Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) tomcica válasza LanyUs (#54248) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi van,maga mar megint bugatoport reggelizett ?! ;] csak szepen turelmesen....ahogy felenk mondjak: "Csak kulturaltan,mintha lovat ba*nal"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54252) inf3rno válasza tomcica (#54240) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem biztos, hogy ez most megy, mert 5k helyett 2x2.5k van, elmegyek a telekre locsolni meg visszajövök. Vagy akkor csináljam e közben? Elvileg van 5 emelkedő, ami útba esik így oda-vissza.

Buliban hasznos! =]

(#54253) tomcica válasza inf3rno (#54250) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A lassut nem kell merni,az erzesbol legyen eextra laza :K utlag majd ranezel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54254) tomcica válasza inf3rno (#54252) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az ugy pont jo :K lazan kicsurogsz locsolsz,visszafele is lazan csurogsz.Felkapsz nehany emelkedot v lejtot porgsre (de roviden) abbahagyod mielott barmi befeszulne.Ennyi.
Ugy erezd a vegen,h mintha most melegedtel volna be rendesen es kezdodhetne az edzes.Annal nagyobb terheles NE menjen ezeken a koztes napon.Itt emeszted meg az elozo napot,itt epul be ;) mantra ide: "kevesebb=tobb"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54255) inf3rno válasza tomcica (#54254) üzenetére


inf3rno
nagyúr

ok. mennyire kapjam fel? 80-90%?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54256) tomcica válasza inf3rno (#54255) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat 50-70m repulorol beszelunk lejton siman mehet 4:00-3:55,nem kell szegyenloskodni.Ezeket en nem szoktam merni,ha erzem az arcomon a szelet az mar eleg ;]
Emelkedore viszont eros tempos erzet legyen csak :K
Mindkettot erintgesd,nehany darabrol beszelunk a laza napodon.Nem komplett edzes :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54257) LanyUs válasza tomcica (#54251) üzenetére


LanyUs
senior tag

Elvileg egy félbehagyott kigyorsításnál tartottam! Ha érzem a térdemben az erőt, akkor tolom neki. Én már nem nézek HR-t. Légzésből saccolom a ritmust is. Résztávnál kb. 150 méter és esik vissza a pulzus, DE jobban kedvelem a kötött résztáv helyett a kötetlenebb sprinteket.
Ez így reggel egyedül jó volt. Déli tűző napon a +40kg babakocsival azért jobban megdolgozik apa :)
Vigyázz a lóval, mert van ott lósz.r is :)

[ Szerkesztve ]

(#54258) tomcica válasza LanyUs (#54257) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54259) sipi700 válasza xy.zsolt (#54199) üzenetére


sipi700
tag

Pont nyílt vizit nem mér. Medencést igen, ott a fordulókat érzékeli medencehossz megadása után. Talán CIQ app van nyílt vízre is, de mint ahogy valaki le is írta mellben pl. nem mér. 945 sem a legjobb úszásnál. Medencésnél sokat javult, régebben nem minden fordulót érzékelt. Nem mondom, hogy profin fordulok, de gyerekként úszó is voltam, kellett gyakorolni :D Értelme több medencés úszásnál van így is, vannak hasznos adatok, de legtöbb úszás amúgy is ott van, csak versenyek előtt van pár edzés valamelyik tóban :)

(#54260) Zozo0525 válasza LanyUs (#54257) üzenetére


Zozo0525
őstag

Kemény vagy :C valahogy nekem ebben a melegben annyira nem megy a tempo, gondolom nem vagyok egyedul, ráadásul még a szokottnál is korábban kellett jönni igy hajnali 4 kor kezdtem a tizest nem mondom nem bírnék most aludni

(#54261) ígyvanferi válasza tomcica (#54249) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszi!
Az alapos bemelegítést csak végigolvasva is már elfáradtam. :DDD Persze tudom, hogy ez kell ahhoz, hogy rendesen kifusson az ember egy ilyen rövidebb távot.
Az a baj, nincs már rá idő, hogy több hétig próbálkozzak, igazából nagy jelentősége nincs is, ezt csak azért találtam ki, hogy legyen valami változatosság. Vasárnap nekimegyek, lesz ami lesz, de utána már muszáj vagyok a félmaratonos felkészülést megkezdeni, mert szeptember 18-án lesz a szokásos 10K verseny (illetve idén beraktak 15K távot, valószínűleg inkább ezt választom most) a szülővárosom szomszédságában, erre rá két hétre pedig az UB. Ezek ugye 7 és 9 hét múlva lesznek. Nincs még semmi konkrét célom UB-ra, lehet egyben futok egy félmaratont, lehet kétszer 10K-t, kétszer 1 órát vagy valami ilyesmit. De biztos, hogy az utolsó pillanatban kell majd valamit változtatni, hogy mikor mennyit kell futnom, beugrani valaki helyett, aki mégsem ér oda a váltásra, szétosztani valamelyik tagnak a távját, mert lebetegszik, stb., ezért sem tervezek igazán, egyszerűen csinálom a félmaratonra készülést.

[ Szerkesztve ]

(#54262) LanyUs válasza Zozo0525 (#54260) üzenetére


LanyUs
senior tag

Reggel mész Te is, akkor csak 20 fok körül van... Sajnos később kel a nap már :( Megyünk bele a télbe :( Ha alaposan bemelegedtél reggel, akkor meg lehet pörgetni, de nekem is az aerob tartomány/zsírégetés a célom.
A max tempó Nálam a 34 fokban hasal el viszonylag gyorsan. Ott pillanatok alatt elszáll a pulzus és csak a forró levegő zilálása marad :D

(#54263) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Gyerekek, velem olyan történt, ami még soha a futóéveim alatt. A fiammal mentem tegnap ki egy kis kocogásra, felkészítem egy versenyre. A 400. méternél egy kis, szaros, földszintes kutya kivágott egy kapun, ahol eddigi futásaim során is már vagy százszor megkergetett ugyanez a kutya. A gazdája, egy alkoholista, lepusztult cigányasszony ott állt a kapuban és hiába kiabáltam neki, hogy fogja már meg a kutyáját, az meg kiabált vissza, hogy "dehát nem bánt"! Jah, persze, épp játszik... De, ha beleharap a vádlimba, akkor nem elég, hogy 5000 pénz a zoknim, de ráadásul kimarad az augusztusi 4-5 befizetett versenyem is, azt persze nem akarja majd kifizetni, gondolom. Erélyesebben rászóltam, a kutyához meg odavertem egy farönköt az út széléről felszedve, erre elkezdett a nő szidalmazni, én meg otthagytam...

Futunk visszafelé, erre kint áll az asszonyság a háza előtt az úttest közepén (láthatóan engem várt...) és amint közel érünk, elkezd szídni, fenyeget, hogy megöl. :Y

Közelebb lépek, erre előhúz a zsebéből egy konyhakést, tesz felém 3-4 kaszáló mozdulatot, hogy ő most engem kibelez. Hát ez kotta hülye, mondom magamban, fiam elé léptem, a nő felé kezdtem menni, aki behátrált a kapuján belülre és onnan szidalmazott tovább...

Nem fejtem ki a végeredményt, fiam kicsit megijedt a végére, így hazafutottunk, lecsatlakozott a gyerek én meg mentem tovább egyedül...

Hogy micsoda egy világot élünk... :O

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#54264) inf3rno válasza Vertigo18 (#54263) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ilyeneket kell felvenni, aztán mehet a rendőrségre. Még jó hogy nem gondolta annyira véresen komolyan...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54265) Vertigo18 válasza inf3rno (#54264) üzenetére


Vertigo18
addikt

Asszem most eldőlt a mobiltelefon fontossága futás közben. Lehet innentől én is hordom majd...

Itt azzal van a gond, ha tesz egy óvatlan, béna mozdulatot, elvág néhány ideget, aztán soha életemben nem tudom a kezemet ökölbe szorítani....

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#54266) inf3rno válasza Vertigo18 (#54265) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is agyalok rajta egy ideje. Itt azért sváb környék, nem nagyon vannak ilyenek, mert kiutálják innen őket, de van egy-két betelepült magyar család, akik kevésbé béke szeretőek. Legtöbbször elég megnézni az udvart, ahol ott a szemétdomb a közepén, azoktól sok jóra nem lehet számítani.

Buliban hasznos! =]

(#54267) tomcica válasza Vertigo18 (#54263) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh,ott is zajlik az elet :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54268) LanyUs válasza Vertigo18 (#54265) üzenetére


LanyUs
senior tag

Néha oldalt nadrágba akasztva viszek egy "dezodort" ha ismeretlen terepre megyek. Jó erős paprika spray. Több méterig szemet mar... Ez csak egy ötlet... Azt se tudom legális-e.

(#54269) Zozo0525 válasza Vertigo18 (#54263) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szép folklór műsor lehetett. Sajnos semmin se csodálkozom mar :W

(#54270) zolikaDB válasza inf3rno (#54264) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ilyenek ellen semmilyen eszköze nincs a rendőrségnek.

(#54271) inf3rno válasza LanyUs (#54268) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt hiszem a paprika nem legális csak a könnygáz, és csak személyesen lehet megvenni életkor igazolásával, de gondolom senki nem fogja számon kérni rajtad...

Buliban hasznos! =]

(#54272) Vertigo18 válasza zolikaDB (#54270) üzenetére


Vertigo18
addikt

Cöcöcö... :B

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#54273) norby_42 válasza Vertigo18 (#54272) üzenetére


norby_42
aktív tag

Remélem egy topiktalin majd elmeséled a sztori véget is ...

Eat pasta, run fasta

(#54274) inf3rno válasza norby_42 (#54273) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az szigorúan bizalmas. ;]

Buliban hasznos! =]

(#54275) Vertigo18 válasza norby_42 (#54273) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ott nem tudok majd mesélni, mert tomcica elintézi, hogy köpködős legyen... :U

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#54276) norby_42 válasza Vertigo18 (#54275) üzenetére


norby_42
aktív tag

Majd csacsogunk a lassú lány csoportban ;)

Eat pasta, run fasta

(#54277) bencze


bencze
senior tag

Nekem az achillesem továbbra is fájdogál, de rosszabb sem lesz így csinálgatom a nyugdíjas futásaim. legalább erősödöm még lent. Látom még most is képes mászni lefelé a pulzusom, szóval nem kár érte.
Unalmas, de megyek minden másnap, azt szeretem.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#54278) LanyUs válasza Vertigo18 (#54275) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mondtam már! Tomcicát reggel kell elkapni egy körre! Felkelés után azonnal, amikor még zörögnek az ízületek és full hideg mindene + az is segítene, ha egy nem adta erőltetett tempós napja volt előtte. Ez esetben úgy érzem nem fogunk köpködni reggel :) Délután az más kérdés :)) :R

(#54279) Vertigo18 válasza LanyUs (#54278) üzenetére


Vertigo18
addikt

Vajon reggel milyen tomcica lassú, lány csoportja, ha már tomcica is karcolja a 6:00-t, meg még a 7:00-t is? :DD

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#54280) inf3rno válasza LanyUs (#54278) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem UB vagy UTT utáni napon kellene közvetlenül hajnal ötkor kelteni az átmulatott este után. Akkor talán van esélyünk, hogy beférjünk a lassú lány csapatba. :D

Buliban hasznos! =]

(#54281) tomcica válasza Vertigo18 (#54279) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp ez a baj,h ok reggel is 6:00-7:00 mennek,meg maskor is :U nehez a rossz beidegzodest atnevelni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54282) tomcica válasza LanyUs (#54278) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aze' teljesen lerombolt allapotban is megy meg 4:30-on egy 16-20km reggel is...ha meg latom,hogy "kopkodtetni" kell,akkor talan 4:00-ig fokozhato (csak a moka vegett ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54283) LanyUs válasza tomcica (#54282) üzenetére


LanyUs
senior tag

04:30 átlag 16-20 km ? Fokozható 04:00 ra? Hát ööö, tudod nagyon hosszú az út reggelre odaérni :) Elkések a munkából :))

(#54284) tomcica válasza LanyUs (#54283) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[kép]

Itt a delutani 10 x 400/400m,a kettes palyan igy egy kicsit tobb is lett. ADTA ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54285) sharp4 válasza inf3rno (#54266) üzenetére


sharp4
őstag

Nálunk Pomázon hasonló a helyzet, az ős pomaziak nem tudják megszokni a betelepuloket. Állandóan megy az ócsárolas, bezzeg a település nem kevés adót szed be a cégemből/cégekből. Nélkülünk még mindig bokáig erő sárban járnának..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#54286) inf3rno válasza sharp4 (#54285) üzenetére


inf3rno
nagyúr

De gondolom te nem állsz ki az utcára késsel fenyegetőzni, vagy engeded rá a kutyádat a járókelőkre.

Buliban hasznos! =]

(#54287) danielsz válasza tomcica (#54282) üzenetére


danielsz
tag

Ja hát közülünk nem sok embernek lenne esélye egy teljesen lerombolt tomcica ellen se, viszont most nosztalgiázok :D 3 éve a siófoki váltó (3-szor kell futni, szombat 2*7K, vasárnap 10.5K fejenként) második napján teljesen lerombolt vádlival (durva izomláz és enyhe húzódás keveréke) a 10,5K-t sikerült épp 4:15-ös tempón belül futni, pedig bal lábbal minden lépés enyhe kifejezéssel kellemetlen volt :D Most teljesen pihenten se tudnék ilyen tempót :( Valahogy vissza kell kapaszkodnom.

[ Szerkesztve ]

(#54288) LanyUs válasza tomcica (#54284) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jó egy kicsit húzogatni az oroszlán bajszát :) Az ajánlat sajnos már reggelire sem elegendő Neked! A délutáni vérfürdőre eleve nem is vonatkozott... :) Durva lett ez az adta! Bringával tudlak követni!

(#54289) sharp4 válasza inf3rno (#54286) üzenetére


sharp4
őstag

Arra nincs időm, de kutyák már kergették futás közben, és úgy gondolták, hogy ez rendben van.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#54290) ígyvanferi válasza tomcica (#54284) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ilyenkor csak a gyorsakat rögzíted? A pihenő 400 mennyire volt lassú (már mint nyilván az is gyors nekünk, de érted... :D )?

[ Szerkesztve ]

(#54291) HKorn válasza LanyUs (#54288) üzenetére


HKorn
addikt

Kicsit összekapjuk magunkat váltóban lenyomjuk 1x400m-t vállalok :DDD

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#54292) inf3rno válasza sharp4 (#54289) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából azok sem akartak megharapni, csak azt, hogy elhagyd a területet. Ha egy kutya utol akar érni, akkor esélyed sincsen. Én kóbor kutyával sprinteltem valamelyik évben, ilyen kis szoba cirkálóval, de simán lehagyott, körbehuggyozta a bokrokat, aztán amikor odaértem, akkor folytatta. Amúgy aranyos volt, gondolta elkísér. Akkor elgondolkodtam, hogy lehet, hogy mégiscsak kéne egy kutya, mert tök jó velük futni, csak hát baromi sok időt elvinne, plusz ha nyaralok vagy bármi, akkor is keresni kell neki valami pótgazdit. Amúgy ez talán üzleti rés, nem tudok róla, hogy bárki vállalna kutya megőrzést mondjuk 1-2 hétre, amíg nyaral az ember.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54293) tomcica válasza ígyvanferi (#54290) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak a gyorsak, mivel a kettes palyan csinaltam igy tobb is mint 4km osszesen.A lassu az eeextra laza 6:30-6:00 lehet.
Amugy letezik az is amit irtal, h fix iram a lassu resz is, de azt kozelebb hasznalom a versenyhez, az mar temposabb munka.Ez meg turelmes epitkezes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54294) zolikaDB válasza tomcica (#54282) üzenetére


zolikaDB
veterán

Istenem, de sok év áll még előttem ehhez... :DDD

(#54295) tomcica válasza danielsz (#54287) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg kell nezni mi az, ami szetesett nalad? Ero,reaktivitas (pl talajerintesi ido,HR adott tempokon stb.) laktatkuszob v alap aerob kapacitas? Illetve ezek kombinacioja.
Ha csak talalgatni lehet,akkor erdemes egy vegyes-gyumolcssalata jellegu mini alappal inditani.4-6het eleg,utana lemerni a tempot.
Vegyes alap alatt azt ertem,hogy a max sebessegtol,a vo2max-on at,a laktatkuszobos tempokon keresztul a maratonos es picit lasabb gazdasagos tempocskakig minden legyen benne + laza aerob km gyujtes.
Nalam igy nez ki egy ilyen szeles spektrumu munka:
- Extra laza atmozgatas/km gyujtes kb 50-60%-s HR-en (ezt hivom totyogesnek,naptol fuggoen 6:30-tol 5:00-ig barmi lehet,nem is merem a sebesseget) ebbol megy minden nap egy adag.
- Laza/konnyed futas,ez kb 70%os HR,mehet picit feljebb ha jo nap van,kb maratonos iram +20% iramra.Ebbol megy hetente 3edzes (aki kevesebbszer edz annak mehet extra lazabol fokozos ide erre az iramra az 2in1)
- Hosszu tempocska,ez maratonos + 10% neha picit lassabbrol indul,heti 1db nekem 16km (10-12km ha kevesebb heti km-el operal az ember)
- Rovid fokozos tempo maratonosrol-felmaratonosig, ez nalam 8-10km (4-6km eleg ha kevesebb heti km megy) egyik heten ez,masik heten 5 x 1k tempo/ 400m kocogas (lehet fartlek 5 x 4-5perc tempo + 2perc lassu)
- Hosszu futas fokozos v. 400/400/400 valtogato (egy lassu,egy konnyed,egy tempos/maratonos eleg) kethetente 1db
- Rovid resztavozas 10 x 200/200m eros/lassu heti 1db (lehet fartlek folyamatos futas 30mp gyors 1-2perc laza)
- Rovid 70-150m meredek emelkedo, 5-10x eros tempo (lefele seta) heti 1db,akar laza edzes vegen.
- Rovid repulo gyorsitok 50-100m fokozos,3-5db heti 2-3x laza napon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54296) ígyvanferi válasza tomcica (#54293) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pulzust rögzítesz közben? Csak mert arra vagyok kíváncsi, amikor ilyen módon csinálod, hogy alaposan kipihened a gyorsakat, mennyire esik vissza a pulzus? Illetve az utolsó ismétléseknél neked is azért magasabb pulzusról kell indítanod a gyorsat vagy azzal az edzettséggel ilyen már nincs?
Gondolom ez elég jó fokmérője a tisztességesen kiépített alapnak, de nyugtass meg, hogy legalább amikor már a fix tempón mennek a pihenő 400-ak, nem ilyen lassan rápihenve a gyorsakra, akkor az edzés végére azért emelkedő tendenciát mutat a HR. :B

(#54297) tomcica válasza ígyvanferi (#54296) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,foleg ilyen melegben a pulzus az egyik mervado a delutani edzeseknel.Ha latom h nem esik le,vagy nagyon elment (es aznap nem olyan terheles van felirva) akkor abbahagyom es lazan futom a tobbi km-t.
A tegnapi nagy resze 170-175HR-re ment fel a gyorsaknal,egyet megtoltam (a nyolcadikat) az 182 lett...a lassu futasnal az elso harmadanal beesik 130HR ala,a tobbinel szepen maszik felfele kb 135-140-nel kezdem az utolso 2-3db gyorsat.
Nalam a 170-175HR az kb 30K iram pulzusa,a 130HR az laza totyoges pulzus kategoria.(199 a mostanaban kifutott max pulzus es 42 koruli a reggeli)
152bpm atlag lett a tegnapi edzes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54298) tomcica válasza ígyvanferi (#54296) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor 3:20-as 400m valtogato van es eros a lassu 3:45-50,akkor siman van 180-185bpm fent es kb 160-170bpm a lassuknal.Az az edzes 173-175bpm atlagot ad,ilyen melegben lehet lenne 175-180bpm ATLAG is :K na de annak a 8km-nek akkor az atlaga komplett lassu es gyors kb. 3:35-3:30 (ergo FM versenytempo). Vannak olyan edzesek is,de most a lassu = lassu.
Huvosebb idoben a lassu 120-130bpm-re esik be,es az utolso ismetlesnel is leesik ugyanoda,ez mutatja az alapot es a rutint,most viszont 16:30-tol csinaltam tegnap az 38fok volt felenk :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54299) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Voltam a Lyme centrumban. Egész más tanácsot adott. Fussak nyugodtan, erheti nap, de másfélszer akkora dózis antibigyo kell. Úgyhogy egy hét kihagyassal, cigi pija után újra kocogtam. Aszongya nőtt a vo2... Hogy miből gondolja nemtom, hiszen 160alatt volt végig a pulzus.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54300) HKorn válasza bajnokpityu (#54299) üzenetére


HKorn
addikt

Biztos jót tett a VO2Max-nak a cigi+pia kombó. Kipróbálom én is, mert akármit csinálok nálam csökken, jelenleg fitnesz életkorom 50 év. (41 vagyok)

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.