Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) Zozo0525 válasza tomcica (#54144) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez igen főnök, gratulalok :C

(#54152) norby_42 válasza tomcica (#54144) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem vagytok normálisak...
:R

Eat pasta, run fasta

(#54153) LanyUs válasza tomcica (#54147) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ebből a 12:00-kor 1 db 10km bőven elég! 30 km után már minden lépés fájdalmas. Le a kalappal! Kemény a csapat :R Ma délben gondoltam is a 80-asokra... Le tudnám sétálni talán kirándulás gyanánt, de hogy futni... Kemény!

(#54154) tomcica válasza LanyUs (#54153) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi-koszi mindenkinek :R apropo reszletek 50km-ig Nike Terra Kiger 7 ,ez volt a foproba,jol tette a dolgat.Utolso 20km Nike Pega 37,oda tokeletes volt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54155) danielsz válasza tomcica (#54154) üzenetére


danielsz
tag

A Terra Kiger izgatja a fantáziámat, de a kevés dropra váltástól kissé félek. A Pega 36 Trail eléggé adja, de kevés a terepfeeling. Cserébe úgy tűnik, elég tartós lesz + elég jó a csillapítás.

(#54156) inf3rno válasza HKorn (#54127) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, de volt, azt hiszem én 15-ért vagy 12-ért vettem. Most nem tudom mennyi, de ha egyszer volt, akkor biztos lesz megint valami nagy akció, csak ki kell várni.

Buliban hasznos! =]

(#54157) inf3rno válasza bajnokpityu (#54128) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem vagy megcsípték a lábam, vagy a bal leégett, a jobb meg fehér maradt. Mindenesetre elég fura. :D

Buliban hasznos! =]

(#54158) inf3rno válasza Never79 (#54131) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont ilyenen gondolkodtam a napokban, csak jóval kisebb távon. :D De majd posztolom, ha összejön. Valszeg nem idén lesz már, vagy csak ősszel.

Buliban hasznos! =]

(#54159) inf3rno válasza Chuck Norris (#54137) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Várj, most csak a kullancs volt Lyme-os, és emiatt próbálják rádumálni antibiotikum kezelésre? Minimum vértesztet kellene csináltatni rá vagy várni, hogy megjelenik e a kokárdás folt. Ha a kullancs fertőzött volt, attól még nem valami nagy az esélye annak, hogy őt is megfertőzte, ilyen 10-15%-okat mondanak. Szóval önmagában a kullancs vizsgálata maximum gyanút jelent, muszáj igazolni mielőtt elkezdik kezelni. Enterolt, jutavit probiotikumot érdemes szedni az antibiotikum mellé. Az enterolt lehet vele egyszerre is bevenni, a jutavitnél legalább 2 órának el kell telnie. Az ilyen hosszabb kúráknál muszáj a probiotikum, mert megnő a Clostridium difficile fertőzés kockázata, ami egy nem kellemes dolog.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54160) inf3rno válasza HKorn (#54139) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, hogy megéri, olyan hatalmasakat ezek nem változnak 19 és 23 között... Az alap forma nagyjából ugyanaz, az anyagok változnak, pl a talpban cserélték a habot modernebbre, amiről biztosan tudok.

Méret sajna 42.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54161) inf3rno válasza Vertigo18 (#54145) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A "letolt egy felest a csajokkal" része még valamennyire beleillik a piknik fogalomkörébe. :D

Buliban hasznos! =]

(#54162) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

nem vagyok képben futómezekkel....ajánljatok valami ár/érték bajnokot ami könnyű és jól párologtat. Eddig egyszerű utcai pólóban futottam....nem párologtat viszont legalább esőben dög nehéz lett :D Alis is jöhet ha jó minőség

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54163) parandroid válasza xy.zsolt (#54162) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bármi márkás, ami éppen akciós, és kimondottan futós, technikai anyag. Nike, Asics marha jó pólókat csinál, ha kifogsz egy outletes akciót, gombokért (vettem én már pont parndorfban 7 euróért asics technikai pólót, niket is ki lehet fogni 10-15 körül). De amúgy ha ráérzel, tapintásra meg lehet egy idő után állapítani, hogy melyik lesz jó. ‘Kisebb’ márkákkal sem szokott gondom lenni (craft, erima), inkább a szabás az, ami zavarhat, de ez meg ugye alkati kérdés. Ja, legolcsóbban amúgy nagyobb versenyek előtti mini expón lehet pólót venni, amikor az elmúlt évek rendezvényeire készült pólókat kiszórják 5-10 eurókért. Nekem mostanra tele a fiók mindenféle rendezvényes technikai pólóval, szoktam támogatni a szervezést azzal, hogy veszek a versenyhez, olyan 20 euró körül kérnek érte a nevezésen felül.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54164) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#54162) üzenetére


Zozo0525
őstag

Decatlon sajátmárkást javaslom, olcsó es megfelelő. Ha nem annyira a divatra mész :DD :D

(#54165) parandroid válasza Zozo0525 (#54164) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, az pont az, ami nekem nagyon nem jött be. Sem szabásban, sem tartósságban, sem anyagban. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54166) Corpuscle válasza xy.zsolt (#54162) üzenetére


Corpuscle
őstag

A Decathlonos nekem is bevált. Trikóból, nadrágból, zokniból is azt hordom. Mosást jól bírják, nekem a szabással sincs problémám, kényelmes.

(#54167) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na akkor kinézek Parndorfba....ha nem lesz katona a határon :D Asics shop-ra nem is emlékszem....de megtalálom. Veszek hosszú és rövidujjút is.
Itt is testhezállót érdemesebb venni?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54168) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#54162) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ilyen 7-10 eurókért lehet tényleg érdemes már inkább valami nagy márkáét venni, mert a decathlon legolcsóbbja is 1700 Ft. Pár éve még egy ezresért mentek, bár lehet az akciósan volt annyi. Én csak a versenyek rajtcsomagjához mellékelt pólókkal tudom összehasonlítani, abból is csak az UB pólók márkásak (Mizuno), de igazság szerint nem érzem jobbnak egyiket sem, mint azt az alap dekásat. Az könnyebb, ezáltal lengébb, később telítődik izzadtsággal, ami nálam elég kardinális kérdés, mert brutálmód izzadok.
Amúgy meg elmész pár versenyre, és megvan "ingyen" a ruhatárad póló szekciója. ;)

(#54169) parandroid válasza Corpuscle (#54166) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nadrágjaik nem rosszak, de azért zongorázható a különbség. Zokniban viszont tényleg remek a decathlon. Bár a kalenji nekem abból sem jött be, az artengo viszont nagyon jó. Azon kívül még egy fajta zoknit szeretek, az pont az outletben hármas csomagban árult asics. Az anyagra még jobb, de sajnos nem olyan tartós, mint az artengo, hamarabb feslik lyukasra. :(

Zsolt: Testhezállót csak technikai aláöltözőből (nikepro, under armour heatgear, és társaik, de ezek árban nem ugyanaz a csapat). Póló inkább laza legyen. Nagyon melegben még jobb az ujjatlan, sőt, a karoknál minél jobban kivágott (na, ilyenből nekem túl zárt az asics, a nike szellősebb). Amikor már ömlik rólad a víz 35+ fokban, a felsőt úgyis csak törölközőnek fogod használni. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54170) bajnokpityu válasza inf3rno (#54159) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Két héttel csípés után nincs verkepben elváltozás. Normális esetben eddigra lesz kokárda is. Nemtom miért de valami fertőzés miatt férfi tenyérnyi masszív vörös gyulladás van. Annyira fej, hogy fájdalomcsillapító kell h fel álljak. Nekem azt javasolta a doki h kezdjem az antibiot, mert mire lenne verkep addigra talán tuljutok a nagyjan. Nincs kimondva h Lyme, mert azt verkep után mondanak ki.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54171) inf3rno válasza bajnokpityu (#54170) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az Lyme lesz. Ismerősnek is ilyen volt, később igazolta a vérkép. Nem feltétlen néz ki mindig kokárdának. Elképzelhető még más fajta betegség is, de az antibiotikum használ mindegyikre, úgyhogy szedd nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54172) Never79


Never79
tag

Ub pólókból nekem csak a 2016os Nike vált be hosszabb tábra, bár amennyire én izzadok még az vizes lesz. Se az Asics, se a Mizuno nem olyan jó minőség, mint az.

(#54173) TheMarci válasza xy.zsolt (#54162) üzenetére


TheMarci
addikt

Eddig mindig Decathlonosban futottam, de most a melegben meguntam, hogy konkrétan facsarni lehet belőle az izzadságot. Vettem a Nike DriFit pólót, és ég és föld, nem olyan vagyok, mint aki most szállt ki a medencéből.

Do You Dream?

(#54174) HKorn válasza TheMarci (#54173) üzenetére


HKorn
addikt

Decathlonosok között is van különbség bőven, az 1690Ft-os az tényleg nem a legjobb, van pár nekem is, de nem annyira szeretem, ennek ellenére fel szoktam venni, mert gyorsan fogynak napi használatban. A drágább kategória 2700Ft körül, viszont teljesen jó, de ugye annyiért meg akciósan ki lehet fogni márkásabbat is.

Run&Ride

(#54175) TheMarci válasza HKorn (#54174) üzenetére


TheMarci
addikt

Igaz, a teljesség kedvéért hozzá kell tenni, hogy ez a Decathlonosom van:
https://www.decathlon.hu/ferfi-futopolo-dry-id_8544264.html
és ezt a Nike-t vettem (ami mondjuk nár képen is jóval szellősebb):
https://www.nike.com/hu/en/t/rise-365-run-division-short-sleeve-running-top-l4hhnt/DA0421-854
És az esetek nagyrészében szuper a Decathlonos, csak most ebben a nagyon melegben lett sok.

Do You Dream?

(#54176) ballazol válasza Zozo0525 (#54164) üzenetére


ballazol
senior tag

nekem az a bajom a futótrikókkal, hogy dörzsölik a mellem :\
van erre valami megoldás? vagy csak bő az L-es trikó, és kisebbet, testre feszülőst kéne vennem??

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54177) danielsz


danielsz
tag

Ha már pólók, nekem van egy rakás kb. ingyen szerzett BSI-s pólóm, a legnagyobb bajom velük, hogy jön ki belőlük a szál, és emiatt igénytelenül néznek ki. Mindegy, attól még használom őket. Az előbb linkelt decathlonos Run Dry+ póló is nekem oké. A tavalyi UTT-s Mizuno pólót nem látom sokkal minőségibbnek, mint a noname vackokat, abból is jönnek ki a szálak. Van még egy ilyenem: [link] Ennek a szabása nem a legjobb, mondjuk hidegebb időben hordtam általában még egy réteggel, rövid ujjú verzió inkább ezért nem is kell belőle, pedig biztos jól szellőzik tényleg.

(#54178) emvy


emvy
nagyúr

Elkapott a natha meg a torokfajas masfel hettel a K80 elott, nem vagyok boldog. Mondjuk ha minden jol megy, par nap alatt tulleszek rajta, es a mai volt az utolso intenziv futas (1 oras, de volt benne 3:50-es km is).

while (!sleep) sheep++;

(#54179) parandroid válasza ballazol (#54176) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Két 2x2 centis Leukopast darab.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54180) inf3rno válasza emvy (#54178) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valami nekem is van, kapar a torkom már 2-3 napja. Citromos strepsils, ami legjobban működik ezekre, feltéve ha nem ez a delta vírus vagy mi a tököm.

Buliban hasznos! =]

(#54181) inf3rno válasza ballazol (#54176) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van a leragasztós módszer meg lehet kenni pl Sudocremmel. Ajánlják még a drágább pólókat, mert azokban sűrűbb a szál. Alapból minél vizesebb a póló, annál jobban dörzsöli.

Buliban hasznos! =]

(#54182) parandroid válasza inf3rno (#54180) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy az állandó időjárásváltozás okozza-e, itt felváltva van , és 30 fok, de a kisebbik lányom is pár napja, köhög, feje fáj, és majd belefullad a saját taknyába szegény. Bár ma már egészen jól volt, valahogy a hétvégén kezdődött, remélem, eddig tartott.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54183) inf3rno válasza parandroid (#54182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valami terjed. Másnál is volt ilyesmi 1-2 hónapja, és állítólag nem korona volt. Mindig van valami vírus vagy baktérium.

Buliban hasznos! =]

(#54184) Zozo0525 válasza ballazol (#54176) üzenetére


Zozo0525
őstag

Melltartó. ( csak viccelek nehogy megsértődj) elmeletileg vannak ra kenőcsök de nem használtam

(#54185) inf3rno válasza Zozo0525 (#54184) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én kenek, de 20km felett az se nagyon használ, főleg ha annyira meleg van. Ha nem kenek, akkor már 5k alatt is kidörzsöli újabban. Gondolom a súlyfelesleg miatt jobban kiáll.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54186) parandroid válasza inf3rno (#54183) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kiscsaj be van oltva, de volt itthon gyorsteszt, az is negatív lett. Meg ott a taknyosság (meg asszem a köhögés sem) nem szimptóma. Azért fura, mert amúgy el sem jár itthonról, sulinak is vége… Fene tudja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54187) inf3rno válasza parandroid (#54186) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Adenovírus lehet saccra.

Buliban hasznos! =]

(#54188) tomcica válasza emvy (#54178) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szokott taper-nel kijonni ilyen... pihenj :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54189) emvy válasza tomcica (#54188) üzenetére


emvy
nagyúr

Vszeg allergia egyebkent, mert tusszogok is melle, szoval majd szedek ra gyogyszert. :)

while (!sleep) sheep++;

(#54190) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma ismét adtam esélyt a délutáni futásnak......háááát, fusson ekkor akinek muszáj :D Igaz túl voltam már az ebéden és a vacsorán és egy délelőtti 35k gyors tekerésen, de akkor sem szabadna így szenvednem 5k futástól mint most :F 100x fárasztóbb volt ez a 4.34 tempó mint a tegnap délelőtti 4.26. Szerintem a bevitt kaja a ludas....túlzottan eltelít.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54191) inf3rno válasza xy.zsolt (#54190) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja befűtöttek rendesen. Én megpróbálkozom vele, de tegnap nem kentem be a lábafejem és a lábszáram és totál leégett az egész. Talán ma már nem fáj annyira zokniban. :D Ilyen sem volt még, hogy emiatt hagytam ki. Tegnap este is akartam futni, de full esélytelen volt. Nagy jelentősége nincsen, 100km volt a terv, max 120 erre a hónapra, és 137-nél járok, úgyhogy ez most pihenő hét.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54192) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#54190) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azt gondolom sejted azért, hogy ha tegnap azzal a tempóval pb-t futottál, akkor ahhoz képest km-enként +8 mp gyakorlatilag ugyanazt jelenti? Ráadásul egy versenyt (mert pb-t futni tulajdonképpen az) illik azért kipihenni. Ha teljes pihenőt nem is tartasz, de akkor legalább laza tempón fusd ilyenkor azt a pár km-t, pláne 38 fokban. Én is futottam nemrég egy napon belül kétszer 15K-t, kicsivel versenytempó alatt, az UB-t szimulálva, nem is mentem utána vagy két napig egy métert sem. :DDD

(#54193) Hi!King válasza bajnokpityu (#54170) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem sem volt kokárdás a folt, viszont lázas voltam, a házilag használható antitest teszt pedig bizonytalanul pozitív. Ahogy elmúlt a láz, a folt is elkezdett eltűnni, mire elmentem bőrgyógyászhoz, már alig látszott, de felírta az antibiotikumot. Azt olvastam, az antibiotikum kezelést ha nem időben kezdik, később hosszabb ideig kell szedni, és kisebb eséllyel pusztul ki tőle a baktérium, mint az elején, ezért nem érdemes várni a biztos pozitív tesztre.

Nekem amúgy nem okozott fényérzékenységet az antibiotikum, bár főleg az elején óvatos voltam. Futni futottam, de azért könnyebben.

(#54194) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#54192) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jogos :R Bár, tegnap sem és soha nem úgy futok PB-t mintha az életemért futnék :) Annál jobban féltem a lábaimat, hogy ne legyen sérülés belőle. A HR-t sem küldöm fel az égbe. Ma viszont a HR is magasabb volt és erőben is kevesebb volt bennem. A hülye korom miatt nem úgy regenerálódom mint régebben......ezzel nem lehet mit kezdeni sajnos. :( Az már kiderült, hogy fárasztó lassan is futni....egyáltalán nem érzem reco-nak. Bringán más....ott lassan tekerve feltöltődöm, de futva nem. Szombatig nem futok most én sem....akkor meg időjárástól teszem függővé, hogy 5 vagy 10k-t

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54195) norby_42 válasza Never79 (#54172) üzenetére


norby_42
aktív tag

Neken meg pont egy Mizuno a legjobb 'kapott', vagyis látszik, mennyire csak próbálva derül ki, neked mi a jó

Eat pasta, run fasta

(#54196) tomcica válasza xy.zsolt (#54194) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nem birsz futassal regeneralodni (a lassuval) ergo tovabb terheli a labaidat meg a lassu kocogas is,akkor ne csinald.Ott a bringa,nyaron uszas stb. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54197) xy.zsolt válasza tomcica (#54196) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen, tegnap ezért is indultam délelőtt tekerni.....csak valamiért azt is a tervezettnél jobban megnyomtam (33.3kmh) :D Aztán délután már szenvedve futottam a 4.34 tempót. Oda kell jobban figyelnem.....ezért ma pl egy métert sem mozgok. Nem vagyok oltva így az uszoda kiesik sajna :W .....pedig úsznék egyet időre, hogy képben legyek

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54198) tomcica válasza xy.zsolt (#54197) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kezdesz inf3rno forumtarsunkra hasonlitani...birom en az ilyen "nincs idom turelmesen epitkezni,tapossuk ami belefer" modszert,de ehhez kellenek am herek is,hogy ne keresz eletu legyen,hanem evekig mukodjon ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54199) xy.zsolt válasza tomcica (#54198) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Pont amiatt nem növelek távot, hogy évekig bírjam gond nélkül :F Jut eszembe....az fr235 mér vízben is úszást?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54200) tomcica válasza xy.zsolt (#54199) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd csak,felem egy het kb ilyen leosztas intenzitasban a jelenlegi periodusban:
- 70-80km eeextra laza (ez 7:00-5:00 kozotti barmi,a lenyeg h egy pici erofeszitest se kerjen)
- 50-70km laza-kozepes...ez maratonos +20% kb 4:15-4:25,vannak napok amikor 4:15-on laza a mozgas,maskor 4:25-ot mar kozepesnek nevezek.(ez altalaban attol fugg mennyire van az izomraktar leurulve)
- kb 25-30km intenziv futas (ez maratonos v. annal gyorsabb sebesseg,altalaban darabolva,vagy fokozosan)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.