Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) Woodslave válasza Ijk (#50849) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de mi történik? Bedurran a karod (bicepszed) vagy az alkarod?

na mindegy holnap előveszem azért én is kipróbálom lehúzásnál meg egykezeseknél :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50852) Ijk válasza Woodslave (#50851) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem brutálisan eldurran az alkarom hátazásnál. Addig nem használom a gurtnit amíg nem érzem hogy az alkar visszafog, annak is kell valami terhelés, ha már nem alkarozok. Meg néha jó egy-egy gyakorlatot nagy koncentrációval lenyomni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50853) Woodslave válasza Ijk (#50852) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hátazásnál görcsölésig megfájdul a hátam. (izomlázas is pár napig) Ráadásul a fordított (tenyér kifelé - nem baxa annyira a teniszkönyököm) és párhuzamos fogásnál nem is tudom feltekerni a gurtnit :B :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50854) Tamoo válasza Ijk (#50849) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

60 kilóhoz gurtni? Nekem se acélos az alkarom, de ennyit egy újjal is lehúznék. :D
Viccen kívül... soha semmit nem csináltál külön alkarra?

[ Szerkesztve ]

(#50855) Woodslave válasza Tamoo (#50854) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de milyen 60 kiló lehet az :U :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50856) -Mike- válasza brownus (#50850) üzenetére


-Mike-
addikt

Valamelyik a kettő közül ?! (inkább a bal)

[ Szerkesztve ]

(#50857) Dani82 válasza -Mike- (#50856) üzenetére


Dani82
senior tag

sztem ->[link]

(#50858) userxy


userxy
őstag

Kénytelen vagyok én is alkart erősíteni mert 130 fölött nem tom tartani a felhúzásnál a súlyt :D

(#50859) N.Ferry válasza kolosanyi (#50838) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nálam alap hátazásnál a gurtni,ahogy a többiek is írják nagyon szépen ki lehet kapcsolni vele az alkart pl. és csak a hátra koncentrálni.
Monduj ez is csak normális edzésnél igaz,rángatózásnál tök mindegy a gurtni is.

Walking Dead

(#50860) kolosanyi válasza Woodslave (#50847) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazából ha kellően kis súllyal dolgozol, elképzelhető súlyzós edzés esetén is, de ez nyilván állóképességi edzés esetén nyer értelmet. Gondoltam megosztom, mert ilyenről még az életben nem hallottam. :)

(#50852) Ijk
De ha hozzáedzed az alkart a többi izomcsoporthoz, akkor meg nem kell gurtni, számomra ennek több értelme van, mint a gurtnizásnak. Ha gondolod, próbáld meg, hogy a lehúzógépre nem rudat teszel hanem kötelet, elég jó móka tud lenni. De pusztán a húzódzkodón lógás (pláne ha nem a rudat markolod, hanem átdobsz egy törölközőt rajta és azt, mégplánébb egy kézzel lógva), illetve súlyzók izometrikus tartása is király módszer a szorítás fejlesztésére. Persze nem akarok beleszólni, mindenki úgy edz ahogy akar. :)

(#50859) N.Ferry
Lásd följebb. Én feleslegesnek tartom, tényleg csak izolálásnál látom értelmét, de egy összetett gyakorlat lényege - számomra - az, hogy több izom dolgozik egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#50861) Ijk válasza Tamoo (#50854) üzenetére


Ijk
nagyúr

Heti 3x járok edzeni, ebből 1-et teljesen kivesz a comb. Tehát nem edzek külön alkart, fűrészizmot, seggfeszítőt, kisujjhajlítót, fejbiccentőt.
Amióta gurtnizok és csigás lehúzásokat csinálok, azóta van hátam, nem is olyan kicsi. :)

kolosanyi: Azért kell gurtni, mert a hát mindig erősebb lesz mint az alkar.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50862) Zomb€€ válasza brownus (#50850) üzenetére


Zomb€€
őstag

Ehh, pont vágom ki ő. Volt egy közös ismink fészen, életem legboldogabb időszaka volt :DDD
Szabó Melinda

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#50863) N.Ferry válasza kolosanyi (#50860) üzenetére


N.Ferry
senior tag

A te részedről igazad van,viszont egy kondis részéről a gurtni szinte kötelező,ha rendesen akar hátazni,mivel ügye itt is pont az a lényeg,hogy izoláltan dolgozzuk meg a hátizom bizonyos részeit. (ez alól max. a felhúzás kivétel).
:R

Walking Dead

(#50864) kolosanyi válasza N.Ferry (#50863) üzenetére


kolosanyi
veterán

Más szemlélet, nem baj ez. Az arany középút az, amit ljk írt, nem kell mindenhez a gurtni, de az alkar kifáradása után jól jöhet ha még nem rendezted le teljesen a hátad.

(#50865) Tamoo válasza Ijk (#50861) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vitatkozok, mert izmos vagy.
Alkarra én is csak a kötélen súly feltekergetést csinálom heti egyszer. Szuperszettben valamivel ... nem időrabló és hatásos.

(#50866) Dexar007 válasza Tamoo (#50854) üzenetére


Dexar007
veterán

Az,hogy kiveri nem eleg? ;]

Give me your cum,bull!

(#50867) Zomb€€ válasza Tamoo (#50865) üzenetére


Zomb€€
őstag

Én régebben külön alkaroztam is (hajlító/feszítő vagy hogy a tökbe hívják) de kb ugyanannyira volt izmos mint most, hogy leszrm :K :D

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#50868) Woodslave válasza Ijk (#50861) üzenetére


Woodslave
nagyúr

megoszthatnád az edzésterved :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50869) xcds válasza Ijk (#50861) üzenetére


xcds
őstag

Sose jutott eszembe lehúzásnál gurtnizni. Húzódzkodásnál is akkor felkötözöd magad először a rúdra vagy hogy :F :DDD

(#50870) N.Ferry válasza xcds (#50869) üzenetére


N.Ferry
senior tag

kb. 10 másodpercbe telik a felkötözés. :))

Walking Dead

(#50871) Ijk válasza xcds (#50869) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem húzódzkodom. ;]
Na jó, hátazást azzal indítom, hogy 3-4x5-6 ismétlésekkel húzódzkodom.

Wood: Ha komolyan kérdezted:

1. váll-hát-has:
oldalemelés, arnold nyomás, vállból nyomás
húzódzkodás, csigás lehúzás széles majd szűkfogással, T-rudas evezés, evezés csigán, hátsó váll peck-decken.
hasprés, római pad, néha láblendítés ha még marad rá erőm

2.mell-kar-vádli:
ferdepados nyomás, mellgépen nyomás, tolódzkodás gépen, peck-decken tárogatás
tolódzkodás feltámasztott lábbal vagy szűkfogással gépen, szűknyomás, homlokra engedés vagy köteles tricepsz, állóbicepsz rúddal, beforgatós, csigás scott-pad vagy koncentrált bicespz
úlővádli, állóvádli, lábtolós vádli

3.comb
guggolás, lábtoló, lábnyújtó, lábhajlító ülő gépen, lábhajlító álló gépen (amit le fogok cserélni merevlábas felhúzásra)

4. 2km mellúszás. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50872) Woodslave válasza Ijk (#50871) üzenetére


Woodslave
nagyúr

persze. Mennyi munkasorozatot csinálsz milyen ismétlésszámmal?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50873) Dexar007 válasza Ijk (#50871) üzenetére


Dexar007
veterán

A sok melluszastol ilyen szep akkor a cicid.

Give me your cum,bull!

(#50874) Ijk válasza Woodslave (#50872) üzenetére


Ijk
nagyúr

4 munkasorozat, ismétlés változó, leginkább 10-12 de néha 14-16, vagy lemegyek 8-ig is nagyobb súllyal.

#50876: Lábazás kb. 45 perc, a felsőtest 1,5-2 óra, de pontosan nem tudom, öltözéssel, fürdéssel általában elszalad 2 óra.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50875) Tamoo válasza Ijk (#50871) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Merevlábas felhúzást én is csinálom egy ideje, csak az a baj annyira kötött vagyok, hogy kb. térdig tudom csak leengedni (berogyasztani meg nem akarok, mert a szalagok is ki vannak készülve a lábamban :D )

(#50876) Woodslave válasza Ijk (#50874) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én most toló- húzó azaz mell-váll-tric és hát-bic-csuklya napra osztottam, meg egy bonusnap néha amikor guggolok, de a toló nap qrva hosszú (legalábbis az én mércémmel, 80 perc.

Te mennyi idő alatt végzel egy nappal?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50877) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Kipróbáltam az invertált evezést úgy, hogy a karom és a lábam is instabil felületen volt (GFlex, gimnasztikai labda). Lehetetlenség rajta megmaradni, tetszik. :D Egyébként jóval keményebb így, mivel a láb is magasabbra kerül. Illetve ezt a labdás gyakorlatot is most csináltam először, volt már egy alsó hát gyakorlatom előtte, levezetésnek pont jó volt. Faszán beégett tőle a célizom. :)

(#50878) Zomb€€ válasza Woodslave (#50876) üzenetére


Zomb€€
őstag

Nekem 24 óra ...

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#50879) xcds válasza kolosanyi (#50877) üzenetére


xcds
őstag

Erről jut eszembe, kérdezni akartam tőled vmit. evezni úgy szoktam derék kímélés miatt, hogy beteszek erőkeretbe egy rudat, aláfekszek, felteszem a lábam egy padra és úgy húzgálom fel magam. Ez kb a testsúly hány %-ának felel meg? :U Te úgy is benne vagy ezekben. :))

(#50880) kolosanyi válasza xcds (#50879) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez az invertált evezés. Pontosan nem tudom, a fekvőtámaszból indulok ki, ott hasonló a kiinduló helyzet, az 60% körülbelül. Ez is könnyebb, mint a húzódzkodás, tehát biztos, hogy 100% alatt van, szerintem a 60-70 helytálló lehet az alap verziónál. Természetesen számtalan módon lehet nehezíteni ha könnyű lenne. :)

(#50881) xcds válasza kolosanyi (#50880) üzenetére


xcds
őstag

Nem szeretek plusz súlyokkal szarakodni, ink csinálok többet. Bár szabályosan (mellkas érinti a rudat, test egyenes) 5-6x10 megy, uh nem is nagyon kell.

(#50882) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Tekrvaélet :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#50883) shteer válasza Zomb€€ (#50882) üzenetére


shteer
titán

jó formában vagy :K

..szerintem jónak tűnik

(#50884) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Napi gasztro:

Az ízesítetlen fehérje atomfasza holland cukormentes kakaóporral :C
(Csak az asszony meg ne tudja, hogy a kurvadrága kakóporát turmixba tolom)

less qq more pewpew!

(#50885) shteer válasza Polacheck (#50884) üzenetére


shteer
titán

majd veszel neki másikat :P

..szerintem jónak tűnik

(#50886) kolosanyi válasza xcds (#50881) üzenetére


kolosanyi
veterán

Van több mód is a nehezítésre. Ha felteszed a lábad, egy 15-20 százalékot nyerhetsz. De ha nagyon bika vagy, akkor csinálhatod függőmérleg variációkból is (ez a legkönnyebb, de már ez is piszok nehéz, én képtelen vagyok rá). :)

(#50887) muveszur


muveszur
addikt

Tiszteletem az Uraknak!

Segítségkérés gyanánt érkeztem ide. Keresem az edzéseimet dokumentálására alkalmas androidos programot. Nem kell mást tudni, csak annyit, hogy be tudjam írni, miből mennyit csináltam meg, milyen súlyokkal, és lehessen látni idő függvényében a fejlődést.

Nyilván a testemen is érzem, látom, ellenben az egész célja az lenne, hogy soha, még véletlenül se legyen egy-egy alkalommal kisebb súllyal az edzés, mint az előző edzésen. Nem tarthatok mindent fejben.

Előre is köszönöm! :R

(#50888) xcds válasza kolosanyi (#50886) üzenetére


xcds
őstag

Feltett lábbal csinálom. Amikor felhúzom magam, kb akkor vízszintes. Kipróbálom ezt is majd, bár ez így fél mozgástartomány. Csináltam már úgy, hogy test vízszintes, láb térdből behajlítva, de azt két párhuzamos korláton, nem egy rúdon. Nehéz az is nagyon, csak néhány ismétlést tudtam és vmiért csuklyám, nyakam megfájdult tőle.

(#50889) freaghill válasza muveszur (#50887) üzenetére


freaghill
őstag

Jegyzet. ;]

(#50890) norbi2010 válasza muveszur (#50887) üzenetére


norbi2010
őstag

Nem tudom van-e Androidra, de iOS-en a Gym Hero nevű app jó erre.

(#50891) kolosanyi válasza xcds (#50888) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez egyébként egy áthúzás és egy evezés kombinációja. Az összes izomcsoport, ami az áthúzásnál dolgozik, izometrikus terhelést kap, illetve még a húzó nozdulat következtében a többi húzo izom. Ebből a pozícióból mennek át a láb fokozatos kinyújtásával a függőmérlegbe.

Egyébként kevésbé akrobatikus nehezítés ha egy kézzel húzod. Állitsd magasabbra a rudat (smith gépen a legjobb) és csináld egy kézzel. A rúd alacsonyabbra helyezésével tudod növelni a terhelést.

muveszur
Kizárt dolog, hogy ne csináld soha kisebb terheléssel. :) Én egy sima táblázatot használtam amíg írtam, de a francnak van kedve mindig írogatni. Az utóbbi időben kajanaplót se vezetek. :N

[ Szerkesztve ]

(#50892) Gergosz2 válasza muveszur (#50887) üzenetére


Gergosz2
veterán

Gym Rat

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50893) BÁ Nutrition válasza muveszur (#50887) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"soha, még véletlenül se legyen egy-egy alkalommal kisebb súllyal az edzés, mint az előző edzésen" :C
;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#50894) muveszur


muveszur
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget, kipróbálom őket!

A kizárt dolog, hogy soha ne csináljam kevesebbel, arra annyit reagálnék, hogy ez igaz, de meg akarok tenni mindent azért, hogy ezen alkalmak száma konvergáljon a 0-hoz. :B

(#50895) BÁ Nutrition válasza muveszur (#50894) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az helyes, csak mindenképpen el fogsz érni platókat, pihenni kell a szervezetnek, vagy fáradt leszel, stb.
ha kezdő vagy akkor meg az a lényeg hogy ne hagyd abba 3 hónap alatt. nem azon kell gondolkozni hogy fél kilóval több megy-e minden alkalommal

egy idő után az is eredmény ha egy év alatt fejlődsz 10 kilót fekvenyomásban mondjuk.és lehet az se megy

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#50896) xcds válasza kolosanyi (#50891) üzenetére


xcds
őstag

Egy kézzel? Nem értem :F

(#50897) muveszur válasza BÁ Nutrition (#50895) üzenetére


muveszur
addikt

Mondjuk inkább úgy, hogy visszaeső vagyok a terembe:) Már sokadik éve járok, kétszer is volt 1 év kihagyás...De most megint újra lelkes és elszánt vagyok:)

[ Szerkesztve ]

(#50898) Ijk válasza muveszur (#50887) üzenetére


Ijk
nagyúr

Excel tábla.
Ha lehet minden edzést dokumentálj ismétlésszámra, súlyra. A végén számolj belőle átlagot, szórást és ábrázold koordináta rendszerben. A pontokra illesz egy harmadfokú függvényt, amit le kellene integrálni, így megkapjuk a fejlődésed primitív függvényét.
Másik amiről pontos dokumentációra lenne szükség a napi bevitt kalória, fehérjemennyiség és a testtömeg változás a testzsírszázalékkal együtt. Ezekből is készítesz egy függvényt, majd az előző pontban leírtak szerint jársz el.
Végül pedig az étkezések napi óraeloszlásáról készítesz egy mátrixot.

Ezeket az adatokat elküldöd Woodslave-nek, aki belőlük egy háromdimenziós mátrix segítségével végre megfejtheti az izmosság titkát. Ehhez neki már csak a térbeli függvény inflexiós pontjára illesztett egyenes egyenletét kell meghatározni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50899) _NCT válasza muveszur (#50897) üzenetére


_NCT
őstag

De most megint újra lelkes és elszánt vagyok

2 hét és elmúlik, ne aggódj ;]

(#50900) muveszur válasza _NCT (#50899) üzenetére


muveszur
addikt

Már tart egy ideje :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.