Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143501) vikcsa93 válasza mettek (#143499) üzenetére


vikcsa93
újonc

Oda írtam először.. Azért köszi! Biztos, hogy ARC képes mivel a használati útmutatóban is így írja.

[ Szerkesztve ]

(#143502) jaszy76 válasza lemmy9 (#143500) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Android vagy iphone?

(#143503) mettek válasza jaszy76 (#143502) üzenetére


mettek
addikt

Nekem 3 hete van meg kb es azota 1szer nem talalta a szubot. Appot bezartam, bluetootht ujrainditottam es mukodott. Samsung s8.

Viszont miutan bemertem az eq-t es ujrainditom az appot mar nekem sem mutatja a meres eredményét.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143504) jaszy76 válasza mettek (#143503) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Rendben, köszi!

(#143505) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Mennyiért lehet korrekt vétel egy pár Elac FS 197, szép állapotban?
Előre is köszönöm a választ! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#143506) lemmy9 válasza jaszy76 (#143502) üzenetére


lemmy9
őstag

Droid (MIUI) . Xiaomi teló.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#143507) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak!
ELAC 2070 szub.
Nalam egy 10 perces áramtalanítas megoldotta a kapcsolódási problémát :K
Most rendben működik.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143508) MasterMark válasza Lacielvtárs (#143507) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyenek ezek a vezeteknelkuli vackok. ;]

Switch Tax

(#143509) Lacielvtárs válasza MasterMark (#143508) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen, de cserébe ha működik ;], a hangja kárpótol :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143510) arcitec válasza Lacielvtárs (#143509) üzenetére


arcitec
addikt

Nem Windows van rajta? ;]

(#143511) Lacielvtárs válasza arcitec (#143510) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát, az elmúlt napok bizonytalan mukodesebol kiindulva, még az is lehet az van rajta :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143512) arcitec válasza Lacielvtárs (#143511) üzenetére


arcitec
addikt

Semmi sem tökéletes, az RZ900 legutóbbi firmware frissítése után, ha bele van pörgetve egy filmbe, kicsit késve indul el a hang és nem mindig, csak többnyire :U. Állítólag ezt javították benne :1.) Expand playable content of DTS:X. 2.) Minor bug fixes and improvements stability. Egyébként, mintha némely Pioneer viselkedett volna így annó. Ha elindítok 4-5 rövíd Atmos demót, a 6.ik nál nincs hang, majd hangváltás után minden ok.
TE nem frissítetted annó az RZ900-at? Ombe mit mond erre?

[ Szerkesztve ]

(#143513) Lacielvtárs válasza arcitec (#143512) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Anno frissítettem, de a leírt jelenséget nem tapasztaltam.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143514) Joshi válasza BBéci (#143478) üzenetére


Joshi
titán

5-10 éven belül teljesen eltűnhetnek a vetítők, ha a Samsung microLed-je elérhető árú lesz. Azért írom feltételes módban, mert a vetítés is egy piac, ha kartelezés és úgy általában spekulációk lesznek, akkor életben lehet tartani a projis ágazatot is. A vetítés fizikai mivoltából adódóan sem érhet fel a modern megjelenítési technológiákkal.

Egyedül abban értek veletek egyet, hogy a HDR 10bit és úgy általában a DCI színtartomány megközelítése simán kivitelezhető lenne FHD-n is. Csak ezek miatt nem kellene a 4K. De a 4K önmagában nem hátrány, egyedül játékoknál de az nem tartozik a mozi világába. (játéknál is csak a gépigény miatt hátrány a 4K, csak hogy ne legyen félreérthető.)

[ Szerkesztve ]

(#143515) kezo0 válasza arcitec (#143512) üzenetére


kezo0
addikt

Mikor volt az a legutóbbi fw-frissítés? Nekem nagyon rég nem frissített már az RZ900-as.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#143516) VoidXs válasza Joshi (#143514) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Samsung az, aki moziba is OLED-et akarna telepíteni (hamarosan a törököknél nyit az első), ennek egyetlen előnye, hogy eltűnik a gépház, otthon pedig a zaj, de a képminőség közel nincs az átlagos projektorhoz sem. A megjelenítés abszolút csúcsa a Christie CP42LH, TV valószínűleg soha nem fogja beérni, és a technológia átültetése elkezdődött a kompakt modellekbe. Otthonra már kapható foszfor-lézer, de az egy siralmas technológia (elméletben se tudnak szép pirosat, még a P3 színteret is csak súrolják), így szokás szerint csak a Barco erőlteti.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143517) BBéci válasza Joshi (#143514) üzenetére


BBéci
titán

Lesz számottevő kereslet 2,5-3,5 méter széles, merev, fix képmegjelenítőre? Kétlem. Kizárólag dedikált moziszobákban lehet helyük, de csak az elvetemült népek számára, mert a vetítés óriási előnye a természeteshez közeliség. Mire gondolok? Arra, hogy visszavert fényt látunk, ahogy az élet minden területén és nem direkt fényforrásokat nézünk.
Tehát a vetítést semmi nem válthatja fel, semmi nem pótolhatja!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143518) Tonyka 2 válasza BBéci (#143517) üzenetére


Tonyka 2
tag

Ez pont így van, odaát is vannak nagy tévé guruk, akik a vetítés halálát jósolják. Az senkinek eszébe nem jut, h 3 méter képátlójú tévét már eleve becipelni sem lehet a tömegekhez. Mindig vannak új találmányok, giga nagy tévét már mikor legyártottak pl. Szinte minden gyártó mutatott be extrém méreteket, ilyet is tudunk gyártani célzattal. Tömeg gyártást sosem élt meg egyik sem. A piacot a tömegek mozgatják, azok meg tesznek rá a 32-55 feletti méretekre. Persze adnak el nagyobbat, de az arányokat meg lehet nézni. Akik mozi fanok, dedikált szobákban nyomják, azok egy része rögtön kiesik, mert a pincéjükbe, tetőterükbe, vagy csak a ház egyik kieső szegletű szobájába nem tudnak bevinni akkora képátmérőt ami kiváltaná a projektort. Max összehajtogatva, az meg nem túl egészséges a kijelző szempontjából. Erre jön rá még amit említesz, szemből érkező fény, kiégeti a szemed, bevilágítva még a szomszéd szobát is. Nem biztos, h ez mindenkinek tetszeni fog a projektor nyugodt képével szemben. Amit akár a hónod alá csaphatsz, cserélheted pillanatok alatt, ha éppen jön az újabb szoftveres hardveres kihívás. A projektornak rengeteg előnye van az otthoni felhasználásban, amit nem vált ki egy hombár nagy tévé fal. Igazából nem is szoktam érteni az ilyen hamar lelkesedő jósolgató embereket. Óriási tévé kép már sztem létezik vagy 10 éve, még sincs egyetlen moziszobában sem, sztem porosodnak a gyártók raktárainak legmélyén. Azzal a felirattal " ilyet is készítettünk már "

(#143519) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Félig Házimozi félig PC gondom van. KODI látja el HDMI-n keresztül a PIoneer VSX 827-em.
Semmilyen beállítás módosítás nem történt. Passthrough be van állítva és egy ideje csak PCM vagy Dolby Digital jelzés jelenik meg a kijelzőn. Hiába megy DTS vagy HD-MA hangsáv DD -t ír ki.
(Legfrissebb és korábbi hangkártya és VGA driverrel is akármit állítok benne).

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#143520) Joshi


Joshi
titán

+Tonyka 2
+BBéci
+VoidXs

A Samsungnak nincs OLED kijelzője max a mobil szegmensben, ők a Led falat erőltetik és nemsokára a microLED-t. Már most is van LED-es mozijuk Dél-Koreában és Thaiföldön és az első európai mozijuk a zürichi Arena Cinema lesz.

A projektoroknak sokkal gyengébb a kontrasztjuk mint egy saját fényforrású kijelzőnek, márpedig a minél magasabb színtérhez elengedhetetlen a "végtelen" kontraszt. Az meg hogy a proji vagy egy tévé világítja be jobban a helyiséget? Szerintem adott esetben mindegyik, de pl az OLED is sokkal letisztultabb homogénebb képet ad mint egy LCD.

Aztán ugye ott van a feltekerhető OLED panel ami nem azért nem fog mostanában elterjedni a projektoros felhasználók körében mert mennyire sz@r, hanem azért mert nem tudják megfizetni. ;] Ja és ezt már gond nélkül be lehet vinni a pincébe is és a padlásra is.

Ahogy korábban is írtam ezek a megoldások nem ma fogja átalakítani a piacot, de biztosan lesznek változások. A projektorozás se két fillér ha minőséget akar az ember, arról nem is beszélve hogy kell egy minimum távolság amiről vetíteni lehet. Én pont ezért nem vettem, még kérdeztem is a projis topikban. Szóval ezt se egyszerű kivitelezni.

[ Szerkesztve ]

(#143521) ricsik


ricsik
őstag

Vennem kell új kábeleket a hátsó sorrund sugárzókhoz, kb 15-15 m.
Van most valami best buy, vagy valami ajánlás merre nézelődjek?
Átmérőre 1.5, vagy 2.5mm javasolt?
Dali Concept szett és vele hasonló kvalitású rendszerbe lenne.
Előre is köszönöm. :R

(#143522) Hohocali válasza Tonyka 2 (#143518) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Én jósolom a vetítés halálát, de visszaszorulását igen. :) Persze ez egy lassú folyamat lesz, évtizedek kellenek hozzá. A projektorokkal - szerintem - az a gond, hogy sötétítés kell nekik, nehezen lehet felbontást növelni rajtuk, és zajosak. Na meg persze a vászonnak nagynak kell lennie, mint a TV-nek, nem?

A hozzászólásodban több sarkítás van, ami nem igaz:

"h 3 méter képátlójú tévét már eleve becipelni"
Feltekerhető OLED kijelző (mint a vászon). Már léteznek.

"A piacot a tömegek mozgatják, azok meg tesznek rá a 32-55 feletti méretekre"
Na ne hülyéskedj! Tegyünk egy körkérdést, ki venne e feletti TV-t, ha ugyanannyiba kerülne, mint a kisebbek? :N Ennek jelenleg az ár szab gátat egyedül. Én 85"-t szerettem volna, de egyrészt ritka, másrészt az említett ár... 65" lett emiatt belőle, de azonnal cserélném akár 100" is, ha kapható lenne ugyanannyiért!

Én szívesem el tudnám képzelni a nappalimat is úgy, hogy az egyik fal egy nagy kijelző akár fixen. Mehet rajta egész nap valami természet kép, vagy videó, vagy ilyesmi. A fényerőt automatikusan állítaná.. Nem zavarná a besütő napfény, stb. Asszem a Total Recal-ban volt hasonló.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#143523) Tamoo válasza ricsik (#143521) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sinus? Ennyiért korrekt.

(#143524) VoidXs válasza Joshi (#143520) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A direct-lit LED eléggé OLED-ekvivalens. A lézerprojektorok kontrasztja pedig végtelen. Hamarosan megjönnek magyar mozikba is az elsők (egy gép már itt van), de erről többet nem mondhatok.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143525) Hohocali válasza Hohocali (#143522) üzenetére


Hohocali
aktív tag

"Én jósolom a vetítés.."

Helyesen : "Én nem jósolom a vetítés.."

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#143526) ricsik válasza Tamoo (#143523) üzenetére


ricsik
őstag

Emlékszem ez régen is menő volt, még frontnak is egy szintig.
Sajnos nem jó, mert látható helyen megy majd a kábel,
asszony és lakber kompatibilisnek kell lennie.

(#143527) Joshi válasza VoidXs (#143524) üzenetére


Joshi
titán

Gyorsan rákerestem egy lézeres projira(Canon LX-MU800Z), de én ezt látom az adatlapján.
Kontrasztarány 1050:1/10 500:1 (dinamikus fekete ki-/bekapcsolva)
Ráadásul egy visszavert fénynél amit ugye látunk, ott már biztosan veszít az értékekből. Azt már nem is mondom hogy pöttyet se olcsó.
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#143528) VoidXs válasza Joshi (#143527) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Foszfor-lézer nem lézer, ez a lézer, úgy 40 millióért (egy mozinak nem drága, két rendes projektor ára). 6000:1-et írnak hozzá, de tud tökéletes feketét, csak nem onnan mérik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143529) Joshi válasza VoidXs (#143528) üzenetére


Joshi
titán

Találtam egy Sony VPL-GTZ280 projit aminek a natív kontrasztja 20000:1, de ugye 17 millába kerül. :D Értem én hogy a mozis projik jobbak az otthoni megoldásoknál, de azok lakás árával vetekszenek. És még mindig a visszavert fényből eredő képet látjuk, és még mindig nem értem hol van a végtelen kontraszt. :F A dinamikus az nem az.

[ Szerkesztve ]

(#143530) Tonyka 2 válasza Hohocali (#143522) üzenetére


Tonyka 2
tag

Hát igen a hozzád hasonló gondolkodásúra gondoltam. Kicsit úgy gondolom a holdon jártok, vagy legalább is meglódul a fantázia erősen egy egy hír hallatán. Ezek a feltételezések mind mind fantáziálgatás tények nélkül. A tények, elnézve pl az amerikai piacot még mindig azt mutatják, h 32-55" tévék tarolnak továbbra is. Ne is haragudj, de éves szinten 1000 háztartásban járok kb. 55 tévénél nagyobbal alig találkozom, elmondom neked nem tudnék tíz helynél többet mondani az ezerből. Az átlag embernek nincs igénye nagy tévére, és ez egyáltalán nem árfüggő. Idehaza pl. szinte teljesen mind1 lenne, h 55 tévének vagy 65 fizeti a részletét. Tovább megyek, a tévézés önmaga jelen pillanatban mélyrepülésben van. Évről évre csökken a nézőszám, szépen változik a generáció összetétele. Gondolom nem mondok neked újdonságot a mai fiatalokat sem a nagy sem a kicsi tévé nem igazán érdekli. A filmnézési szokásaik, laptop, telefon, tablet, sem hangbeli, sem képbeli igényeik nincsenek. A filmnézés húszadrendű dolog náluk. Inkább ez miatt fog bedőlni a projektor, vagy a házimozis szegmens. És nem a feltekerhető Oled fal miatt. Megpróbálom előkeresni az amcsi eladásokat, de köszönő viszonyban sincs olyan dologgal ami megváltoztatná pikk - pakk a piacot. Mutat növekedést a nagyobb méretek piaca, csak a mérleg másik serpenyőjében hatalmas szám van, így az a növekedés teljesen elhanyagolható. Ebben az ütemben 20 év múlva sem lesznek hatalmas tévék a lakásokban. ;)

(#143531) Joshi válasza Tonyka 2 (#143530) üzenetére


Joshi
titán

Érthető amit mondasz, de nézd meg az 55" fölötti árakat. Addig amíg egy 55"-os tévé 200-500ezer Ft-ba kerül, addig a 65"-os méret szinte a duplája ennek a nagyobbakról nem is beszélve. Szóval még mindig az ár a visszatartó tényező, nem pedig az hogy kinek mekkora kellene. Elég csak a tévés fórumokat olvasni, sokan vennének 65" és fölötti méretet, csak hát nincs rá lóvé.

(#143532) VoidXs válasza Joshi (#143529) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az otthoni felsőkategóriás projektorok helyett sokkal jobban megéri mozisat venni, a linkelt Sony helyett például vennék egy Barco BLP-t, ami majdnem fele áron jobb. Egy lézeres projektor lencséjén végtelen kontraszt jön ki (fekete képre konkrétan kikapcsolja a lézert), csak a szobában minden esetben jelen lévő minimális fény miatt a vászon soha nem lehet tökéletesen fekete. Így számolják a mozis kontrasztot, és TV-nél se alakulnának a számok nagyon másképp, csak azokat "rácuppanós" eszközökkel mérik (míg moziban mezei fénymérővel), így fordulhat elő, hogy a feketének nincs fényereje, holott valós környezetben a TV-nek egy ilyen projektorral szemben esélye sincs.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143533) Joshi válasza VoidXs (#143532) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, de az OLED-nél konkrétan nem látom a tévét ha éppen olyan jelenet van, hogy teljesen elsötétedik minden. Szó szerint brutális. :Y Na most egy projektoros vetítésnél ez lehetetlen, ugyanis ha csak egy kicsi fényt meg kell jeleníteni, akkor annak át kell haladnia a szoba légterén a vászonig. Én elhiszem hogy tök jó projektorokat linkeltél, de brutál drágák és még mindig nincs kiváló kontrasztjuk. Tehát még mindig kompromisszumos a megfizethető projektor mint egy OLED.

(#143534) VoidXs válasza Joshi (#143533) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hidd el, lehet vaksötét projektorral is. Egyszer menj el Dolby Cinemába (Ausztriában van kettő is), ahol minden eszköz az ipar abszolút csúcsa, 2-4 darab lézerprojektor, 48+ csatornás Atmos, és tökéletesen fekete termek várnak, hangszórók se látszanak ki. A jelenlegi pre-show videóban demózzák a projektort valami olyan szöveggel, hogy "amiről azt hitted, hogy fekete, nem az - ez a fekete", majd semmi más nem látszik, csak a vászon közepén egy fehér kör, közben a vászon simán olyan sötét, mint a fal, ha elnézel oldalra. Igen, ez elvetemülten drága, de ha már van egy dedikált moziszobád otthon, a teljes besötétítés nem elérhetetlen, ott pedig akár a foszfor is meggyőző lehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143535) mettek válasza Joshi (#143533) üzenetére


mettek
addikt

A szárnyas fejvadász végén a főcím pl...a nagy semmibe a piros feliratok, a tv-t csak a felirat alapján tudod belőni, semmi nem látszik csak a felirat mintha a levegőben lebegne. :D oled tv-n természetesen

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143536) Tonyka 2 válasza Joshi (#143531) üzenetére


Tonyka 2
tag

Jelentem megnéztem, 259 ezertől lehet válogatni, egy klikkelés, 4K-s is akad 300 alatt. Aki neked azt mondja azért nincs neki nagy mert drága, azt most mondom neked, h hazudik. Meg sem nézte, csak mond valamit a 3 évvel ezelőtti emlékei alapján. Közel nem drága ma egy 65 tévé, ha az árán múlna simán lehetne minden második háztartásban. Nem bántásképpen mondom, de valami álomvilágban éltek, amiben saját magyarázat alapján megadjátok a válaszokat, amit aztán tényként tálaltok. A valóság meg teljesen mást mutat. A valóság az, h a háztartások 90%-ban 32-55-ig van tévé, utóbbi persze kevesebb. Miközben a 300-400e.-es kávéfőzők tucatjaival találkozom, vagy hasonló esetleg drágább víztisztító berendezésekkel, vagy LUX márkájú 400e.-es porszívóval. Rengeteg helyen semmilyen anyagi jelentősége nincs a tévé méretnek, egyszerűen nincs rá igényük, nem értem mit nem lehet elhinni ezen.

[link]

(#143537) Joshi válasza VoidXs (#143534) üzenetére


Joshi
titán

A Blade Runner 2049 elején a házban iszonyatosan sötét van, na ezt a jelenetet összehasonlítanám egy OLED vs Projival.
Én elhiszem hogy vannak komoly projektorok, de azok még annyira se elérhető egy átlagembernek mint egy tévé. És ugye minél komolyabb egy proji, annál nagyobb tér kell neki. A nappalim 3.5m faltól falig, ide nem volt ajánlott proji ami tudott volna vetíteni 120"-t. Akkor meg nem köll. :DDD

(#143535) KnockOut87 pont ezt hoztam fel példának, nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

(#143538) Tonyka 2 válasza Joshi (#143533) üzenetére


Tonyka 2
tag

Szuper, akkor eljutottál oda amit egy Pana CRT is tudott ezelőtt 20 évvel. Hiába a kics csodák is csodák. Mivel elszoktunk tőle, így csodaként éljük meg az újratalálkozást. :) A projektorozás sosem a végtelen kontrasztról szólt, sokkal inkább a hatalmas képről, és a mozizás élményéről. Utóbbi hangulata csak projektorral teremthető meg. Mozi egyenlő sötét helység, vetített hatalmas kép.

[ Szerkesztve ]

(#143539) VoidXs válasza Joshi (#143537) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vehettél volna short throw cserelencsét, egy jobb darabbal lehetséges 3.5 méterről akár 150" is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143540) Joshi válasza Tonyka 2 (#143536) üzenetére


Joshi
titán

Minőségi megjelenítésről beszélünk, te meg LG IPS paneles fosokat linkelgetsz. Nézz meg egy 65"-os Sony ZD9-et ami LCD, de ott van a gyengébb XE93/94-es széria is. Csak hogy LCD-nél maradjunk.

(#143541) mettek válasza Tonyka 2 (#143536) üzenetére


mettek
addikt

Apósom is most vett black fridayen egy ocska 42 colos philips tv-t 150korul. Es igy van ahogy mondod...nincs jobbra igénye vagyis lenne de nem erre kolti. Egy felso kategorias tv arat nyaralja el horvátban minden évben, a 20 éves ladikjára 100ezreket kolt stb. Simán vehetne batár tv-t es amikor feljön hozzám és megnézi a 65 colosoledet kb csak pislog de akkor se kolt rá. Ez beállítottság kérdése. Én nyaralásra sajnálnék 20ezret, más meg fordítva.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143542) Joshi válasza VoidXs (#143539) üzenetére


Joshi
titán

Figyelj, milliókat nem költök egy kompromisszumos vetítőre, engem érdekelt a 4K HDR és 1 millából inkább vettem egy Sony 65A1-et. Nem bántam meg, mire ismét nagyobb képátló kell majd lecserélem jobbra.
Egyébként is kérdeztem a projektor topikban, de ott az ajánlott vetítők milla alatt(használtan) nem tudták 3.5m-ről a 120"-t. A 3,5m faltól falig értendő, szóval inkább 3,2m-ről kellene vetíteni.

[ Szerkesztve ]

(#143543) adamsfamily


adamsfamily
tag

Ez a vita is olyan értelmetlen kezd lenni egymás győzködésével,mint ami a kábelek körül szokott kialakulni.
Aki vetít élvezi,aki tévézik élvezi,legyen ennyi elég,más nem számít.
Nem feladatunk mások meggyőzése,és amúgy meg reménytelen is.

(#143544) Tonyka 2 válasza Joshi (#143540) üzenetére


Tonyka 2
tag

Na látod itt a legnagyobb hibátok, képtelenek vagytok a tömegek fejével gondolkodni, csak kizárólag a saját fejetekkel. Ezzel nincs gond, egy baj van vele, a tömegek mozgatják a piacot. Az ország tízmilliós lakossága tojik a végtelen kontrasztra, és az IPS panelre, ez a lényeg. Gondolod azért nincs a panel lakásokban 65 tévé, mert a most kaphatóknak nincs végtelen kontrasztja? :D 10-ből 7 ember még mindig nem tudja mi az a Blu-ray, hát még a Dolby Atmos. és HDR. A 4K-t is csak azért tudják mert minden boltban lerohanják őket vele, aztán azt hiszik ettől szuper lesz az RTL klub képe. :D

(#143545) adamsfamily válasza Tonyka 2 (#143544) üzenetére


adamsfamily
tag

Hangra is kb ez az igaz.Jó lesz az a hangprojektor is nemde??? :DD
Magdi anyus hangja király lesz.

(#143546) Joshi válasza Tonyka 2 (#143544) üzenetére


Joshi
titán

Igazából azt se tudom hogy jött ide az átlagember kérdése, gondolom a Házimozi haladó szinten topikban átlag userek járnak. Én a proji kérdésre reagáltam, aztán ebből alakult ki az hogy melyik jobb. Még mindig fenntartom hogy kontrasztba a proji sehol nincs, azt viszont elfogadom hogy kinek milyen elvárásai vannak az adott technikától.

[ Szerkesztve ]

(#143547) mettek válasza Tonyka 2 (#143544) üzenetére


mettek
addikt

Ez abszolut igy van. A 40+-os korosztály akinek lenne rá pénze 90%ban azt se tudja mi az a Nas, torrent, oled, hogy kell osszekötni rgy hazimozit, mi az hogy rca stb...a készulékek kezeléséről ne is beszéljunk.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143548) VoidXs válasza Tonyka 2 (#143544) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ennek a topiknak viszont nem ez a célja. Ha valaki jön, hogy megjelenítőt szeretne egymillióból, akkor jöhetnek az érvek-ellenérvek, hogy azért melyik TV, esetleg projektor + objektív + vászon ér többet. Itt ez a vita folyik (oké, a 60 misis linkjeimmel pont nem, hanem a high-end TV vs projektor, de akár ez is lehetne, és akkor is a projektort képviselném), nem pedig az a színvonal, hogy "vegyél Samsung Smart TV-t, mert biztos jót jelent, ha rá van írva, hogy okos, meg amúgy is sokan veszik".

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143549) Joshi válasza adamsfamily (#143543) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan, igazság szerint abból indult ki a beszélgetés, hogy melyik a jobb. Tévé vagy proji. Kinek melyik. :DD

(#143550) Hohocali válasza Tonyka 2 (#143530) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Hosszútávon nézve a dolgot, évtizedekkel ezelőtt 50-70cm-es TV-k (CRT) voltak többségben. Aztán megjelent más technológia, ami lehetővé tette a méretnövekedést, és amiből szintén létezik 50-70cm-es, de az emberek mégsem ezt veszik, hanem a nagyobbakat. Ha rövidebb távra is bontod a "történelmet", szerintem akkor is folyamatosan nő az átlag méret. Úgy gondolod, itt meg fogunk állni? Térjünk vissza erre 5-10 év múlva.. ;)

Azért azt beláthatod, hogy egy 40" vs 65" között jelentős árkülönbség van. Természetesen azonos minőségi kategóriát nézve. Hogy ez nem ár kérdése... :)

Pár éve apóséknak kellett TV, szóltak, hogy mit. Kis szoba, közel ülnek, mondtam ide szerintem elég lesz a 42". Rákérdeztek mennyi és mennyi a nagyobb. Mivel nem volt nagy különbség, 47" lett. Tehát nagyobbat akartak. Pedig HD adásuk sem volt akkor még! És ugyanezt tapasztalom haveri körben is, pedig senki nem "mozis".

Szerk.: Láttam közben írtál. Nem okés más eszközök árát ide hozni, pont azért, amit mondtál, hogy manapság az embereknek nem a legfontosabb a TV. Megveszik 300k-ért a mobilt, de ez nem jelenti azt, hogy akkor a TV-t is. A TV nem fontos, arra fele annyit szánnak. Mi jön ki 150k-ból? És megveszik.

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.