Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) LanyUs válasza Vertigo18 (#54800) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jövőre ha indul tomcica kell elemes reflektor a derekára! Ha esetleg elszáll/felszáll a tempótól akkor is lássuk a villogást épp merre tart. Majd kivilágítom a házat hol szálljon le :D

xy.zsolt: eső, jég, fagyott beton -> aszfaltos cipő. Hó, latyak, sár, kövek -> terepes. Nekem így bevált.

[ Szerkesztve ]

(#54802) Vertigo18 válasza LanyUs (#54801) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tom nem mer ilyen helyeken elindulni... Vagyis javítanám magamat, nem mer hazai pályámon a közelembe kerülni, mert tudja, hogy a verseny végén összecsomagolnál, bezsuppolnám a kocsiba, hazavinném és megetetném rendes kajával, nem olyan zöldségekkel, amiket fogyaszt! :D

3 nap alatt felhízlalnám! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54803) bencze válasza parandroid (#54757) üzenetére


bencze
senior tag

Pedig 5 az elég sok, versenyen szoktam pulzusra pacelni és elég jól megy, ha jó állapotban vagyok tudom, hogy x pulzus jó, +2-t már nem fogok bírni.
Utolsó konkrét tempós futásom lett volna 21 perc 161-en, természetes, kicsit dombos vidéken lett 159 átlag, úgy, hogy szerintem felülbecsülte a garmin a 161-et számomra és igen nehéz volt. Előfordulhat, hogy kicsit feljebb vagy lejjebb megy, az ember nézi, vagy figyeli az értesítést.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#54804) tomcica válasza Vertigo18 (#54802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54805) xy.zsolt válasza LanyUs (#54801) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ja ja, maradnék aszfalton. Arra is gondoltam, hogy neopén zoknit húzok fel....bringázásnál bejött, még bele is izzadtam 0fok felett. Könnyű és vízhatlan.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54806) tomcica válasza xy.zsolt (#54805) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Inov8 X-talon 230-at szervaltam telire, minimal cipo. Aszfalton is hasznalom, ez a GTX verzio, jol turi a vizet.
Masik paciens Pega shield 36 outlet hugye-xare, ez csak vizlepergeto, de klasszikusabb es puhabb.
Ennyi eleg a mi teleinkhez :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54807) xy.zsolt válasza tomcica (#54806) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Már bánom, hogy a lila szín miatt nem vettem meg télen a pega36 shield-et 17ért. :W De ki tudta akkor még, hogy még most télen is fogok/tudok/akarok futni :D Na akkor elkezdek rá vadászni.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54808) tomcica válasza xy.zsolt (#54807) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pont az a lilam van, jo az esobe/hoba :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54809) xy.zsolt válasza tomcica (#54808) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen emlékszem, hogy anno is mondtad. Kár, hogy akkor még érdekelt a szín faktor. Na, de pl pinket most sem választanék :P (lila már oké) Lehet jövőre már a pink is oké lesz :DD

Tegnap fokozót futottam....ezúttal nem vittem túlzásba....5.00-4.25ig, viszont 10k-n....nem fáztam a 33 fokban :) víz nélkül is jól bírtam.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54810) LanyUs válasza xy.zsolt (#54809) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jó vagy! :R Nekem péntek reggel egyedül adta, tegnap babakocsival nem adta! Tűzött a nap és a déli 34 fok felzabált 10k-n is :) Rendőrök az árnyékból csak néztek mit futkos itt ez a marha... Én is fokoztam, csak ellentétes irányú tempóval 07:00-ig :)

[ Szerkesztve ]

(#54811) tomcica válasza LanyUs (#54810) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezen mar gondolkodtam, h ha a gyorsulot fokozos futasnak nevezzui, akkot a lassulot CSOFFASZTONAk? Mondjuk nem valami pozitiv csengesu :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54812) emvy válasza tomcica (#54806) üzenetére


emvy
nagyúr

Vajon miért nem gyártanak Pega Shieldbol kevésbé szorosat?

while (!sleep) sheep++;

(#54813) mukibuci válasza emvy (#54812) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

pega 38 a 36hoz képest iszonyat szoros lett, valahol próbáld fel

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#54814) LanyUs válasza tomcica (#54811) üzenetére


LanyUs
senior tag

Enyhülő/csökkenő még a legjobb! Mert a kedv csillapodik, az idő enyhül, a pénztárca csökken, a test fogyatkozik, a farok lohad ... :)

Troll on mehet? Tom a vasárnapi közös 24 fokban valójában melegítés I-ből átmenet volt erősebb melegítés level II-be nem? :D

"Mint a mai csoportos edzes....ero+sebesseg = 4km kozos melegites,majd 2 szett a kovetkezokbol:
5 x 200m fokozos eros 200m lassu + 5 x 100m fokozos/70m laza es ero gyakorlatok (guggolas,gatlepes 2 fele,kitores) 100m fokozos/70m laza es eros gyakorlatok.
A ket szett kozott frissites es mosdas"

De hol volt itt az edzés része? 10 fokozást Tőlünk is kérsz a fórumon az alapozás közben :)

(#54815) bencze


bencze
senior tag

Én a tegnap gondoltam ha már hétvége futok egy 21km-t. Víz nélkül indultam mert nem volt jó ötletem hogyan vigyek hogy ne legyen erősen kényelmetlen, és út közben sem volt víz, de gondoltam csak jó lesz. Sajnos dél fele mentem (korábban mindig este futottam) így a 30 fokban olyan 8km-nél már szar volt, azért letudtam, de a pulzusom olyan 20 ütéssel feljebb volt mint szokott lenni. Mondjuk úgy voltam vele ami nem öl meg az erősít, következő könnyebb lesz. Majd kitalálok valamit vízre is. Asszem olyan kb 3 liter vizet veszítettem, mérleg szerint. Gond nem volt, akkor megállok és megpihenek vagy kérek valahol egy pohár vizet, csak szar volt.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#54816) Zozo0525 válasza bencze (#54815) üzenetére


Zozo0525
őstag

Vannak ezek a soft kulacsok szerintem keress ra,

(#54817) tomcica válasza LanyUs (#54814) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy ereztem meg egyszer siman meg tudnam csinalni a vasarnapit, ha nagyon muszaj lehet meg 2x is. Viszont ezekhez a sebessegekhez nem mindenki szokott meg hozza :P
Lanyoknal 3:40-3:45 a 200m-ek,fiuknal 3:30-3:00 elol a pockosebbek, hatul a lassabb csoport, de ezt tudtuk egyszerre inditani. 100m fokozos felkapva vegen 2:30-2:45-re gyors fiuknak.
Megnezem en, h egy ilyen szett "melegites" utan ki mennyire van bemelegitve ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54818) tomcica válasza bencze (#54815) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezzel nem az a gond amit kozben erzel, az csak a dolog egyik resze. Ilyen egyszerinek okes. A baj avval van, amit masnap-harmadnap is vonszolsz meg magaddal dehidrataltsag, faradtsag, pulzus stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54819) LanyUs válasza tomcica (#54817) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szeretem olvasni, amikor a lányok Nálad 03:40-en "döcögnek" felkapva... Aztamindenit... :R

(#54820) Zozo0525 válasza LanyUs (#54819) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nalam az űridő😀 nem is versengek senkivel csak magammal. Ami jo hogy szerda korul elérem az éves tervemet, 2021 km ( tavaly alig lett meg a kitüzött 1200 km)

(#54821) ígyvanferi válasza emvy (#54791) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez elég niché, nem is találtam olyat, ami mindennek megfelel. A shieldes nike-k nem alacsony droposak vagy nem szélesek. Vannak a mindenféle gtx-es terepcipők, elvétve alacsony droppal. Esetleg még on cloud winter van 6 mm droppal, de leírások alapján nem jó széles lábfejre. Szóval passz. De még nézelődök, szeretem az ilyen kihívásokat cipőügyben.

[ Szerkesztve ]

(#54822) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#54821) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Tedd azt....mert most látom, hogy a pega36 shield is közel 270g :Y Annál, hogy beázva fázik a talpam csak azt utálom jobban ha ólombakancsokat cipelek érzésre (pl pega37) :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54823) bencze válasza tomcica (#54818) üzenetére


bencze
senior tag

Tegnap éjjelig eléggé mindent megettem - megittam aztán minden oké. Van 4 hátizsákom amiből az első (decathlonos - a legolcsóbb) a legjobb, azt vihetem magammal másfél liter vízzel, vagy veszek még egy cuccot, futómellényt amibe teszek 2 palack vizet így legalább a hátam nem izzad úgy. Még mindig jobb mint kézben vinni, ezek úgyis kocogások.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#54824) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én megpróbálkozok a 100km-el ezen a héten, kíváncsi vagyok meddig jutok. Szerdától Hévízen leszek, elvileg a tó víz dob a regeneráción, és lesz elég időm napi 2x is futni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54825) tomcica válasza LanyUs (#54819) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ok is racsodalkoztak....mondjuk az nem kitartott tempo..ugye ero + sebesseg nap volt...ergo arra a sebessegre gyorsitottak fel :K porgott mindenki :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54826) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#54822) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk az valami gyerekméret lesz, mert már a sima pegám is alulról súrolja a 300 g-ot, azt hiszem 293 g egész pontosan. Téliesített cipő nem lesz ennél lényegesen könnyebb, az felejtős. Nincs ezzel a 250-300 g-os kategóriával semmi gond, átlagos méretben a cipők jelentős része ebben a sávban lesz. Ha meg megszívják magukat hólével, akkor persze, hogy ólombakancs érzés. Az ellen pont nem a gore-tex lesz a megoldás.

(#54827) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#54826) üzenetére


xy.zsolt
őstag

hát, akkor körvonalazódik a sanyarú sorsom :O Lehet tényleg marad a mostani cipő + a vékony, könnyű (2mm-es) neoprén zokni.....csakis lucskos időben vagy -5°c alatt. Csak az ujjamat ne nyomja, körmeim maradjanak :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54828) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#54827) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha tágul a cipő emiatt az sem érdekel....tavaszra veszek belőle újat. Nagyon bejön ez a cipő így 180km után is.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54829) HKorn válasza xy.zsolt (#54827) üzenetére


HKorn
addikt

De ennyire számít a súly? Én érzésre nem tudom megmondani, hogy egy 250 vagy 300g-os cipő van a lábamon, szóval nekem teljesen mindegy. Persze a könnyebb jobb, de abszolút nem kizáró tényező nálam a 300g sem

Run&Ride

(#54830) xy.zsolt válasza HKorn (#54829) üzenetére


xy.zsolt
őstag

lehet csak engem, de jah, zavar....nem úgy pörög a lábam, így a futás élménye is más.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54831) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Szó volt éjszakai reptéri futásról......Kalocsán is lesz egy ilyen 28.án. Bár nem verseny, de érmet adnak a teljesítőknek. [link]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54832) HKorn


HKorn
addikt

Asics Gel Braid cipő 43,4 és 44,5 méretben 20%-os kuponnal 10800Ft, ha érdekel valakit. Nem ismerem a modellt. [link]

Run&Ride

(#54833) ballazol


ballazol
senior tag

Helóhaló!

No, nagykirály a zalakarosi rekortán.. :) múlthéten kedd-szerda-csütörtök reggel ott indítottam a napot 60-60 perccel.
A térdem is viszonylag bírta, 3. nap már csak 58 perc után kezdett egy-egy pillanatra enyhén fájni, de később elmúlt.
Hiába, a gyógyvíz megteszi a hatását.
Tegnap itthon egyáltalán nem fájt a futás végén sem, úgyhogy nyomtam ma reggel is egyet.
400km-t raktam bele a kalendjimbe eddig...
bele kéne pakolni 1000-et, hogy megvehessem a mizuno-t... :U

Mindenkinek szép napokat!
(a héten még vár rám 3*10km, már az itthoni pályán)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54834) inf3rno válasza HKorn (#54829) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ennyire talán nem, de állítólag a kenyaiak is azért jobbak, mert genetikailag kisebb a vádlijuk, és nem kell akkora súlyt lendíteniük.

Buliban hasznos! =]

(#54835) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No nekem megvolt a mai adag. Még 6 nap van vissza. Egyelőre bizakodó vagyok, nem volt különösen megerőltető. Visszafelé egy haverral futottam villany rolleres felvezetéssel. Jó kis gép, stabilan lehet vele hozni az 5:15 körüli tempót, ami nekem egy kicsit sok volt, de arra az 5km-re elment.

Buliban hasznos! =]

(#54836) archie17 válasza xy.zsolt (#54827) üzenetére


archie17
tag

Sima cipő + impregnáló spray?

(#54837) Maximum1 válasza HKorn (#54832) üzenetére


Maximum1
őstag

Esetleg ha valaki rendelt a múlt heti saucony guide 14-ből 44 est, és nem szimpi akkor átvenném, lemaradtam róla.

(#54838) tomcica válasza inf3rno (#54835) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kovetkezoket javaslom:
Het kozepere LOKREM
Het tulso felere pedig felcsatolni a tartalek hereket,ha beer a surejebe es mar nem vicces :K
Jelszo a regi: "Amig konnyen megy addig csak melegitettel,amikor mar kaparja a zaccot akkor edzodsz" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54839) xy.zsolt válasza archie17 (#54836) üzenetére


xy.zsolt
őstag

részben oké, de a kialakított szellőzőnyílásokat nem tömíti gondolom :F

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54840) archie17 válasza xy.zsolt (#54839) üzenetére


archie17
tag

Jogos, meg nem vízálló, csak vízlepergető - pocsolyába, bokáig hóba lépésnél nem segít. Vékony havas úton vagy csepergő esőben jó lehet.

(#54841) xy.zsolt válasza archie17 (#54840) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Akkor csak marad a neoprén zokni vagy melegebb, a világ kieső részére elhúzni opció. Tele a tököm a "fejlett világgal", azzal ami vakcina és migráció téren zajlik. Sorry, de ez most kikívánkozott, a világ híreit látva. Agyrééém.
Nem vitaindítónak szántam!!

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54842) LanyUs válasza xy.zsolt (#54841) üzenetére


LanyUs
senior tag

Valójában a problémát megoldottad! Vastag téli futózokni + kompressziós szár + síaláöltözet gatya+rövid naci! Felül 2 vagy 3 réteg. Egész télen futottam reggel és 4 db alkalommal volt -8 fok, legtöbbször -2-0 fok. Összesen 2 db alkalommal értem haza vizes zoknival: egyszer beszakadt alattam a pocsolya félmaraton végén, másik pedig szintén esőben nem vettem észre és durr bele.

(#54843) archie17 válasza LanyUs (#54842) üzenetére


archie17
tag

Az a jó, hogy a lábat viszonylag egyszerű kifűteni, pár km és nem is érzem a vizet. Én pl. pont ezért kifejezetten nem veszek goretex cipőt, ugyan bejut a nedvesség, de ki is kerül onnan.

(#54844) inf3rno válasza tomcica (#54838) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vettem lóbalzsamot a múltkor. Tecsóban az utolsó tégely volt. Úgy látszik nagyon fogy. Hát kíváncsi leszek. Szerintem csütörtök lesz a vízválasztó, szerdáig még biztosan kihúzom az alapján, ahogy mára regenerálódott. Igyekszem majd kettőt futni később, most még egyelőre nem fér bele, amíg nem vagyok nyaraláson.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54845) Vertigo18 válasza inf3rno (#54844) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ennek egyébként van haszna? Van itthon mindenféle, de sosem tudom eldönteni, hogy vajon annál a futásnál magától mennyi idő alatt regenerálódott volna...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54846) inf3rno válasza Vertigo18 (#54845) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fogalmam sincs. Hűsít, ha égnek az izmaid, ennyi. :D

Buliban hasznos! =]

(#54847) Vertigo18 válasza inf3rno (#54846) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez biztos. Van "melegítő" is, az meg csíp, meg izzaszt futás közben...

De van tényleges hasznuk?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54848) inf3rno válasza Vertigo18 (#54847) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valami biztosan van, de hogy mennyi, azt nehéz megítélni. Pl a jegelésnél is hűtöd, és az is használ. A mentolos cuccnál az illóolaj párolog, és az hűt, szóval az is használ valamit, feltéve, hogy tényleg hűtésre van szüksége az izomnak. Plusz a mentol talán a hő receptorokra is hatással van, ezért a hőérzet is hidegebb lesz, ami miatt egy kicsit esetleg összeszűkülhetnek az erek és csökken a vérellátás, ami tovább hűti azt a részt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54849) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ma futottam egy jólesőt... A szokásos 4 km-emnél úgy döntöttem, hogy akkor jöjjön egy km. emelkedőzés... Aztán úgy gondoltam, hogy még egy kis enyhe kaptató. Ezen a földúton már jártam, igaz csak egy-két alkalommal. Aztán végül olyan sokáig futottam, amíg eddig soha ezen az úton, így véletlenszerűen lekanyarodtam a földesről egy erdészeti útra, be az erdőbe, mivel visszafordulni kevésbé akartam, mint felfedezni. Sajnos a lejtő felénél megszűnt az út, így már csak szimplá egy erdőben futottam, a domb alján pedig egy vízmosás, majd egy újabb domboldal emelkedővel. Nagy nehezen találtam egy mellkasig érő fűvel benőtt nyomvájút, amit követve kijutottam a már megszokott betonutamra...

Kicsit sok volt a magas fűben a szeder, így pár helyen felszakadt a bőr. De esküszöm megérte, az elmúlt fél év egyik legélvezetesebb futása volt!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54850) seller007 válasza Vertigo18 (#54849) üzenetére


seller007
tag

máskor azzal kezd, hogy bántott a szeder ;] már elkezdtem izgulni hogy elnyaltál :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.