Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) emvy válasza tomcica (#54548) üzenetére


emvy
nagyúr

- több heti km
- komolyan venni az alacsony pulzusú edzéseket
- a versenyen komolyabban venni a pulzuslimitet
- erre a versenyre specifikusan: többet menni terepen

Szerintem a 8:30 bennem volt, ha a versenyt máshogy csinálom, akkor nem borultam volna ennyire össze.
Felkészülés szempontjából nem csináltam rosszul - tavaly szeptember elsején 2 km-t tudtam futni a korábbi sérülés miatt. Idáig értem el.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#54552) tomcica válasza emvy (#54551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ergo verseny specifikus felkeszulesi periodus :K ( + nagyon ovatos bekezdes,foleg a szel miatt is).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54553) bandus válasza emvy (#54542) üzenetére


bandus
veterán

Gratulalok, peldaerteku teljesitmeny es akaratero :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54554) Zozo0525


Zozo0525
őstag

most olvasom: "Hatalmas pályacsúcs a Korinthosz 160-on!
Erős Tibor ideje: 13:10:14"
Az kemény

(#54555) tomcica válasza emvy (#54551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vegul a cipovalasztas hogy vallt be?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54556) emvy válasza tomcica (#54555) üzenetére


emvy
nagyúr

40-nel cseréltem, mert annyira durva felülete volt a töltésnek, hogy fájt tőle a talpam. Az első 30-on (aszfalton) oké volt a vékony.

while (!sleep) sheep++;

(#54557) sipi700 válasza emvy (#54542) üzenetére


sipi700
tag

Szép volt! Ismerem a pályát, pont a legrosszabb részen mentél sötétben! Gratulálok és jó pihenést! Ilyenkor mennyi pihenőt adsz magadnak?

(#54558) inf3rno válasza emvy (#54542) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grtatula!

Buliban hasznos! =]

(#54559) inf3rno válasza emvy (#54551) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha jól értem, akkor azért álltál majdnem fejre, mert a pulzus limitet nem tartottad?

Buliban hasznos! =]

(#54560) Never79


Never79
tag

Gratulálok emvy kemény vagy :R. Sokan feladták, 80on is 160 is. 2 ismerős futó + egy helyi futó srác sem ért be időre/feladta k80on. Sorry nem emlékeztem, hogy ilyen hosszan lett volna szar az út. Nekem 5-10 km rémlett. A domb az egy szenyóság a végén. Meleg elviselhető volt?
Pulzustartást tavaly megtanultam én is. Az az első hosszú versenyen, ha az alapján edzel. Jó tapasztalat volt gondolom, de az a lényeg megcsináltad. Nekem is ennyi lett tavaly, szerintem jobb körülmények között. Akkor ugye este indult, s reggel értünk a gxci részhez.

Köszi srácok a jókívánságokat, bíztatást. Már most hiányzik a futás. A gépet vagy ma este, vagy holnap reggel leszedik rólam. Ha egy napig nem lesz gond, akkor szerintem hazamehetek. Utána még pihi, aztán séta, majd utána lehet futni, akkor is először síkon, majd csak utána tervezem terepen. Kíváncsi leszek mennyire vet majd vissza.

(#54561) ballazol válasza Never79 (#54560) üzenetére


ballazol
senior tag

Gyors felépülést kívánok én is neked!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54562) emvy válasza Never79 (#54560) üzenetére


emvy
nagyúr

Volt 10k töltés Bogyiszló és Palank között (asszem), ty-65 között, aztán 600 m aszfalt, aztán az ultra szopas fucsomos töltés 66-75 között (200 m aszfalttal).

while (!sleep) sheep++;

(#54563) emvy válasza inf3rno (#54559) üzenetére


emvy
nagyúr

Aha, részben. Részben meg passz :)

while (!sleep) sheep++;

(#54564) emvy válasza sipi700 (#54557) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát ameddig a bokám dagadt, addig nem fogok futni. Gondolom 3 nap, vagy ilyesmi.

while (!sleep) sheep++;

(#54565) tomcica válasza inf3rno (#54559) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez az uj avatarod,az onmagat lexopo fonixmadar amugy nagyon tetszik ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54566) LanyUs válasza inf3rno (#54559) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én akkor is fejre álltam 38 km-nél, amikor 150 fölé nem engedtem. Olyan mértékben feszültek be a lábamban az izmok, hogy nem tudtam lépni... ( a súly túl nagy teher már ilyen távnál ) Kocogás 120-as pulzus, séta 80-as pulzus majd megállás... D.N.F. Pedig a 30 km-ert simán futom 3 óra alatt, a 40-et meg sehogy :D Emvy meg bedarált 80-at :C

(#54567) emvy válasza LanyUs (#54566) üzenetére


emvy
nagyúr

A fejreallast nekem nem azt jelenti, h elfáradtak a lábaim, az kezelhető. Inkább azt, hogy azt se tudom, h hol vagyok :)

while (!sleep) sheep++;

(#54568) inf3rno válasza tomcica (#54565) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja rozsdás csirke. Nem igazán sikerült valami jól, pont ezen akartam még állíttatni velük, hogy lefelé néz, de berakták kérdés nélkül. Egye fene, marad egy pár évig, úgyis mindig magamat szopatom ilyen hülyeségekkel, hogy 100km egy hét alatti challange. Addig meg gondolkodok a következőn. :DD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54569) inf3rno válasza emvy (#54567) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja vágom, volt már nekem is ilyen kiszáradástól. Olyasmi érzés, mintha részeg lennék. Ez a hidegrázás utáni fázis, amikor már nem tud magáról az ember.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54570) inf3rno válasza LanyUs (#54566) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Görcsökre magnéziumot érdemes tolni verseny előtt egy órával Béres tablettát, illetve ha 2+ órás verseny, akkor közben is lehet, de akkor már folyékonyat.

Buliban hasznos! =]

(#54571) emvy válasza inf3rno (#54570) üzenetére


emvy
nagyúr

Magnézium nem segít semmit a sport közbeni görcsön.

while (!sleep) sheep++;

(#54572) tomcica válasza inf3rno (#54568) üzenetére


tomcica
Topikgazda

163km-nel vagyok igy szombaton,meg ramegy a holnapi a csapattal :K ma 10 x 400/400 volt a program,porogtek a labak 3:07-es atlagot dobott a gyorsra (elso ketto ovatos 3:15-3:10 h lassam milyen napom is van,a hatodikat megtapostam mert adta,az 2:55 ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54573) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ahogy elnezem ezt a hegyifutot,egy dagadek disznonak erzem magam :U meg a vegen dietaznom kell,vagy novelni a heti km-t :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54574) inf3rno válasza emvy (#54571) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem segít. Balcsira is csak úgy tudok menni úszni ha hideg a víz, hogy előtte beszedem. Anélkül garantáltan begörcsöl a hideg víztől a vádlim. De bringánál is segített már.

Buliban hasznos! =]

(#54575) inf3rno válasza tomcica (#54572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na akkor neked már megvan a challange a kihirdetés előtt. :D

Buliban hasznos! =]

(#54576) inf3rno válasza tomcica (#54573) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez is dagadt, csak máshol vannak a zsír raktárai. :P

Buliban hasznos! =]

(#54577) emvy válasza inf3rno (#54574) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, csak nincs rá bizonyíték, hogy hatékony.

while (!sleep) sheep++;

(#54578) inf3rno válasza emvy (#54577) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én vagyok rá az élő bizonyíték. :D Akinek magnézium hiánytól görcsöl, annak használ. Ha mástól görcsöl, akkor nem használ. Ki kell próbálni, aztán kiderül.

Buliban hasznos! =]

(#54579) xy.zsolt válasza LanyUs (#54566) üzenetére


xy.zsolt
őstag

BCAA :K görcsre IS

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54580) HKorn válasza emvy (#54542) üzenetére


HKorn
addikt

Grat, ez komoly teljesítmény! :R

Csere Gazsi 26km-en első lett, de azt írta, hogy nem is érti hogy lehet ezen a pályán 80, vagy 160km-t futni, annyira nem könnyű, szóval ez elég komoly elismerés neked.

Run&Ride

(#54581) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma 23.00-tól férfi maraton döntő.....aztán jó is, hogy véget ér az olimpia mert az alváshiánytól harmatgyenge vagyok. Reco hetem van de még ebbe is belepusztulok :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54582) Zozo0525


Zozo0525
őstag

most olvasom: Kipchoge az olimpiai bajnok: 2:08:38!

(#54583) jack982 válasza Zozo0525 (#54582) üzenetére


jack982
aktív tag

meg se izzadt közben (kommentátor szerint) :D

(#54584) LanyUs válasza xy.zsolt (#54579) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az indulás előtt 15g bcaa + 1000mg magnézium ment és közben 15g glutamin mátrix + iso. Beáll, mint a gerely a hátsó térdhajlító :)
Ma reggel mountain bike-kal kereszt edzettem. Bár aerob lenne, tapostam neki. 35 km lett 300 szinttel és 24-es átlaggal. 25 km/h átlagot szerettem volna, de az emelkedő nem ad visszafelé annyit, mint amennyit elvesz felfelé... Pedig még ki is álltam nyeregből emelkedőn és néha-néha használtam első villa lockot is.
Délben altatás 10 km futássaé! :D Addig felszívódik a palacsinta az 55g cukortartalmú lekvárral :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54585) tomcica válasza LanyUs (#54584) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Errol a lekvarrol jut eszembe,ket hete a "pikniken" Hajni a palacsintat megkente nutellaval es rapakolt meg ket kanal home-made baracklekvart ;] mondtam is a bandanak,hogy legkozelebb nem figurazzuk igy,kitesszuk a kilos kristalycukrot az asztalra meg a nagykanalat :P
Allapotok-allapotok...amugy van neha ez nalam is,de le szoktam folytani vagy vajjal v feherjevel a massziv szenhidratot. Lasd -> kenyer,ujjnyi vaj (ne itt sporolj alapon) nutella es banankarikak....vagy suru griz benne ket nagy merokanal csokis feherje + datolya es egyeb aszalvanyok,vagy csak beledo'tom a muzlit/zabpelyhet :K
Ez a het 183 km lett vegul... benne ami erdekes lehet hetfo rovid eles tempo 4km @3:25,szerda emelkedo + szokdelesek + 200m-ek fokozosan, csutortok 6x 1km @3:25,szombat 10 x 400/400 @3:07 (eleje laza,berombolva a kozepen 2:55)...tobbi hajnal extra lazak,delutan atkoto napok konnyed 4:30 koruliek. Ugy erzed a hetet mintha allandoan futnal,csak neha megtorod egy kis eves,alvas,tusolas es munkaval,azok rotalodnak ami konstans h futsz :K DARALO

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54586) xy.zsolt válasza LanyUs (#54584) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Akkor adna a lejtő annyit mint amennyit elvesz a mászás ha a lejtőzés időtartama arányaiban hosszabb távon stimmelne a mászáséval :K sajna ez ritka, körpályán meg kizárt

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54587) LanyUs válasza tomcica (#54585) üzenetére


LanyUs
senior tag

tomcica: Te ilyen korán írsz már? Vasárnapi közös van még! Vagy annyira túlhajtottad a bandát, hogy idő előtt vége lett? A tegnapi adta tempód elég durva lett... :R Na jó a 6x1 és a 4 km 3:25 se piskóta :)

xy.zsolt: igazad van! Legközelebb jobban kell figyelni az emelkedők idejére. Előbb kiállni nyeregből és jobban taposni... Már amennyire egy mountain bike alkamas erre...

(#54588) tomcica válasza LanyUs (#54587) üzenetére


tomcica
Topikgazda





rendben zajlott minden 7:00kor kezdtunk :K itt 37 fokot mondanak mara,mondjuk mar pedzi is a 30-at

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54589) tomcica válasza tomcica (#54588) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10 x 400/400/400 volt a munka resz ma (bemelegitessel,utana kifutassal) 5:30-5:00-4:30 volt a terv,szoval lajtos...vegul azert kb 5:15-4:45-4:15-on csinaltuk ;] kiszaradt a szam rendesen,nem vicces az idei nyar :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54590) bandus válasza tomcica (#54588) üzenetére


bandus
veterán

eleg kemenynek tunik a tempo, en inkabb a holgyhoz allnek be nyujtani ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54591) tomcica válasza bandus (#54590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Evaval? Hehe 45kg vasagyastol es eros,mint egy bivaly...jott velunk nehany 4:30-4:15-ot...es az nem piskota :K megizzasztana a nyujtassal tuti ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54592) xy.zsolt válasza tomcica (#54589) üzenetére


xy.zsolt
őstag

strava-n hol talállak? Ez a 10x400/400/400 tetszik nekem is....jövőhéten nekiugrom én is

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54593) tomcica válasza xy.zsolt (#54592) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy kockas fuzetem van...old schoooool :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54594) xy.zsolt válasza tomcica (#54593) üzenetére


xy.zsolt
őstag

kár, amúgy nem atomfizika :P szóval ha gondolod...., mi örülnénk neki. :K Persze ahogy érzed

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54595) tomcica válasza xy.zsolt (#54594) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy is tul sok a net....boooven eleg ez a forum ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54596) bandus válasza tomcica (#54591) üzenetére


bandus
veterán

meg a lassu lany csoportba sem fertem be sosem, a gyors lany meginkabb eselytelenebb, marad a nyujtas ;]

lassan el kellene kezdenem ismet futkarozni, de rettenetesen nehezen birom levegovel, lehet wrdemes elmennem valami tudovizsgalatra mert valami nem teljesen kerek (covidot nem hinnem, nem volt soha semmi tunetem szerencsere, es mar az elsok kozott, aprilisban kaptam oltast).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54597) inf3rno válasza tomcica (#54585) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemesebb grízes, zabpelyhes, lisztes dolgokat enni, mint nagyon cukrosakat. A cukornak a fele fruktóz, amiből zsír lesz, nem szénhidrátot tölt vissza és a máj is nehezen tolerálja az elzsírosodást. A cukor másik fele glükóz, ami a vércukrot nyomja fel ideiglenesen. Az előbbieknél viszont 100% glükóz van a keményítőben, ami megy glikogénbe. Szóval a kevesebb nutella vagy lekvár és a több palacsinta tészta jobb visszatöltés és eü szempontból is. Ha fehérjével akarod lefojtani, akkor a túrós palacsinta a megoldás, lehetőleg mazsolával, az a tuti. :D Én mondjuk csak soproni radler meggyes alkohol mentest iszom most futások után. Az szerintem egész elviselhető, és a meggy jót tesz az izmoknak. Cukor van abban is sajna, de szerintem nincs olyan üdítő, ami tisztán glükózos.

Buliban hasznos! =]

(#54598) xy.zsolt válasza bandus (#54596) üzenetére


xy.zsolt
őstag

akár az oltás is lehet az okozója.....sokan pl bele is haltak, csak ezt nem mutatják a híradókban. Vizsgáltasd meg ha más okot nem tudsz.

na arra a valódi meggytartalomra lennék én kíváncsi :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54599) inf3rno válasza bandus (#54596) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A levegő a tüdő vagy a szív miatt fogyhat el, esetleg még vérszegénység miatt. Ezeket érdemes megnézni, ha a szokásosnál sokkal szarabb a helyzet.

Buliban hasznos! =]

(#54600) emvy válasza inf3rno (#54597) üzenetére


emvy
nagyúr

Tejoeg, 71-nal megkinaltak meggyes alkoholmentes sorrel, az nagyon jol esett :)

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.