Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) tomcica válasza bajnokpityu (#54299) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Vo2max lehet nott,de a VVo2max tuti nem :N az egyik a maximum oxigen,amit a test fel tud venni es szallitani.A VVo2max pedig az a sebesseg (V-velocity) amin tudod hasznalni.
Ezert jo egy Cooper teszt v 3K nyelgazon,az megmutatja h a VVo2max olyan magas-e,amilyet a vo2max jelez ;)
jo hir h futhatsz :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54302) LanyUs válasza HKorn (#54291) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen! Gyors lábúak bírnak talán 03:00-03:20 körül 400 méteren, aztán jövünk mi 400 métert 04:00 körül. Valószínűleg Tom is küldené max. felé a pulzust, ezért nehéz móka lenne még így is :) De hát 10-en lennénk 1 ellen :D

(#54303) tomcica válasza tomcica (#54301) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meselek egy peldat full aerob alacsony BPM alapozas,vo2max garmin szerint 72. Az alacsony aerob zona igen szepen muzsikalt kb 140bpm adott neha 4:15-os iramot.Viszont felmaratonon 3:30-on elverzett az utolso 4km csunyan.
Jelen allapot,tegnapi edzesre adott 64 vo2max,140bpm kb 4:30 most.Viszont 3:30-on is szepen muzsikalok :K
A ket vo2max jocskan eltero teljesitmenyt iger,de a vvo2max az elsonel telefostt buvarruha (ultrara talan jo lett volna) az utobbinal megfeleloen skalazodik 3K es 21K kozott.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54304) tomcica válasza LanyUs (#54302) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szoktunk ilyen edzest csinalni,amikor nincs kivel menni es 200-400m-re segitenek a tobbiek en meg megallas nelkul korozok.A vege az hogy mindenki megdol,mint a rohadt nad,en is :K verseny elotti vasarnapok neha olyanok.
Persze van h kimegyek delutan 8-10x 1K-ra :P gratisz,foleg ha hosszabb valto a celverseny,es faradt testre is kell tudni alkotni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54305) xy.zsolt válasza inf3rno (#54292) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Legutóbb bringával egy nyúllal versenyeztem .....35kmh-t tartotta kb 1percig :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54306) xy.zsolt válasza bajnokpityu (#54299) üzenetére


xy.zsolt
őstag

e-cigizz.....nekem már 10év óta bevált a sportban is. Persze csak az analóghoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54307) xy.zsolt válasza LanyUs (#54302) üzenetére


xy.zsolt
őstag

És akkor még a váltás sem szabadna elrontani :DD Ezt is gyakorolni kellett anno, hogy a bot átadásánál ne essen a tempó

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54308) tomcica válasza xy.zsolt (#54307) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt ne is mondd,anno felenk a klubban aki elejtette versenyen a botot a 4 x 400m-nel,az utana vagy ket hetig minden edzest bottal a kezeben csinalt :K megtanultad egy eletre :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54309) inf3rno válasza tomcica (#54256) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No megvolt tegnap, nem is rossz ez a repülős edzés. [link] [link]

Érdekes, hogy a cadence csúcsok késnek 10 sec-et a fokozósaknál a legelsőnél viszont nem, mert annál azonnal max közelbe raktam, nem fokozósan csináltam. Visszanéztem régebbi edzéseket Movescount-on, és ez egyértelműen a Strava hülyesége, mert akkor még nem volt Suunto app és GPX fájlból importáltam ezeket az edzéseket, és Movescounton gyakorlatilag együtt mozog a két érték, Stravan meg el van tolva egymáshoz képest. A másik, hogy a pace csúcsok 0:30-al gyengébbek annál, amit a Suunto app ír, szóval azt biztosan átlagolja. Erősen gondolkodok, hogy hagyom a francba ezt a Strava-t, mert ez így nem fájn, hogy átlagol és eltol dolgokat kérdés nélkül. Mondjuk alternatíva most nem igazán van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54310) tomcica válasza inf3rno (#54309) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van alternativa :K ha megtanulod erzesbol az effortot/erofeszitest ;) neha az ora jo manko,foleg h ne fusd el (lazaknal,tempoknal stb.) amugy erzesbol jo megtanulni.
Repulo gyorsitok 80-90% erofeszites,bemelegedes utan,fokozosan.Az nem tud artani,nem cibal szet,de szepen beerositi a gyors munkahoz az alkatreszeket :K kis adrenalint is tol lasd LanyUs szinte mar fuggo ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54311) tomcica válasza tomcica (#54310) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked ott valtozatos a terep,tusz lejton lefele is porgetni ilyen gyorsito rovid repulot,az nagyon jot tesz a cadence/lepesszamnak es nem engedi h lusta mozgasba korlatozd magad,viszont nem ker sokat pulzusbol es erobol,mert lejto ;) hasznald ki.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54312) xy.zsolt válasza inf3rno (#54309) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én a garmin szerint 3.15ös fénysebességre gyorsultam 5-10mp hosszan :D ....láttam is a kijelzőn, érzésre is megvolt annyi, de a strava 3.52es csúcsot jelez mégis. Tutira átlagolja a garmin adatokat.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54313) inf3rno válasza xy.zsolt (#54312) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már úgy érted a Strava. Baromi sokat érek így a grafikonokkal, hogy 10-20 másodperces mozgó átlagot mutatnak a nyers adatok helyett. Gondolom egy Stryd-es még jobban örülhet neki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54314) xy.zsolt válasza inf3rno (#54313) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez pontosan így van.....pénzt nem adnék nekik egy fillért sem

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54315) bajnokpityu válasza HKorn (#54300) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem a 40ev,96kghoz a 45 vo2max mellé írt 20evet. 47re meg mindig 20 év, nem csökkent tovább. Három gyerek ide oda:)
Persze lehet velük átlagolt.:)

Persze, ecigi a cigi. Egész pontosan iqos. Abban sincs kátrány. Vagy elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54316) inf3rno válasza tomcica (#54310) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az intenzitás és a lépésszám nagyjából megy érzésből, de egyikből sem lesz egyenletes pace, ha bejön egy domb vagy egy lejtő. Síkon jóval egyszerűbb lenne, csak olyan itt nincs.

Engem egy kicsit szétcibált azért, mert túl hirtelen lassítottam vissza és éreztem is, ahogy odaver a térdemnek a fékezés. Ugye nincs a legjobb állapotban. Majd legközelebb figyelek, hogy fokozatosan lassítsak vissza.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54317) inf3rno válasza tomcica (#54311) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, akkor így lesz, hogy domb helyett inkább lejtőn eresztem el a hajat vagymi. :D

Buliban hasznos! =]

(#54318) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Pont váltófutás megy M4 sporton :))

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54319) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#54318) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nahát, és már itt is vegyes váltók vannak. Ez új vagy csak nekem nem tűnt fel korábban? Ping-pongban is itt láttam először ilyet, de lehet az sem újdonság.

(#54320) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Jön a 10k döntő most......azokkal akik a főnököt is leköröznék ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54321) tomcica válasza xy.zsolt (#54320) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Allatok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54322) Zozo0525


Zozo0525
őstag

sziasztok.
régebben volt szó róla de elmaradt a rendelés most újból megkérdem. :DD Normális futóőv kellene ami nem ugrál a derekamon, belefér egy telefon, egy kulcscsomó, papírzsepi.esetleg valami vizesflakon? :D
előre is köszi

(#54323) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#54322) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pont két hete vettem akciósan 27 euróért a hivatalos webshopból Compressport Free Belt Prot. Bár lehet, hogy itt akkor nem volt említve. Azóta már teljes áron van ott. De amúgy megfelel a kritériumaidnak, valószínűleg a nem pro változat is. Az 10 ezer körül van itthon is több helyen akció nélkül. Nagyon nem ástam bele magam a részletekbe, amit tudok különbség, hogy a pron van bottartó hátul, rajtszámtartó elől.
Engem egy kicsit mondjuk zavar, hogy az egész egy nagy zseb, nincs semmi elválasztó benne, csak a "szája" van több szakaszra osztva. Így akár össze is csúszhat a kulcs, meg a telefon pl. Sok tesztet még nem nyomtam benne, lehet ez elképzelhetetlen a gyakorlatban. Illetve én elviselnék egy zipzáras kisebb zsebet még rajta. (Van egy decathlonos futónadrágom, aminek a derékrésze kvázi egy futóöv, az pl. több szekcióra van osztva és van két kisebb belső zipzáros része. Összességében nem olyan kifinomult cucc, mint a Free Belt, de ezek jó dolgok benne.)
Salomonnak is van még egy hasonló öve, Pulse Belt, azt nem tudom milyen, de ajánlani szokták azt is.

[ Szerkesztve ]

(#54324) norby_42 válasza ígyvanferi (#54323) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem nagyon mozognak ezekben a cuccok. Főleg, ha közben van mondjuk a csípőd

Eat pasta, run fasta

(#54325) tomcica válasza Zozo0525 (#54322) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amit irnak Compressport Freebelt Pro meg a fullos 50euros arat is siman megeri :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54326) parandroid válasza ígyvanferi (#54323) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fitbelt, és Formbelt néven is mennek, nekem az előbbi van, valami 25 eur körül volt az is, éveket használtam napi használatban, pár naponként mosógépbe dobva. Most is megvan, asszem egy helyen kezdett kicsit fesleni, de csak mert nagy volt a telefon, amit beletömködtem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54327) ígyvanferi válasza norby_42 (#54324) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, ez igaz, hátul a telefon, elől a kulcsok, és jó is. Nem tapasztaltam eddig én sem problémát, csak elsőre fura volt ez a kialakítás.

(#54326) parandroid: azok is ugyanez a minőség? Csak mert 30 euró/10 ezer Ft körül megy a Salomon, meg a Compressport öve alapáron, szerintem megéri tőlük venni nagyjából ugyanannyiért, mégsem sz.rral gurítanak. És időről-időre látni szoktam akciót ezekre. De ha az a Formbelt/Fitbelt is ugyanilyen jók, akkor persze oké.

[ Szerkesztve ]

(#54328) parandroid válasza ígyvanferi (#54327) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem van Salomon, meg asics övem is, meg amúgy is hajlamos (elég sznob) vagyok inkább minőséget venni, még ha drágább is. Ezzel együtt is jónak tartom a FitBeltet. Pesze ha a az ugyanolyan Salomon, vagy Compressport ugyanannyi, akkor ha lehet, fogd kézbe, próbáld fel őket, és amelyik tetszik, azt vedd. 1-2 eurón (y forintben 1 ezresen kb) múlik, akkor tényleg azt kell venni, amelyik szimpibb.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54329) danielsz


danielsz
tag

Nekem van Salomon Pulse Beltem, de úgy tűnik, a Compressport Freebeltbe több minden befér. Például befér a telefonom (6.5 colos) az elülső zsebbe, de akkor meg kell fordítanom, mert elöl elviselhetetlen. Egy 250 ml-es puha kulacs is befér, de akkor a telefon már nem. Szóval olyan sok mindent nem lehet bele pakolni.

(#54330) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Köszönöm fiúk. :R (jövök egy sőrrel nektek )
Most nézem itt nem messze tőlem van egy Salomon · Pulse Belt amit megnézhetek, remélem felpróbálhatok az intersportban. Compressport Freebelt Pro-t is meg kellene nézni, amire nekem kell hogy a telefont lakáskulcsot el tudjam normálisan, biztonságosan tenni és ne ugráljon a derekamon.délelőtti program megvan majd beszámolok ha már a reggeli futás ennyire sz@rul ment ;]

(#54331) tomcica válasza Zozo0525 (#54330) üzenetére


tomcica
Topikgazda


johet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54332) sipi700 válasza danielsz (#54329) üzenetére


sipi700
tag

Nekem Salomon Agile belt van, abban elfér telefon+soft flask. Futáshoz ritkán használom. Nem lötyög, mozog benne semmi, de nyáron melegít rendesen. Már csak az lehetetlenebb számomra hogy lehet hátizsákot/mellényt viselni futás közben :D Persze nem vagyok terepfutó több órás edzésekkel ;)

(#54333) Zozo0525 válasza sipi700 (#54332) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi.azt is néztem de ezekről annyira nem jó a visszajelzés. igaz ez is van az intersportba megnézem
tomcica ilyet nem ittam ok örömmel meghívlak rá :-) (15-t megiszol és van esélyem ellened :DD )

(#54334) sipi700 válasza Zozo0525 (#54333) üzenetére


sipi700
tag

Free belt volt még rajtam az kényelmesebbnek tűnt, de nyáron az is melegítene :) Ami az Agile belt hatalmas hátránya, hogy van rajta műanyag rész (ahol átfűzöd a tépőzárt) és az a műanyag engem tört. Az inkább én hibám is, hogy nem a nadrágra szorítottam rá, hanem feljebb.

(#54335) tomcica válasza Zozo0525 (#54333) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Buzasor,kis korianderrel es narancshejjal fuszerezve.Egyik kedvencem :K A masik ami HU sor es birja a pofam = Dreher Hidegkomlos.Az jo keseru,ilyenkor a nyari kanikulaban hosszu edzes utan be szoktam egyet guritani,szilard kaja ugysem megy le a torkomon olyankor ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54336) Zozo0525 válasza sipi700 (#54334) üzenetére


Zozo0525
őstag

Akkor hagyjuk, annyit nem er ez nekem szerintem, köszönöm

tomcica ekkora soros vagy? :D Talalkozunk akkor iszunk egyet :R

(#54337) tomcica válasza Zozo0525 (#54336) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyar sor,telen vorosbor (az se baj ha barikolt szaraz Merlot,az perverzio...de egy jo Shirazzal se zavarsz el magadtol).Tomenyet nem iszom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54338) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ez tetszik :)

most nezem reggel irtam nagyon nem ment ebben a melegben a futas :D most nezem 5 km masodik legjobb idovel. Lehet ezert ment nehezen? :DD

(#54339) tomcica válasza Zozo0525 (#54338) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti egyszer (1) eleg megkuldeni igy :K az osszes tobbi edzesrol joleso faradtsaggal eleg hazamenni.Ugy epited magad,es nem lebontod ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54340) Zozo0525 válasza tomcica (#54339) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ó ez egy jó tanacs, köszönöm

(#54341) Zozo0525


Zozo0525
őstag

kipróbáltam a Salomon · Pulse Belt ővtáskát, az a bajom vele a telefont beteszem a zárható zsebbe akkor a kulcsnak nem igazán van zárható helye :F :F :F
így ez kiesett a Compressport Free Belt Pronál külön lehet eltenni biztonságosan a telefont és a kulcsot? (mindegyik zárható zsebbe? ) Látom vagytok páran akik ezt használjátok.

(#54342) tomcica válasza Zozo0525 (#54341) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nincs zarhato resze a Compressportnak,ugy kepzeld el mint egy rugalmas zsebet (kenguru erszenyt). Nekem meg semmi nem esett ki belole :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54343) Zozo0525 válasza tomcica (#54342) üzenetére


Zozo0525
őstag

kulcs sem?

(#54344) xy.zsolt válasza tomcica (#54243) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Tudom, kicsit túltoltam a gyorsat :D , de alapjában véve így gondoltad a váltakozó tempót? [link]
A köztes lassú tempó most nem fárasztott végre :DD
A vesém megfázott a héten és még érzem picit ezért most 5k-nál többet nem mertem vállalni

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54345) parandroid válasza Zozo0525 (#54343) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Van benne egy kis műanyag karabiner egy rövid madzagon. De egyébként teljesen elasztikus, tényleg nem esik ki belőle semmi. Kulcs sem.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54346) tomcica válasza Zozo0525 (#54343) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy kulcstarton van a kulcsom,ugy nem esett ki meg soha :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54347) tomcica válasza xy.zsolt (#54344) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy bizony...viszont nem kell teljes erofeszitesre torekedni...ez nem kozeptavra elezo interval edzes :N szepen turelmesen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54348) Zozo0525


Zozo0525
őstag

ja hogy karabiner van benne? az jó az már elég védelem az csak a COMPRESSPORT sajátossága? solomonon nem vettem észre vagy balfasz voltam? :Y

(#54349) xy.zsolt válasza tomcica (#54347) üzenetére


xy.zsolt
őstag

oké....lassabban futni nem lesz gond. :))
A 3. és 4. sprintnél már nem vettem a fülemen is a levegőt :D ....könnyebben tartottam a 4.00 alatti tempót....szóval egyre könnyebben ment. Lehet ilyen esetben az 1km belekocogós séta bemelegítésnél hosszabb kell :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54350) norby_42 válasza Zozo0525 (#54343) üzenetére


norby_42
aktív tag

Csak kulcsra a legtutibb megoldás: felfűzni a cipőfűzőre.

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.