Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143451) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Valai meg tudna nekem mondani hogy Van Damme hangfal kabelt honnan tudok Magyarorszagon rendelni es milyen aron? a 268-50x-000 szeriara gondolok pontosan. Koszi

[ Szerkesztve ]

(#143452) robi-k válasza xtremetuning (#143449) üzenetére


robi-k
őstag

Van. Hogy jobb-e a 205 a 105D-hez viszonyítva FHD-n? Hát, ez attól függ:
- ha FHD tartalmat "etetsz" vele, akkor nem;
- azonban ha 4K-s, HDR vagy DV filmeket konvertálod le FHD-re, akkor jobb - a magyarázat egyszerű, a 4K több adatot és részletet tartalmaz.
De az igazi az, ha a 205-hez 4K megjelenítőt párosítasz (mint Sanyinál a bemutatótermében :) ).

(#143451) xxlongikaxx
Gem Kft.

[ Szerkesztve ]

(#143453) fehér_ember válasza xxlongikaxx (#143451) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ott van a forgalmazói oldalon a név, mail, telefon.
Ha email-be megkérdezed azoknak a kábeleknek az árait amire szükséged lenne, megírja.
Bár azt fel nem foghatom, hogy miért nem lehet egy árlistát feltenni valahová az épp raktáron lévő valamikről, de biztos nagyon szeret állandóan ugyanazokra a simán megkerülhető, tehát igazából felesleges kérdésekre is minduntalan válaszolgatni. Rólunk meg azt feltételezi hogy nagyon szeretünk kérdezősködni.

[ Szerkesztve ]

(#143454) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Sziasztok!

Egy Intel Nuc 7i5bnh-t szeretnék összekötni egy Samsung HDR 4k tévével. A gépen van HDMI 2.0 kimenet, és van Thunderbolt kimenet is. Milyen kábelt ajánlotok? HDMI 2.0b-t keressek, vagy valami Thunder-HDMI irányba menjek? Köszi a válaszokat!

(#143455) Cris Andrea


Cris Andrea
kezdő

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy JBL sb 150 márkájú 2.1 es szettet. Kérdésem az lenne, hogyan tudom összekötni egy onkyo 5.1 es erősítővel, hogy azon keresztül adja le a hangot és ne a sajátjába? Van hozzá opticai kábel is, de hiába kötöm össze nem csinál semmit. Válaszokat előre is köszönöm. ☺

(#143456) Norbi 72 válasza Kovaratis (#143454) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hdmi.

(#143455) Cris Andrea

Sehogy,az egy soundbar.

[ Szerkesztve ]

(#143457) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, olyankor mi a teendő ha az ELAC 2070es szub nem hajlandó csatlkozni a telefon Bluetooth-hoz?
Több telefonnal próbáltam, már a telefont es a szubot is újra indítottam...
Párosítani sem tudom.
Ettől a szub szól, csak nem akarja felismerni az app.
Elore is köszönöm a tippeket :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143458) Sz.Miki válasza Lacielvtárs (#143457) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Szubon nincs reset?

Esetleg próbáltad törölni a telefonon a párosítást, majd a subot párosító módba tenni, és teljesen nulláról újra csatlakozni?

(#143459) Lacielvtárs válasza Sz.Miki (#143458) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, és bogy lehet a szubot 'parosito' modba rakni? :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143460) Sz.Miki válasza Lacielvtárs (#143459) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Azt nem tudom csak egy 5let., de általában a bluetooth eszközöknek van egy párosítási módjuk, , a user manual erre nem tér ki?

(#143461) antistati válasza Lacielvtárs (#143459) üzenetére


antistati
tag

Csak egy 5let, lehet hogy csak a régi Bluethooth szabványt tudja a telód?

Volt már vele egyáltalán sikeres csatlakozás neked?

ELAC Sub Controlt raktad fel a mobilra, Androidos a telód?

Jobb felső sarokban lehet váltani a DEMO és a Discover mód között...

[ Szerkesztve ]

(#143462) Lacielvtárs válasza antistati (#143461) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

És Sz. Miki
Igen, működött eddig két hét alatt majdnem mindig.
Előfordult egyszer egyszer hogy elsore nem csatlakozott.
Pénteken telefont cseréltem, de az új telefonnal (mate 10) is tegnapig működött rendben.
Majd ma is ment, mert egy filmnel visszább vettem a hangot, még ekkor is ment, majd a film végén visszaraktam az előző hangerőre.
No ezután már nem akart csatlakozni, és egyik telefon se (honor 8, mate 10)

Ui, most nem is látja a tel, a másik telefon latja es az also sorban van a szub, 'disconect' felirattal...
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143463) antistati válasza Lacielvtárs (#143462) üzenetére


antistati
tag

Hát gondolom a SUB ot próbáltad áramtalanítani, ha ez sem segít hmm

(#143464) mettek válasza Lacielvtárs (#143457) üzenetére


mettek
addikt

Én egyszer megpróbálnám újratelepíteni az aplikációt aztán felvenném a kapcsolatot a céggel.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143465) antistati válasza Lacielvtárs (#143462) üzenetére


antistati
tag

Ha látja így a teló, akkor csak rá kell kattintani a sub-2070 feliratra és csatlkozik autómatikusan

(#143466) Tonyka 2 válasza Lacielvtárs (#143457) üzenetére


Tonyka 2
tag

Nemrég szívott így két ismerős. Pénteken bement az egyik a márkakereskedőhöz. 2 applikáció van hozzá, az egyik nem jó a másik meg igen. Felrakták a jót a telcsijére és rögtön működött az ott lévő subbal.

(#143467) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Igen , kettő van, látom, majd probalgatom.
A szoftver újra telepítés már megvolt, többször is.
De mindenkinek köszönöm az ötleteket es a segítő szándékot :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143468) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Majd írd meg kérlek, ha megoldódott a probléma. Holnap beszélj az AP szalonnal. vagy a márkaszervizzel.
Kíváncsi vagyok tudnak-e segíteni így távolról.
De legalább működik a sub :)

(#143469) Lacielvtárs válasza Sz.Miki (#143468) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha rajovok a megoldásra, megirom... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143470) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Elac 2030 sub esetén mi számít közép hangerőnek?

Az eddigi suboknál volt min és max, nem volt nehéz kitalálni.

Itt van mínusz végtelen-től +10-ig és 0
Jelenleg 0-ra van állítva, azt gondoltam középnek. Ha jól emlékszem a boltban is 0-át mondtak, hogy oda kell tekerni és onnan állítgatni tetszés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#143471) VoidXs válasza Sz.Miki (#143470) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mi az, hogy közép hangerő? A 0 jelenti azt az értéket, ami pont nem torzít, ha maximális szabványos vonalszintű jelet kap, arra érdemes állítani. -6 ennek a fele, ha közép hangerő alatt azt érted.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143472) Sz.Miki válasza VoidXs (#143471) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Sry. ha rosszul fogalmaztam, :) Csak nem voltam tisztában ezzel a hangerő skálával,

Amikkel eddig találkoztam, ott volt min. és max. pontok vonalak, könnyen meg lehetett állapítani, hogy 12 óránál van a közép hangerő.

Az erősítő beméréskor kérni, hogy közepes hangerőre tegyem a subot. Ezért zavart meg, hogy itt pontosan mit is kell érteni közepes hangerő alatt.

Én 0-ra állítottam, az AP. szalonban ezt ajánlották.

Csak érdekelt a dolog miértje :)

(#143473) VoidXs válasza Sz.Miki (#143472) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Helyesen ajánlották. A +10 arra van, ha a forrás helytelenül kezelné az LFE csatornát, és nem lenne rajt a szükséges 10 dB erősítés, ilyenek például a bögreszettek agyai.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143474) Sz.Miki válasza VoidXs (#143473) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm ;)

(#143475) xtremetuning válasza robi-k (#143452) üzenetére


xtremetuning
addikt

Láttam most a Sanyinál a 4K kalibrált verziót, részletgazdagságban max 5-10%-kal tud többet az itthoni fhdnál.

Azt is csak úgy, hogy nála (kisebb) 3m széles volt a vászon, míg itthon 3,60. Szóval egyelőre nem tudta megütni a várakozásaimat...

Ellenben kontrasztban, fényerőben, dinamikában még van hova fejlődnie. Nyilván a helyén kell kezelni, abban 1 db 0,65" DMD dolgozik csak, ahhoz képest szép a teljesítménye. De, ahogy mondani szokták, 'a bajnokot nagyon meg kell verni' - attól még messze van. :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#143476) BBéci válasza xtremetuning (#143475) üzenetére


BBéci
titán

Megegyezik a véleményünk, amit úgy szoktam tömören összefoglalni, hogy annyira kell a 4K/UHD, mint kóc a s.ggembe. Mókusvakítás, marketing, ezzel ösztönzik a népet új készülékek megvásárlására, hogy pörögjön a gazdaság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143477) Tonyka 2 válasza xtremetuning (#143475) üzenetére


Tonyka 2
tag

A HDR fényerő zabáló, a projik fényévekre vannak a maximális HDR fényerő igényétől. A tévék is szó szó. Mivel viszont a forrás kommunikál a projival, így a HDR miatt elhúz mindent. Ezért akár fénytelennek is ítélhető a képe. Mert, h az is, annak a javára, h pl. egy lámpa fénye a képen világosabb legyen. A HDR vasak kalibrálása agyrém.Nem is tudom, h lehet-e 100%-an belőni. Kiforratlan az egész, úgy ahogy van, főképp proji szempontból.

(#143478) BBéci válasza Tonyka 2 (#143477) üzenetére


BBéci
titán

Nem vitaindításnak szánom, csak megjegyzem, hogy az utóbbi években piacra került, csúcsminőségű full HD vetítők képe annyira elképesztően jó, hogy semmi szükség azt turbózó mókusvakításokra, például HDR-re, UHD-ra és egyebekre. Akinek nem eléggé jó egy Barco Optix, SIM2 C3X Lumis, Runco LS-5, hogy csak azokat említsem az általam látottak közül mint hirtelen eszembe jutottak, az kakiljon sünt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143479) Tonyka 2 válasza BBéci (#143478) üzenetére


Tonyka 2
tag

Osztom a véleményed, amúgy még a 4K elment volna, ez a HDR nem kellett volna, felesleges marhaság. Önmaguktól az emberek sosem hiányolták volna. Mert egy baromi jó vetítőn, baromi jó FHD anyag is szájtátós. Lásd pl, a Feledés című kiadványt. Az már másik kérdés, h miért nem hasonló minőség az összes FHD kiadvány.

(#143480) xtremetuning válasza Tonyka 2 (#143479) üzenetére


xtremetuning
addikt

Megint ott tartunk, hogy a 4k kiadványok nagy része vállalhatatlan - az fhd megfelelőjük körbeugorják képminőségben. Miközben az fhd anyagok többsége sem üt meg egy szintet, mire a végfelhasználóhoz ér. :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#143481) Norbi 72 válasza Tonyka 2 (#143479) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az a legdurvább,hogy már 5 éves film,és még mindig etalon/referencia.

(#143482) lemmy9 válasza Norbi 72 (#143481) üzenetére


lemmy9
őstag

Abban mi a durva? A Ben Hur hány éves? ;)

Szerintem!

(#143483) Norbi 72 válasza lemmy9 (#143482) üzenetére


Norbi 72
veterán

Képminőségről van szó.

(#143484) Tonyka 2 válasza xtremetuning (#143480) üzenetére


Tonyka 2
tag

Most meg még inkább nem fog megütni, az új formátum javára dolgoznak most már fű alatt.

(#143485) salapp válasza Norbi 72 (#143481) üzenetére


salapp
addikt

Még a Rettenthetetlen ilyen, szerintem baromi jó lett a Blu-ray minősége.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#143486) nubreed


nubreed
veterán

A Yamaha RX-V sorozathoz képest, egy RX-A (Aventage) minden modellje, akár még az RX-A belépő szint is jobb hangminőséget ad, mint bármelyik RX-V?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143487) robi-k válasza BBéci (#143476) üzenetére


robi-k
őstag

A 4K még csak a fejlődés elején áll, az FHD fejlődése lényegében lezárult.
Potenciálisan - tisztán műszaki szempontból - jobb a 4K, az már más kérdés, hogy a mostani vasak tele vannak kompromisszummal (értsd: hiányossággal), és a formátumok is még fejlődésben - és adott esetben egymással való rivalizálásban (Dv vs. HDR+) - vannak.
Abban egyetértek, hogy most még inkább maradok a jó régi FHD-nél, kell még 2-3 év ahhoz, hogy HW és SW szintjén is kihozzák a maximumot a 4K-ból.
Bár, ahogy nézem, sanszos, hogy a 4K tökéletesítés helyett a gyártók átnyergelnek a 8K témára, hisz ezzel újabb kütyüt lehet rásózni a vevőkre....

(#143488) VoidXs válasza robi-k (#143487) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem fejlődnek ezek sehova, a felbontás csak felbontás, a bitmélység csak bitmélység. Az, hogy milyen panel kerül mögé, teljesen más téma.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143489) robi-k válasza VoidXs (#143488) üzenetére


robi-k
őstag

A 4K esetében nem csak a felbontásról van szó, de nem-ám! Az mondhatnám hogy a legkisebb jelentőségű újítása az új formátumnak.

[ Szerkesztve ]

(#143490) VoidXs válasza robi-k (#143489) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden más újítás gond nélkül átültethető lenne 1080p-be, csak azért nem teszik, mert akkor senki nem venne 4K-t.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143491) jaszy76 válasza Lacielvtárs (#143469) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Szia!

Nekem is gondjaim vannak a csatlakozással. Hol megy, hol nem. Írtam az Elacnak,várom a válaszukat.

(#143492) Lacielvtárs válasza jaszy76 (#143491) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ha megosztod velem is a választ, nagyon megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143493) jaszy76 válasza Lacielvtárs (#143492) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Oké! Egyébként nekem 10-ből 8-szor megy, de pont akkor nem, amikor nagyon kellene. 😀
Még azt vettem észre, hogy bemérés után megjeleniti a program az autoeq értékeket, de aztán elfelejti egy idő után. De csak megjeleníteni, mert az eq frankón működik.

[ Szerkesztve ]

(#143494) Lacielvtárs válasza jaszy76 (#143493) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no akkor ez érdekes jelenség.
tegnap több fóromtárs is jelezte nekem hogy nála is van ilyen gond.
megnyugtató hogy nem vagyok ezzel egyedül :R
ui: amúgy a szub tényleg korrektül dolgozik így app elérés nélkül is.
tegnap teszteltem filmekkel (pl: Geostrom) és olyan hang tartományok szólaltak meg - melyek rezegtették az ajtó ablakot -, amit eddig nem hallottam, de mindig tiszta volt a mély hang, nem zuhogott, csak berezonáltak a tárgyak :D
jó kis szub ez :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143495) arcitec válasza Lacielvtárs (#143494) üzenetére


arcitec
addikt

"nem zuhogott, csak berezonáltak a tárgyak " != Szoba akusztika :O :U
Vagy sok volt ... Ha neked ez vicces ...
Én a mélyeket hallgatom, nem a tárgyak rezonanciáit :P

[ Szerkesztve ]

(#143496) Lacielvtárs válasza arcitec (#143495) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az én szobámra gondolsz vagy a tiedre? :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143497) vikcsa93


vikcsa93
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy kaptam egy Samsung HT-J4550-es típusú Blu-ray házimozit, összekötöttük HDMI kábellel a Thomson 49UC6306-os típusú tévémmel, működik a lejátszás és a többi funkció, viszont mikor visszakapcsolom a tv adásra akkor visszaáll a tv hangszórójára. A tv-én beállításokban nem találtam olyat, hogy be lehetne állítani, hogy másik kimenet legyen. Van valami ötlet mit ronthattam el? A válaszokat előre is köszönöm! Az ARC-s hdmi csatlakozóba van dugva a tv-n.

(#143498) BBéci válasza vikcsa93 (#143497) üzenetére


BBéci
titán

Azon a Samsung szerkentyűn beállítottad a menüben az ARC-t? Valamint a TV-n is engedélyezni kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143499) mettek válasza vikcsa93 (#143497) üzenetére


mettek
addikt

az ARC-t tudnia kell a házimozidnak is, nem csak a TV-nek. Plusz maga a hdmi kábel is ARC képes kell legyen. Úgy gondolom hogy az a samsung készülék nem ARC képes.

Illetve máskor kérlek a házimozi belépő topikba írj. Köszi. :R

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143500) lemmy9 válasza Lacielvtárs (#143494) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem hibátlan. Az első párosítás óta stabilan működik.

Szerintem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.