Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) Zozo0525 válasza tomcica (#53545) üzenetére


Zozo0525
őstag

Sebbesg most nem megy sajnos. De igyekszem

(#53552) LanyUs válasza tomcica (#53545) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem a vasárnap déli szó szerinti köhögős/köpködős 6:45 átlagú lett. Megfelel? :DDD

Amit nem értek, hogy decemberben tökéletes volt a lábamra a Clifton 7. Tegnap megjött és enyhén nyomja a talpam belső felét ez is már. Úgy gondolom, hogy a kitaposott cipő + lapos talpívem okozza ezt, tehát ez user error, nem cipő error. Azóta 800 km-t futottam. Megtartom! Vagy a cipő vagy a lábam törik be. Vagy mindkettő!

(#53553) tomcica válasza ígyvanferi (#53548) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem az ov az etalon...probaltam mar sok mindent...ketoldal kis merev kulacsos kolcson derekovtol kezdve,learazott kalenji futos melleny/hatizsak (holyaggal) stb..stb.
Agony lejott egyik versenyre a compressport freebelt pro-val es elso latasra tudtam,h EZ a megoldas.Van a Salomonnak is,meg biztos gyartanak kinai masolatokat,szoval nem muszaj 50euros aron venni.
Viszont a lenyeg,h mukodik es lehet akar gyors tempot is rombolni benne,ugy h nem zavar meg,se a sulypontodat,se a mozgasodat,szinte alig veszed eszre h rajtad van.
Talan ilyen melegben a derekadra izzad,ennyi. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53554) emvy válasza LanyUs (#53552) üzenetére


emvy
nagyúr

> Tegnap megjött és enyhén nyomja a talpam belső felét ez is már. Úgy gondolom, hogy a kitaposott cipő + lapos talpívem okozza ezt, tehát ez user error, nem cipő error.

Szerintem ez marhasag; marmint olyan nincs, hogy user error, ha ciporol van szo. Nekem is pont emiatt hasznalhatatlan egyebkent a Clifton 7; meg az extra szeles verzioban is meg van magasitva a boltiv alatti resz, es belevag a talpamba (a vadiuj cipo). Es ez be sem tud torni rendesen.

while (!sleep) sheep++;

(#53555) tomcica válasza LanyUs (#53552) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,te epp kergemarhakorban voltal,szoval megfelel :K
A Clifton meg jo,akinek az nem jo az hordja a dobozzat ;] (most vettem egy Rincon 2-t,futottam benne a sebessegskala mindket vegleten 7:00-tol 2:45-ig...igazi mindenes)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53556) bencze válasza inf3rno (#53540) üzenetére


bencze
senior tag

ingatag? vagy 5 éve használom, nem vettem észre.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53557) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Van a Burgenland extrem-re egy nevezésem, viszont a szputnyikkal elméletileg nem lehet átmenni tesztelés nélkül Ausztriába így ki is hagynám nehogy kiszedjenek a határon. Szinte teljesen sík terep, 95% aszfalt, egy nagyon kevés földút van benne. Ha valakit érdekelne akkor szóljon és átadnám a nevezést, még az utazásban is tudok segíteni.

(#53558) emvy válasza Chuck Norris (#53557) üzenetére


emvy
nagyúr

Miert nem tolsz egy sima antigen-tesztet?

while (!sleep) sheep++;

(#53559) bandus válasza Chuck Norris (#53557) üzenetére


bandus
veterán

6500 ft-ért van már antigén teszt, ha szereted ezt a versenyt ennyit simán megér szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#53560) Chuck Norris válasza emvy (#53558) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Igazából ez csak az egyik ok, a másik, hogy a térdem még mindig nem 100%-és nem veretném az aszfalton.

Viszont köszönöm az ötletet mert bringázni viszont akarok menni oda nemsokára, addig ha nem változik a helyzet megcsináltatom a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#53561) LanyUs válasza emvy (#53554) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ne már! Neked is? :Y Pedig ezért kaszáltam el a Clifton 6-ot. Ugyanezen probléma miatt. Tudod mi az érdekes? Decemberben próbáltam fel egy Clifton 7 47 1/3-ot és az tökéletesen kényelmes volt. Nem éreztem ezt a kényelmetlen dolgot. Egyszerűen nem értem... Akkor lehet visszaküldöm!
Csak azért kerestem már magamban a hibát, mert senkitől nem hallottam panaszt eddig. Gondoltam velem van a baj...

[ Szerkesztve ]

(#53562) Never79 válasza dabgergo (#53543) üzenetére


Never79
tag

Nekem semmi bajom a 945-tel. Egyszer fagyott be, de az azért volt, mert olyan track-et tettem fel rá, amiben volt egy külön pötty, amit nem tudott lekezelni. Mondjuk én csak egy nem gyári widgetet tettem fel rá, és számlapot se nagyon cserélgetek, mert nekem az volt a tapasztalatom, hogy jobban merítik az órát.

Ha nem sürgős a váltás, és lesz rá keret, akkor én a helyedben megvárnám a 955-öt, az már elvileg itt van a kanyarban. Az már lassan helyettünk fog futni :)

(#53563) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Gyerekek, ma, zsinórban 5. nap elmentem ismét 13 km-re, azonban ma már ismét hőség van, 10 után voltam, ráadásul nem vittem vizet. Hazaérve majdnem elájultam, miközben vettem le a cipőmet. Az időm vagy 20-30 mp/km-rel rosszabb lett, a pulzusom is szerintem 10-zel többet vert. Ennyit számít a hőség?

Azóta fáj a fejem, tuti napszúrás...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#53564) Never79 válasza emvy (#53546) üzenetére


Never79
tag

Nekem is van övem. Csak a betegségem miatt nehézkes ki-be tennem a kulacsot. Jobboldali izomgyengeségem van születésem óta, s jobb kezemen nem tudom külön-külön mozgatni az ujjaimat így egyes dolgok nehezebben mennek. Hétvégén kipróbálom ettől függetlenül, hogy megy, mert néha csak egy félsz van bennem, azt mégis meg tudom oldani valahogy.

Minden frissítőponton tervezel megállni ezek szerint? Ha 1-2 perccel számol az ember, hamar összejöhet 20-30 perc állás. A sok gyümölcs (dinnye), jóság az asztalokon nagyon csábítóak tudnak lenni :D

Köszi mindenkitől a tippeket! Egyelőre akkor öv. Nézegettem Salomon s-lab 2-es mellényét, annak hálós a hátulja, de az meg 40 k :( . És annyi, hogy 2 kulacs fér bele, meg hátulra pár dolog...

(#53565) xy.zsolt válasza Chuck Norris (#53560) üzenetére


xy.zsolt
őstag

bringázás miatt nem kell :N .....szólj, ha tudod merre mennél ki és adok tippeket :K . Amúgy a soproni határ túloldalán ingyen tesztelnek és online kerülsz a rendszerükbe

nálunk csak 27-29fok van....ez azért még nem kánikula, bár a pára 65% ami megdobhatja a pulzust. Én ma Reco tekerést nyomtam,, 48km/600m szinttel, átlag 95ös cad-on, 28kmh-val, alacson HR-el és Watt-on....simán bírható volt a klíma

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53566) emvy válasza Never79 (#53564) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat remelem 1-2 perc nem lenne. Iszom egy pohar vizet, es megyek is tovabb; meg ha ontok a kulacsba, akkor is 30 masodperc alatt kellene, hogy legyek. Nem?

while (!sleep) sheep++;

(#53567) tomcica válasza Vertigo18 (#53563) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aa, ma' hunnen, csak siman szar a kondid ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53568) tucsok. válasza LanyUs (#53561) üzenetére


tucsok.
senior tag

Szuper! Nekem tegnap érkezett meg akcióban a 46-os wide edition 101.1. EUR. Eddig Asics Cumulus-ban toltam mindig, kíváncsi leszek rá. Hónap végén kezdem el betörni addig pihen. Nyúlcipőben Szegeden felpróbáltam tavasszal, nem éreztem semmit.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#53569) Chuck Norris válasza xy.zsolt (#53565) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Passauba gondoltam kimenni vonattal aztán onnét visszatekerni Bp-re, úgy egy hónap múlva tervezem kb. Illetve már nagyon régóta tervezem de most végre el is megyek :)

(#53570) xy.zsolt válasza tomcica (#53555) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Kíváncsi leszek a hatótávolságára a Rincon2-nek :F

szuper....enyhén lejt és 80%ban végig hátszeles napokat foghatsz ki....Európa egyik legkedveltebb túraútja (Bécsig ;))

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53571) LanyUs válasza tucsok. (#53568) üzenetére


LanyUs
senior tag

Clifton 6 esetében több külföldi fórumon is olvastam panaszt. Kollegával beszéltem ebédnél. Neki a Clifton 7 40-50 km alatt betört és kényelmessé vált. Ez így elfogadható, HA VALÓBAN jó lesz. A Clifton 1,2, Huaka 1, Stinson 6 ATR azonnal tökéletesen komfortos volt. Ez tervezési és stratégiai hiba ( szerintem ). Kár volt a jót elszarni...

[ Szerkesztve ]

(#53572) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Amikor beértem az erdőbe, tiszta olyan volt, mintha ilyen ködpamacsok lennének mindenhol az út felett, olyan pára volt. Gondolom az elmúlt napokban volt valami minimális eső, meg lehülés, aztán most megint feltolódott a hőmérséklet, ennek a különbsége meg megütközik az erdőben. Elég nehezen kaptam levegőt.

Ráadásul előjött egy olyan probléma, amit itt, a fórumban már rengetegszer olvastam, mindig meg is mosolyogtam, hiszen engem sosem érintett... a cicibimbómat úgy dörzsölte a pólóm, hogy fizikai fájdalom volt benne futnom. Le is vetettem, borzalmas volt. Már nem mosolygok, ha valaki ezt felhozza... Eszerint ez elért most engem is.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#53573) HKorn válasza Vertigo18 (#53572) üzenetére


HKorn
addikt

Le kell ragasztani szexi X alakban ragasztószalaggal :DDD

Run&Ride

(#53574) Vertigo18 válasza HKorn (#53573) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, egy csomószor javasoltam ezt én is az itt panaszkodóknak... De csak út közben jött elő és épp nem volt nálam.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#53575) HKorn válasza Vertigo18 (#53574) üzenetére


HKorn
addikt

Egyébként én is mosolygok rajta, még nálam sem jött elő, de akkor ezek szerint simán előjöhet.

Run&Ride

(#53576) Vertigo18 válasza HKorn (#53575) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hozzáteszem, hogy olyan póló volt rajtam, amit eddig csak télen húztam, aláöltözet fölé.

Lehet, hogy a póló anyaga is számíthat?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#53577) HKorn válasza Vertigo18 (#53576) üzenetére


HKorn
addikt

Lehet, bár én csak 100% poliészter pólókban futok, szerintem mindenki, nem tudom mitől függhet.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#53578) LanyUs válasza Vertigo18 (#53576) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ja meg az, hogy van mellizmod és nem éppen homorú ott a mellkas :K ( Nekem a technikai apró szellőzés és a sima technikai is megeszi a bimbót 15K felé. Izzadás mennyiségével van összefüggés. Ha kevesebb később dörzsöl, ha több, akkor korábban. Volt, hogy két vértócsa volt a pólóm elején. Hát guszta látvány az ilyen :D

(#53579) HKorn válasza LanyUs (#53578) üzenetére


HKorn
addikt

Fene tudja, nálam még nem volt ilyen, pedig mellizom is van, izzadok is rendesen és 15k-t is szoktam tolni

Run&Ride

(#53580) LanyUs válasza HKorn (#53579) üzenetére


LanyUs
senior tag

Acélbimbók :R :D

(#53581) tucsok. válasza LanyUs (#53571) üzenetére


tucsok.
senior tag

A nyomást amiről beszéltek én a sima Clifton 7-nél éreztem a wide-nál semmit! Azért is vettem a Wilde-ot, innen:
[link]
Vannak jó akciók, és néha 1-2 napra betesznek plusz 10% kupont is!

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#53582) inf3rno válasza bencze (#53556) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én meg egyszer akartam használni, akkor éppen nem működött. Ennyi. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#53583) inf3rno válasza LanyUs (#53561) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Előfordul, hogy cserélgetik a gyártók a használt anyagokat, beszállítókat, stb. Szóval simán lehet, hogy valamit elcsesztek nálad, és azért kényelmetlen, ami régen még kényelmes volt.

Buliban hasznos! =]

(#53584) inf3rno válasza Vertigo18 (#53563) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen, 10-15 alatt rendesen ki lehet száradni, főleg ha izzadékony vagy, és megküldöd. De erről már volt szó kb. egy hete, hogy érdemes vizet vinni vagy olyan helyen futni, ahol van csap, közkút, stb. Pihenj amíg elmúlik a fejfájás, meg igyál sok hideg vizet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53585) inf3rno válasza Vertigo18 (#53572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Simán lehet, hogy a 100% páratartalom és a 30 fok már sok volt a hőháztartásodnak. A mellbimbóban az a szar, hogy akkor is ki tud dörzsölődni, ha előtt bekenem és 10-15k felettit futok. Leragasztani nem akarom, mert akkor meg a mellszőrt tépem ki. Nincs rá tuti megoldás, baromi kellemetlen. Általában attól van, ha nem elég finom szövetű a technikai póló és még mellé vizes is lesz. Nekem még az is rátehet most, hogy nem annyira görnyedve futok, hanem büszke mellkas van, aztán az gondolom még extrán dörzsöli.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53586) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Pihenni nem tudok sajnos, Országfutás felénél vagyok pont, úgyhogy ez az opció kizárt.

Eddig is mindig vittem kicsike vizet, ma nem tudom miért maradt ki. De ennyit számított volna.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#53587) Corpuscle válasza HKorn (#53573) üzenetére


Corpuscle
őstag

Vagy kivágni a trikót a bimbónál trapéz alakban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53588) inf3rno válasza Corpuscle (#53587) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#53589) Hi!King válasza Corpuscle (#53587) üzenetére


Hi!King
őstag

Vagy nem venni fel pólót. Vagy férfi melltartót felvenni... :-)

(#53590) HKorn válasza Corpuscle (#53587) üzenetére


HKorn
addikt

Esetleg ezt a szettet kipróbálni [link]

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#53591) tomcica válasza Hi!King (#53589) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Par orat nem vagyok,erre mar a ferfi melltartonal vagyunk ?! ;] MI az a ferfi melltarto ugy bajdovej?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53592) bencze válasza Vertigo18 (#53563) üzenetére


bencze
senior tag

UTT-n voltam a hétvégén, valami 25 fokban kellett fussak, már első kilóméteren 10-el fennebb volt a pulzusom mint kellett volna. Olyan 10-15 mp-el lassabb lettem 10 ütéssel feljebb, mint a korábbi adatokból számítottam. Plusz mivel megálltam minden 5km-en inni vizet, isót, overall igencsak bántóan öreges lett a hivatalos tempó :)
Én az utóbbi hetekben 20 fok alatt futottam, sokszor inkább 15, 16, úgy látszik a 25 is sok volt, állítólag páratartalom is volt. Úgy látszik ez ilyen. Korábban nem volt ilyen bajom, úgy látszik fordítva kell, Magyarországon edzeni és Németországba jönni versenyre. Már ha lenne, itt még erősen törölgetik őket ahogy elnézem...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53593) bajnokpityu válasza LanyUs (#53578) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem egyik polo csinálja, másik nem. Ugyanúgy izzadok mindben.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53594) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma nagyon adta, toltam pár sprintet is, igaz közben meg rohadt fáradt is voltam, de nem érdekelt. Úgy néz ki, hogy ami évekig volt garat, arcüreg, stb. gyulladás az mintha kezdene kitisztulni. Az antibiotikum valamit használt rá, de úgy tűnik, hogy ez így igazán egyben, hogy műtét, antibiotikum, és maximum közeli pulzus, ami odatesz neki. Folytatni fogom a résztávozást, hátha megoldja, és nem kell megint orvoshoz járnom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53595) dabgergo válasza Never79 (#53562) üzenetére


dabgergo
őstag

Ezt jó hallani! Térképet használod rajta rendszeresen? Több hasonló szögű elágazásnál látszik jól h melyik a helyes?

Igen, bevallom azt hittem a 955 jön már idén tavasszal, de most csak az lte jött...

(#53596) Chuck Norris válasza bencze (#53592) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok nagyon szép, az a 65Km az aszfaltos töltésen nagyon kemény lehetett, nagyjából végig kitett az egész, semmi árnyék.

[ Szerkesztve ]

(#53597) bencze válasza Chuck Norris (#53596) üzenetére


bencze
senior tag

Kösz, de csapatban voltam, csak 28km volt egyben. :) csak annyit reflektáltam Vertigo irányába, hogy ha 16 fokhoz vagy szokva akkor a 25 is kánikula és szétesik az ember, szóval úgy látszik normális.

Plusz én december óta futogatok 2 év többé-kevésbé kihagyás után, szóval még csak folyamatban van a dolog, de eléggé papírból vagyok úgy néz ki. Kicsit elkeserítő volt, másrészről persze örültem, hogy eseményen veszek részt újra és társaságban vagyok.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53598) sipi700 válasza Hi!King (#53513) üzenetére


sipi700
tag

Teszt nélkül is tudtam volna, hogy a covidot nyaltam be :D Hónapokig magasabb volt a pulzus. Most látom csak igazán, mert covid előtt nem figyeltem minden részletre ;) Azt hittem csak terhelésre magas. Nyugalomban 58 körül volt az nem rossz, igen de most 46-48. Aktivitások kb. 100-as pulzusról indultak, most 70. Gyerekkel bringázás 110-es pulzus, most 85. Séta 100-as pulzus, most 80 körül. Nem tudom van e összefüggés, de oltás után javult.
Vajon oltással is így be tud találni a vírus? Illetve ennyire betesz a pulzusnak? Mindenesetre (nézhetnek jó nagy ökörnek) felveszem a maszkot boltban :D Februárban is megúsztam “könnyű náthával”, szóval egyelőre bizalmatlan vagyok az ügyben, hogy oltással itt a teljes szabadság ;) Feleségem kollégái (volt aki kórházat is megjárta) azóta is orvoshoz járnak, mert annyi bajuk lett tőle, szív, tüdő, pajzsmirigy, vese. Mi szerencsére már jól vagyunk, de soha többet ezt a szörnyűséget :)

(#53599) eddie1978 válasza inf3rno (#53594) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Kérdezd meg az orvosod, a sós vizes öblítés mehet-e. Nekem bevált. Szét van darálva az arcüregem jobb oldalon. Négy műtét. 5 éve öblítem naponta. Azóta stabil. RO tisztított víz felforralva+99,7% tisztaságú labor NaCl. Fiziológiás sóoldat. 981g víz 9g só, kb 1%.

(#53600) sipi700 válasza Never79 (#53562) üzenetére


sipi700
tag

Én sem vagyok maradéktalanul elégedett a 945-tel, előtte 935 volt, azt jobban szerettem (pontosabb volt). De egyik ismerősöm órát szeretett volna, nekem meg kellett a zene funkció, így övé lett 935 :) Tudásra a tökéletes óra, de teli van szoftveres gonddal és időközönként kell neki egy hard reset. Nem használok semmi plusz dolgot stryd zónán kívül, eredeti watch face van. Legrosszabb intervalloknál… Gyanús volt, hogy 935->945 upgrade után “lelassultam”. Jobban vizsgálva a résztávok tempóit a tempó beragad 10 mp-re 5:30-6:00 fix tempón, nem emelkedik, egy vízszintes vonal. 935 nem ilyen volt, ez szoftveres zűr, tudom idő kell a gps-nek. De itt befagy minden. Watt is… 30-40 mp intervallnál használhatatlan. Ezeket rátöltött edzésnél produkálja és teljesen mindegy, hogy connect vagy trainingpeaks. De új korában olyan is volt, hogy kihagyott lépéseket az edzésből 200 m tempó után 200 pihit átugrotta és újból sprintelni kellett pl. Ezt azóta javították.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.