Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) Corpuscle válasza HKorn (#54700) üzenetére


Corpuscle
őstag

Pedig azok osztogatták/szopogattak, csak hiányzik a vessző a szó után. :DDD

hidegtol deres kecskecsocsu, szolot szopogato lanyok osztotta…..

[ Szerkesztve ]

(#54702) ígyvanferi válasza Corpuscle (#54701) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, a klasszikus, "a királynőt megölni nem kell félnetek..." mintájára lehet játszani a vesszővel itt is. :DDD Egyébként a kecskecsöcsű egy létező szőlőfajta. :)

Használ valaki Fenix 5-öst? 5S-t, esetleg konkrétan 5S Plust?

[ Szerkesztve ]

(#54703) norby_42


norby_42
aktív tag

A legjobb folyadékpótlásra a hideg dinnye. Csak elvinni nehéz, meg tempó közben betolni...

Eat pasta, run fasta

(#54704) LanyUs válasza norby_42 (#54703) üzenetére


LanyUs
senior tag

Betolod előtte a 3 kilót és adod neki! Tomcica is szokott súlymellény helyett... 3 kg dinnye + 04:10. Ilyenkor 58 kg :)

(#54705) Peterhappy válasza LanyUs (#54704) üzenetére


Peterhappy
őstag

Dinnye helyett sokkal jobb a savanyú káposzta.

Rá egy liter tej és 11:00 alatt futod a száz métert ;)

(#54706) ígyvanferi válasza Peterhappy (#54705) üzenetére


ígyvanferi
addikt

10 perc WC + 1 perc séta? :D

(#54707) norby_42 válasza ígyvanferi (#54706) üzenetére


norby_42
aktív tag

100 méter tyúklépésben, összeszorított izmokkal :K

Eat pasta, run fasta

(#54708) tomcica


tomcica
Topikgazda

Never79 jobban vagy mar? Allapot?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54709) reset válasza tomcica (#54708) üzenetére


reset
senior tag

Köszönöm mindnyájatoknak!
Az időskor egyik legnagyobb megpróbáltatása az elengedés. Ahogy száradunk le lábainkról előbb-utóbb mindenről le kell mondanunk / utoljára maradnak a felhők...
Megnehezítettétek a dolgomat....a kötődés kölcsönös...a közelben maradok...csak szép lassan lépek majd...egyet-egyet...csak már nem előre...kezemben a mesekönyvemmel... :R

Futok
gurul a pillanat
csak úgy szerteszét
míg csöndet foltozva
messzi harangszó
szitálja fejemre
elhaló énekét...

[ Szerkesztve ]

(#54710) Zozo0525 válasza reset (#54709) üzenetére


Zozo0525
őstag

Na azért, örülök hogy maradsz :R

(#54711) reset válasza reset (#54709) üzenetére


reset
senior tag

Bocsi, új hsz. akart lenni.../ látszik, hogy eljárt fölöttem az idő...

(#54712) TheMarci válasza reset (#54711) üzenetére


TheMarci
addikt

Habár én is főleg csak olvasom a topikot, de mindenkinek szeretem a beszámolóit olvasni, függetlenül kortól, tempótól, távtól, tök mindegy, hogy ki mennyit, milyen gyorsan fut, a futás a közös a topikba írók között.
OFF:
Fiatal vagy még, nagyim 92 éves, és nagyban facebookozik, meg netezik, meg videotelefonál velünk, pedig 20 éve még csak internet is épp csak volt. :)

Do You Dream?

(#54713) LanyUs válasza reset (#54711) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen mindenképpen azt bizonyítja, hogy eljárt az idő. Különösen annak fényében, hogy legtöbb mama/papa még a Tv távirányítót is nehezen tanulja meg. Nem kell itt a búcsú! Maradsz és kész! :D Továbbá minden futóteljesítményre büszke lehetsz, amit ide kiírsz. :R
Én pl. nem szégyellem leírni, hogy vasárnap délben 07:10-es km is volt.
Ez a vers kissé letargikus, de egyetlen szó cseréje is elég, hogy változzon a hangulata. Utólagos engedelmeddel cserélek + kapsz egy bekezdést is a folytatásért... :)

Futok
gurul a pillanat
csak úgy szerteszét
míg csöndet foltozva
messzi harangszó
szitálja fejemre
vidám énekét...

Rét, szellő, földes
Kék ég, felhő, zöldes
Csodás napsütés fényben
Rovom mérföldjeim szépen.

[ Szerkesztve ]

(#54714) HKorn válasza LanyUs (#54713) üzenetére


HKorn
addikt

Futó Költők Társasága-ra át lehet nevezni a topikot lassan :D

Run&Ride

(#54715) tomcica válasza LanyUs (#54713) üzenetére


tomcica
Topikgazda

irok en neked egy szep verset:
4:20...4:18...4:18...4:20...4:18...4:21...4:18...4:22...4:17...4:15 = 10K PB

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54716) LanyUs válasza tomcica (#54715) üzenetére


LanyUs
senior tag

LOL :Y Tetszik, főleg a rím! :D Itt nyélgázon futtatsz 10K-n keresztül! Hát van Neked szíved? Ha bepörgeted a tehervonatot ennyire -> kisiklik :D Oszt gyűjtheted a romokat :K

(#54717) tomcica válasza LanyUs (#54716) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt szivem a nyolcadikat lazabbra engedtem ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54718) Peterhappy válasza tomcica (#54715) üzenetére


Peterhappy
őstag

Új értelmet adtál az Időmértékes verselésnek :)

(#54719) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag


nesze neked sporttársam,
kaptál ösztönző strófákat :D
by

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54720) ígyvanferi válasza Peterhappy (#54718) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:DDD

(#54721) norby_42 válasza Peterhappy (#54718) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez 10 pontos :)

Eat pasta, run fasta

(#54722) reset válasza LanyUs (#54713) üzenetére


reset
senior tag

"Olvastam, költőtárs, olvastam művedet..." - már hiányoltalak :)

TheMarci
respekt a nagyidnak... igyekszem én is lépést tartani :K

(#54723) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Haverom most gondolt rá, hogy benevez a bécsi maratonra.....nevezési díj 110 EUR :Y

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54724) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Mik vannak
ez nekem már nagyon magas :D

(#54725) TheMarci válasza Zozo0525 (#54724) üzenetére


TheMarci
addikt

Amugy jo cucc, utolagos elemzeshez is, hogy futas kozben hogy valtozott a vercukrod (kb 5 perc delay van, azt erdemes beleszamolni) futas kozben eloben is jo lenne, de sajna NFC-s, szoval a telefonnal kell bohockodni a leolvasashoz.

Do You Dream?

(#54726) Never79 válasza tomcica (#54708) üzenetére


Never79
tag

Köszi jobban. Tegnap kijöttem a kórházból, de 1-2 hétig csak az életvitelhez szükséges mozgást végezhetem. Így mondta a doki. Hétfőn vissza kell mennem röntgenre és varratszedésre, valamint lesz valami speckó vérvéttel, amiből kiderül, hogy hajlamos vagyok-e rá, vagy csak úgy jött ez. Én úgy tevezem, hogy szeptember közepe vége felé kezdek újra futni. 23-án kell visszamennem háziorvoshoz is.

(#54727) inf3rno válasza TheMarci (#54725) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közeli infravörössel szokták nézni. Minden molekulánál megvannak azok a hullámhosszok, amiket elnyel, és ez alapján meg lehet mondani nagyjából, hogy mennyi tejsav, cukor, stb. van a véredben anélkül, hogy szúrni kéne. Nem olcsóak még ezek a kütyük, de tök jók. Jó lenne, ha csak órához kéne rendelni ezeket is.

Buliban hasznos! =]

(#54728) TheMarci válasza inf3rno (#54727) üzenetére


TheMarci
addikt

Erdekes vilag lesz, kb robotok leszunk versenyen, wattmero a cipore, oran latom, hogy mikor / mennyire ehezek el, mit egyek, stb.. De persze kozben meg tok jo lesz tudni ezeket az adatokat egy ora segitsegevel eloben futas kozben.

Do You Dream?

(#54729) inf3rno válasza TheMarci (#54728) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát nem rossz, ha előre tudja jelezni az eléhezést, besavasodást, stb. Szerintem utólag elemezve is lehet belőle tanulni, hogy mit rontott el az ember.

Buliban hasznos! =]

(#54730) tomcica válasza Never79 (#54726) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,csak turelmesen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54731) tomcica válasza TheMarci (#54728) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak akkor tamogatom ezeket a tehnologiakat,ha a hordozojuk biofeedback modon megtanulja altaluk finoman erzekelni azt ami sajat magaban zajlik.
Igy vagyok mar most a HR es sebesseg/tempo preciz meresevel is.Itt a bandanak minden vasarnap van olyan laza es tempos futas is,amelyik soran aki eddig adta a tempot ora es GPS segitsegevel az az illeto nem nezhet az orajara - csak a szakasz vegen - ,hanem erzesbol probalja replikalni.
Meghatarozunk also es felso limitet,en ellenorzom kozben es szolok ha tul gyors,vagy esetleg nagyon laza.Altalaban tul gyors :K
Ha lenne elerheto non-invasive laktat es ilyen vercukor monitorozo,annal is igy csinalnam. ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54732) sipi700 válasza tomcica (#54731) üzenetére


sipi700
tag

Ez így van ;) Engem zavart is a sok adat futás közben. Az eltelt időt mindig látom, illetve az edzések többségében még watt adatot látok. De watt nélkül, érzésre is lehet tudni mennyire erős a terhelés. Tempót nem szeretem, mert van pontatlansága a gps-nek és hajlamos vagyok gyorsítani ha hirtelen rosszabb tempót mutat vagy felidegesít éppen, hogy ez a résztáv miért lett gyengébb mikor ugyanolyan intenzíven futottam. Pulzus: már a pulzuskontroll szótól is rosszul vagyok :D főleg mert legtöbb embernél egyenlő azzal, hogy kizárólag alacsony pulzuson fut anélkül, hogy mértek volna zónákat. Futok mindenféle intenzitáson, de nem fogom lesni az órát, hogy jajj most 151 lassítanom kell. Futok egyenletesen tempóban, tudom mi lesz 150 környéke. Utolsó 10 perc 153 körülire is ugrál. És? Hosszútávon jó vele monitorozni, nyomon követni a fejlődést. Arról nem beszélve, hogy nincs 2 egyforma nap. Ha nem pihentem eleget, lesz 145 helyett, 149 a pulzusátlag… Wattot főleg akkor tartom hasznosnak, ha ismétléses feladat van pl. 4x5 perc (rövid résztávnál, intervallnál nem). Ott hajlamos vagyok túltolni és nem bírom az utolsót, és ezt képtelen vagyok érezni. Ott nézem a wattot, ha már túl könnyen megy emelek köv. alkalomtól, ha futás elején érzem valami nem ok vagy körülmények rosszak lejjebb veszem kicsit. Ebbe azért viszek tudományt :) Pihenőnél érzésre megy, cél, hogy menjen le a pulzus.

(#54733) LanyUs válasza xy.zsolt (#54719) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezen strófák mögött belelátni vélek egy kis fűszert is :) Azt mondja, hogy szép ez a véget nem érő aerob edzés reggel és a gyerekekkel való sport a legnagyobb hőségben délben, DE ( és itt jön a nagybetűs DE ), ideje lenne többször kiesni a komfort zónából ( LEVEL II alapozás ide vagy oda ) és végre megküldeni tisztességesen egy 10K-t :D

(#54734) xy.zsolt válasza LanyUs (#54733) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem várj amíg 20°c és 50%pára alá megy a levegő és hajrá. Én múlthéten megnyomtam egy 5k-t, sikerült is a rekorddöntés, állandó 4.13as tempóval, de őszig inkább az emelkedős vagy intervall edzéseket csinálom most. Nehéz megállni amióta nem fáj sehol, hogy ne tapossam tövig a pedált ha erőt érzek magamban. Az eddig tervezett célom elértem és nem tudom, hogy van-e értelme olyan tempónak amit pl 10évig úgysem tudnék tartani....versenyezni meg nem célom. Jó lenne tudni mi az a tempó ami még jótékony a mostani fittségem megőrzésében :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54735) tomcica válasza xy.zsolt (#54734) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kb felmaratonos tempo (ilyen 8-9km hosszan) ami boven eleg tempo futas edzesnek...akar sima tempoban vagy lazabbrol inditva progressziv tempokent (itt lehet 12km es nem erdekes h az atlag rosszabb,az utolso 3-4km legyen felmaratonos mar...gyorsabb nem kell).
Ezzel evekig lehet szintet tartani :K
Ha jo a kondi es a test heti 1x,ha az suru akkor 10-14naponta 1x.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54736) xy.zsolt válasza tomcica (#54735) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Akkor már csak a FM tempómmal kellene tisztában lenni......de én le nem futom emiatt :D Szóval saccolnom kell, hogy mennyi ha az 5-10k-n a maxom 4.10-4.25 közötti.

Amiből viszont nem engedek az a heti 5-6 edzés kb 7óra összes mozgással.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54737) tomcica válasza xy.zsolt (#54736) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Embere valogatja,de aki hosszabb tavokon is szepen duruzsol (nem lassul tul sokat) annak az a 10K tempo +10mp/km ergo nalad 4:35-os irammal szamolhatjuk a FM tempot.
Allapottol fuggoen hetente-kethetente mesz egy 8k-t 4:40-4:35....vagy 12K-t inditva kb. 4:45-rol fejezve 4:35-on :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54738) tomcica válasza tomcica (#54737) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vannak persze "petarda" labuak,ismerek en szemelyesen is ilyet 3:10-3:15-os irammal rombol 5K-t...a Fm pedig 3:35 ala nem fert be :P fiatal forrofeju ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54739) Hi!King válasza tomcica (#54731) üzenetére


Hi!King
őstag

"Meghatarozunk also es felso limitet,en ellenorzom kozben es szolok ha tul gyors,vagy esetleg nagyon laza.Altalaban tul gyors "

Ezt amúgy a köridejük alapján nézed? Vagy te csatlakozol bluetooth-on a pulzusmérőjükhöz? :-)
Vivicittán amúgy valakinek a pulzusmérőjét felismerte az órám és megkérdezte, hogy akarom-e párosítani, tök poén lett volna ha leokézom, és valaki más pulzusát figyelem a versenyen, már ha az illető közelében maradok. Nem tudom amúgy hogyan működnek azok a szenzorok, amelyek 1-nél több bluetooth kapcsolatot tudnak, hogy a tulaj észreveszi-e, hogy valaki más lopja az adatokat.

(#54740) tomcica válasza Hi!King (#54739) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Futok veluk :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54741) inf3rno válasza sipi700 (#54732) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem aminek értelme van pulzus kontrollnál, hogy besípoljon, ha anaerob tartományba mész, és valamiért mégsem érzed annyira. Egyébként kb. tökmindegy.

Buliban hasznos! =]

(#54742) tomcica válasza inf3rno (#54741) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vagy sipoljon be ha tul alacsonyra engedned es epp nem az a cel azon az edzesen ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54743) inf3rno válasza tomcica (#54742) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Á olyan nekem nincsen. :D

Buliban hasznos! =]

(#54744) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

AY-n saucony guide14 15 ezer 44-ig van minden méretben.

(#54745) norby_42 válasza Chuck Norris (#54744) üzenetére


norby_42
aktív tag

Afene, úgy nézem ebből is 10,5 kéne, az meg már nincs.

Eat pasta, run fasta

(#54746) danielsz válasza Chuck Norris (#54744) üzenetére


danielsz
tag

Jó ár, de nem merek stabil cipőt venni, pedig a futóboltos "szakértők" szerint indokolt lenne. Az Asics GT-1000 nem tett jót, ez meg hasonló stílusú. Bár lehet, hogy egy héten egyszer oké lenne.

(#54747) bajnokpityu válasza Chuck Norris (#54744) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A 13 volt eddig egyetlen cipő, amit még akciós áráért is visszakuldtem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54748) sipi700 válasza inf3rno (#54741) üzenetére


sipi700
tag

Még nagyon azt sem kapcsolom be. Egy 5 ütéses zónában kellene futnom 60 percet. Ha azt szeretném, hogy ne sípoljon kezdek 4:00 vagy 3-assal kezdődő tempóval, utolsó 5 perc már 4:45-ös lesz. Inkább futok egyenletes tempóban és az elején kilóg lefelé vagy 15 perc a végén meg 2-3 ütéssel feljebb van 10 perc. Átlagban a zónában van, néha alatta 1-2 ütéssel alacsonyabb.

(#54749) parandroid válasza sipi700 (#54748) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Egy 5 ütéses zónában kellene futnom 60 percet.”

Ez nem lehetséges. Egy 5 ütéses zónában kb egy helyben hanyatt feküdni nem fogsz tudni. Persze megfelelő mintavétellel, és az adatok ügyes szoftveres igazításával megjelenhet ez a grafikonon a végén, de ez az 5 ütéses tartomány gyakorlatilag kisebb, mint a technológia hibahatára.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54750) inf3rno válasza sipi700 (#54748) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezért kell érzésre futni, bár nekem valamiért kiesett a 1.5 év szünet alatt, és elég nehezen jön vissza. Előtte viszonylag jól tudtam érzésre futni egyenletes pulzussal. Most még a tempót is alig tudom tartani egyenletesre, nem hogy a pulzust. :S

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.