Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) sipi700 válasza tomcica (#53591) üzenetére


sipi700
tag

Én már gondoltam rá milyen jó lenne férfimelltartó :D Nem csúszkál a pulzuspánt :D De rájöttem, hogy akkor 2 ruhadarabot kellene ledobnom ebben a nyári meleg full vizesen futás után ;)

(#53602) sipi700 válasza HKorn (#53516) üzenetére


sipi700
tag

Karszár: leginkább arra használom, hogy hűvösebb versenyeken, rajtnál illetve első 1-2 km-en nem fagyok meg, utána meg simán lehúzom a karomról.
Nyáron meg lehet bele jeget pakolni ;) Nyáron ha véletlenül erős napsütésben sportolok (de 99%-ban hanyagolom), akkor inkább fehér hosszúujjú és vizezem, de sokan karszárba jegeznek.

(#53603) dabgergo válasza sipi700 (#53600) üzenetére


dabgergo
őstag

Na igen, pontosan ilyesmiket olvastam másoktól is 945-ről, és ez engem azért megijesztett :(

(#53604) Chuck Norris válasza bencze (#53597) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Így is szép, azon a töltésen szerintem a 25 fok inkább hűvösnek számít.

(#53605) Never79 válasza emvy (#53566) üzenetére


Never79
tag

Lehet, én azért számítok egy kis "torlódásra". Nem tudom mennyi ballont fognak kitenni egy-egy helyre, 5-6 futó mindig volt egy frissítőponton, ha jól emlékszem.

dabgergo: a csiganyálat ráteszi a térképre, szóval könnyebb megtalálni a helyes utat, mint a sima csiganyállal, de azért már szivatott meg ez az óra is. Hozzá kell tennem, hogy nem tudtam eldönteni, hogy az óra hibája volt--e, vagy a rajta lévő térkép és/vagy a track hibája. 100%-ig ez a térképes megoldás sem biztos, tapasztalatom szerint, viszont ha eltévedsz könnyen találsz kiutat.

sipi700: akkor lehet nekem van szerencsém az órával, mert hard reset még nem kellett egyszer sem. Viszont nem 935-ről váltottam, hanem 735-ről és ég és föld a 2 óra. A 935-ről én is csak jót hallottam, csak a térkép miatt lett 945. 30-40 mps intervallokat én nem futok, csak nagyon ritkán, és nem is figyeltem erre a problémára, viszont az tényleg nem jó :(.

(#53606) tomcica válasza Chuck Norris (#53604) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem,utoljara amikor ott romboltunk az aszfalt lehetett vagy 35-40fok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53607) HKorn


HKorn
addikt

Ma megjött a Puma Liberate Nitro [link] , nem akartam ilyen cipőt venni, eredetileg egy daily trainerre vadásztam, ezt meg inkább, tempora, gyorsabb edzésekre ajánlják, én meg abból keveset csinálok, de gondoltam 14e Ft-ért megnézem milyen, max visszaküldöm ha nem jó.

Hát ez brutál jó kis cipőnek tűnik, atomkönnyű (41-es méretben 171g), flexibilis felső és talprésszel, könnyű és rugalmas Nitro habanyaggal, nagyon kényelmes így elsőre, szerintem simán jó lesz nyugodtabb futásokra is.

Egyedül a színe nem tetszik (fekete), zöldben vagy narancsban jobban bejött volna, de csak ez volt, így is mázli volt, hogy az utolsó darabot elcsíptem a méretemben.

A tartósságára kiváncsi leszek, mert az eddigi masszívan épített 280-300g körüli cipőimhez képest papírnak tűnik, de lehet simán elmegy ez is 1000km-t.

Köszi ígyvanferi az ajánlást :)

Run&Ride

(#53608) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

szerintetek rendben van az, hogy FR235 5re kerekíti a kijelzett tempót? pl 4.17 helyett 4.20 stb.....amúgy a statisztikában mp pontos. Szóval lehet állítani, hogy mp pontos tempót jelezzen az kijelzőn is?
hol kaptad meg 14k-ért? AY-n 32k

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53609) Hi!King válasza xy.zsolt (#53608) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem az lehet az oka, hogy GPS alapon az aktuális sebesség sosem pontos, és kerekítve még valamivel korrektebb adatot ír ki, illetve így kevesebbet ugrál. Polar M430 is úgy tűnik csinál valami ilyesmit, mert bizonyos számokat jóval gyakrabban ír ki, lehetséges, hogy mérföld alapon kerekít, és azt váltja km-be, mert ezek nem kerek számok.

(#53610) tomcica válasza xy.zsolt (#53608) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En megszoktam mar,a banda neha szidja,mert valahogy a megbeszelt pl 4:30-as tempos kor altalaban 4:25 ;] (erdekes forditva nem nagyon volt meg :DDD ).
Marmint a real time tempo,az 1K split-ek pontosak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53611) Hi!King


Hi!King
őstag

Jó kis keresztedzéseket csinálok a héten, tegnap futás után úsztam, ma meg futás után elmentem a Vivicitta rajtszámomért bringával, Dél-Pestről Észak-Pestre, majd Dél-Budára a munkahelyemre.

(#53612) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

csak azért fura mert ha a statisztikában tudja a pontos adatot akkor ennyi erővel ki is jelezhetné :F .....pl 2mp-s frissítéssel ahogy méri is amúgy

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53613) emvy válasza xy.zsolt (#53608) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs ertelme masodpercre pontosan jelezni, mert abbol azt gondolhatnad, hogy tenyleg ennyire pontosan mer az ora.

"csak azért fura mert ha a statisztikában tudja a pontos adatot akkor ennyi erővel ki is jelezhetné"

Azert pontosabb a vegen, mert nagyobb tavon atlagol, igy a plusz-minusz hibak kb. kiegyenlitik egymast.

while (!sleep) sheep++;

(#53614) HKorn válasza xy.zsolt (#53608) üzenetére


HKorn
addikt

Múltkori AY akcióban volt 16500-ra leárazva és volt még egy 15% kuponon amit megvett így lett 14K.

Run&Ride

(#53615) xy.zsolt válasza HKorn (#53614) üzenetére


xy.zsolt
őstag

hát, annyiért tényleg nem szabadott másnak hagyni.....ha tudom a kínai mellé vettem volna én is egyet. :K

Akkor ha jól értem az összes futó óra 5mp-re kerekít....a drágák is? :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53616) emvy válasza xy.zsolt (#53615) üzenetére


emvy
nagyúr

Tegyuk fel, hogy 3 masodpercenkent frissul a kijelzett tempo, es mondjuk 5 perc koruli km-eket futsz. Ez azt jelenti, hogy 5:00-s temponal 3 masodperc alatt (ket frissites kozott) 10 metert teszel meg. 4:59-es temponal 10 metert es 3 centit tennel meg. Tehat ahhoz, hogy masodperces pontossaggal merje a tempot az ora, 3 centis pontossaggal kellene mernie a poziciodat.

A valosagban a GPS-es orak kb. 3 meteres pontossaggal mernek, plusz belekalkulaljak a gyorsulasmero szenzor altal mutatott jelet, stb. stb. Tehat 3 masodpercen belul siman lehet 10%-os vagy nagyobb pontatlansaga a meresnek, azaz ha 5:00-t latsz, az valahol 4:30 es 5:30 kozott van, ha 'valosideju' jelet nezel. Persze ez altalaban nem gond, mert nem gyorsitasz-lassitasz par masodpercenkent. (Kiveve Tomcica, nyilvan.)

Szoval meg az 5 masodpercre kerekites is valojaban egy illuzio, ennyire sem pontosan rovidtavon. Hosszutavon mar persze azok: ha futsz 10 km-t egyenesen, es 3 meterrel elmeri a tavot, az nem problema.

while (!sleep) sheep++;

(#53617) ígyvanferi válasza HKorn (#53607) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Örülök, hogy neked is bejön.
Tartóssággal kapcsolatban én a talp habanyagára vagyok nagyon kíváncsi, az meddig tudja megtartani az újkori karakterét. Mégiscsak gáz van benne. Illetve valójában lövésem sincs, mit jelent és hogy kell elképzelni a nitrogen-infused foamot. A lényeg, hogy 7-800 km után is maradjon ilyen király.

(#53618) HKorn válasza xy.zsolt (#53615) üzenetére


HKorn
addikt

Betettem ide az akciót, akkor még volt pár méretben, bár lehet a tiédben pont nem, nem tudom [link]

Run&Ride

(#53619) sipi700


sipi700
tag

Garmin tempó: tempóra futva soha nem pillanatnyit használok, hanem km átlagot nézek, úgy pontosan be lehet lőni és mp alapon mutatja, nem kerekít. Pillanatnyit nézve mindig 5 mp-cel gyorsabb vagyok a kiírtnál. Wattra még precízebben lehet.
Pulzus egy viszonylag pontos érték, de ha az van, hogy fuss 150-es pulzuson, akkor a végig 150-es pulzus az elején rohanás, hogy felmenjen gyorsan, majd szépen lassul a tempó. Engem zavar. Fix tempóval szépen lassan megy fel és egy idő után megáll 150-en🙂 Pulzus legalább egész gyorsan reagál (nem az optikai).

(#53620) bencze válasza sipi700 (#53619) üzenetére


bencze
senior tag

Ha van Stryded akkor a távolságot csak abból érdemes, nyilván gps-ből pontatlan az instant pace. Én főleg azért vettem, hogy tudjak 200m, 400m résztávokat pacelni vele.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53621) emvy válasza bencze (#53620) üzenetére


emvy
nagyúr

En meg azert vettem, mert nincs a kornyeken sik terep, szoval amikor pl. 1-1.5%os emelkedon mesz fel oraig, ott tok jol lehet tartani a pontos teljesitmenyt, de a HR meg a tempo nem olyan megbizhato.

while (!sleep) sheep++;

(#53622) Never79 válasza emvy (#53621) üzenetére


Never79
tag

Pontosan ezért gondolkodom én is a stryden. A pulzuspántnak is van egy kis időbeli csúszása, még ha nem is annyi, mint egy optikai szenzornak.

sipi700: köszi a tippet, ezt én is ki fogom próbálni.

(#53623) HKorn válasza ígyvanferi (#53617) üzenetére


HKorn
addikt

Nagyon fura anyag ez a nitro-s talp amúgy, tempocipő lévén sokkal keményebbre számítottam, erre pihe-puha, már-már túl puha is, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#53624) LanyUs válasza tomcica (#53555) üzenetére


LanyUs
senior tag

A keringés nem esett vissza 1,5 hét alatt! A ma reggeli aerob a szokásos módon ment. Viszont a térdeim érzik a futás hiányát. Érdekes, mert amíg mozgásban voltak nem éreztem semmit, de most hogy álltak éreztem futás közben. inferno térderősítést kezdek mellette és montain bike keresztedzést.

Clifton 7 megy vissza, baromi kényelmetlen a talpa. Clifton 5 lesz helyette

(#53625) sipi700 válasza LanyUs (#53624) üzenetére


sipi700
tag

Akkor 99,9% nem covid volt ;)

(#53626) sipi700 válasza bencze (#53620) üzenetére


sipi700
tag

Látom, hogy állítható mi mérjen tempót. Csak autokalibrációs érték van, nem mertem Stryd-ra állítani. Végülis azt mondja a gyártó, hogy nem kell kalibrálni.
Kerékpáros speed sensornak is elhittem, amit kalibrált, nem mértem le a kereket. Ott nem is tudom milyen értéket látok, mert sehol nem találok olyan beállítást, hogy mi alapján mutassa a sebességet. Megálláskor gyanúsan gyorsan lesz 0 km/h…

(#53627) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na én eldobtam 1 nap alatt 1 kilót. Remélem, hogy vízből és zsírból és nem izomból. A combom megint érzem, ma nagyobb hangsúly lesz a guggolásokon. Nekiestem masszázspisztollyal, és az jött ki, hogy nem csak a combban, hanem a farizomban is van egy durván fájdalmas pont, és a kettő valószínűleg összefügg és folytatódik fentebb a derékon, háton. Van valami MFR jellegű terapeuta Veszprémben, kipróbálom majd, hogy mit tud.

Buliban hasznos! =]

(#53628) ígyvanferi válasza HKorn (#53623) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az az érdekessége, hogy ha csak állsz, sétálsz, esetleg lassan kocogsz benne, tényleg puha, különösen saroknál, ahol ugye több van belőle. Majd ahogy rendes tempóra váltasz, felkeményedik (viszont nem lesz rugalmatlan, deszka).

(#53629) HKorn válasza ígyvanferi (#53628) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, eddig csak a lakásban tudtam "tempózni" benne, elég puha így. :)

Run&Ride

(#53630) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Eléggé off, de közben megtaláltam a férfimelltartós képeket. Bár így sem értem, hogy miről volt szó:

Buliban hasznos! =]

(#53631) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma futás napom lett volna, de reggel kitalálták nekem, hogy cseréljük meg ketten 3 mosógép helyét, amiből az egyik az emeleten volt (legnehezebb)....Két óra küzdés volt, még most is fáradt vagyok így futásnak annyi.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53632) bencze válasza sipi700 (#53626) üzenetére


bencze
senior tag

Nahh, állítsd always-re a táv és pace vagy milyen értékeket a szenzor beállításoknál és próbáld ki. Jó a gyors és nem össze-vissza oszcilláló instant pace. Nálam ki van kapcsolva az autokalibráció nehogy össze-vissza mozgassa, inkább legyen stabil még ha nem is tökéletes. Az enyém egy korai darab az első szériából (2. revízió de 2017-es). Régen próbáltam többször mérni pályához, de azt mondják azok sem tökéletesek, valami 99.5% körülre jött ki a becslésem alapján a kalibrációs érték, aztán annyinál úgy voltam, hogy jó az 100%-on.
Egyébként a lényege abban van, hogy sokkal gyorsabban reagál mint a pulzus így jó résztávozni. Teljesítményt csak akkor nézek ha mondjuk versenyt pacelek és felfele futok, hogy ne fussam el.

@#53621emvy
Hát csak van párszáz sík méter résztávozni, pl az ember atlétikai pályára téved vagy valami, persze lehet teljesítményre is csak én nem láttam értelmét, mivel pace-ben határoztam meg minden edzés értéket annó a tervezett versenyidők alapján (ppl adott versenyidőhöz milyen résztáv, tempó, könnyű, hosszú stb pacek passzolnak), és ott ugye időt mérnek nem teljesítményt. A teljesítményt inkább fordítva használtam, aszfalt versenyt megnézve pl egy jó effort félmaratont tudtam mi a félmaratoni pacem wattban, ez jó volt ha egy dombosabb versenyre kellett kitaláljam hogy paceljek. Vagy tudtam, hogy normálisan x y távon adott tempóval tudok síkon futni, akkor ha mondjuk UB-n kellett egy dombos részt fussak akkor ott kivételesen a pacenek megfelelő teljesítményt néztem ha nagyon ki akartam centizni.
Szóval nálam hosszú távon versenyen pulzust nézek mert az amitől szétesem, elindulni meg amúgy fél szemmel pacet nézek kivéve ha domb van, ott wattot. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53633) dabgergo


dabgergo
őstag

Azt hiszem engem is utolért ez a talpfájdalom.
Igazából jó pár hete már érzem, futás közben egyébként szinte egyáltalán nem, így nem is igazán zavar, de nap közben gyaloglásnál egyszer-egyszer egészen erősen feszül/fáj a jobb talpamnál kicsit a sarok előtt.

Gondolom pihentetni kéne... De azon kívül vannak tuti tippek? Krém, jég, nyújtás?

(#53634) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma eléggé romra futottam magam. Most már sync-el strava-val, úgyhogy legalább a pace adatok megvannak: [link] Óra szerint volt egy 4:55-ös kilométerem, ami igencsak jó az én viszonylatomban így két héttel az újrakezdés után. Bár az elején mindig könnyű gyorsat futni. Utána toltam lejtőn egy 3:00 min/km alatti 2-300 métert csak úgy kedvtelésből. 190 felett lehetett a pulzusom. Na az be is tette a kaput a továbbiakra, onnantól már csak 6:00 feletti idők mentek, és azoknál is a halálomon voltam. Nincs még meg a keringés és 35 fok volt nálunk. Utána betoltam egy liter vizet, aztán sétáltam haza 2km-t.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53635) parandroid válasza dabgergo (#53633) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1,5 éve pihentetem. Vasárnap csináltam megint egy cca 1,5 órás power walkingot (valami 1:40, 9 km, szóval full casual), természetesen megint előjött. Nem olyan rossz, mint futás után, de ott van. Sose fog elmúlni. Nekem a fizioterapeuta az utolsó reményem, de most előbb legyek túl a kartörésen. Sanszos, hogy ez után is úgyis kelleni fog. :W

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53636) LanyUs válasza inf3rno (#53634) üzenetére


LanyUs
senior tag

inf3rno én drukkolok Neked! Tudod, hogy örültem, hogy visszatértél! De azt szeretném Veled együtt, hogy ez a visszatérés tartós maradjon. Biztos, hogy nem ér rá a gyorsítás? Gondolom unalmas az aerob tempó és alap kiépítés :) Fejes? Zene? Ne engedj a sebesség csábításának! :D Nem is a keringés miatt, mert abból mi baj lehet, max pukk és leülsz egy kicsit...

A cipővel pedig igazad lehet! Anyagok, összerakás stb. Ezer féle oka lehet miért változott ugyanazon típus fél év alatt a rossz irányba...

Esetleg aki ismeri ezt a boltív problémát a Clifton 6-7 esetében és próbál egy 8-ast ossza meg majd a tapasztalatot. Köszönöm! Hátha javítottak rajta!

(#53637) inf3rno válasza LanyUs (#53636) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem a gyorsítás a cél, egyszerűen most csak úgy futok, ahogy kedvem tartja. Gyakoribbak a gyorsak, mint ahogy szoktam és kellene, de majd beáll idővel.

Buliban hasznos! =]

(#53638) LanyUs válasza inf3rno (#53637) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tudom, olvastalak már több forrásból. Régebben még más nem PH fórumon is találkoztam Veled read only módban :) Te vagy az egyik leggyakorlottabb biológiai/saját test ismeretből is :R
Amúgy Nekem is lett volna néha kedvem húzni a tempót! Többször előztek már csajok aerob alatt, de a szent cél miatt nem engedtem a csábításnak. Sőt irányt is váltok másfelé. Mostanában jellemző, hogy bulizok a fülessel és a futásra koncentrálok. Nem integetek, nem köszönök senkinek, csak a forgalom és a futás marad. Az az idő csak az enyém...

[ Szerkesztve ]

(#53639) tomcica válasza LanyUs (#53638) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hat lesz ott meg olyan is,hogy nyelgazon taposod es leeloznek a csajok ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53640) Never79 válasza dabgergo (#53633) üzenetére


Never79
tag

Teniszlabdát / maszírlabdát használni esetleg. Biztosan a talpból indul ki? Azért nézd meg az egész rendszert nincs-e csomó valahol.

Kidörzsöléshez: szerencsére nekem mellbimbóimnál nincs gond, de a lágyék környékén igen. 1x nagyon durván jártam. Izzadtam is mint a ló, és a gatya meg véresre dörzsölte a t*köm mellett. Jöttem ki a futásom végén az erdőből a Turulnál (nagy tömeg), ismerős meg meglát "úristen Laci veled meg mi történt?". Lenéztem a lábamra bizar látvány volt a vér és izzadság keveréke. Az a röhej, hogy futás közben nem veszem észre, csak érzem, hogy nem jó valami, de 2-3 óra múlva már nagyon fájni szokott, van hogy úgy megyek, mint aki betojt.

(#53641) Never79 válasza tomcica (#53639) üzenetére


Never79
tag

Ez ismerős. Tatán 4:30ban nyomtam, ami nekem már tempó, de 2 fiatal meg beszélgetve elment mellettem. Ruhájukból ítélve triatlonosok voltak, gondolom edzőtáborban voltak.

(#53642) tomcica válasza inf3rno (#53637) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aki alapozasnal nem bir magaval,annak lehet olyat csinalni,hogy 50-70m-t fel-felkap a laza km gyujtes kozben.500-1000m laza konnyed km gyujtes,DIREKT visszafogva magad,es 50-70m megkuldod fokozos repulo gyorsra.Nem muszaj sprint,eros tempoig eleg,majd erzed.
Masik,ha valtogatoval rakod ossze az aerob kilmetereket,es valtogatod a sebesseget.Nalunk 400m adott a palya miatt,de lehet 200-600m-es korokkel is dolgozni (1km az az elejen meg hosszu). Egyet direkt totyogsz olyan lassan,hogy szinte mar azert faj (ugy szoktuk csinalni,hogy ki tud lassaban DE NEM SETALVA kocogni) egyet kozepesre megfutsz (eleg erzesbol,de kb FM+30mp szoval joleso lenduletes) es egyet megkuldesz tempora (ez kb FM celtempo). Addig ismetled,amig nincs meg arra az edzesre a kivant km.
Ha emelkedos helyen laksz,es van kombinacio akkor lehet az eros emelkedore is (itt nem mered,szigoruan erzesbol,esetleg pulzus alapjan limitalva h meddig mehet fel),lefele a lassu,a kozepes meg kimarad,es akkor ez egy eros edzes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53643) LanyUs válasza tomcica (#53639) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tényleg csak vicc, de hirtelen ez jutott eszembe a kedvességedről :) Ismered a szeretet 4 fokozatát? ( Szeretlek -> imádlak -> megeszlek -> kihánylak ). :D Mi még csak a 2. fokozatnál tartunk ( Imádlak :DDD )

Ha mindent megtettem és lenyomnak respect Nekik ( még fele akkora a tömegük akkor is ). Ha nem adtam bele rendesen és csak sápítozom utána, akkor megérdemlem :)

(#53644) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Rendeltem AY akció alatt egy Hovr infinite 3 bazalt/neon zöld zöld színben.

Nem lett jó a méret sajnos, ezért megy vissza. Ha viszont vki pont ilyet keresett akkor írjon rám, legalább jó helyre megy tovább.

UK 8 as méret (EU 42) és 21e az akciók miatt.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#53645) tomcica válasza Never79 (#53641) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Beci kollegamat verte romma a szerb bajnokcsaj (Olivera Jevtic) 10km-en rombolt 3:25-el,a csaj meg elment fokozosan kb 3:15-3:20-as atlagra.
Az a csaj nem mai csirke,egyik utcai versenyen az en szamat is elkente,akkor meg kozeptavoztam,igy csak kiseronek v nyulazni vittek 13km 3:45-3:40es iram,nyari hosegben,siman elment kb 3:30-as irammal,nem is lattam tobbet :DDD
Meg fedettpalyas veteranon volt egy regi valgatott 800m-es holgy (F40),akit betettek a ferfi csoportba,mert 2:30 korulire futotta es a holgyeknel nem volt kivel mennie. :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53646) tomcica válasza LanyUs (#53643) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a tomeg dolog ez ugy van,hogy te etted fel mind a te erdemed ;) ha le akarod szedni,azt is neked kell (es nem edzesen,hanem a konyhaban :K )
Ettol fuggetlenul is annyi dicseretet kaptal mar tolem,hogy 2021-re ugy eleg is...ideje lesz letenni erte a munkat.Lehet az most epp testsuly "optimalizalas",nem muszaj mindig csak a tempot javitgatni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53647) zolikaDB válasza tomcica (#53645) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bár lenne fele ennyi erőnlétem, mint itt bármelyikőtöknek :DDD

(#53648) tomcica válasza zolikaDB (#53647) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ebben a pillanatban el is kezdheted kiepiteni :K szepen modszeresen,naprol-napra,evrol-evre,evtizedrol-evtizedre ;)
Elso nehany honapban eleg 1nap edzes,1nap piheno es valtogatod.Kesobb a pihenos napodon elkezdesz aprosagokat belopni 10-20perc torzs,kis laza keresztedzes (bicaj,tura barmi,most akar uszas) utana pedig mar azt talalod,hogy minden nap kint vagy.Ekkor elkezdesz minden masnap belopni egy dupla edzest,vegul ott talalod magad,hogy napi ketszer zuzod :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53649) zolikaDB válasza tomcica (#53648) üzenetére


zolikaDB
veterán

Most egyelőre heti 3x tudok menni.
Táv az durván 6km, 35 perc körül. Most tartok ott a "felépítésben", hogy 8 perc futás + 1 perc séta, cél ugye a 6km egyben. Pályán "futok".
De nagyon "gyengusznak" érzem magam.
Régen, amikor konditerembe jártam, akkor is azt éreztem, h kevés vagyok ahhoz képest, h 95 kilós férfi vagyok.
Meglátjuk. Rá lehet fogni, h van fejlődés, az 1 perc futás + 2 perc sétáról indultam.

(#53650) tomcica válasza zolikaDB (#53649) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lesznek szintek/lepcsok ahol ugy tunik megallt a fejlodes,kozben csak epp emeszti a test,amit kapott :K Van hogy tobb perioduson at (4-6honap) latszolag nem tortenik semmi.Ilyenkor nem szabad megijedni,a hosszutavfutas ilyen ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.