Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) Jorus válasza Cassidey (#49449) üzenetére


Jorus
nagyúr

... és Casanova*: köszi! Jobban ízlik és elkészíteni is könnyebb, no meg fő a változatosság. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49452) Cassidey válasza thesafran (#49437) üzenetére


Cassidey
senior tag

Köretnek: Teljes kiőrlésű tészta, bulgur, kuszkusz, quinoa, édesburgonya. Csirke helyett sovány marha, tilápia, lazac, rákok. ;)

Jorus: jaja, a bulgur nagyon fincsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#49453) Assdak válasza Cassidey (#49452) üzenetére


Assdak
őstag

Hát azért a tenyésztett tilápia az nálam kb. pangasius szint, a kutyának nem adnám.

(#49454) brownus válasza Cassidey (#49452) üzenetére


brownus
veterán

mostanában egyre többet használjuk mi is, finom, gyorsan megvan, tápláló is.

múlthét szombat reggelén, reggelire: rántotta volt, de szórtunk hozzá az előző estéről megmaradt bulgurból, meg tettünk hozzá újhagymát. parmezánnal megszórva, és fűszerezve finom volt!:)

(#49455) bandus válasza Cassidey (#49449) üzenetére


bandus
veterán

ez a bulgur általánosan kapható a boltokban, intersparban, tescoban, vagy valami spéci cuccnak számít?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49456) Cassidey válasza bandus (#49455) üzenetére


Cassidey
senior tag

Hú én már sok helyen láttam, nagyobb szupermarketekben kell lennie, de bármilyen bioboltban, Müllerben, DM-ben, 100%, hogy van, nem olyan spéci már ez.

Meg a vásárcsarnokban is van kimérős azt hiszem! :)

[ Szerkesztve ]

(#49457) brownus válasza bandus (#49455) üzenetére


brownus
veterán

pl. az (bp) m5 melletti auchanben lehet kapni kimérősben, tök jó áron!
meg ahogy Cassidey is írja , dm, müller, stb...

(#49458) Jorus válasza bandus (#49455) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tesco-ban tuti van, igaz, ott vmi 520 HUF az 500 grammos kiszerelés, Aldiban ha jól emlékszem 390 HUF volt a fél kilós zacsi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49459) kolosanyi válasza N.Ferry (#49444) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pedig van, hidd el. Bátyám a Gazdagréten lakik, van a lépcsőház aljában egy csemegebolt, a saját maguk által vágott húsokból készítik el a termékeiket. De a Lidlben is vannak egész jók, mondom. Persze nem olcsó, ~3000 kilója ezeknek, de olyan is az ízük. Ne a teszkós, 300 forintos kilós parizerre gondolj, az nyilván fos.

(#49448) Dicker
Konkrétan van olyan, ami 90% csirkemellből áll. Olyan az állaga meg az íze is, igaz 3500 körül van kilója, vagy még több. Ha Lidlben járok, mindig veszek olyat.

(#49460) deniro2 válasza kolosanyi (#49459) üzenetére


deniro2
senior tag

Az (is) a baj ezekkel a feldolgozott szarokkal, hogy még az összetevőiket is tudni, kell olvasni, ugyanis többnyire az alapanyagok súlyát adják meg, ami kb. úgy néz ki leegyszerűsítve, hogy 90dkg húsipari melléktermék + 10dkg szójaliszt= 2kg késztermék és így nem hazudtak a cimkén a százalékokról, mégis mást kapsz, mint amire számítasz...
A vízezett csirkét meg felejtsd el. Szerinted egy eleve 80% nedvességtartalmú valamit meddig lehet még vízezni hozzáadott vegyi anyagok nélkül? Pont a feldolgozott szemetet vizezik a végtelenségig, mert ott nem tilos ilyen adalékokat használni.

Egyébként elég árulkodó már az is, hogy az agyonszójázott cuccok fehérjetartalma is nagyon ritkán több, mint 10%, pedig még a szójaliszt is 35%ot tartalmaz, az izolátumról nem is beszélve, a húst meg ismerjük...

[ Szerkesztve ]

(#49461) kolosanyi válasza deniro2 (#49460) üzenetére


kolosanyi
veterán

És aminek az szerepel az összetevői között, hogy csirkemell, fűszer, tartósító fiszemfaszom E akármi és kész? Mert tényleg van ilyen, erről beszélek. Jó, ott az E valami, de az benne van a tápkiegekben is. De egyébként nem ez volt a mondandóm lényege, csak ezt kiragadva a szövegkörnyezetből, nagyon jól el lehet vitatkozni a semmiről. Nyilván az igazi az, ha sovány húsokat eszik az ember zöldségekkel, meg minden más frankó dologgal, de az én értékrendembe bőven belefér az általam példaként felhozott húsipari termék. Szarabb, vagy legalábbis drágább az otthon megsütött csirkénél, de még mindig bőven jobb a gyorséttermek hamburgereinél.

(#49462) Cassidey válasza kolosanyi (#49459) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szerintem is teljesen korrektek ezek a német csirke, pulykamell sonkák, konkrétan olyan, mint a szeletelt húst, összetevők, makrók szuperek. Persze ez az árán is meglátszik, de hát ez ilyen.. :)

(#49463) deniro2 válasza kolosanyi (#49461) üzenetére


deniro2
senior tag

fiszemfaszom
Térfogatnövelő? ;]

Ok, mindennél van rosszabb és amúgy engem nagyon nem is zavar, ha te ilyeneket eszel... :D
Még az is lehet, hogy a prémium termékek között akad ehető is, bár ott meg valószínűleg az ár/érték arány annyira rossz, hogy azért felejtős.

(#49464) Shadowbull válasza deniro2 (#49460) üzenetére


Shadowbull
addikt

azt kell megnezni, hogy 100g-ban mennyi a feherje, aztan jonapot. En olyanokat veszek amikben 20 folott van, aztan szevasz, meg nem lattam be hogy az ebben levo feherje miert lenne jelentosen rosszabb mint a sult csirkemellben levo feherje.

Persze nem hitegetem magam, tudom en hogy maradekbol van enzimekkel osszeragasztva, de a faxom se sutoget minden nap. vacsorara veszek egy 150g-os csomagot, abban van kabe 30g feherje, oszt jovan.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#49465) baluka6 válasza kolosanyi (#49461) üzenetére


baluka6
aktív tag

Szerintem sokan nem voltak még az itt lévők közül csirke telepen, de úgy összeségében a gyúrósok közül se. Akkor nem ragaszkodnátok ennyire a csirke-rizs kombóhoz.
Azért egy csirke nincs nagyon 3 hónapnál többet a telepen és nem azért, hogy Ti friss, zsír mentes húst egyetek, hanem elég ennyi idő a sok tápnak, hogy "megduzzadjon" a csirke. Ha valaki lesz rá lehetősége, próbálja ki, hogy 1 kg bolti csirkemellből hány kg lesz sütve és mennyi lesz egy háznál nevelt csirke melléből;)

[ Szerkesztve ]

(#49466) deniro2 válasza baluka6 (#49465) üzenetére


deniro2
senior tag

Én mondjuk állategészségügyi középiskolába jártam, úgyhogy nehezen tudsz újat mondani... ;)

(#49467) Silverr


Silverr
aktív tag

Jó, akkor mondjátok már meg ugyan mi a sz@rt lehet enni? :F :DDD

(#49468) Because válasza Silverr (#49467) üzenetére


Because
őstag

csirekerizs, rizscsirke és a napi synthol

(#49469) Cassidey válasza baluka6 (#49465) üzenetére


Cassidey
senior tag

Akkor legyél vegán. :D Én alapvetően nem eszek semmi túlságosan feldolgozottat, adalékokkal teletömöttet stb, kivéve néha egy proteinszeletet, szóval felőlem lehet a csirketelepen akármi, amíg nem leszek vega, mert az tuti, hogy nem fogok csirkét tartani.

(#49470) mayday00 válasza baluka6 (#49465) üzenetére


mayday00
őstag

Nem csirke telepek vannak, hanem csirke gyárak. Gyártják a csirkéket. 1m2-20 db csirke van, nem tudnak leülni, aludni stb...Gyakorlatilag nincs lábuk. Olyan táppal tömik őket, hogy nagy legyen a mellük. Gyakorlatilag egy láb nélküli, beteg állatról van szó. :( Egész életükben sötétben vannak, természetes fényt sosem látnak. Nem kell messzire utazni, mindenhol ez van. A marhákat meg kukoricával etetik. :( Egy olyan állatot ami soha a büdös életben nem evett kukoricát, csak legelte a zöld növényeket.. .

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#49471) Silverr válasza Cassidey (#49469) üzenetére


Silverr
aktív tag

Nem is lenne értelme. Számold ki mennyi csirkét kellene tartanod, hogy meglegyen mondjuk egy éves hús adagod. Meg a tanyasi csirke is. Nincs az a tanya ami nekem ezt fedezné :DDD

mayday00: azért ne túloz már ennyire :U

[ Szerkesztve ]

(#49472) Morris válasza Silverr (#49471) üzenetére


Morris
veterán

Sajnos nem túloz!

(#49473) brownus válasza mayday00 (#49470) üzenetére


brownus
veterán

lehet kapni olyan csirkét is, igaz 2x annyiba kerül, mint a tápos, napfényt sose látott rokon...

(#49474) mayday00 válasza Silverr (#49471) üzenetére


mayday00
őstag

Pedig így van elhiheted. Nem 1 dokumentum filmet láttam erről. Amerikában így megy a csirke gyártás. De a franciáknál is így működik. Meg mindenhol.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#49475) Silverr válasza Morris (#49472) üzenetére


Silverr
aktív tag

Láttam már pár csirke gyárat, nevezzük igy. Oké nem fényes a helyzet de akkor is túlzásnak tartom ahogy itt leirja.
Jó te láttad tv-ben én meg élőben. Nem érdekel mi van amerikában.

[ Szerkesztve ]

(#49476) Woodslave válasza Morris (#49472) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és? fehérje az fehérje ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#49477) Fred23


Fred23
nagyúr

Emlékszem, egyszer nagyapám az addigi megszokott tanyasi csirke helyett valami nagyüzemit vett, és az egyiknek a lába valahogy a kezében maradt. Ez komoly. Káromkodott is, mint állat, aztán meg mutatta nekünk, gyerekeknek, hogy nem ilyen ám a házi, annak nem jön ki a lába...

Sok lazulás után megint igyekszem nyárra összehozni egy strandfazont. Ritka, de rendszeres edzéseim voltak az elmúlt kábé 6 hónapban. Nagyjából csak tartottam a szintet, és közben kicsit zsírosodtam. Már megy a diérta, 79 kiló vagyok, 80-ról kezdtem. Testzsír 20% körül.

(#49478) _NCT válasza Fred23 (#49477) üzenetére


_NCT
őstag

Nem lehet hogy a satuba szorította szerencsétlen csirkét? ;]

(#49479) Fred23 válasza _NCT (#49478) üzenetére


Fred23
nagyúr

Asszem, nem felejtettek el. :DD

Próbálta valaki diétában a gyakori és intenzív edzést alacsony volumennel? Abban gondolkodom, hogy az izomvesztést megakadályozandó gyakrabban, nagy súllyal és kevesebbet kéne edzeni.

[ Szerkesztve ]

(#49480) deniro2 válasza mayday00 (#49470) üzenetére


deniro2
senior tag

Valóban elég durva körülmények között nevelik a csirkéket, de ez van, kis tételben lehet biobuzulni, de a gazdaságtalan, nagy terület és erőforrásigényű állattenyésztés globális méretekben fenntarthatatlan. Választhatsz: a csirkék boldogan készülnek a vágásra és nekünk nem marad életterünk, vagy marad a mai rendszer és kevés lesz a vidám csirke... :)
Az én időmben szilázzsal etették a szarvasmarhákat, ez a kukorica nem tudom honnan jött...

(#49481) Yeffy válasza deniro2 (#49480) üzenetére


Yeffy
veterán

ennyi

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#49482) Cassidey válasza Silverr (#49471) üzenetére


Cassidey
senior tag

Csirkegyár lenne a végén itt is. :DD Meg nekem csak a melle kell, mit csináljak a többivel? Csirkemellet nem lehet tenyészteni. :( :D

(#49483) barisj


barisj
aktív tag

Hol lehet kapni jó áron tojást Budapesten? Vásárcsarnokokban?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#49484) kolosanyi válasza Cassidey (#49462) üzenetére


kolosanyi
veterán

:K

(#49463) deniro2
Na ja, az ár érték. Nekem megéri ilyet is fogyasztani, mert nem mindig tudok sütögetni. Meg ha tudnék se midig van kedvem, ilyenkor jól jön, mint ahogy a többi alternatíva is. Szerintem nem azon múlik a versenyforma, hogy most épp túrós tésztát ettem-e vagy csirkerizst. :)

(#49465) baluka6
Ragaszkodik a fene, pont ezt mondom. Szeretem a sovány húsokat, de nem eszem mindig ugyanazt, mert hülyét kapok.

(#49485) swoody


swoody
senior tag

Ez az uj 2620grammos Dym Elit Whey hogyvan? Miért nincs fent dymatize weblapjan?

[ Szerkesztve ]

(#49486) penene


penene
őstag

Tudtok adni egy magyar shopot, ahol az eredeti jó összetételű Animal Flexet lehet kapni?
Emlékszem, valaki múltkor (hónapokkal ezelőtt) linkelte, meg volt róla szó.

ill. egyéb forrás is jöhet, ha valaki rendel, stb.

Emellett nagy mennyiségű omega 3 kapszulát is vennék, ha valaki rendelne szintén. Anno 6ezer darabosat vettünk 3-an.

Akár priviben is lehet, ha itt nem téma. Köszi! :)

(#49487) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ismertek vki aki nyert már a scitec nemzet sorsoláson? Komolyan annyi nyertes volt már hogy nincs annyi lakosa Mo-nak :D én persze nem nyertem még :DD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#49488) baluka6 válasza deniro2 (#49466) üzenetére


baluka6
aktív tag

Jó, akkor nem Neked szólt... :D

Kolosanyi: 1-2 hétig én is elvagyok csirkével meg rizzsel, de utána megőrülök. Ugyan így vagyok a vízzel is, napközben csak vizet iszok, kb 3 litert, de délutánra hányingerem van tőle, ilyenkor jön a kávé, kis üdítő stb...

(#49489) userxy válasza Fred23 (#49479) üzenetére


userxy
őstag

(#49490) hrvp válasza kolosanyi (#49436) üzenetére


hrvp
aktív tag

Általánosban ugrottam 241 centit, igaz én csak 173 magas vagyok, de akkor marha büszke voltam magamra :D

(#49491) shteer


shteer
titán

tudom, hogy vótmá

..szerintem jónak tűnik

(#49492) #65313280 válasza Woodslave (#49487) üzenetére


#65313280
törölt tag

1-2 hétig volt hogy naponta optimistán nézegettem, akkor láttam két ismerősöm nevét is, aztán hagytam (az egészet a picsába) mert rájöttem hogy úgyse vásárlok szájteknél. :D

(#49493) kukinyo válasza shteer (#49491) üzenetére


kukinyo
addikt

Ismétlés a tudás anyja. :)

(#49494) shteer válasza kukinyo (#49493) üzenetére


shteer
titán

Jo, hogy irod.

Vall-bicepsz vot, atta

:)

..szerintem jónak tűnik

(#49495) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#49496) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Egy rendes has edzés után: [link] Ez amúgy nem tudom mitől van, genetika vagy mi a szösz. Mindenesetre ez már annyira nem tetszik... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#49497) shteer válasza mocsanisi (#49496) üzenetére


shteer
titán

A csajoknak se ;]

..szerintem jónak tűnik

(#49498) Dexar007 válasza mocsanisi (#49496) üzenetére


Dexar007
veterán

Sok volt a koximaxi. ;]

Give me your cum,bull!

(#49499) rwin5


rwin5
őstag

Wow új topic? :D ;]

(#49500) xcds válasza mocsanisi (#49496) üzenetére


xcds
őstag

Inkább eres legyen, mint zsíros. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.