Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143201) BBéci válasza salapp (#143200) üzenetére


BBéci
titán

A hangminőség miatt maradnod kellene a kiválasztott úton, vagyis a Marantznál. Még akkor is, ha van mellette sztereó erősítőd. Ne legyen szempont a méret, nem hangdobozról van szó! Biztosan meg tudnád oldani egy normál magasságú házimozi erősítő elhelyezését, csupán akarat kérdése.
H/K 160? :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143202) salapp válasza BBéci (#143201) üzenetére


salapp
addikt

Ugye, hogy kár ilyen H/K-kkal próbálkozni?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#143203) BBéci válasza salapp (#143202) üzenetére


BBéci
titán

Amíg lehet kapni mást, addig azokat érdemes választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143204) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

bár nem tudom, hogy mi a különbség a velodyne spl-1000r és 1000 ultra között, se azt, hogy jobb-e az 1000r a thunder t-12-nél, de végül elcsábultam a velora... remélem nem bánom meg :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143205) mettek


mettek
addikt

Ez a Szárnyas fejvadász eszméletlen volt. Hamgban talán nem is hallottam ennyire jo keverést. Az elac2070-es olyat szól hogy masszírozott a kanapé. Kegyetlen jó film.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143206) Ragadozó válasza Parci (#143204) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Jók a velodyne subok...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#143207) BBéci válasza Parci (#143204) üzenetére


BBéci
titán

Az R sem rossz, de az Ultra nálam etalon. Igaz, az eggyel nagyobb volt nálam majdnem három évig.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143208) Parci válasza BBéci (#143207) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de mi a különbség? :DDD
(keresgélek tegnap óta, de egyszerűen nem találtam semmit, ahol ez le lenne írva)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143209) Gabesz26 válasza Parci (#143208) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A két sub manual-ja a papíron meglevő különbségek összehasonlítására jó:

SPL xxxR manual

SPL xxxUltra

Nekem volt korábban SPL 1000R, most SPL 1200R van. Az 1200R-t hasonlítottam otthoni körülmények között az SVS SB 12 NSD-hez (ami kb. T12 kategória), annál véleményem szerint határozottan jobb szub (mélyebbre megy, pontosabb). Az SVS vs. 1000R már csak emlékek alapján menne, de én ott is a Velodyne mellett döntenék.

(#143210) Tonyka 2 válasza Parci (#143208) üzenetére


Tonyka 2
tag

Sztem te is látod. Más forma, ami elég sokat jelenet. Az Ultra formáját kapta meg a DD+ sorozat ami igen beszédes. Nincs rajta kijelző. De a forma ami a legmeghatározóbb hang szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#143211) dave118 válasza IceRocko88 (#143198) üzenetére


dave118
senior tag

Hello.
Személy szerint a Wharfedale-t ajánlom. A másik kettőt nem volt "szerencsém" meghallgatni, de csak rosszakat hallottam róluk. A Diamond korrekt darab, már a 9 es széria is jó volt, kategóriájában kiváló hanggal, barátom végigzongorázta a Diamond szériát és sosem panaszkodott :) Nem mellesleg sokkal szebb is, mint felsorolt társai.

... Ami ami, az az.

(#143212) Quetz válasza Tonyka 2 (#143210) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem túl sok jelentőséget tulajdonítasz a formának. Az meg felettébb vitatható, hogy láda formája lenne a legfontosabb a hangminőség szempontjából. Rengeteg kiváló hangminőségű mélynyomó létezik, mezei kocka alakkal. De az biztos, hogy a marketing osztályuk mindent megtesz azért, hogy a termékük kitűnjön a tömegből.

(#143213) #98221312 válasza IceRocko88 (#143198) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az erősítődhöz új lista árban mindenképp egy 2k körüli front hangfalpár illik.... Annyit tudok mondani, hogy én Elac-okkal használom a Denon2100-at, azzal szépen muzsikál.., de ahogy Béci is írja ízlések és pofonok, nagyban függ, hogy milyen zenét hallgatsz rajta..

Csak egy példa erre: Pont tegnap hozott át haverom egy Europe cd-t, mondván szeretné meghallgatni a rendszeremen.
Nem igazán volt tetten érhető komoly minőség. Persze egyből ment az önigazolás, hogy "felesleges ennyit költeni hangtechnikára stb..."
Magyarázhattam, hogy nem feltétlenül szeretik az Elac-ok a rock zenét...
Egy komyzenénél már sokkal jobban megmutatkoznak a dolgok...
Kicsit össze is kaptunk.

Tanulság: Soha többet nem mutatok olyan embernek ezzel kapcsolatban semmit akinek legalább minimális fogalma nincs a dolgokról... :D

(#143214) mettek válasza #98221312 (#143213) üzenetére


mettek
addikt

Nézd neki is igaza volt valahol. :)) Ha ő rockot hallgat valóban olcsóbban is megúszhatja, ott nem lényeg a lecsengés, cintányér hangja, a hangszínpad.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143215) BBéci válasza Parci (#143208) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy Tonyka írta, más az Ultra dobozának alakja, hátrafelé keskenyedik, merevebb konstrukció, kevésbé kong ha megkopogtatod. Nőtt az erősítő teljesítménye, kapott hangerő kijelzőt és 6 helyett hétsávos az EQ-ja.
Hirtelen ezek jutottak eszembe. De a lényeg az élmény, amit az Ultra üzembe állítása okozott. Többször leírtam: mintha az egész rendszert kicseréltem volna. nem véletlenül marasztaltam 2 évig és 10 hónapig. Természetesen kapott minőségben hozzáillő táp- és szubkábelt.
Az SVS SB-13Ultra sem volt rossz, de nem szerettem meg annyira, mint az SPL-t. Még a REL S5 tetszett nagyon, valamint a Sunfire XTEQ 12.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143216) Tonyka 2 válasza Quetz (#143212) üzenetére


Tonyka 2
tag

Valószínűleg megvan az okuk arra, h mért álltak át a kocka formáról a csúcsmodellel is, követve az Ultra irányvonalát, ami elég sok elismerést besöpört a világban. De a kérdésed visszafordítanám. Nem eshet meg, h te nem fordítasz elég jelentőséget a formának? Megfordult nálam saját tulajdonban pár láda, köztük a DD18, és SVS SB13 Ultra, nem véletlen tettem le a voksom az Ultra mellett, pedig a többi is kiváló láda. Aztán, h ennek van-e köze a formához, nem tudom, valószínűleg ez is benne van. Azt nem tagadom szívesen látnék itthon DD+ is.

(#143217) #98221312 válasza mettek (#143214) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, a gond csak az, hogy semmilyen rendszere nincs, soha nem is volt, tv hangszoróját, illetve egy ótvar fülest használ... Ellenben mindig meg akarja magyarázni, hogy a tartalom a lényeg.

Hasonló mentalitású mint a közelmúltban vitát kirobbantó HCS57 nevű fórumtárs... :D
Tapasztalat nulla, időt, pénzt bele tenni szintén nem ildomos neki, de azért folyamatosan rácáfol minden fejlesztésre stb...

[ Szerkesztve ]

(#143218) nuke7 válasza #98221312 (#143217) üzenetére


nuke7
veterán

tv hangszóró azért wtf - rock-ra meg pláne... :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#143219) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#143213) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A barátait az ember válogatja,a családtagot kapod.

(#143220) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#143219) üzenetére


#98221312
törölt tag

Jogos.... Meg is fogadtam, hogy nem nagyon mutogatok neki semmi ilyesmit, mert önkèntelenül is felbosszant.. :D
Tipikusan az a számomra bosszantó jelenséget képviseli, mint ami miatt már itt is volt nem egyszer vita..

(#143221) Dorian válasza #98221312 (#143217) üzenetére


Dorian
félisten

Kétségkívül a tartalom a lényeg. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne értelme azt a tartalmat minél jobb minőségben hallgatni, de sokfélék vagyunk, ő erre nem érzékeny, fogadd el. (Mint ahogy neki is illene elfogadni a te preferenciáid). Szentbeszéd off ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143222) BBéci válasza Dorian (#143221) üzenetére


BBéci
titán

Hallgattam többször csak a hangminősége miatt olyan zenét, ami nem tetszett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143223) Parci válasza BBéci (#143215) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi a válaszokat. ahogy nézem, a hangszóró ugyanaz, viszont tényleg sokat számíthat a forma és/vagy az erősítő, mert a frekvenciatartománya sokkal jobb az ultrának (13-240 hz versus 24-120 hz). és persze épp három ultrát is árulnak... hát, mindegy, remélem szeretni fogom a 1000r-t is. illetve remélem, hogy jó boltot csináltam, hogy annyiért vettem, mint egy új dynavoice t-12-est :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143224) #98221312 válasza BBéci (#143222) üzenetére


#98221312
törölt tag

Bár túlzás lenne azt állítani, hogy csak a hang miatt néztem volna olyan filmet ami a témáját tekintve nem tetszett... Az viszont biztos, hogy mióta rendszeren nézek filmet, azóta néhány régebbi film más értelmet nyert, illetve kissé átformálta/kiszélesítette az ízlésemet is. Konkrétan most már megnézek olyan filmeket is, amiket idáig nem igazán vettem számításba...

[ Szerkesztve ]

(#143225) nuke7 válasza BBéci (#143222) üzenetére


nuke7
veterán

én is, és utána volt, hogy megtetszett :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#143226) Gabesz26 válasza Parci (#143223) üzenetére


Gabesz26
senior tag

"a frekvenciatartománya sokkal jobb az ultrának (13-240 hz versus 24-120 hz)"

Mindkettőnél a +/- 3dB-s eredményt vesd össze (az R-nél csak ez van megadva), úgy már inkább elenyészően jobb (persze itt a gyári specifikációs adatok mutatta különbségre gondolok)

Érdekes egyébként amit a doboz formájáról írtok, a mélyfrekvenciás hangoknál fizika alapján nem kellene h ennyit számítson a doboz formája (persze a doboz merevségéből, nagyobb erősítőteljesitményből profitál az ultra ez nem is vitás)

(#143227) Dorian


Dorian
félisten

Arra is kíváncsi vagyok, hogy mekkora helyiség kell ahhoz, hogy a 20 alatti Herzeknél ne a szoba szóljon és dominálja és moddolja a mélyeket, hanem valóban hallható legyen mit tud ott alul a láda :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143228) Parci válasza Gabesz26 (#143226) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy döntöttem, hogy jó lesz az 1000r és kész :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143229) kimi02


kimi02
őstag

Volt nálam Velodyne CHT-12Q , vártam a csodát hát nem jött el.
Ebben a kategóriába semmivel nem tud többet mint a többi , szerintem.
Sőt.... nagyon túlárazott cucc volt annak idején , már csak a neve miatt is.

(#143230) lemmy9 válasza kimi02 (#143229) üzenetére


lemmy9
őstag

Ugyanígy jártam én is egy ilyennel.

Szerintem!

(#143231) Hohocali válasza #98221312 (#143213) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Szerintem az a jó taktika, ha először a rendszer erősségeit mutatod meg. Minden rendszernek lehet gyenge pontja, és ha pont azt kapja el a laikus, akkor utána már nehéz ügy...
Pár hete nálam is volt egyik haverom, ő is sajnálja a pénzt ilyenekre, mindent megmagyaráz, stb. Aztán amikor az Unbroken elején szembe támadott a Zero, akkor ledöbbent, és elhallgatott.. Aztán áttértünk zenére, beraktam Hans Zimmer prágai koncertjét, pár számon végigmentünk, és utána már kezes bárány lett belőle. ;)

Szerintem filmnél és zenénél a minőség ugyanolyan fontos, mint a tartalom. Én pl. demókat is szívesen nézek, pedig azoknak önmagukban semmi értelme. Nemegyszer írták mások is, hogy amióta jó rendszere lett, azóta olyanokat is szívesen hallgat/néz, amiket előtte nem. Én nem vagyok válogatós, azok a filmek, amiket itt (és máshol) fikáznak az emberek, nekem azok is tetszenek. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#143232) kimi02 válasza lemmy9 (#143230) üzenetére


kimi02
őstag

A fele annyiba kerülő Klipsch RW-12D 2x olyan hangminőséget és teljesítményt produkált.
Mondom ezt úgy , hogy már rég nincs nekem.

(#143233) Parci válasza kimi02 (#143229) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha jól látom, az egy régebbi, nyitott, 225 wattos erősítővel szerelt sub. ebből nem ítélném meg az egész márkát... (nálam is egy impact 10-et fog váltani az spl-1000r)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143234) BBéci válasza kimi02 (#143229) üzenetére


BBéci
titán

Attól nem szabad csodát várni, nagyon messze van az SPL-től.
Valamint az sem mindegy, és ez vonatkozik az összes szubládára, hogy mekkora és milyen akusztikájú szobában szólaltatjuk meg. 60 négyzetméteres, tetőtéri szobába két db 38 centis, reflexes mélyláda való. Persze csak akkor, ha nem feltétel a pontos, feszes, gyors és részletező hang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143235) #98221312 válasza Hohocali (#143231) üzenetére


#98221312
törölt tag

Hiába mutatok neki bármit...
Egyébként igaza van Doriánnak, hogy el kell fogadni, hogy ő nem fogékony erre a dologra.

Amit viszont nem tudok elfogadni, hogy ha valaki tapasztalat nélkül, referencia hiányában beszél valamiről amiről fogalma sincs, ráadásul tetőzi néha olyan sületlenségekkel, hogy égnek áll a hajam.

Más: Próbálgatom ezt az "ECO" módot.
Kikapcsolt állapotban sokkal jobban melegszik az erősítő, viszont mintha kissé erősebb lenne a hang, de lehet ez csak placebo... :D

[ Szerkesztve ]

(#143236) kimi02 válasza Parci (#143233) üzenetére


kimi02
őstag

Persze , nem is ítélem meg az egész márkát.
De ez a darab az akkori árához képest a felét sem tudta.
Közbe meg agyon hájpolt cucc volt.

(#143237) Jegesmaci81 válasza #98221312 (#143213) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

"Egy komyzenénél már sokkal jobban megmutatkoznak a dolgok.."

Ha nekem anno a Denon 1xxx vagy 2xxx termékeit komolyzenén prezentálják akkor soha a büdös életbe nem vettem volna Denon-t. Ne haragudj de ezek a Denonok teljesen alkalmatlanok komolyzenére.
Egyetértek a barátoddal ha világnak szaladt tőle.

(#143238) #98221312 válasza Jegesmaci81 (#143237) üzenetére


#98221312
törölt tag

Persze, hogy azok... :), tisztában vagyok vele, azzal is, hogy egy középkategóriás erősítő aligha alkalmas komolyabb zenehallgatásra.
Ő egyébként úgy az egész témáról negatívan vélekedik... Egy film sem győzte meg sajnos..

[ Szerkesztve ]

(#143239) Parci válasza kimi02 (#143236) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván úgy vannak vele, hogy az alsóbb kategóriás cuccaikat elsősorban a név miatt veszik meg. de biztos vagyok benne, hogy újkori árán sosenem vettem volna semmilyen spl szériás subot sem, mert az a 4-600e ft is elég horror.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143240) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv Urak ! Olvasgatva, hogy milyen témáról beszéltek felötlött bennem egy kérdés.

Akciózzák a JBL LSR310-est, és hogy érdemes-e megvennem a másodikat belőle.

Jelenleg egy Denon DN700-AV processzor üzemel nálam. A frontok egy ilyen 310-esen keresztül kapják a jelet, értsd kvázi 3 utasként funkcionál a két 305-ös a 310-esre kötve.

P.S.: Sokszor belefutottam olyan véleményekbe, ahol "hogyisfogalmazzam" olyan vélemények születtek, amik erősen kritizálhatóak voltak. Szóval olyan véleményét olvasnám szívesen, akik rendelkeznek a megfelelő tapasztalattal a témában. Köszönöm.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143241) IceRocko88 válasza dave118 (#143211) üzenetére


IceRocko88
csendes tag

Szia,

Értem és köszönöm a választ!
Nekem is szimpatikus a Wharfedale elég esélyes, hogy az lesz. :) Egy régebbi szériát hallottam és elég pontosnak tűnt a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#143242) IceRocko88 válasza #98221312 (#143213) üzenetére


IceRocko88
csendes tag

Szia,

Értem, meggondolandó, hogy még várjak vele picit és akkor egy magasabb árkategóriás hangfal legyen.
Persze tudom, hogy zene függő is, de én minden evő vagyok és hangulat függő, hogy mit hallgatok.
Azért mertem feltenni a kérdést, mert azért itt nálam sokkal tapasztaltabb szakértők vannak, akik azért láttak már egy s mást és szívesen hallanám a véleményüket.
Köszönöm a választ.

(#143243) #98221312 válasza IceRocko88 (#143242) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az biztos, hogy itt tapasztalatban nincs hiány... :D
A témaösszefoglalóban is rengeteg hasznos infó van... :)

Amennyiben mindenevő vagy, abban az esetben annyi, hogy meg kell hallgatni több hangfalat, és ami a legjobban tetszik azt kell venni.. :)

(#143244) BBéci válasza alphamooncam (#143240) üzenetére


BBéci
titán

Ha neked megfelel, tetszik, akkor vegyél belőle még egyet.
Határozott véleményem, hogy a stúdió célra tervezett eszközök nem valók otthoni használatra. Nem véletlenül létezik két külön kategória.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143245) fehér_ember válasza BBéci (#143244) üzenetére


fehér_ember
addikt

Már annyi energiát feccolt bele, hogy mostmár azt mondom ne hagyja abba :)

(#143246) SeLe


SeLe
tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni. Már nagyon rég volt, hogy ez a téma komolyabban érdekelt/érintett mert 12 éve vásároltam házimozi rendszert.

Hangfal: Focal JMlab Chorus 706, 705, CC70S, SW700S (5.1)
Erősítő: Denon 2106
Lejátszó: Denon 1920

A lejátszót és az erősítőt már eladtam, így új (másik) AVR-re lenne szükségem.
A meglévő hangfalak lecserélését nem tervezem, így ezek mellé kellene megtalálnom a leginkább megfelelőt erősítőt !
Ebben kérném a segítségeteket. 70/30 arányban inkább zenét hallgatok, így valami olyan kellene ami erre alkalmas lehet.
Tudom, hogy a leginkább az lenne ebben az esetben a megfelelő, ha sztereóra váltanék. Egyenlőre nem szeretnék.
Nem vagyok audiofil (a hangfalaim sem azok) így valami jó hangú megfizethető készülékre lenne szükségem ami összhangba hozható a hangfalakkal. Már nagyon elveszetem a készülékrengetegben, nyers adatokban, tesztekben. Olyan erősítőt sem szeretnék ami mellett a hangdobozok lennének a szűk keresztmetszet.

Köszönöm előre is a segítő válaszokat !

Üdv: SeLe

[ Szerkesztve ]

(#143247) Quetz válasza SeLe (#143246) üzenetére


Quetz
őstag

Német Amazon van pár érdekes ajánlat:
- Denon x3400 673 euro
- Denon x3300 679 euro

[ Szerkesztve ]

(#143248) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hát, jobb ez az spl-1000r, mint az impact 10... :B

azt hiszem, bőven túlmutat rajtam :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143249) alphamooncam válasza BBéci (#143244) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm a válaszokat !

Anno elindultam egy úton, amiről azt gondoltam, hogy jó lesz. Tapasztalat hiányában nem könnyű eldönteni kinek higgyen az ember. Ez megfejelve nem kevés önfejűséggel ki tudja hova vezet.

Na mindegy, még várok, hagy ülepedjen - negatív kritika is értékes, ha megfelelő helyről jön - ez úgyis "csak" házimozi, zenére más rendszer lesz. Majd meglátjuk...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143250) Yocee


Yocee
aktív tag

Akinek Hasonló Pio erősítője van, tudna segíteni?
Az sc-lx 58 9 hangszórót képes meghajtani, de 11 kimenet van rajta. Az egyik erősítőn osztozik a Front Wide, és a Top Middle. Tehát vagy elöl szól, vagy fent, 7.2.2 konfigurációban. De van 7.2+B konfiguráció, ahol a Front Wide-ra kötött hangfalak a B (másik szoba pl) kimeneten szólnak sztereóban. De azt írja a leírása, hogy 7.2+B módban kikapcsolt B esetén 9.2 ként működik. De valahogy ez nem akar összejönni, kikapcsolt B-vel nem szólnak a plafon sugárzók, az Atmos tesztben pedig kéne nekik (MCACC jelöli, és a tesztben beméri rendesen). Vagy valahol valamit nem állítok be jól, vagy félreértem a funkciót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.