Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53301) parandroid válasza bandus (#53300) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tegyük hozzá, hogy a pályacsúcs is az övé…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53302) Never79 válasza tomcica (#53298) üzenetére


Never79
tag

Igen az UTMB-t én nem értem. Kivnácsi lenné eu elit mit futna WS-en. Killian is egyszer elvérzett ott. Túltolta.

Chuck Norris: igen, darabra lehet :D, de squeeziben 20 g szénhidrát van. Mellé csak vizet ittam. Kazinczy most kimaradt neked, jól láttam?

[ Szerkesztve ]

(#53303) inf3rno válasza tomcica (#53288) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja már egy pillanatra azt hittem, hogy lesz valami PH-s futós találkozó és azt szervezitek.

Buliban hasznos! =]

(#53304) inf3rno válasza ballazol (#53248) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Náluk ennek lenne értelme: "Mozgásszervi UH vizsgálat :14.000 Ft" , plusz gondolom konzultáció még egy 10-es vagy nem tudom mit kérnek, de elszállt árak szoktak lenni mostanában orvosoknál. MR gondolom nem kell, legalábbis ennél azt írják, hogy szépen látszik ultrahangon a porc és ín is. Esetleg el lehet menni rá, ha biztosra akarsz menni, pl bátyámnak részleges szakadása volt, és nem mutatta a röntgen. Aztán ő azt hiszem MR-en volt. Elment valami sztársebészhez a témában, ő azt mondta, hogy terhelje nyugodtan, aztán ha elszakad, akkor megműti, így most nem nyúlna hozzá. Vicces. :D Bár ő nem gondolja annak. Azóta azért javult neki pár év alatt, már csak néha fáj.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53305) tomcica válasza inf3rno (#53303) üzenetére


tomcica
Topikgazda

PH talalkozora eloszor fel kell mindenkit edzenunk :DDD Jimbo kozben megnyerte 14:41-el

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53306) parandroid válasza tomcica (#53305) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Atyaég, megint faragott egy órát, nem?
Nope, utoljára 14:09-et ment, az a rekord. Na de akkor is…

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53307) tomcica válasza parandroid (#53306) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem,14 alja volt 2019-es rekordja...egy ideig 14 alatti idon voltak,de meg tegnap :K ahhoz a 13:XX-hez naaagyon ossze kell,hogy alljon minden.Az idojaras is,meg hogy valaki vegig a sarkaban loholjon es kihajtsak egymasbol a xart is ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53308) ballazol válasza inf3rno (#53304) üzenetére


ballazol
senior tag

már csak néha fáj...
milyen jó, hogy először ittam a törkölyt, és utána olvastam ezt a hsz-t :D ...
a következtetést levonva maradok annál a verziónál, hogy egy hét pihi, és utána szépen elkezdek kocogni úgy, mintha mi sem történt volna
ja! meg előtte persze leöntöm a picsába glialkával a fél domboldalt, hogy legközelebb lássam, hova ugrok félre a térdig érő gazt kerülve.....

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53309) inf3rno válasza tomcica (#53305) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát engem különösen, de igyekszem kikupálódni addigra. Esetleg ősszel lehetne. :-)

Buliban hasznos! =]

(#53310) inf3rno válasza ballazol (#53308) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hajrá! :-) A törköly kell, az jó fájdalomcsillapító. :-)

Buliban hasznos! =]

(#53311) ballazol válasza inf3rno (#53310) üzenetére


ballazol
senior tag

akkor ennek örömére legyen ma még egy, így hét zárásaképp
aztán holnaptól már semmi szükségtelen szénhidrát :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53312) norby_42


norby_42
aktív tag

Hétvégi keresztedzés

Eat pasta, run fasta

(#53313) inf3rno válasza ballazol (#53311) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az alkohol nem szénhidrát, zsírrá alakul, ez ne tartson vissza. ;]

Buliban hasznos! =]

(#53314) tomcica válasza norby_42 (#53312) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyon szep :K mi volt ez? Kuszas ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53315) emvy válasza tomcica (#53314) üzenetére


emvy
nagyúr

rakjaras!

while (!sleep) sheep++;

(#53316) Zozo0525 válasza tomcica (#53314) üzenetére


Zozo0525
őstag

keresztedzés :C
(gondolom túra)

(#53317) emvy


emvy
nagyúr

@Never79: te Plandurance-nel vagy, ugye? Mi a velemenyed roluk ennyi ido utan?

while (!sleep) sheep++;

(#53318) norby_42 válasza tomcica (#53314) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jó, tudom, te kenuval is lehagynád a motorcsónakot :)
Ez lassú lány tempó, asszonnyal voltunk ketten

Eat pasta, run fasta

(#53319) ballazol válasza inf3rno (#53313) üzenetére


ballazol
senior tag

júliustól semmi! :((

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53320) inf3rno válasza tomcica (#53314) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53321) tomcica válasza norby_42 (#53318) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van no, csak poenkodtam :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53322) LanyUs válasza tomcica (#53321) üzenetére


LanyUs
senior tag

Remélem átjön, hogy én is poénkodom! A lényeg az egészség és nem a folyamatos szétcsapatás. Csak tudod az ilyen öltözős viccek után jó viccelgetni Veled is :)
Na most hogy már csak pulzusra edzel pár napja, mert az de bezony jó magas - viszont mennyiség levéve, minőség levéve - visszatérhetsz a szokásoshoz! :R

(#53323) ballazol


ballazol
senior tag

előbb hívtam a háziorvost, vázoltam a szitut
megkérdezte, nem kaptam-e esetleg injekciót a bokámra
mondtam neki, hogy nem
annyit mondott, hogy valószínűbb a 2 hét pihentetés, mint az 1...
alul a talpam éle már bevérzett, de annyira nem csúnya
a bokám fölötti csont viszont fáj, ha hozzáérek
jövő hétfőig tuti táppénz....
...nyakig érő gaz a lakókörzettől 30 méterre!!! én így szeretlek :o

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53324) norby_42 válasza tomcica (#53321) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tudom, ennyire azért már 'ismerjük' egymást :)

Eat pasta, run fasta

(#53325) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]
Ekozben :R :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53326) tomcica válasza LanyUs (#53322) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp irom az enyemeknek, h ezt a hetet tovabb csokkentem, legalabb az elso harom napjat, amig kanikula van. Ugy erzem mindenem gyulladt. Meg birnam csinalni, de sokkal nagyobb mentalis erot ker, mint amennyit ilyenkor erre szabad szanni. Mas ha verseny lenne v felkeszules legsurubb pontja, de augusztus vege az elso verseny ami kilatasban van, oda eleg juli kozepetol csavarni az edzesen, addig "csak" altalanos szintentartas, vegyes epitkezes zajlik.
Juli tulso felen indulhat a heti 2x verseny speci combos edzes, tobbi nap pedig siras a sarokban.
:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53327) LanyUs válasza tomcica (#53326) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lehet ha egyszer én a bőrödben ébrednék ezekkel a gyulladásokkal én sírnék a sarokban...

(#53328) ígyvanferi válasza tomcica (#53325) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az durva! :Y Mindkettő. Nem tudom, hogy ez most motivál-e épp vagy nem? Ha azt nézzük, van szűk 30 évem, hogy ide gyorsuljak. De mi van, ha az "öreg" sokkal gyorsabb volt fiatalon és ez már a visszalassult tempója? :D A 12 éves kiscsajt inkább nem is említem. Bár ebben a "témában" az a berlini utcai 10K a kedvencem, amit pár hónapja linkeltem, hasonló tempójuk volt ott is a lányoknak.
A középső tagnak amúgy durván billen a csipője, rossz nézni. Remélem nekem nem ilyen. Ez erős törzsizomzattal elkerülhető, megelőzhető, kijavítható? Vagy mi okozza, illetve mi az ellenszere?

(#53329) tomcica válasza LanyUs (#53327) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mentsegere legyen a testnek a mult het 174km lett, a kedd 1db 1000m volt ami kevesebb, meg csutortokon az 200/600 valtogatonal 5db.Minden mas fullos volt. Ezt erzem. 10km 3:41-en penteken (fokozosra 3:48-3:20) szombat 16km avg 3:55 (fokozos bemelegites + 13km 3:51). Vasarnap volt a piheno 22km benne 10x 400+400+400m kb 6:00-as totyi, kb 5:00-as konnyed, 3:52-es eros, az eroseket mertuk.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53330) tomcica válasza ígyvanferi (#53328) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az "oreg" a 92es barceloniai olimpian futott, ha jol remlik maratonon, ahhoz pedig kb 28vege-29 alja 10K-t kell tudni h meglegyen a szint. Szoval volt honnan lassulni ;) de fiatal sebesseg ide-oda, keves ember marad ilyen fitt 50en felul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53331) xy.zsolt válasza ballazol (#53323) üzenetére


xy.zsolt
őstag

amúgy minek futkosol a gazban....nincs ott betonút a házak között? vagy legalább egy döngölt látható földút? :F

Letoltam a nyári 5km-t, fokozóban, avg 4.39 lett. Nekem ennyi pont jólesett a bringás pihenőnapon. Végsősoron emiatt kezdtem el ismét futni. Jólesett :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53332) ballazol válasza xy.zsolt (#53331) üzenetére


ballazol
senior tag

konkrétan tíz méter van abból a 1,5 km-nyi szakaszból, ami rizikós
az is csak most lett az júniustól, hogy ellepte a nyakig érő fű
egyáltalán nem gondoltam, hogy pár centi ennyit számíthat
ez egy nagyon jól bevált útvonal
annyit fogok módosítani, hogy nem fogok lejönni a meredeken, hanem a lankásabb részen jövök vissza, amin elindulni is szoktam a masni elején...
de azt is kicsit meg kell majd nyesni, mert kellemetlen, hogy ott is nyakig ér - ami az év 2/3-ában nem is téma, mert olyan gyér...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53333) Hi!King válasza ígyvanferi (#53328) üzenetére


Hi!King
őstag

Atlétáknál valami durva történhet gyerekkorukban, tizenéves korukban, mert akiket ismertem, azok 18-20 éves korukra mind valami brutál sebességet értek el a hosszútávokon még akkor is, ha nem is a fő számukról van szó (800-as középtávfutók ilyen 1:07 körülit tolnak kismaraton OB-n 20 km-en 18-19 évesen), és ha le is eresztettek, de később újrakezdték, akkor pár hónap, esetleg 1-2 év után is olyat tudnak, amit egy hobbi futó, aki felnőttként kezdte, soha, akkor sem ha sok évig rengeteg időt, energiát szán az edzésére.

(#53334) tomcica válasza Hi!King (#53333) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert annyit hozzatennek, h van/volt itt nalunk kiskortol vegig atletikat rendszeresen edzo, aki 400-on 50aljat futja (konkretan az ocsem, feltestver apai agrol) de 800-tol hosszabb tavon duuurvan szetesik.
Volt regebben egyik fiatal, 19eves koraig rendszeresen itt felnovo. 800on 1:55-ot taposott ki, de soha nem futott 3K-t 9en belul, 5K-t 15:30-on belul :N
Az viszont igaz, h a mozgasuk gazdasagos es a sebesseguk toppon van
Az ocsem 23as 200at tud. Olyan lazan tud 2:30-on futni hogy jo nezni is, DE 600m utan kesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53335) Hi!King válasza tomcica (#53334) üzenetére


Hi!King
őstag

Mondjuk ebben benne lehet, hogy én főleg olyanokat ismertem, akikkel valahol valamikor egy versenyen indultam, az meg talán egy gyerekkori verseny kivételével nem lehetett középtáv.

(#53336) Never79 válasza emvy (#53317) üzenetére


Never79
tag

Igen, most már 3 éve. Nehéz kérdés ez. Szerintem kezdő, középhaladó futóknak nagyon jó. Pont azért, mert a pulzus tartásával elkerülöd a sérüléseket, a túl sokat és túl gyorsan hibát. Látványosan fejlődik az ember, főleg az első évben. Utána viszont belassul az egész folyamat, és még azt is mondanám szinuszosan fejlődik.
Nem mindegy ki az edződ, vagy inkább azt mondanám, nem mindegy milyen a kapcsolat vele. Több plandutance-es futóval beszéltem, olyannal is, akinek nem vált be, mert úgy érezte nem azt az irányt képviseli az egész, amit ő szeret / szeretne elérni a futásban. A kapcsolat a személyes "normál" edzővel is fontos szerintem, de itt az online edzőnél ez hatványozottan igaz. A havi 1 alkalomba kell belesürítened minden kérdésed (hacsak nem vagy VIP), ami addig felmerült benned. 2-2,5 fél éve dolgozom az edzőmmel, szerintem most jutottunk el arra a szintre, hogy teljesen megértjük a másikat.
Ha öntörvényű vagy, akkor sem fog működni. Egy idő után nagyon unalmas heti 4x-6x ugyan azt csinálni, és a futócimbik is valószínű eltűnnek mellőled (ha vannak), mert te csinálod a kötelező tervet, ők meg lehet túl lassúak/túl gyorsak hozzád képest. A futás szabadságérzete elvész, ki is éghetsz ebben. Nem tesznek bele játékot az edzésekbe, ami szintén a monotónia ellen jó lenne.
Arra nagyon jók, hogy megtanítsanak, hogy stabilan bármit lefuss, viszont ha gyorsulni akarsz, vagy nyélgázon nyomni a versenyen, ahogy tomcica, lehet már nem ők a te embereid. Olivér, mint főedző az ultra világából jött, onnan közelít meg mindent, és a többiek is az ő módszerét követik. De lehet csak én gondolom így... Én már úgy mentem oda hozzájuk, hogy Vérkört (ultrát) szeretnék futni.
Nem plandurance dolog, inkább PK (vagy az én gyengeségem): mivel folyamatosan a pulzust figyeled, ezért (kezdőként) arra nem tanít meg, hogy figyeld a tested reakcióit is, hogy érzed hol futsz.

Összességében nekem beváltak. Tényleg semmi sportmúltam nem volt, max nyári bicózások, de most egy hónap alatt annyit futok (280-310 km), mint előtte egy hónap alatt tekertem. Hogy ez lenne az egyetlen helyes/világszínvonalú út, mint ahogy Olivér állítja, szerintem nem igaz.
Ja és még egy dolog, ami mellettük szól. 2,5 éve nem volt sérülésem. És most jön az eretnekség. Nem nyújtok (viszont hengerezek :)). Úgy gondolom ehhez viszont be kell tartani amit előírnak, mert néha úgy érzem, pengeélen vagyok. Ha nem azt csinálnám amit kell, jönne a sérülés.

Hogy meddig csinálom velük még nem tudom. Jó, hogy a TP-ben ott vannak az edzések, és úgy érzem meg KELL csinálnom. Rendszerességet ad. Annyi pluszt már nem, mint kezdetben.

Bocsánat, hosszú lett.

(#53337) Never79


Never79
tag

Érdekes interjú Jim-mel. Főleg a frissítés/jegelés téma tetszett.

[link]

(#53338) tomcica válasza Never79 (#53336) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En ugy szoktam csinalni, h megtanitsam - azokat akik kerik a tanacsomat - az edzesterv elemeit, a felepites elvet, modszeret es metodikajat.
Nem baj, ha nem atompreciz (heti terheles, heti faradtsag es teljesitmeny pontokon/skalan merve) :N
A lenyeg, h megtanulja mibol mi kovetkezik, egy-egy versenytavra mekkora mennyisegu intenziv verseny specifikus edzes kell. Az melle mennyi pihenes.
Ezeket 1-2ev alatt mar jobban fujja, mint en. Ekkor szerintem minden normalis aggyal rendelkezo ember kepes onalloan edzestervet es versenyre epitkezest kesziteni maganak!
Nalam ez nagyon fontos, itt a forumon sincs titok, ingye' elkaptok mindent amit csak tudok :K
Fussatok, ertsetek mit csinaltok.
Serules es a teljesitokepesseg hataran edzes pedig tud meglepetest okozno, nekem is, evtizedek utan is. Ez van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53339) xy.zsolt válasza Hi!King (#53333) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A kitűnő keringést és egyéb alapokat a fejlődésünk alatt kell megszerezni.....ha hanyagoljuk is utána akkor is könnyebb lesz újra boot-olni később mint nulláról építeni. A test emlékezik. A mostani fiatalok nagy része meg az online game-ek előtt tespedve nő fel.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53340) Never79 válasza tomcica (#53338) üzenetére


Never79
tag

Ha elhagynám őket, azt hiszem én is össze tudnám állítani dolgokat, viszont ismerve magamat (amúgy k*rva lusta vagyok mozgás szempontjából), nem csinálnám, vagy nem ilyen gyakorisággal csinálnám.
A terhelés náluk úgy megy alapvetően, hogy 3 hét növelés 1 hét pihi. Az 1 hét pihi alatt 20-30% a terhelés-visszaesés. Aztán a következő hét már az előző ciklus 2. hetétől indul kb. De ez náluk is verseny/időszak specifikus.
Sérülés témához még annyit, hogy arra én is rájöttem, meg te is mondod, hogy nagyon sokat (kellene) pihenni/aludni. Én ezért sem tudom nagyon feljebb tornázni a heti óra/km mennyiséget, mert nem tudnám kipihenni a terhelést (egyelőre).

(#53341) xy.zsolt válasza Never79 (#53340) üzenetére


xy.zsolt
őstag

bringán én is így edzek....3hét nyél gázon, 1hét reco. 7óra alvás nélkül már én sem regenerálódok, így 50en túl :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53342) emvy válasza Never79 (#53336) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi.

Nekem nincs gondom a jatekossaggal, sot, van belole eleg :) A fejlodes abszolut nem latvanyos nalam, de nem is nullarol kezdtem az egeszet. En mondjuk eleg komolyan le is serultem az elejen, itt erzem az egyik gyengejet a dolognak: nem erzem azt, hogy az edzo igazan erezne/ertene, hogy hol is tartok pontosan a hatarfeszegetesben. A masik, ami pszichikailag nem jo nekem az az, hogy mindig a het elejen kapom az eheti edzest; es nem latok elore legalabb 3-4 hetet. Nekem fontos lenne, hogy tudjam, h megis hova fut ki a dolog.

Egyebkent en nem is PK-val futok mostansag, hanem wattmerovel.

Meg neha jobb lenne tobb analizis toluk, tehat h szerintuk mi miert alakul ugy, ahogy; milyen teljesitmenyt/celokat latnak realisnak, etc.

Heti futasmennyiseg. 2020 15. hete korul kezdtem el veluk edzeni. Aztan leserultem 2 honapra a fenebe.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#53343) sipi700


sipi700
tag

Nekem is az a nagy előnye az edzőnek, hogy rendszerességet ad. Egyébként nem fizetnék már online edzésért. Sok mindent meg kellett tanulnom, de talán már menne egyedül. Illetve jobban bejönne olyan munka, ami kevésbé pulzusra megy. Egyébként meg kell tanulni értelmezni ezeket az edzéseket és keményen megfutni, amit kér különben semmit nem ér és nem fejlődik a futó. Sokan nem fejlődnek, nem futják meg a résztávokat, mondván minek csak 7 percesben akar maratont. Pedig olyan tempónál még rengeteget lehet fejlődni. De pk-t is félreértik sokan. Azt hiszik az szigorúan csak lassú futást jelent. Visszatérve online edzéshez, nekem személytelen. Nem is vagyok egy hullámhosszon az edzővel, elég korlátozott a kommunikáció, de nem is igazán látok olyan edzőt, aki “szimpatikus” lenne. Főleg, hogy a legtöbb ultrafutó sztáredző. Egy-két budapesti edző munkája tetszik, de ők inkább személyes edzéseket tartanak. Ilyenkor érzem hátránynak a vidéki életet.

(#53344) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok, regi garminom mar nem az igazi,…. Nagyon nezegetem a polar gritx-t. Hasznal valaki? Mennyire korrekt? Foleg futas a fő sportom mostanaban :C

(#53345) inf3rno válasza ballazol (#53323) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát az egy hét az nagyon optimista ide. Szerintem 2-3 hónap lesz mire újra tudsz futni, és ez is még optimista becslés. Legalábbis nekem nem szoktak ezek a dolgok gyorsan gyógyulni, és max kocogás, ami fájdalom nélkül menni szokott, de inkább a bringa meg a görgő. A meló az érdekesebb, mert nem kéne 30 kilós zsákokkal terhelni, ha meg esetleg burkolsz, akkor a térdelés is tutira nem tesz jót neki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53346) bencze válasza inf3rno (#53345) üzenetére


bencze
senior tag

Ez tuti teljesen egyéni nem is szomorítanék senkit, nekem amikor 19 nyarán megfájdult a térdem eltelt kb 1 év ha nem több mire tudtam futni anélkül, hogy újra megfájdult volna. Legutoljára novemberben kezdtem és az elején csak gyalogolni mertem meg kevesebbet futottam mint amit a tropa tüdőm meg bojlertestem megengedett, nehogy ne legyek elég óvatos, már annyira paranoiás voltam. Egyelőre be is jött.
Semmi trauma, az egész csak annyi volt, hogy egyszer csak fájt a térdem futásnál és utána ha futottam megint fájt, gyalogolni lehetett vele, nem is éreztem.
A bokám ami kicsit kiment 18-ban (nem volt semmi akut probléma akkor sem) most is érzem, azóta is félek egyenetlen terepen mert egy kis kőre rálépek és kicsit elfordul vízszintesből a lábam már érzem a jól ismert nyillalást. Nem volt komoly gond vele, de még a tavaly is volt, hogy próbáltam futni éás 1 hónap után elkezdett fájni, minden nap egy kicsit jobban amíg rájöttem, hogy ezt megint kell pihentetni pár hónapot. Biztos én vagyok a béna meg peches de bakker, nem jó ez így. Az a baj, hogy ha nem mozgok este akkor eszem. Ugye valami hobbi kell...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53347) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nekem az első két futásom után úgy fájt a térdem, hogy visszamondtam a napokkal előtte rendelt futócipőmet :B Kentem a térdem flector ep-vel és arra gondoltam ha egyszer elmúlik akkor többet nem futok :D Persze nem adtam fel, csak a fájdalom mondatta velem...3 hét múlva 1.7km-ekkel újrakezdtem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53348) inf3rno válasza bencze (#53346) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de ennyire nem akartam elkeseríteni. Nekem is ez volt, hogy megfájdult a térdem bármi trauma nélkül, és másfél év kihagyás után sem az igazi. Csak most már úgy vagyok vele, hogy lesz ami lesz. Ha megint tropára megy, akkor elmegyek vele orvoshoz, hogy mondjon valamit. Baromi idegesítő, amikor ilyesmi miatt nem tud edzeni az ember.

A trauma, ha nincs szakadás, akkor nekem olyan 6 hónap szokott lenni, nagyon enyhe esetben 3 hónap.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53349) emvy válasza inf3rno (#53348) üzenetére


emvy
nagyúr

Novemberben megreccsent a bokám, ami eleve sérült volt gyerekkoromban. Egy hét után mentem kocogni, de február végéig éreztem.

while (!sleep) sheep++;

(#53350) inf3rno válasza emvy (#53349) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ez ilyen. Sokszor el lehet döcögni vele, és elég, ha visszavesz az ember, máskor bármit csinálsz egyre rosszabb és muszáj kihagyni. Nekem pl a csonthártya volt olyan, hogy egy év kihagyás mire teljesen elmúlt. Ahogy elkezdtem futni, pár percre már fájt, a gyaloglástól viszont nem volt baja. A másik, ami kimondottan szar volt az Asics sarok szétverés. Annál is ki kellett hagynom hónapokat, utána csak a cipő csere oldotta meg, de a másik cipőben is még éreztem hónapokig meg recsegett a sarkam. A vádli nyújtás edzés előtt, ami valamit segített.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.