Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142851) mettek


mettek
addikt

Érkezőben az elac sub2070. Ha bejarattam egy fel ev mulva leirom milyen ha erdekel vkit. :DDD

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142852) Csabroncka válasza Dave567 (#142848) üzenetére


Csabroncka
addikt

+ hatása van a hangra a tüskének!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#142853) fehér_ember válasza ctrlaltdel13 (#142847) üzenetére


fehér_ember
addikt

Itt inkább az a kérdés hogy vajon mit számíthat a hangkép szempontjából, ha mondjuk csak 1mm²-es hangszórókábelt használunk 4mm²-es helyett?
Amúgy sehol nem találtam utalást a kácsás vezetőér keresztmetszetére, úgyhogy ez csak egy tipp egy fotó alapján, meg annak tudatában hogy a kábel külső átmérője 8,5mm.

(#142854) Lacielvtárs válasza mettek (#142851) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Engem érdekel, de miért kell a bejaratashoz fél év? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142855) Dave567 válasza Dorian (#142849) üzenetére


Dave567
addikt

(#142852) Csabroncka:

Rendben, Köszönöm.

Milyen tüskét ajánlotok?

(#142856) ctrlaltdel13 válasza fehér_ember (#142853) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Arra van valami "törvény" hogy mennyinek kell lennie a keresztmetszetnek?

(#142857) drdr válasza ctrlaltdel13 (#142856) üzenetére


drdr
senior tag

http://www.giantsound.hu/hogy_meretezzuk_hangfal_kabelunket.html
De leginkább pénztárcafüggő...

(#142858) python1 válasza ctrlaltdel13 (#142856) üzenetére


python1
veterán

Kis távolságoknál nem igazán számít. Nekem a 4mm2-es és feletti átmérők jöttek be eddig.

(#142859) nuke7 válasza Dorian (#142785) üzenetére


nuke7
veterán

nekem a touch screen-es verzió van, én imádom! :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#142860) normen82 válasza Norbi 72 (#142843) üzenetére


normen82
tag

Szerintem tutira közrejátszott ezis. :U

(#142861) hcs57


hcs57
őstag

Hangfal kábel ügyben néhány olvasnivaló:
- [link]
- [link]
- [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#142862) dota1


dota1
aktív tag

Srácok, villámkérdés :DDD :

Lehet , hogy mozi vasakat cserélnék mert már hiányoznak a HD hangok.
Ami most van arcam avr300+p85 végfok(frontoknak)+focal 726 szett.
A kis emo. UMC-1-ben gondolkodom és vajon milyen végfok mellé?
UPA-5 vagy rotel RMB-1066? (a szívem a rotel felé húz, mert azt tudom , hogy meleg hang. Az upa-t nem ismerem)

Vagy csak cseréljem az avr300-at 400 v. 450-re?

Mire szavaztok, vagy legalábbis ti merre vennétek az irányt? :F

[ Szerkesztve ]

(#142863) Gabesz26 válasza dota1 (#142862) üzenetére


Gabesz26
senior tag

"Vagy csak cseréljem az avr300-at 400 v. 450-re" + 1

Volt UMC-1-em (igaz rövid ideig), és Arcam AVR400 is. Ha a mozi mellett a zene is fontos (ha jól emlékszem igen), akkor a felvázoltak közül mindenképp az Arcam AVR vonal szerintem.

(#142864) ctrlaltdel13 válasza hcs57 (#142861) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Köszi a linkeket,ezzel mindenre megkérdőjelezhetetlen választ is kaptam.
Hál istennek,ezzel, az el sem kezdett útvesztő végére is értem.

(#142865) Dorian válasza dota1 (#142862) üzenetére


Dorian
félisten

Van olyan fórumtársunk, akinek Arcam AVR 450-e volt, most Denon 4520 és szerinte utóbbi jobb hangú.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142866) dota1 válasza Gabesz26 (#142863) üzenetére


dota1
aktív tag

Igen, fontos a zene. Akkor kiverem a fejemből az umc-1-et.

Dorian: Hát nem tudom, ki kellene próbálni itthon, valszeg izlések és pofonok. Modjuk a denon melegebb hangzásvilága lehet jobban bejönne a focalokhoz, fene tudja...

(#142867) Vikthor válasza dota1 (#142866) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Milyen a "meleg" hang? :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142868) dota1 válasza Vikthor (#142867) üzenetére


dota1
aktív tag

Javítsatok ha rosszúl fogalmazok, de a "melegebb" hangzásvilág nálam picit több/testesebb mélyközepet és picit klasszikus régi hifisebb loudness-es hangot jelent kb. De bizonyára szerteágazóan lehet megfogalmazni....

(#142869) ricsik


ricsik
őstag

Sziasztok.
Rég jártam erre, tanácsot kérnék, hogy csinálnátok, hogy csináljam a rendszerem áramellátását.
Adott a falon 4 konnektor csatlakozás, gondolom sorba kötve, egy kismegszakítón, és kb 11 eszközt kéne árammal ellátnom.
A kérdésem, hogy mit hová dugjak, hogy elérjem a maximális hatást és milyen elosztót vegyek, figyelembe véve a rendszerem kvalitását.

Áram minőség szemszögéből fontosabb eszközök (5 dugó):
Sony 3200ES AVR
(Dali C6 5.1)
Proson SUB
40e-es Samsung 7-es szériás 4 éves tv (tervben van 65-ös 7-es, 8-as széria)
Mede8er média lejátszó
Squeezebox zene lejátszó

Kevésbé fontos eszközök (6 dugó):
Router
Nyomtató
Tavirányító
Deck
VHS
DVD

Azt pl nem tudom, hogy van e különbség hogy a falba sorba kötött több fali csatlakozó és szintén sorba kötött elosztó között van e bármi különbség.
Köszi.

(#142870) BBéci válasza dota1 (#142862) üzenetére


BBéci
titán

Rotellel engem büntetni lehet. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142871) drdr válasza ricsik (#142869) üzenetére


drdr
senior tag

"..gondolom sorba kötve, egy kismegszakítón,.."

Egymás mellé vannak sorolva, de párhuzamos kapcsolás... már ha 1 fázison van mind a 4, valószínűleg igen, de ezt nem mondja meg senki innét).

Szerintem próbálkozz, melyik aljzatban milyen a hangja/mit tapasztalsz... Tapasztalsz-e valamit egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

(#142872) Quetz válasza drdr (#142871) üzenetére


Quetz
őstag

Nem értem, hogy ez egy házimozi topic, mégis mindenki a hangon pörög... El kellene fogadni, hogy filmnézés közben csak "fél füllel" figyelünk a zenére, maradék kapacitásunkat lefoglalja a látvány/történet. Szerintem aki ilyen nüanszokat próbál meg kipréselni a rendszeréből, annak másik topic és másik rendszer való.

(#142873) fehér_ember válasza Quetz (#142872) üzenetére


fehér_ember
addikt

Annyiban igazad van, hogy aki főleg csak "filmeket" néz, azok legtöbbjének ezek tényleg lényegtelen dolgok.
De lehetséges hogy átlagosan megy rajtuk annyit zene mint film és ezért nem baj ha a hangminőséget befolyásoló "külső" tényezők is előkerülnek, időről-időre.
(persze ezzel nem azt akarom mondani hogy minden számít, de nem baj ha tudják hogy pl. régi építésű aluvezetékes panelben mindenképp érdemes külön tápkábelt használni).
Zenére pedig szerintem amúgy sem sem érdemes külön rendszert fenntartani, csupán kivételes esetekben (azt nem nevezném külön rendszernek, ha pl. valaki betesz a pre out-ra a frontoknak egy külön végfokot)

[ Szerkesztve ]

(#142874) dota1


dota1
aktív tag

Nah akkor most bedobnék egy olyan témát ami már régóta nem hagy nyugodni, melyet már többé kevésbé sikerült nekem is és egyes ismerőseimnek megtapasztalnia. A téma pedig a használt médiaplayerek v. htpc v. BD játékosok Digitális (értsd: optika, coax, hdmi) bitstream hangminősége.
Ugyebár az alap felállásnak annak kellene lennie , hogy ha kiküldjük bármely lejátszóval a digit bitstream jelet az AVR v. proci felé akkor a hangminőségért már csak az avr d/a konvertere felel és a mögötte lévő analóg láncolat.
Viszont most már kezdek megvilágosodni :DDD , hogy ez nem így van.
A mediapleyeres topicban pl. mindig a képminőségbeli/hálózati lejátszás stb. különbségek vannak előtérben de a hangminőséggel nem nagyon foglakozik senki, ill. kevesen. Szinte az egész fórum már a kis droidos+LE+Kodi-ról szól, melyeknek kétlem , hogy jó minőségű a digit kijárata. Csak azért írom ezt le mert pl. nekem nincs HD-s avr-em , de coax-on és optikán próbálva a régi popcorn A400-nak részletezőbb, dinamikusabb hangja van mint a himedia Q10-pro lejátszómnak, majd próbáltam egy Sony bd játékost amely hallgathatatlanul tompa volt, és egy másik Sony-t ami rendbe volt. Szóval tiszta őrület, hogy hiába építünk fel egy komolyabb mozit/audio láncot ha már a digit forrásnál (streamer-nél) sincs rendbe a dolog… Mit gondoltok ti erről, ezért veszik a sok Oppót??

Már most azon filózok , hogy ki kellene próbálnom popi a500-at, dune solo-t még ha képben butább vagy negyed ennyit tud is, de szóljon jól nekem :) .

[ Szerkesztve ]

(#142875) mettek válasza dota1 (#142874) üzenetére


mettek
addikt

én ezt annyival spékelném meg hogy nemcsak a hardver a lényeges hanem a szoftver is, sőt a szoftver talaán lényegesebb.

Az én tapasztalatom ez ügyben: Minix Neo u1 lejatszó, rajta gyári android kodival és egy mamóriakártyán Libre Elec. Alapból az LE-t használom de volt hogy hasonlítgattam őket. Ugyanaz a film Nasról lejátszva kodin tompa volt és halk, majd Libre Elec-en egyszerűen kinyílt, dinamikus és részletes lett. Pedig ugyanaz a lejátszó csak két különböző szoftver.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142876) Quetz válasza mettek (#142875) üzenetére


Quetz
őstag

A libreelec és a Kodi ugyanaz. Pontosabban az LE egy olyan operációs rendszer, ami pont elég a Kodi futtatásához. Az Androidos Kodi sokáig küszködött audio problémákkal, jó ideig kifejezetten fel is hívták rá a figyelmet a milyen HW-t vegyek topicban. Jelenleg ha jól látom, ez a helyzet:

Any other Android Kodi boxes not implementing the IEC standard in Firmware will have DTS, DTS-HD and TrueHD Audio Passthrough issues with Kodi Krypton. These devices must use custom Kodi Jarvis forks for DTS & HD Audio passthrough (usually only AML S812/S905 MINIX and WeTek) - OR Transcode the DTS Audio to AC3, using the following Kodi Audio settings:

Ha hallasz kölönbséget annak szoftveres oka van tehát, de ez az ok a Kodi-nál mélyebb szinten keresendő.

(#142877) mettek válasza Quetz (#142876) üzenetére


mettek
addikt

jól tudom, hogy a PCM jeltovábbítás tömörítetlen audio jel? Azért érdekel mert tervben van egy apple tv 4k ami a HD hangokat elvileg nem kezeli de PCM-ben kiküldi a jelet, szóval ilyen formán ugyanúgy meglesz a térhangzás minőségromlás nélkül vagy sem? köszi

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142878) johnywalker válasza mettek (#142877) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha nem kezeli akkor hogy alakítja át PCM-re?Az egyébként is alapvetően sztereó, térhangzás nélkül.

(#142879) mettek válasza johnywalker (#142878) üzenetére


mettek
addikt

Ezt írta valaki arra hogy az apple tv 4k továbbítja e a hd hangokat infuse lejatszo alatt:

The Apple TV can't passthrough DTS-HD MA or TrueHD, but what Infuse does it losslessly transcode it to PCM and passes that to your receiver. You'll still get the lossless audio, it just won't be in DTS-HD MA or TrueHD. 

Ergo pcm-ben vesztesegmentesen tovabbkuldi. Ez erdekel hogy ez igy megallja e a helyét

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142880) johnywalker válasza mettek (#142879) üzenetére


johnywalker
őstag

Ezt az Infuse médialejátszó alkalmazásra írta viszont, ha jól értem.Én inkább az almás topikban kérdeznék rá.

(#142881) VoidXs válasza mettek (#142879) üzenetére


VoidXs
nagyúr

HDMI-n nincs sztereóra korlátozva a PCM, pontosan ugyanazt fogod hallani, mint TrueHD vagy HD-MA esetén.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142882) mettek válasza VoidXs (#142881) üzenetére


mettek
addikt

Koszonom. :R tesztelem akkor aztan visszakuldom max ha nem hozza a szintet.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142883) Quetz válasza mettek (#142882) üzenetére


Quetz
őstag

Apple tapasztalatom nincsen, de az RPI ugyanezt csinálja, a HD hangot lossless multichannel PCM-ként továbbítja az erősítő felé. A hátránya ennek, hogy Atmos/DTS-X nem fog menni, mert átalakítás során elveszik a metadata.

(#142884) dota1


dota1
aktív tag

Lassan kezdek elveszni a bitekben :U
Nekem az is elég ha valamelyikőtök leírná a frankót , hogy milyen mediaplayert/estleg htpc-t rakjak össze aminek már "normális" digit kijárata van. :DDD ;) Képben már nem adnám alább mint a q10 pro tud , hangban meg min. szeretném azt amit az A400 kitol magából. Egyébként mindkettő MS tunnig táppal lett próbálva, ha számít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#142885) Quetz válasza dota1 (#142884) üzenetére


Quetz
őstag

Én hajlok arra, hogy az apollo lake htpc-m túlzás, inkább odaadom a gyerekeknek játszani, és veszek egy vero 4k-t OSMC alapu Kodival

A külföldiek pedig megveszik az Oppo-t mert:
- Minden "szaklap" magas pontszámot ad rá.
- Van rá pénze
- Kidolgozottsága illik az enteriőrbe

De azért megjegyzik azt is, hogy addig audiophile a kütyü, amíg az analóg kimenetet használod rajta. Amint szeretnél Atmost, abban a pillanatban vissza kell állnod HDMI-re, és akkor már az olcsóbb lejátszók is megteszik, mert onnantól kezdve nem sok különbséget fogsz tapasztalni.

(#142886) dota1 válasza Quetz (#142885) üzenetére


dota1
aktív tag

"Amint szeretnél Atmost, abban a pillanatban vissza kell állnod HDMI-re, és akkor már az olcsóbb lejátszók is megteszik, mert onnantól kezdve nem sok különbséget fogsz tapasztalni"

Tehát ezzel azt mondod , hogy ha HD-s avr-re váltok akkor már HDMI kijáraton nem lesz akkora különbség mint amit most coax és optikán tapasztalok?

(#142887) Dorian válasza dota1 (#142886) üzenetére


Dorian
félisten

Így van. Van különbség, de messze nem akkora.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142888) dota1 válasza Dorian (#142887) üzenetére


dota1
aktív tag

Faxa :D , részben megnyugtató, akkor marad a q10pro. Viszont az avr vasamat akkor le kellene cserélnem újabb HDMI csatisra. Nem fogom olcsón megúszni.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#142889) VoidXs válasza Quetz (#142883) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hamarosan várható, hogy lesz azokra is PCM szabvány. Az Xbox API-ban már van átjárás.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142890) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Erről mi a véleményetek? [link]

A mélysugárzó alá és kéne tenni valamit?

(#142891) fehér_ember válasza Dave567 (#142890) üzenetére


fehér_ember
addikt

Simán jó lehet. Mint ahogy kácsától soundcare

de akár ebay-en is nézelődhetsz, pl.: precisiongeek cuccai; solid_spikes cuccai

És erről mi a vélemény?
Na jó, persze ez csak vicc volt a részemről, nem kell válaszolni. Amúgy díszítőelemnek sem utolsó.

(#142892) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Nem tudjátok, yamaha RXV-683 5.1.2 konfignál elérhető a bi-kábelezés? Amúgy lehetne 2. zónára használni, vagy back surroundnak azt a két csatlakozót ami a biamp is, de ilyen konfigban valahogy nem tudom.

Tehát úgy van most hogy sima 5.1 plusz meg a két overhead, ehhez menne még a frontra biamp, de 2. zóna meg back surround nem kell.

Köszi!

(#142893) Dave567 válasza fehér_ember (#142891) üzenetére


Dave567
addikt

A soundcare az megy majd a center alá.
Jól néznek ki azok is, csak nem akarok kintről rendelni.

(#142894) Norbi 72 válasza jézusom (#142892) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem,min. 2070-es kell hozzá.

Miért kell a biamp?

(#142895) nuke7 válasza Norbi 72 (#142788) üzenetére


nuke7
veterán

moziban néztem - filmnek az első jobb volt, de valóban szép :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#142896) Tarlóbetyár válasza fehér_ember (#142891) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Szia! Kácsánál a 3db os szettre vonatkozik az ár? A polk csi a6 alá én is szemezgetek ,vele!

(#142897) Dave567 válasza Tarlóbetyár (#142896) üzenetére


Dave567
addikt

3db-ra van, de nem baj az, hogy nem 4 van, ha nem 3?

(#142898) Tarlóbetyár válasza Dave567 (#142897) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Nem! Minél kevesebb ponton talàlkozik, a tartó felülettel annál jobb a hangzás! De majd a nagy szakik kijavítanak ha nem igy van!

(#142899) BBéci válasza Dave567 (#142897) üzenetére


BBéci
titán

Hárommal teljesen stabil, ha négy lenne, akkor a szintezés elengedhetetlen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142900) jézusom válasza Norbi 72 (#142894) üzenetére


jézusom
addikt

Azért kell, mert a hangfal tudná és az rxv620 is tudta. Mellesleg ott van fölöslegesen a 2. zóna csatlakozó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.