Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) Vertigo18 válasza seller007 (#54850) üzenetére


Vertigo18
addikt

Észre se vettem, nem is fájt. Most egy kicsit húzódik, de még kellemetlennek se mondanám. És tényleg elképesztő volt egy sziklákkal tarkított vízmosás szélén egyensúlyozva utat keresni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54852) norby_42 válasza Vertigo18 (#54851) üzenetére


norby_42
aktív tag

Zuhanyzáskor az igazi a sok kis karist. Mentem már kökényesen keresztül...

Eat pasta, run fasta

(#54853) Vertigo18 válasza norby_42 (#54852) üzenetére


Vertigo18
addikt

Alig várom már! :Y

És az ismétlést is! Legközelebb viszek telefont, felveszem a sziklákat, amiken át kellett ugrálnom...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54854) norby_42 válasza Vertigo18 (#54853) üzenetére


norby_42
aktív tag

Amikor még fiatal és gondtalan ( = eszetlen) voltam csináltunk olyat, hogy Egerból elindultunk Lillafüredre egyenesen, egy tájolóval tartva az irányt. Ott volt minden terep :)

Eat pasta, run fasta

(#54855) inf3rno válasza Vertigo18 (#54849) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jól hangzik, a kép alapján már azt hittem eltaknyoltál valahol.

Buliban hasznos! =]

(#54856) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem a mai fura volt. Már a kezdésnél fáztam egy kicsit és tök erőtlen voltam. Aztán 10km után elkezdtem érezni jobb oldalt az egyik térd szalagom és fájtak az Achilleseim. Nem erre számítottam, dehát ez van, ha túltervez valaki. Azért lement a mai adag is nagyjából egyenletesen. Sebességben nem volt drasztikus visszaesés tegnaphoz képest. [link] [link] A holnap érdekesebb lesz, elugrunk Hévízre, ott nem tudom hogyan fogom ezt a 15km-t megoldani. Körözni szoktam régebben, de úgy rémlik, hogy csak 3km egy ilyen kör, és hát 5x lefutni idegtépő. Már ma is annyira kajás voltam, amikor hazaértem, hogy elkezdtem minden hülyeségen dühöngeni. :D Szerintem nem ettem nap közben eleget, és energiám is azért nem volt közben. Most ment a krumplis tojás és mindjárt iszok egy meggyes mentes sört, az majd helyre rak. Kár, hogy nincs kimondottan tiszta meggy ital. Venni fogok egy turmixgépet és fagyasztok meggyet jövőre amennyit csak tudok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54857) tomcica válasza inf3rno (#54856) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meselhetnek neked errol a kaloria potlasrol :K amikor 160-180km/het daraloban vagy huzamosabb ideig,ugy erzed barmit eszel eltunik benned :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54858) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Megrendeltem a Sportshoes-tól a szokásos Asics GT-2000 7 szériáját. Viszont tegnap hívtak, hogy a webshop raktárkészlete nem volt naprakész, és nincs raktáron. Felajánlották ugyanazon az áron a 9 szériát odaadják 7 széria árán. Kérdésem az lenne, hogy a talp kiképzése a két széria között változott-e vagy csak a szöveten változtattak, ahogy évente szoktak?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#54859) inf3rno válasza tomcica (#54857) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha gondolod írd össze néhány ilyen héten, hogy mit edzel és mit eszel és mennyit a lehető legrészletesebben, aztán hátha tudok segíteni, hogy mit kéne helyette. Nálam pl sokszor nem is kalória deficitről van szó, hanem hiányzik a fehérje vagy tölteni kell a szénhidrátot, kalóriát ugye meg pusztán zsírral is be lehetne vinni. Van egy olyan megérzésem, hogyha hiányzik egy mikrotápanyag, az is kiválthat zabálhatnékot. Én pl egyik tavasszal vettem egy kis zsák jó görbe lecsópaprikát a piacon, aztán úgy egyben minden nélkül meg is ettem. Valószínűleg hiányzott a C vitamin, jobb magyarázatot nem tudok rá, mert sosem szoktam csak úgy magában több kiló paprikát enni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54860) emvy válasza tomcica (#54857) üzenetére


emvy
nagyúr

K80 után három napig ettem, és volt, hogy teljesen teli hassal is éhes voltam, csak nem fért belém több.

while (!sleep) sheep++;

(#54861) tomcica válasza inf3rno (#54859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megerzes alapjan szoktam en is betolteni...ami kirivo neha az a tojas (feltetelezem zsir miatt inkabb) es massziv szenhidrat (gyors es lassu felszivodasu is!).
Nem ezzel szokott a gond lenni,hanem h a gyomrom neha mar nem ker tobbet,a test meg erzi h ide meg kellene boven :K ekkor szoktam BCAA v feherjepor utan nyulni es folyadek formajaban letolni,ugy tobb lemegy,mint szilard formaban.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54862) inf3rno válasza emvy (#54860) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hacsak nincs padlón a testzsírszázalékod, akkor ennek inkább szénhidrát utántöltésről kellene szólnia, abból is a keményítős dolgok a leghatékonyabbak, plusz BCAA kell még.

Buliban hasznos! =]

(#54863) inf3rno válasza tomcica (#54861) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben utánajártam állítólag a tápióka, ami 95% keményítő, szóval hacsak nem keményítő port akarsz tolni a hatékonyság jegyében, akkor azt érdemes. A tojás nálam szorulást okoz, ami pont nem jó, ha nagy mennyiséget akarsz enni. Lehet, hogy valami ragadozó halat érdemesebb lenne megpróbálni, hátha azt jobban meg lehet emészteni, már ha belefér a diétádba.

Buliban hasznos! =]

(#54864) tomcica válasza inf3rno (#54863) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kiserletezem folyamatosan :K a feherjes,zabpelyhes,aszalvanyos,kakaoporos griz az egyik ami tud segiteni.Amikor pedig minden kotel szakad -> emberes vastag szelet kenyer,ujjnyi vaj,ujjnyi nutella (ide majd lehet keresek valami lekvart 110% cukortartalmut ;] ) + egy banan rakarikazva...na ez be szokta tenni az ajtot.Persze elotte mar ettel mindent normalisan :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54865) seller007


seller007
tag

jófogáson a pegasusok (stb) vajon erdetiek? olyan áron vannak kb mint amikor a Nike akciózik...(amiről szépen lemaradtam és még terra kiger is van jó retardált színben, pont nekem való).

(#54866) Maximum1 válasza sharp4 (#54858) üzenetére


Maximum1
őstag

Már a 8asnak is más talpa van, ha jól emléxem a 10es is más már.
Keress külföldi oldalakon tesztet
7vs9 , 8vs9 stb erre dobni fog jó párat

(#54867) HKorn


HKorn
addikt

1db 45-ös Pega 37, 25%-os akcióban 15.750Ft [link]

(Bár a 25% pont 21ezertől van, ez meg csak 20990, de 20%-os kuponnal sem rossz CS-AYJCX3)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#54868) tomcica válasza inf3rno (#54863) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Halad a heted? Nalam a ma delutanival 70km eddig a het,alakul :K
Maiban 10x400/400 piszkosul szeles napok vannak,de vegre csak 28 fok van ;) [kép]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54869) Zozo0525 válasza tomcica (#54868) üzenetére


Zozo0525
őstag

szép tempó
én csak 38 km,.... Nem semmi a 70 km 3 nap alatt

(#54870) HKorn válasza Zozo0525 (#54869) üzenetére


HKorn
addikt

Na, Tom bemutatott egy 3:11-es tempót, meg 3 nap alatti 70km-t, ettől inf3rno még jobban rákapcsol, ha meglátja hogy le van maradva, és még lassan is fut és majd egy másfél év szünet következik megint :DDD :D

Run&Ride

(#54871) tomcica válasza HKorn (#54870) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tortenjen mar valami ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54872) xy.zsolt válasza tomcica (#54871) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én ma 34km/h-s, 35km-es tekerés után 8k-t futottam egyből 4.42es tempóval :DD Mondjuk elégé megrogytam a végére....eredetileg 10k-t akartam. De nem rizikózok, így is edzésnek lehetett már nevezni tomcica szlogenje szerint :D "az edz ami fáj"
Kilehet próbálni ...akár csak 28km/h-s tekerés után....más világ :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54873) LanyUs válasza HKorn (#54870) üzenetére


LanyUs
senior tag

Drukkolok Neki, de remélem ismeri magát annyira, hogy mikor kell leállni... Az se gond ha nem jön össze... Majd máskor! A lényeg, hogy télre mozgásban maradjunk... Ha level II után újra alapozás lenne, akkor jövőre jó széles alappal, de jó lassú tempóban nekivaghatunk akárminek :)

(#54874) Never79


Never79
tag

Huuh de hiányzik már a futás :S, most ritkábban is jövök fel ide, nem akarom fájdítani a szívem. Azért hajrá srácok!!!

Verigo18: egyszer én is jártam úgy, hogy megrajzoltam a turistautak.hu-n az útvonalam, feltettem órára, s uzsgyi. De ugye a térképen nincs ám rajta az, hogy az adott erdei út be van nőve egyik oldalt szeder-, másik oldalt csipkebokorral és az út csak szűkül. Persze visszafordulni nem akartam...
Mondjuk ebben ez a szép szerintem :), legalább megtapasztalja az ember a környéket, kiismeri, s tudja merre nem kell legközelebb menni. Szeretek nem kijelölt túristautakon futni. Persze ezt csak itt a Gerecsében merem, máshol azért nem lennék ennyire "vagány".

(#54875) tomcica válasza Never79 (#54874) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Semmi mozgast/erositest nem csinalhatsz!? :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54876) LanyUs válasza xy.zsolt (#54872) üzenetére


LanyUs
senior tag

Akkor mi a challange?
1 óra tekerés bpm 90-95%-on + 10 km futás 95%-on? Ez nálam 2 óra terhelés 170-en, kb. egy közepesen erős fm szint. Éhgyomorra már beroggyanok fele után, ezért tekerés előtt durrantok egy zabpelyes fehérjét + 10g bcaa-t ( ha ez megengedett ). Ch nélkül beszédülök 70-80 perc környékén ilyen terhelés mellett.
A tekerést én montival csinálom spd nélkül és dimbes-dombos, ezért ne tempó, hanem idő alapján menjünk. Challange activated :)

[ Szerkesztve ]

(#54877) tomcica válasza LanyUs (#54876) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy verseny elott szoktam mondani:
"Nincs elvarasom,a szokasos 100% eleg lesz,ha nagyon ADJA mehet 110% ;] " - jelszo: ZACCIG :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54878) LanyUs válasza tomcica (#54877) üzenetére


LanyUs
senior tag

A fizikai szétdurranás mellé még egy kis extra terhelés a pszichének is? :) Ez a löket segíti általában a fejeket vagy inkább összeroppantja versenyen?
Remélem ha nem adja napjuk van és látod az akaratot, akkor azért jár a dicséret :R

(#54879) nepszter1


nepszter1
addikt

Üdv! Létezik olyan weboldal amibe beirok egy célt és az alapján kalkulalja az edzéseimet és elemzi azokat?

(#54880) xy.zsolt válasza LanyUs (#54876) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A tegnapit nem éhgyomorra mozogtam, hanem pesztóstésztás ebéd után 2órával....ezért csak tekeréshez ittam (700ml csapvizet)....szóval kaja volt bennem bőven, amit utálok. Jobban bejön az éhgyomros start és a mozgás közbeni ch pótlás.
Ma csak 40km reco tekerést vállaltam.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54881) dpeter


dpeter
csendes tag

Sziasztok! Tudtok olyan app-ot ajánlani, melyet használata közben webes felületen is lehet követni? Régen az endomondo ilyen volt, csak az megszűnt. Ha pl. az egyik családtag egyedül túrázott valahol, akkor neten szinte perce pontosan lehetett követni a pontos helyét, a megtett útvonálat. :)

(#54882) norby_42 válasza dpeter (#54881) üzenetére


norby_42
aktív tag

Sima Google helymegosztás jól működik, ha van mobilnet

Eat pasta, run fasta

(#54883) tomcica válasza LanyUs (#54878) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nem adja nap van,de odatette az nekem mar 100% :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54884) tomcica


tomcica
Topikgazda

Inf3rno-nak tisztelettel,a mai adag reggel 11km,delutan 24km...alakul a het :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54885) venember83


venember83
nagyúr


Ez még akár tudatos edzésnek is hazudható lenne. Csak itthon vettem észre, hogy sikerült folyamatosan fokozni a tempót a parkban a sok tébláboló gyalogos között/ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#54886) HKorn válasza tomcica (#54884) üzenetére


HKorn
addikt

Locsold csak a tűzre a 100-as oktánszámú benzint ;]

Run&Ride

(#54887) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#54880) üzenetére


ígyvanferi
addikt

2 órával egy adag 'üres' tészta után futni simán éhgyomrosnak számít nálam.

(#54888) sherlock82


sherlock82
senior tag

hello mindenkinek,

az elmúlt pár futásomat salak és vagy aszfalt helyett rekortánon futottam.
Egyenlőre nagyon tetszik, szerintem jobban kíméli az ízületeket mint mondjuk az aszfalt.
Ti is szoktatok ilyenen futni?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#54889) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#54887) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nálam az "éhgyomros" az előző délutáni (max 6órakor) vacsora után a másnap délelőtti mozgást jelenti, ha reggelire csak 1kávé és 1-2 szem sima kekszet eszem....vagy még annyit sem. Ha úgy lenne ahogy mondod akkor én mindig éhgyomorra mozogtam volna 😂 pl ha tartalmasabb reggeli után 2 órával mozgok azt már nem tekintem éhgyomrosnak.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54890) tomcica válasza venember83 (#54885) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R szep,igy kell ezt csinalni...progressziv futas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54891) tomcica válasza HKorn (#54886) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hamis burek volt este,az rakott sult teszta tejfol,jogurt,sajt + megkerestem az edesseges szekrenyt is ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54892) tomcica válasza sherlock82 (#54888) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jobban :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54893) Peterhappy válasza tomcica (#54891) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezt kellene nekem is csinalnom.
Marmint nem ennyit futni, dehogy, hanem dedikalt edesseges szekrenyt tartani.
Koszi az utmutatast, Fonok! :R

(#54894) sherlock82 válasza tomcica (#54892) üzenetére


sherlock82
senior tag

:)

Nálunk az egész megyében talán csak a megyeszékhelyen van retortán szerintem..
Sehol máshol.
De még is futókör sincs mondjuk egy parkban ami abból lenne.
:((

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#54895) tomcica válasza Peterhappy (#54893) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kellene azert valami "km lock" ergo,ha nincs meg a napi lefutott km penzum,akkor nem nyilik ki a szekreny ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54896) tomcica válasza sherlock82 (#54894) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj,aki futni akar az fut :K ha van foldesut,dongolt foldesut,salak az mar napi szinten mind hasznalhato :K
Aszfaltot es betont kerulom,csak annyit erintem h kifutok a varosbol edzeni es ugyanaz vissza (1.5-1.5km) eleg is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54897) HKorn válasza tomcica (#54896) üzenetére


HKorn
addikt

De amúgy egy betonkeményre döngölt egyenetlen földút, mennyivel kíméletesebb a lábnak mint az aszfalt/beton?

Run&Ride

(#54898) parandroid válasza HKorn (#54897) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ízületi mobilitástól is függ. Én a nem sima felületen percek alatt sérültem le mindig, nekem soha nem volt alternatíva semmi, ami nem tükörsima. Terepfutás, vagy teljesítménytúrázás teljesen kizárva. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54899) SpaceKombajn válasza tomcica (#54895) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Pont ezt akartam írni, van édességes szekrény, de 100 kilométerre ;]

spacetime

(#54900) venember83 válasza HKorn (#54897) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem hiszem, hogy ezt objektíven meg lehetne ítélni, vagy számszerűsíteni lehetne.

A betont és az aszfaltot én sem szeretem, maratonra készülve nagy kerülőket tettem, hogy legalább a 20 km fölötti futások egy része földúton vagy kavicsos úton legyen egy nagyobb parkban (odaút 6 vagy 10 km útvonaltól függően, persze aszfalton). Mivel akkor igencsak gyűltek a heti és havi kilométerek, akkor én is éreztem, hogy kímeletesebbek ezek a felületek az aszfalthoz, betonhoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.