Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Itt van mondjuk ez optikaival 2 évvel ezelőttről:

Ez 15 sec-et késik, és valszeg a ténylegesnél egy picit alacsonyabbak a pulzus csúcsok, de max 5 ütéssel. Én valami ilyesmit várnék, amin élesen látszik. A legtöbbnél úgy éreztem, hogy olyan 150-160 környékére ki is pihentem magam mielőtt újra futottam ugyanúgy, ahogy ennél, és elvárnám, hogy a mellkaspánt is hozza legalább a 190 környékét, ha már rendesen megküldöm, nem ilyen lankás kis 175-ös dombokat. Persze lehet, hogy az optikai mér irreálisan, de nagyon nem ez az érzésem.

Lehet holnap leugrok edzőterembe, aztán megkérem őket, hogy hadd mérjek egyet az ottani pántokkal, már ha van nekik. Jó lenne biztosra tudni, hogy mennyi a max pulzusom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53802) eddie1978 válasza inf3rno (#53800) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Hahó! Szintén HRM Dual. EKG gélt használok egy ideje hasonló problémák miatt bringán és futáshoz is. Előtte volt olyan hogy kb 130 valós Bpm-nél 215 volt a kijelzett. Ez főleg szeles időben fordult elő amikor kiszáradt. Mióta a gélt használom, nem volt ilyen gond.

(#53803) parandroid válasza inf3rno (#53801) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyrészt a pulzusod sem azonnal esik be, amikor lassítasz, annak is idő kell. Minél edzetelenebb vagy, annál több. Másrészt 190-es max pulzusról szerintem nagyon ne álmodj, főleg ne hosszabb kihagyás utáni újrakezdéskor, 40 fölött. Persze mind mások vagyunk, de vannak kételyeim azzal kapcsolatban, hogy ez elérhető-e egyáltalán. Kemény edzéssel talán, de az nem 2 alkalom, de nem is 2 hónap lesz. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy az öv rossz, ha nem azt látod, amit szeretnél. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53804) LanyUs válasza xy.zsolt (#53794) üzenetére


LanyUs
senior tag

Engem meg Te kergettél :)) Reggel 12 km aerob volt, de csak nem bírtam ki és már ( túl korán ) legénykedek. 8.km-nél beletapostam 04:05 -> éreztem, hogy ez még korai, 9.km 04:40, majd 10.km kényszer pihi 05:10, úgyhogy nem ma reggel mutatom fel azt a 04:30 4 km-ert :)

(#53805) Chuck Norris válasza sutirablo (#53784) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Simán visszarakja rendrakás címén míg nem vagyok otthon :)

(#53806) parandroid válasza Chuck Norris (#53805) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kommunikáció, level 1: ”Drágám, idekészítettem egy törölközőt, hogy ha hazajövök, ne csöpögjek össze mindent. Ha készen vagyok, bedobom a koszos ruhákkal együtt a szennyesbe.”

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53807) ígyvanferi válasza inf3rno (#53800) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én azzal az elemcserével kezdeném, mert ez egy értékelhetetlen mérés. Ha az nem segít, akkor meg új öv. Itt nem az a kérdés, hogy vajon tényleg csak 175 a max. pulzusod vagy 190-et kéne mérjen, ez simán sz.r.
Az, hogy az elején össze-vissza dobálja a számokat, utána pedig pár ütéses tartományon belül marad, gyak. egy egyenes vonalat húz a sprintek ellenére, az nem annyira frankó. Nem létezik, hogy 7:00 és 3:30 között váltakozik a tempód, mégha rövid szakaszokra is, és eközben 165-175 közötti tartományban marad a pulzus.
Tavaly én is övet cseréltem (sok más suunto használóval egyetemben), mert valami típushibája volt annak a szériának, és mindenféle voodoo ellenére is sz.rul mért. A mostani több mint egy éve precíz. És az első pillanattól kezdve. És leköveti a tempóváltásokat. És csak egy kis vizet rakok az érzékelőkre indulás előtt. És előfordul, hogy azt is elfelejtem (bár ebben az időben mire leérek a ház elé már leizzadtam). Kb. 50-100 m-t gyaloglok indulás előtt, amíg várok a gps jelre, ami közben a hr már megvan. De amint a gps is ok, és látom a pulzust, már akkor stimmelni szokott, tehát indulhatok nyugodtan, nem kell arra külön várni, hogy méltóztasson beállni. Azt hittem ilyen csak az optikainál fordulhat elő.
Mutatok két futást, az elsőben rövid sprintek vannak, a másodikban pedig hosszabb résztávok: [link] és [link]. Az elsőnél 1,9 km-nél az a bezuhanás a pulzusban pisiszünet miatt volt, ilyenkor nyomok egy pause-t (vagy bekapcsol az autopause).

[ Szerkesztve ]

(#53808) inf3rno válasza eddie1978 (#53802) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hol tudok ilyet szerezni?

Buliban hasznos! =]

(#53809) inf3rno válasza parandroid (#53803) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Volt már sok kihagyásom, ilyen szinten biztosan nem befolyásolja, érezni meg érzem, hogy nem ennyi, amit ír.

Buliban hasznos! =]

(#53810) sipi700 válasza inf3rno (#53798) üzenetére


sipi700
tag

Nálam is mért hülyeséget Garmin pánt, elemcsere után sem javult, hard reset után jól mért. Azóta megadta magát elemcsere után sem működik, vettem Polar pulzusmérőt, az rendesen működik. Soha nem kellett vizezni (Garmint se), mér rendesen az elejétől. Néha mutat 1-2 mp-ig hülyeséget futás közben, de tökéletes soha nem lesz egyik sem. Vezeték nélküli technológia szépségei ;) Volt olyan is, hogy párszor vittem telefont (még előző óránál), olyankor mindig hülyeséget mért, pár futás után rájöttem, hogy csak az változott, hogy telefon is van nálam. Következő futásnál telefon nélkül jól mért. Gondolom akkor éppen volt valami zűr a szoftverrel valamelyik eszközön, mert azóta nem tapasztaltam ilyet.

(#53811) inf3rno válasza ígyvanferi (#53807) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nagyjából ezt várnám én is, amit linkeltél, hogy 5-10 sec késéssel követi a pace-t a pulzus és legalább egy 20 ütést változik még úgy is, hogy nem pihened ki teljesen.
Cserélek ma egy elemet, aztán ha az se segít, akkor ez annyi volt. Az EKG gélre nem biztos, hogy külön akarok költeni, meg azzal szórakozni, de majd meglátom.

Buliban hasznos! =]

(#53812) sipi700


sipi700
tag

A max pulzus egyéni, nem korfüggő. Illetve igen, évről évre kevesebb lesz, de nem kizárt, hogy egy 40+ eléri a 190-et. 20 évesen lehet 200 volt :) Vannak velem egyidősek 150-es versenypulzuson, nekem 180, edzésen futok 150-et. Max. 191-192

(#53813) inf3rno válasza sipi700 (#53810) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, akkor kipróbálom a hard resetet, bár nem tudom ennél az hogyan lehetséges, gombot nem látok rajta. Ki kell venni az elemet hozzá?

Buliban hasznos! =]

(#53814) inf3rno válasza sipi700 (#53812) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem amire stabilan beáll évek óta az 187, viszont találtam még egy fokozatot afelett, ami 190 fölé visz olyan áron, hogy utána már kocogásra is magas a pulzus. Maximum résztávra jó az a tartomány, de még ott is fáj a mellkasom tőle (nem derült ki, hogy billentyű hiba vagy bordaközi izom görcs miatt). Ha versenyen érem el, akkor ott leromboltam a szívem, és muszáj feladni. Emiatt nem is nagyon érintettem az utóbbi években, csak most a teszt miatt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53815) sipi700 válasza inf3rno (#53813) üzenetére


sipi700
tag

Sajnos nekem órán kellett hard reset :( (Garmin 945)

(#53816) LanyUs válasza sipi700 (#53815) üzenetére


LanyUs
senior tag

Annyit rosszat olvastam itt a Garmin órákról, hogy tegnap a párom amikor megkérdezte Garmin vagy Apple, kapásból azt válaszoltam, hogy Apple Watch Series 6 GPS 40mm Neked bőven megfelelne. Erdőbe úgyse mész, alkalmi futáshoz és napi állapot felméréshez pedig tökéletes + itt írtátok, hogy a GPS az egyik legjobb a piacon.

(#53817) #76500480


#76500480
törölt tag

Turbo 2 re érdemes lecsapni 38e pénzért :F 15k km feletti futásokra lenne. Pega kistestvérrel egyezik a méret? Különbségeket olvastam a két cipő között(stabilitás, súly, sarokvédelem) de azt nem írták, hogy kopásban mennyivel bír többet a sima Pegasus.

(#53818) sipi700 válasza #76500480 (#53817) üzenetére


sipi700
tag

38-ért ajándék (legalábbis nekem ;)). A 2-es állítólag jobban kopik, mint a turbo 1, Nike oldalon erre panaszkodtak. Sokkal gyorsabb cipő a sima Pegasusnál. Nekem ugyanúgy 1000 km környékét bír sima és Turbo is. Utána fáj benne a lábam, gondolom csillapítás megadja magát. Kb. 60 kg vagyok, inkább alatta többnyire.

(#53819) parandroid válasza LanyUs (#53816) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy számok törvénye. Ezt használják a legtöbben, ezzel lesz a legtöbb gond. Általános használatra, hobbifutónak még mindig best buy egy középkategóriás garmin, főleg valami akcióban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53820) LanyUs válasza parandroid (#53819) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az élet törvénye szerint pedig veszek Neki egy órát, Én meg maradok telefonnal ( azt én soha nem hagyom otthon ) :D Nőké az elsőbbség :K

(#53821) bencze válasza inf3rno (#53811) üzenetére


bencze
senior tag

Én olyan 3 évig használtam a HRM-runt, talán 3 elemcsere volt benne, mostanra csak beázott és szétrozsdázott az egész, most vettem újat. EKG gélnek semmi értelme, bohóckodtam az elején én is valami hasonlóval. Leginkább jó helyre kell feltenni, találd meg hol mér és nem szakad meg a kontaktus futás közben. Pl ne legyen túl laza, vagy rakd az érintkezőt oldalra vagy ami működik.
Nekem télen van 1-2km kiesés az elején, bőven nyálazni kell, abban van több só mint a csapvízben. Be szoktam néha nyálazni de úgyis kocogok az elején annál többet szóval mostanában nem szoktam foglalkozni vele. Nekem ez az öv konkrétan nem emlékszem mikor mutatott problémás értéket, pedig a pulzus van általában kitéve fő értéknek, azt látom amikor órára pillantok.
A pulzus azért szar résztávokat pacelni mert a pulzus reagál lassan, nem az olvasó eszköze. Elhiszem, hogy megszoktad az optikai olvasót és kényelmes de sokkal több a hibalehetőség a technológiában.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53822) bencze válasza LanyUs (#53816) üzenetére


bencze
senior tag

Ha okosórának kell akkor biztosan jó, sportra azért szerintem leginkább az apple fanok használják. Ha a sport számít és a többi másodlagos akkor sportórát néznék.
A Garmin nagyon jó kivéve ha fontos a pontos gps :) nekem az évek alatt okozott vagy 3-4-5 alkalommal nagyon rossz mérést (berakott Duna közepébe vagy egyenes vonal ugrás több km-t a tracken), azok szoftver gondok lehettek. Én most elég széles skálán a Garmint ajánlanám bárkinek. Ha alapvető infó kell akkor itt szoktam nézni:
[link]
A garminban egyébként az ökoszisztéma, a szoftveres támogatás ami jó, meg a szenzorok. Pl a Stryd megy Apple watch-al, kivételesen, de ha egyáltalán felmerül, hogy az ember valaha használ szenzorokat akkor meg sem fordulna az eszemben nem sport céleszköz. Hosszú ideig támogatva lesz. Egy Applebe, ismerve őket kíváncsi lennék pl hogy lehet felimádkozni egy gpx-et, notóriusan zárt ökoszisztéma, olyannak jó akinek pont jó az alapfunkció és eszébe nem jut mást csinálni.

Ez volt az a része ami számomra valamennyire racionális. Ez manapság már lassan nem pc mondani, de nőnek random kocogásra amúgy általában az a legjobb ami tetszik neki. Mérve, nem mérve mindegy mert ritkábban szoktak arra figyelni hogy fejlődik stb, ilyen hülyeségekkel inkább mi foglalkozunk (legtöbbünknek nekünk sem számít de talán statisztikailag hajlamosabbak vagyunk teljesítményt nézni, kicsit versengeni). Természetesen emberfüggő de fontos figyelembe venni az egyéni célokat.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53823) parandroid válasza LanyUs (#53820) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amibe egy apple watch kerül, mind a kettőtöknek kijönne belőle egy közepes garmin. És ezt 8+ éven túli iphone + ipad tulajként mondom. De ha rám hallgatsz, azt veszed, ami tetszik. ;)

Szerk.: Közben látom, bencze ügyesen összefoglalta a lényeget.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53824) LanyUs válasza bencze (#53822) üzenetére


LanyUs
senior tag

bencze, peterkeT: köszönöm! :R Garmin 245 90e, Apple 6 110e. Első körben én jövök most a cipővel, aztán meglepem.

(#53825) parandroid válasza LanyUs (#53824) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Garmin 245-öt most vettem 210 euróért ajándékba egy családtagnak. Elég gyakran van akcióban. A magyar árai elég pofátlanok tudnak lenni. :( Apple watch mindenhol drága sajnos. amit te néztél, az az SE lesz (300 eur körül van), Watch 6-ot én még 400 eur alatt nem láttam, de inkább 450.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53826) inf3rno válasza LanyUs (#53816) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nem rossz az Apple. Az aksi üzemidő, ami esetleg szűk keresztmetszet lehet nála, de valszeg így hatodikra már az is rendben lesz.

Buliban hasznos! =]

(#53827) inf3rno válasza sipi700 (#53815) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az most tutira nem lesz.

Buliban hasznos! =]

(#53828) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ha rám hallgatsz akkor Garmin.....eddig se gps, se más gondom nem volt, pedig használt FR235-öt vettem 50€-ért. Igaz a HR-t ki sem próbáltam még mert annyira nem érdekel...érzem ha átlépek vörösbe vagy narancssárgába :K
Ha csak 2 szezont kibír ennyiért akkor már megérte.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53829) inf3rno válasza ígyvanferi (#53807) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyen, hogy beáll az optikánál sincsen, az is kb. azonnal pontosan mér. A nagyon gagyi optikánál szokott ez előfordulni, hogy elnyeli a csúcsokat és ilyen sok a késése.

Buliban hasznos! =]

(#53830) sipi700


sipi700
tag

Anno azért váltottam Polar-ról Garminra, mert amikor órát cseréltem volna volt több szenzor is órához és az újabb Polarral egy sem volt kompatiblis. Állandóan cserélgették a kiegészítőket. A Garminnál a következő órához is jó volt a speed sensor, HR stb. Talán már a Polar is fejlődött e téren, de akkor kiakadtam, hogy mindenből új kellett volna. Illetve azóta hatalmas pirospont a Polarnak, hogy a H9 és H10 ant+ is lett. Amiben a Garmin most lemaradt, hogy nem támogatja egyetlen órája sem a wattmérést. Így TP-ben watt alapú edzés sem írható rá. Polar meg hiába támogatja nem megy át a TP edzés rá :D
Ha valakit nem zavar a naponta töltögetés, okosóra funkció fontosabb és nem használ mindenféle szenzort annak nagyon jó óra az apple watch.

(#53831) tomcica válasza LanyUs (#53824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Garmin 245-re egy szavazat innen is :K (habar en elvoltam a 235-el is anno)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53832) Zozo0525


Zozo0525
őstag

En most szereztem be egy suunto9 baro-t eddig nagyon bejon igaz nekem volt regen is suuntom .... Valahogy itthon mostohán bánnak ezzel a márkával:((

(#53833) inf3rno válasza Zozo0525 (#53832) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem még ambit3 run van, teszi a dolgát évek óta. A GPS-t gyorsulás mérővel pontosítják, jobb, mint a legtöbb Garmin ilyen téren, illetve strapabíró is. Volt, hogy megrázta a kocsiról a statikus elektromosság, végigfutott rajta, és valamelyik fém gombnál rázta meg a kezem. Szerintem nekem jobban fájt, mint az órának. Volt, hogy betonra ejtettem le, azt is túlélte. Annak idején pont emiatt választottam a Garmin helyett, mert dupla súlya van az olcsó Garminokhoz képest, van benne anyag. Szerintem hülyeség volt a movescountot megszüntetniük, és tisztán mobilra átállni, ez volt talán az egyetlen zavaró dolog velük kapcsolatban. Azóta mondjuk már megvették a céget a kínaiak, nem tudom, hogy az új óráik milyenek. Elvileg azok is rendben vannak, legalábbis amit írtál Suunto 9 baro, azt eddig csak dícsérték nekem. Majd ha ez elszáll, akkor én is veszek egy újat tőlük vagy a Polar-tól.

Buliban hasznos! =]

(#53834) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Kicsit megeroltettem a labam, gyogytornasz masszazshengert ajanlott.
Lattam, Decathlonban van tobbfele, puha-kemeny stb.
Mindegy melyiket veszem, vagy mi az iranyado ilyenkor?

(#53835) inf3rno válasza zolikaDB (#53834) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát a kemény az rohadtul fog fájni, a puha meg semmit nem ér. Nagyjából nekem ez tűnt irányadónak. Én már nem használom, pedig kéne.

Buliban hasznos! =]

(#53836) HKorn


HKorn
addikt

AY akció, Adidas SL20 12900Ft [link]

Run&Ride

(#53837) sutirablo válasza HKorn (#53836) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Köszi!
Kupon ment rá? Én egy bocsit próbáltam, az nem ment.

(#53838) HKorn válasza sutirablo (#53837) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem vitt egy sorry kupont -15%, így 10900Ft-ra jött ki, azt hiszem annyiért ajándék kategóriába esik. :)

Run&Ride

(#53839) xy.zsolt válasza HKorn (#53838) üzenetére


xy.zsolt
őstag

44es elfogyott :W pedig ennyiért kipróbáltam volna

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53840) tomcica válasza HKorn (#53836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyik kedvenc cipom :K nemreg vettem is,felenk is le volt arazva.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53841) HKorn válasza xy.zsolt (#53839) üzenetére


HKorn
addikt

Próbáld meg a 44,5-öst, max visszaküldöd ha nagy.

Run&Ride

(#53842) HKorn válasza tomcica (#53840) üzenetére


HKorn
addikt

Ennyire jó áron még nem láttam, figyelem egy ideje a cipő árakat. Majd most kipróbálom milyen, de ennyiért utcára is jó lesz, ha nem jön be :)

Run&Ride

(#53843) Robez88 válasza HKorn (#53838) üzenetére


Robez88
tag

Milyen kuponkódot tudtál felhasználni? Köszi!!

(#53844) HKorn válasza Robez88 (#53843) üzenetére


HKorn
addikt

Régebben kaptam még emailban egy sorry kupont valami késedelmes szállítás miatt, az ment most, de csak 1x használatos

Run&Ride

(#53845) Robez88 válasza HKorn (#53844) üzenetére


Robez88
tag

sejtettem hogy ezt már 'csakúgy' nem lehet még olcsóbbá tenni :) köszi az infót, rendeltem is egyet

[ Szerkesztve ]

(#53846) sutirablo


sutirablo
csendes újonc

remajaw3 <- 10 %-os bocsi kupon, hátha műxik.
Nekem utólag esett le, hogy nem sorry kuponnal próbálkoztam, de így is ajándék volt.

(légyszi írja be, aki felhasználta. köszi!)

(#53847) tisztelturam


tisztelturam
tag

25K-ig milyen cipőt ajánlanátok?
Vegyes talajra lesz mert én aztán amerra kedvem éppen van arra veszem az irányt. Földes, kavicsos,betonos stb.
(Nem versenyző vagyok ,csak hobbi szinten járok és a mostani már lyukat ki és 2100 km van benne)

[ Szerkesztve ]

(#53848) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha már SL20, nekem az anno nagyon nem jött be, 27,6 km-t futottam benne, meg egyszer volt rajtam utcán. Ha valaki nagyon szeretne egy ilyet 45 1/3 méretben, jelképes 3 sörért (vagyis a sör ne legyen jelképes) megválok tőle, hogy ne a szekrényben álljon, hanem azt a célt szolgálja, amire készült. Vagy ha tudtok valami olyan kezdeményezést, hogy fel lehet ajánlani sportolásra (tudom, hogy ruhát, cipőt sok helyen lehet jótékony célra adni, de azért szeretném, ha inkább futnának benne, mégiscsak egy jó futócipő), az is jó.

(#53849) eddie1978 válasza inf3rno (#53808) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nekem ez van. [link] Orvosi műszer/kellék boltban vettem.

(#53850) seller007 válasza ígyvanferi (#53681) üzenetére


seller007
tag

ohhh túl lassan kapcsoltam :(, utolsó napra már nincs pegasus akcióban, mennyi volt tudod netán? csak hogy mennyire legyek szomorú :)) leárazás nélkül inkább futok papucsban.

szerk: látom terra kigert a k*rwa életben nem tudsz te se találni :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.