Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) Shadowbull válasza Casanova* (#50199) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nyilvan a termeszet/darwin bacsi/ a Joisten (nem kivant resz torlendo) azert tette oda a mandulat, mert arra semmi szukseg, ki kell venni oszt jovan :)

Cassidey

"az agynak nagyon kell a ch"

Az agy alapbol szolocukorral uzemel, de ha nulla a ch-bevitel akkor 2-3 nap alatt atall ketontestekre, es azzal is remekul mukodik.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50202) Casanova* válasza Shadowbull (#50201) üzenetére


Casanova*
veterán

ha tényleg rossz a mandula,akkor kuka. :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#50203) kolosanyi válasza N.Ferry (#50191) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem veszem, de vannak dolgok, amit sérült háttal csak így tudok megoldani. Például a lábazást egylábas aszimmetrikus gyakorlatokkal vagyok kénytelen megoldani, mert így nem kell súlyt magamra rakni (a pistol squat egy kurva nehéz guggolás variáció, abból teljes mozgástartományban 5 ismétlések mennek egyelőre, de a skater squat se sokkal könnyebb ha teljesen lemész a térdeddel a talajig). Vagy legalábbis keveset, azt is olyan gyakorlatoknál, mint a bolgár guggolás, ahol a törzs egyenes helyzete miatt védettebb a gerinc. Igazándiból azoknál van gond, ahol előrehajolva történik erőkifejtés, azt tilos porckorongsérvvel (döntött törzsű evezés, felhúzások stb). Szerencsére mindenre van megoldás, a "hagyományos" súlyzós gyakorlatoknak mind van saját súlyos változata, ahogy a gépesnek szabad súlyos és így tovább. Ezeknek két olyan előnye van, ami miatt döntően ezekre alapozom az edzéseim: kevesebb eszközt igényelnek, emiatt szinte bárhol lehet így edzeni, illetve a legtöbb gyakorlatnál a törzs is aktívan dolgozik, ez pedig fontos a sérveseknek (minél erősebbek a gerinc "tartóizmai", annál több terhelést tudnak átvenni, ezáltal kímélve a sérült porckorongot). Persze hátrányaik is vannak rendesen, korlátozottan nehezíthetőek csak, ha már minden izomcsoportra képes vagy magas ismétlésszámmal edzeni a legnehezebb variációkkal is, akkor megállt a fejlődés amíg nem raksz súlyt magadra, illetve a legtöbb gyakorlat elsajátításához sok idő kell, a konditermi edzés végezhető kevesebb technikai tudással is. Ezzel nem azt mondom, hogy ez rossz lenne, épp ellenkezőleg, a legtöbb sportolni vágyónak nincs ideje/türelme szarakodni, csak meg akarja dolgoztatni az izmait gyorsan és hatékonyan. A sérülés ellen meg egyedül az véd, ha nagyon odafigyel az ember, nem vállalja túl magát, nem játszik macsót. Ez igaz minden sportra. Amúgy meg jogos, mindenki azt sportol, amit akar. :)

(#50204) Tamoo válasza Cassidey (#50200) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

4 napja nem ettem csokit, minden bajom van. :DDD

(#50205) Morris válasza Tamoo (#50204) üzenetére


Morris
veterán

Egyél HIT kekszet!
Olyan jól leszel tőle, hogy csak na! :K :)) igazi tömegelős nasi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50206) _NCT


_NCT
őstag

Az lehet h most a diéta miatt meg a sok edzés miatt legyengült az immunrendszerem? Sőt, lehet szünetet kéne tartani vitaminokkal is, mert már 5 hónapja folyamatosan tolom.

Nem tudom van-e lázam, de érzem a hátamnál meg ízületeknél, hogy kicsit sajog és fájdogál, gyengébb vagyok.

Mandulámat ki nem vetetem, csak ha nagyon muszáj. Múltkor Leflokin 250 antibiotikumot kaptam a torkomra, de gyanítom mandulagyuszira mást adnak majd. Dorithricin-t szopogattam tegnap meg ma, de sokat most nem ér, torokfájásra jóvót.

Igazából az a szívfájdalmam, h a héten kimarad megint 1-2 edzés emiatt....

(#50207) Morris válasza _NCT (#50206) üzenetére


Morris
veterán

mandulagyulladásra csak antibiotikum jó (sajnos)

Ezek a Dorithricin, meg strepsils meg mebucain cuccok remek torokfertőtlenítők, de a mandulához kevés!

[ Szerkesztve ]

(#50208) Tamoo válasza Morris (#50205) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bevenné a belem, de bepróbálkozom megint egy lightos diétával. :D

(#50206) MMA87: Próbálkozz be olajfalevél kapszulával. Túl sok edzés, kevés pihenés is legyengíti az immunrendszert.

[ Szerkesztve ]

(#50209) Morris válasza Tamoo (#50208) üzenetére


Morris
veterán

Az majd menjen nyáron. Sőt, akkor még jobb is, mert az 50 fok miatt az ember még a kaját sem kívánja.
Ennek örömére én megeszek 2-3 kekszet ;] ;] :P

(#50210) Cassidey válasza Shadowbull (#50201) üzenetére


Cassidey
senior tag

Persze, a keto más, és van akinek bejön, de pont annyi ch-t ajánlott a srác, amivel még nem leszel ketózisban érted?:)

(#50211) _NCT válasza Tamoo (#50208) üzenetére


_NCT
őstag

Általában 7-8 órákat alszom, ennek elégnek kellene lennie. Látom ez az olajfalevél kapszula pont immunerősítő, bepróbálom ha megyek a Nagypatikábaaaaa....

(#50212) Casanova* válasza _NCT (#50211) üzenetére


Casanova*
veterán

nézesd meg a manduládat! ;) :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#50213) Shadowbull válasza Cassidey (#50210) üzenetére


Shadowbull
addikt

En probaltam a minimalis CH-t meg a ketogent is, utobbi nekem sokkal jobban bejott. Egy adott ch mennyiseg alatt mar csak kovalyogtam, ketogenban sokkal jobb volt a kozerzetem (miutan atalltam).

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50214) deniro2 válasza _NCT (#50206) üzenetére


deniro2
senior tag

Szerintem neked egy rendes kivizsgálás kellene, mert az, hogy állandóan beteg vagy, alig vizelsz és 1-2 hét alatt 5 kilókat szedsz fel és adsz le, az minden csak nem normális...
Nem egy gyúrós topikban kellene diagnózist kérned és még csak nem is a háziorvostól, főleg, ha minden szarra antibiotikumot ír fel...

(#50215) Tamoo válasza deniro2 (#50214) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pedig Kaszanova már kihúzta volna a manduláját kombináltfogóval. :D

[ Szerkesztve ]

(#50216) N.Ferry válasza _NCT (#50206) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Én most még "jól" érzem magam diéta alatt,mondjuk tolom a glutát mellé napi 15g-vel.
Betegen meg tilos edzeni,ezzel ne szórakozz,csak jobban fogsz ártani magadnak.

Walking Dead

(#50217) Cassidey válasza Shadowbull (#50213) üzenetére


Cassidey
senior tag

Jaja, ugyanazt mondjuk igazából.:)

(#50218) nepszter1


nepszter1
addikt

Akkor tud valaki a jumbo profhoz hasonló terméket? Ami
tele van minden féle extrával.

[ Szerkesztve ]

(#50219) shteer válasza nepszter1 (#50218) üzenetére


shteer
titán

miért nem jó a jumbo prof? mer szájtek? ;]

májprotko hurrikán!

..szerintem jónak tűnik

(#50220) nepszter1 válasza shteer (#50219) üzenetére


nepszter1
addikt

Kicsit drágának találom.

De akkor marad a jumbo meg egy ph-x a vissza téréshez majd :D

[ Szerkesztve ]

(#50221) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ó bazz...

"52 G TUDOMÁNYOSAN BIZONYÍTOTT PROTEIN 162 GRAMMOS ADAGBAN!
•TOVÁBBFEJLESZTETT ÉS MEGNÖVELT "JUMBO-SIZE" ANABOLIKUS MÁTRIX (12,000 MG)!
•"6-CARB" GYORS-LASSÚ SZÉNHIDRÁT KEVERÉK, BENNE ZABPEHELY, PALATINOSE™ ÉS VITARGO® IS!
•ÁTLAGOSABB/ATLETIKUSABB TESTÍPUSSAL RENDELKEZŐK SZÁMÁRA KIFEJLESZTVE!
"

link

(#50222) shteer válasza nepszter1 (#50220) üzenetére


shteer
titán

magyarprotkónál annyi a hurricane mint a jumboprof - a szigetről rendelve kb 19k az 5kilós, ~11k a 2.5kilós

..szerintem jónak tűnik

(#50223) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Egy sima fehérje-dextróz pakk miért nem jó? Anabolikus mátrix meg 6-carb szénhidrát keverék mi? Röhej...

(#50224) shteer válasza kolosanyi (#50223) üzenetére


shteer
titán

biztos túl olcsó ;]

..szerintem jónak tűnik

(#50225) Tamoo válasza kolosanyi (#50223) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én ennek a dextrózzabálásnak sem vagyok híve. Ha már cukor, azt inkább nagyanyám süteményéből tolom be. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50226) _NCT válasza Tamoo (#50225) üzenetére


_NCT
őstag

Én edzések után nyomtam mindig, de most hogy elhagytam jöttem rá, tök felesleges. Nem lettem tőle izmosabb.... Sőt, most hogy edzés után nem nyomok semmi gyors ch-t, még szédülni se szoktam.

Oké h vissza kell tölteni a ch raktárakat meg minden, de sztem edzés utáni menüben ezt simán meg lehet oldani.

Btw aki jóféle pácot keres csirkemellhez, az próbálja ki a Knorr Barbecue-s villámpácot.

[ Szerkesztve ]

(#50227) nepszter1 válasza kolosanyi (#50223) üzenetére


nepszter1
addikt

az van myprotko fehérjém itthon még , akkor lehet hogy csak BCAA lesz belőle meg egy PH-x

(#50228) Yeffy válasza brownus (#50192) üzenetére


Yeffy
veterán

tegnap láttam pont, laza :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#50229) Shadowbull válasza _NCT (#50226) üzenetére


Shadowbull
addikt

igen, ez a gyors ch edzes utan elmelet is kezd bedolni, szerintem is doszt eleg a mi szintunkon ha eszunk utana valamit, amiben ch van. Akar ket parizsis zsomle is jo:) Nekem ha elfogy a szolocukrom, akkor valoszinuleg teljesen leallok vele, edzes utan csak feherje lesz meg kreatin.

Mondjuk a feherjebevitelt talan nem felesleges oda idoziteni, de valszeg ez is tul van lihegve mint minden ebben a sportban.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50230) kolosanyi válasza shteer (#50224) üzenetére


kolosanyi
veterán

;]

(#50225) Tamoo
Egyébként igen, az még finom is. :DDD

(#50226) MMA87
Ezt mondja Wood is.

(#50229) Shadowbull
Szerintem a fehérje bevitel az egyik leginkább túllihegett dolog ebben a sportban. Most akkor 2 g kell / tskg, vagy 2 g / zsírmentes tskg, vagy 0,7? Esetleg 1 vagy 1,5? Netán az Euler-féle szám? Meg mindenképp mátrix kell a növekedéshez? A sima csirkecombban levő fehérje már nem is jó? Á... :N
Tartani kell azt a makro szintet, amivel fejlődni tud az ember azt kész. Ha meg nem fejlődik tovább, akkor a vuduzás se segít, hisz erről panaszkodik minden nehezen növő.

[ Szerkesztve ]

(#50231) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Tegnap egyebkent ki kellett hagynom a labnapot, mert annyira fajt a bal terdem meg a jobb combom. Hetfon voltam baletton, es az nagyon megterheli. Mar mult heten is ereztem, de en hulye meg penteken elmentem futni, az nem javitott rajta, aztan a hetfoi edzes ratett meg egy lapattal.

Pedig nem szokasom kihagyni az edzeseket. Lehet a penteki futast is kihagyom, jojjon teljesen rendbe.

Meg a jobb csuklom is faj egy ideje. Hiaba no, a kor meg az evek.

Mondjuk husvetkor ugyis kimarad a penteki futas meg a hetfoi balett, bar azt lehet atrakom egy masik napra.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50232) _NCT válasza kolosanyi (#50230) üzenetére


_NCT
őstag

Writeonly ;]

Shadowbull: az úgy is szokott történni, fehérje + kreatin kell, meg amúgy is ha edzés után nem iszok semmit, már hiányérzetem van.

De én is leállok BCAA-val meg ezekkel a sz@rokkal, inkább veszek belőle havi bérletet. Gogsz mellé biztos jól jön, de lassan már minden szarra lehet kiegészítőt venni.....

Vót péz, mindent kipróbáltam, izmosabb se lettem, szal zárható.

[ Szerkesztve ]

(#50233) Woodslave válasza kolosanyi (#50230) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja lassan mindent tudunk mi felesleges :O ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50234) Shadowbull válasza kolosanyi (#50230) üzenetére


Shadowbull
addikt

persze, a szukseges feherje mennyisege is tul van lihegve. Nem is arra ertettem, hanem a bevitel idopontjara, hogy talan a gyors feherje + kreatin kombonak tenyleg lehet az edzes utan letjogosultsaga, bar hobbiedzos szinten valoszinuleg ez sem okoz merheto kulonbseget.

Azt en is elmondtam mar korabban, hogy az altalanosan ajanlott feherjemennyisegek kurvara el vannak tulozva, es a novenyi feherjeforrasok pedig meltatlanul vannak mellozve.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50235) kolosanyi válasza Shadowbull (#50234) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, nem véletlenül mellőzik, a tápkieg forgalmazók abból nem jutnak pénzhez ha friss zöldséget, gyümölcsöt kajál az ember. A kreatint éreztem, hogy használt, tényleg erősödtem, illetve feljött 4 kiló víz meg ch. Mindenesetre ezek a cégek nem azt akarják, hogy izmos legyen az ember, a pénzre hajtanak. Ugyanez igaz a sportszergyártókra, mindig jön valami új divathullám, aminek nagy része szart se ér, pedig egy pár kézisúlyzóval, egy húzódzkodóval és egy jó cipővel mindenre lehet edzeni, remek fizikumot el lehet érni így is.

(#50236) Assdak válasza kolosanyi (#50235) üzenetére


Assdak
őstag

Azt soha senki nem mondta, hogy a protein turmix elengedhetetlen. Még a gyártók sem. Ha beviszed szilárd kajából a szükséges tápanyagokat, simán elhagyható. Ezért is hívják táplálék kiegészítőnek.
Részemről aminek értelmét látom az a protein turmix, kreatin, és glutamin.

(#50237) kolosanyi válasza Assdak (#50236) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én meg nem mondom, hogy haszontalan, mert valóban segít a tápanyagok egyszerű, gyors bejuttatásában, de ennyi. Nem kívánok pálcát törni a cégek felett, ők a profitra hajtanak, csak érdemes a helyén kezelni a dolgokat. A glutamint ugyan nem próbáltam, de a másik kettővel egyetértek, azokat én is értelmes dolognak tartom.

(#50238) Assdak válasza kolosanyi (#50237) üzenetére


Assdak
őstag

Hát hobbisok körében a glutamin mostanában amúgy sem divat, merthát a bécéáá kell, mert az a király.

(#50239) Woodslave válasza kolosanyi (#50237) üzenetére


Woodslave
nagyúr

annyiban azért sárosak, hogy egy csomó mítoszt tartanak fenn, ami az átlagos (és az edzőterembe járók nagy részét) kitevő embereket félrevezeti. (mindegy ők a boldogok, ismerőst is kérdem amikor hallottam hogy vett egy zsák "valamit" hogy mit "szed" mondja fingja nincs ezt ajánlották a teremben. És megmondom irigylem :K (

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50240) xcds válasza Assdak (#50238) üzenetére


xcds
őstag

Én egyiktől sem vettem észre semmit...

(#50241) Woodslave válasza Assdak (#50238) üzenetére


Woodslave
nagyúr

The addition of glutamine supplementation to an exercise regiment has failed to outperform placebo in reducing fat mass.

Supplemental glutamine does not appear capable of increasing lean mass when paired with a weightlifting routine.

No significant influence on power output and strength associated with glutamine supplementation over placebo

nekem ennyi elég is hogy ne költsek glutaminra :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50242) Assdak válasza Woodslave (#50241) üzenetére


Assdak
őstag

Hát aki izomtömeg növekedést, meg erőnövekedést vár tőle, az ne is költsön glutaminra. inkább egy jó iskolára.

[ Szerkesztve ]

(#50243) csiben1


csiben1
tag

Guggoláshoz, felhúzáshoz mekkora súlytól érdemes övet viselni? Úgy olvastam valahol, hogy ha már elérjük a testsúlyunkat, onnantól érdemes hordani. Szerintetek? :R

You can walk straight through hell with a smile

(#50244) kolosanyi válasza Assdak (#50238) üzenetére


kolosanyi
veterán

Báni megmondta. :N

(#50239) Woodslave
Marketing. Ezt csinálja az epül, camcung, meg gyakorlatilag az összes nagy cég is. Ezt lehet kivédeni azzal ha az ember nem hisz el mindent gondolkodás nélkül.

(#50243) csiben1
Bb.hu cikke.

(#50245) Assdak válasza csiben1 (#50243) üzenetére


Assdak
őstag

Ez nincs így kőbe vésve. Amikor úgy érzed már elég nagy terheléssel dolgozol, felveheted. Ez nem attól függ hány kiló vagy. Nyakból nyomáskor sem árt használni.
Hozzáteszem a folyamatos öv használat sem jó. Az meg a másik véglet, mikor a veréb edzés elején felveszi, edzés végén meg le, persze normálisan meghúzva nincsen, mert akkor nyilván nem tudna 2 percnél tovább megmaradni benne.

(#50246) Woodslave válasza Assdak (#50242) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát? te mire használod? A bélflóra egészsége érdekében?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50247) Assdak válasza kolosanyi (#50244) üzenetére


Assdak
őstag

A glutamin, nem izom tömeg, vagy erőszint növelés miatt kell. Ezek a fent belinkelt idézetek olyanok, mintha azt mondanánk, hogy bizonyított tény, hogy a C vitamin nem segíti elő az izomnövekedést, nekem ennyi elég is, hogy ne költsek C vitaminra.

(#50248) Woodslave válasza Assdak (#50247) üzenetére


Woodslave
nagyúr

"A folyamatos glutamin kiegészítés megakadályozhatja az izomkárosodást, azaz hatékony izomleépülést csökkentő hatást idéz elő. További előny, hogy a glutamin egyike azon kevés aminosavaknak, amelyek jelentősen emelik a test természetes növekedési hormon (GH) szintjét. Már két gramm glutamin is akár négyszeresére növelheti a természetesen termelődő növekedési hormon szintet." szóval ezért (scitec glutamin bodybuilder shop)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50249) csiben1 válasza kolosanyi (#50244) üzenetére


csiben1
tag

Köszi :R

You can walk straight through hell with a smile

(#50250) Assdak válasza Woodslave (#50246) üzenetére


Assdak
őstag

Intenzív edzés mellett nagyban segíti a regenerációt, a fáradtságérzés később jelentkezését. Emellett igen, a fertőzések elkerülésének tekintetében is fontos szerepe van. Pinalegyező edzés mellet nem feltétlen szükséges, de intenzív edzések mellett, ahol az idegrendszer is nagyban terhelve van, már nem hogy javulnak az immunreakciók, hanem ellenkezőleg. Ilyenkor van az, hogy az ember kéthetente náthás, fáj a torka, meg mindig valami baja van.
Lehet ezt marketingnek nevezni, de nem véletlen, élsportoló, sportorvos erősen ajánlja intenzív edzés mellé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.