Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143859) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Itt kéretik befejezni a topik szét offolását, felesleges vita gerjesztését.
Köszönöm :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#143860) MasterMark válasza Ragadozó (#143859) üzenetére


MasterMark
titán

De a dezinformálás meg szabadon mehet akkor?

Switch Tax

(#143861) Ragadozó válasza MasterMark (#143860) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Javítsd ki, de kultúráltan.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#143862) johnywalker válasza MasterMark (#143860) üzenetére


johnywalker
őstag

Mission impossible... :K
Meg dezinformáció...Meg Sztalin Visszarionovics... :))

[ Szerkesztve ]

(#143863) Dave567 válasza Nemir Ombe (#143822) üzenetére


Dave567
addikt

:R :R
Hát cserélgetni meg dugdosni úgy se fogom. ;)

(#143864) johnywalker válasza Dave567 (#143863) üzenetére


johnywalker
őstag

Négycsillagos szupi kábel.Gratula!

(#143865) Dave567 válasza johnywalker (#143864) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm!! :R
De melyik, amit elmértem, vagy a mélynyomó kábel? :D

(#143866) johnywalker válasza Dave567 (#143865) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem-Ir ajánlásai általában ár-érték arányban szuperek!Az Oehlbach cuccok ritkán okoznak meglepetést.
1: [link]
2: [link]
Ezek hazai áruházból!

[ Szerkesztve ]

(#143867) Karel666 válasza nubreed (#143826) üzenetére


Karel666
tag

Szia!
Nekem volt yamaha rx-v379, szép hangú, de lepkefing. Majd rx-v711, ami már úgymond 7-es sorozat, de nem az igazi, van kis mozija, de sztereóban el kell engedni. Most van egy Yamaha rx-v1073(azt olvastam, hogy a a1020-al van pariba,a listaáruk is azonos volt, de majd mások kijavítanak), szóval ez már mozin király és sztereóban is szépen szól. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok.
Tehát a 7-es sorozat és a 1020 között nagy ugrás van!

[ Szerkesztve ]

(#143868) nubreed válasza Karel666 (#143867) üzenetére


nubreed
veterán

Oh köszönöm, végre valaki. :)
Nekem még nem világos a Yamaha számozása. Csak próbálom kilogikázni, hogy az 1020 talán 5 évvel ezelőtti modell lehet, mert ugye az 1070/1073 2017 -es kiadású. Vagy ez rossz logika?
Na mindegy, ha tudnék jó áron elcsípni egy akár 5 évvel ezelőtti Aventage modellt, annak nagyon örülnék. De most nem nagyon találok a használt piacon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143869) Karel666 válasza nubreed (#143868) üzenetére


Karel666
tag

Nem, a 1073 az 2013-15. Nekem sem tiszta ez a számozás, de a hangjával meg vagyok elégedve, pedig mostanában volt pár erősítőm és nem belépő szintűek!

Megjegyezném még, lehet a belépőben volt róla szó, hogy van nekem is Nakamichi banándugó szettem. Be volt kötve az erősítő és a hangfal oldalon is. Most az a szerepe, hogy a gyerek kukásautójában az a szemét.... Teljesen hazavágja a hangot szerény véleményem szerint!

(#143870) nubreed válasza Karel666 (#143869) üzenetére


nubreed
veterán

Ja értem, köszi. Próbálom hajtani a használt piacot, hátha le tudok csapni egy eladó modellre.
Banándugózni nem akarok, nem fogok, lebeszéltek róla anno. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143871) szinimini


szinimini
senior tag

Szevasztok,

Remélem belefér ebbe a topikba és előre is bocs noob kérdésekért :U

Új tv fog érkezni és szeretnéma legtöbbet kihozni belőle, egy EX780-ról lenne szó.
És akadt egy egy kis problémám a 4K, UHD filmek lejátszásával sajnos.
Eddgi Pc-ről ment a lejátszás,de csak FHD filmek mentek és nem fogja bírni a gép se a vidókártya.
Rákölteni pedig nem szeretnék, mivel megszeretném szüntetni majd és laptop lenne helyette ill. egy NAS-ra gondoltam adattárolás miatt.

Jelenleg, ami most képes nekem 4K,UHD filmek lejátszására az a ps4 pro-m.
Arra gondoltam,hogy ide felteszem a filmeket átmenetelieg és akkor letudom játszani.
( Későbbiekben nem lesz elég a tárhelye )
Meg van itt vmi DLNA funkció is,amivel talán össze tudom hozni a tv-t a ps-el, de még egyenlőre még ez is kínai :DDD
( Itt most még azt se tudom per pill,h hogyan tegyem rá a filmeket )
Szóval elég tanácstalan vagyok ebben a témában,hogy mit kellene tennem. :(

Adjatok már légy szíves vmi tippeket,hogy mit kellene tennem,hogy össze állítsam úgy a rendszer,h minden szépen,akadás mentesen fusson rajta. Miből álljon? pl milyen NAS stb stb .....
pl az jó lenne,h a tv-ről belemegyek a filmek mappába aztán kiválasztom,h mi mennyen azt kész :D
Én a következőre gondoltam,h miből állna rendszer : laptop,NAS ps4 pro, tv. 4ből 2 pipa :D

Ha pl NAS-re rakom a filmek akkor DLNA segítségével fogom tudni lejátszani?

Vagy, hogyan működik ez az egész? :))

Köszi előre is a türelmet :R
Remélem azért értitek,hogy mit akarok :DD :))

ui.: és persze azért közben bújom a netet is ;)
Eddig arra jutottam,hogy ez a NAS lenne jó, külön lejátszó egyenlőre kilőném,mert még nem ki írni se tudném cd-re a filmeket.

(#143872) T_Stark válasza szinimini (#143871) üzenetére


T_Stark
őstag

Ez itt kissé off, de ha komolyan gondolod, elfelejted a TV-n lejátszást, és veszel egy médialejátszót (pl Zidoo, Himedia, S905 boxok..., van mindnek topikja). A NAS jó gondolat, amit néztél meg bőven jó, nálam egy harmadába kerülő Zyxel 326-ról mennek a filmek, de ne DLNA-t használj, hanem SMB vagy NFS megosztást.

(#143873) mettek válasza szinimini (#143871) üzenetére


mettek
addikt

Nasból ha nem akarsz szenvedni akkor vagy Qnap vagy Synology. De inkább Synology...ez magyar nyelvű is. Nekem 3 éve mrgy nonstop rgy ilyen ds115 típus.

Ha a nasra és a tv-re is telepíted a Plex alkalmazást akkor a tv-re tudod streamelni a filmeket de ehhez utp kábellel kell összekötni a tv-t és a routert. A plex viszont nem kezeli a dts hd hangokat.
Ha ez is kell akkor venned kell egy androidos tv boxot. Ha usb csatlakozó nem kell akkor sztem még jobb egy apple tv. A dlna nem jo, nagyon gyenge az átviteli sebessége, samba (smb) kapcsolatot szoktak használni. De plexnél azt hiszem nem is kell ezeket beállítani mert fiók alapján megtalálja a szerveredet.

Androidos boxon kodit vagy xbmc lejátszót kell használni, apple tv-n pedig Infuse progit.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143874) Borisz76 válasza szinimini (#143871) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

A Synology NAS - Összefoglaló-t böngészd át. A médiaszerver bejegyzésben olvashatsz a DLNA-ról is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143875) szinimini válasza T_Stark (#143872) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi a tippet.
A Zidoo-t közben megtaláltam és pl külfödről jobb árban is lenne.
Akkor azt a NAS-t hagyom ,mert akkor ennek az árából kijön egy zidoo meg egy olcsóbb NAS is.
És akkor így le van tudva minden.
Akkor a DLNA kilőve, utána járok mi is az a kettő,amit javasoltál.

mettek Úgy néz ki,hogy kelleni fog a Zidoo és ez tűnik e legjobb megoldásnak ,h minden mennyen , bele értve a hangot is.

Borisz76 Átnézem , köszi ;)

Most a ps4-et,h tudnám akkor ideiglenesen össze hozni?
pl felmásolom rá a filmet, elindítom azt kész? :)

Köszönöm :R

(#143876) allein


allein
addikt

Sziasztok. Nem tudja valaki pontosan milyen beállítások szükségesek a Synon ahhoz, hogy a hálózati lejátszóm lássa a megosztott mappákat? Ez működött korábban, csak ugye nem rég DSM újra lett telepítve :U

FLAC anyagot szeretnék lejátszani.

Kicsit OFF kérés, elnézést kérek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#143877) nubreed


nubreed
veterán

Még szintén Yamahásokhoz, RX-A860/870 és RX-A1060/1070 között nagy különbség lehet hangminőségben mozit és sztereó zenét tekintve?

Ugyanakkor azt is olvasni, hogy az A860 nem más mint egy túlárazott RX-V771 (vagy valami ilyesmi). Ez azt jelenti, hogy a 771 tudja ugyanazt a hangminőséget, mint a 860?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143878) Quetz válasza nubreed (#143877) üzenetére


Quetz
őstag

RX-A860 Compared to the RX-V781:

1. Detachable power cable.
2. RS-232c Programing interface
3. RX-A860 has 7 rear HDMI inputs. RX-V781 has 5.
4. Extra 5th foot with Anti-Resonance Technology (A.R.T. Wedge) to reduce Vibration

The RX-A1060 had the following advantages/differences over the RX-A860

1. Symmetrical power amplifier layout
2. Heat sink with anti-vibration and anti-thermal properties
3. Rigid chassis with additional bottom frames
4. H-shaped cross frame for additional chassis rigidity
5. ESS SABRE 9006A 8-channel DAC.(RX-A860 has Burr-Brown Direct Path.)
6. 7 HDCP 2.2 inputs. RX-A860 has 3 HDCP inputs.
7. 7 Analog Audio inputs.(RX-A860 has 4.)
8. 3 Optical & Coaxial inputs.(RX-A860 has 2 each.)
9. 2 12v -0.1A Max Trigger Outputs.(RX-A860 has 1.)
10. Independent pure power supply.
11. Ultra-low jitter PLL circuitry helps optimize sound imaging.(RX-A860 has Low Jitter PLL circuitry.)
12. Zone 2 Volume EQ.
13. Zone 2 Extra Bass function.
14. Zone 2 Audio Processing
15. Zone 2 HDMI out.

Scenes
RX-A1060 has 12 programmable scenes.
RX-A860 has 4 programmable scenes.

Output Power
RX-A1060
110W 8 ohms, 20 Hz to 20 kHz, 0.06% THD, 2 Channels Driven.
RX-A860
100W 8 ohms, 20 Hz tp 20 kHz, 0.06% THD, 2 Channels Driven.

(#143879) Karel666 válasza nubreed (#143877) üzenetére


Karel666
tag

Én is úgy olvastam, hogy az A860 nem tud többet, hallani nem hallottam.
Itt van egy kis összehasonlítás a 771-ről--[link]
A mért 5x38w 8 Ohm-on 0,7% thd--- nem túl fényes. 20 nm alatti helyen biztosan megállja a helyét mozin.
Helyedben én várnék, ha nem égetően sürgős a vétel.

Mikor bekötöttem a 1073-at, s elkezdtem hallgatni kedvenc zenéim, gondoltam magamban, hogy milyen szépen beilleszti a mélynyomót.... közben pure direct-en volt, s nem is szolt, de teljesen azt éreztem.
Ilyet az onkyo 3007-nél és a pio lx55-nél sem hallottam, pedig egyik sem alap szintű!

(#143880) Dave567 válasza johnywalker (#143866) üzenetére


Dave567
addikt

Igen, jó termékeket szokott ajánlani. :R
Már csak egy lejátszó kéne ami tudnám a filmeket nézni.
Sajnos már Pc-n se tudom. :F

(#143881) nubreed válasza Quetz (#143878) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi!

A 860 vs. 781 összehasonlítást én is megtaláltam a neten, aszem az 1060 -ast még nem. A ki és bemenetek száma nem izgat annyira. Nem vagyok benne biztos, hogy egy 860 -as túlzottan megérné. Az 10xx sorozat az első igazi Aventage, ebből az összehasonlításból is ez látszik.
Szeretem a Yamaha erősítőket, több is volt már és maradnék ezen a vonalon, de már csak a felsőház érdekel, nem fogok egy 781/860 -ra beruházni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143882) nubreed válasza Karel666 (#143879) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem még tudok várni.

Megofgatdam azt a tanácsot, ami itt is le lett írva ebben a topicban sokszor, hogy ha valaki fejleszteni akar, kezdje a hangsugárzók cseréjével. Tehát így is tettem. Jó ideig a Polk Audio RTI A5/A7 volt a kiszemelt, de azok már eléggé kifutó modellek és használtan sem tudtam már lecsapni egy eladó párosra. Aztán elkezdtem egyre többet olvasni a neten a Q Acoustics 3050 hangfalról. A What Hifi magazin is imádta, nagyon jókat írtak róla és rengeteg nagyon elismerő review és hsz van vele kapcsolatban a neten. Így kíváncsi lettem és elmentem őket meghallgatni és meg is vettem egy párt belőle. És nagyon jól tettem, imádom ezeket a hangfalakat, abszolút előre lépés számomra. Előtte JBL Northridge N38 állóhangfalaim voltak, és én még azt hittem, hogy ezek jó hangfalak... A Q 3050 -esekhez képest sehol nincsenek, már bánom, hogy nem váltottam előbb, de a lényeg, hogy most már igen. Előtte mindig használtam a mélyládát is zene hallgatáskor is. A Q 3050 -eseknél nem kell, olyan gyönyörű, telt, erőteljes és torzítás mentes mélyei vannak, hogy felesleges a mélyláda zenehallgatáskor! Imádom. És egyébként gyönyőrűen, erőteljesen, kiegyensúlyozottan szólnak, tényleg öröm vele a zene hallgatás és persze a filmezés is. Mindezt csak azért írom, mert valszeg az lesz, hogy amíg nincs egy jó használt erősítő a piacon, addig folytatom a hangsugárzók cseréjével és biztos, hogy maradok Q Acoustics vonalon, egyedül a mélyládában nem.

Más, vettem az Amazonról AmazonBasics HDMI kábeleket, 4,6 m hosszúságban, tökéletesen teszik a dolgukat, semmi baj nincs velük. Aki eddig kételkedett, az ne tegye, jól megépített igényes kábelek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143883) kingoftailor


kingoftailor
csendes tag

Nem tudom, hogy ez a teljesen megfelelő topik-e erre a kérdésre, de hátha tud valaki segíteni...

Van egy samsung 58mu6122 tévém (egy hete) és van egy genius sw 5.1 hangfal szettem már sok éve.
Régebben számítógép hangkártyára volt kötve a hangfalszett, egy másik samsung tv meg a videókártyára.
Tök jól is működött, de aztán elköltöztünk és most nincs a tv mellett a számítógép.

A tévén persze csak optikai hang kimenet van, a hangfalszettnek meg csak 6 RCA bemenete van.

Vettem az ebay-en egy hang átalakítót, amit ma össze is kötöttem, de nem akarja az igazat.

A házba az előző tulaj becsövezett kábeleket a hangszórókhoz, de nem jelölte meg hogy melyik melyik, így ez is játékos. Megpróbáltam kijátszani a hangfal beállító teszt segítségével, de olyan, mintha nem bontaná szét a hangot. Pl. a jobb első kellene szóljon, akkor szólt a bal első is.

A tévén a hangkimenetet átállítottam Dolby Digital-ra.

Bármilyen ötletet, segítséget megköszönnék.

(#143884) Borisz76 válasza kingoftailor (#143883) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt tedd fel a kérdésed : [link]

A YT-s teszteket meg el lehet felejteni mert csak sztereóban szólnak.

Indíts el egy filmet amin DD 5.1 hang van.

Vagy tölts le innen egy demót : https:\\The Digital Theater - Dolby Trailers.com

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143885) Quetz válasza nubreed (#143881) üzenetére


Quetz
őstag

Egy Yamaha 2060-ra fájt a fogam, de a Denon X4300-t annyival olcsóbban be lehetett szerezni, hogy egyszerűen sajnos nem érte meg a Yamaha. Remélem neked nagyobb szerencséd lesz az akciókkal/használt piaccal.

(#143886) kingoftailor válasza Borisz76 (#143884) üzenetére


kingoftailor
csendes tag

Köszönöm. Próbálkozok ezen a vonalon tovább.

(#143887) nubreed válasza Quetz (#143885) üzenetére


nubreed
veterán

Na és milyen a Denon hangzásilag egy Yamival összehasonlítva?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#143888) Yocee


Yocee
aktív tag

1. Megjöttek az egyel nagyobb kategóriás beépíthető hangfalaim (Jamo IW 606), amit frontnak szánok (az IW 406-ok helyett). Nagyon sok különbség nincs, és meghallgatva sem tűnik egyelőre eget verőnek a változás, de persze még csak bejáratom őket, halkan. Talán holnap már ráengedhetem a Bohemian Rapsodyt, mostanában azzal tesztelek mindenkinél (ami vicces, mert azt hiszed, hogy a Spotifyon ez egy vacak szám, aztán egy öreg Yamaha magas kategóriás erősítő, és egy pár B&W 683 (S1) jött az utamba, és azóta tudom, hogy a teszt jó, a dal jó, minden más volt vacak eddig)

2. Megmagyaráztam az asszonynak, miért volt jó az erősítő csere az SC-LX 58-ra és megtanulta használni a Spotify Connectet. Erre most nem megszüntették a támogatást? Egymásra mutogatás az megy, Hogy a Spotify változtatott, de a Yamaha azért bejelentette, hogy ők adnak ki frissítést a régi készülékekre. Pio is megtehetné...

3. A napokban volt itt ellenállás téma. Ha kipróbálásból szét szeretném húzni a teret, és 2 centert szeretnék bekötni, akkor hogy tegyem? Sorba, és akkor 16ohm, vagy párhuzamosan, és akkor 4 ohm legyen? Vagy tegyem rá egyszerre az összes itthon található centert, sorosan, és párhuzamosan, és akkor kijön a 8 ohm ? :DDD

(#143889) VoidXs válasza Yocee (#143888) üzenetére


VoidXs
nagyúr

4 Ohm alatt szoktak problémák lenni (a jobbak 2-t is bírnak), két 8-as párhuzamosítása még oké. A teret egyébként nem két centerrel, hanem a frontok távolításával (néha forgatásával) lehet széthúzni. Ezzel csak azt fogod elérni, hogy "megy veled" a hangja a határáig. Ami amúgy nem baj, mert THX követelmény, de máshol baffle wall-al (valaki tud rá magyar szót?) szokás megoldani.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143890) Norbi 72 válasza Yocee (#143888) üzenetére


Norbi 72
veterán

2 centert? :Y

Egy komolyabbat vegyél,az kitölti a teret!

(#143891) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#143890) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1,bár ha jól értem a többieket, akkor a cxr200 is elbirna a kettő bs 263as dobozom centerkent? ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143892) Yocee válasza VoidXs (#143889) üzenetére


Yocee
aktív tag

Köszi. Azok be vannak falazva, nem mozdulnak sehova. Pusztán csak unatkozom, játszom, kísérletezek.

Ezeket elfelejtettem az előbb beilleszteni.



meg hátha erre is ad valaki egyszer választ:

(#143893) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#143891) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kisérletezzetek csak.. :DDD

(#143894) Karel666 válasza nubreed (#143882) üzenetére


Karel666
tag

Kis érdekesség. Még black friday akcióban rendeltem az Octogon audió-tól HDMI kábeleket, sima belépő szintű. Octogon HDMI-EX10. Teljesen jók egyébként.[link]

ebay-on is ugyan az van kínából, csak fele annyiba kerül! [link]

(#143895) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#143893) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én nem fogok kiserlezetni, ezért is raktam oda mondat végére a megfelelő smilet :D

Amúgy is igaz, hogy egy normális center, jobb mint két valamilyen :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143896) szrobert válasza nubreed (#143882) üzenetére


szrobert
tag

Milyen zenéket hallgatsz?

(#143897) mettek válasza Norbi 72 (#143893) üzenetére


mettek
addikt

Én is gobdoltam 2 centerre. A cinema cityben is úgy van. Én olyan megoldással tudnám elképzelni hogy center csatorna pre outra sztereó erősítő vagy végfok és annak a 2 kimenetére egy egy center. Sztem simán működne. Nyilván teljese egyforma centerről beszélek.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143898) Lacielvtárs válasza mettek (#143897) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Úgy működne, az tuti fix :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143899) Yocee válasza mettek (#143897) üzenetére


Yocee
aktív tag

Ez nem is rossz ötlet. Nekem tud az erősítő Bi-amp módot a centernél is, de csak 5.1-ben.
Amúgy a Jamo 160 hangjával nem volt gondom. Most a falban az iw 425 LCR, és még a padláson a Jamo 18, meg a Jamo 160 centerek.

(#143900) python1 válasza mettek (#143897) üzenetére


python1
veterán

Nagyot tud dobni a hangon a center külön erősítése,viszont én nem tartom jó ötletnek csak a front meghajtását külön végfokkal,akkor inkább már az összeset végfokolnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.