Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142901) BBéci válasza jézusom (#142900) üzenetére


BBéci
titán

Nem baj, ha nincs kihasználva az összes csatorna, mert több watt jut azokra, amik üzemelnek. Általában felesleges a kettős erősítés, sokkal többet hozhat hangban egy a jelenleginél kétszer drágább kábel használata. Más eset, amikor valóban erős, különálló végfok van a rendszerben, de az RXV-620 nem egy erőmű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142902) Dave567 válasza Tarlóbetyár (#142898) üzenetére


Dave567
addikt

És Béci:

Na akkor megint lehet a zsebembe nyúlni.. :DDD
Gondolom akkor előre kettő hátra meg egy?

(#142903) Nemir Ombe válasza Dave567 (#142902) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne feledd, hogy a sub-od pl. passzív membrános (alul) ha jól emlékszem .... inkább keress v.mi tüskeszettet amit a lábak helyére be tudsz tekerni (m6) és hosszban is jó .... 4-5e-ből simán kijöhet egy garn. és tuti szabil +még "szintezhező" is lesz .... de csak szerintem .... ;)

Hmm ....

(#142904) Dave567 válasza Nemir Ombe (#142903) üzenetére


Dave567
addikt

Nem is figyeltem, hogy ki lehet csavarni a lábakat. :DD
Kérdeztem már, hogy a mélynyomó alá mit tegyek, de nem kaptam választ.. :DDD

De akkor rakok, csak más milyet. [link]
Szerinted egy ilyen megfelel?

[ Szerkesztve ]

(#142905) fehér_ember válasza Dave567 (#142904) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha van alatta gyári, főleg úgy hogy ráadást alsó membrános, akkor mi szükség lecserélni? Túl jól szól?
Azt hittem hogy csak úgy rá van dobva a szőnyegre, azért akarsz alá valami tüskét, hogy ne szívja fel a "nedvességet" szőnyegtisztítás után ;)
Legalább majd próbálj pont ugyanolyan hosszt beállítani rajtuk, mint amilyen gyárilag van; öntapadóssal elég nehéz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#142906) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#142905) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez is egy (ill. kettő) jó kérdés .... :D

Dave567:
Akár az is, de van olcsóbb kivitel is .... vagy hagyd úgy ahogy van és kész .... semmi nem garantálja, hogy tüskével/más lábbal jobb/más lesz, de ha megnyugtat, akkor .... :D .... a front/center részen viszont több értelme lehet, mégha csak akár az "informatékás/hifibarlangos pici kúpokat" [link] is teszed alá .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142907) fehér_ember válasza fehér_ember (#142905) üzenetére


fehér_ember
addikt

Na jó, úgy látom valamennyire az az öntapadós is állítható volt, úgyhogy akár olyannal is szerencséd lehetne.
Még jó hogy van aki fejből tudja kinek milyen cuccai vannak :)

(#142908) jézusom válasza BBéci (#142901) üzenetére


jézusom
addikt

De nem a 620-ról van szó, persze a 683 sem erőmű, de most ott van a csatlakozó üresen kihasználatlanul, mert se 2. zóna se backs nincs. Amúgy meg oké vehetek drágább kábelt, de vastagabbal gondok vannak itt.

(#142909) johnywalker válasza jézusom (#142900) üzenetére


johnywalker
őstag

Próbáld csak ki a bi-ampot.Nagy meglepetésben lesz részed!
Én jobb minőségűű kábelre léptem vissza, nem bi-ampolható hangsugárzóra.Van különbség, meglepetés lesz!

(#142910) Dave567 válasza fehér_ember (#142905) üzenetére


Dave567
addikt

És Nemir:

Laminált padló van, nincs szőnyeg nem is teszek alá szerintem.
Hogy miért kéne kicserélni??? Hát fogalmam sincs.. :DDD Gondoltam jobb lesz, de ha nem, akkor a mélynyomót, marad a center meg a két front, ami holnap érkezik, és ezzel bezárul a kör. :C
Ez az első rendszerem, próbálom úgy csinálni mint a nagyok.. :R

(#142911) jézusom válasza johnywalker (#142909) üzenetére


jézusom
addikt

jó, hogyan? Olvassátok már el mit írtam😁 !

(#142912) Norbi 72 válasza jézusom (#142900) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azért kell, mert a hangfal tudná

Akkor nekem 14 csatornás vas kellene,mert az összes hangfalam tudja? :D

Dehogy kell,egy jó madzag jobb mint 2 átlagos.

És a 620-as csak 5 csatornás,a Biamp kötés a front csatorna "terhére" működött soros kötéssel a vason belül.

(#142913) jézusom válasza Norbi 72 (#142912) üzenetére


jézusom
addikt

Jó az a 620 csak biwire volt technikailag. De a 683 csatlakozojához biamp van írva. És csak a frontokat tenném duplán, én is tudnám a 6 hangfalat, de eszembe se jutott. Amúgy sincs rossz kábel rajta, de mindegy hanem, hát nem.

(#142914) dave118


dave118
senior tag

Szervusztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy ha a sztereózáshoz külön erősítőt szeretnék használni, nem pedig az AVR-t, akkor milyen erősítőt kellene keresnem. A terv az, hogy a frontokat kötném a sztereó erősítőre, ha pedig mozizok, akkor mint "végfok" funkcionálna (vagy nem, a lényeg, hogy sztereózáshoz ne kelljen kábeleket átdugdosnom) Ha jól tudom pre-out csatlakozó ami ebben az esetben kelleni fog nekem :F . Egy példa: ezzel az erősítővel kiépíthető az elképzelésem? Van értelme szerintetek? LP lemezeket, lossless zenéket hallgatok/nék leginkább.

Rendszerem:
AVR: Sony 1040
LP lejátszó: Sony ps-lx300
Frontok: Wahrfedale Evo 30
Center: Wharfi Pi-CR
Hátterek: Wharfi Pi 10

A segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#142915) Norbi 72 válasza dave118 (#142914) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az erősítő alkalmas végfoknak,de az avr nem előfoknak.Nincs front pre-out rajta.

(#142916) dave118 válasza Norbi 72 (#142915) üzenetére


dave118
senior tag

Értem, köszi!

... Ami ami, az az.

(#142917) fehér_ember


fehér_ember
addikt

De jól néz ki ez a hangfalszett :Y

[ Szerkesztve ]

(#142918) ctrlaltdel13 válasza fehér_ember (#142917) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az ára is.
Még a szállításra is gyűjteni kéne😀

(#142919) fehér_ember válasza ctrlaltdel13 (#142918) üzenetére


fehér_ember
addikt

Van még remény, még nem néztem meg az eurojackpot ma sorsolt nyerőszámait ;)

(#142920) ctrlaltdel13 válasza fehér_ember (#142919) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mit lehet nyerni azzal hogy nézed a kihúzott számokat🤔
Jaaa van érvényes szelvényed is.😀

(#142921) Norbi 72 válasza ctrlaltdel13 (#142918) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kb. 1/3-ad ár,szerintem rendben van.

(#142922) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#142921) üzenetére


Norbi 72
veterán

Most erre gyúrok,majd használtan. :DDD

Kíváncsi vagyok,a többiek hogyan reagálnak rá..

(#142923) mettek válasza Norbi 72 (#142922) üzenetére


mettek
addikt

Sehogy. :) A mozi nem attól lesz jó hogy 13 hangfal szól hanem attól ha minőségi hangfal szól, ilyenből pedig elég az 5.1, 5.2
Te tudod a legjobban hogy manapsag a szolgaltatasokra gyurnak rá de hangban nem fejlődnek az AVR- ek. A szoba és a hangfalaink limitációjáról ne is beszéljunk.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142924) jézusom


jézusom
addikt

Üdv!

A neten látom a reklám fotókon, hogy a Yamaha rxv683 kijelzőjén ott virít az atmos, dts-x felirat. Ezt nekem így nem sikerült előhoznom, ez normális? Szeretném látni a kijelzőn a hangformátum jelzést, lehetséges ez?

(#142925) mettek válasza jézusom (#142924) üzenetére


mettek
addikt

Az adott hangformátum akkor jelenik meg ha a forrás a szerint szól (sztem).

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142926) Poplacsek válasza jézusom (#142924) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ha a kütyük tényleg ismerik a formátumokat, akkor elvileg csak annyi kell hozzá, hogy a lejátszó HDMI kábellel csatlakozzon az erősítőhöz és a lejátszó audio lejátszása bitstream-re legyen állítva.

[ Szerkesztve ]

(#142927) Patice válasza Norbi 72 (#142922) üzenetére


Patice
nagyúr

Majd ha találsz valakit, aki eladja, akkor szólj! :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142928) jézusom válasza mettek (#142925) üzenetére


jézusom
addikt

De a tévén kiírja ha megnyomom az info gombot! csak azt szeretném, ha a kijelzőn is lenne! Lehet, hogy csak a reklám kedvéért vannak ilyen képek.

(#142929) Dorian válasza jézusom (#142928) üzenetére


Dorian
félisten

A tévéd ilyen jelet kap, de azt nem képes továbbítani az erősítő felé, így a megszólaló hang már nem ez.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142930) Norbi 72 válasza mettek (#142923) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sehogy.

A többi gyártóra gondoltam...

És nálam 9,max.11 hangszórónak van hely.

(#142927) Patice

Dehogy szólok,féláron vevő vagyok rá! :D

[ Szerkesztve ]

(#142931) Poplacsek válasza jézusom (#142928) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ja, ha a lejátszó maga a TV, akkor ez felejtős. :(
Vagy van külön lejátszód, de a TV-be megy a HDMI és nem az erősítőbe?

[ Szerkesztve ]

(#142932) jézusom válasza Poplacsek (#142931) üzenetére


jézusom
addikt

Ne fárasszatok már 😁. Erősítő írja ki a tvre, nem tv. van rendes lejátszóm abból megy hdmi Avrbe, onnan meg tvbe.

(#142933) nubreed


nubreed
veterán

Ez a szett mennyire haladó szint? (Nem ismerem a Dalit). [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#142934) hcs57 válasza nubreed (#142933) üzenetére


hcs57
őstag

Ilyet vettem egy Denon AVR X1300W erősítővel néhány hónapja, szerintem több mint belépő.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#142935) Nemir Ombe válasza nubreed (#142933) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Dali -k között a legbelépőbb, hangban viszont egy kb. alsó-közép kat.-nak is elmegy általánosságban .... cserébe nem annyira szép .... ;)

.... ennyiért viszont ajándék, mint a linken ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142936) leon11


leon11
tag

Sziasztok!
Keresek szakit Bn-n, aki xbox tápot átalakítana dc csatlakozósra média lejátszóhoz.

(#142937) BBéci válasza mettek (#142923) üzenetére


BBéci
titán

Azt kipróbálás, meghallgatás nélkül kijelenteni, hogy hangban nem fejlődött, meglehetősen merész cselekedet. Az alatta lévő AVR-7200 például baromi jó hangot produkált, és biztosra veszem, hogy a csúcsmodell még annál is jobban muzsikál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142938) Lacielvtárs válasza leon11 (#142936) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Esetleg ez?
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142939) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Denon 280X szériákhoz milyen 5.0-át ajánlanátok?
Dali Zenzor 5 5.0 jó lehet? A Mélyláda adott Velodyne CHT-10Q.

(#142940) jézusom


jézusom
addikt

Még mindig Yami rxv683.

Milyen pendrivok kompatibilisek vele? Formáztam fat32-re ntfs-re, de semmi, telefonomat is rádugtam, persze hogy semmi, 3,5 colos HDD-t rádugtam az se semmi...

Valami ötlet?

(#142941) VoidXs válasza jézusom (#142940) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ott a partíciós tábla lesz a probléma, diskparttal nullázd le egy Windows-os gépről.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142942) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék egy segítséget kérni, CXN nem kapcsol be. Előzmény: tegnap este az elosztó amibe bele vannak dugva a házimozis dolgaim, áramtalanítva lett, lekapcsoltam. Mai napon minden működik egyébként, kivéve a lejátszót. Factory reset nem működik:

There are two ways to factory reset the CXN - both methods achieve the same result.
The first option is to simply select 'Factory Reset' in the CXN Settings menu.
The second option is to power on the device from Standby with the select knob pressed in. Keep the knob pressed in until 'Factory Reset' appears on screen.

Nyilván a másodikkal próbálkoztam, nem jártam szerencsével. Próbáltam más elosztóval és más tápkábellel is.

Pislog a bekapcs gombon a led, de nem mindig. Távkapcsolóról sem tudom bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#142943) migabi24 válasza jézusom (#142940) üzenetére


migabi24
nagyúr

csak rádugod és várod, hogy történjen valami? vagy kiválasztod az usb forrást is

(#142944) jézusom válasza VoidXs (#142941) üzenetére


jézusom
addikt

Elvileg lenulláztam. Még mindig"NO DEVICE" Rohadtul érdekes. És igen, kiválasztom az usb forrást.

[ Szerkesztve ]

(#142945) migabi24 válasza jézusom (#142944) üzenetére


migabi24
nagyúr

hogy választod ki? komolyan kérdezem mert ezzel én is szívtam mikor ilyenem volt

(#142946) jézusom válasza migabi24 (#142945) üzenetére


jézusom
addikt

Na most működik. Full formáznom kellett a pendrivot, gyorsformázás nem elég, meg a diskparttal is szarakodtam.

Azért szomorú, hogy a külső hdd-ről nem játszik le, mert azon van a sok zeném, és nem nagyon akarok 3 terát leformázni.

Simán a bemenetek közt van USB, kiválasztod ennyi, de úgy láttam magától elkezdte beolvasni :)

Most már csak azt kell megnéznem DSD-t milyen formátumban kezeli, ha egyáltalán viszi usbről.

(#142947) python1 válasza jézusom (#142946) üzenetére


python1
veterán

3 terrát valószínű,hogy soha nem fog felismerni,túl nagy falat neki.

(#142948) Yocee válasza Yocee (#137455) üzenetére


Yocee
aktív tag

Na, csak a rend kedvéért leírom, hogy lecseréltem az avr-171s HK erősítőt a régóta kinézett Pioneer SC-LX58 ra. Fellógattam a mennyezetre két Jamo Studio 105-öt Atmos sugárzó gyanánt, így most 7.1.2-es rendszerrel játszhatok.( Apropó játék, lett egy xbox one is még az ősszel. Hát oda vagyok a játékok hangjáért, pedig pcn is )évek óta surrounban játszom, de ez, hogy a házimozi közepén ülök, és úgy sutyorognak hátul, az nagyon klafa.
Szóval bekerült az erősítő, lefutott az MCACC PRO teszt, és ég és föld a régi erősítőhöz képest. Szépen összehozta a csatornánkénti EQ van a falba épített Jamo-k hangját, eltűnt az a hiba, hogy a center másként szól, mint a frontok. Jött valahogy egy kis erő a rendszerbe, bár még teljes filmet nem néztem végig, mert a Plexen nem jön át az Atmos hang, a PC ben meg nincs rendes vga. De összességében nagyon meg vagyok elégedve!

A rend kedvéért leírom a teljes konfigot:
Pioneer Sc-LX58
-Jamo IW-406 front
-Jamo IW-425 LCR center
-Jamo IW-206 szatelitek
-Jamo Studio 105 mennyezeti
-Jamo SW 1008 mélyláda

-Saját tápkábel a kismegszakítótól, 4x2,5mm fonott kábellel.
-Szatelitek, és mennyezet Draka CAT7 kábellel
-Frontok, center Monitor silver 2x2,5mm2 kábellel
-Sub valami vacak rcaval.

Jövőbeni upragade tervek:
-Draka utp kábelt minden hangszóróhoz
-Mennyezetre is IW-206 falba építhető hangszóró kerül
-És még egy subot bekötök kipróbálásból, hátha a mennyiség többet ér, mint a minőség. :DD

(#142949) python1 válasza Yocee (#142948) üzenetére


python1
veterán

A pioneer jó választás volt,gratulálok hozzá!

(#142950) jézusom válasza Yocee (#142948) üzenetére


jézusom
addikt

UTp-t hogyan? plusznak és minusznak egy-egy kábel, vagy elosztod az ereket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.