Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143301) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Erre valaki?

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#143302) xtremetuning válasza sixpak (#143110) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor ezért volt némi deja vu érzésem végig.......... D.V. nagy kedvencem a Prisoners óta.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#143303) sixpak válasza xtremetuning (#143302) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen, jól érezted, talán miatta is és nyilván D.V. miatt.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#143304) VoidXs válasza mettek (#143295) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, 7.1-es hangkártyákat használok. Kettőt is, mivel egy saját Atmost fejlesztek, aminek ez kell. Egy külön erre a célra fordított MPC-HC-vel működik csak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143305) nuke7 válasza VoidXs (#143291) üzenetére


nuke7
veterán

Én is szeretem a Rotel + MA silver 6 párosom :K :C

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#143306) #98221312 válasza hcs57 (#143297) üzenetére


#98221312
törölt tag

Bocsi nem bántásnak szántam...

Egyébként mi újság a mozival? Sikerült eltüntetni a zavaró jelenséget?

[ Szerkesztve ]

(#143307) hcs57 válasza #98221312 (#143306) üzenetére


hcs57
őstag

Rendben... de másokat sem kell bántani.

Nincs zavaró jelenség, csak nekem szokatlan még ez a nagy dinamika a filmek alatt. Hatvan év alatt sok mindent hallottam, főként az élő koncertek voltak igazi élmények, de volt szerencsém sok hi-fit is megfülelnem. Nagy fejlődés történt, ahogy vissza gondolok a régi időkre. Akkor közel sem voltak ilyen cuccok, ilyen paraméterek az erősítőkben, hangfalakban. most csak nézem, hogy lefikázzák az AVR-s sztereó zenét, már a -90 dB alatti zajt zavarónak vélik, s sorolhatnám. Említeni sem akarom, amikor az Orion erősítő és a HS280 előtt ülve behunytuk a szemünket és magunk elé képzeltük a zenekart. Hol volt az a zenei leképezés a napjainkhoz... mégis élveztük, pedig az sustorgott, sziszegett, dübögött..

Csak ennyi.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143308) alphamooncam válasza BBéci (#143286) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem gyanús egy kicsit az Ear001 által linkelt cikkben található kép ahol csak a B&W-k láthatóak a pulttal?

Bocsi, de ilyen körülmények között szinte kizártnak találom, azt, hogy itt kizárólag ezekkel a hangsugárzókkal jó munkát lehessen végezni. Nézzétek csak meg az elhelyezést, a pult nagyobb része kitakarja a hangsugárzókat. Hogyan lehet így dolgozni?

Más. Tudomásom szerint a kereskedelmi (hifi) hangsugárzókat visszaellenőrzésre használják a hangmérnökök, nem pedig azon kevernek.

Itt pl. feltűnők a falba épített un. main monitorok vagy további közeltérik a pult tetején.

Amennyire tudom, pedig azok a stúdió izék történelme közel 100 évre nyúlnak vissza...

Mennem kell...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143309) #98221312 válasza hcs57 (#143307) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szó se róla, nekem is volt olyan időszakom amikor képcsöves tv-ről döngettem a Metallicat... :D

Az AVR-ek egyébként szerintem sem nagyon valók zenére... Mondjuk egy jó DAC-al azért tudnak szépen szólni...

(#143310) hcs57 válasza #98221312 (#143309) üzenetére


hcs57
őstag

Az AVR-ben annyira gagyi lenne a DAC? Akkor mozira sem jó...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143311) #98221312 válasza hcs57 (#143310) üzenetére


#98221312
törölt tag

A sztereo zene illetve, a film teljesen máshogy épül fel (szerintem), így ezt a két dolgot külön kell választani...
Nem mondtam, hogy gatyi a DAC az AVR-ben, csupán nem kifejezettem zenére van kitalálva... Ezért érdemes egy külső DAC-ot beilleszteni a láncba zene esetén.

(#143312) Dorian válasza hcs57 (#143310) üzenetére


Dorian
félisten

Ez sokkal összetettebb kérdés ennyinél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143313) hcs57 válasza Dorian (#143312) üzenetére


hcs57
őstag

Kifejtenéd? Érdekel, mitől kell más DAC egy házimozihoz, mint egy sztereóhoz?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143314) #98221312 válasza hcs57 (#143313) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ne felejsd el, hogy én a belépő, illetve közép kat AVR-ekről beszéltem. Természetesen egy komoly felső kategóriás AVR már megfelel zenére is, ha visszalapozol, a közelmúltban Béci felsorolt néhány sztereózásra alkalmas mozivasat...:)

[ Szerkesztve ]

(#143315) hcs57 válasza #98221312 (#143314) üzenetére


hcs57
őstag

Ha nem jó a DAC, akkor mozira sem.. szerintem. Ezért nem értem, miért van ez a megkülönböztetés? Miben nem jó sztereóban?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143316) Játékos válasza hcs57 (#143313) üzenetére


Játékos
addikt

Erről én is szívesen olvasnék! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#143317) #98221312 válasza hcs57 (#143315) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem azt mondtam, hogy "nem jó" hanem azt, hogy nem kifejezetten zenére van optimalizálva. A két szó között óriási a különbség. Meg kell hallgatni... Próbáltad már??

(#143318) hcs57 válasza #98221312 (#143317) üzenetére


hcs57
őstag

Az én Denon AVR x1300 -n sztereót hallgatva ez nekem nem tűnt fel... ezért nem értem.
Végül is a film miben más? OK, több csatorna, de digitál - analóg átalakítás szempontjából mi más még?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143319) #98221312 válasza hcs57 (#143318) üzenetére


#98221312
törölt tag

A konkrét tudományos szakmai miértjét nem tudom megmagyarázni, mert az az igazság, hogy nem tudom, sőt tovább megyek.. még nem is hallottam komoly sztereó rendszert.
Amire alapozom a hozzászólásaimat azok a saját tapasztalataim..
Mivel rendelkezem egy olyan playerrel aminek a DAC-ja komolyabb mint a házimozi erősítőmé, és a különbség megkérdőjelezhetetlen analóg zenehallgatás esetén.

(#143320) VoidXs válasza hcs57 (#143318) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyszerűen a csatornák sokasága miatt egy film sokkal egyszerűbben teremt teret, illetve különít el hangokat, így rosszabb hangminőség mellett is élvezhető marad. Egyébként hangkártyából pont ezért szokás olyanokat gyártani, mint például a Xonar DX, ahol a front DAC ugyanaz, mint a csúcs Marantz-okban, míg a surround valami olcsóbb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143321) hcs57 válasza #98221312 (#143319) üzenetére


hcs57
őstag

Azt meg tudod nézni, hogy a frekvencia átvitel eltér e a két DAC használata során? A playert használva nincs véletlenül magas - mély kiemelés? Igen meglepne, ha valami ilyesmi lenne az eltérés oka..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143322) hcs57 válasza VoidXs (#143320) üzenetére


hcs57
őstag

OK, de itt az hangzott el, hogy az AVR a két fronton nem tud jó sztereót kiadni? Oda csak jó DAC kerül... vagy mégsem?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143323) VoidXs válasza hcs57 (#143322) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, az AVR-eknél mindegyik csatorna ugyanazt a felszerelést kapja, mind átalakítóban, mind erősítőben. Én kivételről még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143324) #98221312 válasza hcs57 (#143321) üzenetére


#98221312
törölt tag

Mint mondtam ilyen mélységekbe már nem akarok belemenni mert nem értek hozzá.

Nézd az igazság az, hogy lehet ezt csűrni csavarni, de az biztos, hogy az általad említett Denon erősítő MINŐSÉGI zenehallgatásra alkalmatlan... Amennyiben ezt cáfolod, az csakis kizárólag a referencia, és a tapasztalat teljes hiányának az eredménye....
Természetesen ha neked így tetszik akkor hallgasd, senki nem fog egy rossz szót sem szólni.

(#143325) mettek válasza VoidXs (#143323) üzenetére


mettek
addikt

Merre laksz, nagyon kíváncsi lennék mit nyújt egy asus alapú mozi.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143326) VoidXs válasza hcs57 (#143321) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden DAC frekvenciaválasza tökéletesen sík, ha nem az, akkor olyan szinten selejtes koncepcióról beszélünk, hogy nem kerül forgalomba. Hogy ezt szemléltessem, itt a legrosszabb DAC, ami a rendelkezésemre áll, egy Realtek ALC887:

Megannyi más tulajdonsága van egy DAC-nak, ami befolyásolja a hangot, crosstalk, torzítás, stb, ezekben a Realtek siralmas eredményeket mutat, a THD például egy normális eszköz ötszöröse.

(#143325) KnockOut87: Nagykanizsai vagyok, de hamarosan elköltözöm Budapestre.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143327) hcs57 válasza VoidXs (#143326) üzenetére


hcs57
őstag

Magam is így tudtam... a kérdés már csupán annyi, a Denon AVR x1300 DAC-ja is ilyen siralmas?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143328) VoidXs válasza hcs57 (#143327) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ennyire biztos nem, mert maga a DAC rendkívül olcsó, egy csúcskategóriás sztereó darab 10000 forint. Viszont eköré mindenfélét kell építeni, és nem engedhetik meg, hogy 30000 legyen 3 chip az előállítási költségből, mert akkor minden más elem fogja vissza a minőséget.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143329) #98221312 válasza hcs57 (#143327) üzenetére


#98221312
törölt tag

Egyáltalán nem siralmas..... Aki ilyet mond az hazudik, vagy az égbe vannak az igényei.
Jómagam is rengetegszer használom még a Youtube-ot is zenehallgatásra, mert nekem az is megfelelő...
Persze tisztában vagyok vele, hogy az közel sem nevezhető jó minőségnek... :)

(#143330) VoidXs válasza #98221312 (#143329) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Már nevezhető, néhány videó közel maximumos Opust használ, ami 44.1 kHz-en majdnem veszteségmentes. Ha rossz a hang, az a feltöltő sara, a nagy zenei csatornák (VEVO) például máig simán AAC-ben töltenek fel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143331) hcs57 válasza #98221312 (#143329) üzenetére


hcs57
őstag

Akkor ezt a kijelentést, hogy az AVR nem alkalmas sztereó zene hallgatásra nem veszem komolyan...
nyilván egy milliós értékű hangcucc egy akusztikailag is rendbe rakott szobában lényegesen más zenei élményt ad, de azt meg kell fizetni, ha van miből. A zene, amit hallgatunk van olyan minőségű, hogy milliókat áldozzunk rá?
Akinek ilyen cucca van, attól jöhet ilyen kijelentés, mint ahogy a Suzuki sem autó, csak a Lexus, vagy a Ferrari...

Szerintem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143332) #98221312 válasza VoidXs (#143330) üzenetére


#98221312
törölt tag

Azért ha nekem lenne egy komoly sztereo rendszerem, eszembe nem jutna youtube-ot használni forrásnak... :D

(#143333) #98221312 válasza hcs57 (#143331) üzenetére


#98221312
törölt tag

"
Akkor ezt a kijelentést, hogy az AVR nem alkalmas sztereó zene hallgatásra nem veszem komolyan.."

Amennyiben szakmailag, közelíted meg a dolgot, akkor komolyan veheted, amennyiben a személyes igényszinted, illetve az anyagi keret stb.. abban az esetben nem kell ezzel foglalkozni, egyszerűen csak élvezd és pont... :)

"Akinek ilyen cucca van, attól jöhet ilyen kijelentés, mint ahogy a Suzuki sem autó, csak a Lexus, vagy a Ferrari..."

Pontosan az lenne a lényeg, hogy valaki helyén tudja kezelni a dolgokat, és nem a saját anyagi, illetve igényszintjéig lát el.
Tényleg ne vedd sértésnek de nálad is, illetve haveromnál is ez a tézis áll fent.

[ Szerkesztve ]

(#143334) VoidXs válasza #98221312 (#143332) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elég egy normálisan beállított rendszer, és azonnal kihallod a vágási pontot, de anélkül sok hangszóró például megtolja a 12-16 kHz-es tartományt, ami nagyon tompítja a tömörítési különbségeket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143335) Dorian válasza hcs57 (#143318) üzenetére


Dorian
félisten

Gyerekek, ezzel nem a haladó mozis topikot kéne szétcseszni.
Olvasgatom, kínomban nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143336) #98221312 válasza Dorian (#143335) üzenetére


#98221312
törölt tag

+1, Teljesen jogos..

(#143337) hcs57 válasza Dorian (#143335) üzenetére


hcs57
őstag

Ahogy neked jobban esik... :R

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#143338) python1


python1
veterán

AVR-k nél nem csak a DAC gyengécske,de a végfokozatok amik igazán hazavágják a végeredményt,mind torzításban mind pedig erőben,dinamikában.
Használok AVR-t processzornak is,és végfokkal sokkal jobb eredményt kapok mint saját végfokozataival,processzort már nem is említem AVR-hez képest,az egy következő szint.

[ Szerkesztve ]

(#143339) VoidXs válasza python1 (#143338) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szoftveresen a legtöbb AVR akár alkalmas is lenne procinak, csak a pre-out-nál jobban semmi nincs kispórolva, mert alig használják.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143340) python1 válasza VoidXs (#143339) üzenetére


python1
veterán

Igen.
Ezért is jönnek képbe a régebbi felső kategóriás AVR-ek amik tartalmazzák a pre out kimeneteket.

(#143341) robi-k válasza VoidXs (#143339) üzenetére


robi-k
őstag

...csak a pre-out-nál jobban semmi nincs kispórolva, mert alig használják - ez ebben a formában nem korrekt: azokon az AVR-eken, amelyeken van PreOut, ez a kimenet fizikailag nem más, mint az előfokról a végfokra menő jelvezeték "megcsapolása".

(#143342) VoidXs válasza robi-k (#143341) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez egyrészt D kategóriánál konkrétan nem lehet így, másrészt ha egyszerre használsz egy megcsapolt jelet, majd ugyanazt erősítve, akkor ki tudja, mi lesz a hangképpel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143343) robi-k válasza VoidXs (#143342) üzenetére


robi-k
őstag

Nem csak D osztályú AVR-ek vannak, szerencsére ;)
Kaphatóak pl. A+AB kombinált üzemmel is rendelkező AVR-ek, pl. Denon AVR-7200W, Arcam AVR-850, stb. Ezek bármelyike alkalmas jó minőségű procinak is, külső végfokakt használva az erősítők saját végfoka helyett (ami több AVR-nél a menüben ki is kapcsolható).
Az már más kérdés, hogy ha eleve procinak akarjuk használni az AVR-t, akkor jobban járunk, ha direkt procit veszünk (bár kompromisszumként lehet az az eset is, hogy a frontok és még esetleg a center esetében az AVR prociként üzemel külső végfokokkal, hátterek esetében pedig teljes értékű erősítőként, azaz az AVR saját végfoka hajtja meg a hangfalakat).

(#143344) mettek válasza VoidXs (#143342) üzenetére


mettek
addikt

Nekem régi denon avr-en működött hogy erősítette a frontokat illetve front pre out-on adta a jelet 2 studio hangfalnak is. Akkoriban eleg gyengusz mission hangfalaim voltak amik nem stoltak elég szépen de amikor bekötöttem a monitor audio bx5 hangfalakat egész jó lett a hang. Csak Béci meg páran leszolták a megoldást ezért teljes szettet cseréltem. De nem volt rossz.

Most hogy ezt írom lehet kipróbálom majd milyen ha a center pre outra rákötök egy ilyen hangfalat pluszba. Nekem a center mindig vérszegény az összképhez képest.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143345) python1 válasza robi-k (#143343) üzenetére


python1
veterán

Pont fordítva kellene AVR-t használni vegyesen végfokkal párosítva,mivel a surround csatornákra jutó teljesítmény igen siralmas,és nevetséges .
Volt másik fórumon erről szó,és bizony érdekes eredmények születtek.

(#143346) robi-k válasza python1 (#143345) üzenetére


robi-k
őstag

Ez nagyon AVR függő. Ismerem pl. a hivatkozott Denon AVR-7200W kapcsolási rajzát, és ott az elő- és végfok esetében 100% ugyan az a kapcsolás van akár front, akár háttér csatornára, tehát erősítő szempontjából tök mindegy, hogy melyiket hajtod.
Viszont általában a front sugárzók sokkal nagyobbak és sokkal teljesítmény igényesebbek a hátterekhez képest ;)

(#143347) Nemir Ombe válasza python1 (#143345) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A régi "dolby surround korszak" óta minden csatornához ugyanakkora végfokot tesznek, igy hátra is ugyanannyi "erő" jut már régóta (persze ezt rossz beállítással simán tönkre lehet tenni) .... és egy AVR-nél minél kevesebb beépített végfokot használsz, annál nagyobb teljesítmény jut(hat) egy adott csatornára, így egy front oldali "külön végfokozás" mellé teljesen jó lehet a hátterek/atmos meghajtása az AVR-ről .... ;)

Hmm ....

(#143348) python1 válasza Nemir Ombe (#143347) üzenetére


python1
veterán

Én sem akarok senkit meggyőzni, csak egy pár adat, gondolja ki belőle mindenki amit neki sikerül.

"A "channel level" hangerő-beállítások alapján kiszámoltam, hogy ha nálam (az AVR-ben lekorlátozott) hangerőre tekerjük a mozit akkor milyen teljesítmény juthat ki maximum a hangfalakra (csúcsra vezérelt bemeneti digitális jel esetén). Az eredmények engem kicsit megleptek:

Frontok: 68W

Center: 55W

Surround: 10W (de ez 2-2 hangfal az olalfalakon, a 10W hangfalanként értendő, tehát oldalanként összesen 20W)

Surround back: 7W"

(#143349) Nemir Ombe válasza python1 (#143348) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha ez valóban így van, akkor nálad valami "nagyon nem kerek" .... ;)

Hmm ....

(#143350) python1 válasza Nemir Ombe (#143349) üzenetére


python1
veterán

Én végfokokat használok a frontok,center hajtására 200w=csatorna a surroundok hajtására 150w/csatorna.

Ezeket az adatokat más mérte,de az arányok amik számítanak itt.Próbálja ki aki tudja,suorrundokat hajtsa meg végfokkal,és meg is kapja a választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.