Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tegnap és ma futottam a régi Mizuno Wave Rider 19-ekben. A csillapítás a 700km-esnél érezhetően megvan még, talán a fele vagy a harmada az eredetinek, abba még beletolok majd párszáz km-t aszfalton, az 1250km-es szinte mezítlábas jellegű, annyira besüppedt, az már csak fűnyírásra jó, vagy ha rekortánra megyek. A Saucony Ride ISO2-vel összehasonlítva talán egy kicsit lassabbak, viszont az ISO2 úgy tűnik, hogy tolja egy kicsit befelé a bokám, és azért fájdult meg. Ezeknél nincs ilyen gondom, inkább múlik a fájdalom, ha ezekben futok, és érzésre is olyan, mintha a lábamon sem lennének. Majd még tanulmányozom, de ezek alapján úgy tűnik, hogy rászánok mégiscsak dupla pénzt és megint Mizunot veszek legközelebb. Érdekes módon a kopás, szakadás elég hasonlóan néz ki mindkettőnél. Nem tudom ez minek köszönhető. Kíváncsi vagyok valaki kitalálja e, hogy melyik melyik. :D




[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54102) ígyvanferi válasza inf3rno (#54101) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezek brutál sz.rul néznek ki. Még talán az 1250 km-esnek valamennyire megbocsátható némi szakadás, de 700 km után ne nézzen már ki így egy cipő, ez elfogadhatatlan (hogy melyik melyik, azt nem tudom, elég egyformán hullottak szét). Sok cipőt rotálok, így kevés ért még el 800 km fölé, van két Pegasus, egy Reebok Floatride Energy, meg egy Vomero, ami ilyen, egyiknél sincs semmi szakadás. Illetve van egy Asics GT2000, amiben futni ugyan keveset futottam, de pár éve napi használatban van minden másra, annak a sarkánál ment szét az anyag eléggé. Ilyen felsőrész szakadás annál sincs. Mizunom még pont nem volt, de ezek után nem is akarok.

[ Szerkesztve ]

(#54103) inf3rno válasza ígyvanferi (#54102) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen, én is ezért nem vettem azóta Mizunot. Kurva drága, és ha 700km-től széthullik, akkor nagyon nem éri meg. Most agyalok rajta, hogy adjak e neki még egy esélyt, mert még ez a legkényelmesebb az összes közül, ami most van. Nekem Adidas és Asics is hullott már szét ugyanígy, szóval elképzelhető, hogy a magas széles lábfej, amit nem bírnak. Ami biztos, hogy a Saucony-k mellé kell még egy vagy két eltérő márkájú, ami más terhelést ad, mert ha csak abban futok, akkor szétmegy a bokám az elmúlt 2 hét alapján.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54104) HKorn válasza inf3rno (#54101) üzenetére


HKorn
addikt

Jujj. Az én Ride ISO-mban 900km van, de ezekhez képest újszerűen néz ki. Nálam amúgy ilyen állapot az egyenesen a kuka, még fűnyírási státuszt se kapnák meg.

Run&Ride

(#54105) inf3rno válasza HKorn (#54104) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én addig használom őket fűnyírásra amíg nem jön le a talpuk vagy teljesen ki nem lóg a lábujjam. Az Adidas tavaly érte el azt az állapotot, az Asics szerintem idén vagy jövőre fogja. Nem dobunk el semmit. :P

Buliban hasznos! =]

(#54106) Zozo0525 válasza LanyUs (#54100) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm :R
Ma megvolt a szokásos 10-s a futópályán egy róka kergetett meg :D (végén alig tudtam elzavarni nem félek tőle de nem hiszem normális itt a város közepén) nagyon fülledt volt az idő

(#54107) Never79 válasza emvy (#54096) üzenetére


Never79
tag

Tempo szerintem 5:40 - 5:50 környékén. 150 környéke a pulzus, 153as lehet a max, vagy ezt már mondtam?

Tegnap nekem is megvolt a 3 ó 28 p edzés én is jelentősen belassultam. Elfáradtam úgy a 2/3 környékén, (nem csoda ez volt a 3. 85+-os hetem). Induló tempó 5:40 volt melegben, ezt úgy 25-ig nagyából tudtam tartani, aztán az utolsó 10 km már szenvedős volt, 6 perc feletti tempókkal. Én nem adok magamnak célidőt.A meleg meg mindenkinek nehéz lesz :).

[ Szerkesztve ]

(#54108) emvy válasza Never79 (#54107) üzenetére


emvy
nagyúr

Köszi. Max pulzusod mennyi, pl. maratonon?

Nekem az a nagy kérdés, h mit csináljak ha elindul a pulzus felfelé. 150 körül kéne futni, de 160 körül nekem még semmi bajom általában.

Maratonon meg 178as átlag.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#54109) Never79 válasza emvy (#54108) üzenetére


Never79
tag

Max 155-158-on futottam, de 2 éve nem futottam maratont.

(#54110) inf3rno válasza Zozo0525 (#54106) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Régen az ilyenre 100% volt, hogy veszett, manapság már nem lehet tudni, annyira felszaporodtak és annyira nem félnek már az emberről.

Buliban hasznos! =]

(#54111) HKorn válasza inf3rno (#54105) üzenetére


HKorn
addikt

Nade korábban azt írtad, a Mizuno hasonló cipő a Ride ISO-hoz, csak jobb minőség. Hát ez alapján ez nem annyira áll szerintem. Enyém így néz ki 900km után.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#54112) emvy válasza HKorn (#54111) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem tok felesleges cipok allapotat osszehasonlitgatni ha masvalaki hasznalja oket. En pl. eleg nehez vagyok, de olyan a futostilusom, hogy 1000 km utan is abszolut jol nez ki kb. mindegyik cipom. Ettol meg a talp csillapitasa csokken idovel.

while (!sleep) sheep++;

(#54113) bajnokpityu válasza HKorn (#54111) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem a pega nézett így ki, ISOban 1000korul lehet de semmi. Egyelőre eléggé bevalt, pedig masszívan túl nagy a súlyom ezekhez. Pláne h anno mondták sauconyk nem bírják a nagy súlyt..

Hkorn nekem is max ennyi kB volt a 35. Érdekes h a 36 semmi

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54114) HKorn válasza emvy (#54112) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, tudom, csak meglepett hogy, 700km után hogy nézhet úgy ki egy cipő, ráadásul inf3rno azért nem egy 100kg+os futó, amennyire tudom.

Run&Ride

(#54115) inf3rno válasza HKorn (#54111) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Majd az én ISO2-met nézzük meg 800km után.

Buliban hasznos! =]

(#54116) inf3rno válasza HKorn (#54114) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sem értem. A sötét kékben van 1250 km és az az újabb, a világos a régebbi, de az már 700-tól szétment. Még az lehet, hogy egy 100km-t a sötét kéknek írtam, de mégis a világos kéket használtam, de úgy rémlik, hogy ahogy megvettem teljesen átálltam rá, mert a másik szakadt volt és a csillapítása se volt valami jó. Évszakokat tekintve is nagyjából ugyanúgy használtam a kettőt. Még agyalok rajta, valszeg adok még egy esélyt a Mizunonak, aztán összehasonlítom, hogy 800km után hogy néz ki az ISO2 és az új Mizuno, ami valszeg Wave Rider lesz, ha még egyáltalán létezik a típus.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54117) ballazol válasza inf3rno (#54101) üzenetére


ballazol
senior tag

a sötétkék marha vagány
én is akarok ilyet 44-esben!!! :((

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54118) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Hát egyelőre storno, 45k egy Wave Rider a Nyúlcipőnél, annyiért akcióban 3 ISO2 jönne ki, annyival meg nem jobb. Nézek majd akciókat. Most pl ilyen van 25-ért, ami még beleférne, de nincs méret. [link] Majd elugrok Nyúlcipőbe valamikor felpróbálni őket. Elvileg járni fogok BP-re megint egy évig minden héten, de majd még elválik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54119) Chuck Norris válasza emvy (#54112) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez teljesen így van, nekem volt mizuno-m is, messze nem így nézett ki még 1000 után sem, talán ha egy-két kisebb szakadás volt rajta, egyedül a speedcross-ok pusztultak csak le nagyon gyorsan, semmi más nem.
Megnéztem a K80 tervedet, nagyon szépen rákészülsz :K

(#54120) emvy válasza Chuck Norris (#54119) üzenetére


emvy
nagyúr

> Megnéztem a K80 tervedet, nagyon szépen rákészülsz :K

Futni mondjuk tobbet kellett volna :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#54121) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, én meg a 8000 Ft-os Li-Ning cipőmben döntöttem meg éppen most 4 egyéni rekordomat 5k-n....4.25 tempóval. :P Szint nem volt benne, de a fele táv gravel volt. [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54122) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#54121) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na, ezzel lassan megvan a lassú lány csoport tempója. ;]
Grat, ráadásul progresszív tempót futottál, az oda-vissza futás is megtörte a lendületet, úgyhogy van ebben még némi tartalék. Mi a további terv? Ilyen távon gyorsulni vagy kitolni a tempót hosszabbra?

[ Szerkesztve ]

(#54123) emvy válasza xy.zsolt (#54121) üzenetére


emvy
nagyúr

Respekt. HR nincs?

while (!sleep) sheep++;

(#54124) ígyvanferi válasza inf3rno (#54118) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Itt pár napja még volt SUMMERSALE kuponkóddal 20 euró mínusz 80 euró fölött, azzal kb. 29 ezer Ft ez a Wave Rider 24-es. Jobb áron most nem látom hirtelen.

(#54125) inf3rno válasza ígyvanferi (#54124) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#54126) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#54122) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi.
10km-nél többet nem tervezek futni már az életben. Biztosan bírnám, de szeretek olyan célt kitűzni amit hosszú-hosszú évekig tartani tudok. Szóval télre egy kényelmes 4.30as tempót célzok meg 10k-n.....Jelenleg a 4.45-4.50 jelenti a kényelmes tempót és 44.44 a rekord. Az 5k-kat inkább ebben a párás melegben választom már csak....szinten tartás célzattal. Meg talán egyszer bevállalok még egy sprinttávos triatlont :D de ahhoz ki kéne deríteni, hogy úszok :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54127) HKorn válasza inf3rno (#54118) üzenetére


HKorn
addikt

annyiért akcióban 3 ISO2 jönne ki

Hát ha tudsz 15k-ért Ride ISO2-t, ne tartsd magadban, azonnal vennék, sajna nincs már annyiért, pedig fél éve biztosan figyelem a futócipő akciókat. :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#54128) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Nah, futás off egy időre...
Épp kezdtem örülni a reggeli huvosnek.

Benyaltam egy Lyme os kullancsot, és nem ajánlott a folt eltuneseig pulzust emelni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54129) xy.zsolt válasza emvy (#54123) üzenetére


xy.zsolt
őstag

HR-t nem mérek....érzem ha pirosba mennék. Az órás mérés nem pontos a pánt meg bosszant :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54130) emvy válasza bajnokpityu (#54128) üzenetére


emvy
nagyúr

Oh, jobbulast. 3-4 het, ugye?

while (!sleep) sheep++;

(#54131) Never79


Never79
tag

Hát ez nem is tudom mit mondjak
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54132) Zozo0525 válasza inf3rno (#54110) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ettől félek én is

(#54133) INTELligent válasza xy.zsolt (#54121) üzenetére


INTELligent
senior tag

Grat :C . Én ma egy 20%-os emelkedőn akartam rekordot dönteni, de a GPS hiba miatt nem jött össze a segment match (még gondoltam rá, hoigy egy picit tovább futok, hogy tuti legyen, de úgy voltam majd' 190-es pulzussal, hogy inkább nem :DDD ) - manuálisan megnézve az időt kb KOM +/-2 s lett (beleértve leolvasási hiba). Legközelebb már nem csak kb, hanem tutira meglesz :DDD .

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#54134) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#54126) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha esetleg kiderül, hogy nem túl jól, még mindig ott a duatlon. :K
Nekem is tetszik a triatlon, de sajnos csapnivaló úszó vagyok (az a klasszikus kidugott fejes kanalazás, bár a hátúszás, hála annak, hogy nem kell víz alá tenni a fejet, egész jól megy), és kerékpározni sem kerékpározok sport jelleggel, csak commute. Mondjuk utóbbit gondolom a futós alapnak hála hamar fel lehetne hozni valamilyen szintre. Na majd egyszer a jövőben, ha már nem reális a 10K-félmaraton távokon a gyorsulás.

(#54135) bajnokpityu válasza emvy (#54130) üzenetére


bajnokpityu
félisten

20nap antibigyo, de remélem nem tart eddig a folt. Aszonta amíg látszik, addig se nap, se pörgés.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54136) bandus válasza bajnokpityu (#54128) üzenetére


bandus
veterán

ismerősöm is hasonlóan járt, de őt a német orvosok nem korlátozták ebben, szóval vígan edzett tovább, meg csinált féltávot is az antibiotikum alatt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54137) Chuck Norris válasza bajnokpityu (#54135) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Azt tudod, hogy mennyi ideig volt benned a kullancs? Állítólag ha x idő előtt sikerül kivenni akkor még ha fertőzött akkor sincsen baj.
Ha adhatok egy tanácsot egyél az antibiotikum mellé sok joghurtot/kefirt különben teljesen tönkre vágja az emésztőrendszeredet.

@emvy igen akkor már nincs, a kérdés az, hogy mennyi idő múlva lett már ha lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#54138) emvy válasza Chuck Norris (#54137) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha latszik a kor, akkor nincs kerdes.

while (!sleep) sheep++;

(#54139) HKorn válasza inf3rno (#54125) üzenetére


HKorn
addikt

Wave Rider 23 van 50€-ért, az nem tudom mennyivel gyengébb, mint a 24-es, de gondolom a fele árat megéri.
[link]

Run&Ride

(#54140) ígyvanferi válasza HKorn (#54139) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez elég jó deal, feltéve, hogy 40-es vagy 40,5-es a mérete.

(#54141) parandroid válasza Chuck Norris (#54137) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez olyan, mint a 3 sec szabály a leesett kajával? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54142) HKorn válasza ígyvanferi (#54140) üzenetére


HKorn
addikt

Hamar kifogytak a nagyobb méretek, pedig ennyiért jó vétel lett volna.

Run&Ride

(#54143) ígyvanferi válasza HKorn (#54142) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha már itt tartunk, van ezen az oldalon egy-két komolyabban akciózott óra is épp, Garmin fenix 5S plus (350 euró), Garmin 645 Music (260 euró), pl., bár sajnos a 20 eurós kupon már nem él, így nem feltétlen kihagyhatatlan ultraszuper üzlet egyik sem.

(#54144) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vagyok-vagyok,csak elegge keves ido volt a napokban a netre jutni :P
Juli 25 vasarnap csapat pikniket tartottunk a szomszed varosban. 5:30-5:45-kor volt hajnalban a gyulekezo,a terv h minden kerek oraban csurgunk 10km-t,a paratlan orakban pihenunk.Ergo 6:00-8:00-10:00-12:00-14:00-16:00 es 18:00 10km a penzum.
Delben modositottuk h aki teljesen megrokkant mar a napon (es az ossz addigi tavtol) az mehet feleset 5km-t,persze azon fiukat egybol a "lanyos" csoportnak titulaltuk,ez jart cserebe ;]
7szett,nekem 70km csurgott ossze (meg meg egy jo 500m mert egyik etapnal visszamentem a legutolso emberert,aki ott hullott epp szet es jo sokaig nem jott,mint kiderult a natur BCAA,meleg es extra terheles comboja szetcsapta a gyomrat,igy setara vette es ugy fejezett).
Viktor kollegam 65km-t jott,50ig nagyon szepen ment,ott megreccsent,de szivos gyerek,letolt egy felest a csajokkal,majd a vegen jott egy embereset.
Harmadik egyik anyuka lett,Hajni 45km-el,komoly versenyben egyik fiuval (aki 40-et tudott gyujteni,leult es azt mondta egy metert nem megy tovabb :DDD )

[kép]
[kép]
[kép]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54145) Vertigo18 válasza tomcica (#54144) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem küldök neked egy értelmező szótárt, hogy mit is jelent valójában a "piknik" szó! :D

Mellékelve csomagolok egy normális fürdőnadrágot, hogy ne ilyen "bugyiban" kelljen fürcsizned! ;]

Egyébként meg gratula - szigorúan offban! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54146) ígyvanferi válasza tomcica (#54144) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az első kép és a csurgás alapján joggal gondolhatnánk, hogy ezeket valójában úszva tettétek meg. :D

(#54147) tomcica válasza ígyvanferi (#54146) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van-jol van mea culpa...ez volt az alsogatya...ne kelljen oltozkodni...futos naci le,csobbanas a Tiszaban es mehet a betoltes.Amugy jol bevalltan a kovetkezo futas elott fel oraval hagytam abba a zabalast (foleg gorogdinnye ment).Igy lett is eleg energia,meg nem is lotyogott semmmi a gyomorban,mert volt fel ora az emesztesre.
Igazi UB felkeszito (mondjuk a sebesseg nem). Lokalban,occoert.
Utolso kepen a nutellat pakoltam a palacsintara,mar a futas kozben (40km vegen) azt magyaraztam Viktornak,hogy megeszek egy vagy ot palacsintat..nos ot lett.
A sort az utolso etap elott vettuk csak elo,nem akartuk szetcsapni magunkat,de azert legyen egy kis laza feeling is.
Sarkany Ur meglepodne milyen szepen meg lehet reccsenni a napon 6:00-as totyoges kozepette is :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54148) tomcica válasza tomcica (#54147) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Masik csavar a tegnapi napban,hogy csak a szombat delutani edzes volt kiveve a heti terhelesbol,igy fullosan lezuzott labra ment (142km volt szombatig + 70km = 212km + az apro).Errol annyit,hogy ma nem futok ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54149) Vertigo18 válasza tomcica (#54147) üzenetére


Vertigo18
addikt

Oh, ne hidd, nem lepődök meg. Épp ma ütött meg a nap, igaz, pont hőségben mentem, ráadásul dombra, így szét is csapott...

Ezért is gratuláltam!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54150) tomcica válasza Vertigo18 (#54149) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En is gondoltam,hogy mire szamithatok a multkori UTT utan,ez is hasonlo nap volt.
Enyhe napszuras,teljes faradtsag,gyomor szetbacva ahogy illik :P Csak szerettem volna,hogy a tobbiek is szemelyes tapasztalatot kapjanak egy ilyen "mokarol"..mindezt viszonylag kontrollalt es biztonsagos korulmenyek kozott ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.