Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ma én is 2x2.5km 5:30-as és 5:40-es átlaggal. Sok ez még egy kicsit érzésre, de nincs még új pulzusmérőm. Még nézegetem, hogy melyiket rendeljem. Valószínűleg megint Mio lesz, de le akarom csekkolni a webshopot. A Polarban az nem tetszik, hogy bár papíron 12 órát tud, a gyakorlatban valaki írta, hogy az csak 6 óra. A Wahoonál a 30 óra meg úgy 12 óra körül van. Szóval elég viccesen adják meg a gyártók az adatokat ezeknél a pulzusmérőknél.

Buliban hasznos! =]

(#53152) Perillustris válasza tomcica (#53093) üzenetére


Perillustris
senior tag

ujjnyi szelet kenyer + ugyanannyi nutella + felkarikazott banan kombo

Ejjha, én rá sem bírnék nézni (nekem iszonyatosan édes a Nutella), durván hangzik. :Y

Perillustris

(#53153) tomcica válasza Perillustris (#53152) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mert az is...palacsintaval es beracklekvarral is meg lehet csinalni...barmi ami keznel van es harom falatban tartalmaz 800-1000 kaloriat ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53154) tomcica válasza Zozo0525 (#53147) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vannak reggelek amikor futassal (na jo totyoges) produkalok 7perces kiliket,es abban meg seta sincs :P Pulzus 130alatt sokszor 110-120 kornyeke.Regeneralo.
Mondjuk ennek meg van az elozmenye is,amit igy kell regeneralni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53155) Never79 válasza tomcica (#53106) üzenetére


Never79
tag

Az emelkedőre már éjszakában érek oda szerencsémre, hogy ne lássátok az elgyötört fejemet :D.

A triatlonos srác elég érdekesen fut, mintha húzná picit egyik lábát. Vagy csak én nézek be valamit?

(#53156) tomcica válasza Never79 (#53155) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol latjatok,asszimetrikusan huzza az egyik labat (csipobol inditva ha jol nezem).
Itt egy combosabb iram,ennel jobban kijon
[link]

5K 15:42

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53157) Zozo0525 válasza tomcica (#53154) üzenetére


Zozo0525
őstag

:D
ma nekem a 10-s nagyon nm ment 6:10 tempo ment csak ez a melegtől lelassulok nagyon, normális ez? kb 20-25 másodperccel szarabb a tempó??

(#53158) tomcica válasza Zozo0525 (#53157) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Siman benne van :K ugy keltem ma,mint akit mar egy hete vernek allandoan.Mindenem is fajt.Siman benne van az extra gyulladas,magas reggeli pulzus,egyre nagyobb faradtsag.
Isten hozott a daraloban ;] jo hir,idovel picit hozza lehet szokni,nem annyira jo hir -> akkor kell novelni az intenzitast is :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53159) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Köszönöm :-)
az intenzitásnál a tempóra gondolsz? hétközben napi 10 az adagom hétvégeken 12- 21 között az változó igaz elkezdődik a szezon hamarosan melóba akkor hétvégéken sem lesz időm 10 km többre :-(

(#53160) tomcica válasza Zozo0525 (#53159) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen a sebessegre

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53161) tomcica válasza tomcica (#53160) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket iranyba lehet ilyenkor valtoztatni,mindketto celfuggo.Az egyik,ha a sebesseg es kigyorsitas a fontos,akkor az intenzitast es sebesseget meg kell szulni,DE cserebe ha kell roviditeni az edzesen (volumen).
Masik irany,ha a sebesseg meg nem fontos,epitkezes zajlik,akkor volumen/mennyiseg nagyjabol ott legyen,DE cserebe lehet lassabb,lehet mosdani,mini szunetekkel tuzdelni.
Azok,akik nyari melegben direkt lajtosabbra veszik csinaljanak keresztedzest,uszas,bringa,turazas barmi egyeb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53162) Zozo0525 válasza tomcica (#53161) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi. :R
lehet esténként elkezdek spinning kicsit keresztedzeni?

(#53163) tomcica válasza Zozo0525 (#53162) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az jo,annyi,hogy a keresztedzesnel NE taposd.Az nem arra valo.A fontos celedzesek kint menjenek es futas legyen :K A regeneralo,aerob alap epito felcserelheto laza spinningre.Lazara,ne az a kitaposom tabata jellegu 30mp max 30mp laza valtogato :N meg isten tudja miket nem porgetnek spinning orakon :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53164) inf3rno válasza tomcica (#53158) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olivaolajat és csukamájolajat érdemes tolni, az visszafogja valamennyire a gyulladást. Mondjuk rajtad sokat már nem segít. ;]

Buliban hasznos! =]

(#53165) tomcica válasza inf3rno (#53164) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Olivaolajban furdok :K mindent azzal keszitunk.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53166) ígyvanferi válasza tomcica (#53165) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nade akkor mi van a disznózsírral kenegetéssel? ;]

(#53167) Zozo0525 válasza tomcica (#53163) üzenetére


Zozo0525
őstag

ja a spinning úgy szoktam otthon van spinning bringa és yt videókra tekerek egyet csak metalzenére :C ezek a lightos zenék nem nekem valók :D (igaz idén ha egyszer ültem rajta...

(#53168) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#53167) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem görgő helyett én is egy használt spinninget fogok venni.....túl drága az a szabadgörgő amit már jónak tartok (700EUR) ....és végsősoron nekem csak "virtuális km gyűjtő" alapozó edzésre kell télen. A népszerű fix görgőkbe meg be nem fogom a carbon bringát :(

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53169) tomcica válasza ígyvanferi (#53166) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az mar halado anyag (japan szuzlanyver detto) ;] :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53170) sipi700 válasza tomcica (#53161) üzenetére


sipi700
tag

Szinte nem is futok ebben a melegben, az is csak szenvedés, ami van. De legalább most kicsit visszahozom magam úszásban és bringában is. Úgyis nagyon ráfeküdtem a futásra az elmúlt időszakban. Bringa már alakul, úszás még gyengécske.

(#53171) tomcica válasza sipi700 (#53170) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol csinalod,foleg ha van triatlonos terv a jovoben :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53172) INTELligent válasza parandroid (#53088) üzenetére


INTELligent
senior tag

A Nutellát csak azért dobtam be, hogy valami egészségtelent mondjak. Igazából én nem fogyás szempontjából kérdeztem, hanem ott akartam kilyukadni, hogy azért a gyümölcsök tele vannak vitaminnal. Meg a cukor bennük is lassabban szívódik fel.

Amúgy olyan szempontból találó volt a Nutella, hogy én gyári mennyiségben képes voltam fogyasztani (alkalmanként). Sose voltam kövér, 10 éves korom körül köpcösebb voltam, most 177cm/63kg. Tavaly ősszel egy csapásra hagytam ott az egészségtelen dolgok jelentős részét, így lett csoki meg nutella helyett mogyoróvaj, az ilyen kekszek helyett meg gyümölcs. És nem, nem akarok abban belekötni, hogy ezekhez képest a gyümölcs egészséges, mert az elég egyértelmű. Szóval szerintem fogyáshoz ha valaki ilyen ghelyettesítéssel él, akkor még az is használhat. Általánosságban meg nem látom, hogy a gyümölcs rossz alternatíva lenne (legalábbis nem láttam olyan eredményt, ami ezt támasztaná alá).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#53173) INTELligent válasza xy.zsolt (#53168) üzenetére


INTELligent
senior tag

Nono, most odaadják 600 EUR-ért ;]. Nyilván nekem nincs karbon bringám (még ;] ), de általánosságban szerintem a Suito egy nagyon halk darab az eddigiek alapján.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#53174) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ajánlottatok itt (legalábbis úgy rémlik) egy elég hatékony szúnyogriasztó sprét, na de mi volt az? Ha látom a flakonját, már megismerem, de egyelőre nem ugrik be a márkanév.

(#53175) zolikaDB válasza tomcica (#53154) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egyelore ennyit tudok.
4 hete kezdtem, 90+ kilo vagyok, 30 fok van kint, es 10 ora fizikai munka + gyerek mellett ez a tempo megy ;)

(#53176) tomcica válasza zolikaDB (#53175) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nincs ezzel semmi baj :N a mai vilagban,aki barmilyen rendszeres mozgasra ra tudja venni magat az mar valahol egyfajta tiszteletet erdemel ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53177) inf3rno válasza INTELligent (#53172) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én láttam. :-) De persze attól függ, hogy mihez képest. Valamennyi gyümölcs jó, csak arra alapozni már nem annyira a fruktóz miatt. Jobb, ha keményítőből megy a cukor nagy része, pl gabonákból, mintha gyümölcsből menne. A vitaminok, antioxidánsok kompenzálják ezt, de nem teljes mértékben. Talán úgy lehetne még dobni rajta, ha fruktóz konvertáló enzimet szedne az ember, mint a fruktóz érzékenyek. Én mondjuk nem mondok semmit, mert tolom a cukros szarokat, a gyümölcsöt meg a mézet ezerrel, de meg is látszik rajtam. :D

Buliban hasznos! =]

(#53178) inf3rno válasza ígyvanferi (#53174) üzenetére


inf3rno
nagyúr

RAID :P

Buliban hasznos! =]

(#53179) sipi700 válasza zolikaDB (#53175) üzenetére


sipi700
tag

Legtöbben így kezdik! Hajrá!

(#53180) INTELligent válasza inf3rno (#53177) üzenetére


INTELligent
senior tag

:) , köszi. Amúgy nem úgy van, hogy külön transzportút van a glükóznak meg a fruktóznak (vagy a Science of Ultra, vagy a Fuel the Pedal podcastban hallottam, amikor egy kutatóval volt interjú)?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#53181) inf3rno válasza INTELligent (#53180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az nem út, hanem transzporter fehérjék vannak a bél membránon. Most így hirtelen nem tudom, hogy mindegyik transzporter átviszi e mindkettőt, ami biztos, hogy a GLUT2 és a GLUT5 az nagy mértékben fruktózt visz át, de azt hiszem glükózt is képes szállítani. Más transzporterek meg inkább a glükózt szeretik. Ja mindkettő felszívódik és a májba jut első körben. Ott a fruktóz zsírrá alakul, a glükóz meg glikogénbe épül, esetleg visszakerül a vérbe, ha úgy van. A fruktózt hasonlóan kezeli a szervezet, mint az alkoholt, oxidatív stresszt okoz a májban, cink és B-vitamin tudja ezt kompenzálni. Végső soron ugyanúgy el tudja zsírosítani a májat, mint az alkohol, ha valaki nem sportol mellé, és onnantól borulhat a vércukor szabályozás. A gyümölcsben, mézben lévő anyagok kompenzálják ezt az egészet, pl lassabban szívódik fel a fruktóz, kisebb az oxidatív stressz az antioxidánsok miatt, stb. Szóval ha nem nagyon nagy mennyiségben eszi az ember, és sportol mellé, akkor oké.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53182) parandroid válasza inf3rno (#53181) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi az összefoglalóért, így tudtam én is, de a biológia/kémia szókincsem, meg hátterem kb nulla, aztán mindig csak makogok, amikor a részleteket, miértet kérdezi valaki. ;)

Kár volt offba rakni amúgy.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53183) tomcica válasza parandroid (#53182) üzenetére


tomcica
Topikgazda

atraktam ON-ba

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53184) Never79


Never79
tag

Hát a tegnapi edzés nekem is hajjaj. Bár lehet még a vasárnapi hosszú (ez volt először hosszú idő óta síkon) + a tegnap előtti emelkedős betett picit. 53 perc volt csak előírva, benne 1x5 p 4:30, 3x4 p 4:20. Háát még a 4:30 csak-csak, de 4:20 nagyon nyögvenyelősen. Szét nem esett a mozgásom, de az izomzat tiltakozott, az utolsóba nekem is meg kellett állnom picit. Bár ha tomcica itt lett volna, lehet nem történik meg... :D Most így reggel is öregecskén vagyok, de nemsokára indulok, 1 órára. A maiban csak kicsit kell felkapni a tempót (és most pulzus alapon), viszont 12 percre.

Közben rájöttem milyen jó nektek, hogy van több cipőtök. Hokam még mindig nem száradt meg este óta :D . Lehet kénytelen leszek elővennyi a nyugdíjazottat.

(#53185) ígyvanferi válasza Never79 (#53184) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kirakod 5 percre a napra és kiszárad, mint az Aral-tó.

(#53186) Corpuscle válasza ígyvanferi (#53185) üzenetére


Corpuscle
őstag

Annak idején hőlégkeveréses sütőben szárítottam a bicajos cipőm. A legkisebb fokozaton kellemes meleg levegő volt benne. :)

(#53187) Hi!King válasza Never79 (#53184) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem mondjuk ilyenkor akkor is megszáradna másnapra a cipőm, ha vízben gázolnék benne, inkább télen vagy télies tavaszi, őszi időben esőben szokott ilyen szempontból jó lenni a több cipő, akkor van hogy 2 pár kevés lenne, mert 2-3 nap míg megszárad.

(#53188) INTELligent válasza inf3rno (#53181) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm :R.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#53189) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszönöm a biztatást mindenkinek! :R

(#53190) eddie1978 válasza Hi!King (#53187) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Cipőszárításra 80mm PC ventillátorokat használok. Pár óra alatt megszáradnak így. Ahol belebújunk a cipőbe, oda teszem a ventiket, hogy befelé fújjon.

(#53191) Hi!King válasza eddie1978 (#53190) üzenetére


Hi!King
őstag

Én volt hogy a hősugárzó elé tettem télen. Simán a gázkonvektor előtt az kevés.

(#53192) emvy


emvy
nagyúr

Kezdem megszokni a meleget, illetve kezdek regeneralodni maraton utan.

Mult szerda:

Ma:

while (!sleep) sheep++;

(#53193) tomcica válasza emvy (#53192) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hany orakkor edzel?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53194) emvy válasza tomcica (#53193) üzenetére


emvy
nagyúr

Az elso delelott 10, a masodik reggel fel 9. Voltam mar kint delutan kettokor is, de most nem ez kellett szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#53195) tomcica válasza emvy (#53194) üzenetére


tomcica
Topikgazda

piszkosul meleg van mar delelott 9kor is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53196) bencze válasza inf3rno (#53181) üzenetére


bencze
senior tag

Ohh, szóval te ezt nem csak úgy szoktad mondani hanem tényleg van tudományos magyarázata? Érdekes.

@tomcica
Már ahol, alapvetően örülök de valahol szar is mert nem tudom megszokni. Per pillanat itt ülök a házban és izzadok, állítólag 24 fok van kint, bent mondjuk mintha melegebb lenne, kellene szerezzek egy olyan külső / belső kijelzős hőmérőt.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53197) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na kiderült, hogy mégiscsak a futás a lényeg a fociban is. :-)
[link]

Buliban hasznos! =]

(#53198) tomcica válasza bencze (#53196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

haaat 25-29fok az szerintem mar lassan nem is zavaro :P itt ma 39-40 korul volt,delutani edzest rovidebbre is vettem 11km (16km helyett) benne 10x 200m kopkodos 600m konnyed (15-16db helyett).Felenel mosdottam es ittam.17:00-tol egy zsebkendonyi arnyek nem volt a palyan.Nem mertem pulzust,nem mertem :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53199) ballazol válasza tomcica (#53198) üzenetére


ballazol
senior tag

ejnye-bejnye!
nekem 160 körül volt, de szerintem az a baj, hogy túlságosan odafigyelek a szabályos levegővételre: orron be, szájon ki, és elég hosszú, elnyújtott légzések, amivel egy idő után oxigénhiányos állapotom lesz, és ahelyett, hogy gyorsabban venném a levegőt, inkább lassítok, mert valamit kell ugyebár... :DDD
viszont a lényeg: az utca sarka előtt sikerült belelépnem, vagyis inkább ugranom egy gödörbe (nyakig érő gaz), az egész testsúlyom a bal lábfejemre nehezedett, ami - mondanom sem kell - befordult 90°-ban a lábam alá
elvileg megúsztam húzódással, bár a porc-roppant egy jó nagyot, de ha szerencsém van, az akkor csak az ízületi folyadék által keltett hangeffektus volt...
másfél perszig sziszegtem, majd a maradék 50 métert finoman lekocogtam
mára félököl nagyságú a bokám, de terhelem, óvatosan, mert dolgozom délután 2-ig...
mennyire fontos szerintetek a röntgen?
nem akarom mindenáron magára hagyni a két kollegám, ha nincs komolyabb baj
nem fáj nagyon, de a fájdalom azért kezd fokozatosan átterjedni a sarokra, hátsó achillesre - elvileg az nem sérült, csak a lábszáram és a térdem fájdult meg a bokakifordulás okán...

:(( :(( :B

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53200) parandroid válasza ballazol (#53199) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szakadás, vagy részleges szakadás simán lehet. 4-6 hétre felejtsd el a futást. Alsó hangon. Ha nem hagyod meggyógyulni, és erőlteted, vagy rásérülsz, akkor kezdheted hónapokban mérni a gyógyulást. Traumatológus, vagy ortopéd orvosnak mindenképp mutasd meg. Kelleni fog az a röntgen is. Ha úgy szakadt a szalag, hogy műteni kell, de nem műtok, akkor elcseszheted egy életre.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.