Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143651) Joshi válasza hm15 (#143649) üzenetére


Joshi
titán

Ez ~150", csak nézzétek meg a képét. Nagyon durva. Hogy mikor lesz ilyenünk otthon? Talán 2100-ban. :D

(#143650) Tonyka 2 hidd el hogy nagyobb igény van rá mint gondolnád.

[ Szerkesztve ]

(#143652) xtremetuning válasza Joshi (#143648) üzenetére


xtremetuning
addikt

Cinema LED

Remek. Tecsőn keresztül is szétk@rja a szememet, biztos szuper lehet élőben. :(((

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#143653) Ijk válasza Joshi (#143651) üzenetére


Ijk
nagyúr

Anno a Panasonicnak volt 150" uhd plazmaja, 5-6 evvel ezelőtt. Az is demo volt es hol van most a plazma.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143654) hm15 válasza Joshi (#143651) üzenetére


hm15
senior tag

Ja, és bevilágítja nappali fényben az egész szobát. :) Amíg az emberek kedvelik a klasszikus mozit, addig a vetítőket és magát a technológiát semmi sem fogja helyettesíteni.

(#143655) Joshi válasza xtremetuning (#143652) üzenetére


Joshi
titán

Zürichben kipróbálhatod aztán lehet véleményezni. Habár nem hinném hogy az a technológia microLED lenne, az még valami más azt hiszem.

(#143653) Ijk a plazma több sebből vérzett a kezdetek óta.

(#143654) hm15 pont ez a lényege, ha be kell világítani a szobát akkor be kell, ha pedig kellenek a finom részletek akkor az is van. Az autóval se mész mindig padlógázon. :D

[ Szerkesztve ]

(#143656) Tonyka 2 válasza Joshi (#143651) üzenetére


Tonyka 2
tag

Kitartó ember vagyok, de feladom.

(#143657) Joshi


Joshi
titán

De már megint úgy tekintetek a linkekre, mintha kötelezően ilyen kijelzőket és mozikat kellene látogatni. :Y :N Dehogyis, csak érdekességképpen linkeltem csak hogy ne pókhálósodjatok be a projektor alá. ;]

(#143656) Tonyka 2 ne csináld, így hogy lesz projektorom? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#143658) BBéci válasza Joshi (#143655) üzenetére


BBéci
titán

A plazma egyetlen sebből vérzik, ebben megegyezik az OLED-ekkel: aktív fényforrás, ami sokkal kevésbé kellemes, mint vászonról visszavert fényt nézni. Ja, a képvisszamaradás is mindkettőt fenyegeti.
Úgy tűnik nem került be a memóriádba,ezért megismétlem: három hét oledezés után jól esett újra GT60 plazmát nézni. Pedig a szóban forgó Pana valamicskét jobb az A1-nél, ráadásul műszeres kalibrálás hozta ki belőle a maximumot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143659) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Én az ablak elé engedem le a vásznat, ott azért elég gáz lenne egy baromi nagy tv. :D

(#143660) Joshi válasza BBéci (#143658) üzenetére


Joshi
titán

"Úgy tűnik nem került be a memóriádba,ezért megismétlem: három hét oledezés után jól esett újra GT60 plazmát nézni."
Köszönjük Béla hogy megosztottad egyéni tapasztalatodat, de ezzel én nem tudok mit kezdeni. Én is leírhatnám az enyémeket de azzal is csak egyel több lenne. :R

(#143661) hm15 válasza Tamoo (#143659) üzenetére


hm15
senior tag

Van már átlátszó OLED: Megnéztük és levideóztuk az LG pazar, átlátszó OLED tévéjét (forrás: PH)

Ablak és megfelelő minőségű megjelenítés megoldva. :D

[ Szerkesztve ]

(#143662) Cris Andrea


Cris Andrea
kezdő

Sziasztok. Van egy onkyo TX-DS595 ös házimozi erősítőm. Kérdésem az lenne,hogy olyan hangfalakat rá tudok e kötni amin 4 től 8 ohm van feltüntetve. Vagy csak a 8 ohm osokat szereti. Az erősitő adatai alapjàn, 4 ohm ra van besorolva de azt is irja hogy 8 ohm os ês 91 decibeles hangalakkal ajánlja. Köszönöm előre is a segitsêgeteket.

(#143663) BBéci válasza Joshi (#143660) üzenetére


BBéci
titán

Negatívan nyilatkoztál a plazmákról, arra válaszoltam. Milyet használtál és mennyi ideig?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143670) BBéci válasza Joshi (#143669) üzenetére


BBéci
titán

Önámítás, hogy az olcsóbbak vannak annyira jók, mint a drága, prémium termékek, ez mindenre igaz. Te sem véletlenül vettél Sonyt LG helyett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143671) Joshi válasza BBéci (#143670) üzenetére


Joshi
titán

Nem azért vettem Sonyt mert az annyival jobb lenne. De pontosan leírom a miérteket. Szóval 2017 november közepén a Sony 65A1 az Extreme Digitálnál 999.000 Ft volt 24 hónap 0% THM-el. Én semmi másra nem vártam mint erre. Akkor az LG 65B7 csak 50.000Ft-al volt olcsóbb. Te melyiket vetted volna? KB ennyi a prémium kategória története. Ugye addig olvastam teszteket is, és rendre a Sonyt hozták ki jobbra. A Pana nem volt pálya, mert sokkal drágább volt és drágább a mai napig. Itt is látszik hogy nem vet fel a pénz különben kiperkáltam volna a lóvét. Sokan mondták hogy Black Freeday-kor sokkal olcsóbb lesz aztán drágább lett. Ma is drágább. Természetesen nem befektetésnek vettem, egyszerűen megtetszett és kellett. Akartam. Hogy megbántam-e? Eddig még nem.

Az viszont egyértelműen kijelenthető, hogy a Sony A1 nem annyival jobb tévé mint egy LG B7, mint amennyivel drágább. Elég csak azt megemlíteni, hogy a Dolby Visiont a Sony nem tudja natívan HDMI-n keresztül. Ugye most volt/lesz a frissítés. A Sony BFI-je egy próbálkozás nem több. Talán a jobb kijelző mert válogatott paneleket szállít neki az LG, de erre semmi konkrét bizonyíték nincs. Szóval ennyit a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#143672) Ijk válasza Joshi (#143655) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, nagy, nehéz, és kis méretben nem tudtak volna 4k versenybe beszallni a plazmaval. Ja várjunk ez erre is igaz. :DDD
Ez a moduláris fal soha az életben nem fog elterjedni konzumer szinten, ha lesz is belőle széria gyartas 30 millió alatt nem kapod meg, raadasul a projektor telepítése ehhez képest gyerekjatek.
A vetítővaszon szeru feltekerheto gigantikus oled panelekben latom jelenleg egyedul a jövőt, de mire azt egyaltalan gyártják, nemhogy megfizetheto lesz, addig még rengeteg uhd, hdr projektor lesz 1 millió alatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143673) Joshi válasza Ijk (#143672) üzenetére


Joshi
titán

Az a lényeg hogy legyen konkurencia és valamilyen szintem mozgolódás. Az senkinek nem jó ha van egy egyeduralkodó LG OLED. :(

(#143674) BBéci válasza Joshi (#143671) üzenetére


BBéci
titán

A lényeget ismét nem sikerült megragadnod. :(
Azért írtam szimplán Sonyt, mert nincs másik OLED-jük, csak az A1. Reméltem, LG alatt nem a csúcsmodellt fogod érteni, bár típust nem írtam, mert fejből egyet sem tudok előkapni.
Fussunk neki még egyszer!
Te is prémium csúcsmodellt vettél, nem feleannyiért LG-t, pedig mindkettőn lehet nézni a Barátok közt, vagy mi a szöszt. Ahogy én sem veszem meg az alsó középkategóriás Convoy elemlámpát, hanem prémium Acebeam-et 100 euróért, pedig mindegyik előrefelé világít, hiába szúrja ez a szaktopik lakóinak szemét.

Az OLED jelenleg gyerekcipőben jár, éppen csak kezdi azt kinőni. talán 3-5 év múlva eljutnak odáig a fejlesztések, hogy a mozgóképfelbontás eléri a tényleges sorok számának legalább kétharmadát és nem úgy, hogy a BFI vibrálása epilepsziás rohamot okoz. Sírtok a 24 fps miatt, de a közepesen gyors mozgások jelentős élességvesztése miatt senki nem panaszkodik, pedig az sokkal zavaróbb is lehet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143675) mettek


mettek
addikt

Projival rendelkezőktől kérdezném hogy 100"-os FHD vetített kép 2.5 méterről nézve láthatóan pixeles vagy ennyiről azért nézhető?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143676) Vikthor válasza mettek (#143675) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem látható. kb 30-40 centiről lehet még látni, de ki az aki 2,54 méteres átlót 40 centiről néz? :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143677) mettek válasza Vikthor (#143676) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143678) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Jól beakadt ez a téma :DDD. De hogy én is tegyek hozzá: tegnap este lusta voltam leengedni a vásznat, és az 55VT60-on néztem sorozatot. Hát képminőségben odaver a VT60 a vetített képnek ez nem vitás, de 5 perc után mégis úgy voltam vele, hogy legközelebb nem leszek lusta... Hiába a kiváló képminőség, egyszerűen nem volt ugyanaz az élmény (nézési távolság kb. 2,7 méter, ahonnan azért még az 55" sem egérmozi)

(#143679) Quetz


Quetz
őstag

Egy kiváló szemléltető kép a kábel témára, miképp csap be minket a saját agyunk. ugyanaz a kép létszer, mégis teljesen különbözőnek látjuk.

(#143680) lemmy9 válasza Quetz (#143679) üzenetére


lemmy9
őstag

Én nem látok. Csak az lát aki hisz. :D Az optikai csalódás viszont jó. Olyan mintha nem egyirányba futna a két út.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#143681) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Kicsit kevesebb vitát (személyeskedés nélkül) és offot.
Köszönöm

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#143682) adamsfamily válasza Quetz (#143679) üzenetére


adamsfamily
tag

kétlencsés kamerával(3 d)készült kép.
és az agyunk nem becsap csak 2d-ből csinál 3-at.
és ha már off,akkor ez is az.
meg mér kell már megint ez a kábel dolog.

[ Szerkesztve ]

(#143683) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Sziasztok Urak!

Elnézést, ha rossz helyen teszem fel a kérdést, de úgy láttam talán ide illene a legjobban. Harman Kardon AVR-165 tulaj lettem, a manualt végigbogarásztam vagy 20x, de vagy én vagyok egy autista pecs (sanszos ez is egyébként :D ) vagy csak szimplán nehéz felfogású, de sajnos sehogy sem tudom a távvezérlőjét beprogramozni, hogy legalább az alap funkcióit (csatorna váltás, egyebek) tudja kezelni a Samsung H6400-as TV-mnek. Kódok vannak a manualban, de nem nagyon boldogulok vele. Ha esetleg lenne valaki, aki járatos a témában és tudna segíteni, akár privátban, azt nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm!

(#143684) ottofon


ottofon
csendes tag

S.O.S. Az amazon oldalon 299 USd azaz kb 78.000 ft Az onkyo NR646 erősítő ingyenes szállítással mai naptól. Lehetséges ez? Erre még vámot kell majd fizetnem? Az elvileg 27% ÁFA. Rendelt már valaki amazon-ról erősítőt? előre is köszi a választ.

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#143685) Ijk válasza Joshi (#143673) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jelenleg csak a vetítés az ellenopció. Ha nem tudok VT60-at szerezni, akkor valószínűleg nyelek egyet és projektor. Nekem túl sok 1 millió egy 65"-os megjelenítőért.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143686) ctrlaltdel13 válasza ottofon (#143684) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Honnan jönne?
Eu raktáras vagy nem?

(#143687) ottofon válasza ctrlaltdel13 (#143686) üzenetére


ottofon
csendes tag

Ha jól látom USA-bol.

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#143688) johnywalker válasza nubreed (#143636) üzenetére


johnywalker
őstag

Már el tüntette az Amazon...és az értékeléseket is.

(#143689) nubreed válasza johnywalker (#143688) üzenetére


nubreed
veterán

Tegnap még rákerestem magára az eladó nevére a neten, mármint amilyen néven futottak az Amazonon és hát fent volt egy fake webáruházakat listázó oldalon. Na itt már tudtam, hogy átverés az egész.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143690) ottofon válasza ctrlaltdel13 (#143686) üzenetére


ottofon
csendes tag

Bocs, csak az USA 50 tagállamába ingyenes a szállítás... Sorry... Amúgy az ár ütős!

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#143691) mettek válasza nubreed (#143689) üzenetére


mettek
addikt

De jo h nem ugrottál bele..

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143692) PrinceHerceg válasza BBéci (#143674) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Van SONY-éknak OLED már az A1-en kívül is, csak még nem ért ide!

(#143693) Smiley válasza mettek (#143691) üzenetére


Smiley
őstag

Meg ott ugye 110V van, es ha nem kapcsolouzemu a tap, akkor meg trafo is kell...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#143694) nubreed


nubreed
veterán

Usánkából már rendelt bárki bármit? Pl a https://www.crutchfield.com -al van valakinek esetleg tapasztalata, egyáltalán szállítanak ide? Elképesztően jó árak vannak ott sok tekintetben. Még vámmal együtt is bőven megérnék bizonyos cuccok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143695) mettek válasza nubreed (#143694) üzenetére


mettek
addikt

Ne csak vámot számolj, az a kisebbik összeg ami terheli. Meg fogják adóztatni az EU-n kivulről érkező termékeket. Tehát kapsz rá egy 27%-os áfát.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143696) Nemir Ombe válasza nubreed (#143694) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azt általában a bolt dönti el, hogy szállít e kelet-európába vagy nem (de ha írsz nekik, szerintem meg is válaszolják:) ).... az EU-n kívüli +sarcokról meg itt [link] is olvashatsz pár dolgot, ill. magasabb postaköltséggel is számolj mert az USA nem a szomszédban van .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#143697) Joshi válasza BBéci (#143674) üzenetére


Joshi
titán

OLED-ről beszéltünk, te meg LG vs Sonyt írtál. Az összes OLED LG paneles, tehát hiába jobb egy Pana EZ1000, akkor se annyival jobb egy LG OLED-nél mint amennyivel drágább nála. Ha pedig egy belépő LCD-re gondoltál akkor azt illett volna odaírni, de minden gyártó rendelkezik belépő modellekkel. LCD tévém volt már, semmi bajom nem lenne vele, ha legalább homogén lenne a képe. Olcsó pénzért még a fekete helyett a sötétszürkével is kibékülnék. :D Na jó OLED után azért nem. :B
Visszatérve a plazmára, tulajdonképpen semmi gondom nem volt vele, csak sokkal inkább hajlamos volt a ghostingra és nagy és nehéz és sokat zabált. Mindegyik olyan hiányosság ami felett szemet lehet hunyni, de a 4K hiánya, illetve a drága árcédula egyértelműen felejtőssé tette számomra.
Tévéből szerintem prémium, lámpából nincs prémium fényű lámpa. :DDD Lámpánál olyan mértékegységek vannak, aminek meg tud felelni egy olcsó lámpa is, ráadásul strapabíró is lehet. Még valami olyasmit is írtál, hogy te akkor se veszel 100$ alatti lámpát mert nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#143698) Joshi válasza nubreed (#143694) üzenetére


Joshi
titán

A vámon kívül lesz még áfa különbözet plusz a szállítási költség. Kötve hiszem hogy megéri.

(#143699) ctrlaltdel13 válasza nubreed (#143694) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Vannak szakosodott cégek a neten,akik ilyennel foglalkoznak, pontos tipus,link egy szállítási cím és megmondják pontosan mennyi az annyi mindennel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#143700) Joshi válasza ctrlaltdel13 (#143699) üzenetére


Joshi
titán

Én próbálkoztam ezzel, nem éri meg főleg nagy és nehéz cuccok esetén. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.