Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) Hi!King válasza tomcica (#53399) üzenetére


Hi!King
őstag

Az akörüli résztávjaim az elején 150-160 között mozognak, a sokadik 160-165 között.

(#53402) Hi!King válasza HKorn (#53400) üzenetére


Hi!King
őstag

Egy kicsivel erősebb, mint a kényelmes kocogás (5:30-6:00 között, de aktuális állapot függő, van hogy inkább 5:20), de ez sem megterhelő. Máskor inkább 5:30-5:40-re futottam volna ezt, és 120 alatti átlag jött volna ki, csak most igyekeztem jobban rátapadni a 130-as pulzusra, ami alatt nagyrészt futottam.

170 feletti pulzust nem tudok fenntartani, még az 5K felmérőkön (kicsivel 20 perc alatt a PB-m) is csak kevés ideig vagyok 170 felett, nem végig, talán 1 km menne végig 170-en, valamikor csináltam is ilyesmit, hogy 120-130-140-150-160 majd 170-en 5-5 perc, közte pihenősebb kocogás, és a 160 még ment, a 170 már nem.

A gyaloglás az más, nehéz összevetni, túrázás közben szoktam azt is mérni, és ha 124 körüli pulzussal megyek fel egy emelkedőn, az jóval keményebb, fárasztóbb mint ez a futás volt, ott 140 fölé még akkor sem megy (130 is ritka), ha valami alpesi nagyon durva emelkedőn caplatok felfelé, fárasztó, és utána még izomlázam is lesz. A síkon kényelmes gyaloglás meg mondjuk 80-as pulzus, a 100 az már igen erős. De még ez is függ az állapottól, pl. ha futok egy keményet, és utána megyünk el sétálni, akkor magasabb.

Egyébként ez nagyon egyén függő, emvy például hasonló időket fut félmaratonon, mint én, de neki tök máshol lehetnek a zónái, tehát hiába alacsonyabb a pulzusom azonos iramon, ha ő jóval magasabb pulzust tud tartósan fenntartani futással, így simán lehet, hogy neki ugyanolyan érzés a 185-ös pulzus, mint nekem a 165.

(#53403) tomcica válasza Hi!King (#53402) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor csapaaasd, majd varjuk a beszamolot. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53404) emvy válasza Hi!King (#53402) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, 1-2%-on belul vannak az idoink, a pulzus meg tok mas, nekem 146-148 a laza kocogas, félmaraton távon meg 175 az átlag simán.

K80-on pl. 150-es HR-el tervezek menni, amig birok.

(Tenyleg vicces, h mennyire kozel van minden reszidonk: 5k-n neked 19:25 a legjobb, nekem 19:35, 10k neked 40:27, nekem 40:09, FM 1:27, nekem 1:30, viszont maratonon drasztikusan gyorsabb vagy, 15 perccel...)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#53405) HKorn válasza Hi!King (#53402) üzenetére


HKorn
addikt

Értem, akkor el vannak tolódva nálad nagyon lefelé a zónák. De ez akkor is brutál.

Én pl 175-ös pulzuson simán tudok másfél órát futni, persze nem a legkényelmesebb, meg nem is olyan tempót mint te, viszont nekem a cipővétel is 120-as pulzussal társul,szóval feljebb vannak a zónák erősen :)

Run&Ride

(#53406) emvy válasza HKorn (#53405) üzenetére


emvy
nagyúr

De ezzel semmi baj, ez genetika. Nezd meg Tomcica pulzusait egy porgosebb edzesen, siman 190 fole megy.

while (!sleep) sheep++;

(#53407) Never79 válasza emvy (#53404) üzenetére


Never79
tag

Én kb. 146-150 közé lövöm be K80-at. Tavaly 150-153 volt, akkor 60 után fogytam el, kezdtem belassulni, ha jól emlékszem. Huh ezt meg is nézem majd. Elején 158 is volt, mert ideges voltam, aztán próbáltam valahogy lenyomni, de nem akart lemenni, mert azért voltam ideges, hogy mi a f*szért nem megy le :D . Idén nem fogok ennyire rágörcsölni.

(#53408) emvy válasza Never79 (#53407) üzenetére


emvy
nagyúr

Viszont iden meleg lesz. Neked a 150 az milyen tempo?

while (!sleep) sheep++;

(#53409) tomcica válasza emvy (#53406) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy van,regen meg 200 fole.Viszont,amikor egysiku alapozas tortenik (sok lassu egy kis kozepessel) akkor kepes a felso pulzusom "elkopni" annyira,hogy 175-180 bpm mar szinte nyelgaz. Ezt igy 40-en felul mar nem engedem meg,ugyanugy ahogy nem engedhetem meg azt se,hogy a max sebesseget ne erintsem minden heten (ha nem mas nehany 70-100m-es porgossel).
Regen telen alapoztunk es februar vegen kezdtuk a gyors munkat,2-3het alatt minden visszaallt a helyere.Beszelunk itt a huszas eveimrol.
Most ha beallnek egysiku alapozasba lehet tobbet mar soha nem tudnam visszaepiteni ami elveszik kozben,erre egy idosodo atletanak NAAAGYON ugyelni kell :K igy vagyok a max pulzussal is,3-4 hetente legalabb nehany percre erinteni kell meg a legovatosabb alapozaskor is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53410) archie17 válasza tomcica (#53409) üzenetére


archie17
tag

A top pulzust mivel éred el egyébként? Hosszabb edzés végén sprint, vagy emelkedő nyélen?

(#53411) tomcica válasza archie17 (#53410) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Legtobbszor valtogatokkal pl: 200m nagyon gyors 600m konnyu tempo,vagy 800m-1000m 15-10K iram 600m konnyu tempo.
Az emelkedos koredzes is fel tudja korbacsolni,ha ugy csinalja az ember.Ugye felem nincs semmilyen emelkedo,egy rovid feluljarot hasznalok. Ha megkuldok elotte guggolasbol felugrast,szokdelest stb. (plyometrikus munka) es ugy futok fel akkor emelkedos koredzest csinalok.Ha magasabb pulzust akarok,akkor porgetek minden ismetlest (lefele nem kocogok hanem temposan jovok) ugy igen hamar a max pulzuson talalod magad. Olyan ez kb mint crossfitten a tabata modszer.
Verseny elott,ha mar csak epp erinteni akarom az intenzitast akkor 50m sprint 50m tempo valtogato (400-800m eleg ebbol) vagy 150m nagyon gyors 50m kozepes..ez is felkapja.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53412) sipi700 válasza tomcica (#53386) üzenetére


sipi700
tag

Ha már te ilyet írsz… Épp, hogy visszajött a formám covid után és jött a hőség. Ma tudtam először normális tempót futni, ha úgy 3 hétre visszamenőleg nézem. Lesz még tél… :D

(#53413) sipi700 válasza HKorn (#53405) üzenetére


sipi700
tag

Ahogy edzettebb leszel tudsz majd egyre alacsonyabb pulzuson futni. Én se tudtam elképzelni, hogy lehet 130-as pulzuson futni. Pedig lehet. Csak régen az a tempó 170-es pulzushoz tartozott. Most 170-en kb. 4:20-as tempó van, van hova lassulni 130-on :)

(#53414) tomcica válasza sipi700 (#53412) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van,nem azt mondtam h nem fogok egyaltalan terhelni,csak azt hogy extran odafigyelek a faradasra es gyulladasokra.
Ma hajnal 10km totyoges,delelott has es torzs,delutan 16km benne 6 x 1000m 3:25-3:27,piheno 1000m 4:30-4:20...tobbi laza mezitlab a fuvon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53415) ballazol


ballazol
senior tag

múlt péntek óta nem tettem meg összesen 50m-t
éjszaka már attól fájt a bokám, hogy átraktam egyik oldalról a másikra
ez a gyógyulás Anyukám szerint is minimum 3 hét lesz
az a baj, hogy már kezdek szédülni, mivel csak ülök és fekszem
kurvára tele van a faszom az egész szaros mindenséggel

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53416) ígyvanferi válasza ballazol (#53415) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Türelem. Most sz.r, hogy nem mehetsz, de inkább ez a pár hét pihenő, ami kell neki, mint hogy erőlteted és komolyabb lesz a baj. Szerintem itt mindenki tudna mesélni akár több hónapos kihagyásról is. Nekem is volt pár éve 2 hónap majdnem teljes futásmentesség. Bringázni mondjuk tudtam szerencsére, bár az inkább csak közlekedés volt, nem sport. A két hónap után pedig nagyon óvatosan kezdtem újra, kevés km-rel, semmi vadulás. Nem is volt gond azóta.

[ Szerkesztve ]

(#53417) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#53394) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Fura ez a túlépítettség. Nem tudom miért volt rá szükség pont a Pegasusnál. Ott van nekik a React Infinity, a ZoomX Invincible, a React Miler, a Vomero, ezek mellé elég felesleges pont a Pegasusból holdjárót csinálni. Viszont nem rossz a végeredmény, ez a nagyon érdekes benne. Csak ugye nem igazán ebbe az irányba mennek a cipőgyártók mostanság, szinte kivétel nélkül. Tehát ha a szinte a semmiből tudott a Reebok vagy a Puma marha jó, akár daily trainerként is használható, simán 50%-kal könnyebb cipőket csinálni, akkor a Nike-nál vajon most a koncepció? Illetve teljesen kihalt állatfaj náluk a könnyű edző-versenycipő. Nemrég még volt a többféle Streak, vagy akár a pega turbo, ami bár közel sem volt flat, de nem is a Vaporfly, Alphafly féle vonalat követte, hellyel-közzel elérhető alternatíva volt az átlag számára. De most max. outletben tudsz ilyesmit venni tőlük. Mert vagy a masszív daily trainerjeik vannak vagy a fullos, túlárazott, maratonos versenycipőik. Volt egy egyedi kuponom, meg giftcardom, úgyhogy ennyit megért. Meg aztán pega volt az első rendes futócipőm, azóta mindegyik verzióból van, nem akartam megtörni a sorozatot. És súly, meg szűk toebox ide vagy oda, nem sz.r ez a 37-es sem, na. Hiába, azért csak értenek a cipőkhöz.

(#53418) tomcica válasza ígyvanferi (#53417) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyetertek, elferne a Nike-nel egy Streak ZoomX (React az nehez oda) :K viszont ok maximalisan profitorientaltak, ha holdjarot tobbet tudnak eladni, akkor azt gyartanak, regi bevallt nevvel.
A szponzoralt sportoloknak pedig mindig is gyartottak egyeni kereseket, felsoreszre es talpra is.Szogesnel victory felso, matumbo talpra stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53419) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#53417) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem az van, hogy én egyáltalán nem lehettem elfogult a Nike-val mivel nem volt futócipőm évtizedekig, így viszonyítani sem tudtam mihez. Aztán hirtelen visszacsöppenve ebbe a közegbe a pega hype izgatottá tett. Ezért megvettem, hogy ne a cipőn múljon az újrakezdés sikere. Majd 50km alatt eljutottam vele a frankótól a nem is olyan rossz, az elmegy és a rohadjon meg az is aki kitalálta szintre. Ennek okait leírtam. Azt viszont sajnálom, hogy az elődeiben nem futhattam....pl a turbóban. Az a véleményem most, 4-500km után, hogy a mostani Li-Ning Rouge Rabbit-ban sokkal jobb futni. És talán nem azért mert a kínai annyira jó hanem mert a pega37hez képest ég és föld számomra.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53420) ballazol válasza ígyvanferi (#53417) üzenetére


ballazol
senior tag

így van, így lesz
köfi :((( :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53421) tomcica válasza ballazol (#53415) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tessek jogazni,pilatesz,nyujtani,torzs es hasizom erosites stb...stb. Minden napra talalj ki egy 30perces v 2 x 30perces szettet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53422) HKorn válasza ballazol (#53420) üzenetére


HKorn
addikt

*ígyvanferi, ígyleszferi :DDD

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#53423) ígyvanferi válasza tomcica (#53418) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na igen, az tuti, hogy most ezek mennek nagyon, mindenki 2 órás maratont akar futni, amihez ugye csak a cipő kell, ami az elit lábán is van és kész. :N Legalább terep vonalon megmaradt minimalistábbnak a Terra Kiger. Abból pont valamelyik nap jött ki egy nagyon vad színkombináció: [link] Simán felvenném, sőt, tetszik. És ha valami baleset érne, a mentőcsapat már km-ekről kiszúrná a pozícióm a hegyoldalban, hála a cipőnek. Ha nem a mindenféle akciók döntenének cipőválasztáskor, akkor én biztos ilyen extrém színekben választanám a kinézett modellt. Mint pl. ez a Run Fast Pro. #nohomo

(#53419) xy.zsolt: érthető. Gondolom annak idején, amikor atletizáltál, minimalista cipőkben nyomtátok, nem is voltak még ezek a karbontalpas csodák. Meg most is tempósabbakat futsz, nem igazán ehhez valók a mostani pegak. Ha csak egy cipőt tartanék, én se ezt választanám. A mostani készletemből szerintem a Kinvara 11 lenne az az egy.

[ Szerkesztve ]

(#53424) zolikaDB válasza ígyvanferi (#53423) üzenetére


zolikaDB
veterán

18e-ért lőttem egy kék Kiprun Long 2-t, 48-asban, talán jövő hétre itt lesz.
Meglátjuk... (nem, nem maratonra, csak a lábamra nehéz cipőt kapni, ennyit pedig remélem megér, tartalékba jó lesz)

(#53425) LanyUs válasza zolikaDB (#53424) üzenetére


LanyUs
senior tag

A 48-as durva méret! Én épp tegnap rendeltem egy Clifton 7-est 48-as 42e Ft. Sajnos olcsóbban nem jött össze. Cserébe megmaradnak a térdeim.

(#53426) zolikaDB válasza LanyUs (#53425) üzenetére


zolikaDB
veterán

40e volt a Nike Structure 23.
Nem tudok mit tenni. Az a cipő isteni jó, legalábbis nekem, amíg koca-kocogok. (5-6km, 6.5 pace)

(#53427) LanyUs válasza zolikaDB (#53426) üzenetére


LanyUs
senior tag

Te legalább tudod mit jelent pl. egy Stinson 6 ATR 48-as méretben :) Közel 400g / db. A tempó reggel nekem is kocogós/alapozós. Nem kell mindig rohanni... Amúgy 04:00-as km-re is alkalmas. Jobban késztet arra, hogy kapkodjam a lábaim :) Érzem, hogy van rajta valami :D

(#53428) tomcica válasza LanyUs (#53427) üzenetére


tomcica
Topikgazda

48-as meretbe mar elfernek halozsakkal egyutt ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53429) ígyvanferi válasza LanyUs (#53425) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pedig az ilyen nem szokványos méretekből gyakrabban lehet készlethiányos akciót kifogni. Mondjuk 40-45 között hamar elmennek a cipők, aztán maradnak a Tom lábára való tipegők ;] , meg nektek a csónakméret, amiket meg egy idő után lehet, hogy akcióznak.

(#53430) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#53429) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tegyük hozzá, Tomnak is könnyű, egyszerűen átsétál a női, vagy a gyermek részlegre és válogat... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#53431) Never79 válasza emvy (#53408) üzenetére


Never79
tag

Hűvösebb időben 5:10-5:20 környéke, de a 3 órás edzés meleg időben 5:40-re jött ki, s kb. végig azt a tempót tartottam ezen a pulzuson. Szerintem olyan 5:50-6 perces lesz a kezdő tempó, majd valamikor belassulok K80-on. A lassulást jó volna kitolni minél későbbre.

Szerk: de inkább nem tervezek, amit dob a gép.

[ Szerkesztve ]

(#53432) tomcica válasza Vertigo18 (#53430) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ujabban mar noi gyermek (leanyka) reszleg, ennel szerintem nincs lejjebb. :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53433) HKorn válasza Vertigo18 (#53430) üzenetére


HKorn
addikt

Amúgy tök meglepődtem én is múltkor adidas, Nike outletben, simán voltak női részlegen 44-es cipők is.

Run&Ride

(#53434) emvy válasza Agony (#51679) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajat ENSPORT dolgaim.

A meres pontos menetet Agony mar leirta.

Nalam a lenyeg:
- a tudokapacitasom kifejezetten magas
- a laktatkuszobom alacsonyan van, es bar nagyon jol birom a laktatkuszob feletti terhelest, de ahhoz, hogy hosszutavokat jobban tudjak futni, sokkal-sokkal szelesebb also savokra lenne szukseg.

Szoval sokkal tobbet kellene alapoznom (alacsony intenzitason hosszuakat futni), es akkor gyorsulna a maratoni/ultra tempo.

while (!sleep) sheep++;

(#53435) LanyUs válasza ígyvanferi (#53429) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amúgy tök logikus amit írsz!!! Elméletben... A gyakorlatban viszont a cipő szállításakor a karton szortimentben 1 db 47-es és 1 db 48-as van. Fordított hifi-v alak kicsitől a nagyig. Itt a fórumon kapásból vagyunk többen rá :) Hoka-ból sokszor 46 2/3 a legnagyobb az egész áruházban. Örülsz ha van nagyobb! Aztán jön az akció keresés! Hogy színt is válassz? Kizárt :)

(#53436) Hi!King válasza LanyUs (#53435) üzenetére


Hi!King
őstag

Mindkettőtöknek igaza van, mert a szélsőségesen nagy és szélsőségesen kicsi lábméretű egyaránt ritka, ezért gyártanak ezekből kevesebbet, viszont emiatt a szórás is nagy, hogy az adott boltba be fog-e toppanni egy-egy nagy lábú vásárló, illetve te abba a boltba fogsz betoppanni, ahol van a méretedben cipő. Ami azt eredményezi, hogy míg az átlagos lábméretűeknek mindenütt akad megfelelő cipő, addig a csónakon járók sokkal nagyobb arányban fognak azzal találkozni, hogy nincs a méretükben cipő, meg azzal is, hogy kiárusítás alatt van, mert nem tudták eladni.

Nekem egyébként épp szerencsém van, mert 46-os az még bőven akad, igaz Sauconyból inkább a 46.5 a jó.

(#53437) ballazol


ballazol
senior tag

off: nem biztos, hogy átnyergelek bringára futás helyett, inkább meggyógyulok :Y

18+

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53438) xy.zsolt válasza ballazol (#53437) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ha nem a térded fáj akkor a bringát sem ajánlom.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53439) tomcica válasza emvy (#53434) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezen adatok fenyeben mit tervezel valtoztatni az eddigi edzeseiden?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53440) emvy válasza tomcica (#53439) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem fogok azon izgulni, hogy a lassabb futasok nem fejlesztenek elegge. A hetvegi 20k koruli edzeseket, amiket idonkent azert HR-ben megtoltam, picivel alacsonyabb intenzitasura, de hosszabbakra fogom tervez(tet)ni. A heti 5-6 ora, 60-70 km futast fel szeretnem tolni 7-8 orara, 80-90 km-re.

Te mit gondolsz?

while (!sleep) sheep++;

(#53441) ígyvanferi válasza LanyUs (#53435) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De hál'istennek már nemcsak hagyományos boltok léteznek, online meg máris igaz lesz a gyakorlatban is a dolog. :K Pl.: [link]. Ebből még lejön 15% egyébként. Még 49 és 1/3-os is van. :Y

[ Szerkesztve ]

(#53442) ballazol válasza xy.zsolt (#53438) üzenetére


ballazol
senior tag

a térdem januártól fájt 2 hónapon át, most a lábfejem és a lábszárcsontom sajog egy hete a traumától, amit bokarándulás okozott :B

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53443) inf3rno válasza ballazol (#53415) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valamit pedig mozogni kéne. Gyorsabban gyógyul úgy. Linkeltem gyógytornát hozzá, legalább azt próbáld meg. Hasprést, fekvőtámaszt, plankot talán tudsz fél lábbal is, ha a bringa és a séta nem megy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53444) inf3rno válasza xy.zsolt (#53419) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miben jobb a kínai? Milyen a lábfejed formája (széles/keskeny, magas/alacsony)? A Pega amúgy nekem sem jött be, azt hiszem elől nyomta a lábam valahol.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53445) inf3rno válasza tomcica (#53432) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát tuti életed legmaszkulinabb pillanata, amikor a leányka részlegről leakasztod a rózsaszín cipellőt. :C ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53446) tomcica válasza emvy (#53440) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fejlesztenek a lassu futasok,azok adjak allandoan az alapot a gyors(abb) munkahoz :K amit irsz mar jo lepes,szepen tolni fel a heti adagot.En azt a heti plussz 2-3 orat bedobnam masodik edzesekbe,laza lassu km gyujtes.Igy csinalom evek ota,reggeli totyoges a neve.Az utolso evekben mar nem is merem,10km (nekem) es kesz,egy oraba kb belefer oltozessel.
Heti 2x bedobod az eros napok reggelen,mondjuk 7-8km/alkalom extra laza 120-130bpm vagy erzesre kocogas.Ha erzed h "megmacskasodik" a labad,szoval bekot,akkor bedobsz minden km-ben egy 50-70m fokozo repulot,majd folytatod a kocogast.
Ha nincs ido reggel,akkor elobb kell azokon a napokon kelni,volt ido amikor 4-tol csinaltam. ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53447) tomcica válasza inf3rno (#53445) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[kép]

jol van,aze nem fullosan pink :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53448) inf3rno válasza emvy (#53440) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Biztos, hogy alacsony laktátküszöbre működik ez az alapozós edzés? Nekem vannak kétségeim.

Buliban hasznos! =]

(#53449) tomcica válasza inf3rno (#53448) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vagy rosszul ertelmezem a dolgot es azt szeretned,hogy a 5-10K sebessegedhez kozelebb keruljon az 1oras laktatkuszob? Amit mi nyelgaznak nevezunk a hosszutavnal?
Arra speci munka van,Agony-val csinaltuk mar tobb verziojat is :K
Felmaratonos sebesseg valtogatva +15-30mp sebesseggel.1:25 felmarcsinal az 4:00-4:05-os sebesseg valtogatva eloszor 4:30-4:35-el. Ezt is epitgetni kell,szoktuk 400-500m-el csinalni,kesobb 1K/1K. Folyamatos futasrol beszelunk,es 16-20km,van hogy 24k mennyisegrol.
Kesobb vannak cifrazasok is -> pl 5km fokozos neked 4:45-4:15,majd 10km valtogato 5 x 1k/1k 4:00-4:30,majd 5k fokozos 4:30-4:00.Amikor valaki ezt meg tudja csinalni,akkor igen jol fogja turni 4:00 koruli sebesseget :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53450) inf3rno válasza tomcica (#53449) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, csak annyit írt, hogy alacsony a laktát küszöb, és ki kéne tolnia, hogy jobban tudjon hosszút futni, gondolom maratont vagy ilyesmi.

Nekem nem tűnik logikusnak, hogy alapozós tempóval lehet kitolni, de persze lehet, hogy nincs igazam. Beleolvastam egy kicsit, valahol azt írják, hogy növelni kell a kilométer számot, máshol azt, hogy a laktát küszöb környékén kell sokat dolgozni, lehetőleg alatta, és az feltolja. Én meg úgy gondolom, hogy intervalozni kéne, nyélgáz környékén, és attól menne feljebb. Mondjuk ez utóbbi nem igazán maratoni edzés.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.