Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) tomcica válasza sipi700 (#54748) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig ez igy nem koser.Vagy megfeleloen be kell melegiteni es akkor nem 3:55-4:00-an lesz az iram azon a pulzuson (mert mar megfeleloen felvitted a pulzust elotte),vagy azon a 4:35-4:40 koruli iramon kell szepen csurogni 60percet bevallalva azt,hogy lehet az elso 15-20perc alacsonyabb pulzust fog adni :K
Mondjuk ez mind attol fugg,hogy mi a celja annak a 60perces edzesnek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54752) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Én sem használok HR mérést.....idővel hozzá lehet szokni és jól érezni hol vannak a határok. Amúgy meg nem totál mindegy, hogy pl 135 vagy 143. :F A 155 felettit már biztosan érzem és törekszem alatta tartani

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54753) Never79 válasza parandroid (#54749) üzenetére


Never79
tag

Ö ezt nem teljesen értem. Nekem pl. az aktív rész 148-153 között van megadva, simán tudom tartani, sőt szerintem szűkebb zónát is tudnék. Persze ez síkon, terepen picit nehezebb.

(#54754) Hi!King


Hi!King
őstag

A könnyű kocogásoknál már én sem érzem, hogy szükséges számomra a pulzuskontroll, de igazából máshol sem. Tempó futásnál inkább érdekesebbnek találom magát az iramot, résztvávoknál nem igazán látom az összefüggést, és nem is érzem szűk keresztmetszetnek a pulzust.
Amiért mégsem mondok le a mérésről, az az adatbuziság, hogy a hosszútávú trendeket figyeljem, idővel lejjebb megy-e azonos iramon a pulzusom, illetve azonos pulzuson feljebb megy-e az iramom. Illetve rövid- és középtávon mutathat dolgokat, pl. túledzettség, betegség, aluledzettség.

(#54755) Hi!King válasza Never79 (#54753) üzenetére


Hi!King
őstag

Én is esélytelennek érzem tartani, még akkor is, amikor épp normálisan mér a mellkaspánti szenzor, mivel nagyon apró dolgoktól el tud menni a pulzus, még síkon is. Átugrok egy pocsolyát, kanyarodok, fellépek a járdára, felfigyelek valami zavaró tényezőre, stb., de ha nem könnyűt futok, hanem intenzív résztáv vagy tempó, akkor ha nem figyelek eléggé, önmagától is változni tud az iram. Emellett elindulásnál még kevésbé stabil a pulzus, és még ha az egész könnyű futás, akkor is alacsony, közben beáll kb. egy szintre, de lassan még onnan is emelkedik, 20. km-nél azonos iram már kicsivel magasabb pulzussal jár, mint 10-ediknél.

Szerk.:
Gyakorlatban könnyű futásnál 10 km-nél az első km után olyan 10 ütésen belül tartást érzek reálisnak, 25 km-nél már inkább csak 20-on belül.

[ Szerkesztve ]

(#54756) sipi700 válasza tomcica (#54751) üzenetére


sipi700
tag

Igen pont azt csinálom végig 4:30-4:35 és így zónában van az első 15 percet leszámítva. Állóképességi edzés néven vannak az ilyen pulzusos futások.

(#54757) parandroid válasza Never79 (#54753) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kifújod az orrod, másképp veszed a levegőt, átlépsz egy nagyobb gödröt, felugrasz egy padkára, és máris elszállt. Neked azért nem jelez az óra, mert nagyobb mintavételi időszak van beállítva, és a szoftver az átlagolásokkal kiegyenesíti a görbét (mindig az utolsó 30 sec, vagy akármi átlagát látod). Na, emiatt jön aztán a panaszáradat, hogy nem lehet vele intervallumozni, mert 15 sec késéssel kezdi követni a pulzusváltozást. Naja, most akkor vagy másodperc-alapon mérjünk, vagy hadd dolgozzon a szoftver egy trendszerű átlagon. A kettő együtt nem fog menni. A tényleges 5 ütésen belüli futás meg fiziológiai képtelenség. Talán Kipchoge, meg még pár robotember tud ilyesmit, amikor az első 10k után bemelegszik, és mint egy gép, letolja a maradék 32-t. De a végére szerintem nekik is mozdul már.

Hi!King: +1 Sry, előbb írtam, utána olvastalak csak.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54758) LanyUs


LanyUs
senior tag

Lifefit bluetooth heart rate monitor 3e Ft volt akcióban a Tescoban :) Ennyit rászántam...
Szerencsére mehet egyszerre ez is és a füles is :)
Éhgyomros 0-6.km.
- aerob reggeli 06:00-06:30 tempó 130-135 bpm
- aerob reggeli 05:30-06:00 tempó 145 bpm
- emelkedő 155 bpm
6-12. km
- 1. darabolt 500m 04:00 tempó 168 bpm -> 200m pihi 148
- 2. darabolt 500m 04:00 tempó 172 bpm -> 200m pihi 152
- 3. darabolt 500m 04:15 tempó 170 bpm - > 200m pihi 154
- 4. darabolt 500m 04:50 tempó 160 bpm ( ez itt pihi lett :) )
- 5. tempó full 500 176 bpm végére nagy lihegés -> hazacsorgás

Annyi információt adott, hogy már 140 felé érezni lehet, hogy itt történik valami. Alatta semmi. A maxom 176, felette nincs beedzve, alatta se igazán. 170-ig tudom tartani.

[ Szerkesztve ]

(#54759) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tegnap annyi nyuszi volt előttem, hogy laza gurulasbol a 15km végére 194esbpulzus lett:) nem azé..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54760) sipi700 válasza parandroid (#54757) üzenetére


sipi700
tag

2 edző előadását hallgattam a pulzussal kapcsolatban, mindegyik mást mondott:
egyik szerint végig tartható ugyanaz a pulzus, így simán tartható 5 ütésen belül egyenletes tempóval. Majd mutatott egy résztávos edzést, ahol a futó szépen tartotta ugyanazt a tempó/pulzust 10 ismétlésen keresztül. Hozzátette, hogy egy kezdő nem tudja, mert rossz az állóképessége. Pihenők elég rövidek voltak, a gyors rész is kb. 500 m
Másik edző azt mondta, hogy ilyen edzéseket nem lehet pulzusra adni, mert 6. pihenőnél már jóval többet kellene pihenni vagy jóval lassabban kellene futni ugyanahhoz a pulzushoz. És természetes, hogy ugyanolyan tempóval a sokadik ismétlés magasabb pulzuson lesz. Nálam pont így van :)

(#54761) tomcica válasza bajnokpityu (#54759) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az aze' ma karcol ott 190 felett ;] szooooval nyulak

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54762) Zozo0525 válasza bajnokpityu (#54759) üzenetére


Zozo0525
őstag

194?meghaltam volna. nekem a max 165 csak :D

(#54763) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

úgy fest akklimatizálódtam (mire vége a nyárnak) :D 5k 32-33°c-ban, 5x400/600, 3.20ig gyorsítva majd 5.00 kocogó tempó. Nem is lettem szomjas....csak célba érés, nyújtás és tusolás után ittam pár kortyot

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54764) danielsz válasza tomcica (#54761) üzenetére


danielsz
tag

Nálam már 180 felett karcol rendesen :D Egyik versenyen bő 1 km után elment 180-as pulzus fölé, pár másodpercekre esett csak alá, átlag 182 lett, úgy éreztem, másik dimenzióban vagyok kb. :D A tempó szerencsére nem esett szét, nagyjából egyenletes volt, de utolsó km-en már 185-188 volt a pulzus. Fejben a legnehezebb futásom volt, nehéz jól megfogalmazni, de úgy érzem, az adott a legtöbbet eddig.

(#54765) bajnokpityu válasza tomcica (#54761) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hat egy intervallummal kezdtem, majd kiertem a célhoz, ami 8km. Majd mérés ujrainditas, es onnan nyugiban haza 8km volt a cél.
Aztán jöttek a nyulak.
[kép]
Majd kB séta haza

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54766) inf3rno válasza bajnokpityu (#54759) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak szívrohamot ne kapj a sok nyuszitól a végén. ;] :P

Buliban hasznos! =]

(#54767) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Van itthon egy spinning bringám, rég nem használtam, ha reggelente továbbra is futkározom, majd esténként egy 20-30 perceket tekerek az hasznos vagy nem igazán? ( fő írány hogy minnél tobbet és gyorsabban kocogjam)

(#54768) jack982 válasza Zozo0525 (#54767) üzenetére


jack982
aktív tag

igen, hasznos.

(#54769) parandroid válasza Zozo0525 (#54767) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ártani nem fog, átmozgatásnak a laza tekerés akár jó is lehet, de futásban ettől fejlődni nem fogsz. Télen tudsz vele majd alapozáshoz hozzátenni, de ahhoz meg tartós terhelés kell, ami bringán legalább olyan 2-3 óra egyhuzamban, majdhogynem napi rendzserességgel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54770) Zozo0525 válasza parandroid (#54769) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi a válaszokat jack982, és parandroid:-)
akkor este elkezdek egy laza 20-30 percet tekerni, majd reggel egy futás...... meglátjuk :R

(#54771) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#54767) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Persze, hogy hasznos.....én anno pl a keringésemet élesztettem fel vele ismét az interval tekerésekkel. 20percig 12mp max gyors, 8mp light lassú váltakozva :) Lavór kelleni fog a bringa alá...kicsit izzaszt :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54772) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#54771) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszi :D

(#54773) danielsz


danielsz
tag

Este a pécs-pogányi repülőtéren futok, FM váltó 2. felét (a társam egyénit is fut). Kíváncsi leszek, mit tudok kihozni, a táv 8,8 km lesz. Kíváncsi vagyok, mire leszek képes. Egy 4:20/km-es tempó talán reális lehet, ha nem futom el az elejét. Még mindig vacillálok, hogy Nike Pega 36-ban vagy adidas SL20-ban fussak :D

[ Szerkesztve ]

(#54774) Vertigo18 válasza danielsz (#54773) üzenetére


Vertigo18
addikt

Este én is ott leszek, a kedvenc "versenyem", igazi kuriózum. Csak mész a nagy sötétségben és bízol abban, hogy itt TÉNYLEG nincsenek kövek, buckák, huplik. Olyan feelengje van, mint egyetlen másik, általam látogatott versenynek sincs.

Mondjuk én 5:15-ön elkocogom a 21-et, oszt jónapot.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54775) danielsz válasza Vertigo18 (#54774) üzenetére


danielsz
tag

Nem tilos fejlámpát vinni :D

(#54776) tomcica válasza danielsz (#54773) üzenetére


tomcica
Topikgazda

SL20,nem is kerdes :K porogjon rendesen ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54777) Vertigo18 válasza danielsz (#54775) üzenetére


Vertigo18
addikt

De MINEK???

Éppen ez adja a feelinget. :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54778) tomcica válasza Vertigo18 (#54777) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak hogy lassuk,ha felveszed :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54779) Vertigo18 válasza tomcica (#54778) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez nekem nem arról szól. Ez a verseny más. TÉNYLEG baromi jó érzés, hogy fogalmad sincs, hol vannak a többiek, főleg a vége felé, amikor a nagy része már kiállt, a többi meg szétszóródott a kifutón. akkor futsz magadban... egyedül... sötétben...

Isteni!

Antiszociális vagyok? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54780) tomcica válasza Vertigo18 (#54779) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaa ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54781) danielsz válasza tomcica (#54776) üzenetére


danielsz
tag

SL20-at vittem végül. 4:16-os átlagtempó lett végül, 181-es átlagpulzussal 8,6 km-en. Reális mert 5200 m-en hasonlót tudtam júniusban. FM váltó 1:31-en belül lett éppen. Ez elég volt a férfi váltó 1. helyre :D Egy vegyes meg egy női váltó megelőzött, amelyiknek ugyanaz volt az 1. tagja. A sötétben kerülgetni az embereket érdekes volt :D

(#54782) tomcica válasza danielsz (#54781) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R bravo
(szoval a lassu csajokhoz meg epp befertek?! ;] :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54783) Vertigo18 válasza danielsz (#54781) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ugye mondtam, hogy teljesen egyedi lesz a verseny! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54784) danielsz válasza Vertigo18 (#54783) üzenetére


danielsz
tag

Futottam már itt egyéni félmaratont, az volt a különbség, hogy az 1:30-as iramfutó bolyával mentem nagyrészt. Egyedül futva zavaróbb volt kicsit a sötét. Féltem sokszor, hogy valakinek nekimegyek :D

(#54785) tomcica válasza Vertigo18 (#54783) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Most hiaba felizgattal ;] tetszenek a rendhagyo versenyek...jonak hangzik ez is :K
USA-ban van egy terepverseny,ahol korosztaly alapjan az idosebb elobb startol es a fiatalok uldozik :DDD az is ilyen rendhagyo,tetszenek az ilyenek...innen is latszik,h tul sok 7-14-21K varosfutos verseny van,es keves kreativitas :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54786) Vertigo18 válasza tomcica (#54785) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ráadásul az országban egyedülálló módon egy működő reptéren van a verseny. Konkrétan a kifutópálya (olyan 1.5km) végig kétoldalt ki van világítva, mint egy reptéren. Jah, emrt az, egy reptér. Aztán visszafordító jön és megint másfél km. szinte vaksötétben, oldalt jelzőlámpákkal.

danielsz: nekem idén a visszafordítás után ("kakadu") eléggé meggyűlt a bajom azzal, hogy az oldalfények kissé vakítóak voltak. Tapasztaltál ilyet? Ez volt a harmadik versenyem itt, de eddig nem volt ilyen gondom.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54787) tomcica válasza Vertigo18 (#54786) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van nalatok az a Mercedes gyari futas Agony rombolt anno egyiken szepet :R az is erdekes. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54788) tomcica


tomcica
Topikgazda

Apropo multkor beszeltuk a Hoka Rincon 2-t,hogy milyen is lesz a tartossaga...nos konnyu,porgos es jol csillapito cipo,de nehany gyorsabb resztav v. fokozos tempo darabokat hasit ki a talpabol :K szoval nem egy Clifton :N
Akinek a suly,csillapitas es tartossag bajnok kell az vegyen 6os Clifton-t outletbol v durva learazason amig meg van :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54789) archie17 válasza tomcica (#54787) üzenetére


archie17
tag

Azon voltam egyszer én is, maradandó élmény volt, de nem a jó féle 😆 5x5km-es kört mentünk az 5 éves gyárban, ami igazából 95% a gyárudvaron volt (fiatal telephely, vagyis fiatal facsemeték, nulla arnyekkal) és pár méter keresztül vitt az egyik csarnokon, ami a klasszikus alumínium+linoleum+uveg bódé, jól atforrosodva a nyarkozepi napon. Nem sok hiányzott, hogy ott maradjak 😃 utána alig tudtam visszahűlni, pedig volt még egy Kecskemet-Budapest autóút hátra klima nélküli kisautoban... Az érem viszont az egyik legszebb azóta is, tanulsagnak se volt utolso

(#54790) tomcica válasza archie17 (#54789) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk ugy -> nem idealis korulmenyek :P ez a kihivas benne. Mashogy nehez :K
Mint a mai csoportos edzes....ero+sebesseg = 4km kozos melegites,majd 2 szett a kovetkezokbol:
5 x 200m fokozos eros 200m lassu + 5 x 100m fokozos/70m laza es ero gyakorlatok (guggolas,gatlepes 2 fele,kitores) 100m fokozos/70m laza es eros gyakorlatok.
A ket szett kozott frissites es mosdas,itt meg 40fok van ma is,reggel kb 24-27lehetett.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54791) emvy


emvy
nagyúr

Tud-e valaki futócipőt, ami

- megfelelő télre (vizlepergeto vagy vízhatlan)
- széles lábra (is) jó
- minél alacsonyabb dropja van

while (!sleep) sheep++;

(#54792) HKorn válasza emvy (#54791) üzenetére


HKorn
addikt

Saucony Peregrine GTX van nekem, mondjuk ez terepcipő, de tudja ezeket, 4mm a drop. (Első futásnál általában szét is kapja a vádlim kicsit, mert 90%-ban 8-10mm dropos cipőkben futok)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#54793) emvy válasza HKorn (#54792) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajnos terepcipot en is tudok :( Altra Lone Peak RSM peldaul, ami 0 dropos (mint az osszes cipom). Aszfaltra kellene valami. Vagy esetleg terepre kellene kijarnom, ha szar az ido.

while (!sleep) sheep++;

(#54794) LanyUs válasza Vertigo18 (#54786) üzenetére


LanyUs
senior tag

A kakadus speed pörgető mellékhatása :) Sok az 5g, csak 1 kellett volna... :D Viccet félre téve évek óta nézem, de soha nem értem oda pedig fél óra utazás.
Szépet mentetek! :R

A Ride ISO 2 elvérzése után a Guide 13 az egyik kedvenc cipőm lett. Nem hittem volna...

Tomcica milyen kíméletes vagy! 200 fokozó az baráti, engem pont 200-300 után kezd szetkapni a tempó. Ezt mondjuk úgy finoman ruhellem ha 500/200 van épp vagy 800/200. Ha kímélem magam 500/500 :) Ahogy méregetem úgy látom, hogy a pulzusom évek óta nem volt 176 felett :)

[ Szerkesztve ]

(#54795) Vertigo18 válasza LanyUs (#54794) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igazából 20,6 km volt, ezt csak a célban vettem észre, így mamikor megkaptam a befutócsomit (sör, isopor, műzliszelet, érem), utána még elfutottam a kocsiig, meg egy kis karikát tettem körülötte, hogy meglegyen a félmaraton... :)

Néztek is sokan, hogy hova fut ez a marha...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54796) Zozo0525 válasza Vertigo18 (#54795) üzenetére


Zozo0525
őstag

egy haverom futott ott az tünt fel nkem is hogy félmaraton 20,85 km mért a suunto 9
:DD

(#54797) HKorn válasza LanyUs (#54794) üzenetére


HKorn
addikt

Pedig a Guide az stabil cipő.

Én meg beruháztam egy Puma Velocity Nitro-ba, ez valami nagyon király cucc, a Ride ISO 2 konkrétan keménynek tűnik hozzá képest (jó mondjuk már közel jár az 1000km-hez, a csillapítása már biztos nem olyan, mint újkorában). 17 ezerért végre lett egy igazán jó daily mindenes trainerem.

Run&Ride

(#54798) LanyUs válasza Vertigo18 (#54795) üzenetére


LanyUs
senior tag

De kár, hogy nincs róla kép. Kifutó világítással tuti hangulatos. Lehet azt hitték a végén dolgodra futsz :)

HKorn: ez a Guide 49 es, de a 48-as elég lett volna ( 35e volt akcióban ), tehát 17e ért rögtön kettőt vennék :) Enyhén prónálok, ezért neutralis és stabil is oké. Felváltva hordom őket. Viszont ezek után a Stinson 6 Atr súlya egyre feltűnőbb :)

(#54799) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Lassan nekem is téli cipőt kell néznem mert a mostaniban szét fog fagyni a lábam a -5°c-ben. Viszont 230-250gr-nál nehezebbet biztos nem veszek....akkor inkább fagyjon le :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54800) Vertigo18 válasza LanyUs (#54798) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerinte mindenki látott már filmeket, amikor éjjel próbál leszállni a repülő és fentről mutatják a kifutópályát, ami két oldalt olyan 50 méterenként ki van világítva...

Hát ez is ugyanolyan volt, csak nem fentről... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.