Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) Zozo0525 válasza tomcica (#53950) üzenetére


Zozo0525
őstag

az igen, nekem a múlt jhét nagyon gyenge volt sajnos majd a héten belehúzok.... pár hete féjt a lábam az egyik cipőben.(hétközbeni 10-s távokat nyomattam abban most nézem a stravan. 3119 km van benne.adidas solar drive M- azt hiszuem most nyugdíjazom, :DD sétálos cipőnek jó lesz majd most gyorsan a hervisben vettem akciós asics gel-excite 8-at remélem ez is hosszútávra barátom lesz :C

(#53952) inf3rno válasza bencze (#53946) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én még nem teljesen. Ma reggel futottam 7.5km lazát olyan 5:50 körüli átlagon, közben megálltam katonai szállító gépeket nézni. Nem is akartam ma futni, mondom pihenőnap, de aztán mégis kedvet kaptam hozzá. [link]

Achilles esetleg cipőtől lehet, ha nagyon kemény a sarka. Más bajom nekem még nem volt vele, pláne nem így féloldalasan.

Buliban hasznos! =]

(#53953) inf3rno válasza sipi700 (#53948) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a telet még mindig rühellem, százszor inkább ez a kánikula.

Buliban hasznos! =]

(#53954) Vertigo18 válasza inf3rno (#53953) üzenetére


Vertigo18
addikt

Há minek? Felöltözöl, oszt' mész... De nyáron nem tudsz eléggé levetkőzni.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#53955) sipi700 válasza inf3rno (#53953) üzenetére


sipi700
tag

Ha nincs jég vagy latyak semmi gond ;) Nehezen indulok el, nappali 25 fokra van fűtve és vacogva gondolok a kinti 0 fokra. 500 m után viszont semmi gond :) Sokan azt mondják a tél sem alkalmas pb-re, illetve nehezebb. Akkor tudok rendesen edzeni. Tempót is bírom, nem leszek beteg. Kár, hogy triatlon versenyek nem télen vannak :DD (na azért nyílt vízen nem úsznék télen :D )

(#53956) inf3rno válasza Vertigo18 (#53954) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a gyulladások felerősödnek télen.

Buliban hasznos! =]

(#53957) ballazol


ballazol
senior tag

lenyomtam tegnap délután a dorogi rekortánon egy 60 perces kocogást
28p-nél volt egy nagyon enyhe ínfeszülés a sérült bokánál baloldalt, de ahogy jött, úgy el is múlt :)
hiába, síkon, futópályán meg sem kottyan egy kis bokaduzzadtság...
azért még persze gyógyulnia kell, de a héten a 3 alkalmat megcélzom!
sok erőt mindenkibe! 👊🐗

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53958) emvy válasza Never79 (#53931) üzenetére


emvy
nagyúr

Neked milyen ez a heted? Az elozot en total ellazultam -- 3 edzes volt tervezve, ebbol egy 40 perceset kihagytam, ezenkivul volt egy masfel oras (magas pulzus lett), meg egy 2.5 oras, de ennyi. Erre a hetre megint van 1 ora ma, 35p holnap, 45p csutortokon, meg 3 ora a hetvegen -- nem tudom, hogy 2 hettel a verseny elott mennyire hasznos ez, majd kiderul :)

while (!sleep) sheep++;

(#53959) inf3rno válasza ballazol (#53957) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja terepen biztos jobban odaverne.

Buliban hasznos! =]

(#53960) danielsz


danielsz
tag

Szombaton majdnem lesérültem. Kicsit tempósabb 15 km volt a terv, de visszafordulás után egyre kevésbé ment az egész. Próbáltam ráfogni arra, hogy visszafelé picit emelkedik + fülledt meleg volt + volt némi szembeszél, a vége előtt 1.2 km-rel inkább befejeztem a futást, és hazasétáltam. Akkor derült ki, hogy jobb láb térdhajlatból kiindulva van valami gáz, nehezen behatárolható. Sokat javult, ma egy közösségi futásra megyek 6-7 km 6 perces tempóban szerintem oké lesz. Ha az is sok neki, akkor pihi.

(#53961) ballazol válasza inf3rno (#53959) üzenetére


ballazol
senior tag

ja!
felejtsd el...
szinte alig tudom beforgatni a lábfejem, úgy feszül még a szalag... :N

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53962) Never79 válasza tomcica (#53950) üzenetére


Never79
tag

Az szép. Visszafogva :). 88 km lett nekem, majdnem a fele.

emvy: 8 órát kaptam megint, picit többet

Ma: 52 p gyorsítókkal 4x4 p (4:30 - 4:40)
Holnap: 1:07 benne 2x 9 p (5:00-5:10)
Csütörtök: 50 p tinglitangli
Péntek: 1 óra végén 8 p 4:30-4:40
Szombat: 45 p tinglitangli
Vasárnap: 3 ó 28 p tinglitangli 25 percenként 3 p 5:00-5:10. Ezt már ha nagyon meleg van , akkor dután 2kor kezdem.

Verseny előtti hetekben mindig így kaptam. Az utolsó terhelő hét a 3. vagy 2. volt. Aztán fokozatos leépítés és a verseny hete pedig már csak átmozgatókról szól(t).

(#53963) emvy válasza Never79 (#53962) üzenetére


emvy
nagyúr

Hja, en sokkal kevesebbet, 5h16m. Mondjuk nekem sose volt 8 oras hetem, egyszeruen nem ertunk el oda.

while (!sleep) sheep++;

(#53964) tomcica válasza Never79 (#53962) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,ez a het fogosabb lesz nekem :K mondjuk szamold azt is h ebbol kb 60km totyoges ;)

En probalgattam mar szamtalan modon,de nekem az alacsony intenzitasu TAPER nem mukodik.Meg a verseny elotti nap is szoktam beletenni 3-5x rovid emelkedo sprintet,hogy "pockos" legyen a lab masnap.Het elejen meg siman van meg 2-3 x 200m gyors, 3 x 1km tempo (ez ugye egy feles edzes) esetleg annyi konnyitessel h az 1km elso darabja lajtos v enyhe fokozos,cserebe a harmadik tulso fele kopkodos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53965) ballazol


ballazol
senior tag

5-kor megyek le ma is a 10km-emre...
jó lenne bírni a 4 alkalmat már az első héten (ez lesz a 2.)
már beáztattam az achilles-eim chili-s lóbalzsamba, mindjárt le is fordulok a székről, úgy csípi a szemem :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53966) emvy válasza ballazol (#53965) üzenetére


emvy
nagyúr

> achilles-eim chili-s lóbalzsamba

ennek mi ertelme van?

while (!sleep) sheep++;

(#53967) parandroid válasza emvy (#53966) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Megmutatja, mennyire kemény csávó. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53968) ballazol válasza parandroid (#53967) üzenetére


ballazol
senior tag

:D
nem tudom, de annyira fájnak, hogy jobb, ha lelazulnak, amennyire csak lehet... :(

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53969) tomcica válasza ballazol (#53965) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj,en birom az oruletet :K de most azt mondom a kevesebb = tobb.
Nyujts,setalj,ussz,felso test erosites stb. ergo valami keresztedzes.Tolem megtolhatsz 6 x 15mp full valamit + 30mp pihenes (ilyen tabata jellegure) ha azt hianyolod,h nem csapja szet a plafont a pulzus...ertem en az adrenalin loket hianyat ;) de azt meg lehet csinalni ugy is,hogy ne terheld a labadat.
Mittomen rakened a herekre a chilis mazat es dobsz 6x 15mp burpee-t (szocske) full gazon + 30mp pihenovel szettek kozott.15mp burpee full gazon az kb 15-20db/szett felenk :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53970) ballazol válasza tomcica (#53969) üzenetére


ballazol
senior tag

ó isten ments!
amúgy gyönyörű ötletek
de maradnék a totymorgós tizesnél
nem lesz gond!
jó ez a rekortán
a kanyarok is full szélesek
meg kell fárasztani az izmokat, úgy érzem, tényleg minden nappal nő a hasamon a háj
nem állapot ez már
úgyhogy 2 óra, és jövök a helyzetjelentéssel - sajnos 15p a séta oda-vissza is, így összesen 1,5 óra elmegy rá (de legalább nem töröm össze magam a domboldalon) ;)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53971) emvy válasza tomcica (#53964) üzenetére


emvy
nagyúr

Oszinten szolva nekem se. Egy het kihagyas utan nem erosnek erzem magam hanem lassunak.

while (!sleep) sheep++;

(#53972) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
kedd delutan...elvan a gyerek,ha jatszik ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53973) xy.zsolt válasza tomcica (#53969) üzenetére


xy.zsolt
őstag

sporttárs eltűnt, nem jelentkezett 2óra múlva. Kár volt adnod alá a lovat 2-3hete, most nem bír magával ;] Én akkor is már pihentetésre ösztökéltem addig míg teljesen el nem múlik (max séta).....de mint utoljára írtam, ezt csak ő döntésén múlhat

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53974) parandroid válasza tomcica (#53972) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó gyerek voltál, húztál gumit? :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53975) Zozo0525 válasza tomcica (#53972) üzenetére


Zozo0525
őstag

keményen nyomod

(#53976) bajnokpityu válasza emvy (#53971) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Dettó. Stopper szerint meg tok jó..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53977) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ma én is elmentem futni. Gyötrelem. Többször is bele kellett sétálnom, mert 180 fölé ment a pulzusom. Ugye az utóbbi időben a könyöktörés miatt a bringa is hanyagolva volt. Ja, a talpam/sarkam meg ugyanúgy megfájdult megint utána, mint utoljára pár hónapja. Egy szerencsétlen nyomorék vagyok. Ássatok nekem egy gödröt, légyszi, amibe belefekhetek, mert egyedül már az sem megy a béna kezemmel… :W

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53978) Peterhappy válasza parandroid (#53974) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

Jobbulast!

(#53979) norby_42 válasza parandroid (#53977) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tudod, innen már csak felfelé van, hajrá!

Eat pasta, run fasta

(#53980) norby_42 válasza tomcica (#53885) üzenetére


norby_42
aktív tag

"FUTTOK TI ELEGET?!"

Jelentem úgy néz ki, igen.

Sohasem voltam gyors, de most kitaláltam, hogy 50 alatt futom a 10K-t (van még fél évem, hogy 50 alatt sikerüljön :). Mostanában minden nap elmegyek egy 10-es karikára, van benne 100m szint, meg 2-3k 4:30-4:40 tempó.
Ma szakadt az eső, munka is volt, elment az idő, úgyhogy a másik irányba indultam, ez 5k, de akkor végig tempó. 25:05 lett, de volt benne szint is, piros lámpa is, szóval alakul ez, már csak a másik felét kell összekaparni :)

Eat pasta, run fasta

(#53981) inf3rno válasza parandroid (#53977) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Talpra a RAD-nak van ilyen labdája, azt érdemes lenne kipróbálnod, vagy csak egy teniszlabdával masszírozni, ha ráérsz. Érdemes lenne egy MFR terapeutát keresned, hátha hegesedett és ki tudja masszírozni. Úgy fog fájni minden alkalommal, hogy beszarsz, de ha a talpadon van, akkor szerintem meg tudja csinálni egy jó terapeuta, fájdalomcsillapítót meg be lehet szedni a kezelések előtt. Utána tudok kérdezni, hogy a környéketeken van e, ha érdekel.

Buliban hasznos! =]

(#53982) inf3rno válasza xy.zsolt (#53973) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindenki a saját kárán tanulja meg, hogy hol vannak a határai. Szerintem elvitte a mentő vagy még kúszik visszafelé, azért nem írt. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#53983) ballazol


ballazol
senior tag

na, megvolt amúgy
a bal térdem kicsit érzékeny lett és a bokám egy nagyon kicsit sajog, de rosszabb nem lett!
és persze most már összeadódott a hétfőivel az izomláz
viszont az achilleseim nagyon érzékenyek, nem tudom, mi lenne rá a jó
mindenesetre kenem mindennel, ami van itthon (Flexagil, Voltaren, Richtofit, Lóbalzsam) felváltva :D
ma PIHI

a héten még 2x küldjük neki (60p a rekortánon ez ~35kör, elvileg 400m a külső ív)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53984) ígyvanferi válasza ballazol (#53983) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Most az vagy nem 400 m vagy nem fogsz abból 35-öt futni egy óra alatt. Az elég haladó munka lenne.

(#53985) xy.zsolt válasza ballazol (#53983) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az 4.28-as tempó.....sok sikert

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53986) ballazol válasza ígyvanferi (#53984) üzenetére


ballazol
senior tag

dorogi rekortán
nem számoltam ki, nincs rutinom benne, a cikk szerint ennyi.....
szerintem 8-9km-es tempóval lötyögtem :) mondom, féltem a lábam és amúgy sem szeretek rohanni, így viszont egyszer sem lassítok sétára :)

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53987) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#53985) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pláne, mert 4:17. :P

(#53986) ballazol: az oké, ezért mondjuk, hogy nem fog beleférni 35 kör. A 8-9 km/h (7:30-6:40-es tempó) kb. 20-22 körre lesz elég 1 óra alatt. Csak a pontosság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#53988) LanyUs válasza norby_42 (#53980) üzenetére


LanyUs
senior tag

norby_42: Ha 2-3k megy 04:30-on, akkor az 50 perces 10 km már bőven Benned van. Fejben döntsd el és csapd oda. Kitartod és annyi ... :R

inf3rno: ha a kitaposott 1000 km-es Clifton 2-esben futok, akkor jobban érzem a talpi bőnyét, ha az erősebb tartású Stinson 6 ATR-ben, akkor pedig semmi gond. Sokat számít a cipő állapota, a talp alátámasztása is. Holnap megyek Pécsre a gyerekkel és beugrok személyesen cipőért is. Nincs több posta és meglepetés :N
Elvileg a futótechnikám térdkímélő, ennek ellenére nagyobb tempónál betonon már nincs semmilyen kímélet -> úgy odab.sz a kemény felület, hogy csak na. Rekortánon teszteltem egyik reggel, az egy pihe-puha lágyság a betonhoz képest. A folyamatos futás fenntarthatósága végett kényszerűségből úgy döntöttem, hogy aszfalt/beton esetében nem futok 04:30-nál gyorsabban.

[ Szerkesztve ]

(#53989) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#53987) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jogos :R én tévesen a 60at osztottam 14el. Nincs erre valami egyszerű android app mobilra?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53990) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

[link] pegasus 38 van emagon 25ért, még van minden méretben

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#53991) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#53989) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De, a számológép nevű. :DDD

Amúgy teljesen jól csináltad, csak azt nem vetted figyelembe, hogy így az eredmény tizedestörtben adja meg a másodperceket, merthogy a 4,28 = 4:17-tel. Én épp ezért inkább az eltelt másodperceket szoktam osztani a megtett km-rel, mert bár így is kell még picit pluszban matekozni, de a 257-ből könnyebben megmondod, hogy az 4:17-es tempó, mint a 4,28-ból.

(#53992) norby_42 válasza LanyUs (#53988) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ezt érzem én is, hogy ez már főleg fejmunka. És még jobban tisztelek mindenkit, aki akár csak egy percet is farag a PB-jén, nagy munka, kitartás kell hozzá.

Eat pasta, run fasta

(#53993) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Leállt a legnagyobb, Nike-cipőket gyártó vietnámi üzem. [link]

(#53994) ballazol válasza ígyvanferi (#53987) üzenetére


ballazol
senior tag

sajnos csak akkor tudom kiszámolni az átlagomat, ha tudom a teljes távot
ehhez viszont muszáj vagyok elhinni a 400m-es pályahosszt
és akkor megpróbálom számolni a köröket :)
de 30 fölött tuti voltam
ergo akkor kijelenthetjük óvatosan, hogy 9 fölötti átlagom van...
ha lehetek ilyen bátor, és tippelhetek
9,1-9,3 lehet talán... :) km-órát nem hordok

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53995) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#53991) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen, képben vagyok. :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53996) LanyUs válasza norby_42 (#53992) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én azért a kemény talajon már visszaveszek, mert mit sem ér a folyamatos PB, ha belesérülök és le kell állnom... A lényeg a folyamatos sport és mozgásban maradás, nem a több hónapig/évig tartó kényszerpihenő. Tehát csak óvatosan! Oké tudom sok a túrós tészta, de akkor is :)

(#53997) #76500480


#76500480
törölt tag

Vietnámban akadozik a Nike bérmunka :Y Hol ragasztják még össze a cipőket? Pl Saucony, Mizuno, Adidas? Kínában? Ti írtátok, hogy a Nike másik kizsigerelt országa Indonézia.

[ Szerkesztve ]

(#53998) tomcica válasza #76500480 (#53997) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg jo,hogy van bespajzolva ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53999) inf3rno válasza LanyUs (#53988) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a 4:30 közelében sem vagyok még, talán az 5:30-5:45, ami bennem van most 10k-n, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget. Néha felkapom 4:30 alá, de csak párszáz méterre. Amúgy a bőnye és az izmok is csillapítanak valamennyit, ha jó a futó technikád és a stabilizáló izmok se túl gyengék, de azt hiszem ez utóbbira külön kéne edzeni, ha biztosra akar menni az ember. Érdekes módon engem a terep sokkal jobban megvisel, mint az aszfalt, mert egyenetlen, és sokkal többet dolgozik a bokám. Lesérülni is többet sérülök le terepen vagy murvás úton, mint aszfalton.

Cipő nekem is kéne valami új, mert most van egy régi Mizuno Wave Rider 19-em, amiben talán 800km lehet, van egy Saucony Ride 7, amiben 150km lehet, de azt versenyekre használom leginkább, mert baromi gyors, és akkor rugózik igazán, ha előre érkezek, sarkazós lassú edzésekhez meg baromi kényelmetlen. Van még egy Saucony Ride ISO 2 150km-el, ami hasonló, mint a Mizuno, lassú sarkazós cipő. Jó lenne még találnom legalább egy lassú cipőt, különben úgy kezdem a jövő évet, hogy mindent elhasználtam. Kényszer helyzetből meg nem túl jó vásárolni, mert nem tudom kivárni az akciókat.

Buliban hasznos! =]

(#54000) HKorn válasza inf3rno (#53999) üzenetére


HKorn
addikt

Ride ISO2 nekem nagy kedvencem 900km van az enyémben, simán bírja még.

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.