Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142451) Dorian válasza Dave567 (#142449) üzenetére


Dorian
félisten

Falhoz tolt nézői pozíció minden, csak nem normális a házoziban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142452) Dave567 válasza Dorian (#142451) üzenetére


Dave567
addikt

Teljesen igazad van, egy külön szoba kellene a mozinak, de ezt valljuk be, kevesen engedhetik meg maguknak.
De gondolom így is élvezitek, bár nem sok mindenkinek láttam itt képeket, hogy van elrendezve, azért érdekelne, hogy oldottátok meg. :R

(#142453) dota1 válasza Dave567 (#142450) üzenetére


dota1
aktív tag

Van innen még más is a facebook home cinema klub-ban? :)

(#142454) Dave567 válasza dota1 (#142453) üzenetére


Dave567
addikt

Biztos van, csak így nem felismerhetők. :DDD

(#142455) BBéci válasza Dave567 (#142449) üzenetére


BBéci
titán

Úgy tűnik, totális tévúton jársz!
"mint minden normális embernek, gondolom falhoz van tolva a kanapé is, vagy sarokágy, és onnan mehet a mozi."
Nem, nálam nincs a falhoz tolva a kanapé, mert az a lehető legrosszabb az általános közérzet és a hangzás szempontjából is. :(

"a szoba középen van egy 3 férőhelyes ülőke"
Ideális, ezt javasoljuk mindenkinek. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142456) krx21 válasza BBéci (#142455) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont a szoba közepén ritka esetben lehet jó mélyet csinálni... Vagy tévedek?

(#142457) BBéci válasza krx21 (#142456) üzenetére


BBéci
titán

Tévedsz.
A legtöbb dedikált moziszobában nagyjából középen, vagy valamivel hátrébb helyezkedik el az első fotelsor. Beb@szna, ha nem tudnának hibátlan frekvencia-tartományt, beleértve a szubbasszust, mutatni a látogatóknak, potenciális vásárlóknak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142458) Dorian válasza krx21 (#142456) üzenetére


Dorian
félisten

Pont a falhoz tolva nem lehet, mert ott a hanghullámoknak nyomásmaximuma van, így mélykiemelés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142459) krx21 válasza Dorian (#142458) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem akarok én a falhoz tolni semmit. Nálam például a legjobb mély a szoba 1 harmada vagy 2 harmadában van... Középen a legkevésbé...
Ha semmilyen kompromisszum nincs a mélynyomó elhelyezés tekintetében, akkor gondolom lehet úgy is elhelyezni, hogy jó legyen középen. De gondolom itt a szoba mérete sem mindegy (távolságok).

(#142460) #98221312


#98221312
törölt tag

Bowers&Wilkins CM S1 centerrel van valakinek tapasztalata?

(#142461) Dave567 válasza BBéci (#142455) üzenetére


Dave567
addikt

Igen, de az a baj, hogy nekem rengeteg helyet foglal el a szobába, főleg ilyen kicsiben mint az enyém.
Sajnos valamit fel kell áldozni.

Több képen láttam már olyat, hogy a falhoz van tolva, ezért írtam, és azt hittem, jó az, de akkor tévedtem. :R

(#142462) Csabroncka válasza Dave567 (#142461) üzenetére


Csabroncka
addikt

A lehetőségekből kell kihozni a legjobbat! A nem dedikált moziszoba - nagy többségnél a nappali - így vagy úgy, de részben elvérzik az akusztikán, amin azért elég sokat lehet szoftveresen javítani a kalibrációval.

Nálam pl elsősorban nappali a helyiség és csak másodlagos a mozi szoba funkció.. de így is élvezem, és ez a lényeg!

"in medias res"

(#142463) Dorian válasza Dave567 (#142461) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam pl. van a kanapé mögött egy felnyitós szekrény (amit mellesleg befogtam basszuscsapdának), a kanapéhoz csináltattam dupla háttámlát, így a fejem ~90cm-re van a hátsó faltól. Egy kis akusztikai kezeléssel ez már nagyon jó viszonyokat ad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142464) Dorian


Dorian
félisten

Így néz ki a mozinappali:

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142465) Lacielvtárs válasza Dorian (#142464) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Wooow, a 'híres' Dorian lak :C
Már kíváncsi voltam rá
Es ez az akusztika megfelelő?
Vagyis jobb oldalt a függöny milyen anyagból van, ha kerdezhetem?
Milyen messze van az üvegtol?
En is köszönöm a fotókat :R

Jók azok az akusztikai panelek.
Nalam volna értelme a frontok mögé tenni olyasmit?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142466) Tamoo válasza Dorian (#142464) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A frontok milyen messze vannak tőled? (Mármint nem most hanem a SP-tól. :D)
A kanapé mögötti nagy piros cucc is csillapító panel?
A tv előtti diffúzor hozott a konyhára?

Szépek azok a fekete dobozok. :D Mindig visszasírom amikor meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#142467) nadtom válasza Dave567 (#142454) üzenetére


nadtom
tag

Pl. én is....:)

(#142468) nadtom


nadtom
tag

Nálam az idén volt egy-két fejlesztés de a legjobban annak örülök, hogy a hm és sztereo láncot sikerült ketté választani úgy, hogy a front hsz, a végfok és a forrás is közös maradt a két rendszerben. ;)

(#142469) Norbi 72 válasza Dorian (#142464) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szegény kis hátterek nagyon beszorultak a sarokba..

És a proji hol van?

;]

(#142470) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Tud vki pár kategóriában alternatívát mondani a Monitor Audio Gold 300-nak? Arcam 750-hez, mozi és sztereo vegyesen.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142471) MCGaiwer válasza MCGaiwer (#142470) üzenetére


MCGaiwer
addikt

bocs, az kimaradt, hogy ~2500-3000 euro / párig használt is szóba jöhet.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142472) Nemir Ombe válasza MCGaiwer (#142471) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Most más kategóriát keresel vagy más gyártótól hasonló kategóriát .... :F ;)

Hmm ....

(#142473) Norbi 72 válasza MCGaiwer (#142470) üzenetére


Norbi 72
veterán

Például.

Quadral Platinum/Aurum,Canton reference,Focal Electra...

[ Szerkesztve ]

(#142474) MCGaiwer válasza Nemir Ombe (#142472) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem nekem kell, de hasonló kategóriát keres (új áron) vagy magasabb kategóriát, a megadott összegig.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142475) Nemir Ombe válasza MCGaiwer (#142474) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez esetben (és ahogy Norbi is írta részben) pl. Canton Ref. 5/7, Quadral Aurum (a Platinum azért lejjebb van), Focal Aria 936/948 (az Electra azért feljebb van árban is), Sonus 2.5/3.0, Triangle Genese, Elac 267/407 vagy akár ez is [link] .... de ez csak pár példa és mindegyik "ízlésfüggő" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142476) BBéci válasza MCGaiwer (#142471) üzenetére


BBéci
titán

DALI RUBICON 6, ha felbukkan valahol használtan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142477) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#142464) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szia.
A szoba mérve is lett,vagy csak vaktába csináltattál Krisszel,elnyelőket és diffúzort.
Dobnál fel mérési eredményt előtte,utána állapot.
Pl:Elsőként a rendszer frekvenciafüggő hangnyomás görbéje jobb és bal front csatornán, hallgatási pontban mérve.
Harmonikus torzítás.
Utózengési idő.(lecsengési diagram)

Köszi.

(#142478) Dave567 válasza Csabroncka (#142462) üzenetére


Dave567
addikt

Persze, csak én szeretném a lehető legjobbat kialakítani ebből a kis szobából, bár nehéz est is összehozni.
De persze kompromisszumokat kell kötni, mit áldozok fel, majd később szeretnék külön kis szobát neki, ami szépen meg van tervezve, meg kialakítva, csak hát ez még a jövő zenéje. :K

(#142463) Dorian: Na nagyon szép lett, és grat miatta, szép elrendezés na meg a hangfalak is bámulatosak. :R Messze van még, hogy ilyet kialakítsak, nekem 2m van a kanapé és az ágy között hátul, és persze a szekrények a falhoz tolva. De inkább képet nem mutatok, nem tenne jót a fórumnak, és szanaszét van minden. :))
Viszont egy dolog zavar, és muszáj is rá kérdeznem, MIÉRT TAKARTAD LE A TÉVÉT A PANELLAL??? :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#142479) BBéci válasza Dave567 (#142478) üzenetére


BBéci
titán

Sokszor volt szó a TV hangminőséget befolyásoló, rontó hatásáról. Gondolj bele, hatalmas sima, visszaverő felület a két frontsugárzó között. Nálad a 64 colos átló miatt még rosszabb a helyzet.
Ezért is jobb vetítővel mozizni.mert a vászon felhúzható, függönnyel eltakarható, amikor sztereó zenét hallgatunk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142480) lemmy9 válasza ctrlaltdel13 (#142477) üzenetére


lemmy9
őstag

?
?

Szerintem!

(#142481) ctrlaltdel13 válasza lemmy9 (#142480) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kérdezni,kiváncsinak lenni sem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#142482) Quetz válasza MCGaiwer (#142471) üzenetére


Quetz
őstag

Én az Arendalt nézném meg: Arendal 1723 Tower
- 5/10 év garancia
- 60 day Buy & Try - A visszaküldési költség 99 euro, ennyit lehet bukni az egészen.

(#142483) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#142475) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én bizonyos dobozoknál használt árakban gondolkodtam,csak most nem találtam.. :)

(#142478) Dave567

Áhhááá,tehát van ott egy tv is.... :)) ;]

[ Szerkesztve ]

(#142484) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#142483) üzenetére


Norbi 72
veterán

Filmajánló:

Brawl in cell block 99 (börtönös)

The Villaniess (gyilkolós/kaszabolós/bérgyilkosos) Dél-Koreai DTS 7.1,nagyon jó mélyekkel.

És folyamatban a Sepultura 12-es Live Wacken-je,0 dB-re tolva. :D

[ Szerkesztve ]

(#142485) Dorian


Dorian
félisten

(#142465) ELACielvtárs:

Az akusztika korában is minőségi zenehallgatásra alkalmas plecsnit kapott, de a képen látható beavatkozásokkal megtettem még mindent az adottságokhoz képest.
A függöny egy vastag bársony függöny, az üvegtől kb 10 cm-re.
Nálad is biztos, hogy volna értelme, hogy mit, hová és mennyit, az konkrét mérés után derül ki.

4
(#142466) Tamoo:

A frontok a sp-től 240-re vannak.
A kanapé mögötti cucc is hangcsillapító, 10cm ásványgyapot, 2 cm légrés. Nagyon sokat számít a visszaverődések eliminálásában. + a kanapé mögötti szekrények is be vannak fogva basszuscsapdának.
A tv előtti diffúzor is sokat számít, bár őszintén szólva ott egy vastag pokróc is kb. ugyanennyit. Csak az nem néz ki ilyen faszán ;]

(#142469) Norbi 72:

A jobb háttér így járt, ennyi hely van, slussz.
Proji akkor lesz, akikor a februárban születendő fiam felnő és kell már rá költeni ;]

(#142477) ctrlaltdel13 :
Igen, a szoba mérve lett, az alapján készült a csillapítás.
Mérési eredményt nem adok közzé.

(#142478) Dave567:

Köszi :)
Letakartam a TV-t, mert szar uccsó generációs 50" plazma, nehogy beégjek vele :D
(Amúgy a színpadkép közepének stabilitásában, mélységében javít sokat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142486) Lacielvtárs válasza Dorian (#142485) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem köszönöm a választ :R
Azért egyszer ha szeged fele járnál meghallgatnam a véleményed az itteni 'akusztikarol'.
Nemir Ombe szerint nem rossz/szerencsés nálam az akusztika, bár mondjuk mindenhez lehet hozzatenni :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142487) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#142484) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Woow, köszi a tippet :R
én most Metallicat tolok, közel 0 db-en ;]
Vakolat teszt :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142488) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#142485) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pusztán kíváncsiságból, a mérési eredmény mért titkos???
Összehasonlítási alapnak nagyon jó lenne.
Főleg hogy te már kész vagy a szobával,egy előtte utána állapot összevetése,nagyon érdekelne.
Abból derülne ki minden, nem a szubjektív megitélésekből.
Sajna én még csak kiinduló állapotról tudok beszélni,
de ha meglesz minden, biztos közzé teszem a végeredményt is.

(#142489) claire78 válasza Dorian (#142464) üzenetére


claire78
senior tag

Hangfalaidnál látom fontos hangsúlyt fektettél a rengésmentesitésre. A hangfalakon ízlésesen elhelyezett “porfogók” milyen hatással vannak erre? :U ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#142490) Dorian válasza claire78 (#142489) üzenetére


Dorian
félisten

Nincsenek semmilyen hatással rá.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142491) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

amatőr kérdés:
Félretéve minden egyéb változót, alacsony frekvenciás hangok esetében az össz hangszóró felület vagy az egyes hsz keresztmetszet számít jobban?

tehát ha választhatnánk 1 x 8" vagy 2 x 6,5" woofer közül, melyik lenne ideálisabb? (minden egyéb változót kihagyva)

nem idevaló, bocsánat. átraktam a belépő topikba

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#142492) Dave567 válasza BBéci (#142479) üzenetére


Dave567
addikt

Jaaa akkor ezért kell.. :R
Szerintem az én zenéimhez nem kell ilyen cucc, gondolom az ilyen finom zenéhez illik inkább..

(#142483) Norbi 72: Van bizony!! :DDD még hozzá Plazma. :C

(#142485) Dorian: Azt sose bánd, nem hiszem, hogy lesz olyanod még egy.
Mondjuk nekem samu van, de így is szeretem. :R
Kitűnő a panel, szép darab. :R

(#142493) lemmy9 válasza ctrlaltdel13 (#142481) üzenetére


lemmy9
őstag

Dehogynem. Csak hol a kérdés? :U

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#142494) BBéci válasza MCGaiwer (#142491) üzenetére


BBéci
titán

Évtizedekkel ezelőtt a nagy átmérőjű mélysugárzók voltak többségben, a csökkentés oka egyértelműen a hangdobozok kinézetére vonatkozó igény. Mindenki inkább karcsút szeretne, mint valami dagadtat.
Utóbbira itt egy jó példa: [link].
Igazán mélyre az effélék tudnak lemenni, lásd a szubládákat. De a Focal Utopia sorozat is jó példa arra, hogy kell a nagy membrán átmérő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142495) Szaki Bácsi


Szaki Bácsi
tag

Sziasztok! Adott egy STR-DB940 QS szériás Sony erősítő. Tegnap került hozzám, ma sikerült beépíteni és csalódottan vettem észre, hogy ha a rádió szól akkor megfelelő teljesítményen szólnak a hangszórók, de ha bármelyik RCA bemenetet szeretném használni (végigpróbáltam az összeset) akkor a hangerő kb a tizedére csökken. Pl. RCA-n 10-esen, azaz maxon van az erősítő, szól úgy mint rádión amikor 2-esen van. (0-10 a skálázás) Mi okozhatja ezt a problémát? Beállításokban kutakodtam, mindent visszaállítottam alap gyárira, de eddig semmi változás. Annyit észrevettem, hogy Phono bemeneten kb 2mp-ig jó a jel, viszont torz, aztán "lekeveri" magát.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#142496) VoidXs válasza Szaki Bácsi (#142495) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mi a forrás? A Phono azért torzít, mert RIAA EQ van rajt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142497) Dave567


Dave567
addikt

Na volt már elrendezés, akkor jöjjenek a kábelek. ;]

Még nem tudtam ki próbálni sajnos amit vettem Subot Nemir-től, mível kábelem sincs hozzá, miket tudtok ajánlani, kb 3 méter kellene, 50-60 a max.
Pio lx55 és Canton sub 80-hoz kellene. :R

(#142498) claire78 válasza Dave567 (#142497) üzenetére


claire78
senior tag

50-60? :F Ezer? :Y :D

(#142499) Dave567 válasza claire78 (#142498) üzenetére


Dave567
addikt

Hát majd igen, még nem most lesz, de már a Hdmi, a hangfal kábel (maradék) már a listán van, ezt is fel akarom írni.
De lehet olcsóbb is persze, meg több is, aztán majd válogatok. ;)

(#142500) Nemir Ombe válasza Dave567 (#142497) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vegyél egy ilyet [link] és még akkor is egy jó darabig elég lehet, ha fejlesztenél később ..... ;)

Hmm ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.