Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143151) Tamoo válasza Játékos (#143150) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR


De nekem szőnyegen van, nem tud megcsúszni.

(#143152) kabar válasza Patice (#143139) üzenetére


kabar
senior tag

"...konzervatóriumban szocializálódott, vájt fülű audiofil-okat leszámítva..." :C

(#143151) Tamoo
Ilyen kellene a Sony HT-MT300 alá is, hogy jó hangja legyen? Emlékeztek arra, amikor Extreme azt mondta, hogy bármilyen rendszert fel lehet húzni nagyon jó szintre csak kábellel is. Ez azért ExtremeTuningnak is extrém kihívás lenne... :C

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#143153) Dorian válasza kabar (#143152) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, h fel lehet húzni magas szintre, tök egyszerű. Csak jó erős kábel kell hozzá, h el ne szakadjon :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143154) kabar válasza Dorian (#143153) üzenetére


kabar
senior tag

Ebben az esetben az lenne neki a kihívás, hogy egy bizonyos szint után el ne engedje. :C

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#143155) salapp


salapp
addikt

Valaki közületek esetleg hallott már Marantz NR1506 erősítőt?
Van olyan a 100-150ezer közötti tartományban, ami jelenleg jobb lehet ennél vagy kedvezőbb áron ezt a szintet hozza? (Atmos és X nem kell, csak HD és HDMI 2.0, HDCP 2.2 és hasonlók). 16 m2-es moziszobába kell, a tiszta hang a lényeg, nem kell nagy teljesítmény.
Lehet, lassan kipróbálnék egy ilyen új szabványos erősítőt.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#143156) megott válasza Tamoo (#143151) üzenetére


megott
tag

Ilyenkor eszembe jut hogy nem volt hülyeség 6 cm-es vastag rétegelt lemezből (2x3cm ragasztva) készítenem a 120 literes mélyládám. Így közel 60kg lett hangszóró nélkül, na az nem vándorol! :D

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#143157) nuke7 válasza Játékos (#143150) üzenetére


nuke7
veterán

gránit lap a tetejére...? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#143158) Vikthor


Vikthor
nagyúr

X8500-ös új csúcs Denon-t láttátok-hallottátok már esetleg? Fele annyiba kerülő X7200-nek azért van némi előnye...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143159) lemmy9 válasza nuke7 (#143157) üzenetére


lemmy9
őstag

Úgy kéne orvosolni?
Ha egy mélynyomó elmászik, akkor vagy pehelysúlyú, vagy ebből (is) adódóan rezonál az egész mint az állat. És ez esetben hol az audiofületek, amivel hallanátok a doboz táncrezonanciájának szekundertorzítónemlineárisnemistoménmilyendobozbelengésének hatását? ;) :D

Szerintem!

(#143160) Nemir Ombe válasza Vikthor (#143158) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az engem is érdekelne, hogy ki látta/hallotta az X8500-at .... :D ;)

Mivel:

"A Denon AVC-X8500H fekete és ezüst változata februártól kapható Európában 3.699 € (kb. 1.140.000 Ft) áron."

.... és arra is kíváncsi leszek, hogy itthon hány boltban lesz belőle kirakva bemutatódarab, hogy a nép megcsodálhassa .... :D ;)

Hmm ....

(#143161) Tamoo válasza Nemir Ombe (#143160) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pedig év végén a MM-ból szívesen elhoznék negyedáron egy letört potmétereset. :D

(#143162) Nemir Ombe válasza Tamoo (#143161) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem egy ilyen darabra sokan várnak .... :D ;)

Hmm ....

(#143163) Dorian válasza lemmy9 (#143159) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogy kellene úgy orvosolni.
A T12 majdnem 30 kg, és 4,5 és 3cm vtg MDF-ből van, 2,5cm vtg. belső merevítésekkel.
Egyértelműen le volt írva, hogy azért mászik el, mert egyrészt egyenetlen másrészt csúszós padlón van elhelyezve, így az orvoslás mikétje is adott.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143164) Quetz válasza Játékos (#143150) üzenetére


Quetz
őstag

A doboz káros remegésére már van gyógyszer: dupla membrános push-push rendszerű mélynyomó. Viszont a pénztárcádban keletkező károkra még nincs orvosságom :D.

(#143165) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Zappiti mini 4k hdr egy Denon x2000-es erősítő és egy LG UH7707-es tv-m. Sajnos a probléma ugye, hogy az erősítő nem 4K-s így nem tudom egyszerűen összekötni az eszközöket.
Milyen megoldás létezik arra, hogy a 4k képet megkapja a tv és az erősítő pedig a veszteségmentes hanganyagokat(True HD, Master Audio)? Előre is köszi a segítségeteket.

(#143166) mettek válasza szricsi_0917 (#143165) üzenetére


mettek
addikt

Vagy uj erösítő vagy vmi hdmi elosztó beiktatása de nem tudom hogy ez milyen minőségromlással járhat.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143167) BBéci válasza mettek (#143166) üzenetére


BBéci
titán

Nálam egyszerűbb a helyzet, hanyagolom a 4K/UHD felbontást, mert mókusvakításnak tartom. ;]
Elképesztő, mennyi embert be tudtak palizni a gyártók, forgalmazók.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143168) mettek válasza BBéci (#143167) üzenetére


mettek
addikt

Filmeknél valóban nem annyira látványos de pl játékfronton baromi nagy a kulonbség. Én ps4 pron játszom és ott bizony nagyon nagy a kulonbség a sima ps4-hez képest.

Mondjuk a képet árnyalja hogy kevés filmet csináltak eddig kifejezetten 4k-ra. De ha erre fókusznak majd akkor azért más lesz sztem. Igazából a projektorból kellene megfizethető 4k. Ott számít jobban.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143169) Lacielvtárs válasza BBéci (#143167) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, valamint, mondjuk inkább a filmek tartalmi 'értékére' kellene ragyurni a 'gyártóknak' és nem a felbontasra elsősorban.
A mostani filmek nekem junoszty tvn is elegendőek lehetnének akár :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143170) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#143169) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát igen .... pont v.melyik éjjel néztem a Thor új részét és egyre inkább emlékezetet egy "Marvel paródiára" .... viszont ha a "tartalmi érték" számít, akkor tudom ajánlani a Black Mirror új évadát, több mint érdekes .... ;)

Hmm ....

(#143171) dave118 válasza Nemir Ombe (#143170) üzenetére


dave118
senior tag

Én is ajánlom, bitang jó sorozat komoly témákkal, de a Crocosile c. résszel óvatosan :)

Spoiler gyanús rész: Párommal most várunk babát, és miután megnéztük arra gondoltam, hogy ezt a részt talán kihagyhattuk volna :D

Régebben volt Spoiler opció a hozzászólásnál, most nem találom. Vagy rosszul emlékszem?

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#143172) Nemir Ombe válasza dave118 (#143171) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Gyereknevelés terén az "Arkangel" lehet érdekes .... ;) .... amit írtál az inkább "kezdő sorozatgyilkosoknak" való .... és igen, ilyenkor az ember érzékenyebb az ilyen "történésekre", főként ahogy "tálalva" van a filmben ....

.... és azért a spoilertől ezek a megjegyzések még messze vannak .... szerintem .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#143173) szricsi_0917 válasza mettek (#143166) üzenetére


szricsi_0917
tag

Ha nincs rá más megoldás akkor mit takar ez a fajta elosztó? Tudnál mondani típust ami jó ehhez a megoldáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#143174) salapp válasza Nemir Ombe (#143170) üzenetére


salapp
addikt

+1 a Black mirror antológiára

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#143175) BBéci válasza mettek (#143168) üzenetére


BBéci
titán

Számtalanszor megbeszéltük, ahhoz, hogy valóban látni lehessen az UHD plusz részletességét, ahhoz zavaróan közelről kel nézni a képet: 65 colost 1,7-1,8 méterről.

Azzal játszom, amivel egyidős vagyok. :P
Viccet félretéve, soha nem játszottam tévén, nem is fogok, ha van szabadidőm, valós tevékenységre: darts gyakorlásra, olvasásra, testedzésre fordítom.
A virtuális világot meghagyom Nektek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143176) VoidXs válasza mettek (#143168) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy a konzolok 1080p-je 99%-ban nem valódi 1080p, és a 4K is általában inkább felskálázott QHD (vagy az se) szokott lenni?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143177) Nemir Ombe válasza BBéci (#143175) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De arról is számtalanszor volt szó, hogy mivel a HDR-t és "egyebeket" a is csak 4K/UHD eszközökön tették elérhetővé, ezért nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a 4K/UHD haszontalan lenne (bár önmagában a felbontás növelésében és sem látok akkora lehetőséget, mint ahogy előadják).... csak jelenleg még érdemes megvárni amíg a HW és tartalomgyártók is felzárkoznak a szabványhoz és nem csak azért hoznak ki újdonságokat, hogy idén is legyen mit eladni a jelenleg "divatos logókkal" .... "gémer" oldalról is kb. itt tart a dolog technikailag, bár ott az a pár játék ami van tényleg látványos, de ugyan ez van a tartalomfogyasztási oldalon is, csak ott a "demók" formájában .... de mindez hamarosan teljesen értelmét veszti, mert 4K -n kívül mást nem nagyon lehet kapni újonnan a használtpiac meg elég véges .... ;)

Hmm ....

(#143178) mettek válasza BBéci (#143175) üzenetére


mettek
addikt

Mások meg a filmnézést is feleslegesnek tekintik, vagy még tv-jük sincs. Az hogy valaki videojatékkal kapcsol ki egy teljesen atlagos hobbi ami semmivel sem gyerekesebb mint házimozit építeni, focizni vagy dartsozni. De nem is ebbe akartam belemenni csupán megjegyeztem hogy a konzolokon igenis szembetűnő az fhd és 4k kozotti kulonbség.

Zárójelben jegyzem meg hogy mikor megvettem az első lg oled tv-m, néztem az akkor még kapható FHD típust és a 4k-t...hát egetverő volt a különbség képben. Nyilván minél jobb a forrás annál kevésbe látszik de azért van.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143179) mettek válasza VoidXs (#143176) üzenetére


mettek
addikt

Nagyon is tudom. Pc-ről jöttem ps4 prora illetve elégge képben vagyok a videojáték fronton. Csak 1-2 natív 4k játék van, ilyen pl xbox one x-en a Forza 7 illetve azt hiszem ps4 pron a Gran Turismo Sport. Gyengék a gepek a natívhoz de ennek ellenére is iszonyat nagy a kulonbség. De nem csak a felbontás jobb a 4k konzolokon hanem maga a grafika is magasabbra van állítva.

De hogy legyen köze a topikhoz is, a legjobb hangokat eddig a Battlefieldtől hallottam. Ott nem gyenge hangmérnökök dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143180) VoidXs válasza mettek (#143179) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha a Battlefield tetszik, a Crysis 3 hangmunkája bejöhet még, de nekem az Overwatchtól esett le az állam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143181) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Yamaha RX-V473-as erősítő, és a hozzá tartozó Yamaha RAV464 ZA11360-as távirányító.

A gond pedig az lenne, hogy egy kedves ismerősömnek pár év használat után olyan gondolat pattant ki a kis fejéből, hogy be szerette volna programozni a távirányítót a Samsung TV-je irányításához is, persze a megfelelő használati utasítás szerint.

Sajna olyan szinten nem jött neki össze, hogy nemhogy a TV-t, de sajna már az erősítőt sem vezérli!

Amiket megpróbáltunk:
- Erősítő teljes reset
- Távirányító alapra állítása, ami a leírás alapján nem jött össze.
- A végén pedig egy távirányító teljes reset. :)

A távirányító jó lehet, mert a sok-sok próbálgatások közepette, a TV távirányításara sikerült beprogramozni, és működtette is, de az erősítőt sajna továbbra sem.

Itt a leírása a 82. és a 84. oldal alapján próbáltuk mogoldani, de lehet hogy mi nem értelmezünk valamit jól.

Minden segítséget megköszönnénk :R :R

Robi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#143182) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Lenne egy olyan kérdésem ( bár sok itt a fiatal ) hogy a sony, régen amikor QS-ES erősítőket csinálta, akkor volt neki külön álló dolby digital-dts dekódere ?????

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#143183) lemmy9 válasza szmayer1 (#143181) üzenetére


lemmy9
őstag

A távon mem kell kiválasztani hogy mit irányítson? Nincs "RECEIVER" gomb?

Szerintem!

(#143184) Dagidög válasza mettek (#143168) üzenetére


Dagidög
senior tag

Van már bőven elég cím, lehet mazsolázni. A virágboltokban is az elmúlt hónapokban szaporodtak el a 4k-s anyagok.

Játékoknál ezerszer inkább 1080p60, mint 4k alacsonyabb fps-sel.

(#143185) kabar válasza szmayer1 (#143181) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem van egy 473-asom is, a hozzá való távirányítóval. Ha tudok segíteni, segítek. Bár mostanában igencsak televágtak melóval. :O
Ha jól emlékszem valahol van egy távirányító menü az erősítő service menüjében.
A gombok lenyomása után a LED milyen fénnyel villan fel?

(#143183) lemmy9
Ez nem Onkyo :DD

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#143186) lemmy9 válasza kabar (#143185) üzenetére


lemmy9
őstag

Azt írtam hogy Onkyo? :U

Szerintem!

(#143187) kabar válasza szmayer1 (#143181) üzenetére


kabar
senior tag

Meg is van.
Ezt próbálgattátok már?

Itt lehet belépni az advanced menube. Ott van a remote ID is. Hátha...

(#143186) lemmy9
Tettem smile-t. Csak azt gondoltam Onkyo-s beidegződésből írod. Ott van receiver gomb is, és engem is megszívatott párszor. Volt egy pár Onkyo-m is korábban.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#143188) lemmy9 válasza kabar (#143187) üzenetére


lemmy9
őstag

Ja, nem. A Pio is ilyen emlékeim szerint.

Szerintem!

(#143189) kabar válasza lemmy9 (#143188) üzenetére


kabar
senior tag

Az most már egykutya. :C Vagy sájszegál, ahogyan a művelt francia mondaná.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#143190) szmayer1 válasza kabar (#143187) üzenetére


szmayer1
senior tag

Szia.

@lemmy9 A leírása alapjén csináltuk, de szerintem nincs, azért megnézem mégegyszer.

Igen próbáltuk amit linkeltél, de nem lett jó úgy sem.

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#143191) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, mi a különbség a velodyne spl-1000r és 1000 ultra között?
(és hogy szeressek-e egy spl 1000r-t a dynavoice t-12 helyett..?)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143192) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok

[link] Ebben a kérdésben tudnátok segíteni? Nem számít , hogy látszik-e a 4K vagy sem (amúgy is inkább a HDR a lényeg) csak szeretném tudni, hogy lehetne megoldani ezt a problémát.

(#143193) mettek válasza szricsi_0917 (#143192) üzenetére


mettek
addikt

Talán egy ilyen jó lehet.

De mivel nincs róla tapasztalatom nem tudom mennyire minőségi, használható. Ki kell probálni aztán ha nem jó vissza lehet küldeni. Monsjuk rákérdeznék hogy a hdr-t is átengedi e vagy csak a sima 4k-t.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143194) salapp válasza BBéci (#143004) üzenetére


salapp
addikt

És mondjuk a Marantz NR1506 is kalap sz@r dsd, FLAC, wav téren sztereóban?
Ill úgy egyébként szerinted egy kis moziszobába (20m2 alatt) jó lehet?
Tudhat legalább olyan hangot, mint egy sr6004?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#143195) szricsi_0917 válasza mettek (#143193) üzenetére


szricsi_0917
tag

Keresgéltem és találtam egy olyan eszközt aminek a típusa HDMI konverter HDMI audió leválasztó. Ez elvileg leválasztja az audió jelet hdmi kimenetre és a képet szintén hdmi-n viszi tovább, támogatha a HDR-t is.
Van valakinek tapasztala ilyen készülékkel?

(#143196) Norbi 72 válasza salapp (#143194) üzenetére


Norbi 72
veterán

Meg kell hallgatni.

(#143197) salapp válasza Norbi 72 (#143196) üzenetére


salapp
addikt

Persze, tervezem.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#143198) IceRocko88


IceRocko88
csendes tag

Üdv Hölgyek/Urak!

Tudom, hogy ez nem haladó szintű kérdés, de sajnos más fórumokon nem igazán segítőkészek, ezért megkérdezem itt is, hátha kapok érdemi választ.

Szeretnék egy 2.0ás hangfal párt venni, amit esetleg később kibővítenék 5.1re (ez nem feltétel).
kb. 100e/pár a keret.
Egy Denon AVR1911-em van, amivel hajtanám őket.
Egyenlőre 3félet találtam, de nem tudom melyik a jobb. Inkább kellemes zenehallgatásra lenne egy 25nm-es helységbe.
- Kef IQ70
- Wharfedale Dimond 10.5
- JBL studio 270

Vélemények ezekről?
Köszönöm előre is!

Üdv.

UI.: Ha nagyon nem ideillő a HSZ., akkor töröljétek nyugodtan.

(#143199) BBéci válasza salapp (#143194) üzenetére


BBéci
titán

Marantz nem lehet kalap sz@r, de az biztos, hogy árkategóriájában semelyik házimozi erősítőnek nem olyan a hangminősége, ami sztereó zene hallgatására alkalmassá tenné.
Lapossága miatt a teljesítménye szerény, adatlapja szerint sztereóban sem több csatornánként 50 wattnál. Ebből lehet következtetni az ötcsatornásra, ami kb. 35 W lehet.

(#143198) IceRocko88
Nem a segítőkészség hiánya miatt nem kaptál választ. Senki nem tudja megjósolni, hogy Neked melyik fog tetszeni. Ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143200) salapp válasza BBéci (#143199) üzenetére


salapp
addikt

Sejtem, hogy kis szoba ide vagy oda, maradnia kell a sztereónak is mellette.
Akkor meg mozira lehet hogy elég nekem egy H/K 160s is.
Bár bátyámnak régebbi H/K nagyvas van és JBL XTi100-akkal se vagyok elájulva a produkciótól, nekem kicsit uncsi a hang.
Marantz NR-t a mérete miatt néztem, meg mert örök kedvencem volt a PM-4, amit sajnos túl régen adtam el.
Talán azt remélem titkon, hogy a hangkarakter valamelyest hasonló lenne.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.