, az ár/hang arányuk siralmas, szolgáltatásban pedig a csúcskategória is említésre sem méltó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143260) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok,

Tervezem új hangfalszett vásárlását, egyelőre még csak elméleti síkon foglalkozom vele, keresem, hogy merre lenne érdemes elindulnom, jelenleg Heco Music style 500 szettem van, nagyon szeretem a karakterét, dögös mozit csinál. De érzem, hogy pár helyen szorít, ami nyilván a kategóriának tudható be.

A kiszemeltek amiket még meg tudnék fizetni, az Focal Chorus 726 5.0 Vagy Dali opticon 6 5.0
A dalit már hallottam élőben többször, és sok szempontból jobbnak találtam a jelenleginél, ugyanakkor nem éreztem azt, hogy amennyivel többe kerül, annyival jobb is lenne. Focalt nem ismerem, de jókat olvastam róla, amint lehetőségem adódik meg fogok hallgatni egy ilyen szettet.

A tapasztalt urakat kérdezném, mik a meglátások, mik a tapasztalatok ezekkel a szettekkel?

Köszönöm.

(#143261) Nemir Ombe válasza VoidXs (#143257) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem a legfőbb probléma a "PA" dobozokkal, hogy sokan azt hiszik jobb minőséget képviselnek, mint a hasonlóan áratott "home hifi/házimozi" dobozok pedig az előzőkbe még esetenként egy valamilyen erősítőmodult is szoktak tenni .... érdemes szem előtt tartani, hogy ez (is) egy üzlet és nem jótékonyság ezért a minőségnek itt is, ott is ára van és a plusz elektronika árát meg kell fizetni/el kell csalni máshol.... a legfőbb különbség pedig a felhasználási módokban és az ehhez rendszeresített csatlakozókban/további készülékek együttes használhatóságában található, a jó hang itt is és ott is egyformán drága .... de legyen itt egy általános példa a "kedvenc jutuberemtől" is [link] .... :D ;)

Hmm ....

(#143262) VoidXs válasza Sz.Miki (#143260) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ne csak 5.0-ban gondolkozz, ha ezen múlik, akkor Focal + sub, de legyen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143263) Sz.Miki válasza VoidXs (#143262) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Subot direkt nem írtam, mivel van egy Elac 2030 subom amit nagyon szeretek, azt nem akarom lecserélni.

(#143264) BBéci válasza Sz.Miki (#143260) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen a Focalra szavazok. De mindenképpen hallgasd meg, mert egyáltalán nem biztos, hogy jobban fog tetszeni, mint a Heco. Más jellegű, karakterű, az kétségtelen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143265) Sz.Miki válasza BBéci (#143264) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igyekszem úgy intézni, hogy Cambridge audio AVR-rel tudjam meghallgatni, jelenleg CXR200-at használok, nem ismerem a Focal magas sugárzóját, olvastam, hogy nem minden avr-rel működik jól együtt.

(#143266) Nemir Ombe válasza Sz.Miki (#143263) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem egyikkel sem lennél előbbre (inkább csak "más" lenne).... ha jobbat akarsz, akkor pl. egy SF Principia, ha még jobbat akkor meg egy Elac 240-es szett (most épp akciós) simán kijöhet az Opticon szett árából (vagy kintről v.mi "féláras" akciós szett pl. Canton Vento, Focal Aria, stb....) .... a MS nem sikerült annyira rosszul, hogy olcsón lehessen jobbat venni .... :D ;)

Hmm ....

(#143267) Sz.Miki válasza Nemir Ombe (#143266) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igen, pont ez az én bajom, hogy nehéz meglépni ezt a szintet. Emlékszem pont együtt hallgattuk utoljára az opticon 6-ot Győrben az emeleten, majd az alsó szinten, és hiába helyeztük össze vissza, nem volt az igazi, még a Magnat Shadow is szerethetőbb hangot produkált. Focalt nem ismerem, de meg fogom hallgatni. Az Elacot nagyon szeretem, de ha már szettben gondolkodom, az nagyon húzós :)
Canton ventot esetleg hol lehet meghallgatni?

(#143268) Nemir Ombe válasza Sz.Miki (#143267) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 7-es Focal a gyártó belépő kategóriája ennek megfelelően is "hangolták" (árkategóriájában nem rossz, de kb. ennyiért már Aria is vehető a határon túlról, ami viszont lényegesen jobb) .... az Elac 240-et most közel Opticon árban ki lehet hozni, így egyértelműen jobb vétel, a Canton (főként a nagyobb szériák) meg elég "mosthagyerekként" vannak kezelve itthon az üzletek körében, inkább valamelyik fórumtársnál tudod meghallgatni (akinek van és biztosít rá lehetőséget is) .... de a CXR mellé én Aria/Vento/240 alatt nem vennék, inkább ezek, mégha részletekben is (még az SF Venere lehetne pariban ezekkel, viszont az még drágább lenne).... ;)

.... az Opticon-t meg hallottátok Robival Spektor mellett is, így számomra érdekes, hogy mégis azon gondolkozol, pedig szerintem ugyanazt és ugyanott hallottuk .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#143269) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#143268) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'akinek van és biztosít rá lehetőséget is'
Nálam ha gondolja sz.Miki ,akkor cxr200 + elac 260 meghallgathato...
Igaz én a világ végén vagyok, és ugy beszélt rólad hogy 'együtt', szóval hozzád tuti közelebb van mint hozzám :D

De ha gondolja, én állok elébe, es ajánlom is nagyon határozottan az elac+cxr200 párost :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143270) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#143269) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Miki kb. félúton van közöttünk és Elac-ot hallott már (igaz 240-et, de "lényegében" nem különbözik).... persze ettől még ha van kedve hallgatózhat nálad is, legalább nem fog "rossz írányba" menni utána .... :D ;)

.... amúgy meg Győrben van egy "híres hely" ahová sokan még nagyon messziről is elzarándokolnak meghallgatni ezt + azt, én meg szerencsés vagyok, mer' helybe' van .... :DDD ;)

Hmm ....

(#143271) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#143270) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaaa, akkor semmi, ha már hallotta, de ettől ha akarja :)
Viszont mi is ez a zarándok hely? :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143272) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

(#143268) Nemir Ombe: Tibi nagyon kitartó, minden áron meg akar győzni, hogy jó az Opticon, már ott tartunk, hogy kölcsön akarja adni, vigyem haza és teszteljem :) Elacból 249.3-ra gondoltál? Igen magam is így látom, Cantont nem igazán karolja fel senki idehaza, szomorú, mert jókat hallok róluk.

(#143269) ELACielvtárs:

Volt szerencsém CXR 200-zal meghallgatni több alkalommal az Elac 249.2 szettet, hát mondanom sem kell, nálam ez a plafon, amire vágyom, és ahova egyszer el szeretnék jutni. De köszönöm a lehetőséget :) A 2070-re is kíváncsi lennék, mert eredetileg azt terveztem venni, de közben sikerült szereznem egy 2030-at ami a 18nm-es nappalimban így is kiráz a gatyámból :D így letettem a 2070-ről, egyedül az eq ami miatt fáj a szívem, mivel a cxr nagyon buta, így nehéz jól eltalálni, hogy azt kapjam aminek szólni kell.

Direkt nem írok boltot, mert nem szeretnék reklámozni, de privátban megírom.

[ Szerkesztve ]

(#143273) Nemir Ombe válasza Sz.Miki (#143272) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha ingyen adja, akkor fogadd el.... max. pár hónap múlva visszaadod neki mikor megúnod .... :DDD ;)

.... a 249 az egy átlag helyre hatalmas, a 247.3-ra gondoltam (most épp' olcsó is) szerintem lehetne rá szettben (247/243/241) is "jó árat" kapni .... egy kérdést megér .... ;)

(.... az Opticon meg valami új "fixáció" Tibinknél, nekem annyira nem jön be, neki meg v.miért marhára tetszik .... de ha tudod hallgasd meg egymás mellett és döntsd el magad .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#143274) Lacielvtárs válasza Sz.Miki (#143272) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, hát nálam van 2070 is, es az Önbemeres es a cxr200 korrekt páros így :K
Tény hogy nem sok allitasi lehetőség van a cxr200on...
Mondjuk amilyen korrekt a hangja, nem is kell állítgatni rajta semmit, ha lehetne is akár :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143275) Sz.Miki válasza Lacielvtárs (#143274) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ebben egyetértünk :)

Valószínű kivárok, és nem próbálkozom, Elac lesz a vége, az idő nekem dolgozik. Addig meg hallgatózok, nézelődök.

(#143276) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Egy Sony STR-DE495 erősítő digitális bemenetén lévő, jelet nem lehet felvenni egy analóg csatlakozással öszekötött MD-vel??? :F :F :F Bevitt analóg jellel megbírkózik, Pl rádió, CD, deck, de optikán vagy koaxon bevitt jellel nem tud mit kezdeni. Ez ilyen, vagy valamit én rontok el??

Robi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#143277) SeLe válasza BBéci (#143256) üzenetére


SeLe
tag

Köszönöm a válaszod és jelenleg én is erre a következtetésre jutottam a Denon-al kapcsolatban. :R

(#143278) alphamooncam válasza BBéci (#143255) üzenetére


alphamooncam
őstag

Spec. most éppen egy stúdió besorolású szubládától indult a gondolatmenet.

Itt ugye nincs - és nem is lehet - olyan megkülönböztetés, hogy nearfield, middle vagy main.

A mélynyomó az mélynyomó, jó vagy kevésbé jó.

Szubtartománynak nincs iránykarakterisztikája, és ebből fakadóan nem is értem a megkülönböztetést a hifi kategóriába sorolt szubládákhoz képest, mégsem látok egyetlen ajánlást sem haladó szinten, amiből akár az a következtetés is levonható , hogy nem gyártanak olyan stúdió besorolású mélynyomót, ami figyelmet érdemelne teljesítménye - nem a fényesre polírozott 20 rétegű festése - alapján.

Tapasztalatlanságom okán esetleg tudnál-e ajánlani 150e Ft-ig bezárólag olyan új szubládát, ami jobb döntés lenne a JBL LSR310-nél.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143279) BBéci válasza alphamooncam (#143278) üzenetére


BBéci
titán

Nem ismerem a szóban forgó szubládát, ezért fogalmam sincs, melyek lehetnek a vetélytársai.
A stúdiós cuccokra vonatkozó megjegyzésem mellékes volt, igazából semmi jelentősége.
Ismétlem, ha elégedett vagy a mostani hangzással, csak az számít, ne foglalkozz mások véleményével.
Nagy hibát követsz el, ha komolyan gondolod, nincs más különbség, csak a lakkozás és hasonlók!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143280) alphamooncam válasza BBéci (#143279) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Nagy hibát követsz el, ha komolyan gondolod, nincs más különbség, csak a lakkozás és hasonlók!"

Egyrészt köszönöm, hogy megosztod velem a tapasztalataid... és éppen azért fordultam ide, és kértem hogy fejtsd ki mi is az a hangzásbeli különbség, amiért mellőzött a stúdiótechnika, mik azok a különbségek amik arra predesztinálják ezt a kategóriát, hogy alkalmatlan bélyeget kapjon az otthoni mozizásra, vagy akár zenehallgatásra.

Szívesen olvasok ezzel a témával foglakozó cikkeket is, ha egyszerűbb linkelni...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143281) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#143261) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ami hulladék az hulladék, nyilván lehet számtalan ellenpéldát is mutatni, csak van-e értelme?

Nem lehet az is az egyik ok, hogy mások jobbnak (?) tartják a stúdió technikát - a PA-t most hagyjuk mert a hangosítás egészen más tészta - mint a hifit, és stúdió besorolású termékre áldoznak nem akarják kifizetni a dizájn felárat ?

Nem lehet ez az egyik oka, hogy elfordulnak a hifitől, és alternatív megoldást keresnek?!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143282) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#143281) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jók a kérdéseid, de erre még mindig csak annyit tudok válaszolni, mint korábban is .... a "bűvös" studio vagy pro audio jelzők azonos vagy alacsonyabb ár mellett sokaknak többet tudnak jelenteni, mint a valós minőség .... pedig "ingyenebéd" nincs it se .... de tényleg nem szeretnék erről hosszabban értekezni, korábban is csak mint "megjegyzést" füztem egy hsz.-hoz .... ;)

Hmm ....

(#143283) mettek válasza alphamooncam (#143281) üzenetére


mettek
addikt

Engem is érdejelne amugy milyen mozit csinál egy aktív studió hamgfalszett. Én amatőr szinten zenéltem, mastereltem. Ehhez volt egy yamaha hs50 hangfalpárom, iszonyat jó hangfal ebben a szegmensben de ezek közeltéri hangfalak amik csak egy sávba, a fülre irányítva lineárisak és nagyon analitikus, steril hangjuk van pont azért hogy minden hangot be lehessen lőni a felvételen de nem igazán ad élvezeti értéket a hanganyaghoz.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143284) alphamooncam válasza mettek (#143283) üzenetére


alphamooncam
őstag

" közeltéri hangfalak amik csak egy sávba, a fülre irányítva lineárisak"

Ezt kifejtenéd bővebben?

Egyébként, ha gondolod szívesen látlak egy kis hallgatózásra...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143285) Ear001


Ear001
addikt

Én ezt a stúdió dolgot, mint gyűjtő kategóriát sosem értettem. Egyik végletek ott van mondjuk a BBC monitor sorozata, mondjuk az LS3/5A ami egy cipősdoboz méretű izé, 400 Hz-es definiált alsó határfrekivel, meg itt van mondjuk egy Westlake SM-1, hogy a másik végéről is nézzünk egy klasszikus, nagymembrános-tölcséres stúdiódobozt. Ezek mellé csapjuk még oda a Bower and Wilkins éppen aktuális 800-as sorozatát, amik kirobbanthatatlanok az Abbey Road stúdiókból a Neve elektronikák mellől. Akkor most milyen is egy stúdió doboz?

(#143286) BBéci válasza Ear001 (#143285) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap éppen az Abbey Road stúdiót akartam felhozni példának, de telefonról nagyon macerás lett volna kikeresni és linkelni.
Létezik még jó néhány világhírű stúdió, amikben nem a szokásos "studio" izék szólnak, hanem normális, tisztességes hangdobozok. Például M&K Sound termékek. Itt olvasható pár film, amiket ilyenek használatával kevertek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143287) mettek válasza alphamooncam (#143284) üzenetére


mettek
addikt

Nagyjából leírtam. A stúdió monitor hangfalakat nagyon precízen kell elhelyezni az asztalon hogy pont a hallgató fülére nézzen, szóljon. Ha nem a fejre vannak irányítva akkor már teljesen máshogy szól. Emellett ahogy írtam ezek dirwkt analitikus, sterik hangot adnak vissza hogy pontos és precíz legyen a masterelés. Nem színeznek. De ennek ellenére meghallgatnék egy ilyet. Most emlékezetből már nem tudom hogy szólt a yamaha monitor hangfalam de az tuti hogy zenehallgatásra nem használtam csak masterelésre, zeneszerkesztésre.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143288) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Elképesztő dilemmában vagyok... :)
A mostani felállás: Pioneer SC-LX56 illetve Monitor Audio Mr4, MR Center, MR1. Piszkálja a csőrömet, hogy itthon próbálkozzak Elac hangfalakkal, mert nekem személy szerint az okozott eddig a legkellemesebb csalódást.
Nemrég beszéltünk veletek egy gondolat erejéig arról, hogy minek kellene lennie a következő lépésnek esetemben, és többen is azt mondtátok, hogy a szobával érdemes foglalkozni első sorban. Tettem lépéseket ez irányban, de az úriember azt mondta, hogy talán hamarosan, mert annyira a világ végén lakunk, hogy nincs erre egyéb dolga, nekem meg igen sokba lenne, ha csak hozzám jön... :(
Szóval nézegettem az Elac álló dobozait, és úgy látom, hogy kb. mind hátrafelé puffog, így igen tartok tőle, hogy a falközeli elhelyezés nem tenné-e tönkre az egészet, aztán nagy csalódás lenne belőle.
Bár hozzátenném, hogy a mostani dobozok (MR4, hátul szivaccsal megdugva) fura módon sokkal jobban szólnak a falhoz közel (kb. 10 centire), mint ahogy először próbálkoztam, és engedtem neki teret... :F
Tudom, hogy kb. lehetetlen biztosat mondani látatlanban, de mégis kérdezném, hogy mit gondoltok, mennyire ölném meg mondjuk egy FS 147 hangját, ha 10-20 centire lenne a faltól a hátulja? Vagy esetleg mit tehetek mögé/mellé a falra, hogy a közelséget kivédhessem?
Előre is köszönöm a választ.

Másik kérdésem: Pioneer SC-LX-t ismerőktl kérdezném, hogy miután a MCACC végigmegy, akkor azon az EQ-n nem lehet állítani utólag kézzel??
Köszi a segítséget előre is. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#143289) python1 válasza Játékos (#143288) üzenetére


python1
veterán

EQ-n mit szeretnél állítani,fülre felejtsd el,hogy korrigáld.

(#143290) nuke7 válasza VoidXs (#143259) üzenetére


nuke7
veterán

és a sztereo erősítők..? :U :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#143291) VoidXs válasza nuke7 (#143290) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az az egyetlen értelmes választás, minden más komoly kompromisszum.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143292) nuke7 válasza mettek (#143287) üzenetére


nuke7
veterán

+1 :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#143293) mettek válasza VoidXs (#143291) üzenetére


mettek
addikt

Miért te mivel hajtod a hangfalakat?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143294) BBéci válasza Játékos (#143288) üzenetére


BBéci
titán

Az ELAC hangdobozokhoz kapható szivacsdugó, ami két részből áll, a közepe kivehető. De ezek használata sem jelenti azt, hogy 10-20 centire a faltól jól fognak szólni. A hangdobozoknak kell a szabad tér és pont. Függetlenül a reflexnyílások elhelyezkedésétől, és ez a zárt konstrukciókra ugyanúgy vonatkozik.

(#143293) KnockOut87
PC-ről vezérelt végfokokkal, nincs házimozi erősítője.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143295) mettek válasza mettek (#143293) üzenetére


mettek
addikt

Pc-ről mulyen módon mrgy át a jel a végfokra? Perpill nem nagyon értem, tudom elképzelni. Van egy 7.1-es rca kimenetes hangkártyád benne?

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143296) Játékos válasza BBéci (#143294) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm a véleményt! :R
Találkoztál már, illetve el tudod-e képzelni azt a szituációt, amikor 10 cm-re a falra tolva a dobozt, kellemesebb hangot produkált, mint a faltól 40-50 centiméterre? (Jobban eltávolítani nem tudom, sajna.)
Ha kizártnak tartod az ilyen helyzetet, akkor sajna baj van (a fülemmel...) :(
Majd este megmutatom, hol is állnak ezek a dobozok, hogy láthassátok a problémát.

python1 a válaszod után eszembe se fog jutni, soha többet! Igérem, jó leszek! :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#143297) hcs57 válasza #98221312 (#143217) üzenetére


hcs57
őstag

A személyeskedést kérem befejezni!!!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143298) Dorian válasza Játékos (#143296) üzenetére


Dorian
félisten

Persze hogy lehetséges, írtam is már erről, de lehet, h a másik topikba. Attól függ melyik típusú hibát tolerálod te és a rendszered jobban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143299) Játékos válasza Dorian (#143298) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm! Ha van a témában írásod, akkor szívesen olvasom! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#143300) Dorian válasza Játékos (#143299) üzenetére


Dorian
félisten

Itt volt róla nagybaszó ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.