Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142501) claire78 válasza Dave567 (#142499) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor ha jól értem, max. 50-60E Ft-ért szeretnél szub kábelt egy ~100E-ért vásárolt szubhoz? :Y
Vagy én itt vmit nagyon felkértek. :) Én 5-6E-t mondanék reálisnak.

(#142502) Nemir Ombe válasza claire78 (#142501) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az azért nem egy "százezres" sub [link] (csak "óccson" adta az eladó :D ), de ettől független az 50-60e szerintem sem reális 2-3m sub kábelre (és nemcsak ez esetben ;) ).... de persze a "megnyugtató tudat" sokszor minden pénzt megér .... és legalább "pörög a gazdaság" is .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142503) BBéci válasza claire78 (#142501) üzenetére


BBéci
titán

5-6000 forintért nem kapsz olyan 3 méteres szubkábelt, amit érdemes beilleszteni egy valamirevaló házimozi rendszerbe. Haladó topikban vagyunk, vagy mi a szösz!
Amit Nemir ajánlott, azt én is elfogadnám!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142504) claire78 válasza BBéci (#142503) üzenetére


claire78
senior tag

Szerinted! ;)
Számomra egy 20E Ft-os kábel biztosan nem okozna 4x akkora élményt, mint egy 5E-es. Ezáltal totálisan felesleges! Számomra! Ha haladó topik, ha nem. :)

Az aláírásodba elfelejtetted még beletenni: follyon! ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#142505) Szaki Bácsi válasza VoidXs (#142496) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Egy Vaio Lapos. De most rákötöttem az asztalit, optikaival, és ha digit jelet kap akkor hibátlan. Nem beállítási probléma lesz, mert full auto-n van, így már csak az RCA bemenetek áramkörére tudok gyanakodni. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi lehet a javítás legrosszabb esetben.

[ Szerkesztve ]

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#142506) Nemir Ombe válasza claire78 (#142504) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem az a lényeg, hogy "4x akkora legyen az öröm", hanem (és sajnos) az, hogy 5-6e-ért nem kapsz (valóban) normálisat .... ;)

Hmm ....

(#142507) VoidXs válasza Szaki Bácsi (#142505) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Alaplapi hangkártyák közül nagyon kevés tud referencia szintet hozni, általában -10 dB körül van a csúcsuk. Ne várj többet egy laptoptól.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142508) claire78 válasza Nemir Ombe (#142506) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor nekem sikerült egy sz@rt vennem. De nem baj, jó ez nekem. ;)
[link]

(#142509) #98221312 válasza claire78 (#142508) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tényleg nem bántásból, de az a kábel nem sokat ér.. :( Kicsit lehet, hogy jobban szét kellett volna nézni, én 7000-ért vettem használtan Audioquest Black lab sub kábelt. Igaz csak 2m.

" Számomra egy 20E Ft-os kábel biztosan nem okozna 4x akkora élményt, mint egy 5E-es. Ezáltal totálisan felesleges! "

Teszteltem ezeket a hagyományos MM-os tömegtermékeket, és hidd el, sajnos a normálisabb kábelekkel köszönő viszonyban nincsennek... :(

[ Szerkesztve ]

(#142510) Nemir Ombe válasza claire78 (#142508) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne értsd félre amit írtam, az nem sz@r csak mindössze nem annyira jó .... :D ;)

.... itt is (mint mindenben) van egy határ ami alatt nem kapsz jót és van egy másik, ami felett meg nem érdemes annyit fizetni .... de csak szerintem .... ;)

Hmm ....

(#142511) BBéci válasza claire78 (#142504) üzenetére


BBéci
titán

Telefonról írtam azt a rémes szót, elismertem, hogy nagyon csúnya volt, sajnos nem tudtam kijavítani. Ha ezt felemlegeted attól neked feláll, vagy miért teszed?
Valamint kit érdekel az, hogy számodra, a belépőt alig elhagyó rendszeredben mit érzel feleslegesnek? Fogalmad sincs arról, mekkora előrelépést jelent egy jó szubkábel. Senki nem mondta, hogy az árral egyenesen arányos a hangminőség javulása. Ha ezt hitted, ki kell ábrándítsalak: egyáltalán nem arányos. Miért fáj az, ha valaki kábelekkel akarja javítani a rendszere hangzását? Elfogadom, hogy feleslegesnek tartod, mindenki úgy élvez, ahogy tud. De ne próbálj senkit lebeszélni olyasmiről, amivel nincs konkrét tapasztalatod!
És igen, szerintem, mivel kipróbáltam tucatnyi szubkábelt 3-4 mélynyomóval, haladó, csúcskategóriás rendszerben.

Ha régi lakója lennél ennek a topinak, tudnál arról az esetről, amikor a feleség felajánlotta férjének az autója eladását, hogy meg tudjon venni egy kábelt, aminek a hatásától kívülállóként dobott egy hátast.

(#142508) claire78
Van nálam az egyik szekrény aljában egy olyan kábel, nem szar, de haladó topikban még az említése is szentségtörés.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142512) Quetz válasza BBéci (#142511) üzenetére


Quetz
őstag

"Ha régi lakója lennél ennek a topinak, tudnál arról az esetről, amikor a feleség felajánlotta férjének az autója eladását, hogy meg tudjon venni egy kábelt, aminek a hatásától kívülállóként dobott egy hátast."

Erős párhuzamot érzek időnként a kábel hívők és a lapos föld hívők közt. Ez a vallás egy zseniális tockost kapott nemrég:

Elon Musk: Why is there no Flat Mars Society!?

Flat Earthers Society: Hi Elon, thanks for the question. Unlike the Earth, Mars has been observed to be round.
:))

[ Szerkesztve ]

(#142513) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nem egy haverom-ismerősöm volt már nálam, mutattam nekik mire képes a rendszerem, filmeket is néztünk nem egyszer. Egyik sem mondta utána, hogy húúú Viktor deszar kébeleid vannak fektessél már jobbakat... :DDD Meg de gáz az erősítőd hangminősége, a vetített kép meg ocsmány, vászonról ne is beszéljünk ugye. Nem volt az ablakon kidobott pénz. Mi szeretjük és imádjuk és örülünk, hogy van ilyenre lehetőség egyáltalán. Én tudom, hogy mit hol lehetne fejleszteni vagy javítani persze, de egész egyszerűen nem tudom a nappalit pl egy fekete sátánista szobává alakítani, akkor repülnék... igen családos ember vagyok :D Jó lenne ez vagy az az upgrade persze nem mondom, de már olyan látványos javulást nem tudom hogy hozna e mint anno TSi-ről való váltás RTi-re vagy 1910-es Denonról 4308-ra. Én még egy jobb projektorban látom a fantáziát, meg talán egy subwooferban, de ez a kettő újonnan 2 misi lenne összesen, azt elgondolkodtató, hogy te figy Vik, nem kéne inkább egy Nikon D750 gen 2-es Tamron 24-70el és egy 14 napos hajóút a családdal? Sztem az utóbbit választanám és tojnék a 4K-ra meg a szubbasszusokra :DDD Meg kell becsülni azt amink van és jól priorizálni a pénzköltést. Kábé ennyi. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142514) claire78 válasza BBéci (#142511) üzenetére


claire78
senior tag

Úgy összességében az egész hozzászólásodhoz: :C Néhol már-már kimeríti a személyeskedés határát, amit kikérek magamnak! :(((
Kár, h nem lehet némely felhasználók hozzászólásait “kikapcsolni” a fórumban..
Véglegesen elengedtem a kábel témát..és ígérem, egy szót sem teszek a jövőben hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

(#142515) claire78 válasza Vikthor (#142513) üzenetére


claire78
senior tag

Szívemből szóltál. :K :D

(#142516) mettek válasza Vikthor (#142513) üzenetére


mettek
addikt

:R :K :K

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142517) mettek válasza claire78 (#142508) üzenetére


mettek
addikt

Nekem van egy elfekvő diy hálózati kábelem. Tisztán hallhatóan máshogy szól vele az erősìtő mint a gyárival. Ha szeretnéd kipróbálni szívesen elküldöm (ha megtalálom mert elraktam vhova)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142518) #98221312 válasza claire78 (#142514) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ne érezd magad sértve. Természetesen mindenki használja úgy a rendszerét ahogy jónak látja. Sajnos az is igaz, hogy ebben a hobbiban nem feltétlenül vannak ár/érték arányban a fejlesztések. Ezért érdemes használt terméket vásárolni, és eladni azt ami már nem használtos. Így a kettő közti különbség ami effektíven a kiadás. Csak, hogy az én mostani példámat írjam: Eladtam a Polk centeremet 43-ért, és vettem egy B&W-t 85-ért. Ennyit megért, de pl ha új árában vettem volna ami 150-200k körül mozog..... hát annyival biztos nem lett jobb a hang valóban. :(

(#142519) xtremetuning válasza Vikthor (#142513) üzenetére


xtremetuning
addikt

"
Nem egy haverom-ismerősöm volt már nálam, mutattam nekik mire képes a rendszerem, filmeket is néztünk nem egyszer."

- annyira szeretem, amikor ezeket a nyilván roppantul releváns visszajelzéseket hozzátok fel önigazolásnak.... :)

Gondolom mindegyik hájli kvalifikált házimozi expert, így már mindjárt kerek a sztori.

(ettől függetlenül akár jó is lehet a rendszered, nem kétlem, de azért na.....)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#142520) Shingen válasza Dorian (#142464) üzenetére


Shingen
addikt

Jól néz ki! :))

風林火山

(#142521) #98221312 válasza xtremetuning (#142519) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ez tényleg így van.. Meg ugye ne felejtsük el a ugyanezt fordítva. Kollégám a közelmúltban invesztált be egy bögreszettbe. Elhívott, hogy hallgassam meg.... A gyerekek az asszonnyal párhuzamban ugráltak, hüledeztek, hogy milyen jó a hangzás. (Csupán azért mert dübörgöt a mély)
Én meg azt sem tudtam, hogy palástoljam magam... Szerencsére gyorsan témát váltottunk... :D

(#142522) Vikthor válasza xtremetuning (#142519) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ahhoz, hogy egy komplett átfogó véleményt tudj alkotni egy házimozi vagy akármilyen rendszerről, nem feltétlen szükséges mérnöki certekkel rendelkezni, persze nem árt egy minimális hozzáértés azért. Én certek nélkül is képes vagyok megmondani, hogy jól szól valami, vagy jól néz ki a kijelzőn a kép stb. Lehet, hogy te rendelkezel tucatnyi vizsgákkal túl vagy tanfolyamokon stb. de a végén, nem az a lényeg, hogy nem rossz ízzel távoznak tőlem az emberek a filmezések után? :) Én nem önigazolom magam, nekem ez a véleményem erről a témáról, gondoltam szabad megosztanom úgy, hogy ne rúgnának belém :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142524) BBéci válasza claire78 (#142514) üzenetére


BBéci
titán

Ki lehet kapcsolni, ha befizetsz prémiumra.
Vagy kimeríti a személyeskedés fogalmát, vagy érinti a határát, netán túlmegy rajta. De a határt nem lehet kimeríteni, legfeljebb a határőrt. ;]
Elolvastam a kifogásolt hozzászólásomat és olyan messze van a személyeskedéstől, mint a Te kábeles tapasztalatod a hozzáértőkétől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142525) #98221312 válasza Vikthor (#142522) üzenetére


#98221312
törölt tag

" végén, nem az a lényeg, hogy nem rossz ízzel távoznak tőlem az emberek a filmezések után? "

Sajnos ez nem mérvadó... :( A laikusoknak, még a bögreszettek is megfelelnek. Annó amikot elkezdtem ezt az egészet a legalapabb rendszeremtől is hasra estek akik hallották. Nekem pl csak az lenne referencia, amit mondjuk Béci, Nemir, vagy Laci mondana a rendszeremre.

(#142526) BBéci válasza Vikthor (#142522) üzenetére


BBéci
titán

"a lényeg, hogy nem rossz ízzel távoznak tőlem az emberek a filmezések után"

A tiednél sokkal gyengébb képességű rendszerek produkcióját is lehet élvezni. De az valóban nem jelent szinte semmit, ha egy olyan ember mond róla véleményt, akinek nincs tapasztalata még magasabb kategóriájú rendszerekkel, akinek nincs valós összehasonlítási alapja.
Amikor 1989-ben saját Daciámból átültem haverom Lada Samarájába, rögtön el akartam cserélni. Aztán (két év múlva) Passatot vettem, mert időközben szereztem némi tapasztalatot. Tehát minden viszonyítás kérdése.

(#142525) Jigsaw04
Xtremetuning véleményére is lehet adni, sőt, alapozni! :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142527) Vikthor válasza #98221312 (#142525) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igaz, bár én főleg a házimozista barátaimra gondoltam elsősorban, a laikusoknak akár jó lehet a bögreszett történet, de olyat nálam nem találnak.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142528) Lacielvtárs válasza BBéci (#142524) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Már elnézést, de ezt megkonnyeztem a röhögéstol :C :))

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142529) claire78 válasza BBéci (#142524) üzenetére


claire78
senior tag

Legyen neked igazad. Legyen meg a mai örömöd is. ;)
Vétel és vége. :)

(#142530) adamsfamily


adamsfamily
tag

Most így a szeretet ünnepe után olyan üdítő ilyen dolgokat olvasni.

Helyesírási hiba elkövetése nem jelent hozzá nem értést,ennek felemlegetése teljesen felesleges.
Más felállójának :DD említése szintén nem bölcs dolog,és meglehetősen személyeskedőnek tűnik.
Mindenkinek a saját rendszerével kell megelégednie,hallgassátok élvezettel.
Ha pedig sokkal jobbat hallotok,valósítsátok meg ti is,ehhez kívánok sok sikert mindenkinek.

(#142531) python1


python1
veterán

Nálam két szint létezik otthoni moziban aminek jó a hangaja a másik szint aminek nem,bekerülési összeg nélkül.
Köztes megoldás nincs számomra,na most jön az a képletbe,hogy jó rendszert talán 1-2 helyen hallottam idáig,de ott tetemes összegek voltak rálocsolva a mozira,én törekszem a jó hangra.

[ Szerkesztve ]

(#142532) Dave567 válasza claire78 (#142501) üzenetére


Dave567
addikt

Annyit számoltam kb, AQ Boxert nézegettem, mert láttam, hogy Volt itt a fórumon, de az tényleg 50000 ft. :DD
Irish red-et is néztem, de ez olcsóbb lenne, ha már a Hdmi AQ akkor miért ne legyen a SUB kábel is az. :K
De most csak összeget írtam, nem feltétlenül kellett volna annyiért.
Amit Nemir is írt, tényleg jó áron adta, és az 200000-es SUB. :D Sajnos még nem volt rá alkalmam ki próbálni, sok volt most a kiadás, és lassan haladok a a cél felé, de már a következő hónapban meg lesz az utolsó 2 hangfal is, hála neked, utána még jöhetnek a kábelek. :R Aztán vége, élvezzük a rendszert. :C

(#142500) Nemir Ombe: Köszönöm szépen. :R Elmentve! Viszont néztem, hogy ez RCA, mi a különbség a sima SUB és az RCA között? Vagy ez nem érdekes, ugyanazt tudja?
Későbbi fejlesztés!!! :DD Még ez se állt össze, de majd akarok később (Nagyon Később) 2db álló frontot, és akkor meg lesz a 7.1, de ez még messze lesz, viszont feljebb lépni nem szeretnék egyelőre, teljesen így se tudom kihasználni a rendszert, a tévét is karácsonykor kapcsoltam be, de előtte 1-2 hónapig nem ment. :))

Uraim, picit bűnösnek érzem magam ebben a vitában, de számomra ez is fontos volt, hogy össze álljon a rendszer lassan. De ezt a fölösleges veszekedést hagyjuk már annyiban, mindig lesz két tábor kábel ügyben.

(#142533) xtremetuning válasza Vikthor (#142522) üzenetére


xtremetuning
addikt

Remélem érzed, hogy a JELENSÉGRE reflektáltam és nem RÁD.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#142534) Nemir Ombe válasza Dave567 (#142532) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"mi a különbség a sima SUB és az RCA között"

Nagyjából semmi .... az egyikre ráírják, hogy "for sub" és csak 1db-ot adnak belőle, a másiknál meg 2-őt .... a jó kábel az "mindenhol" jó kábel .... :D ;)

(gondolom az "RCA" -nál a sztereó IC változatára gondoltál, mert a sub kábel is "RCA" .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#142535) Lacielvtárs válasza python1 (#142531) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A szívemből szóltál :R
Én is igy gondolkodom, a hang a lényeg, ok ki mennyit költ rá, az már más kérdés :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142536) drdr válasza claire78 (#142529) üzenetére


drdr
senior tag

Sorry

[ Szerkesztve ]

(#142537) enricotoxic válasza Vikthor (#142513) üzenetére


enricotoxic
tag

Én hallottam a rendszeredet Vikthor. Óriási szerencséd van a nappalival, mert az átlaghoz képest baromi jó az akusztikája.

Nyilán mindent lehet fejleszteni, de ahhoz, hogy jelentősen jobb élmény legyen moziznod, már milliókat kéne elköltened csak hangra. Szerintem tudnál választani a kínálatból, ha most csak erre lenne pár milliód. Egy high-end előfok és végfok + egy sokkal jobb hangsugárzó család biztosan nagy ugrás lenne.

Csak a felsoroltak már nem pár millió, hanem sokkal több.

Remélem nem bántalak meg, talán a sub az ami lehetne jobb, de gondolom volt egy keret amibe bele kellett férni és nem azért nem vettél jobbat, mert nem találtad meg a kínálatból az artikuláltabb, pontosabb subot. Azt gondolom, hogy mindenki másra érzékeny jobban, máshol köt kompromisszumot.

Ha csak hifire kéne költeni, akkor biztosan jobb rendszerünk lenne, de azért szerencsére elég sok dolog van amivel foglalkozunk, amit szeretünk.

[ Szerkesztve ]

(#142538) BBéci válasza enricotoxic (#142537) üzenetére


BBéci
titán

Látatlanban azt mondom, a szubláda és a vetítő szorulnak cserére. Speciel nekem az RTi hangzás nagyon nem jön be, de ez ízlés dolga, amiről nem vitatkozunk, tehát a hangdobozokat ne bántsuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142539) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Tervezem az erősítőm cseréjét, de tanácstalan vagyok. (Illetve többet is kaptam, de nyilván fórumon is körbekérdeznék.)
Jelenleg egy Onkyo tx-nr646-osom van, egy Klipsch r28f szettel. Mit javasolnátok ehhez a szetthez? (Nappali 17-18 nm) A kinézett darabok Marantz sr5012 illetve egy Denon x3400. Ajánlottak Yamaha A870-et is, de inkább a Heos mellett tenném le a voksom. (Persze meggyőzhető vagyok.) Inkább mozi, zene csak háttérnek, néha koncert.
Érvek-ellenérvek? Köszi előre is!

(#142540) Quetz válasza Szomj4s (#142539) üzenetére


Quetz
őstag

Yamaha RX-A sorozatból csak az ezres kategória felett vennék. A 8XX-t egy átmatricázott RX-V, némi marketingel és ötödik lábbal megfűszerezve.

A denon 3400 Amazon.de-n 799 euro, ingyenes szállításal szerintem megéri. A kérdés csak az, miért akarod lecserélni az Onkyo-t, többen írták már, hogy az Onkyo-k ütős mozi hangot csinálnak.

(#142541) Szomj4s válasza Quetz (#142540) üzenetére


Szomj4s
tag

Ahogy írtam, nekem fontos lenne a multiroom, illetve sokan írták, hogy a marantzok hangja mennyire magával ragadó. Hallgattam is őket, de hogy az 5012 mennyire jönne ki a klipsch-ekkel, azt nem tudom... Denonom volt, szerettem, mert megbízható volt.

(#142542) BBéci válasza Szomj4s (#142541) üzenetére


BBéci
titán

Bármilyen erősítővel hajtod a Klipsch-eket, magával ragadó hangot nem fognak kiadni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142543) benceb77


benceb77
tag

Sziasztok!
Eddig nem használtam a Dynamic Volume funkciót, de most kipróbáltam a gyerekek miatt. Ami nagyon furcsa volt, a center sugárzóból torz hang jött. DV Off állásban jónak tűnik. Mi lehet az oka? Hangfal vagy erősítő gond? Dali Lektor szett + Denon x4200

(#142544) VoidXs válasza benceb77 (#142543) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A DV egy agresszív kompresszor, teljesen normális, ha torzít.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142545) farkangyal


farkangyal
csendes tag

Sziasztok

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, bellításokkal kapcsolatosan szeretnék segítséget(Xbox one x-erősítő-tv trióval). A lényeg, hogy igyekszek megtalálni a lehető legoptimálisabb beállítást játékhoz.

Samsung KS7000 139cm
Onkyo Tx-Nr 555
Xbox one x

(#142546) benceb77 válasza VoidXs (#142544) üzenetére


benceb77
tag

Köszi, megnyugtató válasz.

(#142547) VoidXs válasza farkangyal (#142545) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs olyan, hogy játékhoz optimális beállítás. Ugyanaz, mint filmhez, már pár éve az X görbe is kell hozzájuk. Arra viszont érdemes figyelned, hogy az 5.1 elrendezése játékoknál nem biztos, hogy egyezik a filmessel (L/R a kép mellett, SL/SR 90-110 fokban), például máig kevernek úgy motorok (Unity, Unreal), hogy a szoba sarkaiba helyezett hangszórókkal ideális a hangzás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#142548) mettek


mettek
addikt

Melyik volt az a dilettáns aki szabályzatba ütközőnek jelezte a mai egyik üzenetemet amiben jelzem hogy aki tud, lát eladót egy xy mélyládából az szóljon?

Ebben mi a rossebb a tilos? Több száz kommentben vannak cuccok ajánlva, linkelve és akkor azt kell büntetni hogy beirom hogy ha valaki lát ilyen dobozt, szoljon? Vicces gyerek itt valaki. :W

Emiatt tiltottak ki nehany orara az oldalrol. Bravo.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#142549) ada19 válasza mettek (#142548) üzenetére


ada19
senior tag

Engem meg anno "spam" miatt a Samsung TV topikból, mert 5 percen belül 3-4 egymás utáni külön kommentben segítettem másoknak. A szabályzatban az volt akkor (talán most is), hogy lehetőleg külön legyen, erre figyelmeztetést kaptam.

Szóval, teljesen mindegy kb. mi van a szabályzatban.

Mégsenem

(#142550) VoidXs válasza ada19 (#142549) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs olyan ember ezen az oldalon, akit ne szidtak volna le ezért. Régen (az 50000-es topikok idején) nagyon behajtották a "minél kevesebb hsz" dolgot, jobban esett a rendszernek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.