Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142301) Ragadozó válasza MCGaiwer (#142298) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Inkább a magassugàrzó szokott meghibásodni. Elfárad, túlhajtották...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#142302) MCGaiwer válasza Quetz (#142299) üzenetére


MCGaiwer
addikt

köszi! Az elektronika alatt a hangváltót értettem. Csináltam már felcserélős tesztet, ugyan az a hangfal volt a szar. Most azt szeretném kideríteni, hogy a tweeter vagy a crossover lehet szar, hogy melyikből kérjek cserét.

#Ragadozó

Első tulaj vagyok, és az elejétől ilyen. Lehet, hogy ez gyári hibás.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142303) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Valaki próbálta közületek azt, hogy, pl. egy BD50 vagy remux filet HTPC illetve Oppo playeren keresztül lejátszotta volna összehasonlításképpen? Van egy két olyan film, ami hazánkban beszerezhetetlen csak kölcsönzős verzió létezik, de az Oppo lejátszási képessége kifinomultabb mint egy HTPCé? Mert gyári lemezek lejátszásában tuti jobb és odaver a HTPCnek, ezért érddeklődöm, hogy másoljam át USBre és onnan etessem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142304) VoidXs válasza Vikthor (#142303) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Valamit rosszul állítottál be, egy HTPC-t normális esetben nem ver semmi. A gyári hardveres render szokott a leggyakoribb probléma lenni, madVR kell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142305) Vikthor válasza VoidXs (#142304) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Félre ne érts, remek a minősége a HTPCnek, bőven megüti az elvárt szintet, de ugyanaz a film Oppon gyári lemezről jobb képet de főleg hangot produkál.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142306) Patice válasza Vikthor (#142305) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha főleg a hangban tapasztalsz eltérést, akkor itt az idő, hogy továbbfejleszd a HTPC-det. :K Értsd: a jobb hanghoz "el kell csendesíteni" a PC zaját (elektromos zajra gondolok itt első sorban), mivel ugye nem azzal a céllal lettek készítve, hogy jó hangjuk legyen, míg az Oppo igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142307) mettek válasza Patice (#142306) üzenetére


mettek
addikt

Ha már itt tartunk. Milyen alaplapot lehet a htpc-be tenni ami a 4k hdr-t is támogatja? Illetve mitől lesz zajmentes? Jó táp?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142308) Vikthor válasza Patice (#142306) üzenetére


Vikthor
nagyúr

milyen ötleteid vannak az elektromos zaj csökkentésére?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142309) Patice válasza Vikthor (#142308) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha normál/szabvány ATX tápos a rendszered, akkor alacsony tápfesz ingadozású (angolul ripple noise) modellt javasolt választani, pl. EVGA G3 sorozat elég jó értékeket mutatott tesztekben ebből a szempontból, de más modellek, más gyártóktól is jók lehetnek, talán Corsair RM750x még.

+ kaphatók mindenféle szűrők HDD, meg ventik elé.

Vagy lehet menni passzív irányba is, passzív házakkal, meg HD-plex paneltáppal + külső adapterrel (pl. kompatibilis Dell laptoptöltők, ha elég ennyi terhelhetőség), vagy külön lineáris tápok.

(#142307) KnockOut87:

Intel Kaby Lake i3 vagy nagyobb és/vagy újabb procik megkapták a HDR támogatást driverben is, így ha nincs dedikált VGA a gépben, akkor Intel IGP-vel megoldható a 4K + HDR. Csak még nem nagyon láttam HDMI2.0 alaplapot ezekhez, szóval még mindig van 4K/30 Hz limitáció.
2018 év végére várhatóak a Z390 chipsetes alaplapok, és majd ezek olcsósított változatai, amin már remélhetőleg natív HDMI2.0 csati is lesz integrálva.

Én inkább egy HDR képes Amlogic box mellett tettem le a voksomat, amin LibreELEC-et használok. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142310) Vikthor válasza Patice (#142309) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Tápom Seasonic Platinum 660W (SS-P660), hybrid, 30%ig nem kapcsol be a venti. A házam full passzív módban van. HDD szűrőkről nem hallottam még. Azt érdemes kipróbálni? 7x HDD van benne.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142311) Patice válasza Vikthor (#142310) üzenetére


Patice
nagyúr

A Seasonic tápok valóban jók, de nem biztos, hogy a legalkalmasabbak. Attól, hogy jó minőségű alkatrészekből csinálták, attól még kapcsolóüzemű marad. Az ATX táp ugye többféle feszültséget állít elő, amiken eltérő terhelést kap. Terhelés hatására jellemzően esik a névleges feszültség, ezt a jó táp tudja kompenzálni. A terhelés jellemzően nem egyenletes, pl. a HDD-k is változó mennyiségű áramot igényelnek írás/olvasáskor, vagy idle, procinál ugyanez, dinamikusan változó proci frekvencia és terheltség mellett áramból is folyton változik, hogy mennyit kér. Ezzel kell megbirkóznia a tápnak.

A HDD-ket pont az előbb említett dolog miatt szokták "száműzni" a gépekből, pl. külön NAS-ba/szerverbe, amit megfelelő hálózattal (pl. optika) lehet izolálni a lejátszást végző kliensektől.

Így a kliens gépek lehetnek kicsik, egyszerűek, nem ATX táposak, célgépek.

HDD szűrést érdemes lehet kipróbálnod, ha befér a házadba és hajlandó vagy erre költeni. Neten olvasott vélemények alapján pozitív hatással vannak az összhatásra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142312) tomic válasza Vikthor (#142310) üzenetére


tomic
addikt

Ez pl az egyik legjobb olyan tàp,aminek alacsony a "ripple " értéke.

(#142313) robi-k válasza Patice (#142311) üzenetére


robi-k
őstag

A táp kérdés nehéz dió :)
Sokszor az alaplapon lévő DC/DC konverterek olyan silány minőségűek, hogy hiába teszel egy tökéletes tápot áramforrásnak, nem lesz semmilyen eredménye - a DC/DC konverterek zaja és felharmonikusai ugyanúgy megmaradnak majd.
És lehetőleg kerülni kell a belső merevlemezt, az nagyon "kíválóan" beleszemetel a tápáramkörbe, sőt, még akkor is, ha saját tápja van, és csak USB-n van összekötve a HTPC-vel vagy asztali lejátszóval.
AZ SSD ebből a szempontból (is) sokkal jobb megoldás.

(#142314) Patice válasza robi-k (#142313) üzenetére


Patice
nagyúr

Többek között ezért váltottam SBC vonalra.

Sokkal egyszerűbb áramkörök, kevesebb féle feszültség érték, emiatt könnyebb jó tápegységet találni hozzá, nem horror áron. És most már vannak olyan - elsősorban zenei - céltermékek, melyek rámennek a tápellátás és az órajel fontosságára. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142315) Krilehor válasza Patice (#142309) üzenetére


Krilehor
tag

Bocsánat, ha hülye kérdés, de ha a VGA hdmi kimenetén keresztül külöm a filmet hanggal az avr-nek, ott mit számít a PC-ben lévő elektronikus zajok? Nekem nincs dedikált HTPC-m, sima PC-n keresztül, egy GTX 1070-el nézem a filmeket, és így hitelen nem értem mit számít a digitális jel küldésénél ez, mert ha analóg kábelen küldeném akkor azt értem, hogy ott miért gond.

[ Szerkesztve ]

(#142316) Hohocali válasza tomic (#142312) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ez sem tűnik rossznak "ripple" szempontból, és "normális" ára van.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#142317) tomic válasza Hohocali (#142316) üzenetére


tomic
addikt

Igen nem tűnik rossznak.Az 550-es az Gold minősítésű a 450-es meg Bronz. Ha esetleg valakinek ez számít.
Mikor kerestem az enyémbe akkor ez elkerülte a figyelmem.Lehetett volna spórolni valamennyit.
Bár én Gold vagy feletti minősítésűeket néztem csak.

(#142318) Gabesz26 válasza tomic (#142317) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A B3-at ahogy utána olvastam a tápos topikban nem nagyon ajánlották, szóval azt ne bánd. Az evga G2-nél kicsivel még jobb a G3. Nekem G3 van jelenleg, de érzésre elmarad azért a lin. táptól, sajna összevetni még nem tudtam, mert egy ideje betegeskedik a lin.

(#142319) nadtom válasza Vikthor (#142310) üzenetére


nadtom
tag

Van aki meg tudja oldani a táp problémát, pl. a Bodor Audio.

(#142320) tomic válasza Gabesz26 (#142318) üzenetére


tomic
addikt

Melyik típus van neked? Csak mert tesztekben mindenhol a G2 volt a jobb. Ezért is vettem ezt.
De lehet elsiklottam valamelyik felett.

nadtom Elhiszem.Nekem kb 250W tápra lett volna szükségem. Gondolom nem 90 euroért rakna össze egyet.Így maradtam a kapcsi tápnál.

(#142321) Over567


Over567
aktív tag

Sziasztok!

Építek egy erősítőt, van egy kapcsoló üzemű tápegység egy előerősítő meg egy végfok a rendszerben. A probléma az hogy amikor bekapcsolom akkor van egy halk zümmögő gerjedő hang ami előerősítőből is hallatszik egy kicsit de a végfokból jobban. Az előerősítő váltó áramot használ a végfok pedig egyen áramot. Szerintetek mi lenne erre a gerjedésre a megoldás ugyanis ha egy sz.gép tápját használom a végfokhoz akkor onnan teljesen megszűnik a gerjedés és csak az előerősítőjé hallatszik egy picit tehát milyen modult kellene szereznem ami a sz.gépek tápjában megvan de a vásárolt kapcsoló üzemű tápban nincs. Illetve ezt hova kellene bekötnöm.

Remélem jó helyre írtam de ha nem létszíves igazítsatok el. Köszönöm a segítséget. :R

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#142322) Dave567


Dave567
addikt

Üdv

Mennyire baj ha a hátsókat fülmagasságtól nem 60cm-re rakom hanem 1m kb?
Könnyebb lenne a szekrények miatt az elhelyezés.

[ Szerkesztve ]

(#142323) VoidXs válasza Dave567 (#142322) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Attól függ, milyen távol vannak tőled.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142324) Dave567 válasza VoidXs (#142323) üzenetére


Dave567
addikt

2m-re ülök tőlük.

(#142325) Dorian válasza Dave567 (#142324) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor még a 60 is sok

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142326) Gabesz26 válasza tomic (#142320) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Az 550W-os, én ezt a tesztet olvastam róla: [link]

A 750W-os G3 még jobb ripple noise szempontból, csak az már nagyon overkill lett volna a konfigomhoz: [link]

(#142327) Dave567 válasza Dorian (#142325) üzenetére


Dave567
addikt

Az jó...
Alacsonyabbra nem tudom tenni, így se, a szekrény miatt, a magasabb lenne jó.
Akkor mit csináljak?

(#142328) Dorian válasza Dave567 (#142327) üzenetére


Dorian
félisten

Feléd döntéssel próbálkozhatsz esetleg, de egy határon túl az nem az igazi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142329) drdr válasza Gabesz26 (#142326) üzenetére


drdr
senior tag

Olvasgatva itt a táp teszteket, egy olyan elvetemült ötletemet támadt, hogy megnézem szkópon a zajszinteket. BeQuiet sfx 300W-os táp 12V, 3.3V, 5V és vga 12V-ját mertem. Windows10 desktop képernyőn a zaj sorban ezen a feszültségekenról a zaj: ~40mV, ~10mV, ~15mv, ~30mV. Mind peak-to-peak. A8-7600, egy SSD, egy HDD... 2 házventi 12V, 3 állású nem pwm + egy cpu venti. A házventiket lehűzhat de változást nem láttam.
Az a helyzet ez a tápból kijövő fesz. Az alaplapon van még többfázisú kapcsolóüzemű táp a cpu-nak, ram-nak, chipsetnek, ami tartalmaz saját szűrést is, szóval ebből a szempontból szinte lényegtelen, hogy mekkora a ripple, persze szabványos értékeken belül. Ahogy néztem az alaplapot, számtalan induktivitás és kerámia kondi van rajta, ami helyi szűrést végez egy-egy ic előtt (és ez elég hatékony szűrés).

Ha "aktívan" használódik a rendszer pl. netes zene vagy kodi zene, akkor 12V és 5V-on nagyobb amplitúdójú tüskék is megjelentek (rendszertelenül) max 60-80mV csúccsal.

Szóval ez nagyon alaplap függő is lehet, hogy mit lehet kihozni egy-egy rendszerből, nem feltétlen a táp "minőségén" múlik.

Van még egy Enermax Liberty tápon is, majd ha lesz időm megnézem az mit produkál...

[ Szerkesztve ]

(#142330) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Vki ért a REW-hez? Csináltam egy mérést, csak éppen értelmezni nem nagyon tudom a grafikont :D

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142331) VoidXs válasza MCGaiwer (#142330) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az oldalán van egy útmutató, hogy mit kell vele csinálni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142332) MCGaiwer válasza VoidXs (#142331) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a mérést megcsináltam, csak nem igazán tudom, hogy az eredmény most jó vagy láthatóan szar-e...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142333) Dave567 válasza Dorian (#142328) üzenetére


Dave567
addikt

Dönthető konzol lesz sajnos, más kép nem tudom megoldani, azért kérdeztem, hogy mehet-e magasabbra.
De le rajzolom, később.

(#142334) VoidXs válasza MCGaiwer (#142332) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Súlyos hibát a simítás utáni nagy kitérések jelentenek, de a REW tud neked olyan EQ-t előállítani, hogy szinte mindent kijavít, egyenletes lecsengésre és frekvenciaválaszra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142335) MCGaiwer válasza VoidXs (#142334) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ha elküldöm az .mdat-ot rá tudsz nézni, hogy ránézésre melyik hol rossz?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142336) VoidXs válasza MCGaiwer (#142335) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, de képet is rakhatsz ide.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142337) Dave567 válasza Dave567 (#142333) üzenetére


Dave567
addikt

Lemértem, 2m-re ülök a hátsóktól, és olyan 140-150 között lenne a hangfal alja, ami felém fog dőlni.
Úgy mennyire gáz?

(#142338) drdr válasza Dave567 (#142337) üzenetére


drdr
senior tag

Nálam pont,így van. Magasabban volt, nem volt jó, alacsonyabbra nem tudom tenni. Szóval jó a hangja...

(#142339) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Üdvözlet urak.
Laci vagyok Szegedről ;] és bekoltoznek ide ha nem baj, mert a belepobol kitessekeltek :C
Elvileg nem vagyok odavaló, vagyis amiről beszélgettünk, megirtam véleményem, tapasztalatom a CXR200 avr hangjárol elac 260as hangsugárzó család dobozain hallgatva.
Ez már néhány belépő topiktarsam zavarja.
Korábban Nemir Ombe es BBeci javasolta hogy foglaljak itt helyet, és ezt most megtenném :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142340) Játékos válasza Krissz80 (#142169) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Belefutottam a hozzászólásodba, és nagyon érdekelne, hogy mit jelen a NAD-ok esetében a "dekódoló megadja magát" kifejezés? Mert szerintem én megint beleszaladtam egy ilyenbe.
Szóval a kérdés, hogy mi a jelenség ilyenkor, mi a jellemző hibája?
Bárki megválaszolhatja, ha tudja.
Előre is hálásan köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#142341) Dave567 válasza drdr (#142338) üzenetére


Dave567
addikt

És feléd van megdöntve? Konzollal?

(#142342) Vesh


Vesh
csendes tag

Sziasztok!
Segítség reményében egy problémával fordulnék felétek . Adott egy Denon 1610 es erősítő és egy Philips 55PUS6561/12 tv. Nos a TV rendelkezik ARC HDMI csatlakozóval, az erősítő viszont csak "sima" HDMI be/ki menetekkel. Ha számítógépről küldöm át a jelet HDMI-n keresztül, tökéletesen van hang és kép is (ha nem küldöm tovább a jelet az erősítőről akkor értelme szerűen csak hang, ahogy egyébként használom is). Ez eddig tökéletes, azonban ha a TV ről szeretném a hangot levenni az ARC csatlakozón keresztül, sehogy sem tudok hangok kicsikarni a rendszerből. Kapcsolat van a két készülék között, mert az easylink nek köszönhetően a TV távirányítójával tudom vezérelni az erősítőt.
Valakinek bármi ötlet? Esetleg ne is reménykedjek abban, hogy ARC on erre az erősítőre tudok hangot küldeni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#142343) MCGaiwer válasza VoidXs (#142336) üzenetére


MCGaiwer
addikt

elküldtem. Kép nem volt elég részletes.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142344) BBéci válasza Vesh (#142342) üzenetére


BBéci
titán

Ha az erősítő nem ARC-s, akkor magától értetődően semmi remény, csak optikai kábellel fog meni a hangátvitel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142345) Vesh válasza BBéci (#142344) üzenetére


Vesh
csendes tag

Igen sejtettem, hogy itt lesz a gond :) Köszi :)

(#142346) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#142339) üzenetére


Norbi 72
veterán

Laci vagyok Szegedről

Nem Olivia New York-ból? :DDD ;]

(#142347) drdr válasza Dave567 (#142341) üzenetére


drdr
senior tag

Igen. Fel/le, jobbra /balra dönthető.

(#142348) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#142346) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem nem, de van benne valami ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142349) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Apropó kérdés Urak, adott a CXR200-as avr.
az az érdekessége hogy a forrás 1-en van a popi.
ha bekapcsolom az erősítőt, akkor no signal fogad, pedig a popi be van kapcsolva mindig.
majd a popit kikapcsolom, a "gyors kikapcsolással", ekkora nem áll le a szoftvere, csak tudtommal a képet kapcsolja ki, és visszakapcsolom, akkor már van kép a popin.
ez mitől lehet?
a többi hdmi bement müködik rendben úgy ahogy kell.
hdmi kábelt és bemenet alzatot már cseréltem, de marad a jelenség.
a popinál kellhet állítanom valamit?
előre is köszönöm a tippeket, ötleteket :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142350) lemmy9 válasza Norbi 72 (#142346) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem mondanám nőies tipusnak :DDD :DDD

(#142349) ELACielvtárs: Menj a belépő topikba. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.