Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) N.Ferry válasza Cassidey (#50149) üzenetére


N.Ferry
senior tag

nincs új kép? :U :DDD

Walking Dead

(#50152) userxy


userxy
őstag

Hát aki szerint egyszerű a 10x-3as ismétléses edzés amit régebben felraktam az tolja végig megfelelő súllyal és megváltozik a véleménye az biztos....

Edzés felétől kb a világomat nem tudtam :o

(#50153) kolosanyi válasza userxy (#50152) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem fogják. A saját súlyos gyakorlatokat is azért tartják bohóckodásnak, mert nem próbálták rendesen. ;]

(#50154) Ijk válasza kolosanyi (#50153) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én inkább ízületgyilkosnak tartom már ha nem 60 kilós az illető. Illetve kissé vicces amikor rángatják mindenfélén magukat, fél mozgástartománnyal, de végülis jó kardió csak nem szabad sok pihenőt tartani. Mondjuk ez igaz a súlyzós edzésre is, de ott inkább a kényelmesen edzők jellemzők, akik félnek leizzadni és erőlködni, ellenben a saját súlyos harcosokkal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50155) Zomb€€ válasza Woodslave (#50147) üzenetére


Zomb€€
őstag

Én ma szívesen arrébb rúgtam volna mindenkit. Tele volt a terem díszpicsával, meg ferikékkel, tököm kivan velük, alig lehet elférni.
Bár legalább tisztelettudóak, mert amikor látja hogy 200 kilóval húzok fel, odajön megkérdezni, hogy nem zavar-e ha 5 méterrel arrébb bicepszezik ;]

Igen, ha ügyes vagy megfigyelhető, hogy a két mondat ellent mond egymásnak, de kérlek legyél tisztelettudó te is és ne akarj szőrszálat hasogatni :K ;]

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#50156) kolosanyi válasza Ijk (#50154) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért lenne ízületgyilkosabb, mint egy ugyanolyan terheléssel végzett súlyzós gyakorlat? Például melyik terheli jobban a vállat, egy 100 kilós fekvenyomás, vagy egy ezzel egyenértékű fekvőtámasz variáns? Szerintem pont ugyanolyan megterhelő mindkettő. A mászókán rángatózás meg himbálódzás az viszont nem rendes edzés, az a fekák dominancia harca. Nem mondom, hogy nem tudnak rendesen edzeni ha akarnak, de a videómegosztókra ez megy, mert ez látványos. Hányan néznék meg azt, hogy egy pali végigpörget egy nyomó edzést, ami egy óra? Mondom az általam legutóbb megcsinált nyomó programot akkor saját súlyos gyakorlatokkal: aktuálisan nehéz fekvő (most épp íjász fekvőt csináltam megemelt lábbal, kb a teljes testsúly 90-100 százalékát jelenti), gyűrűs tárogatás, kézállásból nyomás, tricepsznyújtás felfüggesztéses eszközön és a végén LaLanne fekvő (ezt izometrikus tartásként csináltam, nem volt már erőm hozzá, de egy remek váll és törzs gyakorlat). Na most ezt végignézni nem igazán izgalmas dolog.

(#50157) S e t h válasza Zomb€€ (#50155) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ne kokszolj annyit, mert a tesztoszterontól szétdurran az agyad.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#50158) Woodslave válasza kolosanyi (#50156) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Bá hiába kínlódott? :F ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50159) Zomb€€ válasza S e t h (#50157) üzenetére


Zomb€€
őstag

:N [link]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#50160) N.Ferry válasza kolosanyi (#50156) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Mindig azt hiszem,hogy te rossz topikban vagy ;]

Walking Dead

(#50161) kolosanyi válasza Woodslave (#50158) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát látod... :( ;]

(#50160) N.Ferry
Én is, de aztán mindig rájövök, hogy ez sokkal kevésbé off, mint a berkihere. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50162) xcds válasza kolosanyi (#50161) üzenetére


xcds
őstag

Itt az az ON. :D

(#50163) kolosanyi válasza xcds (#50162) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ó... Ezesetben viszlát! :DDD

Nem. Ilyen könnyen nem szabadultok tőlem. ;]

(#50164) bandus


bandus
veterán

tudtok még valami használható kalóriatáblázatot a neten? szerintem a bb.hu-s egy kalap szar, használhatatlan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50165) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#50156) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

miért lenne izületkímélőbb egy fekvenyomás :F

talán mivel alá vagy támasztva, és a célizomra terhelődik a súly az izületek helyett. ellenben a fekvőnél az egész tested befeszül. persze ha 60kilós ferike vagy akkor nem annyira megterhelő mintha 130-140 vagy, de ettől még így van :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#50166) Allat1


Allat1
csendes tag

Ha holnap elkezdem az edzést, akkor 40 kilóról felmehetek 60-ra nyár végére? ;]

(#50167) gooool


gooool
őstag

Szép estét! :D

Csak hogy legyen már egy kis kritizálni való, dobok fel egy képet a jelenlegi állapotól. ;]
Tömegelés közepe, 177centi 82 kiló.
[link]
Alakul, bár még kell rá pakolni, hogy rábólintsak.
Jöhet a savazás! :DDD

Üdv, Balázs

(#50169) Miamiquake válasza gooool (#50167) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Rakjál rendet a szobában, MOST!

Egyébként szerintem a méretekhez képes penge :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#50173) kolosanyi válasza BÁ Nutrition (#50165) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hogy micsoda? :F Egy fekvőnél az "alátámasztást" a törzs végzi, ezáltal az is edződik, de ez a váll szempontjából elhanyagolható. Ha a karodat x Newton erőkifejtésre készteted, akkor az ízületre ugyanakkora terhelés fog esni akkor is ha fekvenyomsz, és akkor is ha fekvőzöl. Hasonló mozdulat, csak az egyiknél egy tárgyat tolsz el magadtól, míg a másiknál magadat tolod el a földtől.

---------------------------------------

Na, már csak a troll kellett ide. :U

[ Szerkesztve ]

(#50174) gooool válasza Miamiquake (#50169) üzenetére


gooool
őstag

Nem az én szobám, abban rend van. :DDD
Jobb, mint volt ez biztos, de még messze a cél. :)

96hunter96:
Fogadjunk csak a mai nap miatt regeltél be álnéven... ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#50175) Cassidey válasza bandus (#50164) üzenetére


Cassidey
senior tag

Ezeket nézd meg:

[link]

[link]

És válassz egyet, majd maradj annál.. :)

[ Szerkesztve ]

(#50176) bandus válasza Cassidey (#50175) üzenetére


bandus
veterán

köszi :R

már csak az a kérdés, hogy a súlyvesztéshez hány g-ról indítsam a ch-t. ez a hülye bb 350-et ír, de azt sokallom. jelenleg 80-81 kg környékén mozgok. kit mit ajánl? én olyan 200-250 g-ra gondoltam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50177) userxy válasza bandus (#50176) üzenetére


userxy
őstag

Edzésnapon 1,6 g CH zsírmentes izomtömeg
Pihenőn 0,8g

(#50178) Cassidey válasza bandus (#50176) üzenetére


Cassidey
senior tag

200 szerintem elég kevés elsőre, én 180-on vagyok pl. Szerintem ne szivassa magát az ember feleslegesen, majd csökkented ha nem elég.

userxy ez baromi kevés

[ Szerkesztve ]

(#50179) bandus válasza Cassidey (#50178) üzenetére


bandus
veterán

ezt én is kevesellem, biztosan nem bírnám tartani. szerintem olyan 300 környékére belövöm, aztán meglátjuk merre mozdul a súly.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50180) Dicker válasza bandus (#50179) üzenetére


Dicker
őstag

Attól függ mennyin voltál eddig.
Leugrani nem érdemes, mert csak a kortizol termelésed indul be, és ehetsz 100-at naponta, nem fogysz tőle. Fokozatosan kell levinni.

(#50181) Cassidey válasza bandus (#50179) üzenetére


Cassidey
senior tag

Egyébként hány centi magas vagy?

(#50182) kolosanyi válasza bandus (#50176) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem számolj egy napi kalóriaszükségletet edzés nélkül (BMR-ből meg lehet határozni, vannak rá kalkulátorok), az edzést meg szépen add hozzá és kész. A bevitt kalória kb 20-25 százaléka legyen kb fehérje, 50-55 a ch, a többi zsír (nálam ez nem működik, kb fele-fele zsír és ch, így is 300-400 g között vagyok egy nap, simán elzsírosodnék a francba ha emelnék a ch-n). Ebből egy viszonylag pontos értéket kapsz.

(#50183) bandus válasza Dicker (#50180) üzenetére


bandus
veterán

eddig reggeli melegszendó, ebédre rántotthús, vacsorára meg valami burger/mexikói/ami jön diétát követtem :D

Cassidey: 182-3 cm környékén

kolosanyi: csak tudnám, hogy te minek írogatsz ide ;] mindig hajlamos vagy jól összeszedett, értelmes választ adni, köszönöm :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50184) Cassidey válasza kolosanyi (#50182) üzenetére


Cassidey
senior tag

Én úgy számolnám, h testsúlykilogramm x2 a fehérje, a ch-t már kb. kigondoltuk, és a maradék zsír. :) Olyan 3000 körül lehet súlytartáson, szóval ami 2500-2600 kalóriába belefér. Zsír-ch arányokkal meg lehet játszani picit, kinek mi fekszik. :)

(#50185) Dicker válasza bandus (#50183) üzenetére


Dicker
őstag

Azzal is ugyanúgy lehet számolni. De az eddigen van a hangsúly. Mostantól nem, csak az lesz. :)

(#50186) N.Ferry válasza kolosanyi (#50173) üzenetére


N.Ferry
senior tag

amúgy te jártál már terembe is vagy csak a saját súlyos megy?

Walking Dead

(#50187) userxy válasza Cassidey (#50178) üzenetére


userxy
őstag

Nem kevés az :)

Attól függ miről indul és mi a cél :)

(#50184) Cassidey

Sima testsúly kilogrammra számolni szerintem nem éri meg. Tömegelésnél zsírosodsz tőle sokkal jobban.
Diétába meg lényegesen lassabb. Zsírmentes tömegre kell számolni.

[ Szerkesztve ]

(#50188) Cassidey válasza userxy (#50187) üzenetére


Cassidey
senior tag

A száraz testtömegét nem tudjuk, de tökmindegy, ez kb. 1300 kcal amit ajánlasz, ami egy átlag nő alapanyagcseréje, sőt, még annál is kevesebb, még csak nem is szintentartója, borzasztó kevés. Szintentartás alá kell menni, de nem alapanyagcsere alá, ha nem akarsz kibabrálni a szervezeteddel.

(#50189) kolosanyi válasza N.Ferry (#50186) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jártam, persze. Igazából másfél éve hanyagolom, amikor elkezdtem a jelenlegi sulit, akkor egy évet edzettem csoportban, mindenfele funkcionális cucc volt. Aztán a nyáron gerincsérvet állapítottak meg nálam, azóta azt se csinálom, pedig szerettem. Az a baj, hogy a bellt nem bírja a derekam, illetve a nehéz súlyos guggolásokat, felhúzásokat stb. Mindegy, megtaláltam a módját, hogy tovább tudjak fejlődni így is. A kevés eszközzel, ami rendelkezésemre áll, illetve saját súlyos gyakorlatokkal frankón le tudom edzeni magam, azóta folyamatosan fejlődök mindenben, szóval működik amit kigondoltam. Nem vagyok egy nagy szám sem kinézetben, sem erőben, de a saját kis szintemen jól esik megtapasztalni azt, hogy mindenben folyamatosan javulok. Kifejezett célom nincs, ezt a lépésről lépésre folyamatot akarom fent tartani amíg lehet.

(#50190) userxy válasza Cassidey (#50188) üzenetére


userxy
őstag

Fehérje és zsírok :)
És egyből el is van intézve a szükséges kalória :)

2-2,5 g fehérje

Az összes többi zsíradék ami kell hogy meglegyen napi fentartó kalória minusz edzésnapon 300 kcal pihinapon 600 kcal.

[ Szerkesztve ]

(#50191) N.Ferry válasza kolosanyi (#50189) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Értelek,és ne vedd kötözködésnek,csak nyilván egy összetett teljes testes gyakorlat(az ilyen-olyan fekvenyomás) sokkal jobban terhelnek több szalagot stb-it,(ide írható ez a kettlebbel és hasonló durvaságok) mint pl. egy értelmesen végrehajtott kontrollált fekvenyomás.
Én még mindig azt mondom,hogy talán egyedül a testépítés az a sport,ahol ha értelmesen edzel soha nem lehetne lesérülni,ellentétben a golyóbuzerálással meg a fejenállvafekvőszétettlábbal durvaságokkal.
Természetesen mindenki azt csinál amit akar. :R

Walking Dead

(#50192) brownus válasza S e t h (#50157) üzenetére


brownus
veterán

(#50193) _NCT


_NCT
őstag

Mandulagyulladással érdemes lemenni a terembe? :(((

(#50194) Recon666 válasza _NCT (#50193) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Én januárba bevállaltam. De egy kicsit elhúzódott, de hogy amiatt-e nem tudom. :D

(#50195) _NCT válasza _NCT (#50193) üzenetére


_NCT
őstag

Nyelni nem tudok kb és a hideg is ráz. Csak egy kicsit kivanmá' a f@szom hogy 2 hetente beteg vagyok, hiába szedek minden szar multit meg C-t.

Néha elgondolkodok h tényleg hagyom a picsába... Mire elérek valami kis eredményt, valami mindig közbe jön.... :W

(#50196) Morris válasza _NCT (#50195) üzenetére


Morris
veterán

Akkor tüszős mandulagyulladásod van, amit jelen esetben (talán?) enyhe láz kísér.
Én nem mennék terembe, az biztos.
Toljad az antibiotikumot (Augmentin Dou-t), 4-5 nap és minden ok lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50197) shteer válasza _NCT (#50193) üzenetére


shteer
titán

Te nem vagy okos, ugye?

..szerintem jónak tűnik

(#50198) Woodslave válasza _NCT (#50195) üzenetére


Woodslave
nagyúr

túl sokat edzel, nem bírja az immunrendszered. Vagy e mellé nem pihensz-eszel eleget. :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50199) Casanova* válasza _NCT (#50195) üzenetére


Casanova*
veterán

anno mikor mandulám volt, sokat betegeskedtem. mikor kivették,azóta nem betegeskedek,nem is voltam igazán beteg. szar manduládtól betegeskedsz mindig. vetesd ki! ;) :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#50200) Cassidey válasza userxy (#50190) üzenetére


Cassidey
senior tag

Az a baj, h az emberek nagy része magasabb ch, alacsony zsíron "üzemel" jobban, az agynak nagyon kell a ch. Főleg, hogy ez ilyen arányokkal nekem sehogy nem tűnik jónak, mert ez sok a ketózishoz, de kevés egyébként. Zsírtól is lehet gyönyörűen hízni, de ha adott tartományban marad, miért helyettesítené zsírral a ch-t? Na mindegy, ez már felesleges szócséplés. :)

MMA gyulladt testrészekkel ne edz. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.