Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) kolosanyi válasza kolosanyi (#49242) üzenetére


kolosanyi
veterán

Francba, szar a netem, azt itt duplázok, mert nem tudom, hogy elküldte-e. :(((

panizzi
Nem mindenki vágyik csillivilli gépekre meg plazmatévére a teremben, én otthon edzek. Egyrészt így megspórolok havi 5 ezret, amit inkább kiegészítőre vagy kajára költök, másrészt egy ideje nem is szeretek terembe járni, kényelmesebb otthon. Hogy ennek a gyakorlatnak mi értelme? Ugyanaz, mint a katonai nyomásnak, annak a saját súlyos megfelelője. 115 kg vagyok, elég bivaly ellenállás ez egy fej fölötti nyomó mozdulatnál, mégha a kisebb mozgástartomány miatt olyan 80 kilónak is felel meg az esetemben.

(#49252) rwin5 válasza gooool (#49250) üzenetére


rwin5
őstag

Egfejl reki szakon vagy, milyen az élet? ;] ;] szegedi vagyok.

milyenek az órák Benkő Zsuzsa tanárnővel :DDD :DDD ;] ;] ;]

(#49253) kisbrekes100 / 5 perccel ezelőtt még 145-el nyomtál fekve

[ Szerkesztve ]

(#49253) kisbrekes100 válasza userxy (#49248) üzenetére


kisbrekes100
tag

Volt egy időszakom mikor nagyon érdekelt az erő, és zabáltam egy csomó ch-t hogy erőm legyen, akkor születtek ezek a számok... Nem azt mondom, hogy full szabályosan csináltam mindent, mer azért 190 kilós guggolásnál már a 2-nál csak vízszintig mentem vagy addig sem. Már most szerintem ha rekordot kéne csinálnom jó ha menne 130-150 közötti guggolás, olyan 180 felhúzás vagy annyi se, meg kb. 110 fekve nyomás...

(#49254) gooool válasza rwin5 (#49252) üzenetére


gooool
őstag

Még nem, mert voltam oly okos és nem adtam be felvételit, elvégzek egy renccergazdai infót gyorsba, aztán lépek Szegedre. :)
De gondolom mennyire üdítő lehet, ha már kérdezed. :DDD

#49256:
Nem fogom, igazából anyagiak tekintetében is gázos egy fősuli most, pedig úgy fest muszáj lesz... :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#49255) panizzi válasza kolosanyi (#49251) üzenetére


panizzi
aktív tag

15 éve én is otthon kezdtem el edzeni. Akkor lett elegem, mikor mázsányi súly sem volt elég, így abba is hagytam a pitsába :DDD
Na de komolyan, a géppel történő edzéssel pont a csalást tudom legtöbbször kiiktatni. Egyszerűen az otthoni súlyzós edzés már semennyire sem motivál.
Ezt az életformát pont a rendszeres terembe lejárás adja meg, nem a magadba tömött szájtek placebók.
Szerintem.

no limit

(#49256) rwin5 válasza gooool (#49254) üzenetére


rwin5
őstag

ne siesd el, nagyon szarrrrrr :) regki-egfejl szakon végeztem én (is)

Kb 1 éve nagyon ... voltak a tanárok, szopatták a fizetősöket, hogy maradjanak még egy félévig, a tanárok után rohangálni kell, ki vagy szolgáltatva.. pedig a többség főleg a rekreáció irányban csak egy tesis egyetemi diplomával tanít, szóval nem tettek le nagy dolgot az asztalra.. 1-2-nél volt már, hogy elszakadt a cérna és úgy volt beleverem a betonba, de tudtam, hogy akkor az életben nem fogok végezni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49257) Yeffy válasza rwin5 (#49249) üzenetére


Yeffy
veterán

pont olvastam ezt pár hete.
kellemesek :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#49258) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

De izom szag van.

(#49259) Dicker válasza rwin5 (#49249) üzenetére


Dicker
őstag

Ezekbe már bele vannak keverve a ruhás nyomások.

(#49260) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

Mi a véleményetek a vitalmaxos beef proteinről? 1,8 kiló 8.000ft Szerintetek?

(#49261) rwin5 válasza Dicker (#49259) üzenetére


rwin5
őstag

meztelen, vagy ruhával, én egyikkel sem nyomom ki ;]

(#49262) kolosanyi válasza panizzi (#49255) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kinek a pap, kinek a paplan. :) Én szeretek otthon, illetve a szabadban edzeni, legjobb érzés kint a jó levegőn atomra elfáradni. Szeretem a saját súlyos gyakorlatokat is, egyelőre nem fenyeget az a veszély, hogy kevés lenne az ellenállás, amit a testtömegem ad (pláne külső ellenállással tovább nehezítve). Előnynek tartom, hogy nem csak a testkompozíció javítására jó, a relatív erőt, a mozgékonyságot, ügyességet is hozza. Ez szerintem jó dolog. Ezzel persze nem a súlyzós edzést fikázom, hisz azt is csinálom, csak mivel 2 db 20-as kézim van, ezért többnyire izolálni tudok velük, vagy ha összerakom a kettőt, akkor a 30 kilóval előfárasztás után nyomásokat, húzásokat csinálni. De pl a renegát evezéshez elég volt 2*15 kg is ma. Király egy gyakorlat. :)

(#49263) szőröscica


szőröscica
addikt

Hát-bicepsz volt, nem volt rossz!

(#49264) BÁ Nutrition válasza Tamoo (#49225) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

10es tárcsák? annyi meg sem hajlítja a rudat :)

a lábtolón meg gumírozott tárcsák voltak, szal könnyen vastagabb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#49265) kukinyo válasza szőröscica (#49263) üzenetére


kukinyo
addikt

Háttal nem kezdünk mondatot. :D

(#49266) rwin5


rwin5
őstag

ez a legjobb "WTF" gym videó amit valaha láttam, és rövid is hála ég ;] [Video]

(#49267) shteer válasza rwin5 (#49266) üzenetére


shteer
titán

:DDD ez valami kötelező buzigyakorlat lehet

..szerintem jónak tűnik

(#49268) Shadowbull válasza t1 (#49230) üzenetére


Shadowbull
addikt

sulyzos edzes nem fogja vissza a fogyast, sot egyenesen kivanatos.

Mondjuk a heti 2 aerob az lofutty. Nyugodtan nyomhatod minden nap, es legalabb 45 perc legyen, de ha birod tornazd fel egy orara. Esetleg a vasarnapod legyen pihenonap.

Ekkora sulybol az elejen gyorsan fognak lemenni a kilok, de aztan termeszetesen belassul. Heti 1 kilo atlagos fogyast celozz meg, ha nem ment, akkor vidd le egy kicsit a napi ch bevitelt. Aztan ha mar nagyon keves a ch, es szarul erzed magad miatta, akar a ketogen dietaval is megprobalkozhatsz, en hatekonyabbnak erzem mint a minimalis ch-n valo billegest.

Ehhez a magassaghoz meg illene 30-40 kilot leadnod, de ez nem fog egyik naprol a masikra menni, kitartas.

Egy a lenyeg: MINDENKI le tud fogyni, nem kell hozza csodaszer, csak némi agy meg akaratero.

panizzi

"Ezt az életformát pont a rendszeres terembe lejárás adja meg"

Hulyeseg.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#49269) Cassidey


Cassidey
senior tag

Builderen ma ingyen szállítás van! :) Melyik a legjobb edzés előtti pörgető cucc? :D És ajánlottatok valami szuper baromi sok kapszulás ízületvédőt, melyik is volt? Gond van a térdemmel, beszedem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#49270) kolosanyi válasza rwin5 (#49266) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezmiez? :D

(#49271) bandus válasza Cassidey (#49269) üzenetére


bandus
veterán

pörgetőkről nem tudok nyilatkozni, de a legjobb ízületvédő cucc az animal flex :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49272) userxy válasza Cassidey (#49269) üzenetére


userxy
őstag

Izületvédőnek én ezt javaslom.
Elasti Joint
Sokak által dicsért cucc. Muteromnak is segített.

Edzés előtt én Big Bang-et tolok.

(#49273) Tamoo válasza Cassidey (#49269) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez az ingyen szállítás nap mindig jó marketingfogás. :DDD Nagy csibészek.

Ízületvédő: Én napi 2g Glucosamine HCL -t tolok. :D

[ Szerkesztve ]

(#49274) Recon666 válasza Cassidey (#49269) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pörgetőnek a Trec S.A.W jóféle, beszéltük egy pár hete. :) Izületvédőnek nem tudom mit ajánlottak a srácok, én a Biotech Arthro Guardot szedem, nállam bevált, 120 tabis. Napi 2-3 szemet szedek belőle ha helyzet van. :)

(#49275) SimiZi válasza Cassidey (#49269) üzenetére


SimiZi
újonc

Edzés előtti pörgetőnek a hot-blood ami rendkívül hatásos, de én egy erős fekete kávéra esküszöm. Természetesen annak függvénye, hogy milyen stílű edzést csinálsz. Nekem heti 6 Crossfit edzésem van így kávézni szoktam előtte, hiszen amúgy sem árt egy kis vérnyomás serkentés ilyen alkalmakkor. Esetleg még a koffein tablettát nézd meg, avagy Kreatin ATP kapszulákat.

Izület védőnek pedig a legjobb a piacon szerintem a Biotech terméke az Athroguard. Nem vészes az ára és hihetetlen jó. Amennyiben nincs kedved kapszulákat szedni ami tele vannak színezékkel érdemes tiszta magnéziumot és cinket venni és kevés c-vitaminnal összekeverni. (4-6g) összmennyiségben és ez a kombináció is kiváltja a kellő hatást.

Fontos azért figyelembe venni, hogy ahány szervezet, annyi hatásmechanizmus. Nem mindenki reagál ugyanúgy a csodaszerekre/vitaminokra...

Remélem tudtam segíteni.

http://zoltansimontraining.blogspot.hu/

(#49276) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Artúrguárdból már elfogyasztottam vagy 3 dobozzal, nekem spec nem ért semmit.

[ Szerkesztve ]

(#49277) Cassidey válasza Tamoo (#49273) üzenetére


Cassidey
senior tag

Bizony az, nem mintha nem lenne gyúrós bolt a városban. :D No mindenki mást mond, végignézem. ;) De ez az Elasti joint iható, ez nagyon tetszik. Nem akarok én megint picsogni a kapszulákon, de vagy 10-12 bemegy egy reggel, undorító és jóllakom vele félig. És nem osztom fel, nem. :D

SimiZi köszi, 4 súlyzós edzésem van, 1 kardió, 1 pilates. Pilates előtt nem akarok pörögni persze. :))

#49278: hát ez az, én is lusta voltam, meg is fájdult a térdem. Amíg szépen szedtem az ízületvédőt nem volt gond, de azért kipróbálnék másfélét is, úgyis el fog fogyni hamarosan. Soha többet nem leszek lusta, terheljük a térdem keményen, hülye voltam na.

[ Szerkesztve ]

(#49278) bandus válasza Cassidey (#49277) üzenetére


bandus
veterán

én egy halolaj kapszulát tolok reggel. meg c-vitamint, ha nem vagyok lusta kivenni a dobozból :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49279) Tamoo válasza bandus (#49278) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De te csak jógázol nem?

(#49280) bandus válasza Tamoo (#49279) üzenetére


bandus
veterán

nem, mert ott is nagy szerepet kap a láb ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49281) Yeffy válasza Tamoo (#49258) üzenetére


Yeffy
veterán

jaja, komoly emberek járnak ide :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#49282) userxy


userxy
őstag

Na a mai meg a csütörtöki edzés.

Lemegyünk ökörködni haverral :DDD

Mai Felhúzás megnézzük mennyi az egyismétléses max.
Fekvenyomásba is
és állva vállból nyomásba is.

Csütörtökön meg guggolásba.
Meg mellé ego növelés lesz állva bickózással.

Scott padon szépen ment 45 kilóval 6 ismétlés 4 seces negatív szakasszal.
Úgyhogy most állva kicsit csalósan kíváncsi vagyok mennyi lesz az annyi :D
Arcnövelés lesz :DDD

Ezen adatok ismeretében kövi héttől kezdődik a 10x3-as ismétléses diétás edzés.

[ Szerkesztve ]

(#49283) margithid


margithid
veterán

Ebből most lejön még 25% vagy ez már a csökkentett ár?
A mennyiségnél mi az az lb? Ez nem kg-ra van?

(#49284) KoVee84 válasza SimiZi (#49275) üzenetére


KoVee84
senior tag

Hol edzel, melyik teremben?

Margithid: a fizetésnél kell megadnod a kódot, akkor vonja le a végösszegből. Az lb-vel kapcsolatban meg a gugli a barátod...

[ Szerkesztve ]

(#49285) Shadowbull válasza userxy (#49282) üzenetére


Shadowbull
addikt

vallbol nyomast maxolni?

bator vagy.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#49286) stickrs válasza Cassidey (#49269) üzenetére


stickrs
senior tag

izületvédőnek animal flex, vagy elasti joint, ez a két legjobb. Edzés előttre meg nekem az No-Xplode 2.0-ból egy adag jobban adta mint (s.a.w,nitrox terapy, hotblood)-ból dupla. Big banget nemtudom,de abba van koffein egy zsákkal.. majd meglátjuk jövőhéten,kaptam egy adagot..vagyis cseréltem. Egyébként az ilyen pörgetőknél csak akkor tudod meg,hogy neked melyik jo,ha kipróbálod.. itt pl a s.a.w-ra esküsznek,de nekem meg semmi extra..szval nagyon egyénfüggő. De flexet, elastit nem éri meg shop-on venni,még ingyen szállítással se.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#49287) Casanova* válasza Cassidey (#49277) üzenetére


Casanova*
veterán

[link]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49288) userxy válasza Shadowbull (#49285) üzenetére


userxy
őstag

egyszer kibírja :) Kell a kövi edzés miatt mert az egyismétléses max 75%-ával kell majd edzeni.
Olyan 70 -75 kg körül lesz annyit még kibír. Muszáj neki.

(#49289) Casanova* válasza userxy (#49288) üzenetére


Casanova*
veterán

100 kilóval vállaztam. uccsó sorozatnál 4-6 ismétlést nyomtam bele elöl. nyak mögül nem nyomok,úgy nagyon könnyen lesérülhet a váll. egy kezessel szoktam még nyomni vállból...

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49290) userxy válasza Casanova* (#49289) üzenetére


userxy
őstag

Nyak mögül én sem szoktam.

Állva mellről szoktunk nyomni. Így

(#49291) Casanova*
Ésszel kell csinálni mint minden mást is.

Ezért nem nyomunk eszetlen nagy súlyokkal.
Itt is 4seces negatív szakasz 1 sec lenttartás majd nyomás. Felső holtpontban semmi megállás.
geci fárasztó tud lenni.
És azon felül, hogy jó váll gyakorlat a törzs tartó izmait is erősíti. Ja meg én használok hozzá övet.

[ Szerkesztve ]

(#49291) Casanova* válasza userxy (#49290) üzenetére


Casanova*
veterán

állva ne nyomjatok,könnyen sérvet lehet kapni. egyik haver sérvet kapott, utána fél évig nem tudott edzeni. mindig ülve kell nyomni.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49292) Woodslave válasza Casanova* (#49289) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és 100kg-val nyomsz ülve mellről? Ehhez képest hány kilós egykezessel nyomsz?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#49293) God Vazzeg válasza Casanova* (#49289) üzenetére


God Vazzeg
veterán

100 kilóval nyomsz mellről? :Y :R Bazze az nagyon durva :K

(#49294) Casanova* válasza Woodslave (#49292) üzenetére


Casanova*
veterán

elején 80-90 kilóval majdnem mellig engedem le. végén 100 kilóval már csak orromig,az alá engedem le a rudat. egykezessel elején 32 kilóval,végén 35 kilóval.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49295) userxy válasza Woodslave (#49292) üzenetére


userxy
őstag

Az a baj ezekkel a súlyos összehasonlításokkal, hogy csak akkor mérvadó, ha ugyanúgy csináljátok.

Mert ha lassított negatívval tolsz akkor nyilván kisebb súllyal csinálod.

Hagyományos vállból nyomás egykezessel ülve 4x8-as ismétléssel. Nem lassítva csak nagy általánosan pumpálva nyomva ahogy az emberek 90%-a edz. Úgy nekem kb a 30-35 kilós egykezes kéne.

Kb ilyen módihozZsuzsika vállazik

(#49296) Woodslave válasza userxy (#49295) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem akarom összehasonlítani.

De te meg ha jól értem 70-75 kilós 1rm-hez képest nyomnál 8-akat ülve 35 kilóba? Az is aránytalannak tűnik. (ha 75% a 75 kiló akkor persze nem szóltam :K )

Én qrva gyenge vagyok ebben is, de nekem 60 kilós 3*5-höz kb a 20-as kézisúlyzó amivel 8-akat tudok nyomni az elején. (illetve mell után ha ez enyhítő körülmény :( :D )

azért ilyenkor mindig elmerengek, miafaxnak nem sakkozok inkább (talán mert ahhoz meg hülye vagyok :(( )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#49297) Ijk válasza God Vazzeg (#49293) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megmozdítani sem bírnám. :DDD
Mondjuk mostanában hagyom a mellről nyomást is, inkább az oldalsó vállra koncentrálok. Bemelegítek oldalemelő gépen, aztán jön a szuperlassú Arnold nyomás 14 kilós egykezesekkel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49298) Casanova* válasza Ijk (#49297) üzenetére


Casanova*
veterán

fúúú,de utálom a szuper lassú gyakorlatokat kis súllyal. nem motivál. :N ajánlom neked a nagy súllyal, pumpálósat. (félig engeded le és nem nyomod ki teljesen) :) Good Vazzeg: mellről nem megy a 100 kiló. orrol,szájról megy csak. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49299) Ijk válasza Casanova* (#49298) üzenetére


Ijk
nagyúr

Legutóbb amikor "nagy" súllyal pumpáltam három hétig fájt a vállam.
Szerintem olyan kényes részekre mint a váll senkinek ne ajánlj ilyet, ha valakinek bírja akkor persze csinálja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49300) userxy válasza Woodslave (#49296) üzenetére


userxy
őstag

30-35 öt írtam. Ami lehet hogy csak 30 de az is lehet hogy 32 nem tudom nem nyomtam már úgy 3 hónapja.
Mindezt ülve.

Állva kétkezes rúddal 1 RM nem tom mennyi lesz csak saccra írtam a 70-75öt. lehet több lesz.

Estére megtudom mennyi a max.
Próbálom magam rákészíteni :P kaját is úgy időzíteni. Meg most kicsi extra CHval előtte, hogy legyen craft :D

(#49299) Ijk

Ajánlom neked az előző edzéstervem vállazását.

Állva mellről nyomás: 5x_kg; 5x_kg; 5x_kg; 3x_kg; 3x_kg; 3x_kg; 8x_kg;
Első hat sorozat 4 sec negatív 1 sec lent tartás majd nyomás fent nincs pihenés. Utolsó sorozat meg normál nyomás a 3. 5x-ös súllyal
Oldalemelés 3x30-as ismétlés
akkora súllyal hogy elsőre max 20-25 menjen és égjen be mint állat.
Hátsó delta is 3x 30-as vagy kézivel vagy csigán vagy gépen én gépen szoktam.

Csinált 6 hétig meglesz az eredménye.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.